IN DE BREESAAP. De Gedekte Tafel" ijmuider courant donderdag 8 maart 1934 tweede blad. BEVERWIJK p veelvuldig verzoek Tentoonstelling BURGERLIJKE STAND Verkeerd begrepen werkloozen en hun spaar gelden. een conferentie ten raadhüize. Xn verband met de namens het Gemeente bestuur aan de steuntrekkende werkloozen ter hand gestelde circulaire betreffende de aan gifte van spaargelden enz. heeft een deputatie, gevormd uit den Chr. Besturenbond, het P.A.S. en den R-K- Volksbond ten raadhüize gecon fereerd met den Burgemeester. Naar wij ver nemen hebben de organisatie-bestuurders ver scheidene bezwaren tegen de voorgenomen maatregel aangevoerd. Het resultaat van deze beprekingen was, dat buitengewone gevallen, waarvoor de aangevoerde bezwaren golden, afzonderlijk zullen worden bezien. Tevens hebben de bestuurders aangedrongen op herziening van het besluit, dat leidde tot verlaging der huurtoeslagen van alle steun- trekkenden, zulks in verband gebracht met de huurverlaging van de woningen der R.K. Wo- ningbouwvereeniging „St. Agatha". „DE GEDEKTE TAFEL". Woensdagavond is de tentoonstelling „De gedekte Tafel", georganiseerd door de afd. Beverwijk en omstreken van de Ned. Vereen, van Huisvrouwen gesloten. Het bestuur, dat zich zooveel moeite voor deze expositie heeft gegeven, was met de behaalde resultaten zeer ingenomen. Naar schatting hebben 2600 bezoekers en bezoek sters de expositie bezichtigd. Daarbij waren de zusterafdeelingen Haarlem, Alkmaar, Vel- sen, IJmuiden en Zaandam. Velen hebben ook van de gelegenheid ge bruik gemaakt, om de waarde van de com plete huiskamer te schatten, terwijl de loten voor de Gero-casette geheel zijn uitverkocht. Zooals men weet is de opbrengst van deze beide verlotingen bestemd voor het Crisis Comité voor Beverwijk, Wijk aan Duin en Heemskerk. De gelegenheid tot het schatten van het ameublement blijft nog gedurende eenige dagen opengesteld Op algemeen verzoek zal ook de tentoonstelling nog eenige dagen te bezichtigen zijn, zij het ook buiten bemoeiing van de Vereen, van Huisvrouwen. DE NIEUWE BIOSCOOPPROGRAMMA'S. Luxor Theater. „Sleepboot" is de 'titel van het dramat-i- sdhe filmwerk, dat in de komende bi os co-op - week als hoofdnummer in het Luxor Theater wordt .vertoond. Heinrich George speelt de rol van den sleepbootkapitein, schipper Henner en Betty Amalnn is als de geheimzinnige Gescha, die in zoo ernstige mate zijn gemoedsrust komt verstoren. Rustig leefde het schappersgezin aan boord van het sleepschip voort, totdat op een morgen Jfecofo in hun leven komt, die door Hetaner aan boord wordt genomen. Jacob toont zich dankbaar en vlijtig en hij ziet zich met de liefde als voor een eigen kind omringd. Op een avond1, dat schip per Henner een vrouiw uiilt het waiter haalt die na e:en moordaanslag was gevlucht vol trekt zich bij hem een groote* verandering Hij is onder den invloed van Gescha ge komen en tenslotte besluit hij haar aan boord te nemen. Jacob voelt, dat zij onge luk zal aanbrengen in het sohippersgezin en hij tree dit zoo hef tig op, dat Gescha de vlucht neemt. Bij de achtervolging komt Jacob osnder een auto terecht, op hetzelfde moment, dat Gescha. gearresteerd wordt. Doodelijk gewond wordt Jacob naar boord teruggebracht. Hij heeft zijn leven niet voor nidts op het spel gezet. Henner as van zijn dwabing genezen. Hij besluit de bedwelming van de stad te ontvluchten en terug te keereai naar het stille, vriendelijke diorpje, waar hij, geholpen door de liefde van vrouw en 'kind geheel tot rust komt. Een film, met uitstekende kwaliteiten en een bijzonder goede fotografische verzorging De tweede hoofdfilm ils de amusante ge schiedenis „Ein Mann mit Herz" met Gustav Frahlich in de hoofdrol. Robert Stolz componeerde voor deze rol prent de muziek. Kennemer Theater. Het bioscooptheater aan de Zeestraat ver toont van Vrijdagavond af als hoofdfilm „De Ozarewitsch; een vrije bewerking van de ge lijknamige operette van Franz Léhar. Deze kostelijke amusementsfilm wordt gebracht in een sterke bezetting. Daar is in de eerste plaats de lieftallige Martha Eggerth, gracieus en schelmsch, vervolgens Hans Soehnker, die zich ontpopt heeft als „de groote verrassing van het seizoen; Ery Bos, voornaam en discreet, de lieve praatgrage Ida Wuest. Ver der noemen wij de namen van Otto Wall- burg, de eeuwig opgewonden naïeveling, die zichzelf steeds in de onmogelijkste knoopen draait, Paul Otto en Anton Pointner. Door het lichte rythme van Léhar's melo dieuze muziek gaat van deze film een groote bekoring uit. De boeiende en spannende handeling maken „De Ozarewitsch" tot een der beste operettefilms welke in dit seizoen zijn uitgebracht. Verder draait in dit programma de film „Vliegende schaduwen'., opgenomen tijdens de expeditie van Ernest Udet. de groentenmarkt in de afgeloopen week. de jonge voorjaarsproducten. Over het algemeen bleef de toestand aan de veilingen in de afgeloopen week vrijwel ongewijzigd. Noch in aanvoer noch in den handel kwam verandering van eenig betee ken is voor. Wel gaat de aanvoer van de oude producten langzaam meer achteruit., maar bleek toch nog wel voldoende, om aan de vraag te voldoen Het aanbod van jonge groenten was deze week ook nog van weinig beteekenis en be paalde zich uitsluitend tot enkele partijtjes spinazie, sla en Rabarber. Boerenkool bleef nog steeds in aanvoer de boventoon voeren. Dit product kwam in prijs ongeveer overeen met de vorige opgaven. Voor goede soort bleven de noteeringen nog al standvastig, doch de mindere kwaliteiten konden niet zoo goed meekomen, waardoor ook nu weer schommelingen voorkwamen van 20—50 ct per kist. De spruitenhandel was niet ongunstig, doch ook van. dit product zijn het de kwa liteiten, die de prijzen bepalen. Nu de oogst ten einde loopt, komen nog al veel verschillen voor, die de noteeringen deden wisselen van 1030 ct. per K.G Roode en gele kool was voor de grootste soorten beter te verkoopen, zoodat voor roode kool als hoogste prijs nog tot 9 ct werd betaald en de gele voor de beste soort van 7 ct- per stuk kon komen. Mindere soorten bleven geregeld nog laag in prijs. Hiervoor was niet veel belangstelling. Breekpeen, waarvan de aanvoer steeds minder wordt, was goed te verkoopen en kwam aan het einde der vorige week aan prijzen van f 11.15 per kist. Winterpeen werd weinig aangevoerd. Voor dit product golden de noteeringen van 34 ct. per K.G. i De aanvoer van prei was in de afgeloopen week nogal van beteekenis. Ofschoon goede kwaliteit behoorlijke prijzen kon maken, wa ren deze over het algemeen minder dan vo rige week. De prijzen schommelden van 513 ct. per bos, welke hoogste prijs echter maar bij uitzondering voorkwam. Voor selderie bestond niet zooveel belang stelling bij prijzen van 37 ct. Pieterselie daarentegen was meer gevraagd en kon tot ruim 10 ct- per bos besommen. Knollen gingen er in prijs niet op vooruit, wat wel aan de kwaliteit zal gelegen heb ben. De prijzen wisselden van 15 ct. per stuk. De aanvoer van rabarber als nieuw pro duct was iets ruimer dan vorige week. De noteeringen liepen echter ook weer iets te rug. De prijzen schommelden naar soort van 1017 ct. per bos. Voor de spinazie was nog al belangstelling en ofschoon de kwaliteit nog al te wenschen overliet werd besteed voor kleine kisten van 1.25—1.35 en voor de groote kisten van f 2.25—2.50 De enkele partijtjes sla, die werden aange boden. kwamen voor de beste soort aan no teeringen van f 1.75—2 per kist van 24 stuks. de marl4-vereeniging De jaarvergadering van de R.K. Vereen- van Drankbestrijdsters, de Maria-Vereeniging zal op Donderdag 15 Maart in het gebouw der K. S. A. worden gehouden. In deze bijeenkomst zal een bestuursver kiezing plaats vinden wegens aftreden van de dames Hoogland en Veenboer. De advi seur zal een lezing met lichtbeelden houden, MARKTBERICHTEN. Noteering van Beverwijk den 7 Maart 1934. Spinazie per kist f 1.25—f 1.60. Andijvie per kist f 1.05—f 1.40. Koolrapen per zak 6085 cent. Wortelen per K.G. 35 cent. Bieten per K.G. 4 1/2 cent. Schorseneeren per bos 48 cent. Aardappelen, klei, per K.G. 58 cent. Id. zand, per K.G. 8 cent. Spruitjes per K.G. 1424 cent. Boerenkool per bak 3048 cent. Roode kool per 100 f 4f 8. Savoye kool per 100 f 4f 8. Uien per kilo 2 1/24 cent. Prei per bos 7—11 cent. Sla per kist f 1.10—f 1.50. Rabarber, per 100 bos f 6—f 17. Selderie per bos 5 1/2 cent. Appelen per kilo 12—28 cent. Peren per kilo 1017 cent. Brusselsch lof 1624 cent. blijft de Uw bezoek wordt zeer op prijs gesteld in Stoutenbeek's Woning inrichting te Beverwijk, nog t e. m. Zaterdag 10 Maart ter bezichtiging geopend, (Adv. Ingez, Med.) Boven Manhatten, een stadswijk van New York, hebben militaire vliegers oefeningen ge houden, waarbij de stad beschermd moest worden tegen een fictieven luchtaanval. Op onze afbeelding het trekken van een nevelgordijn. "Tt Moot,om vfty rt zyN Voor ons, op een afstand, ligt een groote 1 plas, waar meeuwen en bonte kraaien op vliegen. Rechts ligt het machtige fabrieken- complex van hoogoven en papierfabriek. En hier, onder de rook dier eeuwig rookende schoorsteenen ligt een duinterrein, dat een geweldigen vogelrijkdom moet bezitten. Een paradijs voor broed- en trekvogels. Een sper wer vliegt hoog over en boven de zeereep dwarrelen de meeuwen. We trekken om de plas heen, welks oevers wemelen van vogelprenten. De groote afdruk van een kraaienpoot of een meeuwenpoot, met zwemvliezen, naast de kleine, kriebelige prentjes van pleviertjes. Als we het duin weer ingaan, komen we in een klein stuifduin gebied, waar we een paar konijnen verschrikt doen wegstuiven. Daarachter ligt een lang gerekte duinpan, met weekgrijze klei gevuld, die groote, regelmatige barsten vertoont. Achterin ligt weer een groote plas waar vo gels opvliegen als wij verschijnen. Als we probeeren de duinpan door te trek ken, zakken we tot de knieën in de weeke, zuigende klei, terwijl diepe vogelsporen be wijzen, dat de klei nauwelijks het gewicht van een vogel draagt. Daarom maken we een omtrekkende beweging, naar een vlierbosch, dat tegen de steile helling aan de westzijde van de duinpan opgroeit. Zoo'n vlierboseh draagt altijd een zeer eigenaardig karakter, door de kaarsrechte verticale takken die ontstaan door het ge brek aan licht, dat in de dichtbebladerd^ vlierbosschen heerscht. In den voorzomer, als al deze boomen met een witte bloesem sluier omhangen zullen zijn, moet het een prachtig gezicht zijn. En dan de zangvogel tjes als paapjes, kneutjes enz., die zoo'n vlier bosch altijd herbergt. We beloven elkaar, hier nog vaak terug te komen, en er zijn zelfs al plannen voor een schuilhut. Dan ontdekken we achter ons een man met een hond. Dat is iets, waar je als „arti kel 431-overtreder" onmiddellijk op reageert, door harder te gaan loopen. Met versnelde pas gaat het voorwaarts. De takken van de eglantier halen gezicht en handen open of haken achter je rugzak. Onder onze voeten kraken de dorre takken. Voor ons, loopt naar rechts, dwars door de klei heen, een voetpad, dat waarschijnlijk naar den straatweg voert. Als we dien halen zijn we op neutraal gebied en dus veilig. Juist als we het vlierbosch uitkomen zien we voor ons, een grijnslach op het gelaat, en een of ander schietwapen in de hand, een koddebeier. Achter ons de man met den hond rechts de weeke, verraderlijke klei en links een hoogduin met een prikkeldraadhek. We zijn er „gloeiend bij". Vooruit dus maar weer. „Goeie middag". Het schietwapen ver dwijnt in den jaszak. (Blijkbaar zijn we on gevaarlijk). „Hebbe de heere vergunning?" De „heere" vertellen, dat ze van geen ver gunning af weten, niet wisten dat ze er een noodig zouden hebben en bijgevolg niet in 't bezit van een dergelijk document zijn. „Mag ik dan de name van de heere?" 't Wordt meenens! Ik begin te betoogen, dat we te goeder trouw zijn, dat we geen bordjes gezien heb ben, niet wisten in overtreding te zijn etc. De man, die intusschen een opschrijfboekje en een potlood te voorschijn heeft gehaald, her haalt droog: „Uw naam, meneer?!" Nu volgt een opsomming van familiege heimen betreffende data, die hij zoo maar opschrijft. Zelfs zie ik als m'n beroep het woord „schoollier" opgeteekend worden. Dan zegt hij tegen m'n buurman: „En nou u, meneer". Eén bekeuring schijnt niet voldoende te zijn. Achter ons kraken de takken. De „man met den hond" verschijnt. Hijgend wil het dier zich op ons werpen, maar een ruk aan den riem belet het hem. „Zoo, heb je ze. Is dat optreden, heeren? 't Is hier geen vrijgevochten boel". Ik draai m'n verhaal nog eens af. De man met het potloodje begint aan nummer vier, en ik begin een praatje met den man met den hond. Heel genoeglijk keuvelen we over het ontstaan van de plasjes (door het opbren gen van klei bij het aanleggen van de vlucht- haven) en over de vogels die hier zitten, en die hij alle bij name blijkt te kennen. Als ik achter me m'n vriend het woord „ekenomies- stedent" niet hoorde voorspellen, zou ik den ken aan een genoeglijk keuveitje met een van de bevriende koddebeiers. Maar de toorn is toch al zoover gezakt, dat ze ons aan lucifers helpen, om een pijp op te steken en even la ter vertelt hij van een sterntjeskolonie die hier 's zomers is en in den broedtijd zorg vuldig bewaakt wordt. Als nummer vijf er op staat, besluiten ze zelfs het hierbij maar te laten. „Wensche de heere transactie?" We willen liever probeeren het gemoed van den Kantonrechter te vermurwen. De man met het podloodje zal ons er aan den straatweg uitzetten, en met een hartelijk „goeie middag", nemen we afscheid van den man met den hond. We sjokken het zandpad af en staan weldra op den straatweg, vlak bij het dorp zelfs. „Zoo hier benne me der". „Nou dan wordt u bedankt". De man schiet in den lach en de andere lui ook. „Ik mot zegge, de heeren benne de geschikt ste lui die 'k ooit bekeurd heb", en terwijl we hem een hartelijk „tot weerziens bij den rechter" naroepen, sjokt hij het duin weer in. Dan zegt een van ons, met .een kleine varia tie op een bekende schlager'. „Ik dacht het wel. 't was er te mooi om vrij te zijn". KO ZWEERES. Haarlem, Febr. 1934. (Inzender heeft van het bovenstaande plaatsing verzocht en ook 'n honorarium „om daarmede de kosten, die aanleiding waren tot het ontstaan van het verhaal, te kunnen bestrijden". Tevens verzocht hij twee exem plaren van onze courant, waarin zijn schets zou worden opgenomen, „om ze aan de be trokken koddebeiers te zenden". Wij voorspellen dezen jongen een toe komst. Red.) OPENING NIEUWE ZAAK. De heeren P. en H. van Essen zullen heden, Donderdag hun nieuwe slagerij in het perceel Koningstraat 85 openen. Op de plaats, waar tot voor kort een van de vrij talrijke ruïnes de Koningstraat ontsierde, is een modern pand verrezen, dat het aanzien ter plaatse niet weinig verhoogt. Het spreekt bijna vanzelf, dat de nieuwe slagerij voldoet aan de hoogste eischen van hygiëne, lucht en licht vinden in overvloedige mate toegang, de koelinrichting is van de allernieuwste vinding. Zij is ingericht volgens een systeem, waarvan Beverwijk de primeur heeft. De nieuwe zaak ziet- er in én woord keurig uit en het zal voor de firmanten nadat zij zich gedurende den bouwtijd in een perceel aan de Kloosterstraat hebben moeten „behelpen", een ware voldoening zijn, de deu ren heden te kunnen ontsluiten. Architect was de heer Meyrau, aannemer de heer J. M. Tromp alhier, die beiden met hun werk eer hebben ingelegd. OPENING R.K. SPEELTUIN. De R.K. Vereeniging „Voor 't Schoolgaande Kind" kreeg van het gemeentebestuur, onder goedkeuring van den gemeenteraad, de be schikking over een deel van het open terrein der gemeente, gelegen tussehen de Stumphïus- straat en den Kees Delfsweg. teneinde dit ter rein in te richten als speeltuin voor de R.K. Jeugd. Zaterdagmiddag te drie uur zal deze speel tuin officieel worden geopend. De kinderen gaan in optocht vanaf de voor malige kegelbanen der K.S.A. aan den Alk- maarschenweg naar het C. H. Moensplein. Haarlem, 7 Maart. Bevallen: 2 Maart: E. BalkJansen. d„ 3 Maart: A. Brakel—Groot, z.. 5 Maart: P. HeijermanHartman, d„ A. Valkenburgv. Beest, z., 6 Maart: H. J. H. Smiths—Klaren- beek, d. Overleden: 3 Maart: N. H. v. Steenwijk, 82 j., Gasthuisvest, 4 Maart: E. A. Bergman- Vermeer, 67 j„ Vergierdeweg, J. E. Bosch- Oud olf, 80 j„ Gr. Houtstraat, 5 Maart: G- v. d. Haak, 75 j„ Teslastraat, J., 17 mnd„ z. van B. Koedijker, Burgwal, A. E. M. Mulder, 67 j„ Krelagestraat, G- A. v. Vloten, 64 j. Kam perlaan, 6 Maart: E. v. d. Anker, 64 j. N. Raamstraat. FEUILLETON door RUBY M. AYRES. Vertaling van J. G. H. v. d. Bovenkamp Jr. 1). HOOFDSTUK I. De Dame van Laburnum Lodge. Ik ben een groot liefhebber van antiek. Ik ben in het gelukkige bezit van een van de mooiste collecties oud porcelein van heel Engeland de stoelen uit mijn eetkamer zijn echt Chippendale ik heb een eiken houten schrijftafel, waarvan men mij bij den aankoop verzekerd heeft, dat Nell Gwyn daarin haar minnebrieven eens heeft be waard en toch ging ik wonen in „Onze Laan". Het was een val van het volmaakte naar het belachelijke, doch dat zag ik niet in, voordat ik mijn Chippendale stoelen in de volle modderige heerlijkheid van den nog biet voltooiden weg zag staan, terwijl de menschen van den verhuiswagen bezig waren hun dorstige zielen te laven aan een paar fleschjes goed bier. Toen pas besefte ik wat een onherstel baar leed ik had gesticht door die achtens waardige stoelen en mijn mooie oude col lectie porcelein te laten overbrengen van het oude eerbiedwardige, zij het dan ook iet wat vochtige heerenhuis in de stad, naar die gloed-nieuwe wit gepleisterde villa in Onze laan. Ik kreeg het gevoel alsof ik mij zelf ver plicht was om naar buiten te loopen, in den regen en mijn verontschuldigingen aan te bieden aan de Chippendale stoelen en de schrijftafel, die met hun ruggen gewend naai de Offeraars aan Bachus koel en hooghartig stonden te staren, naar de glanzende mo derne verf en agressief roode baksteenen van Nummer 12. Onze Laan was nog gloednieuw zoo gloednieuw, dat de weg nog verkeerde in den toestand van een pas omgeploegd stuk land als het veertien dagen achter elkaar ge regend heeft. Zoo gloednieuw, dat men een microscoop noodig had om de miniatuur boompjes te zien, die langs den rand van den laan wer den geplant, en die een ieder hun veront schuldiging schenen te willen aanbieden voor hun aanwezigheid aldaar; zoo gloed nieuw dat de Gemeente het nog niet nood zakelijk had geacht daar lantaarnpalen te laten plaatsen zooals ik op e enavond tot mijn schande had bemerkt toen i'k in die helsche. duisternis terecht kwam in-een ware poel van modder, drijfzand en veen en met een wanhopigen sprong het veege lijf wist te redden. Weinig vermoedde ik op het oogenbïik dat ik in de richting van den vasten wal sprong, dat één van die kleine, teere boompjes zich toevallig juist op mijn weg bevond Dat boompje hing nu geknakt en mis troostig naar beneden en de takken sleep ten wanhopig door de modder van den weg en dien zelfden morgen had ik den Bouwer van onze villa's en den ontwerper van dat Nieuwe gedeelte in een heel ernstig gesprek gewikkeld gezien met een van zijn voor lieden. Ik had de uitdrukking gezien op zijn gelaat en ik had het gevoel gekregen van een moordenaar, die ieder oogenbïik ontdekt kan worden. „Dat is natuurlijk weer werk van die apen van jongens", gromde mijn huisbaas juist op het oogenbïik dat ik hem passeerde. „Ik wou, dat ik een van die knapen maar eens een paar minuten onder handen kon ne men". En. zonder een woord te zeggen was ik langs hem heengeslopen, hopende, dat ik er niet zoo vreeselijk schuldig zou uitzien als ik mij wel voelde. Het scheen een vreeselijke misdaad, dat ik het gewaagd had, om, zij het ook per ongeluk het gloednieuwe voorkomen van Onze Laan, zoo'n gevoeligen „knak" figuurlijk zoowel als letterijk toe te bren gen. Het was nog maar een heel korte weg die even voorbij mijn huis eindigde in een min of meer vervallen hek, waarachter zich een malsche groene weide uittsrekt-e. Er aou een tijd komen, had mijn huisbaas mij verzekerd, toen ik het huis van hem huurde, dat men den eigenaar van dat stuk grond tot verkoopen zou kunnen dwingen. Dan zou de laan worden doorgetrokken en maar ja op dat oogenbïik ga-f mijn huisbaas nog de voorkeur aan een groen stuk weidegrond boven een rij leelijke villa's, dié toch niet verhuurd zouden worden. Want leelijk waren die villa's beslist al zeide ik dat niet openhartig tegen den leverancier van de vuurroode baksteenen en de hard groene verf en bovendien had ik, zoolang die toestand onveranderd zon blijven vanuit het venster van mijn slaap kamer een heel mooi gezicht op het wuiven de gras van de weide en de hooge dichte boomen daarachter, hetgeen een welkome afwisseling was van het eentonige „uniform" beeld van de wit en groene villa-fronten, waarop ik aan den voorkant wel genood zaakt was mijn oog te laten rusten. Er waren twaalf huizen in onze laan zes aan iederen kant van den weg waar van er twee nog onbewoond waren, aange zien de huizen nog niet geheel waren vol tooid. Mijn huis nummer 12 stond in een bocht van den weg, zoodat ik een mooi gezicht had op alle andere huizen in de laan en zelfs met mijn leekenoog had ik al heel gauw gezien, dat de twaalf huizen in die laan in het geheel niets van elkaar ver schilden tenzij men dat verschil wilde gaan zoeken in gordijnen, bloembakken en architectuur van de kleine voortuintjes. Om alle twaalf huizen heen liep een vrij breed voetpad ik vermoed dat het land in die buurt niet duur was zoodat de villa's inderdaad aanspraak mochten maken op den naam „Vrije Huizen" en aan den linkerkant van de voordeur zag men bij ieder van die twaalf villa's een mooi groot koperen. bord, waarop door den een of anderen gedienstige geest een prachtige naam ge graveerd was. Recht tegenover mij was „Laburnum Lodge" naast me „Pixieland" en ik ben er nooit achter kunnen komen wat da,: eigen lijk moest bebeekenen. Alle andere- huizen droegen soortgelijke, fraaie namen, zoodat u misschien wel kunt begrijpen, dat ik vrien delijk doch beslist bedankte voor de eer, toen men mij verzocht even een naam te willen opgeven, die meer genoemde gedien stige geest dan in het koperen bord zou graveeren.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5