jjmuider courant donderdag 15 maart 1934 tweede blad. BERICHT Verkeerd begrepen De Gevaarlijke Kleine Mogendheden. Nu ik de rede van den Engelschen minister van Marine, den conservatief Sir Bolton Eyres-Monsell, in uitvoerigen tekst heb ge lezen blijkt het nuttig er op terug te komen. Hij heeft het namelijk gehad over „het ge vaar der kleine mogendheden", en daar hóo- ren wij ook bij. Erg interessant. Engeland heeft sinds den oorlog tweeduizend millioen pond sterling aan bewapening uitgegeven, waarvan de helft aan de vloot. Ik verzoek u even na te denken over dit bedrag van 2,000.000.000 pd.st. Ge kunt dit grootendeels in gouden ponden omrekenen. Laat ons zeg gen dat het twintig duizend millioen van onze harde guldens vertegenwoordigt, waarvan tienduizend millioen gulden voor de Engel sehe vloot. Stel daartegenover een Nederland- sche defensiebegrooting (dus voor alle wa pens te zamen) die per jaar zoowat een tach tig millioen gulden beloopt, en een staatsbe- grooting die zoo om en bij de vijfhonderd millioen gulden per jaar ligt, en u kunt u zonder uitbundige fantasie voorstellen hoe gevaarlijk kleine mogendheden zijn voor de Engelsehe vloot. Maar Sir Bolton zegt toch: we kunnen ons niet limiteeren op kruisers van 10.000 ton, want stel u nou voor dat die kleine mogendheden ineens stiekum samen gingen, en al hun kleine kruisers tegen de onze opjoegen! Het is een nieuw en overigens komisch idée. Tot eer van de Engelsehe op positiepers moet erkend worden, dat zij het mal vindt. Maar Sir Bolton verkondigt het in ernst. Hij vermeldt niet dat de kruisers dei- kleine mogendheden voor een groot deel ver ouderd en dus lang niet zoo snel en zwaar bewapend zijn. Hij heeft blijkbaar nooit ge hoord van de beroemde rede van den Deen- schen minister van Defensie, die daarin ver klaarde: „Het eenige dat onze vloot in oor logstijd kan redden is mist. Hoe zwaar dei- mist hoe liever. We moeten ons toeleggen op mist". Hij negeert het feit dat verscheidene kleine mogendheden heelemaal geen vloot hebben, en de overige w.o. Nederland haar grootendeels moeten bezigen voor poli tiedienst in de koloniën, zoodat zij heelemaal niet snel bijeen te krijgen is. En dan ont breekt nóg een verklaring van de allerzon derlingste veronderstelling, dat die kleine mogendheden gezamenlijk, met zwijgende goedkeuring van de rest der wereld, plotse ling tegen Engeland zouden optrekken. Ik zie de Nederlandsch-Deensch-Zweedsch-Noorsch Finsch-Portugeesch-Poolsehe-etc. vloot al En geland belagen. Zouden we Zwitserland er ook nog maar niet bij doen? En Hongarije? En Oostenrijk. Het past bij den ernst van het betoog. Dit vreeselijk gevaar- wenscht Sir Bolton te bezweren door enorme slagschepen te gaan bouwen. Him „smashing superiority" mo§t de kleine mogendheden in bedwang houden..... Nu, ik vind dat een rare redeneering. Het is waar dat één zoo'n slagschip meer kost dan de heele Nederlandsche Defensiebegrooting voor éen jaar, want in 1920, voor de Confe rentie van Washington, had Engeland een plan om er acht te bouwen die toen op ruim honderd millioen gulden per schip werden geraamd, en Amerika en Japan gezamenlijk wilden toen 27 van die productieve, zakelijke beleggingen ondernemen. Ze zijn misschien nu wat goedkooper, maar een heele Neder landsche Defensiebegrooting-per-schip kosten ze toch zeker nog wel. Waarom zegt minister Eyres-Monsell, door gaande op zijn eigen redeneering nu niet: „Ja maar, stel je voor dat Nederland, Zwe den, Noorwegen, Denemarken, België, Zwit serland, Portugal etc. gezamenlijk en stiekum zoo'n zeemonster, of misschien wel twee, be kostigden om ze in gemeen misdadig overleg (zie Kellogg Pact) op Engeland af te jagen? Wat doene we dan? De verdediging van het ruïneuze en tot al- gemeene vernietiging voerende stelsel der be wapeningen heeft al tot veel zonderlinge re deneeringen aanleiding gegeven. Jan Publiek blijkt veel te slikken. Maar Sir Bolton Eyres- Monsell slaat alle records, en stelt nu toch hopelijk zijn lichtgeloovigheid op een al te zware proef. De komische kant blijkt zelfs aan het bewapeningsvraagstuk niet vreemd te zijn. Overigens staat de Engelsehe regeering niet erg sterk meer in haar schoenen. Haar na derend einde wordt steeds duidelijker. Mis schien mogen we het betoog van Sir Bolton Eyres-Monsell beschouwen als een der tee kenen van ernstige slijtage van het bewind. Het beste antwoord er op van de zijde dei- kleine mogendheden schijnt een luid en har telijk gelach. Wellicht zou dit hem doen ont waken uit zijn naren droom over de Neder- landsch-Poolsch-Zwitsersch-Belgisch-Portu- geèsch-Andorreesch-Noorsch-Deensch- Zweedsch-Letlandsche vloot die de kusten van Engeland belaagt. Z.Exc. heeft rust noodig. R. P. BEVERWIJK EEN SNOEPREISJE PER AUTOBUS MAAR DE POLITIE HIELD DE REIZIGERS AAN. De politie alhier heeft twee jongens aan gehouden van 8 en 9 jaar oud, die per autobus een reisje hadden gemaakt van Haarlem naar Beverwijk. De autobusbestuurder deelde mede dat de jongens niet een gulden hun reisgeld hadden betaald, wat hem zóó verdacht voor kwam dat hij de politie meende te moeten waarschuwen. Toen de politie hen ondervroeg gaven zij te kennen dat zij het geld in het ouderlijk huis hadden ontvreemd. Een bedrag van f 2.60 werd nog op hen aangetroffen. Dooi de zorgen van de politie zijn zij per auto naar hun woning aan den Slaperdijk terugge bracht. DE GEDEKTE TAFEL. TREKKIV VERLOTING VAN HET CRISIS-COMITé Het bestuur van de afd. Beverwijk en Om streken van de Ned. Vereen, van Huisvrou wen verzoekt ons mede te deelen, dat op Dinsdag 20 Maart des namiddags te half 4 in het Kennemer Hotel aan den Velserweg, ten overstaan van notaris Mr. A. Moens, zal wor den overgegaan tot het openen van de en veloppe, waarin zich de verkoopsprijs bevindt van het ameublement met eetservies en ta fellinnen, waarvan de waarde geschat kon worden op de tentoonstelling „De gedekte Tafel"en tot aanwijzing van den winnaar. Tevens zal de trekking plaats hebben van de verloting der beschikbaar gestelde cassette tafelzilver. De opbrengst van deze beide ver lotingen was zooals men weet bestemd voor de crisis-comités van Beverwijk, Wijk aan Zee en Duin en Heemskerk. Zij, die zich met ingang van 1 Apri! per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Maart nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. VRIJZ. DEM. KIESVEREENIGING BINNENKORT EEN PROPAGANDA- AVOND. In. de Dinsdagavond gehouden ledenverga dering van de Vrijz, Dem. Kiesvereeniging, werden in het bestuur gekozen mevr. Bakker- Differé en de he eren De Boer en P. Cloeck. De heer Joor, die periodiek aftredend was, werd niet herkozen, terwijl mevr. Avis-Dek ker, die vele jaren een bestuursfunctie ver vulde, als bestuurslid had bedankt. De pro- paganda-commissie deelde mede, dat zij bin nenkort een propaganda-avond zal organi- seeren, waarvoor de heer Joekes als spreker zal worden uitgenoodigd. COöP. BOERENLEENBANK SALDO WINST f 2699.51. De 30e algemeene jaarvergadering van de Coöp. Boerenleenbank zal op Dinsdag 27 Maart, des avonds te 7 uur, in de bovenzaal van het Veilingsgebouw Kemnemerland wor den gehouden. De agenda vermeldt o.a. vaststelling van de rekening en de balans, verslag van den Raad van Toezicht, verkiezing van een lid van den Raad van Toezicht wegens periodieke aftre ding van den heer J. Berghuis en verkiezing van een bestuurslid, wegens aftreden van den heer E. Swierstra. De balans over 1933 sluit aan beide zijden met een bedrag van f 597,281,51. De saldo winst bedraagt f 2699,51. Voorgesteld wordt van de winst f 1734,31 te storten in het reservefonds, waardoor dit zal stijgen tot f 42441,25. Woonhuis, garage en kantoor staan voor f 1 op de balans. RK. KIESVEREENIGING „RECHT EN PLICHT". NIEUW HUISHOUDELIJK REGLEMENT Dinsdagavond hield de R.K. Kiesvereeni ging „Recht en Plicht" in het K.S.A.-gebouw haar jaarvergadering. In deze bijeenkomst werd het nieuwe huishoudelijke reglement behandeld en volgens het ontwerp, na het aanbrengen van enkele wijzigingen; vastge steld. Ingevolge de bepalingen van dit nieuwe reglement stelden alle bestuursleden hun mandaaten ter beschikking. Bij de nu vol gende bestuursverkiezing werden de afgetre den bestuursleden, mevr. Bisschop en de heeren P. J. J. Haazevoet, A. van der Plas, W. Niesten, J. Timmer en N. J. Zuurbier herko zen. In de plaats van mevr. Bikker en van de heeren Poelman en Robrecht werden geko zen de heeren notaris Bremmers, Bouman en Dekker. De heer P. J. J. Haazevoet werd na herstemming met notaris Bremmers tot voor zitter benoemd. DE GROENTENMARKT IN DE AFGELOOPEN WEEK. LATE WINTERKOUDE DOORSNIJDT DE VOORJAARSWARMTE. Links Henri Voix, de man, die Stavisky op zijn vlucht begeleidde, wordt door gendarmen van de gevangenis te Chambert naar die te Parijs overgebracht. Rechts: Inspecteur Bony met een pakket juweelen, ter waarde van 1.2 mil lioen francs. Zooals men weet, heeft inspecteur Bony in de Stavisky-affaire een bijzondere rol gespeeld. Nog steeds kunnen wij nog weinig nieuws vermelden van den algemeenen toestand aan de veilingen. Al wordt zoo nu en dan een enkel nieuw product voor het eerst aange boden dan bepaalt zich dit toch nog steeds tot zeer beperkte hoeveelheden, die nog van weinig beteekenis waren. Het blijft te koud voor het jonge product, dat milde voorjaarswarmte behoeft. Wat de oude producten betreft hiervan loopt de aanvoer geregeld terug, wat echter voor dezen tijd van het jaar een gewoon verschijnsel kon worden genoemd. Het ver loop van den handel was voor verreweg de meeste artikelen, die werden aangeboden niet ongunstig. Zij konden op enkele uitzon deringen na weer voor behoorlijke prijzen worden geplaatst. Boerekool bleef zoo onge veer dezelfde prijzen handhaven. De notee ringen bewogen zich naar soort van 2550 cent per kist. Het aanbod van spruiten was belangrijk minder, met zeer uiteenloopende prijzen. Voor goede kwaliteit waren geregeld goede prijzen te maken. De mindere soorten echter hebben minder belangstelling. Het gevolg was dan ook, dat de noteeringen schom melden van 1026 ct. per kilo, Roode en Gele kool liep in aanvoer terug. De prijzen gingen echter een weinig naar boven en wisselden naar soort van 38 ct, per stuk. Met de breekpeen loopt het ook op een einde. Een enkel partijtje w-idl i. ..3. v...en- aangeboden doch de eindvoorraden leveren niet meer die mooie, fijne kwaliteiten op. De prijzen varieerden in de afgeloopen week van 5075 ct. per kist. De aanvoer van winterpeen had eveneens niet. veel meer te beteekenen. De prijzen wis selden van 34 ct. per kilo. Uien maakten ook deze week weer een slecht figuur. De prijzen zijn bespottelijk laag. Kon voor enkele partijtjes nog f 2 per 100 K.G. gemaakt worden, het meeste blijft daar nog beneden of wel bleef onverkocht. Prei was geregeld goed te verkoopen en de goede kwaliteit werd voor behoorlijke prijzen afgenomen. Dat de kwaliteit bij dit product een rol speelt blijkt wel uit de noteeringen die uiteen liepen van 516 ct. per bos. Selderie kon ondanks gering aanbod aan geen hooge prijzen komen en ging voor 4—8 ct. per bos van de hand. Pieterselie was meer gewild en noteerde van 10—15 ct. per bos. Knollen zijn thans ook zoo goed als ge ruimd. Het aanbod is klein en van allerlei kwaliteit. De prijzen wisselen van I7 ct. per stuk. Spinazie kwam deze week iets .ruimer aan de veiling. De prijzen varieerden naar kwa liteit van f 0.90—f 1.20 per kist. Rabarber liep in prijs terug. Wel kon een enkel extra partijtje nog aan 15—16 cent komen, doch het meeste bleef hier toch be neden. In doorsnee waren het prijzen van 1214 ct. Voor afwijkingen naar verhouding minder. Witlof noteerden naar kwaliteit zoo onge veer van 15—18 ct. per kilo. Radijs kon bij gering aanbod tot een prijs komen van 10 ct. Voor Raapstelen waren de noteeringen 2 1/23 ct. per bos. ARBEIDERS TOONEELFONDS. DE LAATSTE VOORSTELLING. Voor de leden van het Arbeiders Tooneel- fonds werd Woensdagavond in het Kennemer Theater de laatste tooneelvoorstelling in dit seizoen gegeven. „De Jonge Spelers" gaven on der leiding van Ben Groeneveld een verzorgde voorstelling van „Een Moeder" van Maxim Gorki.-In ons blad publiceerden wij een op voering van dit stuk in IJmuiden, zoodat wij kunnen volstaan met de vermelding dat Gor ki's tooneelwerk ook hier diepen indruk maak te en met groote aandacht werd gevolgd. Het spel van de optredenden was van dien aard. dat na ieder bedrijf en vooral aan het slot een langdurig en hartelijk applaus dooi de zaal daverde. Het Arbeiders Tooneelfonds kon alzoo op een succesvollen avond bogen, waarmede het zeer geslaagde winterseizoen werd besloten. VOOR DE VERBREEDING DER HAVEN. DE EERSTE HEIPAAL. Woensdag is de eerste paal in den grond ge dreven voor de werken, welke verband hou den met de verbreeding van de haven en de verdere uitbreiding daarvan. De gemeenteraad verleende daarvoor in zijn laatste vergade ring een crediet. Zooals men weet wordt deze arbeid in werkverschaffing verricht. De eerste paal werd in tegenwoordigheid van de beide wethouders in den grond gedre ven. Op de gebruikelijke wijze werd aan dit feit ruchtbaarheid gegeven door een formida- belen knal, veroorzaakt door het ontploffen van het kruit, dat op den paal was gelegd en dat door het heiblok tot onploffing werd ge bracht. Vooiioopig werd volstaan met het in heien van drie proefpalen, teneinde de juiste lengte voor de palen te kunnen vaststellen. CABARET VOORSTELLING Woensdagavond werd in het Luxor Theater een cabaretvoorstelling gegeven door het ge zelschap, gevormd door Fientje de la Mar. Ada Dassy, Joh. Kaart Jr. en Jan van Ees. De be langstelling voor dezen avond was slechts zeer matig. Het weinig talrijke publiek heeft zeer genoten van de fijne kleinkunst, die dit ensemble heeft geboden. Jan van Ees opende het programma met een- geestig praatje, waarna Fientje de la Mar en Joh. Kaart uit „de Jantjes" ten gehoore brachten „Jans en de Schele op de Brasem". Vervolgens vergastte Ada Dassy het pu bliek op paraphrasen en liedjes aan den vleugel, waarmede zij veel succes oogstte. Het optreden van Joh. Kaart en Jan van Ees verwekte groote vroolijkheid. Fientje de la Mar veroverde met haar potpourri uit de Jantjes en haar internationale liedjes, waar in Han Beuker haar keurig begeleidde, stor menderhand aller harten. Tenslotte bracht de schets „Feestelijke ver gadering van de Buurtvereeniging Naar Bui ten, Naar Buiten" uitbundige vroolijkheid te weeg. Het publiek heeft genoten van deze uit stekende cabaretvoorstelling en heeft her haalde malen door een daverend applaus zijn instemming met het gebodene betuigd. DE NIEUWE BIOSCOOPPROGRAMMA'S. Luxor Theater. Het eerste hoofdnummer, dat het Luxor Theater in het nieuwe programma zijn be zoekers biedt, is de tendenzfilm „Meisjes, die spoorloos verdwijnen. De film geeft de er varingen weer van twee meisjes. Lotte en. Daisy, die ontsnapt zijn uit een Rijksopvoe dingsgesticht. Zij slagen er in, na een avon tuurlijke vlucht, Berlijn te bereiken, waar zij in kennis komen met een zekere Mevrouw Kluge, die de vriendinnen een engagement bezorgt bij een ballettroepje', Deze mevrouw Kluge is echter op het politiebureau' geen on bekende. Telkens wanneer er sprake was van de vermissing van minderjarige meisjes, leidde het spoor naar Mévr. Kluge, dóch nim mer slaagde de politie er in haar een straf baar feit ten laste te leggen. Jessie Körner, secretaresse van het politie- secret-ariaat, liet zich echter als ballet danseres engageeren en na heel veel avontu ren gelukte het haar de praktijken van Mevr. Kluge te ontmaskeren. Een zeer sterke film, die het zeker doen zal. „Een blik door het sleutelgat" is de titel van het tweede hoofdnummer, een spannende detective-film, waarin Kay. Francis en George Brent in de hoofdrollen. Het Luxor Theater biedt, alzoo in de ko mende dagen weer een programma, dat een prettigen avond reeds bij voorbaat waarborgt. EEN UITKOMST VOOR ROOKERS. IVOROL-tandpasta verwijdert den onoogelijk bruinen rookaanslag en geeft den tanden de natuurlijke kleur terug. (Adv. higez. Med.) AGENDA TE HAARLEM. Heden: DONDERDAG 15 MAART Stadsschouwburg: Het Chineesche Land huis. Volksvoorstelling, 8 uur. Palace: „Een nacht in Cairo". Op het too- neel: Raymond Fils (acrobatiek). 7 en 9.15 u. Luxor Theater: „De onzichtbare man", (geprolongeerd). 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Ik ben geen engel." Op het tooneel: Henry Fest and Cypsy (acro batische dansen). 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 16 MAART Bioscopen, nieuw programma. BIJ DE GEBEURTENISSEN IN ESTLAND. Blik op de hoofdstad Tallinn, met op den voorgrond het station. Onder links de advocaat Sirk, leider der ontbonden organisatie der „vrijheidsstrijders". Rechts generaal Laidoner, die het opperbevel over de troepen heeft gekregen. FEUILLETON door RUBY M. AYRES. Vertaling van J. G. H. v. d. Bovenkamp Jr. 7) Zij keek nu langs mij heen naar de duistere toppen der boomen op de kleine, groene welde aan het einde van Onze Laan. De jrbeuwe maan kwam juist boven de toppen der boomen te voorschijn en scheen op ons neer te kijken met een flauw glim lachje. Miss Pixieland wees naar die maan, „Daar is uw maan", zeide zij en ik meen de een snik te hooren in haar stem. Ik sloeg mijn oogen op naar die gouden sikkel in den donkeren hemel èn keek dan veer naar haar lieve gezichtje, dat zij naar mij had opgeheven. Ik zag dat een glim lachje om haar lippen speeide en in haar oogen glansde een heilig licht. Een paar seconden bleven wij. elkaar zoo st'aan aankijken maar dan 'lachte zij weer haar pijnlijke schelle lachje en weer hoorde ik, dat haar stem door tranen werd verstikt. „Goeden avond", zeilde zij. Ik hoorde haar kleine voetjes voortloopen over het grint, dat knarste onder haar schoentjes hoorde het ritselen van haar kleeren en dan verdween zij in de duisternis van haar eigen tuin. Nog een oogenblïk later vertelde het dichtslaan van een deur mij, dat fik alleen- stond in den zilveren nacht alleen met mijn herinneringen. Had zij gelijk of niet? Ik wist het niet maar gevoelde mij veel eenzamer dan in langen tijd het ge val was geweest toen ik eindelijk mijn huis binnen ging. HOOFDSTUK III. Mr. Scobel's Geheim. Als ik mij bevind in gezelschap van men- sch-en van middelbaren leeftijd en de ge legenheid heb om te letten op de heer lijke manier waarop zij elkaar totaal ne- geeren of hoe zij door hem of hij door haar wordt afgesnauwd, heb ik mijzelf meer dan eens afgevraagd of die anenschen nog wel eens denken aan de dagen, dat hij voor haar de verpersoonlijking was van alles wat edel, moedig, knap en goed was de dagen, dat zij voor hem de zon vaar de wereld, zijn levensdoel was, dat hij trachtte •te bereiken door inspanning van alle kracht Ik geloof niet, dat die anenschen nog wel eens aan die dagen zullen denken, want dan zou zoo'n vrouw, in den ouden man met zijn scherp geteekende gelaat den minnaar zien uit haar jeugd en de snauwende klank weglaten uit haar stem; en in de oude ge laatstrekken van zijn vrouw zou die man de- trekken van het meisje herkennen, dat bloosde als hij vroeger tot haar kwam bloosde als hij haar iets in het oor fluister de 't meisje dat hem nastaarde met een ernstigen blik in haar oogen als hij heen ging van haar. Ik ben zelf niet getrouwd, zooidat ik niet uit ondervinding kan spreken-, maar ik heb •altijd gedacht, dat ik als ik nog eens ge trouwd zou zijn met „de vrouw", die mijn levenspad kruiste en daar een leegte heeft achtergelaten, die noodt door een ander zal kunnen worden gevuld dat ik dan na derhand nooit in staat geweest zou zijn om haar harde woorden toe te voegen of haar in tegenwoordigheid van anderen be lachelijk te maken en te bespotten, zooa-ls men zoo heel d'ikwijls ziet gebeuren. Misschien vergis ik mij wel getrouwde vrienden -vain, mij zijn er vast van over tuigd, dat ik het bij het verkeerde eind heb maar ik heb mezelf al eens afge vraagd of het niet mogelijk is, dat zij zich vergissen en dat ik gelijk heb? En meer dan ooit stelde ik mijzelf die vraag toen ik op een avond kennis was gaan maken met de Scobels. Zij woonden op nummer I In Onze Laan. Wij leerden elkaar kennen toen ik, het. wachten op maatregelen van Hooger Hand moe, besloot een petitionement in te dienen •onderteekend door alle bewoners van Onze Laan met het beleefde verzoek ons in het vooruitzicht te stellen, dat binnen vijf en twintig jaar een aanvang zou worden ge maakt met het bestraten van Onze Laan. Ik had er meer dan genoeg van om door groote modderpoelen te waden als ik eens een kijkje wilde gaan nomen aan den an deren kant van den weg en mijn mede slachtoffers schenen er precies eender over te denken, want allen zetten gereedelijk hun handle eken ing onder 't petitionnement dat ik had opgesteld. Aangezien -hij woonde op nummer 1 van Onze Laan bracht ik het eerst een be zoek aan Mr. Scobel. Ik vond hem421 den tuin. Eigenlijk hield ik hem eerst voor den tuin man daar hij gestoken was in een heel oud versleten bruin jasje een ouden grijzen hoed op' het hoofd had, en verder zijn geheele verschijning zoo verwaarloosd en slordig was, dat ik daarin geen bewoner van onze deftige laan kon herkennen. De man had zich over een paar kwijnende tulpen en crocussen gebogen en scheen vreeselijk veel moeite te doen om die arm zalige dingen in het leven te houden. Zonder aanmatigend te willen zijn mag ik gerust verklaren, dat die eenige tuin, die er een beetje „uit zag" zooals Bundie het uit drukte. in Onze Laan voor mijn huis ge vonden werd hoewel ik toch niet langer dan zes weken daar gevestigd was. Ik vrees dan ook, dat ik een beetje minachtend keek naar de stumperige pogingen van den scha mel gekleeden man om die kwijnende tul pen in het leven te houden Het scheen echter, dat hij mijn blik op gemerkt had, want Hij richtte zich uit zijn gebogen houding op en keek mij over den rand van zijn bril aan. „U vindt het zeker maar heel armzalige bloemen, is 't niet?" vroeg hij. Ik voel mij niet spoedig verlegen maar nu was dat toch wel het geval en mieer door de mander waarop die vraag gedaan werd, dan door de vraag zelf! Er was een nederigheid in dien ouden man, die -mij ontroerde. Hij dieed mij even denken aan een kind, dat een kunstwerk gewrocht heeft en dit aan een leermeester Iaat zien vol angst dat-zijn-werk zal woorden afgekeurd en hij

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5