HET NIEUWE AVONDBLAD 19e JAARGANG No. 101 VRIJDAG 2 MAART 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerla&n 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeiingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnês van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.— bij overlijden van den man alleen; 2000bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van j 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis Is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. Het Geval-Abrahams. Een onaangename zaak. In het kort komt zij op het volgende neer: De Amsterdamsche wethouder van Finan ciën dr. Abrahams is voorzitter van de Ver- eeniging Trein 8.28, die kinderen uitzendt naar vacantiekoLonies. Die vereeniging krijgt een gemeentesubsidie van ongeveer f 26.000 per jaar. Jaren geleden, toen dr. Abrahams al wethouder was, bleek dat de vereeniging hem met f 2000 per jaar salarieerde voor het medisch keuren van de kinderen. In het col lege van B. en W. werd daartegen, hetgeen begrijpelijk is, bezwaar gemaakt. Men achtte het niet juist dat een wethouder salaris ont ving van een vereeniging die gemeen'tesubsi- die kreeg. Dr. Abrahams deelde toen mede dat hij besloten had van de salarieering af te zien, maar dat hij de keuringen verder gratis zou blijven verrichten. Later bleek evenwel, dat een paar maanden nadien het salaris van zijn vrouw, mevr. Abrahams-van der Reyden, die als secretaresse van „Trein 8.28" tot dusver f 3000 per jaar ontvangen had, verhoogd was tot f 5000. Zoodat dus het gezin-Abrahams precies dezelfde inkomsten van deze vereeniging was blijven ontvangen. Dit had tengevolge dat twee toenmalige andere wethouders van Amsterdam, de hee- ren E- Polak en Douwes, gesprekken over dezen loop van zaken hadden met den pen ningmeester van „Trein 8.28", den heer War ning, waarbij deze zich uitputte in verzeke ringen, dat mevrouw Abrahams een zoo zware taak te vervullen had dat haar die salaris- verhooging tenvolle toekwam. De beide wet houders schijnen zich toen verder bij den gang van zaken te hebben neergelegd. Maar het geval is thans openbaar geworden door publicaties in de Amsterdamsche dagbladen, en eergisteren hebben B. en W. minus wet houder dr. Abrahams er over vergaderd. Het Alg. Hbld. meldt daarover: „Tevoren had de burgemeester reeds met de vijf andere wethouders voorloopig over een en ander van gedachten gewis seld. Tengevolge daarvan kwam men gis teren weer bijeen, om door den vice-voor- zitter-penningmeester van „Trein 8.28", den heer G. Warning, te worden inge licht. Deze heeft uitvoerig aan het college verklaard, dat de bezoldiging van f 3000, die mevr. Abrahams genoot, door het be stuur op f 5000 was gebracht, omdat de overige bestuurders, waartoe mevr. Abra hams niet behoort, met hem van mee- nin'g zijn, dat daarmede het omvang rijke werk, door de secretaresse verricht, feitelijk thans nog te gering wordt be zoldigd. Uitdrukkelijk heeft de heer Warning namens het bestuur zijner vereeniging op eer en geweten verklaard, dat die salaris- verhooging aan mevr Abrahams is gege ven, alléén ter betere waardeering van het door haar verrichte werk; en dat dit feit in geen enkel verband staat met de omstandigheid, dat de heer Abrahams eenige maanden tevoren van zijn ver goeding van f 2000 afstand deed. De heer Abrahams was op bedoelde bestuursver gadering, naar de penningmeester ver klaarde, niet aanwezig. Na deze uiteenzetting kwamen B. en W. overeen, dat zij de zaak nog nader zullen bespreken". De Tel. heeft een onderhoud met burge meester De Vlugt gehad, waarin deze ver klaard heeft „dat z.i. alleen gesproken moet worden van onnadenkendheid, van een on voorzichtigheid, welke een politiek persoon als di. Abrahams zich niet kon veroorloven". Ons lijkt het een zeer bedenkelijk geval. Het is duidelijk dat wethouder dr. Abrahams zich in den gemeenteraad zal moeten verant woorden over deze zaak. Zij is van groot be lang, omdat de gedragingen van een wet houder van Financiën van de hoofdstad haar weerklank in het geheele land vinden. De juistheid van het principe, dat een over heidspersoon geen salaris mag genieten van een door die overheid gesubsidieerde instel ling, is onaanvechtbaar, en dat dr. Abrahams dit in eerste instantie wèl deed was al fout. Dat hij, na zijn verzekering dat hij de keuringen voortaan gratis zou verrichten, er als voorzitter van de vereeniging in toestem de dat zijn vrouw een salarisverhooging ter grootte van hetzelfde bedrag kreeg, maakt de fout veel en veel grooter. De burgemeester noemt dat „een onnadenkendheid en een on voorzichtigheid", en het is fair er geen kras sere qualificaties op toe te passen voor dr. Abrahams de gelegenheid heeft gehad, zich in den gemeenteraad te verdedigen. Maai de toevoeging door den burgemeester van de woorden welke een politiek persoon als dr. Abrahams zich niet kon veroorlooven" is duidelijk genoeg. Wij zijn van meening dat de Amsterdamsche gemeenteraad duidelijk zal dienen uit te spreken welke onnaden kendheden en onvoorzichtigheden een wet houder zich niet kan veroorlooven. De penningmeester van „Trein 8.28", de heer Warning, is slechts zijdelings in het geval be trokken, in zooverre nl. dat hij als bestuurslid en beheerder der geldmiddelen zijn goedkeu ring heeft gehecht aan de salarisverhooging van mevrouw Abrahams. Zijn betoog, dat haar uitgebreide werkzaamheden een salarisverhoo ging van f 2000 volkomen rechtvaardigen, kan steekhoudend blijken tegenover de leden en begunstigers van de vereeniging „Trein 8.28", maar het pleit den wethouder o.i. niet vrij. Óok wekt het verbazing dat in tijden als deze de secretaresse van een liefdadigheids- Vereeniging, al is het dan een groote vereeni ging die veel werk vereischt, een zoo buiten gewoon hoog salaris krijgt. Hoevele gezins hoofden, die vergeefs naar werk zoeken, zou den zich niet juichend bereid verklaren die functie voor f 3000 of desnoods nog voor min der te vervullen! Dit is zonder twijfel een ernstige zaak. R. P. IJMUIDEN DE DIAMANTEN BRUILOFT VAN HET ECHTPAAR ENGELHART- KOK. GELUKWENSCHEN VAN HEINDE EN VERKE. Onze populaire plaatsgenooten, bruid en bruidegom EngelhartKok, die gisteren hun diamanten bruiloft vierden, hebben van heinde en verre blijken van belangstelling voor dezen grooten dag ontvangen. En nie mand had het anders verwacht, want de faam van den ouden heer Engelhart als een duiker van beteekenis is het heele land over gegaan. En op den gedenkwaardigen feestdag van gisteren is dit nog eens stevig bevestigd. Reeds vroeg in den morgen kwamen de gelukwenschen zinnen en weldra was er een stapel brieven en telegrammen. En de oude menschen toonden ons met rechtmatigen trots de tollooze blijken van belangstelling Er was een telegrafische gelukwensch van den Politiescheikundigen van Ledden Hulse bosch ,met wien de heer Engelhart zooals men weet heeft samengewerkt tot ophelde ring van een ernstig misdrijf. Verder waren er o.a. gelukwenschen van den hoofdopzichter van het Hoogheemraadschap Rijnland, van den heer Voogd, gemeente-ingenieur van Groningen, van het. polderbestuur van den Beemster. Treffend was een brief van een familie' uit dèn Bosch. Vijf en twintig jaar geleden heeft de familie Engelhart kennis met deze familie gemaakt toen de Engelharts in de buurt woonden. Men ging- weer vaneen en hoorde of zag sindsdien niets meer van elkaar. En thans zonden deze menschen hun oude vrienden een aardig briefje. In April de lucht in. De K.L.M. bracht een aardige verrassing; tegelijk met een felicitatie noodigde de direc teur het echtpaar uit voor een vliegtocht boven IJmuiden. Dat willen ze op hun ouden dag nog beleven, de sensatie van een vliegtocht. De oude heer heeft het 45 jaar lang in de diepte gezocht, hij wil het nu ook wel eens in de hooogte zoeken. In April hopen ze van de uitnoodiging van de K.L.M. gebruik te maken. Het bestuur van V.S.V. had met het vol ledige eerste elftal Woensdagavond reeds ge complimenteerd. Het spreekt vanzelf, dat vooral vader Engelhart op de gelukwenschen van zijn rood-witte vrienden zeer gesteld was. En gisteravond kwam de massa-huldigmg. Kunst na Arbeid bracht een serenade en werd daarin natuurlijk bijgestaan door eenige hon derden vrienden en belangstellenden. Onder de tonen van een vroolijken marsch trok Kunst na Arbeid naar den Stationsweg en er was verder bij de woning, waar een eerepoort was aangebracht volop jolijt, die zijn hoogte punt bereikte toen men de oudjes op de schouders ronddroeg. Zij zullen dezen dag nimmer vergeten. VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. De afdeelimg Velsen—IJmu'iden van de Ne- derlandsche Vereeniging van Huisvrouwen, welke izooals bekend is een tentoonstelling van handwerken organiseert, zal deze Dins dag 6 Maart a.s. in het Vacantie-kolonie- huis aan de Groeneweg houden. Deze tentoonstelling zal geopend zijn. van 2.30—9 uur 's avonds. Op het programma der afdeeling staat een bezoek aan de werkinrichting van Zwakzin nigenzorg op Donderdag 29 Maart a.s. NAAR HET CONCOURS. ^De muziekvereeniging „Juliana" is .voor nemens aan het Nat. muziekconcours dat gehouden zal worden .op Hemelvaartsdag te krommenie, deel te nemen. „Juliana" zal dan uit komen met als ver plicht nummer „Sluierdans" van P. F. Over- bc»3ke en als vrij nummer: „Cortège Enthou siaste" van Albert Floris. DE VLAG HALF STOK. In verband met het tragische ongeval aan boord van den stoomtrawler Erica IJm. 384 is op het gebouw der IJmuider Federatie de vlag half stok geheschen. Beide slachtoffers waren lid van de IJmui der Federatie. IN DEN VREEMDE GESTORVEN. Naar wij vernemen is onze plaatsgenoot de heer J. Wijker Rzn. opvarende van het m.s. Tajandoen in de haven van Makassar uit den 1 mast gevallen en aan de gevolgen overleden. Het slachtoffer was nog slechts 38 jaar. Hij was gehuwd doch had geen kinderen. DE VISCHVOORZIENING VAN ROTTERDAM. Door de Vereeniging van Reeders van Vis schers vaartuigen is een adres gezonden aan B. en W. van Rotterdam betreffende de visch- voorziening aldaar. In dit adres wordt ver zocht bij de regeering niet aan te dringen op verhooging van de contingenten voor vreem de visch, omdat de klachten betreffende den invloed van den beperkten aanvoer niet juist kunnen zijn, aangezien het contingent nog niet zou zijn bereikt. Naar hare meening zou de oorzaak van den geringen aanvoer voor namelijk zijn toe te schrijven aan het slechte weer in het noordelijke deel van de Noord zee en aan de feestdagen aan het einde var het jaar, zoodat ook b.v. in Denemarken een groote schaarschte aan visch is geconsta teerd. Daarnaast wordt in het adres medegedeeld, dat de aanvoer van buitenlandsche visch in 19281931 gemiddeld 1.400.000 K.G. per jaar bedroeg, doch in 1932 tot 4.571.026 K.G. was gestegen, een stijging, die zich zou hebben voortgezet, daar alleen reeds in December 1933 820.000 K.G. visch was aangevoerd, waar van 725.000 K.G. uit de Scandinavische lan den Op grond van deze cijfers is de Vereeni ging van Reeders van Visscbersvaartuigen te IJmuiden van oordeel, dat de contingentee- ring misschien wel tot eenige vermindering van de werkloosheid onder de visschers kan lei-den, maar geen grond kan geven voor de vrees, dat gebrek aan visch zal ontstaan, te minder omdat meer Nederlandsche vaartui gen aan de visscherij zullen gaan deelnemen. Het college deelt mede, dat het zich reeds, vóór ontvangst van dit adres (en een tweetal andere) tot de regeering hadden gewend. Zij schrijven thans aan den raad: Wij hadden daartoe aanleiding, omdat in de beschikking van den minister van econo mische zaken van 22 December 1933 was be paald, dat de aanvoer van versche, gekoelde of bevroren visch, met uitzondering van ha ring, door vreemde visschersschepen alleen mocht geschieden te IJmuiden. Daar deze beslissing door ons werd be treurd, hebben wij den minister op 5 Januari jl. gevraagd, of van de achterstelling bii IJmuiden nog zou kunnen worden terugge komen. Bij die gelegenheid hebben wij er mede op gewezen, dat de contingenteering toch reeds op de vischvoorziening van onze gemeente een ongunstigen invloed heeft. Van den minister ontvingen wij daarop be richt, -dat, nu IJmuiden nagenoeg den gehee- len aanvoer tot zich heeft getrokken, het voor de hand lag, dat deze plaats, mede in het belang van een goede controle, uitslui tend als aan voerplaats werd aangewezen Daarbij kwam nog, schreef de minister, de overweging, dat bij het uitvoeren van con- tingenteeringsmaatregelen vermoedelijk niet op -onze medewerking -mocht worden gere kend, zoodat er geenerlei aanleiding bestond ons college in deze kwestie te kennen. B. en W. meenen echter, dat althans dit motief niet had. mogen gelden om de ge meente Rotterdam bij IJmuiden achter te stellen. Hoe -dit echter zij, uit het verbod van aan voer door buitenlandsche visschersschepen te dezer stede kunnen de ontvangen klachten niet geheel worden verklaard. Van grooteren invloed is, dat aan den invoer van visch met buitenlandsche vrachtschepen belemmerin gen in den weg -worden gelegd door de con- tingenteering, waardoor het publiek in meer dere mate wordt aangewezen op de door de Nederlandsche schepen aangevoerde visch, die minder in trek is dan de soorten, welke door buitenlandsche schepen en vrachtauto's worden aangebracht. In het algemeen ge sproken was de toestand tot voor kort deze, dat de z.g. Nederlandsche visch werd uitge voerd en dat de z.g. buitenlandsche visch voor consumptie werd ingevoerd. Het ligt nu voor de hand, dat, wanneer de Nederlandsche visch wegens buitenlandsche contingentee- ringsmaatregelen niet meer kan worden uit gevoerd en de buitenlandsche ten gevolge van beperkende maatregelen niet meer mag worden ingevoerd, de te IJmuiden geveilde visch slechts dan tegen een loonenden prijs kan worden verkocht indien het Nederland sche publiek met de vroeger uitgevoerde vischsoorten genoegen zou nemen. Zouden de contingenteeringsmaatregelen ter behartiging van gewichtige Nederland sche belangen, ter beoordeeling van de re geering, in weerwil van de bezwaren gehand haafd moeten worden, dan volgt uit het voor gaande, dat of de Nederlandsche visscherij of de smaak van het publiek zich zullen moeten aanpassen om weer te komen tot een toe stand, die aan de handelaren van visch een redelijk bestaan kan bieden. Noch het een, noch het ander ligt binnen de macht van ons college. Op dien grond ligt het in ons voornemen het hierboven bespro kene nog eens onder de aandacht van de regeering te brengen en daarbij in het bij zonder te verzoeken de beperkende bepalin gen ten aanzien van den rechtstreekscben aanvoer van visch althans voor Rotterdam op te heffen. PAS OP TE HOOGE STOOMDRUK Schipper voor drie maanden geschorst. BEUGEL VOOR HET VASTZETTEN DER VEILIGHEID MAG NIET AAN BOORD ZIJN. De Raad voor de Scheepvaart heeft Don derdag uitspraak gedaan inzake de klacht van een gewezen machinist, van den stoom trawler „Rijnstroom" IJM. 86, tegen den schipper van dit vaartuig, wegens het stoken van te hoogen stoomdruk. De Raad is van oordeel, dat uit het ge houden onderzoek ten duidelijkste is gebleken dat aan boord van de „Rijnstroom" de veilig heidskleppen van den stoomketel werden vastgezet en dat dit niet alleen geschiedde met voorkennis van den schipper, maar zelfs op zijn bevel, althans in dier voege, dat op order van den aangeklaagde een zoodanig aantal slagen moest worden gemaakt, dat de maximum-stoomdruk werd overschreden, het geen alleen mogelijk was bij het geheel of gedeeltelijk buiten werking stellen van het veiligheidsapparaat. De aangeklaagde heeft pertinent ont kend, ooit bevel te hebben gegeven tot het vastzetten van de veiligheidskleppen, of iets ervan af te weten, dat zulks aan boord van zijn schip geschiedde. Aan deze ontkente- nis kan tegenover de afgelegde verklaringen der getuigen geen waarde worden toege kend. De P^aad ontveinst zich niet, dat tot de verklaringen, waaruit het bewijs wordt ge put, ook behoort de verklaring van den kla ger, die, gelijk hij thans zelf erkende, in het onderzoek van het verloren gaan van de „Spaarnestroom" IJM. 65 voor den Raad een onware, althans onvolledige, verklaring heeft afgelegd, terwijl hetzelfde met den stoker B. het geval is. Dit neemt niet weg, dat de Raad. zij het met de noodige omzichtigheid, van die verklaringen meent te mogen gebruik maken. Zooals het zoo dikwijls met dergelijke misbruiken het geval is, het betreft een al gemeen bekend iets en toch kan het bewijs in een bepaald geval slechts uiterst zelden geleverd worden. Thans is echter, zij het door oneenigheld tusschen kapitein en andere opvarenden, het bewijs afdoende geleverd. De Raad heeft in zijn uitspraak betreffende het stoomvis- schersvaartuig „Cornells" IJM. 15 een waar schuwing gegeven. Thans acht de Raad zich verplicht met gestrengheid tegen het be staand gevaarlijke euvel op te treden. Op de reeders van vaartuigen, waarop het onderhavige misbruik bestaat, rust den duren plicht al het mogelijke te doen om dat mis bruik oogluikend toe te laten, maar zij moeten erop verdacht zijn, dat het misbruik bestaat en zij behooren den kapiteins van hun sche pen uitdrukkelijk op te dragen te zorgen dat het niet gebeurt. Zij moeten zorg dragen, dat een beugel, waarmede de veiligheid kan worden vastgezet, niet aan boord aanwezig is. Het is den ambtenaren van het Stoom wezen niet gelukt het vastgezet zijn van de veiligheid te constateeren. Dit is zeer natuur lijk, daar vóór de binnenkomst van het schip de normale toestand weer pleegt te worden hersteld. De Raad vraagt zich echter af, of hier niet alle reden bestaat om eens op zee, tijdens de uitoefening der visscherij, de noodige controle uit te oefenen. Dit zou ongetwijfeld zeer nuttig werken. Een oorzaak van een scheepsramp, waarbij menschen- levens te betreuren kunnen zijn, is hier aan gewezen. Controle is dus dringend noodig. De Raad straft den aangeklaagde door hem de bevoegdheid te ontnemen om als kapi tein te varen op een schip als bedoeld bij artikel 2 der Schepenwet, voor den tijd van drie maanden. NIJVERHEIDSONDERWIJS. De Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs in Kennemerland belegt Donderdag 8 Maart a.s. een algemeene ledenvergadering in het schoolgebouw. D-e agenda vermeldt verschillende jaarver slagen en verkiezing van twee bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heer-en Ir. G. van Hemert en Ir. J. PI. Telders. NUTS SPAARBANK. Gedurende de maand Februari 1934 werd ingelegd: a. Kantoor Julianakade f 29.372,55 b. Kantoor Willebrordstraai f 21.515,13 c. Kantoor Santpoort f 1.509,65 f 52.397,33 f 24.077,95 f 14.450,15 f 222,60 en terugbetaald: a. Kantoor Julianakade b. Kanitoor Willebro-rdstraat c. Kantoor Santpoort f 38.750,70 Meer ingelegd dan terugbetaald f* 13.646,63 Het tegoed der Spaarders be droeg op 1 Februari 1934 f 1.034.562,69 Het tegoed der Spaarders op 1 Maart 1934 bedraagt f 1.048.209,32 BIJ POE NJI'S KRONING TOT KEIZER. VAN MANDSJOEKWO. Links het portret van den keizer, die thans Kang Teh heet. Boven rechts de hoofdstad Hsingking, die binnen 12 maan den met 2500 nieuwe gebouwen werd uitgebreid. Daarorider de poort naar het keizerlijk valeis Links een propagandabiljet van het nieuwe bewind met de geographische ligging met het regelmatig aannemen van gelden van en de vlag van het Rijkeen afnemer van vuil van de gemeente. VELSEN FILMAVOND „DE GIETELING". De vereeniging van hoogovenpersóneel ,,Dé Gieteling" belegde gisteravond een filmavond in de bioscoop „De Pont" die door een flink aantal personen werd bijgewoond.. Voor de pauze werden eenige films vertoond van cul- tureelen of althans van leerzamen aard. De schatten van de Golf van Napels was zeer mooi. De bezoekers zagen op het witte doek een groote collectie levende wezens, visschen •en planten, in deze golf gevangen, Haarster- retjes, venusgordel, aevliden, Aenophones, hyaldeae, de thetisslak, zeevlinders, alle wonderbaarlijke bewoners van de diepten der zee, die men waant bewoners te zijn van een sprookjesland. De Inkafilms vertoonde schit terende beelden uit alle deelen van Spanje. De overdaad heeft het succes van deze film wel eenigszins geschaad. Na de pauze werden eenige amusements films geprojecteerd, waarom hartelijk ge lachen is. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis dat ter secreta rie der gemeente ter inzage liggen verzoeken met bijlagen van: a. Het natuurijs Verkoop Bureau te IJmui den om vergunning tot het uitbreiden van zijn ijsopslagplaats en -makerij, door het bij plaatsen van 2 electromotoren in de zakken- drogerij, in het perceel Middenhavenstraat no. 52; b. J. Meesters te IJmuiden om vergunning tot het oprichten van een bakkerij in het perceel Engelmundusweg no. 17. s Op Donderdag 15 Maart a.s., des voormid dags te elf uur. zal ten Gemeentehuize gele genheid bestaan om bezwaren tegen die ver zoeken in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. GEMEENTEWERKLIEDEN GESCHORST. Door den directeur van den Reinigings- en Ontsmettingsdienst zijn de werklieden P. en J. als maatregel van orde geschorst. Naar wij vernemen staat dit in verband

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1