Een lichte borsteling Een oud geluid. DE NIJENRODEZAAK. Verkeerd begrepen IJMUIDER COURANT VRIJDAG 9 MAART 1934 TWEEDE BLAD. BEVERWIJK nederlaag tournooi van „de halter", zaandam. D. O. K. WINT. (Men schrijft ons: Op do d'oor ,,De Halter" te Zaandam uit geschreven nederlaag wedstrijden, wist D.OK haar de grootste nederlaag toe te brengen. Verwerkt werd 10 partijen waarvan D.O.K. er 8 won en 2 verloor. Al vorens er een aan vang gemaakt werd, opende de voorzitter dezen wedstrijd, met D.O.K. te -huldigen voor de behaalde landskampioenschappen wor stelen en gewichtheffen, weltke fraai- resul taat nog nimmer door een andere club be haald werd, en waarvoor hij een driewerf hoera aanhief. Hij wist al gauw met eenige goede Woorden er de stemming In te bren gen. De voorzitter van DjOK. dankte met enkele woorden voor de gébrachte hulde, waarna een aanvang werd gemaakt met den wedstrijd. Door ziekte van een der wei-kers moest een partij 2 maal verwerkt worden waarvoor bij loting Steenbeek werd aange wezen. !De uitslag van den wedstrijd was als volgt: 1. v. d. Kolk wint van Blank op touché 03 strafpunten. 2. Siteenbeek wint van v. d. Linden op touché 03 strafpunten. 3. v. Heek verliest van G. Rep op touché 3—0 strafp. 4. v. Zanten wint van Kef op .punten 13 strafp. 5. H. Groeneveld wint van E. Douma op touché 03 strafp. 6. C. Groeneveld wint van B. Douma op punten 13 strafp. 7. G. v. Soest wint van Exaüfco op touché 03 strafp. 8. Braas wint van de Boer door touché 0—3 strafp. 9. Kluft verliest van Krijt door touché 3—0 strafp. 10. Steenbeek wint wederom van v. d. Lin den op touché 03 strafp. Totale uitslag 824 strafp. Van der Kolk toucheerde zijn tegenstander ibinnen een minuut. Verder werd mooie sport te zien gegeven. Aan deze wedstrijden werd door 7 ver- eenigingen deelgenomen. Na D.O.K. was het S.S.S. uit-Amsterdam, dat eeniige weken ge leden met 1221 won, maar nu op de 2e plaats kwam. Door het winnen van dit tour- noioi kwam D.OK. weer eens in het bezit 'van een prachtige zilveren beker, welke is tentoongesteld in de etalage van den heer v. d. Wel, sigarenmagazijn en kapsalon, Schans 4. Kamprechters waren Nièman, - D.OK., Schaap (Sandon Zaandam) en Peters (de Halter) Zaandam. TUINBOUW- EN PLANTKUNDE. Donderdagavond vergaderde in het Veiling gebouw „Centrum" de afdeeling Beverwijk en Omstreken van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Naar aanleiding van de met de vereenigin- gen „Flora", „Ons Belang" en de Haarlemsche vereeniging gevoerde actie inzake het venten met bloemen door steuntrekkenden deelde de secretaris mede, dat door enkele gemeente besturen tegen het gewraakte euvel reeds maatregelen zijn genomen. Bovendien heeft de Groep Bloemisterij uit den Ned. Tuinbouwraad aan alle gemeenteraden van gemeenten, waal leden wonen een adres over deze aangelegen heid gezonden. Daarna werd een voorstel behandeld van het bestuur, om een excursie te maken naar de bloemententoonstelling „Prima Vera" te Rot terdam. Besloten wordt op Donderdag 5 April een bezoek aan de tentoonstelling te brengen. Het bestuur zal een bedrag bijdragen in de reis kosten. Uit het jaarverslag van den secretaris-pen ningmeester bleek, dat het aantal leden vrijwel op het zelfde peil was gebleven. De financieele toestand liet niets te wen- schen over. Op 1 Januari was het saldo f 347.73. De begrooting voor het jaar 1935 werd vast gesteld op een bedrag van f 502.73. Medegedeeld werd, dat het subsidie aan de Floralia-vereeniging alleen dan zal worden verleend, wanneer de leden van de afdeeling ook in de gelegenheid zullen worden gesteld in te schrijven voor de levering van de benoodig- de stekken. De heeren J. Blokker, Dijkema en G. v. d. Wel werden aangewezen voor de keuring van de ingezonden planten- en bloemen. Toegekend werden: aan den heer N. Paschier 7 p. met Bartigon. firma K. Steyn: Poëticus Ornatus 5 p., Gele Pïins 7 p., Asperages 6 p., Ficus Repens 6 p. De heer N. Schoen hield vervolgens een lezing over de behandeling van kamerplanten. In de eerste plaats wees spr. op het groote be lang van de juiste plaatsing van de planten ten opzichte van het invallend licht en van de zon. Vervolgens gaf spr. vele wenken voor het zelf verzorgen en kweeken van de planten in de huiskamer en besteedde daarna veel aan dacht aan de voor leeken zoo „netelige" kwestie van het verplanten. Spr. gaf den kwee kers in overweging, vooral bij het publiek de liefde voor het kweeken en verzorgen van planten te bevorderen. Na een dankwoord van den voorzitter werd de vergadering gesloten. DE METEROPNEMINGEN VAN HET P. E. N. Onlangs heeft het bestuur van de Winke- liiersooimbinatde „Plan West" aan de directie van het P.E.-N. het verzoek gericht, om de meter opnemingen en het innen der ver schuldigde eleotricLtei'bsgeMen voor zoover betreft de afdeeling Wijk aan Duin maan delijks, ia\ plaats van twee-maandelijks te doen geschieden. Het bestuur ontving van de P.E.N.-d'ireotie een antwoord, dat ook de niet-leden van Plan West zal interesseeren. De directie schreef namelijk het volgende: „Een maandeldjksche te verrichten meter- opneming en geldinning, zooals door u wordt verzocht, zou voor onze administratie, welke 'thans geheel op een 2-maandelijksche meter opneming en geldinning is ingesteld, groote bezwaren en zeer veel arbeid en kosten mede brengen en dientengevolge het tegendeel uitwerken van de bezuiniging, welke wij in aller belang beoogen. Wij zouden daardoor genoodzaakt worden onze tarieven te ver- li oogen, waarmede de belangen van onze verbruikers evenmin als die van uwe ver eeniging gediend zouden wordien. Aan het verzoek om tot een maandelijk- sche meter opneming en geldinning over te gaan kan de P.E.N. niet voldoen. Teneinde de verbruikers, die de verschul digde bedragen {niet zonder bezwaren bijeen kunnen brengen, in hun verplichting tot be taling te helpen, stellen wij hun in de ge legenheid gratis een spaarbusje van ons be drijf in bruikleen te bekomen. Hierin kan dóór den verbruiker wekelijks of maande lijks èen bedrag worden gedeponeerd. De gedeponeerde bedragen kunnen door hem niet weder worden teruggenomen, daar al leen de incasseerder de sleutel in zijn bezit heeft. Het maandelijksehe vastrechtbedrag en de verschuldigde meter huur zijn den ver bruikers bekend, terwijl zij, die reeds eeni- gen tijd stroomafnemer zijn, ongeveer weten hoe groot het verbruik over twee maanden -is. Het zal hun dan ook niet moeilijk val len het maandelijks of wekelijks in het spaarbusje te storten bedrag vrij nauwkeu rig vast te stellen, zoodat, wanneer de kwi tantie wordt aangeboden, het bedrag aan wezig fis. Honderden van onze afnemers maken met succes van deze spaarbusjes gebruik. Door het gebruik van een spaarbusje door die verbruikers, die de verschuldigde twee maandelijkschekiosten voor stroom/betrek king wegens de slechte tijdsomstandigheden moeilijk bijeen kunnen brengen zullen de dioor u naar voren gebrachte bezwaren ge heel vervallen. Wij verzoeken u dus bij voor komen de neringdoenden, dlie in moeilijke financieele omstandigheden verkeeren, te adviseeren een spaarbusje aan ons hoofd kantoor te Bloemendaal aan te vragen. EEN GEVAARLIJK KRUISPUNT. De viersprong Baanstraat, Groote Houtweg, Arendsweg a Torenstraat is al vele malen het tooneel geweest van min of meer ernstige aan rijdingen en botsingen. De winkelierscombi natie „Plan West" zond daarom een adres aan den gemeenteraad, waarin verzocht werd op; het beruchte kruispunt een verkeersleider aan te brengen. Deze aangelegenheid werd door der tanden met IVOROL is reeds voldoende om den leelijken tandaanslag te verwijderen. Een speciaal polijstbestanddeel veel zachter dan het glazuur geeft dit prachtig resultaat. (Adv. Ingez. Med.) den raad ter afdoening aan B. en W. overge dragen. Thans zijn vanwege het bedrijf Openbare Werken ter plaatse'; op het plaveisel verkeers- lijnen aangebracht. Wanneer het publiek zich daaraan nu maar wil houden, zou dit al eenige verbetering beteekenen. Vervolgens wordt nog overwogen het in rijden van de Torenstraat te verbieden vanaf de richting Wijk aan Duin. Op het oogenblik is de zaak juist omgekeerd en geldt het inrij- verbod voor het verkeer komende uit de Kerk straat. HOLL. BLOEMKWEEKERS GENOOTSCHAP In de jaarvergadering van de afdeeling Be verwijk en Omstreken van het Hollandsche Bloemkweekers Genootschap is de heer A. Kochx als voorzitter gekozen. De heer Th. Thus werd tot bestuurslid benoemd, De penningmeester, de heer Jb. Meijer legde verantwoording af van zijn gehouden beheer en kon mededeeling doen van een batig saldo, groot f 227.02. De heeren Meyer en De Wildt werden afge. vaardigd naar de algemeene vergadering. PAARDENMARKT Op de Donderdag gehouden paardenmarkt waren 51 paarden aangevoerd. De publieke belangstelling was dank zij de gunstige weers omstandigheden grooter dan de kooplust. Na een vrij levendig begin zakte de animo onder de koopers beneden pari. De markt sloot stug. (Uit het buitenland worden klach ten vernomen over de sterkte van de Nederlandsche zenders). Zoo zal het ook wel altijd gaan, Een mensch denkt steevast van zijn buren, Dat die zoo'n hoogen toon aanslaan, Dat 't moeilijk valt, het te verduren. Je komt eenvoudig niet aan 't woord, Geen speld kun je ertusschen krijgen, Je wordt gestoord en denkt verstoord, Laat ze wat zachter doen, of zwijgen De kracht waarmee je zelf oreert, Is in je oor niet zoo omvangrijk, En trouwens, wat je zelf beweert. Is immers zooveel meer belangrijk. 't Is uit den tijd, om uit respect Voor buurman's rust zelf te gaan fluistren, Door alle vogels wordt gebekt, Verloren is de kunst van luistren. Heeft onze zending teveel kracht? Nou vraag ik u, hoe durft men 't wagen, Belachelijk is zulk een klacht, Neen wij wij hebben recht tot klagen. Hier komen wij ook nooit meer uit, Zoo min als uit veel andre zaken, Wij komen hoogstens tot besluit, Hetvruchteloos dispuut te staken..... Hebb' onze zenders zooveel kracht? Zoo hebben wij 't nog nooit bekeken, In waarheid zijn zij zwak en zacht Bij onze.... ontvangers vergeleken. Generaal von Seeckt, bekend legeraanvoerder uit den wereldoorlog, wordt adviseur van het Chineesche leger. Nieuwe bankbiljetten Door de directie van de Nederlandsche Bank wordew binnenkort nieuwe modellen bankbiljetten van 25 en 10 gulden uitgegeven, waarvan hierboven eenige specimina. EERE, WIEN EERE TOEKOMT. In het bericht over de opening van de nieuwe slagerij van de heeren P. en H. van Essen vermeldden wij abusievelijk den naam van den heer Meyran als architect. De bouw is echter geschied onder architectuur van den heer H. de Vries te Velsen Noord. KERK EN WERELD Woensdagavond zal in het Vereenigings- gebouw aan de Verlengde Groenelaan de laatste win terlezing voor (le Chr. Jeugdcen- trale worden gehouden. Spreker is Ds. P. G. v. d. Hooff van Zaandam over het onder werp: „Kerk en Wereld". WIJK AAN ZEE EN DUIN DE GOUDEN SPIN Ook de reprise van von Schönthan's blij spel „De Gouden Spin" door Jeugdig Wijk aan Duin is een groot succes geworden. De jeugdige excecutanten hebben zich op uit stekende wijze van hun taak gekweten en van dit dankbare blijspel een goed sluitende opvoering gegeven. Het publiek heeft zich ook dezen avond kostelijk geamuseerd en uitte zijn voldoening met het gebodene door een langdurig applaus. De heer J. v. Amersfoort heeft aan het be gin van den avond de dankbaarheid van de leden uitgesproken voor de uitstekende lei ding, waarin vooral de arbeid van Jonkvr. Boreel werd gememoreerd. De heer B. Hagen dankte in het slotwoord allen, die tot het welslagen van deze beide tooneelavonden hadden medegewerkt. Tenslotte dient nog te worden gememo reerd de op hoogen prijs gestelde medewer king van het orkestje, dat op verdienstelijke wijze de pauzes aanvulde met goede muziek. ELFDE D'AG. Wederom zit Onnes van Nijenrode in de verdachtenbank. Als te ruim 10 uur de recht bank binnenkomt om haar elfden zittingsdag te wijden aan de oplossing van de raadselen rond het kasteel aan de Vecht. Allereerst brengt de president de recher- c-heiijsten van, de .Utrechtsche recherche ter sprake. Hierop' waren aangegeven de voor werpen, welke door de verhuizers zijn meege nomen. Koning heeft n.l. verklaard in het vooronderzoek, dat hij die lijsten bij Onnes heeft gezien. Onnes daaarentegen houdt vol die lijsten nooit in zijn bezit te hebben gehad. De verdediger Mr. Muller Massis wijst er op. dat Koning-s verklaringen over deze zaak aanmerkelijk afwijken van zijn vorige nre- dedeelingen op dit punt. „Getuige kan er wel weer wat bij fanta- seeren," merkt pleiter op. „U moet me niet gaan beleedigen, meneer Muller Massis. Dan zal ik u ook beleedigen." Mr. Muller Massis: „Oh, dat mag u ge rust doen. Voor beleedigingen van uw kant ben ik niet vatbaar." Verdachte Onnes brengt dan weer de eerste chantagepoging van Koning ter sprake ge durende een gesprek in Hotel Terminus te Utrecht. Onnes had er toen op gewezen dat de zaak tegenover de verzekering ver van zuiver was. „Ik begrijp uw scrupules tegenover de ver zekeringen niet," had Koning toen o.a. ge antwoord. De president vraagt eenige bijzonderheden en ten slotte roept Onnes uit: „Meneer de president, U neemt me straks nog kwalijk, als ik niet meer weet, welk koekje ik bij de thee heb gegeten." Het getuigenverhoor wordt dan voortge zet. Enkele employé's van verzekeringsmaat schappijen en van het expertise-bureau leg gen formeele verklaringen af. Een van hen verklaart, dat er nog al eens een achterstand was bij het betalen der premies, en dat men dikwijls moeite had om betaling te krijgen. Getuige verklaart, dat er bij de verzame ling Goudstikker mooie en kostbare stuk ken waren. Officier tot verdachte: „Hoe verklaart u, dat u er niets van aan Goudstikker hebt ge zegd? Hebt u de beeldjes vervangen?" Verdachte: „Ik vond het een vervelende geschiedenis, maar ik zou het zeer zeker heb ben. verteld. De beeldjes waren niet te vervan gen. Later zijn ze gerestaureerd en samen in Engeland getaxeerd op 190 pond." Uit een mededeeling van mr. Kappeyne blijkt, dat de beeldjes eigendom van Onnes waren. Verdachte deelt nog mede, dat hij zijn kost baar porselein heeft verzekerd voor een be drag dat slechts 10 pet. hooger is dan de in koopsprijs. Twee derde van het verzekerde porselein moest in kasten worden bewaard. De verdachte merkt nog op, dat hij inder daad opdracht had gegeven om een slotje op de vitrines te maken, doch dat was steeds niet gebeurd, omdat dergelijke salonslotjes zoo moeilijk te krijgen waren. President: „Het is toch wel vreemd, dat juist die vijf hoogverzekerde schilderijen werden weggehaald!* De president merkt naar aanleiding hier van nog op, dat de verzekering aan Goudstik ker ruim f 30.000 te veel heeft uitbetaald. Mr. Van Dullemen tot getuige: „Heeft On nes u bij de eerste schaderegeling in Januari 1932 betreffende de twee gebroken beeldjes gevraagd, er niet tegen buitenstaanders over te praten?" Getuige: „Ja, dat heeft hij mij verzocht. Ik dacht, dat hij als kunstliefhebber niet wilde weten, dat hij door onhandigheid twee kostbare beeldjes had gebroken. Daarna wordt als getuige gehoord de heer Otto Top, assuradeur. Hij verstrekt uitvoerige inlichtingen over de verzekering en de ge taxeerde waarden. Vervolgens worden in de ochtendzitting nog enkele verzekeringsexperts en employés gehoord. Het verhoor levert weinig belang rijks op. De gereserveerde tribune is vrijwel geheel verlaten. Een enkel politieman en eenige par ticuliere belangstellenden spannen zich in, om de moeilijk te hooren vragen van den pre sident te volgen. Op de publieke tribune is de belangstelling zoodanig getaand, dat nog slechts acht eenzamen de zaak volgen. Opheffing schorsing voorloopige hechtenis gevraagd. Na de pauze sleept de zaak zich voort. Allereerst wordt een kinderjuffrouw gehoord, die bij de familie in dienst is geweest, Het was deze getuige opgevallen, dat op den mor gen na de inbraak de heer Onnes, niet zoo als gewoonlijk van het boudoir waar ont beten werd naar zijn werkkamer ging. Dien ochtend ging hij eerst naar beneden, kwam weer naar boven en is toen met zijn secretaresse naar beneden gegaan. Vervolgens komt de kunsthandelaar Groe neveld uit Den Haag voor het hekje. Tijdens dit verhoor komt een briefje ter sprake, dat volgens get. K. fictief was. maar volgens verd. reëel. Hierbij komt het tot eenige uit latingen van K. Als deze zegt. dat de in braakbezorger W. bij Mr. Muller Massis is geweest, wordt W. ter zitting ontboden. Als hij is verschenen, bekent hij bij Mr. Muller Massis te zijn geweest en getracht te hebben iets aan de zaak te verdienen, omdat hij slecht bij kas is. Naar een verklaring gevraagd, hoe K. af weet van dit bezoek, zegt deze, dat het niet onmogelijk is, dat hij dit in getuigenkamer heeft gehoord, 't Kan ook zijn, dat het hem voor het gebouw is meegedeeld, toen hij met de verhuizers stond te praten. Het komt de officier voor, dat het 't beste is de schorsing van de voorloopige hechte nis van K. en W. op te heffen. Hierover wordt echter nog niet beslist. De zitting wordt geschorst tot Zaterdag te 10 uur. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 9 MAART Thalia Bioscoop: King Kong. 8.15 uur. Bioscoop de ?j».; „Extase" en „Grun ïst die Heide" 8 uur. ZATERDAG 10 MAART Thalia Bioscoop: King Kong. 8.15 uur. Bioscoop de Pot: „Extase" en „Grun ist die Heide". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM. Heden: VRIJDAG 9 MAART Stadsschouwburg: Ver. Rotterd. Hofstad- Tooneel: Boefje. 8- uur. Schouwburg Jansweg: Openbare vergade ring N. S. B. Spreker de heer Koster, uit Geldermalsen. 8.15 uur. Palace: „Een nacht in Caïro". Op het too neel: Raymond Fils (acrobatiek), 7 en 9.15 u. Luxor Theater: „De onzichtbare man". 3.15 uur. Rembrandt Theater: „Ik ben geen engel." Op het tooneel: Henry Fest and Cypsy (acro batische dansen). 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 10 MAART Stadsschouwburg: Vorstelijke emigranten. 3.15 uur. Cabaret La Gait'é: Optreden van Tummers, humorist, en Angela Tosnerova, solo dan seres. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds FEUILLETON door RUBY M. AYRES. Vertaling van J. G. H. v. d. Bovenkamp Jr. 2) Mijn huishoudster, die een zeer vooruit strevende vrouw was, had al een paar heel belangrijke kennismakingen aangeknoopt met den melkboer, den bakker, den slager en den vuilnismanen zij was het ook die mij wist te vertellen, dat Miss Spinder van den overkant, Laburnum Lodge, van achter haar diehte mysterieuse gordijntjes mijn verhuizing tot in alle bijzonderheden nauwkeurig had gadegeslagen en als haar meening te kennen had gegeven, dat mijn antieke meubelen erg „uit den tijd waren" en dat zij voor zoo'n „zoodje" nog geen vijf pond zou willen geven. „Je kunt Miss Spinder mijn complimen ten doen", antwoordde ik mijn huishoudster, „en haar vragen, of zij even onwetend als edelmoedig is", Welke woorden mijn huishoudster, Bun-die, die ook mijn kindermeisje geweest was, toen ik nog kinderlijk genoeg was om behoefte te hebben aan zoo'n persoon, getrouw .zou overbrengen, zooals zij mij beloofde. Ik kan u nu tevens wel zeggen dat Bundie eigenlijk niet haar ware naam is maar een die ik en mijn talrijke broers en zus ters haar in onze jeugd hadden gegeven naar aanleiding van haar eigenaardige lichaamsvormen, waaraan eigenlijk in het geheel geen vorm te bekennen was. En, zooals dikwijls het geval is met bij- naampjes ook deze bijnaam was de 'goede ziel blijven aankleven door alle jaren heen en ik betwijfel heel sterk, of zij u ant woord gegeven zou hebben, als u haar bij haar waren naam had genoemd, als zij zich dien tenminste nog herinnerde. Zelfs de leveranciers noemden haar Mrs, Bundle en waren er vast van overtuigd, dat zij haar daarmee een groote eer bewezen en aangezien Bundie zelf nooit protes teerde, mag ik aannemen, dat zij het inder daad als een eer beschouwde. Na mijn instructies met betrekking tot Miss Spinder van Laburnum Lodge te heb ben ontvangen, wendde Bundle zich bij de deur nog even om en na een denkbeeldig stofje te hebben weggeveegd van mijn ver smade schrijfbureau, meende zij een poging te moeten doen om balsem te leggen op mijn gewonde ziel. „Zoo gaat het nu altijd in zulke akelige straatjes als dit er een is", verklaarde zij. „De menschen hebben niets anders te doen dan zich bemoeien met dingen die hen niet aangaan en allerlei leugens en lasterpraatjes van elkaar vertellen. De vuilnisman heeft mij verteld, dat Miss Spinder een oude kat is". „Hetgeen aantoont, dat de vuilnisman een man is met gezond verstand", antwoordde ik voldaan. Bundle is de beste vrouw ter wereld, maar het ongeluk is, dat zij geen minuut van den dag vergeet, dat zij een tong heeft om mee te praten en een beetje wanhopig begon ik mij af te vragen of ik mij zou hebben bloot gesteld aan de mogelijkheid om door allerlei menschen belasterd en be sproken te worden door mijn verhuizing naar Onze Laan. „De dame die bij haar inwoont behandelt zij op een vreeselijk wreede manier", ging Bundie voort, terwijl zij nog steeds verwoede pogingen deed om het politoer van mijn schrijfbureau te wrijven. „En dat moet juist zoo'n aardige dame zijn heeft de vuilnis man mij verteld". „Ongetwijfeld", antwoordde ik. „Ongetwij feld". Ik nam de krant van tafel op, maar Bundie vérkoos dien kleinen wenk niet te begrijpen. „Het doet mij wel een beetje denken aan de geschiedenis van Asschepoester en haar trotsche zuster", ging zij onverstoorbaar voort. „Maar die dame is niet de zuster van Miss Spinder, ziet u". „En komt er ook een prins in het verhaal voor?", vroeg ik een weinig spottend. „En met of zonder glazen muiltjes". Bundle slaakte een zucht keek heel erg verstandig en begon dan haar schot glad te strijken iets, dat zij altijd doet als zij denkt aan de toedere gevoelens in de men- schelijke natuur. „Ja er is wel een heer in haar leven geweest", zeide zij dan. „Maar die heeft haar niet mooi behandeld. Maar ja, alle mannen zijn in dat opzicht gelijk!" Bijna onwillekeurig liet ik mijn oogen rus ten op mijn schrijfbureau. Dat en de brieven in dat bureau, waren de eenige zwak ke schakels, die mij nog bonden aan de eerste romance uit mijn vrijgezellenbestaan. „Ja, maar sommige vrouwen schijnen die eigenschap ook te hebben", antwoordde ik een weinig bitter. Bundle die heel gemakkelijk kon raden naar wat zij niet wist van mijn liefdesge schiedenis, sprong onmiddellijk voor mij in de bres. „Juist, Master Arthur en als men zoo'n vrouw heeft aangetroffen in het leven is het maar het beste om heelemaal niet meer aan haar te denken. Dat ziet u nu mis schien nog niet in maar die tijd zal wel komen en dan zult u moeten toegeven, dat ik gelijk gehad heb". Ik onderdrukte een geeuw en legde mijn krant op tafel dat onderwerp was een beetje pijnlijk voor mij en ik wilde er dan ook liever niet verder op ingaan. Bundle die nu geen kans zag om nog langer te blijven, nam haar stofdoek onder haar arm en verdween naar de keuken. Dus de bewoonster van Laburnum Lodge was een oude kat! Zoo. zoo! Ik bemerkte, dat ik plotseling veel belang- ging stellen in de bewoonster van Laburnum Lodge en opstaand uit mijn stoel liep ik langzaam naar mijn venster. Aan den overkant van het geploegde veld duizend maal excuus waarde Bouwer aan den overkant van den „weg" sprankel de de voorjaarszon al haar gulden warmte op de witte muren van Laburnum Lodge. De tuin was veel „verder" dan alle andere voortuinen in die straat de paden waren, keurig voorzien van hagelwitte schelpen en de kleine bloembedden tusschen het kort geknipte gras vertoonden hier en daar reeds de heldere kleuren van voorjaarsbloemen. Terwijl ik peinzend naar dien tuin stond, te staren, ging plotseling de voordeur van het huis open en op de vlekkelooze stoep zou een man het ooit wagen om met mod derige schoenen die stoep te betreden, vroeg ik mij af verscheen een dame. 'd

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5