VlSSCHERU ER SCHEEPVAARTBERICHTEN DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip ▼erm, aankomst Laatste bericht Arendskerk Almelo Adalia Anna Aleinous Amsterdam Amstelland AaLsum Aclillles Ariadne Aurora Bodegraven nnekom Barneveld Britsum Bengt Sture Baarn Cariba Costa Rica Deucalion Dep. Joss de Rohan Eurybates Ens. M. St. Germain Gera Gaasterland Hyphaestos Hermes Helder Juno (Ned.) Joh. de Witt Jan Juliana Kingswood Lalin Maasland Myrmidon Mar Caspio Naumbur-g Neumark Normandiet Nirvo Nautilus Orestes Ootmarsum Ouderkerk Orpheus Poelau Bras Polydorus Peisander P. L. M. 14 Poulau Lant Japan Vancouver West-Indië. Buenos Aires Ned.-Indië Vancouver Vancouver Rosario Alexandrië Barcelona Hamburg Chili Chili Chili Buenos Aires Bilbao (v. IJmuiden) Hamburg (via Antwerr West-Indië West-Indië West-Indië Basse Indre (v. IJm.) Batavia Casablanca Ned. Indië Santos Odessa (v. Rotterd.) Bourgas West-Afrika Venetië Batavia Abö Gdynia Buenos Aires Japan Buenos Aires Batavia Bilbao (v. IJmuiden) Ned.-Indië Ned. Indië Savona Sfax Danzig Oonstantza Rosario Japan Kopenhagen. Ned.-Indië Batavia Batavia Bougie Hamburg B. Aires Queen sbury Risör Bilbao (voor IJmuiden) Sembilan Salland Stella (Est) Stuvvesant- Salacca Themoni Tabinta Trave Titus— Troja Thornlea Tanimbar Uckermarek Uiysses Vesta Venezuela Valsavoia Venus Venus (Duitsch) Waalkerk Willesden Zaanland Vancouver Zeelandia Buenos Aires Ned.-Indië Buenos Aires Stex West-Indië Riga (via Rotterdam) Rosario Ned.-Indië Japan Tarragona West-Indië West-Afrika Ned.-Indië Ned.-Indië Bourgas Palermo West-Indië Villa Constitucion Venetië Danzig Japan. Moulmein heden 31 Maart 11 Maart 12 Maart 25 Maart 18 Maart heden 25 Maart 18 Maart 30 Maart 6 April 24 Maart. 9 Maart 5 April 16 Maart 13 Maart 3 April heden 9 Maart 31 Maart heden 17 Maart 10 April 16 April 11 Maart heden 14 Maart 18 Maart 25 Maart 5 April 14 Apri. 11 Maart 9 Maart 6 April 10 Maart. 18 Maart 12 Maart 16 Maart 27 Maart 3 April 8 Maart 20 Maart 23 Maart 9 Maart 9 Maart 15 Maart 23 Maart 9 Maart 24 Maart 7 Maart te Genua 7 Maart van Flores 3 Febr. van Tampico 26 Febr. vertrokken. 8 Maart van Londen 5 Maart van Cristobal 26 Febr. van Colon. 27 Febr. van St. Vincent. 8 Maart te Candia 6 Maart van Valencia 7 Maart vertrokken 21 Febr. van Curacao 4 Maart van Paita 6 Maart te Antefagasta in lading 5 Maart vertrokken Vertrekt 14 Maart 8 Maart van Cartagena. 6 Maart van Barbados. 18 Febr. van Pto Barrios in lading 2 Maart van Belawan in lading 2 Maart van Padang 3 Maart van Bahia. 6 Maart van Rotterdam 6 Maart van Stamboul. 5 Maart te Dakar. 7 Maart van Torrevieja 7 Maart van Colombo pass. 5 Maart Gloeneur 7 Maart van Holtenau 1' Maart vertrokken 6 Maart van Perim. 8 Maart van Rotterdam 6 Maart van Pt. Said, in lading 6 Maart van Telok Betong 5 Maart te Macassar 6 Maart te Castella. 5 Maart van Gibraltar 3 Maart vertrokken 6 Maart van Algiers, pass. 8 Maart St. Vincent 6 Maart te Dairen. 7 Maart te Stettin. pass. 6 Maart Perim 5 Maart van Padang. in lading 7 Maart vertrokken 8 Maart te Bremen in lading. in lading 7 Maart van Liverpool 8Maart vertrokken. 4 Maart van Gibraltar 2 Maart van Parimaribo 3 Maart vertrokken 10 Febr. vertrokken. 5 Maart van Per!m 3 Maart van Hongkong 3 Maart van Gibraltar 24 Febr. van Pto. Barrios. 28 Febr. van Sa Leone 7 Maart van Batavia 6 Maart v. Port Said. 6 Maart van Piraeus. 5 Maart van Lissabon 8 Maart van Havre 12 Febr. van La Plata 7 Maart van Catania 5 Maart vertrokken 6 Maart van Singapore 6 Maart vertrokken. 2 Maart te Liberia 8 Maart te Antwerpen 6 Maart van Santos VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Binnenhaven Hoogovens Ned. slpb. Du. s.s. Lauwerzee Visurgis Maassluis Antwerpen ledig laden DE 3IAIER-VORM OOK IN NOORWEGEN. Door de reederij Fred. Olsen en Co., te Oslo is aan de Akers mek. Verksted een schip in opdracht gegeven van 3006 ton. Dit zal heit eerste schip in Noorwegen zijn, dat- gebouwd wordt volgens de Maier-vorm SLEEPREIS. De Nederlandsche zeesleepboot Lauwerzee is hier van Maassluis aangekomen om bij gunstig weer met twee in Nederland ge bouwde onderlossers naar Afrika te vertrek ken. NAAR WEST-INDIë. Het stoomschip Iris van de Kon. Nederl. Stoomboot Mij. dat geregeld tusschen Am sterdam en de Oostzeehavens voer, is gis teren naar Colon vertrokken om dienst te doen in de West-Indische wateren. Dit stoomschip zal het onlangs in het Panama kanaal gezonken stoomschip Brion vervan gen. VERKEER SUEZKANAAL. In de afgeloopen maand passeerden door hetSuezkanaal 437 schepen tegen 414 in de zelfde maand van het vorig jaar. De ont vangsten over beide maanden bedroegen resp. 66.78 miilioen francs en 64.62 mail. francs. AANGEKOMEN. 8 Maart, Brinkburn s.s. Mlddelsbro Het was de bewoonster van Laburnum Lodge. Ik besloot onmiddellijk, dat zij het moest zijn en dat leidde ik af uit de ietwat uitdagende manier van de groote grondbe zitter, waarmee zij door haar tuintje liep en zoo nu en dan haar lichaam boog over een van de bloembedden om een tulp te ver- wijdereen ,die zijn beste dagen had gehad. Dat was dus de dame, die zonder dat ik het haar gevraagd had, geweigerd had om vijf pond te geven voor mijn antieke meu belen. Het was een lange slanke, vrouw, met een buitengewoon jeugdige gestalte, die vreemd afstak bij haar grijze haar en de ietwat ernstige droevige uitdrukking van haar gelaat. Nadat zij de zondige tulp had afgeplukt sloeg zij haar oogen op en keek in de rich ting van mijn venster. Aangezien ik een liefhebber ben van licht, en lucht, heb ik geen stijf gesteven witte gordijnen voor mijn vensters zoodat zij mij daar wel in al mijn onbeschaamdheid moest ontdekken. Een oogenbük keken wij elkaar recht in de oogen maar dan wierp de bewoonoter van Laburnum Lodge met een fiere uitda gende beweging haar hoofd achter in haar hals, wendde zich om met een waardigheid die ik nooit zou kunnen beschrijven al pro beerde ik het, liep in majestueuse houding tegen de vlekkelooze stoep op en verdween door de voordeur naar binnen. Zij smeet de deur niet dicht dat moet ik haar tot haar eer na geven maar zij sloot die deur beslist en krachtig, zoodat aan haar verontwaardiging geen oogenblik viel te twijfelen. Ik lachte zachtjes, toen ik terugkeerde naar mijn stoel. Ik heb er altijd veel voor gevoeld om de menschelijke natuur te bestudeer en als dat mogelijk was en ik begon mij allerlei vragen te stellen met betrekking tot de dame van Laburnum Lodge. Wie zou zij zijn wat voor een jeugd had zij gehad; was er in haar leven nooit een man geweest die van haar had gehouden waarom was zij niet ge trouwd wat had haar zoo korzelig en hooghartig gemaakt en ik kon geen oogen blik vermoeden dat ik op al die vragen nog eens antwoord zou krijgen. Vordt vervolgd). Munan s.s. Antwerpen. OilsMpper s.s. Philadelphia Mary m.s. Gr.-Yarmouth Pascboll m.s. Londen. Bowling s.s. Leith Hontestroom s.s. Londen Visurgis s.s. Antwerpen Schokland s-s. Immingham Gateshead s.s. Newcastle Hebble s.s. Goole Vechtstroom s.s. Huil VERTROKKEN 8 Maart. Flandria s.s. Antwerpen, Flora s.s. Bremen Farmisum s.s. Rotterdam Dale aten s.s. Durban Telamon s.s. Guatemala Henry Stanley m.s. Hamburg Bcunla s.s. Rotterdam Mun-in s.s. Rotterdam Calypso s.s. Rotterdam Ousel s.s. Liverpool MODERNISEERING DUITSCHE TRAWLERVLOOT. Naar veriuiidt overwegen verschillende reeders van Duótsohe stoomtrawlers hun oude schepen door geheel nieuwe te doen vervangen. Dót zal dan geschieden naar het type, dat in de laatste j^ren geregeld ge bouwd werd en goed schijnt te bevallen. Enkele reeiderijen lieten hun schepen al reedis langer maken om ze op die manier meer productief te maken doch men is van gevoelen, dat een langzaam doorgevoerde algeheele vernieuwing het meeste resultaat zal hebben. De firma C. Andersen gaf reeds opdracht tot den bouw van een IJsl andtra wier met een lengte van 50 meter- en machines met een kracht van 800 P.K. Dit schip moet in den nazomer worden afgeleverd. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.85—f 0.80. Tongen per K.G. f 1.85—f 0.75. rirnnfo cr»V\r\l nn** cn V n. -F in f 10. -f 13. Tongen per K.G. f 1.85—f 0.7_ Groote schol per 50 K.G. f 10. Middelschol per 50 K.G. f 12.5 Zetschol per 50 K.G. f 18—f 1 Kleine schol per 50 K.G. f 20- Bot per 50 K.G. f 3.30. Schar per 50 K.G. f 7.50—f 2.80. Vleet per stuk f 1.10. Kabeljauw per 125 K.G. f 21. Wijting per 50 K.G. f 3—f 2.90. BESOMMINGEN. Stoombeuger VL 204 f 1061. Loggers: KW 154 f 785, KW 51 f 1241, VELSEN VEREENIGING VOOR NIJVERHEIDS ONDERWIJS. De Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs in Kennemerland hield Donderdagavond haar jaarvergadering in het schoolgebouw. Na opening door den voorzitter, den heer D. Bais Jz., die mededeelde, dat de secretaris, de heer J. D. B. Olie, wegens ongesteldheid in het buitenland vertoefde en den- wensch uitte, dat deze hersteld mocht wederkeeren, bracht de heer C. Luchsinger het jaarverslag van den secretaris uit. Daaruit bleek, dat door de slechte tijdsomstandigheden het ledenaantal belangrijk terugliep. Het bedroeg 34, benevens 15 donateurs en 27 begunstigers, totaal 76. Verschillende geschenken voor het onderwijs werden ontvangen, o.a. machine-onderdeelen van de M.E.K.O.G. De dagschool werd op 31 December j.l. be zocht door 264 leerlingen, waarvan 87 voor machine-bankwerker, 56 voor timmerman. 101 voor electro-techniek en 20 voor bankwerken- autotechniek. Aan 51 leerlingen kon een di ploma worden uitgereikt. Van de leerlingen woonden 226 in Velsen, 21 in Beverwijk, 12 in Wijk aan Zee en Duin, 4 in Uitgeest en 1 ih Bloernendaal. De avondschool telde 31 December 98 leer lingen, waarvan machine-bankwerken 38, tim meren 37, electro-techniek 19, schilderen 3 en metselen 1. Aan 22 leerlingen der avondschool kon een getuigschrift worden uitgereikt. Door Ir. G. Nijhoff in Den Haag, bouwmees ter der nieuwe Chr. huishoudschool aldaar, werd opdracht gegeven tot het vervaardigen van sehoolmeubelen voor deze school, waaraan de leerlingen thans druk bezig zijn en waar van reeds een gedeelte gereed is. Het financieel verslag toonde aan uitgaven voor de dagschool f 93.457 en voor de avond school f 8.872. De voorzitter deelde mede, dat van de commissie tot nazien der bescheiden bestaande uit de heeren A. de Wit te IJ muiden en Ph. M. Pattes te Beverwijk, bericht was in- jekomen, dat alles in orde bevonden was. De voorzitter dankte den penningmeester, den heer Luchsinger, voor het vele verrichte werk. De begrooting voor 1935 werd vastgesteld voor de dagschool op f 90.611 en voor de avond school op f 8870. Tot bestuursleden werden herkozen de hee ren Ir. G. van Hemert en Ir. J. H. Telders, beiden te Beverwijk. In de commissie tot het nazien der bescheiden werden benoemd de heeren IJ. J. Reitsma te Velsen en Th, M. Pattes te Beverwijk en als secundus de heer D. Bus te Velsen. BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. Vanwege de afd. Velsen van den Ned. Bond voor Staatspensionneering heeft Donderdag avond m de Bioscoop „de Pont" een druk be zochte propaganda-filmavond plaats gehad. Voordat de film vertoond werd, sprak de heer IJ. Reitsma een inleidend woord. De heer Reitsma herinnerde er aan, dat de Bond voor Staatspensionneering reeds 30 jaar bestaat. Voorts memoreerde spreker, wat de Bond reeds heeft gedaan en nog doen- moet, n.l. te zorgen dat oud en arm niet altijd zal blijven bestaan. Spreker wekte de aanwezigen op, voor zoover zij nog geen lid zijn, als lid toe te treden. Nog steeds propageert de Bond, dat dengene, die meegeholpen heeft aan de welvaart der samenleving, ook het recht heeft op een onbe- zorgden ouden dag. Voorts herinnerde spreker nog eens aan de duizenden die door het werk van den Bond in 1919 een, al was het ook ge ring. pensioen hebben gekregen. Met een op wekking voort te gaan op het ingeslagen pad en niet te verpoozen, besloot de heer Reitsma zijn korte propagandaspeech. Vervolgens werd het keurige filmprogram, met twee hoofdnummers „Und wer küsst r .ich", en „Nog zes uur te leven" vertoond. Een in de pauze gehouden verloting vormde een aardige afwisseling. Een gezellig bal was het slot van dezen goed geslaagden avond, die zich in een zeer druk bezoek mocht ver heugen. WINKELIERSVEREENIGING. Het bestuur der Winkeliersvereniging Wijkeroog is voornemens een attractie-avond te organiseeren en wel op Donderdag 15 Maart in de Pont-bioscoop. Als spreker is uitgenoodigd Jlir. Dr. J4 C. meldt: Hoogste barometerstand 762.8 m.M. te Weenen. Laagste barometerstand 745.0 m.M. te Wisby. en voorspelt: zwakken tot matigen wind, aanvankelijk uit Oostelijke richtingen. Zwaar bewolkt tot- be trokken. Waarschijnlijk regen. Weinig veran dering in temperatuur. Thermometer Hoogste gisteren 42 F Laagste hedennacht 36 F Hoogste heden 41 F HOOG WATER TE IJMUIDEN. Zaterdag v.m. 9.41 uur; n.m. 10.38 uur. Zondag v.m. 11.30 uur. Maandag v.m. 0.20 uur; n.m. 12.50 uur. Barometer Hedenmorgen 9 uur 757 m.^ Neiging stilstand, OPGAAF: MAGAZIJN 't BRJLLENHUTS. Kanaalstraat 83 IJmuiden DE ZEVEN PROVINCIëN. Kapitein Eikenboom is tot 4 maanden ge- vannisstraf veroordeeld. Mollerus uit Haarlem -die een causerie zal houden (verduidelijkt door een film) over den door hem gemaakten tocht Holland Indië per vliegtuig van de K.L.M. LEDENVERGADERING VELSER ZIEKENFONDS. Bovengenoemde jaarvergadering, welke Donderdagavond plaats vond in Café Bloem- oord was niet talrijk bezocht. De heer B. Ruij 2e voorzitter, memoreerde in korte trekken het gebeurde in het vorig jaar en deelde mede, dat het dit jaar juist 35 jaren zou zijn, dat de heer J. van Gameren, le voorzitter, ,die op dit oogenblik zelf in een der zieken huizen wordt verpleegd, den voorzittershamer zwaaide. De voorzitter is thans aan de beterende hand, wat door de vergadering met applaus werd begroet. De jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester, worden goedgekeurd. De inkomsten in 1933 waren f 60.642.51, er is een nadeelig saldo van f 366.52. Aan verpleegkosten in de ziekenhuizen werd door den penningmeester verrekend f 17.624.47 waarvoor zijn behandeld 180 pa- tienten met te zamen 5214 verpleegdagen. Het ledental bedraagt op heden 6989. Het bestuur meende goed te doen een tweede opticien aan het fonds te verbinden. Het oude bestuur werd herkozen, in de plaats van den heer D. Zalm, die had be dankt, werd de heer G. Hollander gekozen. Op voorstel van eenige leden werd besloten om den voorzitter een bloemenhulde te brengen, voor zijn 35-jarig jubileum als voor zitter. BEVERWIJK SCHOORSTEENBRANDJE. Donderdagavond werd bij de politie kennis gegeven, dat ten huize van L. de V. in de Visserstraat een schoorsteenbrand was uitge broken. Toen de politie arriveerde, bleek de bewoner er intusschen in geslaagd te zijn het vuur te dooven. De aangerichte schade was gering. EEN GEWAPENDE MUZIKANT. De politie heeft Donderdag een ingezetene uit' Alkmaar aangehouden, die op den open baren weg muziek maakte zonder daartoe ver gunning te bezitten. De man bleek in het bezit te zijn van een dolkmes, zonder dat hü tot het dragen van wapenen gerechtigd was. Het wapen werd in beslag genomen en tegen den overtreder werd proces-verbaal opgemaakt. FILMAVOND CHR. REISVEREENIGING. Donderdagavond heeft de Nederl. Chr. Reis- vereeniging in het Ned. Herv. Vereenigings- gebouw een propaganda-avond gegeven.De heer T. K. Roos jen heeft voor de afwerking van het programma een beschouwing gehouden over het reizen in het algemeen en over den ar beid van de Chr. Reisvereeniging in het bij zonder. Spreker heeft daarbij de voordeelen doen uitkomen van het lidmaatschap der reisvereeniging. Vervolgens werden een aantal films die voornamelijk de schoonheid van Zwitserland in beeld brachten, vertoond. De avond werd verder opgeluisterd door zang van mej. Rie van der Horst sopraan uit Haarlem, die begeleid door mej. Mary Servaas eveneens uit Haarlem eenige liederen van Schubert en Cath. van Rennes zong. HET KAMPIOENSCHAP OP DE KORTE BAAN. Bij het bestuur van de Harddraverijvereeni- ging „Beverwijk en omstreken" is heden morgen uit Den Haag bericht ontvangen, dat de Kon. Nederl. Harddraverij en Renvereeni- ging besloten heeft het verrijden van het kam pioenschap van Nederland op de korte baan te Beverwijk te doen geschieden. Dit besluit is genomen ter gelegenheid van het 40-jarig, jubileum, dat de Harddraverij - vereeniging Beverwijk en Omstreken in den a.s. zomer zal vieren. Het kampioenschap wordt verreden op Donderdag 6 September. PERSONALIA. Tot controleur van de teeltbeperking in den tuinbouw is voor district Kennemerland be noemd de heer Jac. Weterings, voorzitter van den L.T.B., wonende alhier. IJMUIDEN VERLOTING HANDWERKTENTOONSTELLING. De door de afdeeling Velsen-IJmuiden van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen ter ge legenheid van de handwerktentoonstelling gehouden verloting had het volgende resul taat: le prijs no. 262, 2e prijs no. 52, 3e prijs no. 69, 4e prijs no. 200, 5e prijs no. 207. De prijs, uitgeloofd door de fa. Zwenne is gevallen op no. 73. De prijzen kunnen worden afgehaald bij mevr. de Boer, Zeeweg 293, Umuiden-Oost. LEVENSMIDDELENBEDRIJF W. D. Dat de ondernemingsgeest bij den midden- stand nog niet verdwenen is bewijst het groot aantal nieuwe winkels, dat er ondanks de min der gunstige tijden nog steeds geopend wordt. Thans is op den hoek van den Wijk aan Zeeër- weg en de de Ruyterstraat geopend het Levensmiddelenbedrijf W.D., een zaak waarvan de goed verzorgde etalage een bewijs is van haar degelijkheid. Alle artikelen die in een kruidenierszaak thuisbehooren zijn in de grootste verscheidenheid aanwezig, zoodat nie mand teleurgesteld behoeft te worden. Hier door en door den gunstig'en stand moet het 't Levensmiddelenbedrijf W.D. wel goed gaan. NET IN DE SCHROEF. De stoomtrawler Poolzee kwam binnen met het net in de schroef. De trawler werd in het dok geplaatst om de schroef weer vrij te maken. HET AALSMEERSCHE CONFLICT. EEN UITEENZETTING VAN HET VEILINGS- BESTUUR Het bestuur der Centrale Aalsmeersdhe Veiling (C.A.V.) heeft ons een communiqué toegezonden waaraan wij het volgende on-t- leenen. De bolbloemenmarkt aan de C.A.V. werd tot voor kort voornamelijk voorzien' door z.g. contra ctee-rende vere end gingen van bol- bloemenltrekkersDeze vereenigingen hebben zich nimmer voldoende kunnen ontwikkelen, omdat sedert jaren door eenige handelaren uit Rijnsburg en Beverwijk een clandestiene handel werd onderhouden, waarbij bedoelde handelaren wel profiteerden van de voor deelen die de veilingkweekers van hun veiling hebben, maar daartegenover van verplichtingen die den veölingfcweekers wor den opgelegd, niets wilde weten. Toen de Aalsmeersche exporteurs nog an hun eigen •schuren pakten, was er niemand die aan de-zen handel aanstoot nam en kon feitelij s van een clandestiene handel niet worden ge sproken. Ruim 6 jaar geleden werden echter op verzoek van de handelaren bij den bouw der niéuwe veiling pakplaatsen voor de exporteurs in het gebouw aangebracht, met ■het gevolg, dat de aanvoer van toolbloemen in het veiiilingsg-ebou/w plaats had en dat al spoedig werd overgegaan tot het venten van deze bloemen in dit gebouw. Toen werd terecht van clandestienen handel gespro ken. De meerbedoelde handelaren uit Rijnsburg en Beverwijk ontzagen zich zelfs niet om voor de tribunes, waar dus het product der ved'lingkwieekers werd verkocht, hun waren ten verkoop aan te bieden. Dat deze toe standen hoogst ongezond werden genoemd, zal niemand verwonderen. Herhaaldelijk zijn door het veilingbestuur bezwaren tegen deze toestanden uitgespro ken, docih men heeft zich telkens laten over reden door de argumenten van den A-a-ls- meerschen exporteur en zich slechts bepaald tot maatregelen die de bedoeling hadden het euvel voor den vedlingkweeker zoo min mo gelijk aanstootelijk te maken. Het is begrijpelijk dat de bovenbedoelde toestanden voor een behoorlijke en normale ontwikkeling der bolbloemenmarkt aan de C. A. V. niet bevorderlijk zijn geweest, waar bij dan nog kwam, het feit, dat. de bolb-loe- menzenders het risico om duurdere soorten bollen te koopen niet aandurfden, omdat de kans op een behoorlijken prijs door den clandestienen aanvoer zeer ongunstig werd beïnvloed. Einde 1933 kwam van een der cöhtrac-1" teerende vereend-gingen van bolbloemen- zenders bij de C.A.V. bericht in, dat zij geen nieuw contract met de C.A.V. zouden aan gaan, indien niet met a-lle, ten dienste staande middelen zou worden gepoogd aan den aanvoer van bolbloemen buiten de veiling om een einde te' maken. De C.V.A. had hier wilde zij n-iet op nieuw haar bolbloemenmarkt zften afbrok kelen geen keus, temeer niet, omdat voor het eventueel verlies dezer vereenMging als contractzendster, het bestaan van een in alle opzichten zoo ongewenschten toestand als hierboven bedoeld, niet als excuus tegen over de leden zou kunnen gelden. Het be stuur besloot dan ook de door meerbedoelde vereeniging gestelde voorwaarde te accep- tee-ren en opnieuw een contract met haar1 aangaan. Op 2 Januari 1934 trad: dit con tract in werking. Op denzelfden dag is aan den clandestienen handel mededeeling ge daan dat verscherpte maatregelen zouden worden toegepast om den aanvoer van bol bloemen buiten de veiling om tegen te gaan. De C.A.V. heeft toen nogmaals gepoogd de meerbedoelde handelaren te doen besluiten om hun producten be veilen en heeft hen erop gewezen, dat men elkander in de naaste toekomst last zou moeten veroorzaken. Deze poging had geen resultaat. In e-en vergadering met het dagelijksch bestuur der Aalsmeersche vereeniging van snijbloemenexpo-rteurs d.d. 16 Januari 1934 waar de aanvoer va-n bolbloemen mede een punt van bespreking uitmaakte, is door het dagelijksch bestuur der C.A.V. gepoogd de medewerking van den Aalsmee-rschen han del te verkrijgen, om aan den meerbedoel- den clandestienen bolbloemenhandel een einde te maken. Ook dit had geen resultaat, omdat men -en -terecht van exporteunszijde geen kans zag, zoolang de aanvoer aan de C.A.V. niet verbeterde, de bestellingen behoorlijk uit te voeren. Er bleef dus voor de C.A.V. maar één mogelijkheid, om aan den aan voer van bolbloemen buiten de veiling om een einde te maken, n.l. door zelf een vol doende hoeveelheid, van prima kwaliteit aan te voeren. Het spreekt vanzelf, dat tegelijkertijd de clandestiene handel absoluut werd verbóden Het veilingbestuur erkent volkomen het recht van den handel om producten die niet aan de veiling worden aangevoerd elders te -betrekken.' De door het v-eilingbèstu-ur ge troffen maatregelen hebben dan ook alleen het doel het gezond maken van de boestan den aan de veiling, en beoogen op geenerleï wijze den handel te bemoeilijken. Niettemin achten de handelaren zich in hun vrijheid belemmerd .en hebben derhal-ve tegenmaat regelen genomen die bestonden in de weige ring om rozen en bolbloemen aan de C.A.V. te koopen. Het veilingbestuur heeft daarop aan alle leden der Ver. van Snijbloemen- Exporteurs den toegang tot de gebouwen ontzegd. Het veilingbestuur acht het ten eenenmale ontoelaatbaar dat een groep van koopers door miiddel van staking invloed zou kunnen uitoefenen op den gang van zaken 'n het veilinggebouw cm zoodoende intrekking van maatregelen af te dwingen of het nemen yan maatregelen te voorkomen. De kweekers moeten onder alle omstandigheden baas ih eigen huis kunnen zijn en blijven. j,

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6