HET NIEUWE AVONDBLAD Automaterie. Visscherij-Snufjes 19e JAARGANG No. 126 ZATERDAG 31 MAART 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten-, ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE BET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: f 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.— bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.— bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is vei-zekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. WEGENS HET PAflSCHFEEST ZAL ONS EERSTVOLGEND HUMMES DINSDAG VERSCHIJNEN. De Reis van Colijn. Minister Colijn is, zooals bekend, van plan over een paar weken per vliegtuig heen en weer naar Indië te gaan Hij denkt er een paar weken te blijven en in het geheel dus zoowat een maand weg te wezen Indië's moei lijkheden, vooral de financieele, zijn groot. De minister van Koloniën heeft er een groot deel van zijn leven doorgebracht en kan er de toestanden dus uitstekend beoordeelen, hetgeen men in Indië erkent. Derhalve moet het daar een heel goeden indruk maken, en zal het ook zeker nuttige resultaten hebben, als hij. er heen gaat en met de Indische re geering den stand van zaken „ter plaatse be kijkt". Bij de Hollanders in Indië zoowel als bij het ontwikkelde deel der inlandsche be volking zal dit bezoek vertrouwen wekken. De overheerschende gedachten moeten wel zijn: men heeft in Nederland volle aandacht voor onze belangen men is er van vervuld, en ziedaar nu eens een minister van Kolo niën, bovendien kenner van Indië, bovendien voorzitter van den ministerraad, die zelf eens naar ons toe komt en er zich in een critieken tijd niet toe bepaalt, uit de verre verten over ons mee te regeeren. Dit alles ligt zoo vlak voor de hand, dat de bezwaren die in een Voorloopig Verslag van de Eerste Kamer tegen deze reis geopperd worden wonderlijk aandoen. „Vele leden voelden het ails een bezwaar, dat de minister gedurende geruimen tijd aan zijn taak als hoofd van het kabinet zal wor den onttrokken". De titel „hoofd van het kabinet" klinkt niet erg juist. Wij kennen geen „premier" in Nederland, maar een voorzitter van den mi nisterraad, buitendien nog als „tijdelijk" aangeduid. En de huidige regeering maakt nu niet be paald den indruk van een éemmanswagen. Er zitten, zooals gebleken is, verscheidene leden in die zeer duidelijk en positief regeerders zijn. Kabinetszittingen in die eene maand zullen zeer wel door. een anderen minister geleid kunnen worden, evenals dat zou moe ten gebeuren als de heer Colijn eens een maand rust zou moeten houden, of ongesteld was. Het volgende bezwaar is van vriendelijken aard, maar m.i. evenmin overtuigend: „Ook het niet ongevaarlijke vervoermiddel gaf aan leiding tot bezorgdheid". Ja hoor, we leven nu in 1934. En ik kan me zoo voorstellen hoe de heer Plesman op de tanden geknarst moet hebben toen hij dit las. Heeft hij daarvoor sinds vele jaren een dienst op Indië geleid, wereldvermaard we gens haar betrouwbaarheid en slechts één maal door een ongeluk, dat menschenlevens kostte, getroffen? Zou het vervolg op de glo- rieuse Pelikaan-vlucht moeten zijn dat de minister Colijn verklaarde: „Ik zal dan maar niet met zoo'n ding gaan, want de Eerste Kamer vindt het te gevaarlijk?" Een treurige propaganda voor onze vliegerij! Enfin, er is zeker geen kans dat de heer Colijn dit be zwaar aanvaardt. Hij zal er wel hartelijk om lachen. En een ander voordeel van zijn reis springt hier naar voren: Reclame voor het modernste vervoermiddel bij vele angstige zielen, die er zich nog niet aan hebben dur ven wagen. Tenslotte het derde punt: „Sommigen had den het juister geoordeeld, dat de Gouverneur- Generaal naar Nederland was gekomen". Dit lijkt wel erg zwak. Het gansche boven genoemde gunstige effect in Indië zou teloor gaan. En Indië is niet verwend met bezoeken van de hoogsten in den lande. De Koningin is er nooit geweest, prinses Juliana evenmin. Mogelijk heeft wel eens een voorzitter van den ministerraad gedurende zijn ambtstijd de reis ondernomen, maar dat moet dan wel heel lang geleden zijn, want wij kunnen er ons niets van herinneren. Wij zijn, en terecht, zeer trotsch op onze vliegerij en op onzen ondernemingsgeest in het bereizen en „omreizen" van den aardbol, zoowel per schip als per vliegtuig. Des te zonderlinger, en nogal oudbakken en h-o-f- jesachtig, doet het verzet van „vele Eerste Kamerleden" aan, nu de minister van Koloniën van den veel bezongen „verkorten afstand" tot die Koloniën zelf een practisch gebruik wil maken. Een „niet ongevaarlijk vervoermiddel". Och kom! Koning Albert van België en de prins van Wales, om maar twee illustre namen te noemen, vlogen al vele malen per jaar, toen het vliegtuig nog ver van zijn huidige ontwikkeling was. Deden het al in de oorlogsjaren en bleven het daarna ge regeld doen in hun eigen toestellen..... Is dit nu taal voor Hollanders? R. P. IJMUIDEN CORT VAN DER LINDENSCHOOL. Naar wij vernemen heeft zich een commis sie gevormd, bestaande uit eenige ouders en onderwijzers van de Cort van der Linden- school. die op zich heeft genomen, gelden bij een te zamelen om ten dienste van het onder wijs een epidiascoop aan te schaffen. Gisteravond vond een vergadering van het comité plaats, waar deze kwestie besproken werd. OPENBARE LES. Donderdagmiddag vond de jaarlijksche openbare les plaats der Marnixschool. De belangstelling der ouders was buiten gewoon groot. NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. BELANGRIJKE VERGADERING. De afdeeling IJmuiden-Velsen van het Nederlandsche Roode Kruis hield haar jaarvergadering in Hotel „Augusta". De voorzitter dr. W. van Baselen, opende de bijeenkomst met een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen, waaronder vele dames-leden, en hield de volgende inlei ding: „Mocht ik op de vorige jaarvergadering tevredenheid uiten over het afgeloopen jaar ook nu kan ik dankbaar de voor- en na- deelen tegenover elkander stellend, op het afgeloopen vereenigingsjaar terugzien. Zon der vooruit te loopen op de jaarverslagen van den secretaris-penningmeester, kan ik wel mededeelen dat er inderdaad nadeelen te boeken waren, n.l. een teruggang van het ledental en een vermindering der inkom sten, welke aangelegenheid onze voort durende waakzaamheid vragen. Doch de voordeelen wogen zwaarder. De voortdurende ambitie der leden, bij de oefeningen zoowel ais in de practijk van de ongevallenverzor- ging, de opnieuw groote toeloop naar de E. H. B. O.-cursus, die in steeds breeder kring populair wordt en van waaruit steeds hien\ve leden voor de transportcolonne kunnen wor den gerecruteerd, zijn verblijdende verschijn' selen. Een belangrijke gebeurtenis in het afge loopen jaar was de toestandkoming van den bloedtransfusiedienst van het Roode Kruis. Na een geruimen tijd van voorbereiding werd, dank zij de medewerking van de heeren Dr. L. S. Limborg Meyer en dr. R. P. v. d. Véld een dienst opgericht, zooals reeds door enkele grootere plaatsen van ons land werden ge sticht. Dit mooie humanitaire werk verdient niet alleen onze bewondering doch ook onzen steun. Met genoegen wil ik constateeren, dat ook uit de gelederen der transportcolonne en die der helpsters zich velen opgaven voor dezen dienst. Doch ook nog velen zijn noodig om den-dienst, goed te doen funetion- neeren, zoo er voortdurende opwekking voor onzen bloedtransfusiedienst geheel op haar plaats is, waarvoor ik op uw aller medewer king reken. De samenstelling der colonnes zal nader onder het oog worden gezien en zullen al leen administratief opgevoerde leden, op wie bij de practijk niet gerekend kan worden, worden agevoerd. Met de hoop uitsprekende dat ook het kamende jaar ons allen bereid moge vinden onze vrijwillige Roodekruis-taak naar be hoorden te volvoeren, verklaar ik deze verga dering voor geopend. De notulen van de vorige vergadering werden voorgelezen en goedgekeurd onder dankzegging aan den secretaris. Hierna bracht de heer L. Dijksen als secretaris en als penningmeester zijn jaarverslagen uit. Beide werden onder dankzegging goedge keurd. Hierna las de voorzitter het rapport van de kascommissie voor, waarbij den penning meester voor zijn beheer wordt gedéchaageerd Vervolgens kwam aan de orde de benoeming van twee bestuursleden, waarmede het aan tal bestuursleden van 5 op 7 wordt gebracht. Door het gestuur worden voorgesteld de heeren dr. L. S. Limborg Meyer en dr. R. P. v. d. Veld, die tevens de medische commissie vormen van den bloedtransfusiedienst. De schriftelijke stemming wees uit, dat deze heeren met algemeene stemmen zijn be noemd. De voorzitter verklaart de nieuwe bestuursleden voor gekozen en zal hen de be noeming mededeelen. De heer Beets zeide er van overtuigd te zijn, dat de uitbreiding van het bestuur met deze leden een belang rijke aanwinst 'beteekent. Tot leden voor het'nazien der kasbeschei- Natuurlijk in Amerika, hoewel toch ook niet eigenaar liever ergens anders wilde hebben verplaatst. (Ingediend is een wetsontwerp tot regeling van den verkoop door middel van automaten Als men alles doet met mate, Vaart men er het beste bij, Dit geldt even automatisch Voor de automaatschappij. Daarom wordt door den minister, Door een wet er, zoo gezegd, 'n Automaatstok voor gestoken, 'n Automaatstaf aangelegd. Ook in de automaterie Staat het teere wel vooraan, Automaatregelen nemen Moet met heel veel zorg gedaan Automathematisch zuiver Worde 't vraagstuk uitgekiend, Dat tenvolle de belangen Van een ieder zijn gediend. Automaten zijn wel dingen Zonder leven en verstand, Toch, de automaat, die weet wat In ons lieve vaderland. P. GASUS. den worden benoemd mevrouw de Korte en de heeren Beets.en A. P. Bakker. De afge- vaardigen en hun plaatsvervangers voor de van den voorzitter door het bestuur worden aangewezen. De begrooti*ig voor 1934 werd vastgesteld en goedgekeurd. Bij de rondvraag vroeg de heer Koster hoe het bestuur het afvoeren van de administra tieve leden denkt uit te voeren, in verband met het geringe aantal actieve leden, en of deze weder door nieuwe leden zullen worden aangevuld. De voorzitter deelt mede, dat niet lukraak zal worden afgevoerd, alleen zij die door hun functie niet in staat zijn geregeld aan de oefeningen deel te nemen, en waarop in de practijk niet kan worden gerekend, bijv. politieagenten en Rijksveldwachters. Door het houden van cursussen in E.H.B.O. wordt steeds nieuw bloed toegevoerd. Het bestuur heeft steeds 3org gehad over het slinken der transportcolonneleden, vandaar het geregeld houden van cursussen. Gelukkig is er steeds een oude kern, waarop te reke nen valt. De heer Koster vroeg verder, of reeds in overweging is genomen de nieuwe indeeling der transportcolonne-leden. Dit is nog steeds in studie. Waarschijnlijk zullen in de toekomst slechts twee ploegen komen, aangezien de ploegcommandant Rijnders waarschijnlijk binnenkort de plaats zal ver laten. De heer Beets zegt, dat de voor eenigen tijd gehouden bijeenkomst van de leden der transportcolonne ongetwijfeld veel nut heeft afgeworpen en stelt voor dergelijke bijeen komsten meer te doen houden. Daarna sloot de voorzitter de vergadering onder dankzegging voor de groote opkomst. Aan het'jaarverslag van den secretaris ontleenen wij het volgende: Het ledental liep van 223 tot 200 terug, of schoon 18 nieuwe leden zich aanmeldden. In het bestuur is geen wijziging gekomen. De nieuwe cursus in E.H.B.O. die ditmaal onder leiding van Dr. van Haselen stond, was wederom een succes. Een groot aantal da mes en heeren volgde de lessen met groote belangstelling. De leden der transportcolonne en helpsters volgden voor een groot deel regelmatig de les sen, hetzij onder leiding van den artsleider of onder die van den ploegcommandant Bakker. Verschillende buitenoefeningen werden ge houden, waarvan eenige worden gereleveerd. Zoo vond op 24 Augustus een belangrijke oefening plaats aan het Zijkanaal B. waarbij gebruik werd gemaakt van luchtdrijfzakken, waarmede gewonden over het water werden vervoerd. Bovendien werden in het afgeloopen jaar verschillende oefeningen in het duin terrein gehouden, waaronder eenige avond- oefeningen. Bewijzen van geoefendheid werden uitge origineel-Amerikaansch. Dit huis, dat de staan, werd op een stellage gezet een eind reikt aan de dames Stuut, Houtsma en Dek ker en aan den heer W. Ran. Door de leden der transportcolonne en helpsters werd meermalen assistentie ver leend bij wedstrijden en kinderfeesten. In den zomer werd geregeld hulp ver leend aan het strand te IJmuiden en bij het zwembassin van de Velser Zwemvereeni- ging. Gedurende het afgeloopen jaar werd niet minder dan 631 keer E.H.B.O. verleend te gen 504 in 1932. Hkjrvan werd op strand 295 keer hulp verleend, 154 keer op de ijsbanen in de Velserpolder en Velserbeek, 59 keer in de Rijksvischhal. Het aantal hulpverleeningen in de Rijksvischhal bleef ver beneden het nor male, in verband met de langdurige staking in het visscherijbedrijf. Door de leden der transportcolonne werd deelgenomen aan de wedstrijden in E.HB.O. te Utrecht op 10 Juni, doch zij keerden zon der prijs huiswaarts. Wij hopen dat zij een volgende maal op een of meer prijzen beslag zullen leggen. Een onvergetelijke dag voor de leden was die van deelneming aan de huldiging van H.M. de Koningin in het Stadion te Am sterdam op 9 September. De collecte, welke op 26 Augustus werd ge- houdenhracht f 117 minder op dan in het voorgaande jaar, hetgeen voornamelijk haar oorzaak vond in het feit, dat verschillende collectrices, waarop beslist gerekend was, ons op den dag der collecte in den steek lieten. Verder memoreert de secretaris de oprich ting van den bloedtransfusiedienst. Dank zij de medewerking van dr. L. S. Limborgh Meijer en Dr. R. P. v. d. Veld, Geneesheer- directeur van het Antonius-ziekenhuis, kon tot de oprichting van een bloedtransfusie dienst worden overgegaan. Tenslotte rest ons een woord van dank aan allen die hebben medegewerkt in het belang onzer afdeeling, in het bijzonder aan de pers, die ook gedurende het afgeloopen jaar weder om hare colommen in de bladen hebben wil len openstellen voor verschillende artikelen. Uit het verslag van den penningmeester blijkt, dat de ontvangsten hebben bedragen f 1383.83 (inclusief kassaldo per 1 Januari 1933 groot f 12716) en de uitgaven f 1283,56, zoodat het kassaldo op 31 December 1933 be droeg f 100.27. Aan contributie werd ontvan gen f 352,77, de opbrengst der collecte vredes werk bedroeg f 638,18, waarvan f 486.51 werd afgedragen aan het hoofdbestuur. Op de bank werd gestort een bedrag van f 333,99, welk bedrag in de uitgave» is opgenomen. NIEUW LEVENSMIDDELENBEDRIJF. Heden morgen is door den heer H. Hom burg kruidenier Visseringstraat een nieuw levensmiddelenbedrijf geopend in de Houtmanstraat 35, hoek Kennemerplein. In den meest uitgebreiden zin is dit bedrijf in gericht en de naam Homburg is genoegzaam bekend, om voor de cliëntèle een waarborg te zijn voor goede bediening. De zaak in de Visseringstraat wordt op denzelfden voet voortgezet. LEZING DS. BERKHOF. Woensdagavond 8 uur zal in het Evange lisatielokaal J. P. Coenstraat een lezing plaats hebben met als spreker Ds. A. M. Berkhof, voorheen Christ. Geref. predikant te Sneek die tot onderwerp heeft: „Christus Triom- phator". De toegang tot deze lezing is kosteloos. KINHEIM-COMB.D. E. C.-COMB. A.s. Zondagmiddag 2 uur spelen in Van Gel- der's Sportpark Kinheim-Combinatie—D. E. C.-combinatie. LEDENVERGADERING VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Maandag 9 April houdt de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden een ledenver gadering. In deze vergadering zullen de varkens geslacht worden, bij welke slacht partij echter geen bloed vloeit. IJZERVERSCHEPING. Het van Amsterdam komend Nederlandsch stoomschip Pluto is bij de Hoogovens aange komen om de lading te completeeren met een partij ijzer voor Scandinavië. UITVOER VAN VISCH NAAR FRANKRIJK. Volgens een officieele mededeeling uit Parijs zijn voor de periode tot 30 September 1934 de volgende contingenten voor den in voer van visch uit Nederland vastgesteld. Griet 3590 quintalen andere soorten versche visch 10.000, gezouten haring 10.400 en an dere gedroogde, gezouten of gerookte visch 160 quintalen. SANTPOORT BEVESTIGING LIDMATEN. Gisteren werden een aantal jongelieden in de Ned. Hedv. Kerk bevestigd. Doordat de Vrijz. Hervormden te IJmuiden-Oost niet de 1 beschikking konden krijgen over de Ned. Herv. Kerk te dier plaatse, werden ook een tweetal jongelieden uit deze plaats alhier bevestigd. Het woord werd gevoerd door Dr. H. Faber en Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga, het gecombineerde dameskoor der Vrijz. Hervormden uit Santpoort en IJmuiden Oost onder leiding van mevr. Duvergé—Bras- ter en mej. Helene Marshall (zang) verleen den medewerking. EEN GEVAARLIJK SPELLETJE. De hulp van de brandweer werd Ingeroepen voor brand, die zou zijn ontstaan in een perceel bosch aan de Middenduinerweg nabij de Willem de Zwijgerlaan. Toen de brandweer arriveerde, bleek haar hulp niet meer noodig, daar men met eigen middelen het vuur had gebluscht. Bij onderzoek bleek, dat de schuld gezocht moest worden bij spelende kinderen, die al daar een „hut" gemaakt hadden en voorzien waren van een blauwbrander, lucifers, petro leum en kaarsen. Moge dit voorval, dat nu nog betrekkelijk- goed is afgeloopen, voor de ouders aanleiding zijn er toch vooral nauwlettend op toe te zien, dat de jeugd met dergelijke „ingre diënten" gewapend niet naar het bosch trekt. CLXVI. Het is deze week geleidelijk achteruitge gaan en thans zitten we midden in het slappe seizoen de donkere dagen, neen niet voor Kerstmis, maar voor den zomer. Vorige week Zaterdag kon het er nog mee door; toen kon den door de goede prijzen, die nog voor tong en tarbot werden betaald, vooral de loggers nog mooie reizen maken. En Maandag ging het ook nog. Hadden we dien dag niet de Rotterdam met bijna f 5200, de Hercules met bijna f 4200 en de Corrie met f 3150. Fabel achtige bedragen werden voor de hake be taald en daarom is het zoo vreemd als ik daar hoor, dat een der reederijen haar booten voortdurend op de schelvisch uitzendt. Met de schol is het heelemaal mis. Die is nu spotgoedkoop. Vijanden van de contingen- teerhig zullen nu wel zeggen: zie je wel, als de Denen in IJmuiden komen, krijgen we wel goedkoope visch. Maar ze zijn er glad naast, de schol was zonder de Denen ook wel goed koop geworden, want als de bokking in het land is, is de schol altijd goedkoop, En hier mee zien we al weer, dat al dat geschreeuw over de contingenteering „much ado about nothing" is geweest, zooals Shakespeare in dit geval gezegd zou hebben. Als het stormt komt er wenig visch, vooral weinig Deensche visch, want als de snurrevaadvisscherïj het al lang heeft opgegeven, is de trawlvisscherij nog druk in actie. Als er dus wat aanvulling op haar plaats zou zijn, komt er -niets. En als de Denen veel visch aanbrengen, doen de Hollanders het ook. Waarmee ik echter niet wil beweren, dat we de Denen heelemaal kunnen missen. Er kan gerust zoo nu en dan wel eens een Deensch kottertje aan de markt komen. Maar die overdaad van verleden jaar hadden we 'heusch niet noodig. We hadden deze week een schip met garnalen in IJmuiden, geen versche, maar gezouten, afkomstig uit Noorwegen. Van alles beleef je tegenwoordig. Wat moeten we in ons land met gezouten garnalen doen, zal men vragen. Maar ze waren niet voor ons land; de importeur-exporteur heeft er zoo gauw mogelijk een gedeelte van doorgezon den naar Frankrijk. Dat kon nog op het nip pertje, want nauwelijks was de zaak ver stuurd of er kwam bericht, dat het contngent ongepelde garnalen uitgeput is en geen ver zending naar Frankrijk kon plaats hebben voor 11 April. Van alles beleef je. Men weet, dat er deze maand geen visch uit Denemarken in België meer mocht worden ingevoerd. Maar in Bel gië. is alles mogelijk, ook het invoeren van visch wanneer de grenzen gesloten zijn. mits die visch maar niet- uit Holland komt. Uit Denemarken? Geen bezwaar, al is verleden jaar het Deensche contingent met honderd duizenden kilo's overschreden. Wat is er nu weer gebeurd? Twee Deensche kotters zijn deze week met visch in Antwerpen geweest! De burgemeester van Antwerpen was aan wezig, de Deensche consul en andere hooge oomes. Of er champagne bij te pas gekomen is weet ik niet, maar de scheepjes zijn op feestelijke wijze ingehaldwant het is een „Belgische" poging om de seinenetvisscherij te beproeven. Om u de waarheid te zeggen, heeft het me steeds verwonderd, dat we in IJmuiden nog nooit Deensche kotters onder Hollandsche vlag hebben gezien. Maar dat gaat in ons land niet zoo gemakkelijk als in België. Er gebeuren bij onze Zuiderburen meer vreemde dingen. Zij hebben een invoerrecht op buitenJandsche visch en tevens een taxe op de consenten. Welnu, duizenden kilo's bui- tenlandsche visch worden er ingevoerd, zon der dat daarvoor ook maar één centime aan invoerrecht of taxe is betaald?? Den 13en Februari bracht de stoomtrawler O 80 23.289 K.G. visch mee. waarvan er 16009 K.G. werd opgekocht op IJsland. Den 28en Februari landde de O 147 23.308 K.G. visch, waarvan er 20.000 K.G. op IJsland opgekocht werd. En zooiets gebeurt er meer. De door deze trawlers aangevoerde visch bestond dus slechts voor een klein gedeelte uit Belgische visch en voor een groot gedeelte uit op IJs land gekochte visch, dus visch van andere dan Belgische oftewel vreemde visch. Dat moet je meemaken, zeggen ze in IJmui den. l PIETERMAN.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1