Wat zegt U I. SPRUIJT UIT HET BUITENLAND f45.- China. Madettte in&fik&tHet ETALAGE BEVERWIJK LEVENSBESCHOUWING IN HET NIEUWE DUITSCHLAND. WEERBERICHT. De ontwapeningskwestie. Een dertien-mogendheden- conferentie te Londen? Roosevelt zou non-agressie pacten willen sluiten. Oostenrijk en de Habsburgers. Herstel der monarchie volgens de regeering niet actueel. Regeering Blownik gevallen. De regeering van Letland is Vrij dagavond afgetreden, nadat minister-president Blow- nik in heit parlement in de minderheid was gebleven hij de stemming over een door den Boerenbond ingediende motie van wan trouwen. 9 van de 100 afgevaardigden spra ken slechts hun vertrouwen uit in de re geering. De leider van den Boerenbond Ulmains voert onderhandelingen over de vorming van een nieuwe regeering. De Parlementaire Commissie, diet belast is met het onderzoek naar de onregelmatig heden bij den verkoop van twee torpedo jagers der Esthlandsche Marine aan het buitenland, heeft besloten de regeering voor te stellen tegen den oud-Minister van Oor log Kerem, die voor den verkoop verant woordelijk is, een aanklacht in te dienen. Lerroux weer kabinets formateur. Lerroux heeft er in toegestemd een nieuw kabinet te formeeren. Hij verklaarde, dat dit nieuwe kabinet op radicale basis zou worden opgesteld. Hij zal trachten een regeering te vormen bestaande uit leden van zijn eigen partij, van de Catalaansche liga en van de Agrariërspartij. m MADRID, 2 Maart (V.D.) De staking bij de ABC, het dagblad met de grootste oplaag in Spanje, duurt nog steeds voort. Bij de staking zijn 900 arbeiders betrokken. Het voortduren der staking trekt buitengewoon de belangstelling en wordt in de overige dag bladen uitvoerig besproken. 'gebied. Spaniol leider van het Duitsche front. De leider der N. S. D. A. P. in het Saarge- bied, Spaniol is als zoodanig afgetreden en belast met de leiding van het Duitsche Pront in het Rijk. Dit omvat alle buiten het Saar- gebied wonende stemgerechtigde Duitschers üit het Saargebied. Oostenrijk. Regeering beschouwt de Habsburgkwestie als niet actueel. Van .toonaangevende regeeringszijde wordt thans verklaard dat geruchten over en voor bereidingen van een herstel der Habsburg- sche monarchie in geen geval in overeen stemming zijn met de feiten. De regeering staat veeleer op het reeds door Starhemberg uiteengezette standpunt, dat deze kwestie niet als actueel moet worden beschouwd en de regeering voorloopig belangrijker en ur genter kwesties te behandelen heeft. Protest tegen de uitroeping van het keizerrijk Mandsjoekwo. De Chineesche regeering heeft tot het de partement van buitenlandsche zaken te Tokio een nota gericht, waarin de Chinee sche regeering protesteert tegen de uitroe ping van het keizerrijk Mandsjoekwo en Ja pan daarvoor verantwoordelijk stelt. Het Japansche ministerie van buitenland sche zaken heeft besloten op deze nota geen antwoord te geven, aangezien de geheele kwestie Mandsjoekwo door Japan na de uit roeping van het keizerrijk Mandsjoekwo ge heel is opgeklaard en derhalve China geen protesten kan doen gelden. Eng' Luchtmacht met vier eskaders uitgebreid. Reuter meldt uit Londen: De begrooting voor de luchtmacht voor het jaar 1934 bedraagt 17.561.000, hetgeen 135.000 meer is dan in 1933. De begrooting voorziet in den bouw van vier nieuwe eskaders, waarvan twee voor de verdediging van het land, en twee eskaders voor de vloot, waarvan een eskader water vliegtuigen. De luchtmacht van Engeland wordt hier door op 81 eskaders, gebracht, met nog 13 buitengewone eskaders voor de verdediging. Lord Londonderry verklaarde, dat de re geering tot eiken prijs de bewapenings wedloop wil voorkomen en het aanschaffen van nieuw materiaal tot een minimum be perkt. De regeering kan evenwel niet toe staan ,dat de Britsche luchtmacht inferieur is aan die van de overige staten. United Press verneemt volgens de Tel. uit Londen: lo. dat overwogen wordt tegen einde dezer maand te Londen een speciale conferentie over de bewapeningen te houden, waar dertien mogendheden vertegenwoordigd zullen zijn; 2o. dat president Roosevelt er op zal aan dringen, dat alle mogendheden gelijktijdig of parallel met de ontwapeningsconferentie een non-agressiepact zullen sluiten. Amerika in -principe accoord met de Britsche voorstellen. WASHINGTON, 2 Maart (V.D.) Het Ame- rikaansche staatsdepartement heeft heden het Britsche ontwapeningsmemorandum gepubli ceerd benevens den tekst van de uiteenzettin gen van den Amerikaanschen onderstaats secretaris Phillips van 19 Februari tegenover den Britschen ambassadeur. Daarin stelt Phillips in het licht dat de V.S. principieel ac coord gaan met de Britsche voorstellen in het ontwapeningsvraagstuk. HET RAPPORT LESCOUVé OVER DE AFFAIRE-STAVISKY. ERNSTIGE VERWIJTEN AAN DEN PROCUREUR-GENERAAL PRESSARD. PARIJS, 2 Maart (V.D.) Het rapport van den president van het hof van cassatie, Lescouvé, over de verantwoodrelijkheden in zake het negentien maal uitstellen van de eerste affaire van Stavisky tussclien 1926 en October 1933. Het rapport wijst op de noodzakelijkheid van een grootere controle en betreurt ook het feit, dat de vrijheid van handelen van de rechters zoo vaak is be ïnvloed door buitenstaanders, waarbij vooral den nadruk gelegd wordt op de campagnes in de pers. Het rapport komt tot de con clusie, dait de rechterlijke macht als zoo danig zich niets te verwijten heeft en geen handelingen in strijd met de eer heeft be dreven. De chef van het parket van de Seine is in laatste instantie de eenig verantwoor delijke persoon, aangezien daar, waar het gezag ligt ook de verantwoording gezocht moet worden. Het tweede rapport behandelt het lot van twee rapporten van de gerechtelijke politie van Maart 1930, waarin de aandacht van het parket gevestigd werd op Stavisky, „een individu met een twijfelachtig verleden, die de duistere bezieler was 'van de Compagnie Foncières d'Entreprises Générales de Travaux Publics en de Soeiété Sirna". Het rapport wijst er dan ook op, dat een tragische gebeurtenis het wegvallen van een capitale getuigenis tengevolge heeft gehad, daar Princemet. zijn verklaringen het volle licht zou hebben kunnen doen vallen op de op te* helderen feiten. Vervolgens verhaalt het rapport hoe men tot de overtuiging kwam, dat de procureur- generaal Pressard de zaak verscheidene malen had vertaagd' onder verschillende voor wendse-ls en met name door rapporten ge- ruimen tijd onder zich te houden, zonder er gevolg aan te geven. Dit totaal van feiten waardoor Stavisky in staat gesteld werd zijn misdadige handelingen voort te zetten, heb ben een zware verantwoordelijkheid op Pres sard gelegd. De arrestatie van mevr. Stavisky De arrestatie van mevrouw Stavisky blijkt, volgens het Alg. Handelsblad het gevolg te zijn geweest van het onderzoek van een ge schorst ambtenaar der Süreté Générale, die in het bezit wist te komen van souches der cheques van Stavisky. HET EINDE VAN DE PARIJSCBE TAXISTAKING PARIJS, 2 Maart. (Reuter.) De stakings- commissie der Parijsche taxi-chauffeurs heeft hedenmiddag na een nieuwe bespre king met den minister van Arbeid besloten, de staking Zaterdag te doen eindigen. geheel compl. welke Ugeetaleerd ziet in onze aparte KANAALSTR. 65 2 pers. Ledikant Waschkast Nachtkastje Tafel 2 Stoelen KANAALSTRAAT 63, IJMUIDEN (Adv. Ingez. Med.) RAADSVERGADERING. Vrijdagavond vergaderde de gemeenteraad ondervoorzitterschap van burgemeester H. J, onder voorzitterschap van burgemeester H. J. Maters. De voorzitter wenschte wethouder J. F, Braun geluk met zijn 75sten verjaardag. (Applaus). Aan de orde kwam het voorstel tot wijziging en aanvulling van het werklieden-reglement. Mevr. Kern pH aan verklaarde zich tegen de bepalingen, waarin omschreven wordt het ontslag wegens revolutionnaire gezindheid en het ontslag van de gehuwde ambtenares. Ook was spreekster tegen het artikel, omschrij vend de vervulling van den dienstplicht van den werkman. Ook de heer De Bruin ver klaarde zich daartegen, de heer Bisschop juichte de bepalingen toe. De voorzitter merkte op, dat de bepa lingen niet zoo maar voetstoots kunnen wor den uitgevoerd. Het reglement bevat voldoen de waarborgen tegen rechteloosheid, bovendien staan twee instanties voor beroep open. De heer Visser heeft de opinie, dat we zoo zachtjes aan „gelijk geschakeld" worden. Dat acht spr. niet in 's lands belang. Spr. ver zet zich tegen de bepalingen in het reglement inzake de revolutionnaire gezindheid. De heer Bruin wenschte de verantwoor ding van de regeering niet over te nemen. De heer Welagen vond het zeer goed, dat een ambtenares bij het sluiten van een huwe lijk ontslagen wordt. In haar plaats kan een werklooze worden gesteld. De heer De Bruin was van meening, dat de gemeenteraad over zijn ambtenaren baas moet blijven. Laat de regeering haar eigen ambtenaren dicteeren. De voorgestelde wijzigingen en aanvullingen werden met 9 tegen 3 stemmen goedgekeurd. (Tegen Mevr. KempHaan en de heeren De Bruin en Visser). De heer Welagen gaf zijn voldoening te kennen, dat eindelijk het ambtenarenregle ment aan den Raad is voorgelegd. Gaarne zag spr. in de bepalingen, regelende het verlof, op genomen, dat de ambtenaren boven hun ge wone verlof, twee éxtra dagen krijgen. De heer E ij k i n g voelde hier niets voor in deze tijden van versobering. De voorzitter merkte op, dat B. en W. de door den heer Welagen geuiten wensch reeds in het ontwerp hebben opgenomen. De heer E y k i n g kan zich met dit voorstel vereenigen, nu blijkt dat ambtenaren en wèrk- lieden gelijk gesteld zijn. Het ambtenarenreglement wordt daarna met dezelfde stemverhouding aangenomen. Perceel Koudenhorn 13 wordt onbewoon baar verklaard. Bij het voorstel tot vermindering der land- huren over 1933 zou de heer Visser het ge- wenscht achten, dat aan allen 30 pet. vermin dering werd geschonken. Wethouder S t e y n wees er op, dat met de voorgestelde 20 pet. het gemiddelde wordt bereikt. Het voorstel van B. en W. werd met algemeene stemmen aangenomen. Goedgekeurd werd een voorstel om met den heer J. H. Wesselink een gron druiling aan te gaan van een strook grond ter grootte van 2 M. aan de Koningstraat. Aan de besturen der bijzondere scholen werden de gebruikelijke voorschotten ver leend. Aangenomen werd een voorstel van B, en W. om bij de uitbetaling der coupons oe coponbelasting van de rechthebbenden af te houden. Vervolgens kwam aan de oa*de het voor stel van B. en W. 'n crediet toe te staan van f 239.284.40, verband houdende met de uit breiding van de Wijkervaart, alles in werk verschaffing. Mevr. KempHaan is huiverig ten op zichte van het voorbehoud van den Minister, inzake het loon. De loonen kunnen niet meer omlaag. De heer Out wees er op dat bij deze wer ken de geheele aannemenswereld wordit uit gesloten. Dat achtte spr. zeer onjuist. De heeren E ij king, de Bruin, Visser en Welagen spraken over de loonen en toeslagen. De heer De Groot kon den heer Visser «enigermate geruststellen omtrent het het sluisje. De Voorzitter merkt op, dat de uit voering van dit plan meer werkverruiming tot gevolg kan hebben. Omtrent de loonen enz. hebben B. en W. correspondentie ge voerd met het Departement. Het College kon echter niet meer bereiken, dan datgene, wat- thans wordt vorgesteld. Oqk B. en W. hebben overwogen of het werk niet op een andere wijze kon worden uitgevoerd, dan door de Heidemaatschappij. Dit bleek practisch niet uitvoerbaar. Het college zal echter trachten de aannemers in te schakelen en zoo mogelijk van hiun dien sten gebruik te maken. Wethouder Braun onderschreef de mee ning van den heer Eyking, dat 'het heiwerk zeer gevaarlijk is, zoodait daarvoor geschoold personeel zeer gewenscht is. Ten aanzien van het genie-sluisje merkte de Voorzitter nog op, dat B. en W. aarzeld zouden hebben met dit voorstel te komen, wanneer er geen uitzicht op verbe tering zou hebben bestaan. Het voorstel van B. en W. werd vervolgens met algemeene stemmen aangenomen. Bij het voorstel tot huurverlaging van de woningen der R. K. Woningbouwvereeniging „St.-Agatha" bepleitte de heer Welagen een algemeene verlaging van 8 pet. Wethouder Steijn zei, dat in afwachting van de wijziging van de Woningwet reeds tot de thans geldende verlaging is overgègaan. Dit had reeds tot resultaat, dat de huizen weer bewoners trekken en daarmede is ook de ge- - meen te zeer gehaat. Het voorstel werd goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken was een adres van de winkelierscombinatié „Plan West" met verzoek een verkeersleider te willen plaatsen op het kruispunt Groote Houtweg. Toren straat, Arendsweg en Baanstraat. Het werd ter afdoening in handen gesteld van B. en W. Bij de rondvraag wees de heer Versteeg op de bouwvalligheid van de perceelen Kloos terstraat 28 en 30. De heer Eijking achtte het vervaardigen van basaltine of cementtegels een geschikt object voor werkverschaffing voor jeugdige werkloozen. De Voorzitter meende niet, dat dit voor uitvoering vatbaar is, althans bij eenigen om vang, omdat men dan op het terrein komt van het normale werk. Hierna sluiting. DE KATW. LOGGER 42 VLOTGESLEEPT, De logger K.W. 42, die tijdens den vloed in den nacht van Donderdag op Vrijdag van de eerste op de tweede bank gekomen was, Vrijdagmiddag met behulp van 'n sleepboot uit de haven van IJmuiden vlot gekomen, ,De eeuwige zending van hef Germaansche ras/ (Van onzen Berlijnschen correspondent). Het parool van den dag is: .Hitler is Duitschland, Duitschland is Hitier". Meer dan een millioen nazi's geschoold in de leer van het nati-onaal-socialisme, hebben als geestelijke leiders der beweging, den eed afgelegd: „Ik zweer Adolf Hitler onverbrekelijke trouw, hem en de door hem aangewezen leiders onvoorwaardelijke gehoorzaamheid". Het heet, dat eerst nu de strijd om de ziel der menigte zal beginnen.. Een juist begrip van de nationaal-socialistischen levensbe schouwing hebben er maar bitter weinigen en bij velen der enthousiaste meeloopers, die er iets van begonnen te begrijpen, daalde de geestdrift aanmerkelijk. Het blijkt, dat vooralsnog de eenige band, welke al die millioenen samenbond, de economische chaos was en de onmacht der binnen- en buitenlandschen politiek. Het is niet moei lijk den Duitscher te winnen vo-or de nieuwe leer „dat de oude Germanen geen barbaren waren en dat van uit hun oerstaat over heel Europa golven stroomden eener beschaving, waaraan de oude Grieken hun cultuur dank ten". Heeft nu ook een echt nationaal-socialis- tisch denkend en voelend architect niet, zoo juist van pas, ontdekt en vastgesteld voor alle tijden, dat er van Grieksche architec tuur geën sprake meer kan zijn, nu hij bij opgravingen in Oldenburg, 3 meter diep in de heilige Duitsche aarde wat steenen von-d in een langwerpig vierkant, waaruit zijn Ger- maansch instinct een „Griekschen" houw deed oprijzen, die dar stond lang voor Grie ken hun alpha et omega kenden! Vraag nu maar niet wat de ou-de weten schappelijke Duitsche archeologen daarvan denken. Hun kritiek over deze kostelijke ont dekking is zoo welwillend en toch zoo enfin, hun ziel is voor de nieuwe leer nog zoo weinig ontvankelijk. En aan dat euvel gaan de zielen van zooveel wetenschappe lijk ontwikkelden in het Rijk nog mank! Niet zonder geestdrift voor de oude en misschien verouderde leer der arterien-ver kalking, worden dezulken daaronder blo zende knapen van 50 en 60 en 70 jaar versmaad als ongeneeslijke slachtoffers van deze plaag der ouden,die bovendien toch nooit vast in de nieuwe Nazi-leer zullen wor den. Daarom zullen de leiders al hun energie concentreeren op het veld der ontwikkeling van het opkomend geslacht en van hef pro letariaat. De leerboeken op de scholen in alle takken der elementaire en hoogere wetenschan zullen doordrenkt zijn van de leer der Nazi. In de afgeloopen week zijn de leiders ge gaan in de groote hallen der steden „om te zijn in het midden van het volk onder ons!" En zij hebben verklaard, dit tot hun. gewoonte te zullen maken. Zij roemen het kind en de man uit het volk met hun ge zond verstand en maagdelijk weten en hoo- nen den geleerden feurgerman, die trotsch Verwachting: zwakken tot matigen Zuidwestelijken tot Westelijken wind, toe nemende bewolking, waarschijnlijk weinig of geen regen, zachter. Verdere vooruitzichten: weinig verande ring. Thermometer Hoogste gisteren F 38 Laagste hedennacht F 34 Hoogste heden F 40 Barometer Hedenmorgen 9 uur 760 m.M. Neiging stilstand. OPGAAF: MAGAZIJN 't BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN. Zondag v.m. 4.53 uur; n.m. 5.04 uur. Maandag v.m. 5.25 uur; n.m. 5.40 uur. Dinsdag v.m. 6.04 uur; n.m. 6.20 uur. i,? op zijn examina. Dezerc^ dagen waren wij getuige van een ander schouwspel. Toen hield de leider van de buitenlandsche politiek der N.S.D.A.P., Rosenberg zijn rede over „den strijd om de levensbeschouwing" voor de élite van het N.S. en net-N.S. te Berlijn. Gezan ten waren tegenwoordig of hadden hun ver tegenwoordigers gezonden; ook de correspon denten der buitenlandsche pers waren uit- genoodigd. Op het podium van de Rijksdag- zaal in het gebouw der vroegere Kroll-opera hadden N.S. rijksministers en hooge leiders der partij in hun bruine uniform plaats ge nomen. Hitler, die eveneens aanwezig zou zijn, liet zijn verhindering door buitenlandsch diplomatiek bezoek aanzeggen. De zaal, smaakvol en rijk met bloemen versierd bood een prachtigen aanblik. De spreker, anders dan men zïcli alliclht voorstelt door militante apologie, is een sympatieke verschijning en was in dit milieu gematigd in zijn verweer tegen aanvallen van „zekere zijde" en van heinde en ver. Enkele bijkomstigheden uit zijn rede "heb ben mij gefrappeerd. Van de niet N.S. rijksministers was alleen de vice-kanselier Von Papen aanwezig in de zaal, niet op het podium, doch op een plaats, waar zijn opvallende verschijning di rect werd opgemerkt. Bij het constateeren van „den genadeslag, die het Marxisme in Duitschland door Hitler was toegebracht", zag ik hem levendig instemmen met het ap plaus, dat er op volgde. Bij alle overige ge deelten der rede, dien daverend werden toe gejuicht, bleef hij onbewogen. Het leek bijna demonstratief! De kern van het betoog is „de eeuwige zending van het Germaansche ras, wiens god Wodan is, Wodan is Wodan en Hitier zijn profeet". De drager van de idee „het Duitsche Rijk" is voor den Naziman niet Keizer Karei de Gr op te, maar zijn onverbid delijke tegenstander Wittekind, En het groote werk, dat Wittekind niet heeft kunnen vol einden, heeft Hitier volbracht. H. E, HEEMSKERK BEVOLKING. Ingekomen personen: geen. Vertrokken personen: Joh. G. Kraakman, koopman, van Heemskerk, Relweg 1 naar Wijk aan Zee en Duin; Mej. M. M. Zonne veld, dienstbode, van Luttik Cie 4 naar Cas- tricum; mej. M. Zonneveld, dienstbode, van Luttik Cie 4 naar Wijk aan Zee en Duin. Geboren: Jeannette Maria, dochter van E. de Vries en B. E. Nijman; Jacobus Antonius, zoon van Joh. Bakkum en Geertr. Molenaar. Theodora, doch,ter van Anth. Pekel en Th. de Wildt. Ondertrouwd: P. de Vries Jzn. te Wijk aan Zee en Duin en Gr. E. Prins, alhier. IJMUIDEN PRIJZEN STICHTING-HARING. De door den Minister van Economische Zaken ingestelde commissie voor de prijszet ting heeft voor het tijdvak van 510 Maart de volgende prijzen vastgesteld van in de Stichting voor de Nederlandsche Haring- visscherij gebrachte haring: volle haring f 9.20 tot f 9.50, steurharing f 7.75 tot f 8.15 per kantje. DE NOORDZEESLUIZEN. Door de Noordzeesluizen zijn in de maand Februari geschut: uit zee 250 stoom- en motor schepen met een inhoud van 1.730.059 M3. en naar zee 242 stoom- en motorschepen met een inhoud van 1.776.596 M3. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De volgende schepen zijn Zaterdag, 3 Haart 1934, radiotelegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen Radio. Baloeran, Chr. Huygens, Crijnssen, Dempo, Jan Pietersz. Coen, Joh. de Wit, Joh. van Oldenbarnevelt, Kota Nopan, Kota Pinang, Kota Tjandi, Leerdam, Marn. v. St. Aide gonde, Oranaa, Poelau Roebiah, Randfon- tein, Rietfontein, Statendam, S'tuyvesant, Voleftdam, Zeelandia. Behalve bovengenoemde passagierssche pen zijn de meeste Nederlandsche vracht schepen eveneens via Scheveningenradio te bereiken. BESOMMINGEN. Trawlers: Cornells IJM. 15 300 manden f 2100. Jacqueline Clasine IJM. 10 370 m. f 2290. Erica VII IJM. 417 335 manden f 2210. Jenny Elsa IJM. 88 70 manden f 1370. VOETBALVEREENIGING V.V.IJ. Vrijdagavond hield bovengenoemde vereeni- ging haar j aarlijkschen feestavond in het Ge bouw voor Chr. Belangen. De heer H. Vos feliciteerde in zijn openings woord het bestuur en het le elftal van V.V.IJ. met het behaalde kampioenschap. De mondharmonicaclub bracht nu een pot pourri van bekende liedjes ten gehoore. het geen er direct de stemming inbracht. Ook het optreden van drie humoristen oogstte succes, waarna een blijspel in twee acten opgevoerd werd getiteld: „Een goed ideetje". De dochter des huizes speelt hierin voor dienstbode en omgekeerd! Door goed spel en vlotte rolkennis oogstten de spelers groot succes. Zij werden met veel applaus beloond. In de pauze werd een verloting gehouden. Nadat de humoristen nog wat ten gehoore hadden gebracht, sloot de heer Vos dezen avond op de gebruikelijke wijze, na allen die er aan medegewerkt hadden om dezen avond te doen slagen bedankt te hebben. VELSEN C. J. M. V. „PHILADELPHIA". Men schrijft ons: Dinsdag 6 Maart wordt door de Damclub een openbare simultaanséance van 10 bor den gehouden te spelen door B. v. d. Me uien, kampioen van de damcompetitie der club. Verschillende zeer goede spelers telt de club onder haar leden, zoodat een zeer mooie avond voor damliefhebbers verwacht kan worden. De toegang is vrij; aanvang 8 uur, in de Chr. school aan de Van Langeveldt- straat. VOETBAL Zaterdagmiddag zal een vriendschappe- lijken wedstrijd gespeeld worden tusschen de voetbalvereeniging V. J. B. en een elftal der C. J. M. V. Aanvang te 4 uur op het terrein in Roos- wijk. EEN NEDERLANDSCH HANDELS VERDRAG MET TURKIJE. VOORLOOPIG VOOR TWEE MAANDEN. LONDEN, 2 Maart. Te Stamboel is een voorloopig handelsaccoord voor den tijd van twee maanden onderteekend, waardoor vrije inklaring der geblokkeerde goederen wordt verkregen. Er wordt nog over clearing on derhandeld.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 7