DE TERAARDEBESTELLING DER KONINGIN-MOEDER. I BEVERWIJK DE WIELERWEDSTRIJDEN IN HET SPORTPARK. Omtrent de grasbaanwedstrijden, welke op den Eersten Paaschdag in het Gemeentelijk Sportpark zullen worden gehouden vernemen wij nog, dat het aantal deelnemende renners ongeveer 60 zal bedragen. De strijd zal gaan tusschen de uitschrijvende organisatie de Be- verwijksche Rennersclub „Kennemerland" en de Haarlemsche Rennersclub „Achilles". De bezoekende club heeft een beker uitgeloofd voor de vereeniging,welke het grootst aantal punten behaalt. Als bijzondere attractie zal een groote kop- pelrit worden verreden over 100 baanronden volgens het bekende zesdaagsche systeem. Daar de wielersport naar de meening van bet bestuur van de B.R.C. Kennemerland nog onvoldoende bekendheid bezit, zullen de dage- lijksche besturen van verscheidene plaatse lijke vereenigingen voor deze wedstrijden wor den uitgenoodig'd. EINDLES R.K. TUINBOUWWINTERSCHOOL. De openbare eindles van de Tuinbouwwim terschool, welke aanvankelijk was bepaald op Dinsdag 27 Maart is in verband met de be grafenisplechtigheden van H.M. de Koningin- Moeder op dien dag, nader vastgesteld op heden-.. Maandagmiddag van 3.305 uur in het gebouw der school aan de Baanstraat. MET TOURINGCARS NAAR DUITSCHLAND. De N.V. Mooy's autobusdiensten organiseeren voor de Paaschdagen. een tocht met touring cars naar Oberhausen. De wagens vertrekken Zaterdagmorgen uit Beverwijk. De terugreis vangt Dinsdag 31 Maart te 2 uur n.m. aan. OPENING HANDWERKTENTOONSTELLING UITGESTELD. Het bestuur van de afdeeling Beverwijk en Omstreken van de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen verzoekt ons mede te deelen dat wegens de begrafenisplechtigheden van H.M. de Koningin-Moeder de opening der handwerk tentoonstelling inplaats van DinS' dagmiddag twee uur, Dinsdagavond te half acht zal geschieden. HET JUBILEUM VAN PATER GROEN. In het comité, dat zich gevormd heeft voor het aanbieden van een huldeblijk aan onzen vroegeren plaatsgenoot Pater J. Groen, thans? missie- overste te Bandjermasin (Borneo) bij gelegenheid van diens koperen priesterfeest; hebben zitting genomen de heeren N. C. M. Brantjes, N. Commandeur, Jb. Hofland, N. J. Out, J. G. Poel, R. de Ruyter, P. B. Tervoort en P. J. de Wildt. KERKELIJKE PLECHTIGHEID VOOR DE KONINGIN-MOEDER. In de R.K. kerken van de H. Agatha en van O.L. Vrouw van Goeden Raad zal Maandag avond resp. te 7 uur en te 3.15 uur een Lof worden gehouden, waaronder gezongen en ge- geden wordt voor de zielerust van H.M. de Koningin-Moeder. HET BESTUUR VAN „RECHT EN PLICHT". Het bestuur van de R.K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht", dat in de vorige week ge houden ledenvergadering werd gekozen, heeft 'de' werkzaamheden als volgt verdeeld: 1 P. J. J. Haazevoet, voorzitter; A. v. d. Plas, Secretaris; J. H. Bremmers, penningmeester. N. J. Zuurbier, tweede voorzitter, H. Boumans Jr., tweede secretaris, C. G. J. Dekker, tweede penningmeester, Mevr. Bisschop, J. Timmer en ,W. Niesten, commissarissen. Als leden van het comité voor den te houden politieken landdag werden benoemd de-heeren J. H. Bremmers en P. J. J. Haazevoet. Van de stands- en andere organisaties zul len leden worden uitgenoodigd om zitting te nemen in een commissie, belast met de bestu deering van een R.K. Gemeenteprogram. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: Wed. W. F. H. Duwel geb. Lis- sone zonder van Velsen Peperstraat 17; E. Broerse, 12. verpleegster Haarlem Vondel- laan 13; A. Muilwijk arbeider vaan Wijk aan Duin Leliestraat 24; H. Simons koopman van Wij-k aan Duin.Leliestraat 24; W. Minderhoud boekdrukker van Vlissingen Stumphiusstraat 13; J. D. Entius zonder van Medemblik Groe- nelaan 9; J. A. de Ruiter kellner van Velsen Ardensweg 4; M. A. Olij zonder van Alkmaar Breestraat 35; Wed. G. J. Knapen—Wesse- ïingh zonder van Wijk aan Duin Romerkerk- weg 63; A. C. Kuilman fabrieksarb. van Wijk aan Duin Romerker-kweg 53a; A. Rozenheek stoker van Wijk aan Duin S. Rumpingstr. 3; P. A. Arens, landarb. van Haarlemmerliede en Spaarnwoude Z. Wijkermeerpolder 28; Th. A. Harsveld fahr.arb. van Wijk aan Duin J. Ver- meijenstraat 35; A. de Jong ingenieur van Amsterdam Scheijbeecklaan 18; P. v. Lies hout, chef-broodbakker van Wijk aan Duin, Wilhelminastraat 3; A. A. H. Blom geb. Ho ning zonder van Velsen Scheijbeecklaan 3; C. Bergen fabr. arb. van Krommenie Pater- weg 1; M. J. de Koning zonder van Haarlem St. Jose-ph Gesticht. Vetrokken: J. Bruin slager naar Oudkarspel p,a. C. Bruin; A. P. v, d. Kraan onderwijzer naar Leiden Schutterstr. 11a; A. A. G. Vasen zonder naar Haarlem Zijlstraat 3; P. C. Ku- vener zonder naar Haarlem Kloppersinkel 75, J. M. H. van Reijn zonder naar Wijk aan Duin Verl Vondellaan 22; A. Adrichem dienstbode naar Wijk aan Duin Verl Vonderllaan 22; M. i Heijnen dienstbode naar Purmerend Padje- Een blik in de Nieuwe Kerk te Delft ,waar morgen het stoffelijk overschot van de Koningin-Moeder zal worden bijgezet. dijk 13; L. de Vries, zonder* naar Wijk aan Duin C, Matersweg 22; G. Doets, havenarbei der naar Heemskerk Maarten van Heems kerkstraat 102; F. A. van de Linde, machi nist naar Wijk aan Duin Acacialaan 2; M. B. Pletting zonder naar Wijk aan Duin Regu lierstraat 33; J. van Ro-odselaar maréchaussee naar Aalben maréehausséekzerne. DE WERKLOOSHEID Aan de arbeidsbeurs van den gemeente lijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling stonden als werkloos ingeschreven: Drukkers 2, betonvlechters 3, betoonwer- kers 7, marmerbewerkers 2, marmerpolijsters 1, grondwerkers 49, metselaars 4, opperlieden 7 schilders 9, spoorleggers 1, stucadoors 3, timmerlieden 13, houtbewerkers 4, kuipers 2, stoffeerders 1, schoenmakers 2, bankwerkers 4, carrosseriemakers 1, handlangers 2, koper en blikslagers 3, loodgieters 1, machinisten 6, metaalbewerkers 5, monteurs 2, Plaatwer kers, 2, smeden 1, soldfeerders 2, stokers 8, voorslaanders 1, bakkers 1, sigarenmakers 13, sorteerders 2, slagers 1 .landarbeiders 27, rei zigers 2, teekenaars 1, chauffeurs 8, expedi teurs 1, kellners 1, winkelbedienden 1, schip pers 2, incasseerders 4, kantoorbedienden 3. losse arbeiders 129, werksters 2, glas in lood- zetters 1. Totaal 348 (vorige week 364). Wijk aan Duin: drukkers 1, betonwerkers 2, grondwerkers 38, metselaars 2, opperlieden 9, schilders 4, steenhouwers 1, stucadoors 1. timmerlieden 8, houtbewerkers 1, kappers 1, bankwerkers 11, carrosseriemakers 1, electri- ciens 3, handlangers 3, klinkers 2, koper- en blikslagers 6, lasschers 1, loodgieters 3, ma chinisten 4, mach. drijvers 1, metaalbewer kers 5, monteurs 2, plaatwerkers 1, stokers 7, bakkers 2, sigarenmakers 3, slagers 1, land arbeiders 31, reizigers 1, chauffeurs 10, kell ners 2, lijnwerkers 1 winkelbedienden 3, schippers 2, incasseerders 2, kantoorbedien den 5, losse arbeiders 65, werksters 4-,-Totaal 250. (Vorige'week 248). Heemskerk: Betonvlechters 2, betonwer kers 2, grondwerkers 15, opperlieden 2, schil ders 2, timmerlieden 4, bankwerkers 1, bak kers 1, landarbeiders 43, chauffeurs 3, kan toorbedienden 1, losse arbeiders 37, Totaal 113. (Vorige week 113). Totaal 711 (Vorige week 725). WIJK AAN ZEE EN DUIN DRANKWET. Ter secretarie dezer gemeente liggen ter inzage: le. Verzoekschrift van C. Bootsma, koffie huishouder te Wijk aan Zee, wonende te Wijk aan Zee en Duin, om eene volledige vergun ning voor den verkoop van sterken drank in het klein voor de beneden-voorkamer, gele gen aan de Westzijde van het perceel,Ver lengde Voorstraat No. 6. 2e. Verzoek van D. J. B. Klein Onstenk. wonende te Wijk aan Zee en Duin, alsvoren voor de beneden voorkamer, gelegen aan de Westzijde van het perceel Verlengde Voor straat No. 8. 3e. Verzoek van D. J. B. Klein Onstenk, te Wijk aan Zee en Duin, om verlof voor den verkoop van zwak-alcoholische drank in het klein voor gebruik ter plaatse in de beneden voorkamer, gelegen aan de Westzijde van het perceel Verlengde Voorstraat No, 8. 4e. Verzoek van H. van Wilsum Vos, wonen de te Beverwijk om verlof voor den verkoop uitsluitend van alcoholvrijen drank voor ge bruik ter. plaatse voor de beneden-voorloka liteit van het ongenummerd perceel, gelegen naast het perceel Hoflanderweg N-o. 1. Door Burgemeester en Wethouders dezer Gemeente is aan A. van Leeuwen, te Wijk aan Zee en Duin, een verlof B verleend, voor de beneden voorkamervan het perceel, gelegen aan den Boeweg Nb. 47. BOUWEN. Door Burgemeester en Wethouders-zijn de navolgende vergunningen tot bouwen ver leend: aan de N.V. Bollarion, te Beverwijk, tot het bouwen van 8 woonhuizen aan den Oude Alk- maarseheweg. aan E. van Rookhuizen, te Beverwijk, tot het bouwen van 3 woonhuizen aan den Hof landerweg. aan Th. Winter, te Beverwijk, tot het bou wen van 4 woonhuizen aan den Romerkerk- weg, ONGEVAL. Aan de Kanaalkade te IJmuiden is gevon den zekere P. G. wonende te Wijk aan Duin. Genoemde persoon was met zijn rijwiel geval len en met een hersenschudding per politie- brancard vervoerd naar het St. Anthonius- ziekenhuis te Velsen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Wilhelmina dochter van H. Brui- I nenberg en W. Gr,avekamp; Matthijs, zoon van D. J. Pleging en W. J. van der Mast; Albert, zoon van A. Steenhuis en E. Boltjer. Gehuwd: W. J. Rooijmans, 32 j. en M. Nu- man 28 j.; M. Romijn, 28 j. en E. E. Neumann, 29 jaar. Overleden: K. Jongert, 85 jaar, weduwnaar van T. Swagerman; E. Boots, 75 j., echtgenoot van Th. C. Kuipers; W. van der Wou de, 46 j.. weduwnaar van C, G. van Wijngaarden. HEEMSKERK BEVOLKING. Ingekomen personen: Joh. de Munck, land arbeider, A. Verherenstraat 22, van Den Hel der; Nic. J. van der Son, zonder beroep, A. Ver herenstraat 16, van Huist. Vertrokken personen: Mej. J. J. van den Outenaar, zonder beroep, van Rijksstraatweg 14 naar Wormerveer, BIJ HET OVERLIJDEN VAN KONINGIN MOEDER. Door het College van B. en W„ alsmede dooi de Vereeniging „Koninginnedag en Harddra verij", zijn. aan H. M. de Koningin telegram men van rouwbeklag gezonden. WERKVERSCHAFFING. Heden is een aanvang gemaakt met de uit voering der werkzaamheden voor het inrich ten als wandelpark van de onmiddellijke om geving van kasteel Marquette', dit als object van werkverschaffing. Gedurende een 5-tal weken zullen pl.m. 20 werkloozen hieraan te werk worden gesteld. De Ned. Heidemaat schappij is met de algemeene controle belast, terwijl de dagelijksche leiding vermoedelijk zal berusten bij den heer H. A. de Kruijff, al hier. Het uurloon, dat door den Minister was bepaald op f 0,28, is door toedoen van B. en W. verhoogd kunnen worden met 10 a 15 pet. Geboren. Gerarda Josepha, d. v. Adr, P. Klaasse en M. C. W. de Ruijter; Margaretha Josepha Maria, d. v. Joh. Vendel en Marg. Duij kersloot; Woutera Maria, d. v. J. de Munck en Cath. S. M. van Santen. Ondertrouwd: Jac. Th. Droog, te Velsen en Anth. M. Putker, alhier; Hendr. Schram, al hier en Hendr. D. Bruin te Oudkarspel. De stoet zal een lengte hebben van anderhalven kilometer. Onder voorzitterschap van den commissaris der.Koningin in Zuid Holland jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek is Zaterdag in het gebouw van.de provinciale griffie te 's-Gravenhage een persconferentie gehouden in welke mede- deeling is gedaan omtrent de plechtigheid van Dinsdag a.s. HIM. de Koningin zal eerder dan de stoet aan de Nieuwe Kerk te Delft zijn' en voor den ingang van de Nieuwe Kerk het stoffelijk overschot van haar Moeder opwachten. De stoet zal een lengte hebben van anderhalven kilometer, en zich voortbewegen in den z.g. begrafenispas. De weg, die reeds eerder is meegedeeld is in het geheel 9,9 kilometer lang. Hij zal geheel per rijtuig worden afgelegd. Men rekent dat de stoet drie uur en 40 minu ten noodig zal hebben, om den weg van het sterfhuis tot de Nieuwe Kerk af te leggen._ In overleg met den minister van defensie is besloten dat het korps pontonniers naast de Hoornbrug te Rijswijk een pontonbrug zal sl„an voor voetgangers. Een dergelijke brug wordt waarschijnlijk ook geslagen ;ver het provinciale kanaal aan den Oostsingel te Delft, naast" de zgn. Tweemolentjes-brug. Men kan niet zeggen hoe laat de staart van den stoet de Hoornbrug gepasseerd zal zijn, omdat er mét oponthoud gerekend moet worden. De verwachting is, dat omstreeks vijf uur de deelnemers aan den stoet in den Haag terug zullen zijn. De familie zal het eerst de kerk verlaten en zich rechtstreeks naar Den Haag begeven, vervolgens verlaat H.M. de Koningin de kerk en pas daarna zullen degenen, die in de kerk verzameld zijn kunnen vertrekken. De burgemeesters van Den Haag, Rijswijk en Delft hebben zich in gemeen overleg op het standpunt gesteld 'dat in de eerste plaats de bevolking hunner gemeenten de gelegenheid behoort te hebben het voorbijtrekken van den stoet gade te slaan. Daarom hebben zij slechts in enkele uitzon deringsgevallen gevolg gegeven aan de zeer vele verzoeken van overal in den lande door corporaties tot hen gericht om plaatsenvoor zulk een corporatie te reserveeren. Omdat er een overweldigende drukte wordt verwacht, werkt men het best mee door zoo vroeg mogelijk te komen. De rechterzijde van den rijksweg gerekend uit de richting van Den Haag blijft vooi de bevolking van Rijswijk en Delft en het overige publiek open. Binnen Delft zal het Oude Delft, waarlangs zich de stoet zal bewegen, geheel vrij worden gehouden van publiek. Men zal aan de overzijde van de gracht kunnen staan. De ruimte op het Oude Delft is namelijk zoo beperkt, dat er voor de slippendragers, die van het Kalverboseh af weer ter zijde van de lijkkoets zullen gaan, maar nauwelijks plaats genoeg is. Voorzoover de ruimte toelaat wordt het publiek op de Markt toegelaten. De afzetting in Den Haag, Rijswijk en Delft. In Den Haag zal de afzetting w'óidèn ge handhaafd totdat de heele stoet en ook de personen, die in de Kerk te Delft aanwezig zijn geweest in de residentie zijn teruggekeerd. Het zelfde geldt voor Rijswijk en Delft. De afzet ting langs, den weg wordt om 9 uur effectief. Het publiek, dat in de huizen langs den af ge- zetten weg moet zijn, zal dus moeten zorgen, dat het daar voor dien tijd aanwezig is. Na dien tijd kan er geen doorgang meer worden verleend. Langs een groot aantal wegen zal het ver keer na 8 uur worden stopgezet. Voertuigen, welke zich in die kringen bevinden, mogen daarna ook niet meer in beweging worden ge zet. Eere-front van reserve-officieren. De heeren reserve-officieren kunnen als militair eere-front de laatste eer bewijzen aan het stoffelijk overschot van H. M. de Koningin- Moeder bij de plechtige teraardebestelling. Zij, die aan dit eerbetoon wènschen deel te nemen, zullen daartoe onder algemeen be vel van den Garnizoens-commandant 's-Gra venhage zijn opgesteld op het Lange Voor hout. Radio-uitzending der uitvaart. Ter aanvulling van de reeds gedane mede- deelingen wordt nog ter kennis gebracht, dat de uitzending van de uitvaartplechtigheden van de Koningin-Moeder Dinsdag des voor middags kwart voor tien aanvangt en wordt beëindigd, nadat de bijzetting in de Nieuwe kerk heeft plaats gevonden. De Koningin heeft goedgevonden, dat de plechtigheden in de kerk mede worden uitge zonden. De regeling van de uitzending is zoo getrof fen, dat de luisteraars den stoet bij het ver trekken van het paleis, bij aankomst op het Rijswijksche plein in Den Haag, bij het voor bijtrekken te Rijswijk en bij aankomst bij de kerk te Delft volledig kunnen volgen. Extra-treinen. De Ned. Spoorwegen hebben voor Dinsdag de volgende maatregelen getroffen: Behalve een aantal extra militaire treinen naar Den Haag en Delft zal op het baanvak Amsterdam C.S.—Rotterdam D.P. door het in leggen van circa 98 extra elect-rische treinen om de 10 a 15 minuten vervoergelegenheid worden gegeven. Op de groote stations dezer lijn kunnen reeds plaatskaarten, geldig op Dinsdag heden worden gekocht, zoodat de loketbediening op Dinsdag wordt ontlast. Omtrent het muzikale gedeelte tijdens de begrafenisplechtigheid in de kerk vernemen wij, dat de leiding zal berusten bij dr. J. Wa genaar, De heer W. van Thienen, oudste van de stedelijke organisten te Delft, zal het orgel bespelen. Naast het orgel zullen bazuinen wor den opgesteld. Bij aankomst van het stoffelijk overschot van Koningin Emma in de kerk zal het Waldeck Pyrmontlied worden gespeeld, bij het afdalen in den grafkelder het Wilhelmus. Tijdens den dienst zullen door de aanwezigen twee koralen worden gezongen. DE ROUWSTOET. Na de militaire afdeelingen ter opening van den stoet, volgen een rijknecht-majoor en twee rijknechts te paard. Vervolgens komt een hof rij tuig, waarin de waarnemende ka merheer-ceremoniemeester jhr. Siekinghe en de kamerheer i.b.d. jhr. ir- Six, gezeten zijn. Naast elk portier gaat een lakei. Daarna volgt waarschijnlijk een hofrijtuig, waarin de oud-intendant van Soestdijk, de heer Groe- neveldt, de secretaris van wijlen H.M. de Koningin-Moeder, jhr. Witsen Elias, en de geneesheer dr. De Jongh. Hierachter sluiten zich aan zes hofrijtuigen, bestemd voor de 24 kamerheeren. dragers van het stoffelijk overschot, een hofrijtuig, bestemd voor de dragers van de slippen van het rouwkleed en een hofrijtuig waarin de opper-ceremonie- meester van H.M. graaf Dumonceau, gezeten is. Naast elk portier van deze laatste hofrij tuigen gaat een lakei. Dan volgt de rouwwagen, bespannen met acht paarden, behangen met rouwlcleeden, een koetsier naast elk paard. Op het rouwkleed, dat de kist dekt, zullen de kroon van H.M. de Koningin-Moeder ge plaatst worden en een roodfluweelen kussen, waarop de orde-teekens van H.M. zijn ge hecht. De vier slippen van het rouwkleed worden vermoedelijk gedragen door de heeren jhr. mr. Schimmelpenninck, waarnemend groot meester van HM. de Koningin-Moeder, Juckema v, Burmania baron Rengers van Warmenhuizen, hofmaarschalk van H-M. de Koningin-moeder, jhr. De Jonge van Zwijns- bergen, intendant van Soestdijk, en Sixma baron van Heemstra, particulier secretaris van H.M. de Koningin-Moeder. Aan weerszijden van den rouwwagen gaan de 24 kam er heer en-dragers; Respectievelijk ter rechter en ter linkerzijde van den rouw wagen rijden de chef van het militaire huis, adjudant-generaal, vice-admiraal b.d. Bau- duin en de gouverneur der koninklijke resi dentie, luitenant-generaal jhr. Röell. Achter den rouwwagen volgen te voet de officianten en het personeel van HM. de Koningin-Moe der. Daarachter komen te paard de officieren der landmacht van het militaire huis, t-wee aan twee naar ouderdom van rang. In een hofrijtuig volgen de hofdames van H. M. de Koningin-Moeder. Naast elk portier gaat een lakei. Vorstelijke verwanten. Hierop komen de hofrijtuigen, waarin de vorstelijke personen gezeten zijn, die in den stoet meerijden. In het eerste rijtuig is Z.K.H. de prins der Nederlanden, hertog van Mecklenburg gezeten, met Z.D.H. den vorst van Waldeck en Pyrmont. Naast het rechter portier gaan een hofjager en 'twee lakeien, naast het linkerportier drie lakeien. Hetzelf de is het geval met de volgende rijtuigen. Na dit vijftal komt vermoedelijk in een hofrijtuig met een lakei naast elk portier als vertegenwoordiger van de Luxemburgsche regeering, de minister-president van Luxem burg, de heer Bech. Voorts komen er een aantal hofrijtuigen, waarin Hoogwaardigheidsbekleders van het Hof. Na deze hofrijtuigen volgen de offician ten en personeel van HM. de Koningin, die H.M. de Koningin-Moeder onder haar regent schap hebben gediend, alsmede luitenant-ko lonel v. d. Wall Bake,commandant van korps rijdende artillerie, toegevoegd aan Z.K.H. Prins Eugen van Zweden, de kapitein ter zee ba ron De Vos van Steenwijk, adjudant i.b.d. van H.M. de Koningin, commandant van het Kon. Instituut van de Marine te Willemsoord, toegevoegd aan Z. K. H. den graaf van Vlaan deren, de majoor van den generalen staf, baron Van Voorst tot Voorst, toegevoegd aan Z.K.H. den prins van Luxemburg, en jhr. mr. dr. De Beaufort, kamerheer i.b.d. van H.M. de Koningin, secretaris van den Raad van State, toegevoegd aan Lady May Abel Smith Op een aantal voertuigen, vermoedelijk drie, volgen de kransen en bloemen, terwijl de stoet wordt afgesloten door militaire afdee lingen. Toegang tot de Nieuwe Kerk. De Opperceremoniemeester van H. M. de Koningin maakt bekend, dat de genoodigden voor de Nieuwe Kerk hun oranje c.q. witte toegangskaarten moeten vertoonen, zander vertoon waarvan geen toegang kon worden verleend. Voor de V. A. R. A.-microfoon heeft Za terdagavond dr. Henri Polak de Koningin- Moeder herdacht. Een hooge opvatting van haar taak had de Koningin-Moeder en zij voedde ook haar dochter in dien geest op. Spr. schetste de Koningin-Moeder als een edele vorstin. Zondagavond heeft de heer Vogt voor de A. V. R. O.-microfoon een korte rede gehou den over het- overlijden der Koningin-Moeder SCHEEPVAARTBERICHTEN Lochkatrine Rotterdam naar Vancouver 21 te San Francisco. |Statenda>m Midd. Zee n. Rotterdam 24 2 n.m. te Cannes. Rotterdam 24 n.m, van New York n. Ber muda. Volendam Rotterdam n. New York 24 v.m. te Halifax. Blommersdij'k New York n. Rotterdam 23 n.m. te Halifax Lochgoil Vancouver n. Rotterdam 23 te Southampton. Breedijk 24 van Rotterdam n. New York. Narentha 24 van Rotterdam n. Vancouver. HALCYON LIJN 'Stad Amsterdam Rotterdam n. Stockholm p. 23 Elsenneur. Rozenburg 24 van Rotterdam n. Bayonne. Stad Dordrecht 23 van Bagnoli n. Melilla. Stad Haarlem 23 v. Pto Ferrajo n. Melilla. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Nieuw Zeeland 23 van Brisbane n. Singa pore. Nieuw-Holland Singapore n. Melbourne •22 van Batavia. Aagtekerk 24 -van- Brisbane naar Rotter dam., JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. 'Tjiisadane ,23 van Manilla na-ar Ma cassar, Tjinegara 22 van Hongkong naar Amoy. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Gaasterland thuisreis 26 n.m. te IJmuiden verwacht. Zeelandia thuisreis 24 9 v.m. van South ampton 25 5 v.m. verwacht. Amstelland 24 van Rotterdam n. Antwer pen. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Aurora Rotterdam n. Oran p.. 24 Gibral tar. Costa Rica. 23 (8 n.m. v. Amsterdam te Hamborg, Calypso Cadix p. 24 Gibraltar. Ceres 23 van Izmir te Stamboul. Euterpe 23 van Bordeaux n. La Pallice. Fauna 23 van Triets n. Fiume. Juno 24 van Amsterdam te Hamburg. Orion 24 van Beyrouth n. Haifa. Perseus 23 van Aarthuus n. Amsterdam. Tiberius Rotterdam h. Genua p. 23 Gibral tar. Ulysses 23 10 u. n.m. van Amsterdam te Bremen. Vuleanus .23 van Hueiva n. Lissabon. Deucalion 24 van Rotterdam naar Vigo. Vesta 24 van Rotterdam n. St. Ubes. Pluto 24 van Gothenburg te Amsterdam. Helder 24 v. West-Afrika te Amsterdam. Bodegraven 24 van Amsterdam n. Duin kerk. Ajax 24 van Amsterdam n. Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Nopan 24 van Rotterdam te Batavia. Kota Agoeng uitreis 23 5 n.m. te Genua. ROTTERDAMZUID-AMERTKA LIJN. Alpha cca thuisreis 23 te Santos. Alwaki 25 3 v.m. van Buenos Ayres te Rotterdam. Alpherat 24 van Rotterdam n. Buenos- Ayres. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Bin tang Calcutta n, Vancouver 23 te Los Angeles. Saparoea 24 van Vancouver tè Calcutta. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Poelau Bras thuisreis p. 23 Ouessant. Tgbian uitreis passeerde 23 Kaapstad. Tanimbar thuisreis pass. 23 Perim. Marnix van St. Aldegonde thuisreis 23 van Singapore. Poelau Laut uitseis 24 van Napels. J. P. Coen thoisreis 24 van Colombo, STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Deucalion, Japan n. Rotterdam 23 te Suez. Myrmidon 24 van Amsterdam n. Londen. Patroclus Japan n. Rotterdam 23 van Pen an g. Philoctetes, Dairen n. Rotterdam 23 te Hongkong. Troilus 22 van Liverpool te Batavia. POLEN KOOPT SLEEPBOOTEN. De sleepbooten „Gele Zee" en „Javazee" van L. Smit en Co.'s Intern. Sleepdienst, zijn naar Polen verkocht. De „Gele Zee" was reeds geruimen tijd op gelegd, de „Javazee" werd in de Maassluissche haven voor een reis naar Devonport in ge reedheid gebracht, Groote diepgang Het met benzine van Aruba aangekomen Noorsche motortankschip Pan Europe pas seerde naar Amsterdam met een diepgang van 8,4 meter. In combinatiedienst Het Duitsche motorschip Pernambuco is Zaterdagmorgen van Hamburg naar Amster dam gepasseerd om aldaar te laden voor Zuid-Amerika in den gemeenschappelijken dienst met den Koninklijken Hollandschen Lloyd, Scheepvaartbeweging In de afgeloopen week kwamen hier binnen 53 stoom- en 12 motorschepen, tezamen 65 schepen tegen 62 schepen in de voorafgaande week. Naar zee passeerden deze week 60 stoom- en 13 motorschepen, tezamen 73 sche pen tegen 57 schepen in de week tevoren. Uit en naar zee passeerden in de laatste week 138 schepen of 9 schepen meer dan in de voorlaatste week. aanvaring Het van Danzig naar Amsterdam bestemde Duitsche motorschip Mangan is in aanvaring geweest en met schade te Cuxhaven binnen gelopen. Het schip is inmiddels hier aange komen. Opgelegd Zaterdag waren te Rotterdam 32 schepen opgelegd, van welke 11 onder buitenlandsche vlag.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5