ViSSCHEMJ ill ScHEEPVAARTBERKHTEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: geMp Almelo ........o. Anna Amazone Amsterdam. Amstelland ...o. Alster Agamemnon Antiochia Adalia Agbios peorgios Ajax Adellen Bodnant .mekom Britsum Boskoop Cottica Gósita :Ri'oa Ceres Duivendrecht. Burybates Euterpe Fanny Hoegh Fauna Gera Ganymedes Gaasterkerk Goffredo Mameli Hermes Hebe Hagen Irene Iserlohn Job. de Witt j. p. Coen Kingswood Lahn Luneburg Muansa Merope M. v. St. Aldegonde Mar Roja Mldisland Naumburg Neumark Nestlea Ouderkerk Orania Orion Orpheus Polydorus Peisander Phrontis Poseidon Poelau Bras Queensbury Randfontein Runmiarö Simon Bolivar Tabinta Trave Tanimbar Trier Taj andoen Trajanus Troilus Venus Vulcanus Waalkerk Willesden Westplein Woensdrecht IJstroom Vancouver Buenos Aires Kopenhagen Vancouver Vancouver Japan W. Indië West-Indië Tampico Odessa Hamburg Hannburg West-Afrika Chili Chili Buenos Aires Chili West-Indië Hamburg Bourgas Constante a Batavia Bordeaux Port Arthur Triest Ned. Indië Bourgas Japan Stratonï Bourgas Barcelona Mexico Venetië West-Indië Batavia Ned.-Indië Buenos Aires Japan Ned.-Indië Buenos Aires Barcelona Ned. Indië Salta Calbello (v. IJm.! Goole Ned.-Indië Ned. Indië West-Afrika Japan Buenos Aires Alexandrië Kopenhagen Batavia Batavia Ned.-Indië Pto. Barrios Batavia B. Aires Hamburg Oxelösund v. IJmuiden Buenos Aires West-Indië Ned.-Indië Japan Ned.-Indië Japan Ned.-Indië Alexandrie Batavia Hamburg Venetië Napels Japan. Moulmein Buenos Aires Constantza West Afrika 31 Maart 27 Maart 27 April 1 April 28 Maart heden 27 April 8 April 1 April 30 Maart 27 Maart 2 April 20 April 6 April 20 April 4 April 27 Maart 13 April 7 April 19 April 28 Maart 15 April 4 April 28 Maart 4 April 6 April 14 April 20 April 20 Mei 14 April 25 April 3 April 2 April 3 Mei 7 April heden 20 April 6 April 3 April 31 Maart 1 April 15 April 26 April 18 April 15 April 26 April heden 30 Maart 16 April 15 April 24 April 3 April 31 Maart Laatste torieht 15 Maart te Londen. 18 Maart van Dakar 24 Maart van Stettin. 21 Maart van Fayal 25 Maart te Antwerpen 23 Maart van Hongkong. 11 Maart v. Pto Barrios. 18 Maart van Kingston 3 Maart vertrokken 26 Maart te Gent. in lading 26 Maart vertrokken 10 Maart van Freetown 21 Maart van Curasao. 18 Maart van PacasMajo, 27 Maart vertrokken. 20 Maart van Valparaiso. 22 Maart van Paramaribo Vertrekt 31 Maart in lading in lading 25 Maart van Gibraltar. 23 Maart vertrokken 15 Maart vertrokken 24 Maart te Fiume. 27 Maart van Genua. 26 Maart te Samos. 24 Maart te Kobe. 15 Maart vertrokken 20 Maart van Syra. 24 Maart van Finisterre. 24 Maart van Pto. Barrios 25 Maart van Valencia. 26 Maart van Curacao 23 Maart van Algiers 24 Maart van Colombo 1 Maart vertrokken 21 Maart van Gibraltar 21 Maart van Macassar 3 Maart vertrokken 22 Maart te Valencia. 24 Maart te Belawan. in lading 27 Maart vertrokken 23 Maart van Bombay 24 Maart van Colombo. 15 Maart van Saltpond 23 Maart van Yokohama. 23 Maart van Montevideo 25 Maart te Haifa. 26 Maart te Gdynia 21 Maart van Port-Said. 22 Maart van Colombo Vertrekt 31 Maart 17 Maart vertrokken 26 Maart van Londen 18 Maart vertrokken in lading in lading 21 Maart van Bahia. 21 Maart v. Barbados. 20 Maart te Barcelona 24 Maart van Perim. 23 Maart van Perim 22 Maart van Singapore 24 Maart te Belawan. 22 Maart van Piraeus 24 Maart vertrokken in lading 25 Maart van Ouessant. 24 Maart te Lissabon. 23 Maart van Perim. 17 Maart van Bassein 24 Maart vertrokken 24 Maart van 'Gibraltar. 24 Maart van Finisterre. AANGEKOMEN. 25 Maart: VUestroom s.s. Huil Rijnstroom s.s. Leith Rhein s.s. Hamburg, i 26 Maart: I Nieuwendam m.s. Nordenham 1 Maasstroom s.s. Bristol i Gaasterland s.s. Buenos Aires 1 Sirenes s.s. Narvik Zaanstroom s.s. Liverpool VERTROKKEN. 26 Maart: Caribia m.s. Hamburg Pernambuco m.s. Paranagua Chelwood s.s. Huil Beijerland s.s. New Castle Amstelkerk s.s. Hamburg iSCHEPEN VOOR KOLEN Vanuit Denemarken is aan de Poolsche belanghebbenden een aanbod verzonden voor aankoop van 500.000 ton Poolsche steenkolen waarvan de be'taling dan zou geschieden, in nieuw te bouwen passagiersschepen. INKRIMPING LONDENDIENST. Naar wij vernemen zullen de Hollandsche Stoomboot Mij. en de General Steam Navi gation Cy. hare diensten, welke op het oogen- blik tusschen Amsterdam en Londen onder houden worden met twee afvaarten in de week voor elke reederij, met ingang van deze week inkrimpen tot een wekelijksche afvaart voor elke reederij. Het zou de bedoeling zijn de Engelsche boot in de eerste helft en de Nederlandsche boot in de tweede helft van elke week een *eis heen en weer te laten doen. VERMINDERING OPGELEGDE SCHEPEN. In vergelijking met het vorig jaar is het aantal in Italië opgelegde vrachtschepen be langrijk minder geworden. Hierbij mag éven wel niet uit het oog worden verloren, dat in bet afgeloopen jaar vele oude schepen ge sloopt zijn. BESTRIJDING WERKLOOSHEID. In Duitschland wordt op allerlei wijze re clame gemaakt voor het bestrijden der werk loosheid. Zooals wij reeds eerder meldden, laat de Norddeutsche Lloyd te Bremen voor dit doel een zestal schepen touwen. Thans vernemen wij, dat de bekende Visscherij- Maatschappij „Nordsee" opdracht gaf tot den bouw van twee moderne stoomtrawlers. Deze zullen van groote afmetingen en voor de visscherij op verre afstanden ingericht wor den. ERTSAANVOER. (Het Noorsch stoomschip Sirenes is hier van Narvik aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN De navolgende schepen zijn Woensdag, 28 Maart 1934, radio-telegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen-Radio. Alcyone, Alpherat, Chr. Huygens, Cottica, Dempo, Flandria, Joh. v. Oldenbarnevelt, J. P. Coen, Kota Agoeng, Kota Tjandi, Marn. v. St. Aldegonde, Orania, Poelau Laut, Sibajak, Simon Bolivar, Slamat, Statendam, Stuyve- sant, Venezuela. Behalve bovengenoemde passagierssche pen zijn de meeste Nederlandsche vracht schepen eveneens via Scheveningenradio te bereiken. Bij verzending van een radiotelegram via Scheveningenradio bedragen de totale kosten 44 cent per woord. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 1.75—1-30 Griet per 50 K.G. f 3615 Tongen per K-G. f 1.600.90 Groote schol per 50 K.G. f 12.50 Middelschol per 50 K.G. f 1714 Zetschol per 50 K.G. f 2215 Kleine schol per 50 K.G. f 14—3.20 Schar per 50 K.G. f 60-60 Tongschar per 50 K.G. f 38 Rog per 20 stuks f 14—6 Vleet per stuk f 30.90 Kleine poon per 50 K.G. f 103.50 Groote schelvisch per 5>0 K.G. f 3120 Middelschelvisch per 50 K-G. f 2519 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 22.5013. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 15—6.50 Kabeljauw per 125 K.G. f 3818 Gullen per 50 K.G. groote f 1310 Idem kleine f 11—4-90 Leng per stuk f 1.600.31 Heilbot per K.G. f 1.25—0.90 Wijting per 50 K.G. f 5.50—1.80 Koolvisch per stuk f C-800.06 Makreel per 50 K.G. f 12.50—10 Groote hake f 66 Middelhake f 7469 Kleinmiddelhake f 2622.50 Kleine hake f 20—11, BESOMMINGEN Trawlers: Petten IJM. 49, 385 mailden f 2540, Oentoeng, IJM. 131, 100 m. f 1640 Adriana IJM. 18 330 m. f 2320 Groningen IJM. 56, 65 m. f 1750 Holland 2 IJM. 176, 100 m. f 1500, Luther IJM 59 355 m. f 2320. Gloria IJM. 37, 425 m. f 3690 Utrecht IJM. 73, 325 m. f 2430 Ommering IJM. 7, 220 m. f 1430. Motorlogger: KW 163 f 490. Kotters: O 305 f 240, E 549 f 250, E 179 f 480, E 400 f 640, E 111 f 400. IJMUIDEN JAARVERGADERING. De Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden houdt op Maandag 9 April as. haar jaarlij k- sehe ledenvergadering in haar verenigings gebouw aan den Groenenweg. VELSEN DE SCHEEPVAART In de afgeloopen week was de scheepvaart voor onze havens iets beter dan de vorige weken, maar druk was het nog niet. Er kwa men 8 zeeschepen aan, waarvan 6 voor de Hoogovens, n.l. 2 met erts en 4 om ijzer te laden, benevens 2 voor IJmuiden, waarvan 1 met ijs. Sedert Januari was er geen boot met Noorsch ijs aangekomen. De 4 vertrokken schepen met ladingen ijzer waren bestemd voor Lithauen, Zweden, Denemarken en. Middellandsche Zeehavens. BRAND LANGS DEN SPOORDIJK Maandagmiddag werd de brandweer ge alarmeerd voor een brand in de beplanting langs den spoordijk nabij den Koningsweg, Ofschoon de brandweer spoedig aanwezig was, behoefde zij niet meer op te treden, daar eenige jongens het vuur reeds hadden gebluscht. NATUURVRIENDENGROEP VELSEN— IJMUIDEN Op de onlangs gehouden jaarvergadering van bovengenoemde groep werd het vol gende programma samengesteld: 14 April a.s. Avondwandeling door Roos- wijk en omgeving. 21 April: Avondwande lingen; luisteren naar de gevederde zangers. 10 Mei een excursie naar de broeikassen in Aalsmeer. 13 Mei: Bezoek aan de broedplaat sen achter den Slakkenberg. 17 Juni: Dag wandeling naar Elswout, Bentvelt en het Naaldenveld, 8 Juli: Familiedag, door te brengen aan het strand bij den Noordpier. 2 September: Gezamenlijk bramen, zoeken in de duinen rondom Wijk aan Zee. 16 Septem ber: Fietstocht naar het Troelstraoord te Eg- mond aan Zee. In de maand Augustus zal een weekend plaats vinden. SANTPOORT VERKEERSONGEVAL Maandag had op den Rijksweg tusschen Santpoort' en Velsen een aanrijding plaats. In de richting Velsen reed een zandauito, die een flinken gang had. Ei' achter reed een luxe wagen, die, omdat hij den zandauto wilde passeeren, nog harder reed. Doordat uit de richting Velsen een andere auto naderde, besloot de bestuurder van den luxe wagen nog even met passeeren te wachten; hij ging daarom weer achter de zandauto rijden. Hij zag, dat de „tegenligger" met zijn lantaarns lichtseinen gaf, waaruit hij concludeerde, dat vermoedelijk de lichten van de zandauto brandden. Achteraf bleek echter, dat deze lichtseinen gegeven werden om den chauf feur van de zandauto uit te noodigen even te stoppen, waaraan deze gevolg gaf; een en ander tot grooten schrik van den bestuur der van den luxe wagen. Door remmen tracht te deze nog een aanrijding te voorkomen, maar dit gelukte hem niet. Met een flinken gang reed hij op den zandauto, doch wonder boven wonder kwam hij met den schrik vrij. De auto was echter zoo ernstig beschadigd, dat van verder voortrijden geen sprake was. De rijkspolitie maakte van een en ander proces-verbaal op. HERDENKINGSPLECHTIGHEID. Ook voor dé wijze waarop zij haar dochter opvoedde, niets dan lof. Toen Koningin Wil- helmlna als klein meisje bij een bezoek aan Amsterdam eens vroeg, of al die menschen nu van haar waren, antwoordde de Ko ningin-Moeder: „Neen, jij bent van al die menschen". In 1898 trok Koningin Emma zich met groote waardigheid terug. Maar haar volk was zij niet vergeten en zij diende het op een an dere wijze. Het mooie Oranj e-Nassau-oord is er om te bewijzen, dat ook toen haar dienen de liefde nog geen einde had genomen. Ongetwijfeld kent onze geschiedenis meer flinke vrouwen uit het Oranjehuis, spr. denkt aan Louise de Coligny, Amalia van Solms, „Marijke-meu", Anna van Engeland en ande ren, maar geen van allen heeft zoo'n plaats in de harten van het volk ingenomen, zelfs in kringen, waarin men dit niet in de eerste plaats zou verwachten. Spr. citeert in dit ver band een deel van de herdenkingsrede van Henri Polak, die o.a. zeide: „Zoo het koning schap opgevat, is er voor ons geen rede een anderen regeeringsvorm te wenschen". Er is ons in de Koningin-Moeder ontzettend veel gegeven, er is ons in haar veel ontnomen, maar haar werk blijkt bestaan. Het past on getwijfeld om te rouwen, maar ook om dank baar te zijn. De voorzitter van de Oranj e-Vereeniging „Driehuis", de heer B. P. Paërl, sprak een slotwoord. Met het zingen van „Mijn schildt ende betrouwen" was de plechtige bijeen komst geëindigd. HEEMSKERK BURGEMEESTER RAMBONNET HERDENKT DE KONINGIN-MOEDER. Door de beide Oranje vereenigingen te Drie huis en Santpoort daartoe aangezocht, hield onze burgemeester gisteravond in „Zomer- lust" een herdenkingsrede naar aanleiding van het verscheiden van H. M. de Koningin- Moeder. Na ingeleid te zijn door den heer G. de Jonge, voorzitter van „Koninginnedag" te Santpoort en orgelspel van den heer Van Heyst, die o.a. Ruhe in Friede" van Schu bert ten gehoore bracht, legde de burge meester eerst een „verklaring" af. Spr. was nl. in de afgeloopen week meerdere malen aan gezocht een herdenkingsrede te willen hou den, echter steeds van kerkelijke zijde. Waar spr. echter de kerken officieel van het over lijden van H. M. de Koningin Moeder had in kennis gesteld, meende hij, dat het op den weg van de voorgangers lag de overledene te herdenken. „Onze Koningin-Moeder", zoo zeide spr., hierna, is een vorstin geweest, die zich voor land en volk uijterst verdienstelijk heeft ge maakt. Geboren als prinses van Waldeck Pyrmont, werd zij plotseling geroepen ko ningin te worden van een vreemd land met inwoners van wier zeden en gewoonten zij weinig of niets afwist. Hoe heeft zij zich ech ter weten aan te passen! Toen een blinde dame eens na een gesprek de veronderstel ling uitsprak, dat IT. M. een Duitsche was, antwoordde zij direct: „Neen, een Holland sche". Zoo voelde zij zich één met ons land en volk. Er is een spreekwoord, dat luidt: „Wee het land, waarvan de koning een kind is." Wie zou dit ten opzichte van ons land op de ja ren 1890—'98 van toepassing willen brengen? Op voorbeeldige wijze heeft de Koningin-. Moeder zich van deze taak gekweten en we kunnen dagelijks waarnemen, dat het Neder landsche volk dit niet vergeten heeft. RAADSVERGADERING De Raad dezer gemeente komt in open bare vergadering bijeen op Woensdag, 28 Maart 1934, des namiddags ten 7-30 uur. De agenda luidit: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Vastelling kohier Vuilnisophaaldienst 1934. 4. Wijziging gemeentelijke ambtenarenre glementen. 5. Wijziging gemeentebegrooting dienst 1933. 6. Vaststelling verordening tot heffing van rechten op openbare vermakelijkheden. JUBILEUM BURGERLIJKE STAND Het was dezer dagen 25 jaar geleden, dat de heer H. van Benthem toen reeds 2 ja ren Gemeente-secretaris de functie aan vaardde van Ambtenaar van den Burger lijken Stand, als opvolger van den heer J. Terra. Het aantal door hem gepasseerde akten is voor deze gemeente, welke toen 2714 zielen telde en thans 4574 zielen telt. niet gering te noemen, o.a. bedragen die van geboorten 2940, van overlijden 1033 en van huwelijken 309. Me de-Ambtenaren van den Burgerlijken Stand waren in den beginne de heeren W- J. A. de Wildt (thans overleden) en Joh. Hen- nèman, terwijl achtereenvolgens nog Amb tenaar van den Burgerlijken Stand zijn of zijn geweest de heeren H. J. M- Bergfeld, P. Zonneveld. J. J. M. Wiegman en W. M. J. A. Vreugde. De beide eerstgenoemden zoawel als beide laatstgenoemden voltrokken veel vuldig de huwelijken, waardoor het te ver klaren is, dat het getal van 309 door den jubilaris voltrokken niet zoo hoog is. Bo venstaand Jubilé is in intiemen kring her dacht. We hopen, dat het den heer van Benthem gegeven zijn, nog vele jaren zijn taak als Ambtenaar van den Burgerlijken Stand .te. kunnen vervullen.. R.K. TOONEELVEREENIGING „ONS GENOEGEN". De tooneelvereeniging „Ons Genoegen" te Heemskerk, die reeds meer dan 100 too- neelstukken heeft opgevoerd, zal op tweeden Paaschdag voor het eerst voor het' voetlicht komen met een tooneelstuk voor gemengde bezetting, n.l. „Truusje Meyer", een vroolijk spel in drie bedrijven, in het R-K. Vereni gingsgebouw. HISTORISCHE FEESTEN OP TWEEDEN PINKSTERDAG Het bestuur van V. V- V. doet een beroep op de medewerking van alle ingezetenen van Heemskerk, om aan de gemeente meer be kendheid te geven, om te bewerken, dat vreemdelingen hier hun vacantie komen doorbrengen of zich hier gaan vestigen. Om dit te bereiken geeft V. V. V. binnenkort een mooien Gids uit. Zij zal tevens een propa- gandadag houden, 's Morgens heeft plaats het op 't schild verheffen van den Graaf van Holland op het Huldetooneel te Noordorp. 's Middags de overgaven van het park Mar quette aan V. V. V, Daarna feesten op As- sumburg. Ruim honderd personen zullen stoeten vormen van ridders, jonkvrouwen en lands knechten. Deelneming is toegezegd uit Am sterdam, Haarlem en andere plaatsen. Heemskerk mag dus niet ten achter blijven. Jongelieden, die aan den stoet willen deelne men, te paard of te voet, kunnen zich bij het bestuur opgeven. Dames worden verzocht zich eveneens op te geven, hetzij voor den optocht of voor het behulpzaam, zijn in de theeschenkerijDe dames zullen ook in cos- tuum verschijnen. 's Avonds zullen verschillende vermakelijk heden plaats hebben. Alles zal door Polygoon verfilmd worden. L. T. B. Ledenvergadering op Donderdag 5 April a.s., des avonds half acht, in het R.K. Ver- eenigingsgebouw. Op de agenda komt o.a. de teeltbeperking in behandeling. hét smartelijk verliès, dat U heeft getroffen door het overlijden van Uw Koninklijke Grootmoeder en wenscht Uw Koninklijke Hoogheid in deze dagen van rouw God's troost en bijstand toe. Vervolgens werd een telegram gezonden aan Z. K. H. Prins Hendrik luidende als volgt: Het gemeentebestuur van Beverwijk be tuigt Uw Koninklijke Hoogheid eerbiedig zijn innige deelneming met het overlijden van Uw Koninklijke Behuwdmoeder, waardoor Dynastie en Volk zoo zeer zijn beproefd. HERDENKINGSDIENST VOOR DE KONINGIN MOEDER. Maandagavond werd in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente een herdenkingsdienst gehouden in verband met het overlijden van H. M. de Koningin Moeder. In dezen dienst, welke zeer druk was bezocht, heeft ds. C. M. Krijger, predikant der Ned. Herv. Gemeente alhier een indrukwekkende rede gehouden, waarin hij de overleden vorstin herdacht, haar beteekenis voor het Nederlandsche Volk scherp omlijnde. De dienst werd besloten met het Wilhelmus, dat staande door allen werd meegezongen. In de beide R. K. kerken werd een Lof ge celebreerd. waaronder gebeden werd voor de zielerust voor H. M. de Koningin Moeder. Ook deze diensten kenmerkten zich door een zeer druk bezoek. MARKTBERICHTEN Spinazie per kist f 0.500.8'0 Postelein per kist f 0.S01 Raapstelen 100 bos f 2 Radijs 190 bos f 7. Koolrapen per zak f 0.650-85 Wortelen per K.G. f 0.06 Bieten per K-G. f 0.05 Aardappelen, klei, per K.G. f 0.050.08 Idem zand f 0.08 Spruitjes, per mand f 0.100.19 Boerenkool, per bak f 0.400.70 Roode kool per 100 f 814 Savye kool per 100 f 8—14 Uien, per K.G. f 0.03 Prei per bos f 0.16 Sla, per kist f 0.601 Rabarber per 100 bos f 1316 Pieterselie per bos f 0.11 Selderie per bos f 0.02 Appelen per K.G. f 0.200-30 Peren, per K.G. f 0.140.18 Brusselschlof f 0.160.22 BEVERWIJK ROUWBEKLAG VAN HET GEMEENTE BESTUUR. Het gemeentebestuur heeft aan H. M. de Koningin een telegram van rouwbeklag ge stuurud van onderstaanden inhoud: Diep getroffen door de tijding van het over lijden van Uw Koninklijke Moeder gevoelt het gemeentebestuur van Beverwijk behoefte zeer eerbiedig uiting te geven aan zijn gevoe lens van deelneming terwijl het U de verze kering biedt van zijn oprechte verknochtheid aan het zoo zwaar beproefde Vorstenhuis. Moge de Almachtige ook in deze dagen voor Uwe Majesteit Schilt ende Betrouwen" zijn. H. J. J. Schioltens, burgemeester. Van Loenen, secretaris, Aan H. K. H. Prinses Juliana werd het vol gende telegram gestuurd: Het gemeentebestuur van Beverwijk biedt Uw Koninklijke Hoogheid eerbiedig de verze kering aan. van gijn innige .deelneming piet HET TOONEEL. JACOB VAN LENNEP. Uitslag van den Tooneelwedstrijd. Gisteravond beeft de jury den uitslag van den dit seizoen gehouden internationalen too neelwedstrijd, uitgeschreven door Jacob van Lennep, bekendgemaakt. De eerste prijs een zilveren lauwerkrans en 350 gulden is toegekend aan de Ko ninklijke Letterlievende Ver. Littci'is Sacrum van Leiden, die Mejonkvrouwe de la Seiglière heeft gespeeld. De twee-de prijs zilveren medaille en 250 gulden Zuid Lïmburgsch Tooneel te Valken burg voor d'e opvoering van „De Molen van Sanssonei". De derde prijs zilveren, medaille en 150 gulden De Gulden Palm te Leuven voor de opvoering va<n De Galante Kavalier. De vierde prijs verguld zilveren medaille en 100 gulden Varia te IJmuiden voor Peggy, m'n Schat. Voorts werden aan Litteris Sacrum 4 eere- prijzen en aan De Gulden Palm 3 eereprijzen toegekend, welke prijzen op den avond der prijsuitdeeling bekend zullen worden ge maakt. Personeele prijzen zijn toegewezen aan dé dames HagemanVerhagen van Litteris Sa crum. Bo-ereeKaareman van Varia. Resv Versehuere van De Gulden Palm en Jo Jung- man van het Zuid Limburgsche Tooneel en aan de b.eeren H. de Wilde en T. A. Wisse van Litteris Sacrum. Jef Hemich en Lou Hogen- bosch van het Zuid I.imburgsch Tooneel en den heer Leo Cayenberg van De Gulden Palm Later zal worden medegedeeld, welke wijzen d-oor deze dames en heeren zijn be haald. DAMMEN. DE STRIJD OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND VOOR DE RADIO. De heer J. Groenteman, voorzitter van den Amsterdamschen Dambond zal in z'n kwali teit als bestuurslid van den Nederlandschen Dambond, Woensdagavond van 7 uur tot 7 uur 20 een beschouwing over het damkam pioenschap van Nederland houden. De inter nationale betrekkingen, zoowel als de kwa liteiten der spelers die aan dit to urnooi deel nemen, zullen worden beoordeeld. CLUBAVOND DAMCLUB IJMUIDEN. In verband met het overlijden van H. M. dé Koningin-Moeder zal de clubavond van D. C. IJ. van Dinsdag op Donderdagavond worden verzet. BEKERWEDSTRIJD CASTRICUM. Het is de Damclub IJmuiden gelukt, de Damclub Castrieum de grootste nederlaag toe te brengen met een aantal spelers uit haar tweede en derde tiental. Hierdoor werd. de fraaie beker definitief eigendom van D. C. IJ. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN WOENSDAG 23 MAART Gemeentehuis: Vergadering van den Ge meenteraad. 7 uur. Bioscoop de Pont: „The kid from Spain" en „Zuster Angelika". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DINSDAG 27 MAART Geen publieke vermakelijkheden in ver band met de begrafenis van de Koningin- Moeder. WOENSDAG 28 MAART Palace: „Meisjes in nonnenkleed", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „La Matemelle" (De Bewaarschool) geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Greta Garbo i$ Mata Sari, 2.30 es 8.15 uur,

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 7