BEVERWIJK Mannenvernietiging. Onze Leening aan Frankrijk. Enkele dagen geleden werd Nederland ver rast met het bericht dat een Nederlandsch bankierssyndicaat besloten had een credie. van maximaal honderd millioen gulden te verstrekken aan den Franschen Staat. Het is een crediet op korten termijn, n.l. voor één jaar. De remises voor dit crediet zijn reeds voor het overgroote deel verzekerd uit eigen goud- en wisselvoorraden der participanten, die zijn: Mendelssohn en Co., de Nederland- sche Handel Maatschappij, de Banque de Paris et des Pays-Bas, de Twentsche Bank, de Incasso Bank, Lippmann Rosenthal Co., de Ned.-Ind. Handelsbank, Pierson Co., de Rotterdamsche Bank, R. Mees en Zoonen en Heldring en Pierson. Het crediet is verleend nadat de Nederlandsche Bank verklaard had. er geen bezwaar tegen te hebben. Later verscheen een toelichting, waarin verklaard werd dat dit crediet „slechts" voor dertig millioen de Nederlandsche geldmarkt betrof, en dat de overige zeventig millioen Zwitsersche en Fransche relaties van het be wuste syndicaat betroffen. De wegen van den internationalen geld handel zijn uitermate geheimzinnig, en het is geen wonder als duizenden Nederlanders zich bij het lezen van dit bericht de oogen uitgewreven hebben, het opnieuw gelezen, en er nog niets van gesnapt. Wel zullen zij eruit afgeleid hebben, wat dan ook waar is, dat het internationalisme in de wereld der financiën wel zeer sterk gegroeid moet zijn, en dat dit één dier internationalismen is, waar mee de democratie niets heeft te maken. Want een dergelijk besluit wordt maar genomen, en kortweg aan den volke medegedeeld, zon der dat de Staten-Generaal er ook maar het minste mee uitstaande hebben gehad. De Regeering wel? Dat blijkt ook nergens uit. De Nederlandsche Bank heeft gezegd dat zij er geen bezwaar tegen had, maar de Neder landsche Bank is geen Staatsbank. Dat be wijst dus niet dat er een regeeringsoverleg aan is voorafgegaan. En van eenig handels voordeel, ons van Fransche zijde in ruil voor deze royale credietverleening verstrekt, ook niets gebleken. De Fransche pers zegt, dat daar geen sprake van is. Waarom dan eigenlijk? Het is natuurlijk een aangename en weldadige gedachte, dat wij in staat zijn een groote mogendheid uit haar financiëele moeilijkheden te helpen met een sommetje van honderd millioen gulden, waarvan dertig millioen uit onze eigen geld voorraden komt. Het Fransche geldbeleggen- de publiek is voor tweehonderd millioen francs door den heer Stavisky opgelicht en de heele wereld weergalmt al maanden lang van het schandaal. Het heeft het crediet van den Franschen Senaat bij zijn eigen volk ook niet bevorderd, hij kan dat milliard dat- ie noodig heeft niet van de Fransche banken los krijgen, en nu leent-ie het maar in Ne derland Levendig kan ik mij voorstellen dat de Fransche pers hiermee ingenomen is en zegt: „ons crediet in het buitenland is ongeschokt door de recente gebeurtenissen".Hm. Blijk baar wel bij de Nederlandsche bankiers. Maar bij het Nederlandsche volk, dat op geen enkele wijze, noch direct noch indirect, in zulk een transactie gekend wordt, dat er zelf allesbehalve goed aan toe is, dat enorme belastingbedragen aan zijn eigen Staat moet betalen en ongetwijfeld binnen niet te lan gen tijd weer eens opgeroepen zal worden om op zijn leeningen in te schrijven? Is dit zaakje wel verantwoord? En hoe? Misschien zou een dergelijke credietverlee ning aan Duitschland niet tot stand komen. In elk geval zou die er ook riskant uit zien. Maar waarom moeten we eigenlijk zoo'n uit bundig vertrouwen in den huidigen toestand in Frankrijk toonen? Het moet een tekort van vijf milliard francs op zijn begrooting voor 1934 trachten weg te werken. Daar wordt aan gewerkt, maar de zaak ziet er niet rooskleurig uit aangezien de loonen en sala rissen in Frankrijk al zeer sterk verlaagd zijn en men er blijkbaar niet aan denkt te bezui nigen op de twaalf milliard francs of daar omtrent, die men in één jaar aan leger, vloot en luchtvloot uitgeeft. Het laatste bericht luidt: vijf- a zeshonderd millioen francs be zuiniging op „sociale lasten". De bewapeningswedstrijd wordt, mede door Frankrijk, met volle kracht voortgezet. Deze belangwekkende race, gevolg van de treurige impotentie der confereerende „staatslieden" is een voortdurend gevaar voor een klein land als het onze. Moeten wij daéir geld voor leenen, terwijl de uitkomst ervan, als er niet door een of andere hemelsche zegening een eind aan komt, de vernietiging van Europa en in de eerste plaats van de kleine naties zal zijn? Zou het niet logischer zijn als de kleine landen onderling besloten, geen finan- ciëelen steun meer aan de-tot-de-tanden- bewapende reuzen te verleenen tenzij zij van hun bewapeningsrazernij afzien? Heel logisch niet waar? Maar de regeeringen der kleine staten hebben over deze dingen niet te be slissen, omdat zij geen controle hebben over het bankwezen dat internationaal is. Er zou wel meer op dit chapiter te zeggen zijn. Voor het oogenblik zou ik alleen, en met verwondering, de vraag willen stellen: „Zouden wij niet eens behoorlijk over deze zaak ingelicht kunnen worden? Is er geen enkel Kamerlid, dat het de moeite waard vindt er de regeering over te interpelleeren, of er althans schriftelijke vragen over in te dienen? Dat zou toch wel heel vreemd zijn Het is natuurlijk best mogelijk dat de Fransche regeering kort ook geen berichten meer zullen verschij nen zooals dit: PARIJS, 23 Maart. Hedennacht om 1 uur werd de „Petit Parisien" opgebeld door een onbekende, die mededeelde, dat de minister van Landbouw, Queuille, vermoord was. Hec blad belde onmiddel lijk het huis van den minister op. Deze kwam zelf aan de telefoon, toonde zich volstrekt niet verrast over deze infor matie en zeide, zelf door een onbekende te zijn opgebeld, die, zonder veel omhaal, verklaarde, dat hij, Queuille, binnen 48 uur zou worden neergelegd, omdat hij als verantwoordelijk wordt beschouwd voor den zelfmoord van den vroegeren hoofd ambtenaar aan zijn departement,, B-lan- chard. (Tel.) Het is slechts een van de vele staaltjes de zer dagen. Gezamenlijk vormen zij voor ons geen credietwaardigheid. De enorme bewape ningen der „reuzen" maken ze zeker voor het Nederlandsche volk, dat erdoor in doodsge vaar dreigt te komen, niet credietwaardig. R. P. EINDLES TUINBOUW-WINTERSCHOOL. Maandagmiddag werd de cursus 19331934 van de R.K. Tuinbouwwinterschool aan de Baanstraat gesloten met een eindles, welke werd gegeven in tegenwoordigheid van ouders en genoodigden. Tegenwoordig waren o.m. Burgemeester H. J. J. Scholtens, de wet houders J. F. Braun en K. Steyn, Rector J. P Kok, voorzitter van het schoolbestuur, de heeren Mr. Dekkers secretaris van den L. T. B., Jac. Groen, voorzitter van de tuinders vakgroep van den L.T.B. en Deken J. M. Lucassen. Na-dat Rector Kok een welkomstwoord had gesproken werden nog eenige korte lessen gegeven door den directeur der school Ir. Bunnemijer (kassenbouw) en de heeren Jansen (bemestingsleer) en B, J, v. d. Peet (Fransche taal), waarbij de gediplomeerde leerlingen, zes in getal, van de tijdens de twee winter-halfjaren opgedane kennis ge tuigenis konden afleggen. Na afloop daarvan heeft de directeur ge wezen op de beteekenis van het diploma en hoopte dat de opgedane kennis den leerlin gen tot nut zou strekenen. Burgemeester Scholtens reikte vervolgens de diploma's uit en verbond daaraan den wensch, dat de school van deze leerlingen veel genoegen zou beleven. De burgemeester stelde onder gelukwen- schen de einddiploma's ter hand aan W. de Wit, Joh. Berg, H. Fransen, H. D, A. Brink J. PI. van Dijk en P. Jansen (met lof). Rector Kok sprak eveneens woorden van elukwensch en wees daarbij nog eens op de beteekenis van de stichting dezer school. Spr. meende dat de crisis ongetwijfeld tot gevolg heeft gehad, dat deze onderwijsinrichting niet door meer leerlingen wordt gevolgd. Niet temin twijfelde spr. er niet aan of weldra zullen meerdere leerlingen van dit tuinbouw- onderwijs gaan profiteeren. Namens de leerlingen heeft J. van Dijk aan het slot van deze plechtigehid directeur en leeraren, alsmede den voorzitter van het schoolbestuur dank gezegd voor het genoten onderwijs. R.-K. COÖP. TUINDERS VEREENIGING „KENNEMERLAND". Boerekool f 4060 Spinazie per kist 3560 SÏa per kist 7085 Rabarber per bos 618 Raapstelen per bos 2 1/5— Radijs per bos 56 Selderie per bos 45 Prei per bos 620 Witlof per K.G. 10—18 Uien per K.G. 1—2 Roodekool per stuk 712 Gele kool per stuk 610 Spruiten per K.G. 1226 (Een Engelsch professor, president van de Kon. Microscopische Verg. heeft voorspeld, dat de tijd zal ko men, dat de vrouwen de -mannen niet slechts overvleugeld, maar vol komen uitgeroeid hebben) Hoe komt het toch, dat wijze professoren Meest Am'rikaansch. en soms uit Engeland, Van tijd tot tijd ons aller rust verstoren Met staaltjes van hun vooruitziend verstand? Zij voelen een behoefte aan voorspellen, En beelden uit, hoe in een ver verschiet Men zich den mensch of d'aarde voor moet stellen, Erg vroolijk is het beeld gewoonlijk niet. Ziehier weer een, die maar liefst alle mannen Verdwijnen laat, zij het nog niet zoo gauw, Gevolg van nu nog onbewuste plannen Tot mannenovervleugeling der vrouw. De man is zeer zijn roem aan 't overleven, De vrouw is 't sterk en opkomend geslacht, En als geen man meer over is gebleven, Dan heeft de vrouw haar grootsche taak volbracht. Dan hoeft ze zich niet meer aan hem te storen, Dan heeft ze nooit meer stof tot ergernis, Dan is haar pas het waar geluk beschoren, In een bestaan dat zonder zorgen is. Zooals 'k al zei, 't zijn verre toekomstplannen, Er is een troost hog voor de vrouw van thans, Er zijn voorloopig nog voldoende mannen, Al worden zij misschien steeds minder mans. P. GASUS DE MOEILIJKHEDEN DER VEILINGEN. Druk bezochte tuinders- vergadering. EEN MOTIE AAN REGEERING EN RECHTBANK. „SAMENWERKING" VERGADERT. De ledenvergadering van de Coöperatie .Samenwerking" zal a.s. Donderdag in het ebouw van den Beverwijkschen Bestuurders b-ond in de Wilhelminastraat worden ge houden. HET KORTSTONDIGE CONFLICT BIJ DE WERKVERSCHAFFING. Omtrent de aangelegenheid van het ver leenen van een dag verlof met behoud van loon aan de tewerkgestelden bij de werkver schaffing', kunnen wij nog mededeelen, dat twee arbeiders bij den burgemeester zijn toe- elaten, nadat de overigen het werk, dat zij Maandagmorgen neerlegden, hadden hervat. Het resultaat dezer besprekingen is geweest, dat aan degenen, die de begrafenisplechtig heden van H.M. de Koningin-Moeder wensch ten bij te wonen, een formulier werd ver strekt. Dit formulier moet door de politie van Den Haag, Leiden, Oegstgeest of Wasse naar, ten bewijze, dat de betrokken arbeider inderdaad het juiste gebruik van dezen ver den toestand in eigen 4 lofsdag heeft gemaakt, zijn afgestempeld en land meester zal worden, zoodat er binnen- den volgenden das: worden ingeleverd. Aan den oproep van het comité, gevormd uit de leden van de R.K. Coöp. Tuinders- vereeniging „Kennemerland" en de Coöp. Aankoop- en Veilmgsvereeniging „Vrije Groenten- en Fruitveiling", om in een ver gadering te spreken over de financieele moeilijkheden, welke gerezen zijn tusschen deze veilingsbesturen en de Spaarnebank N.V., was Maandagavond door honderden aangesloten tuinders gevolg gegeven. Zeker 500 toehoorders waren in de groote zaal van het gebouw der K.S.A. aanwezig, toen de heer B. Hagen, bij wien de leiding der bijeenkomst berustte, in zijn openings woord toelichtte, dat deze vergadering was belegd met het doel, om een antwoord te geven op de bekende vraag, die op aller lip- >en brandt naar meer licht en meer klaar heid. De heer W. van Dok uit Heiloo heeft daarna in een betoog, dat onafgebroken on geveer drie uren duurde de situatie uitge stippeld en de richtlijnen aangegeven, waar langs zal moeten gewerkt om de dreigende catastrophe af te wentelen. Spr. deelde in de eerste plaats mede, dat geen ander doel voorzat, dan een onrechtvaardige last af te wentelen van de schouders der tuinders en besprekingen te voeren, om het mes der faillissementsaanvrage dat de leden op de keel is gezet, weg te slaan. De beteekenis dezer bijeenkomst reikte, aldus betoogde spr. ver over de grenzen van Beverwijk, men was n.m.l. niet bijeengekomen, om als 1-eden van de coö peratie de wettelijke aansprakelijkheid af te wijzen, maar om de grondslagen der coöpe ratie te verdedigen voor het geheele land. Komende tot de kern van zijn betoog her innerde spr. er aan hoe de besturen het door de Spaarnebank in Januari j.l. aangevraagde Lenore Knight heeft de wereldrecords 440 en 500 yards vrije slag, die op naam stonden van Helen Madison, gebroken. faillissement van „Kennemerland" en „Vrije Veiling" geheim hadden gehouden. Indien deze aanvrage inderdaad geheim was geble ven, dan zou zich hier waarschijnlijk het ge val hebben herhaald, als destijds met de Haarlemsche veiling is gebeurd, namelijk een liquidatie-vergadering met alle gevolgen daar aan verbonden. Met de verklaring van het bestuur welke na publicatie van de faillisse mentsaanvrage kwam en waarin werd gezegd, dat de aaansprakelijkbeid der leden voor de schulden van de bollen veiling berustte op een notariëele fout was geen enkel lid tevreden. De aansprakelijkheid was in elke vergadering afgewezen. De besturen gingen echter te goeder trouw onderhandelen voor een rege ling over een schuld die in feite steeds ont kend was. Maar, aldus betoogde spr., wanneer men onderhandelt op een basis van aanspra kelijkheid erken je schuld. Bovendien achtte spr. onderhandelen met het mes op. de keel minderwaardig en spr. heeft, het de besturen als een verwijt aange merkt, dat zij dit minderwaardigheids gevoel gedemonstreerd hebben. Spr. ging ver volgens na hoe de bollen veiling stond tegen over de groentenveiling. In de oprichtingsacte van de bollenveiling van 1929 stond om schreven dat de machtiging voor de oprich ting verleend was in een ledenvergadering van de veiling „Kennemerland" en dat het vereiseht extract uit de notulen aan de mi nute was gehecht. Spr. had geconstateerd, dat dit uittreksel niet aan de acte was ge hecht, om de eenvoudige reden, dat een der gelijk besluit nooit door de ledenvergadering was genomen. De besturen nu hebben met hun onderhandelingen de beteekenis niet begrepen van het feit dat met deze zaak de coöperatie met wettelijke aansprakelijkheid valt of staat. Jaar in jaar uit hebben de voorzitters aldus spr. de bewuste leugen geuit, dat zii elke aan sprakelijkheid voor de gr oen ten veilingen af wezen, Ze konden waarschijnlijk niet anders, zei-de spr. want als ze het niet gedaan hadden- was hun kaartenhuis al veel eerder in elkan der gestort. De rechter die de faillissements aanvrage te behandelen kreeg, heeft de acte van 1929 ter zijde gelégd omdat zij niet deugde en greep terug naar een overeen komst van 1925 tusschen „Kennemerland" en „Vrije Veiling" waarin zij overeenkwamen bol len te gaan veilen. Deze overeenkomst berustte op d-e Koninklijk goedgekeurde statuten van i de gr oen ten ve i 1 in ge nwaarin ook de limiet voor het vérstrekken van eredieten was 'om schreven, zonder toestemming' der Algemee- ne Vergadering. Deze limiet was voor de „Vrije Veiling" f 10.000, maar uit een balans van de bollenveiling van 1 Jan. 1932 bleek, dat f 304.654 verschuldigd was aan de Spaar- De Prins van Wales heeft zich weer eens op het sportveld laten zien, thans om de leden van het elftal, dat de competitie der werk looze Engelsche voetballers won, te com plimenteeren. - nebank. Krachtens de overeenkomst van 1925 had het bestuur geenszins vrijheid in het verleenen van eredieten. Men heeft spr. van de zijde der besturen kwakzalverij verweten, maar spr. vraagt zich af wat daar meer op lijkt, zijn optreden t)f het aan „de laars lappen-" van statuten en het saboteeren van de wet op de coöperaties. In een onlangs gehouden gecombineerde vergadering heeft spr. op zijn concrete vragen over de aansprakelijkheid ontkennende ant woorden ontvangen. Maar als er geen aan sprakelijkheid is, vroeg spr. waarom moet dan worden onderhandeld om f 90.000 bijeen te krijgen? Hoe ter wereld is het mogelijk, dat een rechter den wensch van een bestuur, om te procédé eren negeeren kan en dreigt met het uitspreken van het faillissement zonder vorm van proces'? De rechtskundige adviseur van de beide vereenigingen heeft spr. op deze vragen letterlijk geantwoord: „Dat is me ook een raadsel". Al deze vragen eischen een antwoord daarom was het organi- seeren van deze vergadering geen onorgani satorische daad, maar een tactische zet, aldus spr. De heer v. Dok respecteerde den goeden wil van Boerenleenbanken van regeering en van landbouwcrisisfonds om f 90.000 te fourneeren, maar verklaarde er niet veel van te gel-ooven omdat de crisis-accountantsdienst op het standpunt staat, dat de aanvrage moet worden afgewezen. Spr. vroeg de aanwezige bestuursleden dit tegen te spreken. Deze tegenspraak bkef uit, zoodat spr, vaststelde dan toch in goed gezelschap te zijn. Spr. merkte vervolgens op, dat er gesproken is over een „lek" in de besturen. Hij stelde daar tegenover, dat het rechtvaardigheidsgevoel van deze bestuursleden heeft gesproken. Maar, riep spr. uit, „het heele schip is rot en als' jullie doorgaat het roer in handen te laten van menschen die jaar in jaar uit doorgaan het schip naar den kelder te voeren, zal het schip zinken". Spr. zeide er voorts van overtuigd te zijn, dat bij eventueele uitspraak van het faillis sement binnen enkele dagen vernietiging zal volgen op grond van verzet. Indien het faillis sement inderdaad wordt uitgesproken, dan be- teekent dit een vrijbrief voor speculanten, 0111 firma's op te richten, die de groentenveilingen een schuld van f 230.000 op het doek schuiven en tevens zou de grondslag der geheele coöpe ratieve beweging in puin gaan. Vermoedelijk zal het totale bedrag van f 90.000 wel worden geleend aan de groentenveilingen, maar spr. was er tevens van overtuigd, dat dit de op richting van een nieuwe bollenveiling betee- kent, die zich garant zal stellen voor rente en aflossing. Maar daaruit zal het verplicht vei len van bloembollen noodwendig moeten volgen. Spr. gaf de vergadering in overweging over geen enkele regeling hoe dan ook te spreken, of het moet zijn op grond van kennis van alle feiten en van volledige openbaarheid. Met algemeene stemmen werd besloten na mens de groepen leden een brief aan de vei- lingbesturen te zenden, waarin o.m. verzocht wordt onverwijld een rapport te doen uitbren gen door een strikt neutralen accountant en binnen 14 dagen een ledenvergadering bijeen te roepen, waarin dat rapport wordt behan deld. Vervolgens werd een commissie benoemd van zes leden, die bij dat accountantsonderzoek tegenwoordig is. Voor de „Vrije Veiling" namen in deze commissie zitting de heeren J. v. d. Sluys, Spreeuw en De Vries. Voor „Kennemerland" zouden eveneens drie leden worden aangewezen. Tenslotte werd nog met algemeene stemmen een motie aangenomen van den volgenden in houd De Tuinders, allen leden van hetzij de coöp. yeilingsvereemging Kennemerland, hetzij'dé8® coöp. veilingsveréenigihg Vrije Veiling, beide gevestigd te Beverwijk en beide coöperatieve vereenigingen onder wettelijke aansprakelijk- heid, in vergadering bijeen in het K.S.A.-ge- bouw te Beverwijk op 26 Maart 1934 ontkennende dat deze beide veilingsvereeni- gingen aansprakelijk zouden zijn voor schul den, aangegaan door of namens de bollen veiling Beverwijk, aangezien deze buiten machtiging of voorkennis der leden is gesticht De verantwoordelijkheid afwijzende voor schulden, die rechtstreeks aan de veilingsver- eenigingen ten laste kunnen worden gelegd, voor zoover zij zonder machtiging van de leden boven het in de statuten der beide veilingen vastgelegde maximum door de besturen zijn aangegaan beschouwen het verzoek van de N.V. Spaar bank te Haarlem om de beide veilingen in staat van faillissement te verklaren op grond van boven aangeduide schulden, derhalve als onrechtmatig. Zij vertrouwen, dat de regeering onverkorte toepassing van de statuaire bepalingen, waar op de Koninklijke Goedkeuring is verkregen, zal weten te waarborgen en verzoeken de rechtbank op boven om schreven gronden om de faillissementsaan vrage van de N.V. Spaarnebank te verwerpen. De vergadering, welke zich kenmerkte door een rustig verloop en een zelfs geanimeerde stemming werd daarna door den voorzitter onder dankbetuiging aan den spreker, wiens betoog vele malen door applaus was onderbro ken, gesloten. BEZOEK AAN DE OUDHEIDKAMER. In verband met de godsdienstoefeningen in de R.K. kerken voor H.M. de Koningin- Moeder moest het bezoek van de leden der Mariavereeniging aan de Kennemer Oud heidkamer worden uitgesteld. Het bezoek is nu bepaald op Maandag 9 April a.s. HOLLAND—AMERIKA LIJN Blommersdijk (thuisreis) 25 (n.m) v. Halifax. Narenta, Rotterdam naar Vancouver, 25 (va.) te Londen. Lochgoil, Vancouver naar Rotterdam 25 (n.m.) te Londen. Volendam, Rotterdam n- New-York 24 v. Halifax, Delftdijk, Rotterdam naar Vancouver 22 v. Pta Arenas. HALCYONLIJN Rozenburg Vlaardingen n. Lorient p. 25 Dover. Vredenburg 25 v. B.-Blanca n. Rotterdam, Maasbrug 26 v. Narvik te Vlaardingen. Flensburg B- Blanca 11. Rotterdam p. 24 St. Vine. Stad Zaandam 24 v. Civita Vecchia te Susa voor Oran en Londen. HOLLAND—AFRFKALÏJN Nijkerk (thuisr.) 24 van Kaapstad. Meliskerk 25 van Rotterdam te Bremen. Rietfontein (uitr.) p. 25 Gilbraltar. Klipfontein 25 v. Hamburg te Amsterdam. Nieuwkerk (uitreis) 26 te Kaapstad. HOLLAND—WEST-AFRIKALIJN Maaskerk (uitr.) 24 van Lagos. IJstroom (thuisr.) p. 24 Finisterre, 28 te Rotterdam verwacht. Helder 24 v. W.-Afrika te Amsterdam. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Arendskerk 24 van Amsterdam te Hamburg Ouderkerk (thuisr.) 23 v. Yokohama. Serooskerk 25 v. Hamburg te Rotterdam. Gaasterkerk (thuisr.) 21 te Kobe. Waalkerk (thuisr.) p. 23 Perim. HOLLAND—AUSTRALIëLIJN Grootekerk (thuisr.) p. 24 Përim. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Hoogkerk 26 v. Rotterdam n. Calcutta. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Venezuela, Amsterdam naar Barbados 2'5 (2.27 n.m.) 70 mijl O. v. Land's End. Amazone 24 v. Stettin n. Amsterdam. Aurora 25 van Oran n. Barcelona. Bodegraven 25 (6 v.m.) v. Amsterdam te Duinkerken. Ceres 25 van Stamboul naar Bourgas. Crijnssen 24 v. Cristobal n. Cartagena. Euterpe 24 v. La Palliee naar Amsterdam. Fauna 24 v. Triest te Fiume Ganymedes 25 v. Izmir naar Samos. Hebe, Barcelona n. Amsterdam p. 24 Kaap Finisterre. Hercules 25 v. Gibraltar n. Algiers. Irene 25 v. Valencia naar Rotterdam. Juno 25 van Hamburg' te Amsterdam. Mars 24 van Palermo naar Messina. Orion 25 van Beyrouth te Haifa. Orpheus 24 van Kopenhagen naar Gdynia Perseus 25 v. Aarhuus te Amsterdam. Telamon 25 v. Amsterdam te San Juan PR. Ulysses 25 (7-30 v.m.) v. Bremen te Ham burg. Venezuela, Amsterdam n. Barbados 24 (8 n.m.) v. Dover. Venus, Venetië n. Amsterdam p. 25 (9 v.m.) Ouessant. Vulcanus 24 v. Huelva' te Lissabon. Alkmaar, Amsterdam n. Chili 24 v. Buena- vèntura. Boskoop, Chili n. Amsterdam, 22 v. Val paraiso. Nereus, Rotterdam n. Pasajes p. 24 Dunge- ness. O-beron, Amsterdam naar Pto Rico 25 (12.56 v.m.) 95 mijl ZW. v. Land's End. Ajax 26 Maart van Hamburg n. Kopen hagen. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Gaasterland 26 van Santos te Amsterdam. Montferland (uitr.) 26 (v.m.) te Monte video. Maasland (uitr.) p. 23 Ouessant 26 (2 n.m.) te IJmuiden. Zeelandia 25 van B.-Ayres te Amsterdam ROTTERDAMSCHE LLOYD Palembang (thuisreis) 24 van Belawan. Sibajak (thuisr.) p. 25 (3 n.m.) Kaap del Armi. Kota Baroe 25 (1 v.m.) v. Rotterdam te Hamburg. Kedoe 26 van Hamburg naar Rotterdam. Kertosono (thuisreis) p. 26 (9 n m.) Perim Kota Tjandi (thuisreis) 26 (8 n.m.) v. Napels. ROTTERDAMZUID-AMJERIKA LIJN Alpherat (uitr.) p. 24 Dungenèss. A'lphacca (thuisr.) 24 v. Santos. Alwaki 25 v. B.-Ayres te Rotterdam. SILVER—JAVA—PACIFIOLIJN Saparoea 24 van Vancouver te Calcutta. Tosari Calcutta n. Vancouver 24 v. Ma cassar. Silvermillow 22 van Calcutta te Vancouver Manoeran, Vancouver n. N. Orleans 23 v. P. Arthur. Bintang, Calcutta n. Vancouver 23 te Los Angeles. STOOMVAART MIJ. OCEAAN Deucalion Japan naar Rotterdam 24 v. Port Said. Sarpedon, 25 v. Dairen te Rotterdam. Eurybates, Batavia 11. Amsterdam p. 25 Gibraltar. Calchas, Japan n. Rotterdam p. 26 Gibral tar. Philostetes, Dairen n. Rotterdam 24 v. Hongkong. Memnon, Japan n. Rotterdam 26 v. Shanghai. Yrmidon 25 v, Batavia en Amsterdam te Londen. City of Manila, Dairen n. Rotterdam 25 te Londen. Helenus, Java n. Liverpool p. 24 Gibraltar. Prometheus, Immingham n. Java 25 v. Suez. City of Christchurch, Japan n. Rotterdam 24 van Cebu. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Poelau Bras (thuisreis) 26 van Londen. Tanimbar (thuisreis) 26 te Suez. Marnix van St. Aldegonde (thuisreis) 25 van Sabang. Poelau Tello 24 van Batavia n. Amsterdam- Chr. Huygens (uitreis) 25 te Sabang. Tawali (uitr.) p, 24 Gibraltar. Johan de Witt (thuisr.) 28 (9 v.m.) te IJmuiden en (1 n.m.) te Amsterdam verw. NOODLOTTIGE AANVARING. Het Estlandsche stoomschip Stella, dat 14 Maart van hier via Antwerpen naai' Genpa vertrok, is te rhoogte van het eiland Guernsey (Engelsch Kanaal) in aanvaring gekomen met het Finsche stoomschip Boniar- sund en dientengevolge direct gezonken. Drie opvarenden zijn bij dit ongeval verdron ken.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6