VlSSCHERU EN ScHEIPVAARTBERICHTEN DE BILT DE NIJENRODEZAAK. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: BEVERWIJK VELSEN Schip remt aankomst Arendskerk Almelo Ad alia Anna Alcinous Amsterdam Amstelland Aalsum Achilles Ariadne Bodegraven -inekom Barneveld Britsum Brinkburn Bengt Sture Cariba Deucalion Dep. Joss de Rohan Eurybates Express Ens. M. St. Germain Gera Gaasterland Hyphaestos Henry Stanley Hermes Helder Juno (Ned.) Jethou Joh. de Witt Jan Kingswood Lahn M^oa'and Mvrm'don Mar Caspio Naumburg Nonmnrk Nermandiet Orestes Oofcmarsum O ""h—^er O"''"kerk Orpheus Po*'au Bras PCvclorus p»'-au<i°r P-»-Ch"B P. L. M. 14 Queensbury R'sör Saaie S°mb''an S^"-and Sta'1 a (Est) Stuyvesant ThQmoni Tah'nta T-ave T'tvs T~oia Thorn'ea ü"l'°rmnrck U'.ysses Japan Vancouver West-Indië. Buenos Aires Ned.-Indië Vancouver Vancouver Rosario Alexandrië Barcelona Chill Chili Chili Buenos Aires Mïddlesbro Bilbao (v. IJmuiden) West-Indië West-Indië Basse Indre (v. Um.) Batavia Parijs Casablanca Ned. Indië Santos Odessa (v. Rotterd.) West-Afrika 'ourgas West-Afrika "enetië Narvik (v. IJmuiden) "atavia Abö Vesta Ven*,7paia Val sa vol a Venus Waal kerk Buenos Aires 31 Maart Japan 24 Maart Buenos Aires Batavia Bfbao (v. IJmuiden) 23 Febr. 17 Maart Ned.-Indië N-rt. Indië Bavona 10 April 16 April '-rittontza Rosario ~s,'ade!phi. T,r>an Kcperhaen 14 Maart 18 Maart 6 Maart 13 Maart N-rt -Indië Batavia Batavia T-~ndpn Bougie 25 Maart 5 Anril 14 ATi. heden b. Aires Bilbao (voor IJmuiden 'anan ''a-i.-Ind'ë 'hienos Aires S'ax West-Indië 8 Maart 9 Maart 6 A-ril 10 Maart 18 Maart Rosario N°d.-Indië Japan Tarragona Wr.rf_TV,{pë West-Afrika IR Maart 27 Maart 3 April 8 Maart -'ndië Bourgas 20 Maart. 23 Maart Palermo We=t-Indië Vi'Ia Constitucion Venetië 9 Maart 7 Maart 15 Maart 23 Maart Japan. West Afrika 11 Maart Vancouver Buenos Aires 24 Maart heden 31 Maart 11 Maart 12 Maart 25 Maart 18 Maart 25 Maart 10 Maart 30 Maart heden 4 Aoril 16 Maart 7 Maart 7 Maart 5 April '3 Maart heden 3 Aoril heden Laatste bericht 2 Maart van Port Said 19 Febr. van Cristobal 3 Febr. van Tampico 26 Febr. vertrokken. 7 Maart te Londen 5 Maart van Cristobal 26 Febr. van Colon. 27 Febr. van SI Vincent. 27 Febr. te Beyrouth. 27 Febr. te Valencia. 21 Febr. van Curacao 4 Maart van Paita 2 Maart van Talcahuano in lading 7 Maart vertrokken in lading 22 Febr. te Curacao 18 Febr. van Pto Barrio^ in lading 2 Maart van Belawan 3 Maart vertrokken in lading 2 Maart van Padang 1 Maart van Bahia 4 Maart te Rotterdam 3 Maart te Duinkerken 4 Maart van Constantza 4 Maart van Takoradi 5 Maart vertrokken 27 Febr. vertrokken 4 Maart van Sabang 28 Febr. vertrokken 1 Maart vertrokken 5 Maart van Aden 3 Maart te Rotterdam 2 Maart van Perim in lading 24 Febr. van Macassar. 21 Febr. te Batavia. 3 Maart vertrokken 1 Maart van Candia 28 Febr. v. Fern. Noronha. 4 Maart van Gent 2 Maart van Osaka 4 Maart te Gdynia 26 Febr. van Sabang. 3 Maart vertrokken in lading 2 Maart uitgeklaard in lading in lading. in lading 2 Maart van Genua 5 Maart te Liverpool in lading 4 Maart van Gibraltar 2 Maart van Parimaribo 10 Febr. vertrokken. 5 Maart van PesÉm 3 Maart van Hongkong 3 Maart van Gibraltar 24 Febr. van Pto. Barrios. 28 Febr. van Sa Leone 2 Maart van Pt. Sudan 5 Maart van te Piraeus 5 Maart van Lissabon 6 Maart van Plymouth 12 Febr. van La Plata 6 Maart te Catania 1 Maart van Manilla 2 Maart te Liberia 2 Maart te Rotterdam. 6 Maart van Santos Visschershaven VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Deen m.s. R. Jörgensen, Bagenkop visch DE VISSCHERIJ IN OSTENDE. De aanvoer aan de Stedelijke Vischmijn gedurende de maand Februari bedroeg 1.296.906 K.G. met een opbrengst van fr. 5.334.129. Voor de twee eerste maanden van het jaar bedroeg de opbrengst, zonder sprot en haring fr. 10.815.155 tegen ff. 10.885.749 in dezelfde periode van het vorig jaar. De aanvoeren bedroegen in deze twee maan den 2.772.742 K.G. tegen 2.718.695 K,G. in 1933. Van de totalen aanvoer in Februari was fr. 1.249.870 afkomstig van de 14 stoom trawlers, welke in die maand in bedrijf STADSWAPEN OP DEN BOEG De Vereeniging van reeders in Hamburg heeft besloten, dat alle schepen het wapen van die stad op den boeg zullen geschilderd krijgen. Vroeger zag men het wapen meest al als geus vertoonen, doch omdat de haken kruisvlag volgens de nieuwste verordening als geus moet worden getoond, heeft men er dezen uitweg op gevonden toch de „drie kasteelen" te laten zien. REDDINGSBOEI GEVONDEN. Van den Duitsohen tankmotonschoener Sturmvogel, die op reis van Amsterdam naar Stettin met alle opvarenden in de lucht gevlogen is, heeft men op de Duit- sohe kust een reddingsboei gevonden. JAPANSCHE VLOOTUITBREIDING. Een Japansche reederij heeft in Noor wegen een tweetal schepen van ongeveer 10.000 ton draagvermogen aangekocht, wat maar half naar den zin barer collega's is. De vereeniging van Japansche reeders heeft lende meisjeslach een einde maakte. „En jouw dwaasheid?" plaagde ze. „Wat zei hij daarvan?" „Wat voor dwaasheid?" „De dwaasheid om niets te zeggen, omdat je dacht, datehdatGrimes Buckner hem gedood had en de waarheid mijn hart zou breken". Nogmaals viel er een stilte. „Ja", kwam het peinzend over Tom's lip pen, „van dien kant heb ik het eigenlijk nooit- bekeken. Maar welbeschouwd heeft hij voor mij evenveel gedaan als voor jou, en ook met een vooropgezette bedoeling. Wat een hard van goud en wat een fijne spycho- loog!" Hij slaakte een zucht. „Neen, we kunnen dien man nooit dankbaar genoeg zijn". Na enkele seconden vertelde Tom: „Zijn werk in het Westen was nog niet heelemaal afgeloopen, maar het was zoo ver gevorderd, dat eenander het kon overnemen. Hij is voor een dringende zaak teruggeroepen een nieuw bedrijf van een oud drama. Er zijn weer op 'n raadselachtige manier ver trouwelijke documenten van het Ministerie van Buitenlandsche Zaken in onbevoegde gekomen". Ze begreep wat Malloy bedoelde. „Hij?", vroeg ze alleen maar. „Ja, Buckner. En dezen keer zal hij ver moedelijk den dans niet ontspringen". „Op dezelfde wijze is de volledige tekst van het verdrag na Revis' dood waarschijnlijk in handen van die Zuid-Amerikaansche groep gekomen", merkte Mary op nadenkenden toon op en er was 'n lichte trilling in haar stem. „Grimse Buckner heeft 't verkocht en hij heeft zich nu wéér laten omkoopen.." Later, toen het gesprek een meer persoon lijk karakter had gekregen, zei Mary, haar hoofd tegen Tom's schouder geleund en droomerig uit het open venster starend naar den avondhemel, die blauw en purper ver vloeide: „Jij Tom, bent de sterkste man, dien ik ooit heb leeren kennen. Je bent één en al innerlijke kracht, maar de kracht verbergt zich in een kleed van vroolijk, vlot bewegen en vriendelijke goedmoedigheid. Er is niets van gewichtigdoenerij of bruutheid in je kracht. Ik vergiste me deerlijk toen ik be hoedzaam gemaskerde ruwheid voor wer kelijke kracht aanzag". Ze zuchtte. „Een heeleboel meisjes begaan die vergissing. Ge lukkig, dat de mijne tijdig aa» het licht ge komen is EINDE. bij de regeering opnieuw aangedrongen op een verbod tot invoer van oude schepen uit het buitenland. AANGEKOMEN. 6 Maart Ousel s.'s. Liverpool. Bunavis s.s. La Plata. Merope s.s. Danzig Joh. v. Oldenbarnevelt m.s. Ned. O.-Indië Flandria s.s. Gothenburg Magrietha m.s. Londen R. Jörgensen m.s. Bagenkop Jethou s.s. Narvik Gull s.s. Gent Express m_s. Parijs Nereus s.s. KoDenhagen VERTROKKEN 6 Maart. Margina m.s. Londen Skodsborg s.s. Maünbead Greenawn s.s. Lodnen Polyphemus ms. Londen Oranje Nassau s-s. Surinar Oberon s.s. Hamburg Rijnstroom ss. Leith Merel s.s. Londen Vlies troom s.s. Huil. Lingest-room s.s. Londen RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Woensdag, 7 Maart in radio-telegrafische verbinding met het kuststation Scheveningen-Radio. Alpherat, Baloeran, Chr. Huygens, Crijns- sen. Dempo, Joh. de Witt, Kota Nopan. Kota Pinang. Kota Tjandi, Marnix van St. Alde- gonde. Leerdam, Orania, Oranje Nassau, Poe- lau Roebiah, Randfontein, Rotterdam (H. A. L.), Sibajak, Slamat, Statendam, Stuyve sant. Venezuela, Zeelandia. Behalve bovengenoemde passagiersschepen zijn de meeste Nederlandsche vrachtschepen eveneens via Scheveningen Radio te bereiken. I\L\RKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 0 800.70 Griet per 50 K G. f 32—15 Tongen per K G. f 10.64 Groote schol per 50 K.G. f 149 Middelschol per 50 K.G. f 1512.50 Zetschol per 50 K.G. f 25—19 Kleine schol per 50 K.G f 226 Bot per 50 K.G. f 4-10—3.60 Schar per 50 K.G. f 7.50—3 80 Tongschar per 50 K.G. f 27.50—20 Rog per 20 stuks f 1510 Vleet per stuk f 2.33—0.76 Kleine poon per 50 K.G. f 134-50 Groote schelvisch per 50 K.G. f 3629 Middelschelvisch per 50 K.G. f 31—19 KI. middelschelvisch p. 50 K.G- f 26—17 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 17.506-60 Kabeljauw per 125 K.G. f 3012 Gullen, groot, per 50 K.G. f 117 Idem kleine f 104.90 Leng per stuk f 1.80—0-20 Heilbot Per K.G. f 1.30-0-70 Wijting per 50 K.G. f 7.10—0.90 Koolvisch pea- stuk f 0.800.15 Makreel per 50 K.G. f 13-50 Middelhake f 84—82 Kleinmiddel hake f 29—27 Kleine hake f 2315 BESOMMINGEN. Trawlers: Betje RO 16 100 manden f 1940. Roode Zee IJM. 41 85 manden f 1460. Poolzee IJM. 77 190 manden f 1360. IJszee IJM. 167 215 manden f 1950. Gesiena Catharina IJM. 50 110 m. f 1350. Sperwer IJM. 133 60 manden f 1380. Eemmond IJM. 76 340 manden f 1520. Turquoise IJM. 69 65 manden f 1270. En Avant IJM. 8 400 f 3560. Schoof! IJM. 39 250 manden f 3030. Liesbeth Betty IJM. 183 260 manden f 1380. Julie Streiff IJM. 159 80 manden f 1380. Carolina IJM. 26 500 manden f 6950. Gerard IJM. 123 325 manden f 1900. Beuger: VL 114 f 890. Loggers: SCH 266 f 630, SCH 103 f 630, SCH 59 f 620, SCH 180 f 620. Besomming van den trawler Won 81, van een kotter en van vijf loggers nog niet bekend. DOOPSGEZINDE GEMEENTE-AVOND. Donderdagavond zal in de oopsgezinde Kerk wederom een gemeente-avond) worden gehouden. Evenals de vorige maal zial het programma door de leiden van de Doo-ps- gezinde-Gemeente met bijdragen van ver schillende aard warden verzorgd. FRAUDULEUS VETVERVOER. De politie alhier heeft aangehouden een slagersknecht wonende te Wijk aian Zee en Duin, die een partij ongekeurd vet invoer de. Het vet werd in beslag genoanien en in het abattoir opgeslagen. Tegen den slagersknecht is proces-ver baal opgemaakt. OVERTREDING VAN PARKEER VERBOD. Vele automobilisten bezondigen zich nog altijd aan het parkeeren op den midden - rijweg va nde Breestraat. Wederom moest de politie tegen een viertal automobilisten proces-verbaal opmaken omdat zij hun wagens onbeheerd aan den hoofdverkeers weg lieten staan. Voor het parkeeren in de Breestraat bieden de beide parallelwegen ruimschoots voldoende ruimte. {Iet par keeren is daar ook geoorloofd. GESLAAGD. Bij de in Den Haag gehouJden examens zijn .geslaagd voor het diploma coupeuse de dame's Emma Rozemeijer, iMies Sister mans en Gretha de Vries. meldt: Hoogste barometerstand 761.3 m.M. te La Coruna en Toulouse. Laagste barometerstand 734-4 m.M. te Nordeajan. en voorspelt: Zwakken tot matigen, later wellicht ver der toenemenden, Westelijken tot Zuid-Wes telijken wind. Half tot zwaar bewolkt of be trokken. Aanvankelijk weinig of geen, later toenemende kans op regen. Aanvankelijk iets kouder, later iets zachter. Thermometer Hoogste gisteren F 46 Laagste hedennacht F 36 Hoogste heden F 40 Barometer Hedenmorgen 9 uur 751 m.M. Neiging: Stilstand. OPGAAF: MAGAZIJN 't BRILLENHUIS. Kanaalstraat 83 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN. Donderdag v-m. 7.29 uur; nam. 7.53 uur. Vrijdag v-m. 8 23 uur; n.m. 3 uur. Zaterdag v.m. 9.41 uur; nam. 10 38 uur. BAZAR EN COLLECTE VOOR „HET WITTE KRUIS". Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de afd. Velsen van „Het Witte Kruis" zal op 3, 4 en 5 Mei a.s. in Hotel „De Weyman", te Santpoort-dorp een bazar worden gehouden. In deze weken, voorafgaande aan den bazar, zal een collecte worden gehouden, huis aan huis, om uit kleine giften een groote jubi- Zeumsgave te kunnen vormen. Men kan ook giften doen toekomen aan de penningmeesteresse van het voor dit doel ge vormde damescomité, mevr. wed. Leendertz Lom an, postgiro 91687, Santpoort. Wie bereid is, voorwerpen voor den bazar af te staan, kan dit ook opgeveen. Alle voorwer pen worden ongeveer half April afgehaald. SCHORSING GEMEENTEWERKLIEDEN VERLENGD. Naar wij vernemen hebben Burgemeester en Wethouders besloten, de schorsing der gemeentewerklieden P. en J. te verlengen. DE TIENDE DAG VAN HET PROCES. De jongste sensatie, die van Zaterdag j.l., bracht het ontslag uit de voorloopige hechte nis van den detective Johanknegt. Behalve, de kasteelheer zelf en de heeren Mees Ger ritsen en Frits Biesing, die echter uit an deren hoofde zijn gedetineerd, bevinden zich thans alle verdachten van deze geruchtma kende affaire in vrijheid. Dinsdag kreeg de zaak van den heer Onnes opnieuw een groote beurt. Als te ruim 10.10 uur de rechtbank haar intrede doet, zit hij reeds eenigen tijd in de verdachtenbank. Na de opening der zitting vraagt de kasteelheer het woord voor het afleggen van een verkla ring. Verdachte herinnert aan een verklaring, Zaterdag j.l. afgelegd door den verzekerings- expert Van der Dussen. Juist is, dat op 3 Maart Van der Dussen bij verdachte op Nijenrode is geweest .en daar geluncht heeft. „Van der Dussen heeft nu Zaterdag", aldus verdachte, „mijn geheugen opgefrischt en nu herinner ik mij ook dat ik des middags ben weggeweest. Ik wil echter nadrukkelijk verklaren, dat ik dien middag naar Ooster beek was, waar ik op bezoek was bij een zeke ren heer Schreuder. De rechtbank kan dat, als zij wil, doen onderzoeken". Verdachte wijst den officier voorts op een weglating in het hem beteekende exemplaar van de dagvaarding, waarop volgens hem geen veroordeeling kan volgen. „Ik zal den officier", aldus verdachte, „dit exemplaar ter beschikking stellen, opdat hij voor zijn requisitoir aanvulling zal kun nen vragen. Als er vergissingen hersteld moe ten worden, zal ik mij niet verzetten even min als mijn verdediging, maar anderen", zoo roept verdachte uit, „mogen eeden af leggen. Alleen mij wordt dat geweigerd. Ik heb aangeboden, mij in alle zaken als getuige onder eede te hooren doch dat is geweigerd. Anderen zijn in vrijheid gesteld, ik zit nog steeds gevangen. Ik verdraag dat, maar niet verdraag ik, dat de officier heeft gezegd, dat ik geld zou stellen boven eer. Daartegen pro testeer ik. Ik stel mijn eer boven mijn vrij heid, ook al laat mijn gezondheidstoestand veel te wenschen over. Ik speel de regels van het spel ook als zij tegen mij zijn." Als verdachte dan zeer bewogen gaat zit ten, is het zijn verdediger Mr. Kappeyne, die er den president op wijst dat de verdediging met angst in het hart heeft gezien, dat de andere verdachten in dit proces zijn vrijgela ten. Die angst is niet zonder reden geweest. De detective Johanknegt moet nog als ge tuige worden gehoord. Het gevaar bestaat dus, dat hij met anderen over het proces zal spreken.Dat dit reeds is gebeurd, is pleiter de zer dagen gebleken uit een foto in een dag blad, welke te zien geeft hoe Johanknegt bij zijn vrijlating wordt verwelkomd door twee van de drie kornuiten. Pleiter legde een foto over, opmerkende, dat het voor het getuigen verhoor funest is te achten, dat de getuigen nu onderling met elkaar over de zaak kun nen spreken. Verdachte: Ach wel nee, dat is toch heele maal niet erg, Als het maar tegen mij gaat! Er zijn twee schilderijen zoek gebleven, waar van Johanknegt op 25 Juni zei, dat hij ze misschien ook wel kon terugbrengen. Nadien hebben de heeren samengesproken en de twee schilderijen bleven weg. Nu kunnen ze weer met elkaar praten; ik alleen moet in hechtenis blijven." Dan, even later, als getuige Koning naar voren wordt geroepen om over verschillende details opnieuw te worden gehoord, merkt verdachte snijdend op: „Alles wat ik zeg is verdacht. Men zou mij alleen gelooven, als ik zeg dat ik het gedaan had, maar als ik dat deed zou ik liegen." Het verhoor Koning druppelt dan voort, zonder dat er veel voor den dag komt waar aan de officier of de rechtbank eenig hou vast heeft. In den breede wordt weer gespro ken over de expertise van schilderijen, waar van de briefwisseling volgens getuige gediend beeft als camouflage voor afspraken op de verzekering van het gestolene betrekking hebbend. Als Mr. Muller Massls dan de opmerking maakt, dat Koning zelf expertise bij prof. Vogelsang heeft aangevraagd, valt getuige uit: „U moet me niet in de rede vallen, dat is niet behoorlijk." Even dreigt een incident, doch dan haalt mr. Muller Massis de schouders op met de opmerking: „Dergelijke beleedigingen gaan langs mij heen." Rechter De Gaai Fortman tot den kroon getuige: „Het lijkt mij onaannemelijk, clat iemand zich zoo diep in dergelijke dingen begeeft, zonder dat hij er een cent aan ver dienen wil." Getuige: „Toch is dat te verklaren. Het was mij meer te doen om de recommandatie van Onnes bij de Handelsbank". Rechter De Gaai Fortman: „Dan wil ik Uj Onnes, ook een vraag stellen. Kan het zijn dat in het eerste of tweede gesprek, dat u met Koning gehad hebt, iets ontvallen is, waaruit Koning zou hebben kunnen opmaken', dat het u niet onwelgevallig zou zijn, als u een verzekeringsbedrag in handen zou krij gen?" Verdachte: „Ik herinner me, dat ik bij het eerste bezoek van Koning aan Nijenrode hem het kasteel heb laten zien en dat hij toen de opmerking maakte: pent u niet voor inbraken? Ik heb toen geantwoord, dat ik mijn best deed inbraken te voork dat ik des avonds alle deuren persoonlijk' controleerde en dat ik overigens verzekerd was. Koning zei toen: Dat is allemaal heel aoed, maar wat zou u een herrie de verzekering, als er eens brand kwam. Ik heb Koning toen geantwoord, dat ik van al mijn bezittingen Ln het kasteel een kaartsysteem had gemaakt, zondat er ook in geval van brand geen herrie zou kunnen ont- staan. Maar ja, dat ik misschien onvoorzich tig iets zou kunnen hebben gezegd, waaruit Koning meer zou kunnen afleiden, nou dat aeloof ik niet. daar zou ik nog eens over moe ten nadenken" Dan wordt het verhoor van Koning weer voortgezet. Het komt weer oo het onderonsje voor de groene tafel. De officier mengt zich ook af en toe in het debat en zoo verstrijken de kwartieren. De officieele tribune toont louter leege stoelen. De publieke tribune is maar matig bezet en er wordt zwaar ge geeuwd. Vervolgens wordt Witbraad nog géhoord. Na de pauze Is de assuradeur Top aan de beurt. De officier herinnert getuige aan het feit, dat hij voor den rechter-commi^aris met zekerheid verklaard heeft, diat de kost baarheden niet .te realiseeren waren voor den orijs, waarvoor ze waren verzekerd. Blijft u bij deze verklaring? aldus mr. Van Dullemen. Getuige: Nou, de zekerheid zou ik er liever aflaten! Het blijkt verder, dat bij de assurantie- maatschappij de meening heeft voorgezeten dat eigendommen Van den biurctfhiheer te hoog in waarde waren opgegeven. Men heeft toen een eigen man de taxatie laten verrichten en als resultaat daarvan bleek, dat de verzekerde waarde juist was opge geven en zelfs eerder nog te laag. Verdachte Onnes verklaart dat men hem •ten aanzien van de verzekeringiskwestie geen enkele unfairheid ten laste klan leg- pan, Verdachte wil wel zeggen, dat van de firma Goudstikker een hoeveelheid kost baarheden opnieuw is getaxeerd. Het betrof een partij, verzekerd voor f 36.000, die ge schat werd op slechts f 2000. Verdachte zegt verder, de teruggevonden goederen te hebben teruggenomen en het verzekerde bedrag daarvan aan de verzeke ringsmaatschappij te hebben terugbetaald hetgeen, volgens verdachte, de fa. Goud stikker voor haar aandeel niet heeft ge daan. Te- vijf uur mag getuige dan eindelijk gaan zitten en krijgt de burchtheer ge-, ïegenheid, verschillende details nader toe te lichten. Te kwart over vijf wordt dan de zitting geschorst tot Donderdag te 10 uur., MAKELAARS. Bij de Kamer van Koophandel 'en Fabrie ken voor Haarlem en Omstreken is inge komen een verzoek van de Arrondissement Rechtbank te Haarlem om advies uit te brengen betreffende de foeëediiging van de navolgende personen als makelaar in de achter hun naam vermelde vakken: 1. E. Bo,sterna, IJmuiden, Palmensltnaat 9 als makelaar in sche epsbevra chtingen 2. E. G. Wentink, Aerdenhout, Traanweg 1, als makelaar in onroerende goederen en hypotheken. 3 O. H. van Maanen, Haarlem, Raam- vest 5a, als makelaar in damesmodeartike len, bont en pelterijen. 4. G. Ruijisenaars, Velsen, Wijkersbr&at- weg 75, als makelaar in onroerende goede ren en assurantiën; 5. H. B. van der Hoeff, Driehuis, Hage- lingerweg 193 d, als makelaar in roerende en onroerende goederen, hypotheken en as surantiën; 6. R. L. Krabbendam. Hoofddorp, Markt plein 8, als makelaar in roerende en on roerende goederen; 7. H. W. Vrolijk, Haarlem, Beussensistiiaat 16, als makelaar in .roerende goederen, hy potheken en assurantiën. BELANGRIJKE AANHOUDING. INBREKERSBENDE OP HET SPOOR? Naar wij vernem enis dezer dagen alhier en jongeman aangehouden, verdacht van medeplichtigheid aan de eenige weken ge leden gepleegde inbraak in een ijzerwinkel te Beverwijk Bij de ten huize van verdachte verrichte huiszoeking bleek, dat in de wo ning aanwezig was een aantal voorwerpen, welke afkomstig bleken te zijn van de in braak, die reeds eerder werd gepleegd in het magazijn van den heer K- W. alhier. De politie blijkt met deze aanhouding een goede vangst te hebben gedaan. Het is vrij zeker, dat spoedig nog eenige personen, me deplichtigen van verd., gearresteerd zullen worden. VOOR VELSEN EN IJMUIDEN WOENSDAG 7 MAART Thalia Bioscoop: „Willem de Zwijgerfilm. 8.1 uur. Bioscoop de Pont: ..Nog zes uur te leven" en „Und wer küsst mich?" 8 uur. DONDERDAG 8 MAART Thalia: Revue Ned. Arbeiders Sportbond. 8.15 uur. Bioscoop De Pont: Propaganda-avond Bond voor Staatspensioneoring. 8 uur.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6