Nederland slaat België met 2—1 VOETBALBOND DE UITSLAGEN VOETBALNIEUWS Zaterdagmiddag speelden een Haarlemsch en een Kennemer elftal een proef- wedstrijd op het Stormvogels-terrein. De Haarlemmers wonnen met 30. Staande v. 1. n. r.: Iseger, scheidsrechter Bo'eree, Vreeken, Koper, Kammeijer, De Bock, Huysmans, Jongeneel, Paape, Krom, Perukel. Knie l'e n d v.-1. n. r.: De Koning, Fijen, U. de Wolf, Van der Griendt, Druyven, Haak, De Lugt, Van der Velde, Michel, Van der Steen, Ellen, Kos. ders het aankijken niet waard was. Ditmaal is het anders geweest Het begon trouwens weer met' de opmer king van een kamergenoot: „Wat ben i k blij geen kaart gekocht te hebben. Het wordt een sof! Heb ik het niet gezegd? De Belgen zijn den laatsten tijd steeds sterker gewor den en Nederland steeds zwakker. Die doen niets anders dan voorhoedes probeeren. Kijk dat stelletje van nu eens aanEn nog wel met den wind mee!" Deze opmerking werd geplaatst een minuut na het begin, toen België den stand op 01 gebracht had en er was niemand in de ka mer, die tegensprak. Twaalf minuten later was deze meening en de heele stemming daardoor veranderd. Alleen door de enthousiaste mededeeling, dat Bakhuys met een schitterende kopbal gelijk gemaakt had. En even later, dat Smit bravo Smit, zoo moest het, het kon niet an derse enthrough pass kreeg. Iedereen dacht, dat de bal naar Mijnders zou gaan, maar met een fenomenale omhaal scoort hijwat gaat het prachtignee Wels, voorzetten, van der Weyer heeft kijk op verre schotendat schot van Smit?.... nou ja, maar dat was ook zoo'n kanjer Ven te maakt dan een goal, die geannuleerd wordt. Een mislukte goal, zegt Hollander, „vermoedelijk heeft ie hands gemaakt, maar precies kon ik het niet zienNee, wij ook niet en de omroeper is zóó enthousiast, en het spel schijnt zóó geweldig te zijn, dat wij dit maal ons plaatsje in huis graag voor sen in het Stadion verruild zouden hebben. De naam van der Weyer wordt geregeld in prijzenden zin genoemd, zelfs als na een halfuur ruim een onverwachte kogel komt... van Bakhuys of Vente?Hollander kan het niet zeggen, maar hij zit!de doel man bij uitnemendheid kan er niet aan tip pen.... En dan komt eenige minuten later de. vierde goalbravo Haarlemmer, dat kleine tikje.... - „-v,-.. Enthousiast is de stemming'in de kamer. Verheugd brengt de juffrouw van beneden een geleende krant terug met de woorden: „Ik zal 'm morgen nog wel eens halen, nou heb ik geen tijd, ik mot nu luisteren. Die Hollander tóch!" Of ze'dat woord in het meervouw gebruikt of niet, het doet er voor ons weinig toe. t Is allebei goed. „Zouden er nog plaatsen te,krijgen zijn?" vraagt de huurder-vóór. „Zouden we nog met een auto naar het stadion gaan en eens pro beeren Het absurde van het geopperde idee wordt volkomen weggemoffeld- door het enthou siasme, dat ons bezielt. Alleen de nuchtere berekening van de bitse tante, dat we dan bij het stadion aan zullen komen, als de zaak afgeloopen is, doet ons besluiten maar te blijven luisteren. Rust. Ook in de kamer, waar het buur meisje met glinsterende oogen en blosjes op de wangen de foto's van de spelers zit te be kijken: „Is ie dat nou, Bakhuys?" Na de rust is de stemming sterk geluwd, we weten nauwelijks, dat weer begonnen is. Een 4—1 voorsprong is weliswaar veilig, maar die Roode Duivels „je kunt er toch zoo wei nig van zeggen" merkt een voorzichtige op. En hij schijnt gelijk te krijgen, want de Bel gen bèheerschen het spel geheel en al. een stommiteit van Diepenbeek, een corner goal! „Daar gaan we," zucht een pessimist en ook Ho"'ander spreekt wan lakschheid, Maar .dan imm-v VENTE „VenteVenteVentewat een vent.... Een onihogelijké kogel.en dan gaat alles verder zóó gauw, en .inen raakt zóó opgewonden in' de kamer, dat.:een goed vol gen, van wat gebeurd is tusschen de vijfde goal en de negende eigenlijk onmogelijk wordt. Wie de doelpunten maakt, we zien het niet en we hooren het evenmin. Geeft het wat? Ze zitten! Ze zitten immers! Het regent en ons uitzicht op de balcon- netjes-en-achtei' tuintj es-in-Zondagsrust wor den vrijwel aan ons oog onttrokken. Maar er is niemand in ons midden, die niet een nat pak voor aanwezigheid bij zóó 'n. wedstrijd over gehad zou hebben! Zou de tiende komen? Zouden de dubbele cijfers bereikt worden-? Een knal van Vente... van BakhuysHet tafelkleed is groen geworden, de volle theekopjes- krijgen een oranjekleur, de leege beginnen er rood uit te ziende heele kamer is tot Stadion ge maakt in onze gedachten.... hoe lang nog? Komt de tiende? En dan een langdurig gejuich, ook in het vertrek, als het einde wordt.aangekondigd..... fregendrie.... „Heb ik het niet gezegd?" zegt iemand met heesche stem. „Heb ik het niet dadelijk ge zegd, dat deze nieuwe voorhoede tot groote dingen in staat was?" En er is niemand, die beweert, dat hij dat nu juist niet gezegd heeft. Nietwaar? Daar let je niet op, als wij met 93 gewonnen hebben KOM. MED. AFDEELING IV. Eerste klasse: Bleij er heideN.O.A.D. Buiten de Competitie: Ne d er land—België RotterdamAntwerpen AmsterdamAntwerpen Kennemer ElftalHaarl. Elftal Haagsch ElftalNoord. Elftal Belgisch LimburgNed. Limburg Luxemburg—Duitschlahd Span j e—Portugal 9—3 1—1 3—1 0—3 4—3 6—10 1—9 9—0 AFDEELING IV. EERSTE KLASSE: Willem II 16 12 3 1 27 41—23 1.69 L.O.N.G.A. 16 11 1 4 23 49—29 1.44 P. S. V. 17 8 4 5 20 44—31 1.18 M. V. V. 17 9 2 6 20 44—40 1.18 Eindhoven 17 7 3 7 17 32—29 1.— Bleijerheide 15 5 4 6 14 33—31 0.93 B. V. V. 16 5 2 9 12 27—44 Ö.7£ Middelburg 17 5 1 11 11 27—47 0.65 N. O. A. D. 15 3 3 9 9 18—28 0.60 N. A. C. 16 3 3 10 9 18—31 0.56 BUITEN DE COMPETITIE. Kennemer Elftal-Haarlemsch Elftal (0-3) De oefenwedstrijd tusschen bovengenoem de elftallen heeft niet aan de verwachtingen beantwoord. Vooral het Kennemer Elftal is geducht tegengevallen. In het bijzonder de voorhoede faalde herhaaldelijk in technisch en tactisch opzicht. Feitelijk was Van der Steen de eenige speler, die er nog wat van terecht bracht. Ook het spel der middenlinie schonk niet ten volle bevrediging. De Koriing's „plaatsen" liet veel te wenschen 'over en Fijen wisselde mooi spel met lustelooze momenten af. Var- der Velde bleef nog het minst ver van zijn clubvorm af. Het. achtertrio was het beste deel van het elftal, al hebben we beide backs nog wel eens beter in vorm gezien. Doelman Druyven maakte in het begin een paar foutjes, doch over het geheel kan hij over zijn optreden tevreden zijn. Van het Haarlemsch Elftal noemen we in de eerste plaats de middenlinie met Kam- meijer aan het. hoofd. Het achtertrio speelde ook een goeden wedstrijd. Over het spel van de Haarlemsche voorhoede zijn we minder enthousiast. De linkerwing was bepaald zwak. Koper deed ongetwijfeld goed werk, doch schoot in zijn taak. als spelverdeeler te kort. De Bock was 'zeker niet onvoldoende, maar ook hem zagen we peter. Iseger was met voorzetten niet gelukkig. De samenstelling van de voorhoede zal aan de commissie dus wel moeite geven. De elftallen waren: Kennemer Elftal: Druyven, Haak, v. d. Griendt, Fijen, De Koning, v. d. Velde, d. Steen, v. d. Lugt, Wolf, Michel, Ellen. Haarlemsch Elftal: Paape, Perukel, Koper, De Bock, Iseger. Vreeken, Kammeijer, Jongeneel. Huijsmans, Krom, Kos, Het Haarlemsch. elftal begin met een pit- tigen aanval, dien Koper besluit met een goed schot,- dat juist in Druijvens veilige armen Belandt. Kort'hierna komt het Kennemer doel weer in gevaar, als -Druyven -een hoogen voorzet, mist. De Bock schiet nu hard in het „keeper- looze" doel, maar Haak redt op de doellijn staande. De Kennemer aanval komt nog weinig in actie, voornamelijk doordat De Koning het spel te wéinig open houdt en De Wolf den bal te lang bij zich houdt. Na tien minuten boekt het Haarlemsch Elftal zijn eerste suc ces. Dan plaatst Paape den bal hoog voor het doel, waarna De Bock het leder inschiet. Druyven redt keurig, maar kan den bal niet wegwerken, waardoor Koper het vonnis kan voltrekken (01). Het Kennemer Elftal blijft in technisch op zicht de mindere van de tegenpartij, van wie vooral de middenlinie en de reehterwing op vallen. Paape krijgt weinig gelegenheid om uit te blinken, daar hij weinig of niets te i doen krijgt. Bij het Kennemer Elftal verkeert Van der Steen in die „uitzonderingspositie". Na 25 minuten zet Koper op buitengewoon handige wijze den bal voor het doel. Druyven, die uitgeloopen was, wordt door den bal ge passeerd en na eenig heen en weer getrap scoort Perukel (02). En nóg wordt de Kennemer ploeg niet wak ker. Wel komt de middenlinie er beter in, maar de voorhoede faalt keer op keer, door dat spelers als Michel en De Wolf als rem men optreden. Krom en Huijsmans hebben het dan ook vrij gemakkelijk en in het mid denveld beheerscht Kammeijer de situatie. Druyven krijgt dan ook meer werk dan Kos. De Kinheimer komt er echter steeds beter in. Hij stopt o.a. een schuiver van Koper en een kopbal van De Bock op keurige wijze. De rust gaat in met 02. Het Kennemer Elftal loopt na de rust hard van stapel. Reeds in de eerste minuut krijgt De Wolf, die nu rechtsbinnen speelt, een mooie kans, welke hem door een ver keerde off-side beslissing wordt ontnomen. Er zit nu meer „pit' in de Kennemers, doch het ploegverbknd laat nog te wenschen over en voor het doel is het met het middentrio hopeloos mis. De Haarlemsche voorhoede speelt minder goed, dan voor de rust. Het duurt zelfs twin tig minuten, alvorens Druyven aan het werk wordt gezet. Dan stopt hij echter een kogel van De Bock heel mooi. Voor het overige blijft ook de Haarlemsche voorhoede tam, ondanks het feit, dat ze een keurig steunende middenlinie achter zich heeft. Pas wanneer Druyven na een schot gestopt te hebben op den grond ligt, weet Koper te scoren (03). Met dezen stand komt het einde. Werkloozen-Competitie. Liefdadigheidswedstrijd. Het Haarlemsch Keurelftal der werkloozen Competitie wilde blijkbaar niet onderdoen voor zijn stadgenooten, die Zaterdag wonnen in IJmuiden, want het klopte Zondagmorgen aan de Spanjaardslaan het Kennemer elf tal met 61. Wanneer de heer Van Loenen laat begin nen, zien wij de volgende elftallen: Haarlemsch elftal: W. Hoff, P. Kaestnet, K. Zandstra, A. Roo'tlieb Th. v. Putten, G. Zandstra, H. Nottrot, A. Molenaar, C. Prevost, E. Loos, P. Spek. Kennemer elftal: W. v. d. Steen, Kruiswijk, Rossier, Bouwers, Dekker, Jochem, U. de Wolf, Broek, v. d, Griendt,.v. Zutfen. Michel. Reeds dadelijk is Haarlem in de meerder heid; een opgelegde kans om de leiding te nemen wordt door een der binnenspelers on begrijpelijk gemist Na ongeveer 10 minuten krijgt Molenaar een kans; met een kopbal leidt Haarlem met 1—0. Het Haarlemsch elftal is daarna sterk in de meerderheid, doch slechts eenmaal nog weet Loos te doelpunten. (20). Na de rust hebben de Kennemers bun elf tal gewijzigd. Michel is aan zijn hand ge wond en speelt thans in de voorhoede, wat niet belet dat Haarlem thans het spel in handen neemt. Eerst is het Loos, daarna Mo lenaar, die den stand op 40 brengen. De Kennemer voorhoede ziet gpen kans om door dé,..-goed. spelende- Haarlemsche achterhoede fUjCn té Jtemehv.'Prevost -is in de „voorhoede een* góed doorzetter, want-met goede scho ten weet hij den stand tot 60 op te voeren. Eindelijk z-iet het Kennemer elftal kans om te scoren; met een mooi schot verkleint De Wolf den achterstand (6—1). Wanneer de heer Van Loenen het einde aankondigt, heeft het Haarlemsch elftal een verdiende 61 overwinning behaald. De re turnmatch wordt gespeeld op Zaterdag 7 April op het V. S. V. terrein. Zij nog vermeld dat na de wedstrijd aan beide elftallen gratis koffie werd aangebo den door den heer De Rooy. Het terrein was geheel belangeloos door het H. F. C. bestuur afgestaan. HAARL. VOETBALBOND DE UITSLAGEN. OM DEN STAD S - ED ITIE - BEKER. E.H.S.R.C.H. 3 3r—0 RipperdaED.O. 3 63 VOOR DE COMPETITIE. IA: Bloemendaal 2E.D.O. 4 33 1 B: Haarlem 4—I.V.O. 33 D.I.O.Spaarnevogels 61 D.S.K.Swastika 4—3 2 C: Haarlem 5Hillinen 2 4—2 R.C.H. 6—Beverwijk 2 04 2 D: Geen wedstrijden. 3 A: V.V.H. 3—Kinhem 5 0—6 3 B: R.C.H. 7Swastika 2 lli2 3 C: Geen wedstrijden. 3 E: H.F.C. 7Ripperda 3 3—5 3 F: R.C.H. 11Kenenmers 9 2—1 D.O.A. 2—V.V.H. 2 2—5 3 H: RC.H. 9—H.S.V. 0^1 Halfweg 2—Hillinen 4 11—5 3 J: Bloemendaal 5H.S.V. 2 6—0 3 K: Swastika 3—Bloemendaal 6 I2 3 L: Haarlem 7—D.S.K. 3 5—2 ADSPIRANTEN. Afd. A: Zandvoort aBloemendaal a 1—6 Afd. B: R.C.H. bBloemendaal b 1—0 Haarlem bZandvoort b 8—2 Afd. C: Schoten aBloemendaal c 10—3 Haarlem eR.C.H. d 3—2 Afd. D: ED.O. dHaarlem d 3—5 R.C.H. eBloemendaal d 3—2 R.C.H. fSpaarndam 1—3 Afd. E: E.D.O. eHaarlem e 150 V.V.H.Schoten c 3—1 HOCKEY Geen verdiende zege op een erbarmelijk slecht veld. (Van onzen specialen verslaggever) Brussel, 11 Maart. K. F. C.Ajax in het Stadion, De kampioenswedstrijd K. F. C.Ajax zal in het Stadion worden gespeeld. De andere thuis wedstrijden speelt K. F. C. vermoedelijk op eigen terrein. Op 'n meer dan slecht veld welke door voortdu- renden regenval in een absoluten modder poel werd herschapen, waardoor 't water en de klei de spelers om de ooren vlogen hebben de oranjehemden met eenig geluk een kleine zege op de Belgen weten te behalen, Een overtuigende overwinning, gelijk de Neder- landsche voetballers hebben bevochten (we hoorden direct na afloop het resultaat) is het niet geweest en als onpartijdig beoordeelaar dienen we te erkennen, dat eerder den Belgen dan den gasten de zege toekwam. De Bel gen hebben in het bijzonder in de eerste helft- een meerderheid gedemonstreerd en aan vankelijk waren ze sterker in de tweede helft. Eerst het laatste kwartier kwamen de oranje- hemden opzetten en tien minuten voor het einde wist Schook te doelpunten waardoor de zege aan Nederland kwam. Ziedaar „in a nutshell" de 17e wedstrijd van de Nederlandsche tegen de Belgische hockeyers, die gespeeld werd op het terrein van de Leopold Club. 's Morgens was het- in Brussel nog uitstekend weer, doch tegen een uur of twaalf werden de hemelsluizen open gezet en Pluvius liet het water neerplensen tot onmiddellijk na het einde. Zelden hebber, we een landenwedstrijd gezien op een veld als dit. Stel u voor een zandveld met slechts aan de zijden als kostbare oasen voor de buiten spelers wat gras (dat dan ook door de vleu gels zeer is uitgebuit. Zeven-achtste van het terrein was evenwel een water- en modder poel en hoe meer de wedstrijd vorderde, hoe buitenissiger het veld werd, zoodat de „note gaie" in dezen kamp nimmer heeft ontbro ken: Zeulpartijen van vijf meters door mod der en plassen behoorden niet tot de zeld zaamheden. Scheidsrechters werden af en toe de oogen gesloten door opspattende modder en misschien daardoor werden ze zoo geïrri teerd, dat ze verkeerde beslissingen gaven óf dat ze het niet meer konden zien. Zoover het „oog reikte" stonden er op dit 7/8 gedeelte van het veld plassen en het is niet overdréven te zeggen dat de spelers den bal eerst uit het water moesten peuteren alvorens zij het kleine ronde ding konden wegschieten. Het is dus heel duidelijk, dat men in dezen kamp niet van hoogstaand technisch spel kon spreken. Men kan slechts opmerken, dat de eene partij zich beter aan de voor hockey on mogelijke terrein omstandigheden heeft aan gepast dan de andere. Die partij is de Belgi sche ploeg geweest, die vooral in de eerste helft in de meerderheid bleef. Vooral het linkergedeelte van het elftal t.w. Wellens, Putz en Port-ielje speelden, zoover men dat kan noemen, een schitterende partij. Feit is, dat alle Belgen in dezen kamp vaster in het stoppen en slaan waren. Het spel der onzen, dat meer gebaseerd is op samenspel dan dat van de Belgen, werd volkomen in de war ge schopt.: Wel hadden de oranj ehemden z-ich voorzien van hooge dopjes onder dé schoenen, maar het kon slechts zeer gedeeltelijk bijdra gen tot vastere basis op het veld. Het is onder deze omstandigheden al bui tengewoon moeilijk een oordeel over de oran- jehemden weer te geven. Dit was een oppor- tunitsitsspelletje in optima forma. Elke mee genomen bal bleek strijk en zet in de mod der steken. De onzen hebben het geprobeerd maar steeds hard weg te schieten ten einde de geluksfactor uit te buiten, maar nimmer zijn we tenslotte in dien opzet geslaagd en voor rust liepen de oranjehemden bovendien vaak in de buitenspelval door sterk opdrin gen van de Belgische backs. De Nederlanders hébben in dezen kamp waarin het vooral in de tweede helft soms forseh toegimg (het publiek loeide voortdu rend) het beste gegeven, wat er te geven viel. Een homogene aanval is het natuurlijk niet geweest. Naar onzen smaak had het spel veel meer uit elkander gegooid moeten worden, maar ook dat was weer moeilijk omdat de bal stikte in de modder. Zoo hebben we dus geen klaar oordeel kunnen krijgen over Hans Schnitger, de remplacant van Ernst v. d. Berg. De Enschedé'er heeft evenwel van de eerste tot de laatste minuut (als er werk aan' den winkel was) hard gewerkt en na tien minuten was hij 't tenslotte, die Nederland de leiding bezorgde. Het was geen mooie goal. maar één. die een gevolg was van z'n stage doorzetten. Indien het veld beter was had hij zeker meer naar de vleugels gegeven. Hii deed er pogingen toe, maar de bal was niet uit het water weg te krijgen. De P. W.'er had in de tweede helft de pech een opspringenden bal tegen het gezicht te krijgen, waardoor hij vijf minuten uitgeschakeld werd. Een se- rieuse try is het dus voor Schnitger niet ge weest, maar het is toch wel duidelijk, dat hij als binnenspeler naast Ernst v. d. Berg een plaats in het elftal verdient. Gunning is in dezen kamp meer opgevallen dan Romevn. die evenwel, vooral in de tweede helft, meer deed dan tegen West-Duitschland in Arnhem, ondanks modder en water. Maar Gunning leverde af en toe snelle rushes langs de lijnen. In het laatste kwartier kwamen er tal van gevaarlijke voorzetten van zijn stick, die ver warring stichtten in de Belgische achterhoe de, waar Wellens en Putz een prachtige part" speelden. Vooral Putz heeft in dezen kamp uitgeblonken en in de eerste helft kon Gun ning niet veel uitrichten en blonk Schook ze ker niet uit. Maas was als linksbinnen waarlijk niet slecht, maar door het te korte spel liep hij Schnitger vaak in den weg. In de middenli nie hebben Ter Haar en v. Lierop met het meeste succes gewerkt. Lob was minder góed doch het kan wel aan het toeval geweten worden, daar hij slechter terreindeelen te „be werken had". De Waal en Tresling hebber in den modderpoel voor.de doelen zoo goe^ en kwaad mogelijk gewerkt. Men mag het hun niet als fouten aanrekenen, dat. zij af en toe misten. Ze hebben de omstandigheden in aanmerking genomen, een uitstekenden wed strijd gespeeld, want de Belgische voorhoed c was ditmaal zeer bewegelijk en deed naar verhouding gevaarlijker werk dan die van de Nederlanders. Vooral Portielje was de gevaar lijke man. Hij had eenige malen geen geluk toen Lob en Tresling op het .laatste moment - redden. Ook Seeldraayers was gevaarlijker, dan in vorige wedstrijden. Het Belgische elftal als geheel vonden w-- ditmaal beter en men moet het slechts aa- de verdediging der onzen toeschrijven, dat we de ontmoeting in een kleine overwinning hebben getransformeerd. Van der Does en v. d. Merghel hebben over het aigemeen niet zoo heel veel te doen gekregen. De Belgische doelverdediger stopte in den beginne een heel hard schot van Hans Schnitger. Het is een van de weinige schoten geweest in dezen kamp. Tegen het einde werd het fluiten van den Belgischen scheidsrechter Rombout zeer hinderlijk, die voor alle futiliteiten strafcor- ners liet nemen. Toen hij weer eens afge floten had trof een kogel doel, maar moest helaas worden geannuleerd. Deze ontmoe ting is opnieuw een pleidooi geweest voor het instellen van neutrale scheidsrechters. Na het bovenstaande willen we thans in het kort even het verloop van den strijd weergeven. Reeds onmiddellijk na het begin komen de Belgen opzetten en De Borman krijgt een kans voor het deel, welke v. d. Does onscha delijk weet te maken. Maas weet den bal voor het Belgische doel te krijgen, maar de eerste eiwaringen doen reeds weten, dat het niet gemakkelijk zal zijn te doelpunten. De Belgen blijven het meest aanvallen. Wanneer De Waal gepasseerd is redt Lob op het nippertje. Dan is het de beurt aan Schnitger, die een fraai schot lost (een van de weinige in den geheelen kamn) doch v. d. Merghel stopt den kleinen bal in den uitersten hoek. De Nederlanders trachten het samenspel zoover mogelijk door te voeren. Voor rust blijkt, dat de Belgische middenlinie steunender beter werk doet dan de Holland- sehe en de lichte meerderheid der gasthee- ren blijft. Ondanks dat heeft Hans Schnitger na tien minuten succes, wanneer hij den bal in het doel werkt. (01). Een prachtige uitval der Belgen, besloten door een schot van Seeldraayers heeft geen succes Vooral de linkervleugel der Belgen blijft gevaarlijk. Portielje speelt op het goede strookje grond een uitstekenden wedstrijd. Een keer heeft hij bijna succes als Tresling op het nippertje redt. Tenslotte maakt Rom- bouts na 25 minuten met een goed schot ge lijk.. (1—1). Even blijven de Belgen ons doel belegei'en. Maas en Schnitger loopen elkaar in den weg als er voor doel een kans komt! Onder voort- durenden regen komt de rust met gelijken stand. In het begin van de tweede helft' zijn de Belgen weer sterker en als de Neder1 anders uitvallen loopen zij in de buitenspel val die Wellens en Baudoux door sterk opdringen uit zetten. Het blijft een minder fraai technisch spelletje op het onmogelijke terrein. .Telkens en telkens stikt de bal in - de modder. De keepers krijgen in tusschen weinig te doen. Af en toe komen de Nederlanders meer op zetten. Eerst een kwartier voor het einde neemt het overwicht van de gasten toe en met nog tien minuten te spelen zijn er ..twee straf corners op het Belgische - doel- te nemen-, waarvan er één succes heeft Een schot van Ab. Tresling wordt gestopt,. Schook rent toe en Vgndermerghel ziet den bal het doel bin- :ien wandelen. (12). Intusschen is Baudoux uitgevallen wegens een kniewonde Vandemerghel krijgt druk werk, ondanks het feit, dat er weinig wordt geschoten. Vijf minuten^voor het einde komt er groote spanning en het spel heeft even een ruw karakter, doordat de Belgische «cheid.s- rechter niet minder dan zes (waarbij veel dubieuse) strafcorners laat nemen. Eenmaal treft een schot doel, maar dan heeft de Belg juist gefloten! Onder veel spanning breekt 't einde aan met een kleine zege van Neder land (1—2). De elftallen waren als volgt geformeerd: Nederland Doel: Van der Does. A c h t e De Waal. Tresling. Midden: Lob, Ter Haar. Van Lierop. Vóór: Gunning, Schook Schnitger, Maas, en Romeyn. België: Doel: Vandemerghel. Achter: Baudoux en Wellens Midden: Dekeuser, Renéburg, Putz. Vóór: Seeldraayers, Rombouts, Debonnan, Delheid en Portielje, Scheidsrechters waren Broese van Groenou (Nederland) en Rombout (België). NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND De Competities tanden. EERSTE KLASSE WEST gesp gew.gei. verl. v.-t. pnt. Amsterdam 14 11 2 1 52—8 24 Hilversum 14 9 4 1 35—11 22 H. D. M. 14 8 1 5 29—19 17 Gooi 14 6 1 7 24—14 13 H. O. C. 14 6 1 7 17—24 13 H. H. Y. C. 14 5 2 7 31—34 12 Bloemendaal 14 4 1 9 17—53 9 Togo 14 1 0 13 6—48 2 PROMOTIE-KLASSE Utrecht 14 9 3 2 29—13 21 M. H. C. 14 9 2 3 54—22 20 Amsterdam 2 13 8 2 3 31—17 18 H. D. M. 2 14 7 2 5 28—32 16 Victoria 13 6 0 7 34—30 12 Hilversum 2 13 5 2 6 34_34 12 Kieviten 13 3 1 9 13—28 7 Bloemendaal 2 14 0 2 12 20—67 2 2e KLASSE A: Leiden 14 12 1 1 43—16 25 Alkmaar 13 8 2 3 30—15 18 H. B. S. 14 5 6 3 35—27 16 Strawberries 14 5 6 3 26—27 16 Delft 14 4 2 8 23—31 10 Vierde 14 3 3 8 2-5—34 9 H. O. C. 2 14 3 3 8 30—46 9 Togo 2 13 3 1 9 20—26 7 EERSTE KLASSE OOST P. w. 12 9 3 0 54—19 21 Deventer 12 7 4 1 47-17 18 Zut-phen 12 6 1 5 13 Nijmegen 12 5 3 4 23—29 13 Arnhem 12 4 2 6 30—34 10 Hengelo 12 3 1 8 12—47 7 Wageningen 12 1 0 11 14r-52 2 k

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3