1 BEVERWIJK Na den dood der Koningin-Moeder. Een zieke bol. TENTOONSTELLING VAN BAKKERSARBEID. WAARDIG SLOT VAN DEN CURSUS. De vakcursus voor bakkersgezellen, die jaar lijks georganiseerd wordt door de plaatselijke afdeelingen van den Algemeenen Ned. en den Chr. Bakkersgezellenbond werd ook dit jaar beëindigd met een expositie van de werkstuk ken der cursisten in de bovenzaal van Hotel „Oud Meerenstein". Bij de openingsplechtigheid toonden velen hun belangstelling voor de resultaten van den vakcursus. Zoo waren o.m. de cursisten met hun fa milieleden aanwezig, de leiders, twee hoofd bestuurders en het bestuur van de Coöp. Broodbakkerij „Algemeen belang". De voorzitter, de heer A. Hoeben dankte in zijn openingswoord in het bijzonder de fir manten en hun vertegenwoordigers, het be stuur der Coöperatie voor de beschikbaarstel ling van het bedrijf, zijn medebestuurders, met name den heer Haasnoot, de leiders, die een moeilijke taak hadden, de schenkers van de prijzen en de leveranciers voor de beschik baarstelling der grondstoffen. Verder bracht spr. dank aan de jury. Vervolgens werden de uitslagen medege deeld. Zij luidden als volgt: Banketbakkerij. (Jury de heeren M. Sterk, Beverwijk, De Groot, Castricum en Sikkes, Haarlem. Eerste af deeling: 1. Versloot 23 1/2 p.; 2. Louwen 23 p., 3. v. d. Plas, 211/2 p. Eervolle vermelding: Antonijsen. Afd. 2: 1. Winkel 23 1'2 p., 2. J. de Goede 18 1/2 p.. 3. v. d. Sluis 18 p. Eerv. verm. Van Doorn 14 p. Afd. 3: 1. Hoogvorst 26 p., 2. J. Putter 19 p., 3. Spanjaard 17 12 p., 4. H. Putter 16 p., Eerv. verm. Van Rijn 15 p. Afd. vrij werk; 1. Louwen, 30 p.; 2. Klees 26 p., 3. T. v. d. Sloot 21 p. Eerv. verm. C. Winkel 20 p. Broodbakkerij (Jury de heeren N. J. Out, Beverwijk, P. v. d. Berg, Beverwijk en Van Nes, Haarlem). Afdeeling 1: 1. Boeree 39 1/2 p., 2. Sella 39 p., 3. Leguit 38 p., 4. Van Rijn 37 1.2 p. Eerv. verm. Olsthoorn. Afd. 2: 1. Leyen met lof 38 p., 2. Lamoeré 33 p.; 3. Hoogvorst 32 p.. 4. v. Gelder 311/2 p. Eerv. verm. Vermeulen en Spanjaard met 31 p. Afd. vrij werk: 1. Olsthoorn, 13 p.. 2. Spijker 12 1/2 p., 3. De Gelder 11 p., 4. Klees 10 1/2* p. Eerv. verm. Ladru en G. Winkel met 10 1 '2 p. Vrije inzendingen (oud-cursisten)1. H. winkel met lof 15 p., hoogste aantal, dat be reikt kon worden, 2. G. Roemer 14 p., 3. Van Leeuwen 13 p. De stand van „Algemeen Belang", samenge steld uit inzendingen van het bedrijf, bleef buiten mededinging, maar verwierf van de jury eervolle vermeldingen voor banket en brood. De jury roemde de bereikte resultaten van den cursus en ve aarde, dat het ingeleverde werk in vergelijking met het vorige jaar zeer belangrijk in kwaliteit was gestegen. De heeren Cannegieter namens het hoofd bestuur van den Christelijken- en Roeg voor dat van den Algemeenen Bond prezen den ar beid van besturen en leiders en stelden de groote beteekenis van den vakcursus in het licht, nu in den tegenwoordigen tijd in de moderne bakkersbedrijven voor de jongelui zoo weinig gelegenheid geboden kan worden, om de vakbekwaamheid op te doen. De heer Out sloot zich daarbij als bakkers- patroon gaarne aan. Nadat de heer E. Schelvis voor den Bever- wijkschen Bestuurdersbond woorden van ge- lukwensch had gesproken heeft de leider, de heer Dinkla, mede namens zijn collega den heer Dubbelman met voldoening geconsta teerd, dat de jeugd tijdens den cursus wel degelijk blijken heeft gegeven van de lust, om zich in het vak te bekwamen. Tenslotte memoreerde spr. de voortreffelijke samenwerking tusschen leiders, besturen en cursisten. Nadat de heer Hoeben alle spreker had dank gezegd, werd de hoogst interessante ten toonstelling met aandacht bezichtigd. Niet alleen vakmensehen konden hier hun critische blikken laten rondwaren, ook voor leeken in het bakkersbedrijf viel er veel te genieten. De aandacht ging bijzonder uit naar de fraaie werkstukken in de banketafdeeling. Daaruit sprak de groote toewijding, waarmede de cur sisten hun werk hebben vervuld. De tentoon stelling is alzoo een bezichtiging overwaard. Daartoe zal Vrijdag en Zaterdag, telkens van des n.m. 2.3010 uur gelegenheid bestaan. TENTOONSTELLING VAN HANDWERKEN. De afdeeling Beverwijk en omstreken van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen, die kort geleden met zooveel succes de tentoon stelling „De Gedekte Tafel" hield heeft thans een expositie georganiseerd voor handwerken van leden en kinderen van leden. Deze tentoonstelling wordt gehouden op Dinsdag 27 en Woensdag 2$ Maart, telkens van 2.305 en van 7.3010 uur in het Ken- nemer-Theater aan de Zeestraat. Vele in zendingen werden reeds ontvangen, waaron der zich werkelijk merkwaardige werkstuk ken bevonden. De eerste inzending was van Vrouwe Boreel van Westerhout. Daarbij was o.a. een merk lap, gemaakt door haar moeder, Pauline Rendorp, die toen nog woonde op het kasteel „Assumburg" en later, na haar huwelijk met Jhr. Gevers, op „Marquette". Bijzondere werk stukken waren ook een compleet, met de hand geweven en vervaardigd oud-Roe- meensch costuum, een pop van meer dan 100- jarigen „leeftijd", een Bretonsche pop, die de gaven van het waarzeggen bezit enz. Voor deze tentoonstelling kunnen tot en met Zaterdag nog inzendingen worden ge daan bij mevr. A. Muys v. d. Moer, Zeeweg 96. Behalve voor de leden zal de tentoonstel ling ook toegankelijk zijn voor niet-leden, deze laatsten tegen betaling van een klein entree. DE UITKEERING VAN B-STEUN. Het plaatselijk crisis-comité heeft aan de organisaties bericht, dat binnenkort de z.g.n. B-steun zal worden uitgekeerd. Degenen, die voor dezen steun in aanmerking komen moe ten hun aanvragen vóór 31 Maart inleveren. De na dien datum ingeleverde aanvragen worden niet in behandeling genomen. Deze bepalingen gelden ook voor ongeor ganiseerden en voor werkloozen, die in de werkverschaffing arbeiden. VERGADERING VAN TUINDERS. Wij maakten gisteren melding van het voornemen van groepen tuinders, die zijn aangesloten bij de veilingen „Kennemer- land" en „Vrije Veiling", om buiten de orga- nisatiebesturen om een vergadering te beleg gen, ter bespreking van de moeilijkheden, ontstaan door de faillissementsaanvragen van dé genoemde veilingen door de Spaarne- bank N.V. Naar wij vernemen is deze vergadering vastgesteld op Maandag 26 Maart a.s. des avonds te 6.30 uur in het gebouw der K.SA. alhier. DE NIEUWE BIOSCOOPPROGRAMMA'S. Het Luxor Theater vertoont deze week als hoofdnummer het amusante filmwerk „Glück über Nacht" met Magda Schneider, Hermann Thimig en Szöke Szakall in de hoofdrollen. Aan den inhoud van deze kostelijke film ont- leenen wij het volgende: Berlijn heeft een sensatie! Morgen zal eindelijk de reeds lang verwachte en telkens weer uitgestelde start met het nieuwe rakettenvliegtuig plaats vin den. Heel Berlijn staat in het teeken van deze gewaagde onderneming. In bars, in cabarets, op straat en door de radio hoort men het ra- kettenlied: „Kom me eens bezoeken op Mars". De uitvinder van dit vuurpijlvliegtuig, Robert Wenk (Thimig) wordt door een radioreporter geïnterviewd, maar in zijn verwachtingen, dat hij van alle kanten zal worden opgebeld wordt hij danig teleurgesteld. De start van de raket wordt dan ook een groote teleunrstelling en eerst na heel wat wederwaardigheden wordt de fortuin hem eindelijk gunstig. Paul Abraham leverde voor deze prettige film de muziek. In Zane Grey's verfilmde roman „De mys terieuze ruiter", het tweede hoofdnummer, spelt Kent Taylor de hoofdrol DE WATERSPORT. lederen zomer kan men constateeren, dat de belangstelling voor de watersport ook in Kennemerland toeneemt. Nu beschikt dit gewest niet over meren en plassen waarop men de zeilsport kan beoefenen. Twee on dernemende plaatsgenooten, de heeren H. de Roos en C. J. Vreudenberg, hebben nu hun aandacht gevestigd op het uitgestrekte Uitgeester- en Alkmaardermeer, waar ruim schoots gelegenheid bestaat de mooie water sport te beoefenen. Zij hebben in de nabij heid van dit meer een Jacht- en Kanowerf opgericht, genaamd „de Kapberg". De ondernemende jongelieden deelden ons mede, dat het in hun bedoeling ligt op deze werf kano's en kleine jachten als B.M.'s. jollen, sharpies, corj aal jachten enz. op stapel te zetten. Tevens wordt aan deze werf een reparatieinrichting verbonden. Liefhebbers van watersport in ons water-arme Kenne merland weten dus nu, waar zij in de a,s. zomermaanden hun hart kunnen ophalen. EEN GEWESTELIJKE HANZEDAG. Naar wij vernemen zal alhier een gewes telijke Hanzedag worden gehouden van de Gewestelijke Federatie van Hanzeafdeelin- gen. Deze Hanzedag werd vastgesteld op Zon dag 15 April a.s. Des namiddags zullen de R.K. Middenstanders optrekken naar een meeting, te houden in de groote hal van het veilingsgebouw „Kennemerland" alhier. R.K. TUINBOUWWINTERSCIIOOL. Op Dinsdag 27 Maart a.s. zal in de R.K. Tuinbouwwintersehool aan de Keesdelfswe; de eindles als slot van den cursus 1933'34 worden gegeven HET CIRCUS ROBERTI KOMT. Het circus Amanda Roberti komt binnen kort voorstellingen geven te IJmuiden, Heem stede, Hillegom en Lisse. Dit bekende circus beschikt over 30 paarden, 50 artisten (clowns, athleten, kunstwieIrijdsters, acrobaten, hoo- geschoolrijders enz.) en een eigen muziek kapel. Een kleed van seringen en orchideeën zal de baar dekken. Raspoetin. In het Kennemer Theater draait als hoofd nummer het Metro-product „Raspoetin en de keizerin" een veelbesproken film van een even veel besproken mysterieuze figuur uit het Rusland van voor den oorlog. Deze uitstekend geregisseerde film is uiter mate boeiend. Prachtig is de opvatting van Lionel Barrymore als hij, als Raspoetin zijn hypnotische gaven gebruikt. Het sluwe, eer zuchtige en onbeschaafde karakter van den monnik verbergt Barrymore geenszins. Regis seur Boleslavsky koos voor zijn hoofdfiguren de drie Barrymores, John, Ethel en Lionel en daarmede deed hij een gelukkigen greep. Dit bekende trio speelt vootreffelijk in deze rol prent. die langzaam groeiende, funeste macht van Raspoetin demonstreert en zeldzaam aan grijpend is de naderende ineenstorting van het machtige rijk in beeld gebracht. Deze Metro-film mag gerekend worden tot een der grootste en belangrijkste filmwerken van den laatsten tijd, waarvoor wel groote be langstelling zal worden betoond. (In het Engelsche Lagerhuis heeft een lid beweerd, dat vele uit Ne derland komende bloembollen ziek zijn, ivaardoor besmettingsgevaar voor Engelsche producten zou be staan. Aangezien alle exportbollen een certificaat moeten hebben van den Nederlandschen Planten- ziektenkundigen Dienst kan deze klacht niet juist zijn). Door de Engelschen wordt steeds nog Met hun bollen slecht geboerd, Uit ons bolland worden steevast Groote kwantums ingevoerd. En de Britsche kweekers dringen Krachtig op bescherming aan, Dat hun teelt, die uit den grond komt, Niet opnieuw te grond zal gaan. In zijn erge bollenboosheid Neemt men middelen te baat, Waarvan soms er weieens eentje Kwalijk door den beugel gaat; Als de grond, of wel de kennis, Voor de bollenkweek ontbreekt. Komt het voor, dat men verdenking Van de concurrentie kweekt. Dit is wel een poover streven, En een, dat in geen geval, Ooit de kweekerij der Britten, Grooter bloei verleenen zal. En intusschen houdt ons bolland, D' export nog maar rustig vol, Zonder nadeel van de uiting, Spruitend uit eenzieken bol. P. GASUS. Doordat een met steenen geladen aak, door het breken van een ketting, tegen een peiler van een brug te Maagdenburg botste en doormidden brak, werd het heele scheepvaartverkeer op de Elbe ter plaatse onmogelijk gemaakt. ROUWBETOON DER PADVINDERS. Het Nationaal Hoofdkwartier van de ver eeniging „De Nederlandsche Padvinders" heeft tot de groepleiders een circulaire ge richt naar aanleiding va nhet overlijden van de Koningin-Moeder. Gevraagd wordt om tot 20 Juni a.s. een rouwband om de linkermouw van de uniform te dragen. (De jongens dra gen geen rouw. Op Zaterdag 24 Maart, des middags half vier, zal in de Duinoordkerk te 's Gravenhage ter herdenking van de Konin gin-Moeder een plechtige bijeenkomst voor padvinders plaats hebben. Herdenking in den Volksraad. Donderdagmorgen kwam het College van Gedelegeerden van den Volksraad in plech tige vergadering bijeen, ter herdenking van het overlijden van H.M. de Koningin-Moeder. Op de gereserveerde tribune namen plaats jhr. De Jonge (de zoon van den gouverneur- generaal), die in uniform was gekleed, de freules De Jonge, en de echtgenooten van vele Volksraadsleden en hoofdambtenaren. De Raad van Ned.-Indië was voltallig aan wezig. In de regeeringsbanken hadden alle hoof den van departementen en regeeringsgemach tigden plaats genomen. De legercommandant en de commandant der Zeemacht waren in uniform, de andere heeren in jaquet. Onder diepe stilte verzocht de voorzitter, mr. H. J. Spit, de aanwezigen op te staan, en sprak een herdenkingsrede uit. Een telegram van rouwbeklag werd ver zonden. Kransen. Aan het paleis worden talrijke kransen be zorgd. Namens rijkspresident Von Hinden burg is een krans van anderhalve meter mid denlijn bezorgd. De rijksregeering zond ook een groote krans, evenals de sultan van Langkat. De Koningin en Prins Hendrik hebben ook een krans ge zonden. Namens de geheele weermacht en den Commandant der Marine is een groote krans bezorgd. Door de Ned. Centr. Ver. tot bestrijding der t.b.c., waarvan H.M. de Beschermvrouwe was. is een krans van Emmabloempjes bij de lijkbaar neergelegd. Vespers. De Aartsbisschop van Utrecht heeft voor geschreven, dat op den vooravond van de begrafenis van H.M. de Koningin-Moeder in alle parochiekerken van het Aartsbisdom als mede in de kapellen, waarover een rector is aangesteld, op een door den pastoor of rector nader aan te geven uur de Vespers voor de overledenen zullen worden gezongen (Oratio: fidelium omnium). Gebeden in Moskeeën. Aneta meldt uit Batavia: In de moskeeën wordt heden een doa (gebed) opgezegd, naar aanleiding van het overlijden van H.MV de Koningin-Moeder. Hooge bezoekers. Naar reeds thans bekend is zullen de vol gende hooge bezoekers aan de begrafenis deelnemen: Hertog Adolf Frederik van Mecklenburg Schwerin, een oudere broeder van Prins Hendrik, die 60 jaar oud is, Prins Eugen van Zweden, hertog van Néricie, de •jarige jongste broer van koning Gustav van Zweden; bovendien de volgende prinsen uit het huis Waldeck: Josias van Waldeck Pyrmont, de oudste 37-jarige zoon van den vorst van Waldeck; Prins Maximiliaan van Waldeck Pyrmont, met zijn ega en Prins Georges, de 31-jarige jongste zoon van den vorst. Voorts zullen aanwezig zijn prins Frederik von Wied en diens echtgenoote. Bovendien zullen de reeds aanwezige broeder en zuster der overledene, de vorst van Waldeck en de prinses van Erbach-Schönberg hoogstwaar schijnlijk aan de begrafenis-plechtigheden deelnemen. Naar verwacht wordt zullen ook de graaf en gravin van Athlone de plechtigheid van de bijzetting van het stoffelijk overschot van H.M. de Koningin-Moeder op Dinsdag a.s. bijwonen. Bloemengroet der Nederlandsche vrouwen. Het betreffende vrouwencomité verzoekt ons, mede te deelen, dat H.M. de Koningin in verband met het voorstel van dat comité en de bloemenhulde van de Nederlandsche vrou wen een kleed, hetwelk uit lila seringen en orchideeën zal bestaan heeft goed gevon den, dat dit kleed gedurende het défilé de kist met het stoffelijk overschot van wijlen H.M. de Koningin-Moeder zal bedekken. Het spreekt van zelf, dat, waar de gelegen heid om bijdragen te deponeeren in hoofd zaak pas morgenochtend begint, toch alle tot Woensdag 28 dezer inkomende bijdragen voor dit doel bestemd zijn, zoodat ook de geefsters van de volgende 5 dagen zich als medegeef. sters van het bloemenkleed kunnen beschou wen. Wij herinneren er nog aan, dat het even tueel overblijvende bedrag ten goede zal ko- men aan Oranje Nassau's Oord. Gistermiddag heeft Prins Hendrik, verge zeld van den Hofprediker, een bezoek ge- bracht aan het koor der Nieuwe Kerk en den Koninklijken grafkelder bezichtigd. Op den dag van de uitvaart van de Ko ningin-Moeder zullen de departementen van algemeen bestuur gesloten zijn. De plechtigheid in de Nieuwe Kerk te Delft zal geleid worden door prof. dr. Obbink te Utrecht. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat de rede door de radio uitgezonden zal worden. Aan de begrafenisplechtigheden van de Koningin-Moeder zal een detachement van het regiment genietroepen als afzettingseen heid deelnemen. Door den oudsten officier van het K.N.I.L. generaal W. Boetje is een oproep gericht aan H.H. oud-officieren van het K.N.I.L. voor het brengen van een hulde en een laatsten groet aan het stoffelijk overschot van de Koningin Moeder. De minister van financiën heeft bepaald, dat op Dinsdag 27 Maart de beurzen voor den geld- en fondsenhandel zullen zijn gesloten, alsmede dat die dag voor de geldleeningen als bedoeld in afdeeling V der Beursvoor- schriften 1914 niet als werkdag zal worden beschouwd. Een vertegenwoordiging van Haarlemschen Motordienst. Naar wij vernemen zal een detachement van de Schoolcompagnie van den Motor- dienst ter sterkte van 1 officier, 1 sergeant en 12 dienstplichtigen, het korps vertegenwoor digen bij de bijzetting van het stoffelijk over schot van H.M. de Koningin-Moeder. Het detachement vertrekt daartoe Maan dag naar 's-Gravenhage. De begrafenisdag in Indië. Op 27 Maart zal te Buitenzorg-en Batavia gelijktijdig het plechtige moment waarop het stoffelijk hulsel van Koningin Emma uit het paleis aan het Lange Voorhout wordt uitge dragen worden meegeleefd. Op beide plaat sen zal een Europeesche eere-compagnie en een batterij houwitsers worden opgesteld. Terwijl de houwitsers 33 saluutschoten af geven zal de compagnie eerbewijzen bren gen. Te Buitenzorg zullen op dat tijdstip aan wezig zijn de Gouverneur-Generaal de Raad, van Ned.-Indië de Legercommandant, de Chef van den Generalen Staf. de Command dant der Zeemacht en de Hoofden der overige Departementen. De regeling te Delft. De Deutsche politie zal worden versterkt met rijkspolitie en militairen. Met nadruk vestigt de Commissaris van Politie de aan dacht op het feit, dat de belangstellenden uit het land het beste doen zich op te stellen langs den Nieuwen Rijksweg tusschen Rijs wijk, en Delft. Voor velen zal dit een stevige wandeling beteekenen, omdat na 10 uur geen verkeer zal worden toegelaten. Op den Nieuwen Rijksweg zal men de stoet rustig kunnen gadeslaan zonder gedrang. Het zal te Delft vrijwel uitgesloten zijn een plaats te vinden. Dit geldt vooral ook voor de diverse vereenigingen die reeds aan de Delftsche politie verzochten een plaats zoo mogelijk te reserveeren. Men zal echter goed doen tijdig te Delft aanwezig te zijn omdat verschillende stadsdeelen reeds om 10 uur worden afgesloten. ZWEMMEN TWEE NIEUWE WERELD- RECORDS GEVESTIGD. DOOR DE AMERIKAANSCHE LEONORE KNIGHT. NEW YORK, 22 Mrt. (V.D.) De bekende Amerikaansche zwemster Leonore Knight heeft te Boston twee wereldrecords, welke op naam stonden van Helen Madison, verbe terd. Het record op de 440 yard vrije slag, op 3 Februari 1931 door Madison te Seattle ge vestigd, met een tijd van 5 min. 31 sec., bracht Leonore Knight op 5 min. 30,6 sec., terwijl zij het record op de 500 yard vrije slag, op 16 Maart 1930 door Mdaison te Miami geves tigd met een tijd van 6 min. 16,4 sec. bracht op 6 min. 15,2 sec. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Statendam, Midd. Zee n. Rotterdam 22 (7 v.m.) te Napels. Nalon, Rotterdam n. Barry p. 21 Prawle- point. Delftdijk, Rotterdam n. Vancouver (20 (v. m.) van Cristobal. Blommersdijk 21 (n.m.) v. New-York naar Rotterdam, HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk 21 Maart van Bremen naar Ham burg. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Helder (thuisreis) 21 Maart te Havre. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Rietfontein (uitr.) 21 (1.26 n.m.) 120 mijl Z.O. van Land's End. Meliskerk (thuisr.) 22 te Antwerpen Heemskerk (thuisreis) 22 v. Genua. HOLAAND—OOST-AZIë LIJN. Arendskerk, 22 van Rotterdam te Amster dam. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tpisadane 20 van Hongkong naar Manilla. Tjisondari 20 Maart van Shanghai te Ba tavia. KON HOLLANDSCHE LLOYD. Flandria (uitreis) 22 (5 v.m.) van Las Pal- mas. Maasland (uitreis) 21 (8 n.m.) v. Antwer pen passeerde 22 Maart (v.m.) Vlissingen. Salland (thuisreis) 21 Maart van Bahia. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Astrea 20 van West Indië te New-York. Bennekom, Chili n. Amsterdam 21 van Cu racao via Liverpool. Calypso 21 van Setubal naar Portimao. Ceres van Saloniki naar Izmir. Fauna 21 van Venetië naar Triest. Hebe, Barcelona n. Amsterdam p. 21 Gi braltar. Irene 21 van Alicante naar Castellon. Merope 21 van Tarragona naar Valencia. Orestes 21 (8 n.m.) van Hamburg naar Am sterdam. Baarn, Amsterdam n. Chili p. 21 Dungeness Stella, Amsterdam n. Demerara p. 21 Dun geness. Simon Bolivar, 21 van Barbados n. Amster dam. Venus 21 van Lissabon naar Amsterdam. Vulcanus 21 van Malaga naar Huelva. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Trajanus 22 v. Piraeus n. Jerakini. Ganymedes 22 v. Varna te Izmir Orion 22 v. Alexandrië n. Jaffa. Cottica, 22 v. Paramaribo n. Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Tjandi (thuisreis) 22 te Suez. Sibajak (thuisreis) 22 te Suez. Kedoe 22 Maart van Batavia te Rotterdam. Buitenzorg (thuisreis) p. 22 Pt. de Galle. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone (uitreis) pass. 20 Maart St. Vin cent. Alpherat 22 Maart v. Hamburg te Rotter dam. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Laut (uitr.) p. 21 Gibraltar. Poelau Bras (thuisr.) p. 20 Gibraltar. J. P. Coen (thuisr.) 20 te Belawan. Johan de Wiltt (thuisreis) 21 van Ville- franche. Johan van Oldenbarnevelt (uitr.) 22 te Southampton. Tarakan 19 van Kurrachee naar Calcutta. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Diomed, Kobe n. Rotterdam 21 te Yoko hama. Patroclus, Japan n. Rotterdam 21 v, Sin gapore. Lepanto 22 Maart van Saigon te Rotterdam Myrmidon, Batavia n. Amsterdam p. 21 (8.3 v.m.) Start Point. City of Eestbourne, Rotterdam n. Japan 21 Maart (1.50 n.m.) 90 mijl Oost van Niton. Helenus, Batavia n. Liverpool via Havre 21 v. Genua. Mamnon, Japan naar Rotterdam 20 van Kobe. City of Lille 22 Rotterdam te Dairen terwijl hij hooDte dat de cursisten niet zou- IJMUIDEN. Aangekomen: 22 Maart. Fair Head ss. Antwerpen Arendskerk ss. Japan. P. L. M. 14 ss. Bougie. Sarita ss. Curasao. Paraguay ss. West-Indië. Landsee ss. Rotterdam. Bowling ss. Leith. Hontestroom ss. Londen. Amassia ss. West-Indië. Mavis ss. Londen. Taube ss. Antwerpen. Myrmidon ms. Java. Gateshead ss. Newcastle. Polyphemus ss. Bremen. Vechtstroom ss. Huil. Mersey ss. Goole. Orestes ss. Hamburg. Uckermark ss, .Java, Vertrokken: 22 Maart. Almkerk ms. Noordzee. Circe ss. Rotterdam. Samnanger ss. Port-Talbot. Thornlea ss. Londen. Fair head ss. Cork. Juno ss. Hamburg. Costa Rica ss. Hamburg. Kittiwake ss. Manchester. Ulysses ss.Bremen. Oberon ss. Guaiamala. Nereus ss. Rotterdam. Deucalion ss. Rotterdam. Chevycahse ss. Tyne. WEGGEBRACHTE DUITSCHE TRAWLER. Het Seeamt te Bremerhaven behandelde dezer dagen het verongelukken in de IJs- landsche wateren van den Duitschen stoom trawler „Wodan". welke zooals later bekend geworden is, opzettelijk was weggebracht. Bij het verhoor legde de machinist een volledige bekentenis af en schilderde uitvoerig hoe hij door den reeder was omgekocht. Aan het wegbrnegen van het schip droeg geen lid der overige bemanning eenige schuld omdat de machinist de daad alleen gepleegd had. De voorzitter van het Seeamt vroeg intrekking van het diploma van den machinist, waartoe dan ook besloten werd,

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6