HET NIEUWE AVONDBLAD SEINEBOOTEN TE ANTWERPEN. 19e JAARGANG No. 128 WOENSDAG 4 APRIL 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. ■Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V, Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele'prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; .5000.bij overlijden van man en vrouw belden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.Indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. Een Stevige Winst. De eerste April Is voorbij, en dus kunt u het veilig gelooven dat de Engelsche Kanse lier van de Schatkist, Neville Chamberlain, een stevige winst heeft gemaakt. Een stevige winst. Het klinkt als een echo uit verre hoog conjunctuur-tijden, uit een rooskleurig ver leden dat we ons nauwelijks meer voor den geest kunnen halen. Het jaar 1933-1934 is door de Engelsche Schatkist besloten met een overschot van 31.147.860. In guldens omgerekend tegen den huidigen koers, is dat niet ver van de tweehonclerdvijftig mil- lioen af, hetgeen ons Nederlanders des te afgunstiger doet watertanden als wij beden ken, dat dit sommetje zoowat de helft van onze totale Staatsbegrooting vertegenwoor digt. Onze Londensche correspondent schrijft er opgewekt het volgende over: ,,De inkomsten bedroegen 724.567.149 en de uitgaven 693.419.289. In dit laatste be drag zijn 11.000.000 schuldaflossing begre pen. Een bedrag van 3.000,000 hiervan is naar de Vereenigde Staten betaald bij wijze van „symbolische" aflossing van oorlogs schuld. Het bedrag had uiteraard veel en veel hooger moeten zijn. Maar dat heeft geen praktische beteekenis meer aangezien de Vereenigde Staten heeft leeren beseffen dat die oorlogsschulden alleen nog maar in de verbeelding van onrealistische menschen kun nen bestaan. Voor Neville Chamberlain maakt het ook niets uit; het maakt zijn overschot geen zier minder e c h t. In zijn begrooting voor het pas afgeloopen financieele jaar had de Kanselier van de Schatkist gerekend op een overschot van 1.300.000 en geen reke ning gehouden met betalingen, „symbolisch" of niet, aan Amerika. Hij had ook geen reke ning gehouden met afbetaling van nationale schuld. Aangezien hij zoowel het een als het ander toch heeft gedaan is hij feitelijk niet alleen de 31.147.860 van het schoone sur plus beter af maar ook nog eens de 11.000.000 van de afbetaalde schuld ver minderd om zoo nauwkeurig mogelijk te overschot. Zijn eindrekening is dus meer dan zijn met de 1.300.000 van het begroote 40.000.000 beter dan hij had gedacht. De Schatkist had een meevallertje in het over lijden van een der rijkste mannen van het land uit wiens nalatenschap zoowat 11.000.000 bij wijze van successierechten aan den staat kwamen. De vraag wordt nu opnieuw besproken hoe de Kanselier met dit overschot zal om springen, of liever hoe hij de natie zal doen deelen in zijn geluk. De wet schrijft voor dat het hier aangeduide surplus wordt aange wend voor schulddelging. Maar als Chamber lain wil kan hij de wet veranderen en het geld voor ander doel aanwenden. Zelfs al zou hij dat niet willen doen dan nog, meent men, is de betere financieele positie van het land voldoende rechtvaardiging voor wat liefda digheid in den vorm van herstel van de werkloosheiduitkeering op den ouden voet, van herstel ook van het oude salaris- en loonpeil voor de dienaren van den staat, vooral die van de nederiger klassen, en van terugkeer van de werkloosheid-uitkeering van-voor-de-financieele crisis. De belasting betalers zouden ten zeerste gediend zijn met een verlaging van den grondslag thans 5 shilling per pond sterling waarop zij wor den aangeslagen in de inkomstenbelasting. Er is geen reden, zoo redeneert men, te ver wachten dat de Schatkist er aan het einde van het volgend financieele jaar niet nog beter aan toe zal zijn dan nu. Maar wat de heer Chamberlain zal doen moet een diep geheim blijven tot de begrootingsdag in het Lagerhuis, die valt op 17 April". Ons kan het verheugen dat het Engeland zooveel beter begint te gaan. Uit naasten liefde in de eerste plaats, ofschoon dit een artikel is dat sombere tijden beleeft. Meer indruk zal de overweging maken, dat wijzelf direct belang hebben bij de welvaart van de ons omringende groote landen. Na Dinsdag in deze rubriek sombere statistieken omtrent Duitschlands economische positie te hebben moeten vermelden, voel ik het als een troost dat wij van Engelsche zijde beter berichten krijgen. Voor het overige vraag ik uw welwillende aandacht voor het liefelijk cynisme, dat in Engeland heerscht ten aanzien van de oor logschulden. Me.n heeft, zooals onze corres pondent opmerkt, drie millioen pond „sym bolisch" afbetaald op de Amerikaansche 'schuld, en denkt er eenvoudig niet aan meer te betalen. Alleen menschen zonder realiteits zin zouden daaraan kunnen denken. Nu, ik herinner mij nog best dat minister Baldwin naar Amerika trok, een jaar of tien geleden, en een overeenkomst sloot waarbij Engeland zich verplichtte gedurende een paar men- schengesl-uhten veertig millioen pond (in goud) per jaar te betalen tot afdoening van de Amerikaansche schuld. Het is een leerrijke h innering uit die dagen, toen iedereen nog overtuigd was van Amerika's slimme koop- anstactiek inzake den oorlog. Gedurende de eerste oorlogsjaren leverde het volop aan de gealliëerden en leende hun geld ad libitum. Tenslotte ging het er zelf in om de zaak tot een beslissing te brengen, zijn crediteuren aan de „overwinning" te helpen en zelf zijn duiten binnen te krijgen. Het lukte inderdaad, wat tenminste d'. beslis^ng en de „overwinning'-' van de crediteuren betrof. Maar daar bleef het dan ook bij. Van al de crediteuren was Enge land degene, die zich het ..neest uitsloofde om -*jn verplichtingen na te komen. Nu, dat heeft ook niet lang geduurd. Ame rika heeft met zijn meesterlijk koopman schap, dat totaal mis en vreeselijk kortzichtig is gebleken, een even geweldigen strop aan den oorlog gehaald als de andere deelnemers. Laten ve ons dit herinneren, voor 't geval ons in de toekomst mocht worden gevraagd, .geld te leenen aan een oorlogvoerend land. De Staat als oorlogsschuldenaar is dit heb ben de laatste vijftien jaren wel bewezen een eigenaardige klant. Niet alleen Engeland heeft dit op treffende wijze aangetoond. Het betaalt nu alleen nog „symbolisch".... een argument dat ik u niet kan aanraden tot be ziging jegens den deurwaarder, als gij een surplus van f 31 mocht hebben, en net f 3 hebben afbetaald op een schuld van f 1000 „pro resto" Wat Amerika betreft, dat leeft nu in vollen realiteitszin op „de reserves van de toe komst"de schoone uitdrukking van den Duitschen minister graaf Schwering van Krosigk, die dit Duitschland ook laat doen. Engeland is er beter aan toe. Het schijnt van de ex-strijders de eerste té zijn, die er weer een beetje bovenop komt. Ik vermoed alleen dat een deel van het surplus noo dig zal zijn tot verhooging van de begrooting van Defensie, ter voorbereiding van den vol genden „War to end war", die er inderdaad een einde aan zou kunnen maken bij. gebrek aan overlevenden. En zoo zet het meester lijk koopmanschap, gekoppeld aan reali teitszin, zich maar jolig voort in deze uiter- mate-zakelijke, uitermate-nuchtere en bo venal intelligente wereld.... R. P. IJMUIDEN GER. ZANGKOOR „GERA". Het zangkoor der Evangelisatie, uitgaande van de Geref. Kerk (West) bestaat Donder dag 8 April tien jaren. Dit koortje, vóór tien jaren door enkele medewerkers der Evangelsatie opgericht, heeft zich zeer vele malen laten hooren op de feestdagen in de vroege morgenuren. Verder heeft het gezongen voor zieken en meege werkt bij de straatprediking. Het koor dat eerst onder leiding stond van den heer D. Klut Sr. en thans reeds eenige jaren onder leiding van den heer K. Brouwer zal dit tweede lustrum op intieme wijze a.s. Donderdagavond vieren in de Marnixschool. SPEELTUIN .„CENTRUM". De sp-eeltuinvereenigng „Centrum" belegt Donderadgmiddag--een -^W-interfeest" in de kleine zaal van Tha.lia, TERAARDEBESTELLING JHR. L. G. BOREEL. Dinsdagmiddag vond op de particuliere begraafplaats „De Kikvorsch" van de familie Boreel te IJmuiden, de teraardebestelling plaats van wijlen Jhr. L. G. Boreel; oud- voorzitter en eerelid van de Koninklijke Harddraverij- en Renvereeniging, leider van de bekende stoeterij te Vogelenzang. Er was veel belangstelling. Onder de aan wezigen merkten wij o.a. op Mr. Dr. A. Röell, commissaris der Koningin in de Provincie Noord-Holland, de heeren G. J. A. A. baron van Heemstra, voorzitter en P. Olij secretaris der Kon. Harddraverij- en Renvereeniging, W. baron van Tuyll, V. J. baron van Tuyll, E. baron van Tuyll, van der Vliet, Bloemen- daal, W. Jochems, Duindigt, E. Cremer, Jhr. mr. G. C. W. van Tets van Goudiaan, direc teur van het Kabinet der Koningin, Jhr. mr. dr. A. G. Schimmelpenninck, Jhr. Gevers van Marquette,F. W. G. baron van Rand- wijck, Jhr. Ir. P. J. Boreel, Middelburg, H. van Malsen, secretaris der familie Boreel van Hogelanden enz. Baron van Heemstra bracht den over ledene een laatsten groet namens de Konink lijke Harddraverij- en Renvereeniging en dankte hem voor het vele werk dat hij ge durende zoovele jaren in het belang van de paardensport, die hij zoo liefhad, heeft ge daan. Een broer van den overledene, Jhr. G. S. Boreel van Westerhout sprak een kort woord Hij dankte de Maria-Stichting, genees- heeren en zusters vóór de liefdevolle verple ging. De baar werd daarna de grafkelder bin nen gedragen. Nadat Jhr. G. S. Boreel de aanwezigen had bedankt zegde dr. J. G. Lekker kérk het Onze Vader, waarmede de. eenvoudige, plech tigheid geëindigd was. Deensche kotters gecharterd door een Belgische onderneming. Hoe men in België de contingenteering saboteert. Wij hebben er in ons blad reeds op gewe zen, dat de vorige week twee Deensche vis- schersvaartuigen hun vangst in Antwerpen hebben gelost, ondanks dat deze vischaan- voer geschiedde in een voor Denemarken ge sloten periode. „Het Visscherijblad" bevat hieromtrent eenige nadere bijzonderheden,waaraan wij het volgende ontleen en. De eerste Deensche kotter, die zijn vangst in Antwerpen loste was de Rita E 413, die Maandagmorgen in de haven van Antwerpen arriveerde. Het vaartuig werd o.a. bezocht door den burgemeester van Antwerpen, Ka- miei Huysmans, schepen Somers, den heer Scheel, consul van Denemarken en den heer L. Cleyman, bestuurder der vischmijn. De E 413 voerde 6130 K.G. visch aan en besom- de fr. 21.845. De vangst bestond hoofdzake lijk uit schol. De tweede kotter was de Ada, die Donder dag verkocht werd- Deze voerde eveneens hoofdzakelijk schol aan. De vangst van dit vaartuig bedroeg slechts 3460 K.G. De be somming, fr. 13.000 was in verband hiermede nog lang niet slecht. Opvallend was, dat de visch van den tweeden kotter lang niet fijn was* een deel werd zelfs als derde kwaliteit verkocht. De ongunstige ligging van Antwer pen voor deze visscherij zal hieraan wel niet vreemd zijn. Deze Deensche kotters varen thans voor rekening van de Samenwerkende Vennoot schap „De Antwerpsche Zeevisscherij Cen trale", welke de beide schepen gecharterd ^D?' resultaten van deze eerste reizen van de eerste „Belgische" snurrevaad visscherij zijn dus bij uitstek gunstig geweest. Het Vis scherijblad verwacht echter, dat de volgende week, als de Vasten voorbij zijn, de besom mingen wel lager zullen loopen. Of de reizen dan nog loonende zullen zijn en of de proef volgehouden kan worden, zal de tijd moeten leeren. Ten slotte zij nog vermeld, schrijft het blad, dat deze aankomsten niet alleen bij de inwoners zelf maar ook bij de kleinhande laars en winkeliers zoowel te Antwerpen als te Brussel, Ostende en het binnenland een begrijpelijke verwondering hebben verwekt. Sedert twee jaren is de vischinvoer gecontm- genteerd en kunnen alleen sinds jaren ge vestigde vischimporteurs vergunning beko men. De invoer van kleine visch beneden de veertig centimeter is totaal verboden, ter wijl van 18 tot 31 Maart geen visch van De nemarken mag worden ingevoerd. Niettegen staande deze drie strenge bepalingen wer den er nu juist Deensche sloepen met Deen sche ondermaatsche visch toegelaten. Verder wordt erop gewezen, dat door deze Deensche concurrentie de prijzen van de uit Ostende aangevoerde schol belangrijk zijn gedaald. Wij plaatsten hierboven het woord „Belgi sche" tusschen aanhalingsteekens. En niet ten onrechte, want het is zeer de vraag of hier inderdaad van een Belgisch bedrijf ge sproken kan worden. De bemanning der beide schepen; bestaat uit Denen, ze voeren beide de Deensche vlag. In ons land zou de op deze wijze aange voerde visch zeker niet als Hollandsche visch worden beschouwd en worden toegelaten in een periode waarin de invoer van Deensche visch verboden is. Elders in het blad wordt een artikel aan gehaald, dat voorkwam in de iJmuider Cou rant en waarin eveneens de Belgische contin genteering besproken werd. De schrijver, D. Z., van wiens hand meermalen belangrijke bij dragen over de visscherij in Het Visscherij- DE „VLIEGENDE PARASOL" is de bijnaam van een vliegtuig met een nieuwe vleugelconstructie, dat op het oogenblik in Chicago opgang maakt. blad te vinden zijn, verdedigt de Belgische visch-contingenteering. „Als de contingen teering noodzakelijk is, moet men ze met haar gevolgen kunnen aannemen en ze niet ten tijde en ten ontijde afbreken, door te genwerpingen en beschouwingen, die aan een ernstig onderzoek niet weerstaan, maar die toch bij de gewone menschen ingang kunnen vinden en aldus nuttelooze ontevre denheid en wanorde in de prijsvorming doen ontstaan." Verder wijst de schrijver er op, dat van 1930 tot 1933 de opbrengst der Belgische vis scherij bijna verdubbeld is. Wij zouden hierbij willen aanteekenen, dat de Belgische regeering volkomen gerechtigd is, die maatregelen te nemen, welke zij in het belang acht van het Belgische visscherij- bedrijf. De Belgische vloot, die zich snel ont wikkeld heeft en thans beschikt over tal van moderne visschersvaartuigen, maakt een moeilijken tijd mee, de regeering heeft mil- lioenen besteed om Ostende een outillage als visschershaven te geven, welke die van IJmuiden evenaart, in zekeren zin zelfs over treft, doordat men de fouten, in IJmuiden gemaakt, heeft kunnen vermijden. Het is dus niet te verwonderen, dat de Belgische regeering gehoor gaf aan de roepstem uit Ostende en maatregelen nam ter beteugeling van den enormen Invoer van visch voorna melijk uit Nederland. Wat in ons land, met name in IJmuiden zooveel ontstemmiijg heeft teweeggebracht is de wijze, waaróp de regeeringsmaatregelen worden gesaboteerd, vermoedelijk door of met medeweten van de Belgische regeering zelf. Men schijnt in België met heel veel ver schillende maten te meten. We hebben de verschillende „overtredingen" nu en eerder gesignaleerd: het overschrijden van de Deen sche, Zweedsche en Noorsohe contingenten met vele honderdduizenden kilo's, de aan voer te Ostende met Belgische schepen van op IJsland gekochte verboden visch, de aan voer van ondermaatsche makreel te Ostende uit Boulogne en nu weer de aanvoer van Deensche visch met Deensche schepen in een tijd, waarin de invoer uit Denemarken door de regeering is stopgezet. Dit zijn ernstige feiten, feiten die niet alleen bewijzen dat, zooals wij reeds eerder opmerkten, men het in België met de con- tingen'teerihgsmaatregelen niet zoo ernstig neemt, maar waardoor bovendien ons land op een wijze, die niet door den beugel kan, tegengewerkt wordt, zijn contingent zoo veel mogelijk te gebruiken. Uit onderstaande cijfers kan men zïen. hoe het den Nederlandschen invoer in België vergaan is. In Februari 1932 werd in België ingevoerd 1.612.000 K.G-, waarvan 819-100 K.G. of de helft uit Nederland en 299.00-0 K.G. uit Scan dinavië. In Februari 1933 voerde België 774.300 K.G, in, waarvan (natuurlijk tenge volge van de staking) uit ons land slechts 172.700 K.G., daarentegen niet minder dan 333.300 K.G. uit Scandinavië. In Februari 1934 leverde Nederland aan België van het totaal van 852.200 K.G- slechts 290.700 K.G. Scandinavië eoht~r 425-100 K.G.! Uit bovenstaande cijfers blijkt duidelijk, dat de invoer uit Nederland belangrijk is af genomen, die uit Scandinavië daarentegen is toegenomen, in twee jaar tijds zelfs meer dan verdubbeld. De Belgische visehexporteurs in IJmuiden zouden natuurlijk niets liever zien dan dat aan alle contingenteeringsmaatregelen zoo spoedig mogelijk een einde kwam. Zij weten natuurlijk, dat dit thans niet gaat. Zij ver wachten en hopen nu alleen nog maar, dat België de maatregelen uitvoert op een dus danige wijze, dat er voor hen geen reden is tot klagen over achterstelling hunner belan gen en hunner oudste rechten bij die van de Scandinavische landen. NED. CHRISTEN VROUWENBOND. Bovengenoemde afdeeling belegt a.s. Woens dagavond in het Konings Willemshuis een huishoudelijke vergadering waarin o.m. af gevaardigden zullen worden gekozen naar de te houden jaarvergadering in Utrecht. De afdeeling hoopt 18 April haar tien-jarig bestaan feestelijk te herdenken. IJMUIDER REDDINGSBRIGADE. De IJmuider Reddingsbrigade houdt a.s. Zaterdag 7 April een ledenvergadering in Cycloop. De agenda vermeldt o.a. verslagen van secretaris en penningmeester. Na afloop der ledenvergadering zal de heer Meyerink, hoofdconsul van de Nederland schen Bond tot Redding van Drenkelingen een voordracht met lichtbeelden houden over „Het Reddingswezen aan de kust en het ver- leenen van hulp bij het te water rijden van auto's. Hierna is er bal, afgewisseldmet voor drachten door leden der IJ.R.B. AFGELUISTERD. INVOER VAN MAKREEL ONDER DE MAAT. Allo, is het de vischmarkt van Brussel? Ja, 't is hier Thomas. Er is hier op de markt te Oostende een prachtige vangst met levende groote en klei ne makreel, Thomas. Hebt ge er soms geen noodig? - Wel neen, beste jongen, we hebben er hier meer dan we verkoopen kunnen Maar dat is toch niet mogelijk Thomas, 't zijn de eerste! Ja, maar Gustje, Boulogne heeft er ons een gansche lading gezonden. Maar dat moeten heele groote zijn, Thomas, en hier zijn er veel kleine, die ge toch ook gemakkelijk kunt gebruiken? Maar neen Gust, we hebben hier zoo veel kleine als gij en goedkoope zulle! Enfin, 'k begrijp er nu niets meer van, zei Gust. 'k Dacht dat visch beneden de 40 cm. niet in België binnen mocht en men ver koopt er op de Brusselsche markt!! 't Is zoo, zei Thomas. Mysterie, zei Gust, en hij brak af met zijn Brusselschen afnemer. In plaats van vandaag 200 fr. per ben te geven, geef ik er maar 130 fr. zei hij. want anders krijg ik weer een rep in mijn oor. Uit het bovenstaande telefoongesprek, dat wij aantroffen in „Het Visscherijblad" blijkt nog eens weer, dat men in België raar met de contingenteeringsmaatregelen omspringt. Visch beneden 40 c.M. mag niet worden inge voerd, maar toch kan men op de markt van Brussel makreel beneden deze maat koopen, ingevoerd uit Boulogne. KINDERKOOR „DE KLEINE STEM". Het Kinderkoor „De Kleine Stem" geeft Za terdag 7 April een zang- en operette- v/«>nd in Het Wapen van Velsen. Er zullen liederen worden gezongen van Cath. van Remies. Hen- drika van Tussenbroek, Nico Hoogerwerf e.a. Verder vindt de opvoering plaats van „Lente bloemen", zangspel in drie bedrijven van Cath. van Rennes en van „Een vacantiegeval", zang spel in drie tafereelen. IJMUIDER CHR. BESTURENBOND. De Christelijke Besturenbond belegt 18 April in de voormalige Witte Bioscoop haar jaarvergadering op eenigszins feestelijke wijze. Een nieuw wereldrecord voor het zweefvliegen voor dames vestigde de Duitsche frl. Hanna Reitsch door een hoogte van 2000 M. te bereiken. VELSEN DE DRUKTE BIJ DE PONT. EEN ZEER ORDELIJK VERLOOP. Doordat de dienst van het pontveer weder om de gebruikelijke maatregelen had geno men voor het wangen van de jaarlijksche Paaschdrukte, die vooral op den Tweeden Paaschdag door de te Alkmaar gehouden mo'orwedstrijden eroot was, is het .erkeer geen enkel oogenblik ernstig in gevaar ge weest. Van een lange file van wachtende auto's is geen enkelen keer sprake geweest. De ambulancepost van het Roode Kruis was weer aanwezig. De post behoefde echter geen assistentie te verleenen. Tegen eenige bestuur ders van auto's en motorrijwielen werd door de Rijkspolitie procesverbaal opgemaakt ze gens het niet opvolgen van de verkeersregelen. TWEE KLEINE BRANDJES. Ten huize van den heer O. in de Melklaan ontstond Zaterdagmiddag een begin van brand. Met emmers water konden de bewo ners het vuur blusschen, echter niet dari nadat de gordijnen verbrand waren. Zondagavond 9 uur werd de brandweer ge alarmeerd voor een brand ten huize van den heer W. H. in de Noorderlaan. De brandweer was spoedi' aanwezig', doch behoefde geen hulp te verleenen, aangezien het vuur inmid dels werd gebluscht. Het uitrukken van de brandweer bht vele menschen op de been. Voor dit brandje had men ook de brandweer van IJmi.-den gealarmeerd, echter met als op gave van plaats de Noorder Bergstraat in Velsen (dorp). De brandspuit maakte natuur lijk een vergeefschen tocht.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1