HET NIEUWE AVONDBLAD De Kwispelstaarten. 19e JAARGANG No. 104 DINSDAG 6 MAART 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie.- P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; f 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van.de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000Indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mooht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis Is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank te Schiedam. Een Voorjaars-Uitverkoop. De Engelsche le klasse beroeps-voetbalclub Ever ton, gevestigd in en geheeten naar een stadsdeel van Liverpool, houdt voorjaars uitverkoop van levend voetbalvee. De term is geenszins beleedigend, alleen vergelijkender wijs bedoeld. Het lijkt zooveel op die andere markten. Everton pakt de zaak dit jaar krach tig aan. Niet minder dan acht exemplaren biedt het aan, en er zijn eenige bekende doelpunten-fokstieren bij. Teneinde de prijzen te stimuleeren deelt de Everton F.C. mede dat het geheele „stel" de Engelsche kranten noemen het een „set", alsof het acht ontbijt bordjes geldt haar bij aankoop twintigdui zend pond sterling gekost heeft. Het bestaat uit: Johnson, Engelsch international, links binnen; Dunn, Scliotsch international, reehts- binen; Critchley, rechtsbuiten; Boeking, back; Clark, halfback; Mac Gourty, Schotsch junior international, voorwaarts; Turner, linksbin nen en Coggins, doelverdediger. Een circulaire is door Everton aan alle an dere clubs van de eerste, tweede en derde di visie rondgezonden, en aanbiedingen worden afgewacht. Er zijn geen vraagprijzen; het gaat bij opbod. De directeuren van de andere firma's lezen deze circulaire en gaan hun eigen spelerslijst na. In het jaarlijksche prospectus van Everton (dat iedere beroeps club bij den aanvang van het seizoen op groote schaal onder zijn klanten, de toe schouwers, verspreidt) kunnen zij precies vin den hoe oud de acht aangeboden objecten zijn, hoeveel kilo's zij wegen en hoe lang zij zijn. Dat is alvast belangrijke informatie. Di recteur A heeft b.v. een pootigen, zwaren linksbinnen noodig. Is Johnson een licht, klein kereltje, dan legt hij de circulaire van Ever ton zonder verdere overweging terzijde. Vol doet Johnson daarentegen aan zijn vooropge- stelden eisch, en is hij niet te oud, dan kijkt-ie na hoeveel doelpunten dit artikel het vorige jaar gefokt heeft, en hoe lang het geleden is, dat Johnson voor Engeland speelde. Valt dit alles goed uit, dan reist directeur A naar Everton's eerstvolgenden thuiswedstrijd. Een belangrijk bezoek. „Denk erom", zegt de di recteur van Everton tegen Johnson, „mijn collega van West Ham United" (ik noem er maar een, met een ietwat-toepasselijken naam) „zit op de tribune en wil een bod op je doen. Speel voor wat je waard bent". Johnson krijgt vijf of tien procent van de „transfer fee", een omstandigheid die het heele stelsel blijkbaar op de been houdt, zelfs in onzen tijd, en is dus geenszins onverschil lig. Hij is niet te houden. Hij scoort. Misschien scoort-ie nog 'es, en de directeur van Everton denkt, zijn collega van West Ham United slim aankijkend: „Ha ha, vriend, met dat zachte prijsje dat jij in je hoofd had durf je straks niet meer aan te komen". „Lastig in het gebruik?" vraagt de West 'am-directeur. „Allerminst. Een goejige jongen. Praat niet veel. Zacht in den omgang. Maar een fighting SDiritenfin, dat zie je „Jawel, jawel. Geheelonthouder?" „Nou..,, ja, practisch gesproken is-ïe dat". „Hm". De directeur van West Ham spiedt, en peinst. Het moeilijkste van alles is het ant- i. lord op de vraag: past het aangebodene in zijn speltype? Hier moet de geniale blik van den handelaar in voetballers hem deelachtig worden. Faalt die, dan heeft hij de kans dat-ie nog een sof koopt, en binnen een jaar door An comrissarissen ter verantwoording wordt geroepen. Is zijn antwoord gunstig, en kunnen de hoe ren het over den prijs eens worden, met of zonder handslag, dan kan de verkoon nog pas een feit worden na een gunstig rapport van den club lokter van West Ham, die het nieuwe exemblaar streng keurt en daarbij, behalve op hart en longen, natuurlijk speciaal op ont wikkeling der beenspieren zal letten en op den staat waarin knieën en enkels verkeeren. .Wordt dê zaak tenslotte beklonken, dan ver huist de verkochte ten snelste naar zijn nieuwe eigenaars. Ik heb dit alles eens even te bende ge bracht, zonder nog te gaan uitweiden over de omstandigheid, dat vaak verscheidene koopea's tegen elkaar opbieden, omdat wij zooiets an Nederland ook zouden krijgen als we 'het beroepsvoetbal officieel invoerden. Velen zijn daar voorstanders van, omdat ons amateurisme in de voetballerij al verre van zuiver meer is. Op een goeden dag in een nabije toekomst zal het er dus wel van komen. Maar zullen we dan ook den Engel- schien handel-in-voetbalvee klakkeloos na volgen? Dat lijkt niet zoo eenvoudig. Het 'is iets anders om die dingen, voordeelig als ze zijn voor alle- betrokkenen, te blijven toepassen als ze een traditie in een land zijn geworden. Ze als iets nieuws te gaan toepassen levert meer bezwaren op. We izijn namelijk in de laatste veertig jaar nogal cultureel gevor derd in onze opvattingen omtrent de rechten van den mensch de eerbiediging van den mensch afgezien van zijn beroep en maat schappelijke standing enz. zullen wij hem nu nog kunnen gaan verhandelen Ik zou er eerlijk gezegd, ndets voor voelen. Het stuit mij tegen den borst. Erg „humaan" mis schien ik merk ook op belangrijker ter rein zoo vaak, dat ik laboreer aan humani- teits-overwe gingen, waar vele anderen niet de minste last van schijnen te hebben maar toch wel een punt ter overweging, niet waar? Dat zal me een pennestrijd in de toekomst ontketenen Erg optimistisch ben ik over mijn kansen, en die van gelijkgezinden, niet. De geest des tijds kenmerkt zich veeleer door een terug- tochtsmarsch in de richting der primitieven, dan door cultureelen vooruitgang. Maar laat ons de hoop niet opgeven. R. P. IJMUIDEN TERAARDEBESTELLING K. VAN PEL. GROOTE BELANGSTELLING OP WESTERVELD. Onder groote belangstelling vond gister middag op de begraafplaats Westerveld de teraardebestelling plaats van wijlen den heer K. van Pel, ixi leven voorzitter der IJmuider Vischhandelvereeniging. Toen de stoet van het sterfhuis vertrok, schaarden zich het bestuur der IJmuider Vischhandelvereeniging en het personeel van den overledene rondom de lijkkoets. Daar achter volgde een landouwer geheel gevuld met bloemstukken. In den stoet liep een groot aantal vischhandelaren, die tijdens zijn le ven dagelijks met den overledene omgingen, mee. Op de begraafplaats was de belangstelling buitengewoon groot, zoodat de ontvangkamer lang niet alle aanwezigen kon bevatten. On der hen, die den overledene naar zijn laatste rustplaats vergezelden merkten wij o.a. op burgemeester Rambonnet, het volledige be stuur der IJmuider Vischhandelvereeniging en den administrateur den heer P. Krab, het bestuur der Reedersvereeniging met den secretaris den heer F. P. Vermeulen, den heer C. Oud, directeur van het Staatsvisschersha venbedrijf, de heeren van Dijk, adjunct-di recteur J. D. Heijkoop, halchef, M. J. Baak, directeur van het Postkantoor, D. de Ridder, commissaris van Politie_, J. C. Slis, oud-voor- zitter der Vischhahdélvereenigihg, Ferrand, vertegenwoordiger te Parijs van de Expeditie der vereeniging, Kievit, vertegenwoordiger der expeditie-onderneming A. G. E. T„ Stoei, procuratiehouder der Twentsche Bank, nota ris Boerlage, notaris Dolleman, B. G. Schui temaker. secretaris der vereeniging IJmui- den's Bloei, M. Buijtenhuis, stationschef, IJmuiden, en vele vooraanstaande personen in het visscher ij bedrijf en de nevenbedrijven. In de ontvangkamer der begraafplaats sprak eerst de heer P. Verwoerd, tweede voor zitter der IJmuider Vischhandelvereeniging. Het plotseling verscheiden heeft u allen on getwijfeld met groote droefheid aangegrepen, zeide de heer Verwoerd tot de familie. Wie had durven denken, dat de zoon op den ter nauwernood middelbaren leeftijd van 47 jaar zoo spoedig zijn 81 jaar oud geworden vader zou volgen. Het bestuur en alle leden der IJ. V. V. en bovendien vele vischhandelaren, vrienden en kennissen, hier in zoo grooten getale aanwezig, bewijzen u ondubbelzinnig hun deelneming in dit zoo smakelijke verlies. De vereeniging waarvan hij gedurende een 17-tal jaren deel uitmaakte, leidt door het heengaan van haar ho-oggeachten voorzitter een groot verlies. Zijn zakelijke uiteenzettin gen hadden de algeheele belangstelling van het bestuur. Veel werd er naar zijn adviezen gehandeld en bijna zonder uitzondering voer de vereeniging daar wel bij. Vooral sinds 1930, toen hij als hoofd en voorzitter fungeerde, inzonderheid in de laatste jaren, was hij de stuwkracht van alles om er het beste van te maken wat er van te maken was. De vele bestuursvergaderingen, die den laatsten tijd gehouden werden, hebben veel van zijn krachten gevergd en het bestuur is er van overtuigd, dat het hem innig leed deed, dat hij zich na de ernstige ongesteldheid, die hem het vorige najaar overviel, niet meer zoo kon geven, zooals hij dit gaarne wenschte. maar toch deed hij meer dan hij kon of De ontzaggelijke moeilijkheden diie de eens zoo bloeiende vischhandel door d'e contingeii- teening van andere landen ondervond, de vele besprekingen die als gevolg hiervan ge houden moesten worden, zoowel in den Haag als in België en Parijs, hebben theel wat offers van den helaas te vroeg ontslapen voorzitter gevergd en ,het is voor een groot deel aan zijn energie te daniken, dat de ver- eeniigiing nog datgene heeft kunnen bereiken wat bereikt is. Spreker schetste daarna de vele moeilijk heden aan de functie van vooorziter verbon den. Zulk een omvangrijke taak, naast eigen zaken naar behooren te kunnen vervullen, eischit wiel een geheele kracht. Spreker bracht verder in herinnering de viering van het 25-jarig jubileum op 3 April van het vorig jaar, waarbij de leden den voorzitter spon taan een so-uvenii aanbeden, waarbij allen natuurlijk van harte wensebten, dat hij, die thans is heengegaan, dit geschenk nog jaren had mogen gebruiken. Namens allen bracht spreker den over ledene een eeresaïuut en betuigde hij nog maals jegens de familie zijn groote deelne ming in het verlies. De heer J. Polderman, voorzitter der Reedersvereemiginig zeide namens deze ver eeniging een enkel woord van afscheid te willen spreken. Plet bericht van het plotse ling verscheiden van den heer van Pel, .heeft allen diep getroffen, aldus spreker. De nog jonge voorzitter kwam u onverwacht te ont- 1 vallen, waardoor zijn taak bruusk werd af gesneden, een taak, waaraan hij zich met volle energie heeft gewijd. Ook de heer Pol derman wees op de moeilijke tijden en meende dat de vraag gewettigd is, of deze nerveuze tijd niet een zeer ongunstigen in vloed op zijn gezondheids-toestand heeft uit geoefend. Deze uiterlijk zoo krachtige man heeft wellicht meer gegeven dan hij kon., In de vischhal zal voortaan een zeer beken de figuur ontbreken, iemand die zijn stem tegen misstanden durfde te verheffen. -En zoo beseffen we het best, hoe zeer zijn heen gaan de IJmuider Vischhandelveneeniiging heeft - getroffen. Spreker eindigde met woor den van deelneming tot de familie en met een laatsten groet: rust in vrede! Vervolgens voerde de heer C. Oud, direc teur van het Staatsvisschershavenbedrijf het woord. Hlet was met groote ontsteltenis dat spreker kennis kreeg van het zoo plotselinge overlijden van den heer van Pel. Wel was bekend, dat hij zich in acht moest nemen, wat zijn gezondheid betrof, zijn overlijden kwam echter zeer onverwacht; hij werd als 't ware weggerukt uit zijn werk als visch- 'handelaar en voorzitter der vereeniging, zijn werk waarin spreker hem heeft leer en ken nen als een man met doorzettingsvermogen en een open oog voor de belangen van den handel. Op velerlei wijze heeft het Staatvlssdbers- havenbedrijf contact met den heer van Pel gehad, in 't bijzonder wel door -diens functie als voorzitter. -Op jongen leeftijd was hij reeds -tot deze functie geroepen en voor hen die met- zijn bestuur in aanraking kwamen, wa-s he-t duidelijk, met hoeveel talent hij zijn vereeniging wist te leiden. Hij as voor zitter gew-orden juist in het begin van den tijd, die als -de moeilijkste periode, die IJmuiiden heeft doorgemaakt, kan worden aangemerkt. Zijn werk in het interne ver- eeniigings'leven was krachtig -en opbouwend: een bewijs hiervan is de innerlijke kracht, waarin de IJmuider Vischhandelvereeniging zich mag verheugen. Zijn optreden naar buiten was zoo-danig ,dat hij het aanzien der vereeniging heeft weten te bewaren en te bevestigen. „Plet is n-oode, dat wij -hier af scheid moeten nemen van dezen werker, d.e zoo-veel in het belang van de ontwikkeling van IJmuiden heeft gedaan en die vooral in dezen moeilijken crisistijd zijn vereeni ging met zooveel kracht /heeft wieten te leiden en op wiens adviezen prijs werd ge steld. Wij zullen den heer van Pel dan ook In dankbare herinnering houden en n-iet vergeten, op hoe zakelijke wijze hij zijn vereeniging in goedé banen -heeft weten te leiidien", aldus besloot de heer Oud. Nadat een zwager van den overledene, de heer K. Wassenaar eenige treffen-de woorden had -gesprok-er. en'de aanwezigen voor hun -belangstelling had bedankt, werd de baar grafwaarts gedragen, -• En terwijl in de ontluikende natuur van Westerveld de merels en de lijsters met hun gezang het nieuwe leven verwelkomden, werd het stoffelijk omhulsel van dit te vroeg af gesneden leven aan den schoot der aarde -toevertrouwd, IN MEMORIAM K. VAN PEL. Het was met groote ontsteltenis, dat wij dezer dagen kennis kregen van het zoo plot selinge overlijden van den heer van Pel, voorzitter van de IJmuider Vischhandelver eeniging. Wel was het bekend, dat hij zich in acht moest nemen, wat zijn gezondheid betreft, zijn overlijden echter kwam wel zeer onver wacht en hij is als het ware weggerukt uit zijn werk als vischhandelaar en als voorzit ter van de Vereeniging van vischhandelaren; zijn werk, waarin wij hem hebben leeren ken nen als een man met doorzettingsvermogen en open oog voor de belangen van den handel. Op velerlei wijze heeft het S-taatsvisschers havenbedrijf contact met den heer van Pel gehad, in het bijzonder wel door de voor zitters-functie, welke hij gedurende vier ja- rën in het Bestuur van de IJmuider Visch handelvereeniging heeft bekleed. Op jongen leeftijd reeds tot deze functie geroepen, was het ook voor hen, die met zijn bestuur in aanraking kwamen, duidelijk, met hoeveel talent hij- zijn vereeniging wist te leiden en de zeer uiteenloopende belangen, welke hij te behandelen kreeg, naar waarde wist te schatten en een oplossing wist te vin den, die den belanghebbenden de overtuiging gaf, dat voor hun belangen op loffelijke wijze werd gewaakt. Hij is voorzitter geworden juist in het be gin van den tijd, die als de moeilijkste pe riode, die IJmuiden heeft doorgemaakt, kan worden aangemerkt. Vier jaren achtereen werden hooge eischen aan zijn voorzitters-functie gesteld; talrijke ingewikkelde maatregelen moest hij onder de oogen zien enhij trad bij vele instanties op als pleiter voor de belangen van den visch handel. Niet eenzijdig echter wilde hij slechts de belangen van den vischhandel zien; hij kon zich ook op een anders standpunt plaatsen, dat niet weinig bijdroeg tot de waarde, die aan zijn adviezen kon worden gehecht Zijn werk in het interne vereenigingsleven was krachtig en opbouwend; een bewijs hier van is de innerlijke kracht, waarin de IJmui der Vischhandelvereeniging zich mag ver heugen. Zijn optreden naar buiten was zoodanig, dat hij het aanzien van zijn vereeniging heeft weten te bewaren en bevestigen. Het is noode, dat wij hier afscheid moeten nemen van dezen werker, die zooveel in het belang van de ontwikkeling van IJmuiden heeft gedaan en vooral in dezen moeilijken crisis-tijd zijn vereeniging met zooveel kracht heeft weten te leiden, en op wiens adviezen door het Staatsvisschershavenbedrijf en door zoovele anderen prijs werd gesteld. Wij zullen den heer van Pel dan ook in dankbare herinnering houden en niet verge ten, op hoe zakelijke wijze hij zijn vereeni ging in goede banen heeft weten te leiden. HANDWERKTENTOONSTELLING De door de afd. Velsen-IJmuiden in het Vacantiekoloniehuis georganiseerde tentoon stelling zal hedenmiddag half drie geopend worden. Er zal geëxposeerd worden ouder- wetsch en modern handwerk en Indisch handwerk. 'Verder zijn er eenige stands van mode artikelen en' diverse kunstwerken. CONCERT ARB. MUZIEK VEREENIGING „VOORWAARTS" De Arbeiders Muziekver. „Voorwaarts", di recteur de heer D. Horst geeft Zaterdag 17 Maart a.s. een concert in „Het Wapen van Velsen". Medewerking verleent het bekende Wormerveersehe V. A. R. A.-trio. Na afloop is er bal met balmuziek van de Jazz-Band „The Splendid Four". ARB. MANDOLINECLUB „EXCELSIOR" De Arbeiders Mandolineclub „Excelsior" directeur de heer Joh. B. Kok geeft Zaterdag 10 Maart a.s. een concert in „Het Wapen van Velsen", waar ook Jong Excelsior zich zal laten hooren. Na afloop is er bal. BRAND OP DEN TUSSCHENBEEKSWEG In het perceel Tusschenbeeksweg 53, be woond door de familie K. onstond gistermid dag brand, die ondanks zijn felheid, door het spoedig optreden van de brandweer tot een binnenbrand beperkt bleef. Omstreeks 3 uur, even nadat de heer K. met een lucifer iets had gezocht in een kast, hoorde hij in deze kast een knetterend geluid. Toen hij haar opende sloegen hem de vlammen tege moet. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de bewoners het perceel in allerijl moes ten verlaten. De brandweer was spoedig met de autospuit ter plaatse. Met twee slangen, waarvan een door de belendende woning werd geleid, begon men het vuur te bestrijden. Of schoon de voorkamer reeds in lichterlaaie stond, slaagde de brandweer er in het vuur meester te worden en na een half uur was de brand gebluscht. Het perceel had ernstige schade bekomen; de voorkamer bleek geheel te zijn uitgebrand, verder was de trap gedeel telijk verbrand en waren ook de keuken en de zoldering beschadigd. Doordat de brand zich zoo snel ontwikkelde kon er uit het vertrek niets worden gered. De schade wordt door verzekering gedekt, dekt. Het doode „monster", dat op het strand van Querqueville aan de Fransche kust aan,,,, - '.de. Men neemt aan met een soort walvisch te doen te hébben; een Fransch geleerde daarentegen heeft gezegd dat het best het monster van Loch Ness" kan zijn. (De bekende kynoloog Harms, heeftin navolging van een Engelsch voorbeeld, besloten te trachten een Nederlandsche ver eeniging van honden dus niet van eigenaars op te richten onder den naam van Kivispel- staarten. Deze vereeniging moet zich speciaal bemoeien met de belangen der drie Nederlandsche rassenherder, kees- en smous hond). Een volledig hondenleven, Zonder een vereeniging, Is in ons vereenigd landje Wel een onbestaanbaar ding. 't Is d-us logisch (kyno-logisch) Dat een poging wordt gedaan, Om de honden te vereenen, Door een vriend van 't hondsch bestaan. Elke hond kan ervan lid zijn, Als ik goed den opzet lees, Maar men dient slechts de belangen Van den herder, smous en kees. Voor een herdersmous of smouskees Weet ik niet precies hoe 't zit, Maar die zal men wel beschouwen, Als een soort van buitenlid. 't Is een aardige gedachte En ik voel er alles voor: Hondenclub de Kwispelstaarten, Met de zinspreuk: Kwispel door. 't Zal me een discussies geven, Een geblaf van groot geweld; Honden naar u wel zult weten, Zijn op boomen zeer gesteld. Ook uit menschelijk gezichtspunt Is het een belangrijk ding, Want wij zijn sinds lang de slaven Van 't begrip vereeniging. Heeft een hond een hondenleven, Door zoo'n club leert hij het feit Van den zwaarder nood van 't wezen, Dat een menschenleven leidt. P. GASUS. FILMAVOND TEMPELIEREN De loges Recht door Zee en In Veilige Ha ven der I. O. G. T. organiseer en 5 April a.s. in de Witte Bioscoop een filmavond. Vertoond zal worden de tempelierenfilm „De wereld is ons arbeidsveld". VELSEN DE SCHEEPVAART In de afgeloopen week was de scheepvaart voor de havens in onze gemeente al heel ge ring, daar er slechts 5 zeeschepen aankwa men, waarvan 2 met erts voor de Hoogovens en 1 met ijzer beladen en 2 met haring voor IJmuiden. Er vertrok maar één schip met ijzer in deze week. benevens van IJmuiden 1 schip met haring, resp. bestemd voor Zweden en Polen. VERRUIMEN NOORDZEEKANAAL Voor het verruimen van het Noordzeeka naal tusschen de kilometerraaien 5600 en 9700 was laagste inschrijver de heer T. den Breejen v d. Bout te Berg en Dal met f 464.000. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN DINSDAG 6 MAART Thalia Bioscoop: Nieuw programma, 8.15 u. Bioscoop de Pont: „Nog zes uur te leven" en „Und wer küsst mieh?" 8 uur. WOENSDAG 7 MAART Thalia Bioscoop: „Willem de Zwijgerfilm. S.lij uur. Bioscoop de Pont: „Nog zes uur te leven" en „Und wer küsst mich?" 8 uur. VOOR BEVERWIJK DINSDAG 6 MAART Luxor Theater: „Een schuldige Vrouw" en „Valsche sleutels". 8 uur. Kennemer Theater: „Zooals gij mij be geert" en „Mein Madel ist eine Verkauferin" 8 uur. WOENSDAG 7 MAART Luxor Theater: „Een schuldige Vrouw" en „Valsche Sleutels", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM. Heden: DINSDAG 6 MAART Haarl. Kegelbond: Kunstfilm Lu-dwig von Beethoven. 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „De onzichtbare man". 8.15 uur. Cinema Palace: „Victor und Victoria". Op het tooneel: The Overburry's, Musical Truck Dancers. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De Jantjes" (gepro longeerd) Op het tooneel: Damhofer „Weisse Rössl", Truppe Tiroler-ensemfole. 7 en 9.15 u. WOENSDAG 7 MAART Gem. Concertzaal: De Stem des Volks, H. O. V, en solisten: Befreiung van Robert Kahn en 9e Symphonie van L. v. Beethoven. 8 uur Stadsschouwburg: Mij. tot bevordering der toonkunst. Ruth Posselt (viool) en Theo v. d. Pas (piano). 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1