Nationaal Zwemfeest van „Haarlem". WORT EN SPEL. ZWEMMEN. Willy den Ouden wint weer het nummer 100 M. vrije slag voor dames. Mej. Willy den Ouden (in badmantel) te midden van de deelneemsters en deelnemers in Stoop's Bad. In Stoops's Bad organiseerde de zwemcTufo Haarlem" Woensdagmiddag een nationaal zwemfeest, dat in alle opzichten geslaagd mag heeten. De publieke belangstelling was <ïroot; geen plaats was onbezet. Het programma werd geopend met een af- valwedstrijd voor adspiranten van „Haar lem", Tenslotte bleven bij dit aardige nummer de verschillende winnaars over. Bij de 10 x 50 M, vrije slag estafette voor jongens tot 18 jaar van H.P.C. Haarlem en H.V.G.B. bleek, dat er veel belovende la-ach ten schuilen. In de 100 M. schoolslag plaatste Van Kalken zich met een grooten voorsprong nummer een. Een spannende strijd ontspon zich tus- schen Van Aelst en Scheffer in de 100 M. vrije slag. Ongeveer 75 M. gingen beiden gelijk op, doch bij het laatste keerpunt werkte eerst genoemde zich los en won met enkele meters versbhil. Voor de estafette-wedstrijden voor leden van sportvereenigingen bestond groote be langstelling.Het is prettig als bij sportver eenigingen de belangstelling voor andere takken va nsport toeneemt. Dit laatste geldt ook voor de middelbare scholen. Eenige scholen waren in staat om een sterke ploeg af te vaardigen. Bij de 200 M. schoolslag voor dames was de aandacht vooral gericht op de verrichtingen .van mej. Jenny Kastein en mej. F Hessel. De 100 M. rugslag voor dames had een bij zondere aantrekkelijkheid door hfet starten van mej. Puck Oversloot, die onbetwist de sterkste :was.', 'V. dok" waren "de verwachtingen hoog gespan nen-bij; de 100 M. vrijeT slag voor dames., waarin mej,-. Willy den Ouden uitkwam. Van den start af liep ze regelmatig uit en tikte bijna, 5 seconden eerder an dan mej..A. Tim mermans. De strijd op de 400 M. vrije slag heeren ging tusschen Jan van Hemsbergen en WDelwei. Eerst op het laatste gedeelte zegevierde Van Hemsbergen; hij won met een miniem ver schil van 1/5 sec. Prachtige sprongen werden te zien gegeven bij de demonstratie schoonspringen. Van de aanwezigheid der RD.Z.-dames, die verleden week het record 4 x 1ÜÖ M. vrije slag hadden verbeterd, maakte de voorzitter van „Haarlem", de heer V. Visser, gebruik om haar met de trainster mevr. Wuyckhuizen te huldigen. De dames ontvingen bloemen In de Haarlemsche kleuren. Het publiek juichte de dames hartelijk toe. Hierdoor blijkbaar geïnspireerd wonnen ze gemakkelijk de 3 x 50 M. wisselslag-estafette. Mochten de bezoekers vrijwel den gs- beelen avond spannende kampen zien, dit was ook het geval met 'hetlaatste nummer 10.0 M.'rugslag heeren. Van der Meer slaagde er in, de overwin ning te behalen. De polowedstrijd HaarlemR.Z.C. was zeer interessant. Er werd snel gespeeld. De rust stand luidde 10 voor Haarlem, de eind stand 1—1. Na afloop had de. prijs uitreiking plaats van „dit zoo schitterend geslaagd zwemfeest, zoo vlot verloopen en daaraan zooveel deel nemers hadden meegedaan. De uitslagen luiden; Afvalwedstrijd voor „Haarlem"-adspiraniten 1. L. Kuyk. 2. A. Oosterveld. 3. D. Petersen 4. F. Wetter. 5. M. Weekhuizen. 10 x 50 M. vrije slag estafettel voor jongens tot 18 jaar. 1. H. V. G. B. 5 min. 31 sec. 2. Haarlem 5 min, 42.4 sec. H. P. C. gedisqualificeerd. 100 M. Schoolslag heeren seniores. 1. A. v. Kalken )D.J.K.) 1 min. 19 sec. 2. P. Kruithof (R.Z.C.) 1 min. 20.4 sec. 3 L, Korpershoek (V.Z:C.) 1 min. 20.8 sec. 100 M. vrije slag, heeren seniores. 1. C. G. van Aalst (H.Z. en P.O.) 1 min. 3.8 sec. 2. J. c. Scheffer (D.J.K.) 1 min. 6 sec. 3. G. Regter (R.Z.C.) 1 min 6.2 sec. 4 x 50 M. vrije slag estafette voor sport vereenigingen, om den ,,Haarlem"'-wissel- beker (met. wedstrijd zwemmers.) 1. H F C. 2 min. 8 sec, 2. Sportafdeeling M. T. S. 2 min. 8.2 sec 3. H.I.L.Q. min. 8.6 sec. 4 x 50 M. vrije slag estafette voor sport- afdeelingen om het „Haarlem"-wïsselschild (zonder wedstrij dzwemmérs)1. H. C. Alliance 2 min. 29.6 sec. 2. HaaTl. Kanovereeniging, 2 min. 41.6 sec. 3. V. V. Zand voort 2 min. 45.2 sec. 4. Honkbalcluib Haarlem 2 min. 51-4 sec. 5. V. V. Halfweg 2 min. 51.6 sec. 200 M. schoolslag dames seniores. 1. J. Kastein (H.D.Z.) 3 min. 7.2 sec. 2. F. Hessel (Het IJ) 3 min. 8.8 sec. 3. Gr. Brouwers (R.D.Z.) 3 min. 18.8 sec. 5 x 50 M. Vrije slag estalette heeren. 1- D. J. K. 2 min. 26.8 sec. 2. U. Z. C. 2 min. 27 sec. 3. H.P.C. 2 min. 27.2 sec. 100 M. rugslag dames seniores. 1- P. Oversloot (O.D.Z.) 1 min. 20.8 sec. 2. T. Wagner (Het IJ) 1 min. 23.6 sec. 3. N. Senff (AJD.Z. 1 min. 27.2 sec. 3 x 50 M. wisselslag estafette voor H.B.S., Lycea, Gymnasia en U-L.Ö.-scholen. 1. HJ3.S. b, 1 min. 50.8 sec. 2. Kennemer Lyceum 1 min. 53.2 sec. 3. HJ3.S. a 1 min. 58 sec. 100 M. vrije slag dames seniores. 1. W. den Ouden (R.D.Z.) 1> min'. 66. sec. 2. A. Timmermans (R.D.Z.) 1 min. 11 sec. 3. J. Selbach (A.D.Z.) 1 min. 12.6 sec; 400 M. vrije slag heeren seniores. 1. J. van Hemsbergen (Haarlem), 5 min. 37.6 sec. 2. W. Delwel (R.Z.C.) '5 min! 37.8 sec. 3. G. van Voorst (A.Z.1870). 3 x 50 M. wisselslag estafette dames. 1. R.D.Z. 1 min. 50.6 sec. 2. Het IJ 1 min. 53.4 3. A.D.Z. 1 min. 54.8. sec. 100 M. rugslag heeren seniores. 1. A. J. v. d. Meer (Haarlem) 1 min. 17.2 sec. 2. J. C. Scheffer (D.J.K.) 1 min. 17.4 sec. 3 W. Ambagtheer (A.Z. 1870) Waterpolo: Haarlem-—R, Z. C. 1'1. met benige vriendelijke woorden Mlss Men- chik een bouquet rozen aan. De heer J. Lanskamp, secretaris der B.S.C., verzocht aan de deelnemers plaats te nemen en deelde als voorwaarde .mede, dat wanneer Miss Menchik bij het bord zou komen, on middellijk een zet moest worden gedaan, ter wijl geen zet mocht worden teruggenomen. Hij verzocht nog, zeer slecht staande par tijen niet noodeloos te rekken, doch direct op te geven en wees er op, dat niet mocht worden geconsulteerd. Miss Menchik opende nu de partijen en reeds onmiddellijk viel op, dat een groot aan tal verschillende openingen door haar wer den gespeeld. We zagen niet alleen de meer gebruikelijke d4 en e4 openingen, maar ook Pf3 en zelfs f4. Het gevolg was dan ook dat de partijen een bijzonder afwisselenden aanblik boden. Slechts een enkele maal kon het Miss Men chik gelukken, om spoedig een voordeel te behalen in stukken of kwaliteit, Wel echter werd in de meeste partijen 'n gevaarlijke stel ling door haar opgebouwd, daar zij zoowel haar stukken als haar pionnen in prachtige combinaties wist te plaatsen, en daarbij den meesten tegenstanders geen gelegenheid gaf, hetzelfde te doen. Het kon ons dan ook niet verwonderen, dat te ongeveer half tien de eerste verliezer zich aanmeldde, na eenigen tijd door een tweede gevolgd. De derde partij, die geëindigd werd, gaf aan de Bloemen dalers weer wat moed. Mevrouw R. Onvlee Lans had n.l. kans gezien om remise te for- ceeren. Het aantal verliezers nam echter toe en toen om kwart voor twaalf de ongeëindigde par tijen werden beslist, waren nog slechts twee remise-standen bereikt. Over-, de innemende persoonlijkheid van Miss Menchik schreven wij reeds eerder. Op deze séance.hebben wij haar leeren kennen als een rustige, voorzichtige speelster. Zooals gezegd speelt zij van den eersten zet af met veel variaties; hoewel het opviel, dat zij bij de zwakkere spelers algemeen de e4 opening prefereerde. In haar verdere partijen wacht zij gewoonlijk geruimen tij d met den aanval, doch weet haar stukken zoo te plaatsen, dat wanneer zij eenmaal tot den aanval over gaat, deze vrijwel nooit te keeren is. Het is voor de Bloem endaalsche Schaak Club een mooie avond geweest en het eind resultaat (van de 33 partijen 25 door Miss Menchik gewonnen, 7 remise en 1 verloren) kunnen wij zeer bevredigend noemen, De eenige winnaar was de heer J. Vermeer. Remise werd behaald door mevr. R. Onvlee Lans en de heeren P. A. C. van den Bronk, C. Bolsenbroek, J. Lankamp, Wibo van dei- Werf, J. A. Stals en A. Hinlopen. SCHAKEN OM HET WERELDKAMPIOEN SCHAP. ALJECHIN WINT DE TWEEDE PARTIJ. Uit Baden Baden: Woensdag werd in het Kurhaus de tweede partij gespeeld in den tweekamp om het wereldkampioenschap tus schen Aljechin en Bogoljubow. Aljechin speel de met yqt.. In( dgm 16en ..zqt;: offerde AJjechin een pipn».••F^ardqor.;ha^.••z|3n/^osiïiê..ve^bbil»¥4e.> Bogoljubow trachtte nog door .combinaties zijn minder goede stelling- te. redden, doch hij ge raakte. in tijdnood, Bogoljubow gaf .tenslotte, even voor zijn tijd verstreken was, de partij op. De stand is thans:. Aljechin 11/2 punt, Bo goljubow 1/2 punt. De derde partij, wordt'Vrijdag a.s. eveneens te Baden Baden gespeeld. MISS MENCHIK TE BLOEMEN- DAAL. SIMULTAAN-SéANCE AAN 33 BORDEN. Vera Menchik. Zoo hebben we dan de wereldkampioene der schaaksters Woensdagavond in B'loemen- daal gehad. Uitsluitend voor de leden van de Bloemendaalsche Schaak Club gaf Miss Vera Menchik in het Jeugdhuis aan de Donkere Laan een simultaanséa-nce tegen niet minder dan 33 tegenstandsters .en tegenstanders. Te acht uur waren leden em belangstellen den aanwezig om Miss Menchik te begroeten. De heer G. Blom sprak haar als volgt toe: „Het is voor onze club een groot genoegen, u als onze gast in ons midden te hebben. Daar onze vereeniging een van de weinige is met dames-leden, hebben wij de-gelegenheid niet voorbij willen laten gaan om u als vrouwe lijke wereldkampioen voor .deze séance uit te noodigen. Wij zijn ervan overtuigd, dat on danks het groote aantal van 33 tegenstanders deze avond voor u niet zwaarder zal zijn, dan de andere van uw tournée,.daar op enkele vrij goede spelers na', onze leden tot de ge middelde amateurs behooren. Wij weten,, dat voor u een mooie partij schaak een genoegen is, wat het resultaat ook moge zijn. In dezen geest spelen wij vanavond allen; wij wen- schen u van harte een hoogst aangenamen avond toe". Mevrouw G. Onvleè—Lans bood daarna VOETBAL DE SCHOOLWEDSTRIJDEN TE VELSEN. Ook Woensdag was er wederom, dank z-ij het goede weer, groote belangstelling. In -beide afdeelingen stonden weer eenige spannende wedstrijden op het programma. De verrassing van den dag was de nederlaag van het reeds als kampioen gedoodverfde vierde elftal -van de- H.B.S. Met 19 verloor het van de U.L.O. uit IJm.-Oost. Veel belangstelling bestond er ook voor de ontmoeting School JSchool G. Wel eenigs- zins tegen de verwachting in won School J tenslotte met flinke cijfers. Ook de Insinger- school, die dit jaar voor het eerst meedoet, won wederom haar wedstrijd. De algemeene verwachting is, dat het in den eindstrijd tenslotte tusschen School J en de Insinger- school zal gaan. Zij tenslotte nog gemeld, dat het bestuur van-Stormvogels--.een bedragheeft beschik^ baar gésteld fenqiwle de, j eug^ige ,voetbata op chocoiadereepen te tracteeren, een geste, welke door de commissie op. hoogen prijs is gesteld. De uitslagen van Woensdag waren: Afdeeling D: 2e ronde (Winnaars). U.L.O. (IJm.-O.)—HB S. 4 (Velsen) 1—0 Nijverheidsschool (Velsen) ISchool 4 (Beverwijk) 4—2 2e ronde (Verliezers). H.B.S, 5 (Velsen) Duirawyekschool (W. a. Duin) 32 M.U.LjO. 2 (Beverwijk)— School D (ÏJm.-O.) 71 Afdeeling E. 2e ronde (Winnaars). School E (IJm.O.)— School K (Um.-O.) 1^-1 School K wint. School J (IJm.—School G (Velsen) 6—2 ïnsingerschool (IJm.) School F (Santpoort) 4r-l O. L. School (W. a. Zee)— P. Vermeulenschool (IJm.) 1—1 P. Vermeulenschool (IJm.) wint 2e ronde (Verliezers) School D I—Gr. v. Prinstererschool 2—5 Gr. v. Pr. school gedisqualificeerd. School A (IJm.) Comitérschool. (IJm.) 5-0 w.n.o School C (IJm.)— School- i ((Beverwijk. 5—2 School 2 (Beverwijk)-r School 8 (Beverwijk) 0—8 Hedenmiddag worden gespeeld: Afdeeling D: Eindstrijd (Winnaars). U.L.O. (IJm.-O.) Nijverheidsschool (IJm.-O.) 23 uur- Eindstrijd (Verliezers). H. B. S. 5M.U.L.O. 2 (Beverwijk) 2—3 uur Afdeeling Er Halve eindstrijd (Winnaars). School K' (IJm.-Ö.) School J (IJm.) 2—3 uur. ïnsingerschool .(IJm P. Vermeulenschool (IJm.-O.) 23 uur Halve, eindstrijd (Verliezers). School D I (IJm. O.)— School A (IJm.) 3—4 uur. School C (Um.)-r'. School 3 (Beverwijk) 3-^4 uur. HAARL. VOETBALBOND DE SCHOOLWEDSTRIJDEN. De afdeelingen A en B hadden Woensdag een rustdag; in afdeeling C werden de halve finales bereikt. Dit gebeurde na spannenden strijd, want twee der vier wedstrijden eindig den in een gelijk spel. De U.L.O.-school uit IJmuiden deed haar kans te niet, door met een onjerechtigden speler uit te komen, on der vaüschen naam nog wel. 1-Iet spreekt van-, zelf dat dergelijke dingen niet. geduld worden. Zulke onsportieve daden worden onherroe pelijk met uitsluiting bestraft. Het instituut „Oranje Nassau" zal de opengevallen plaats innemen. In afdeeling D werd de 3e ronde afgewerkt. Ook daar zijn thans de demi-finales bereikt voor verliezers- en winnaars afdeeling. En ten slotte afd. E. In de verliezersronde sprak Willem de Zwijger (school), een hartig woordje met J. P. Coen (school), al leert de historie,, dat dit niet mogelijk was, terwijl O.L.S. 4 van Zeggelen (school) met een neder laag naar huis stuurde. Gelukkig, dat de ver liezers tenminste nog een reep chocolade kre gen! In de winnaarsaf deeling voetbalden de Nic. Beets- en, Da Costa-school, waarbij Da Costa won. Tegen de verwachting in leed O.L.S. 39 (Spaarndam) een nederlaag tegen O. L. S. 25, die nu heel goede kansen krijgt. Maar de Marnixschool is er ook nog! Vrijdagmorgen komen deze twee concur renten tegenover elkaar. De uitslagen van Woensdag 5 April waren: Afdeeling C. 4e ronde. Ie H.B.S. B 3Ambachtsschool 6 11 le H.B.S. B3 wint met strafschoppen. R.K. U.L.O. (Beverwijk)—H.B.S. 2 (Velsen) 1—1 R.K. U.L.O. wint mét strafschoppen. U.L.O. B2Ambachtsschool 9 13 Kennemer Lyceum 2U.L.O. (IJmuiden) gedisq. Afdeeling D. 3e ronde (verliezers.) 2e Centrale school 22e H.B.S. B 8 60 le Doopsgez. schoolle H.B.S. B 6 120 Bronsteeschool 2 (Heemstede)2e H. B. S. B 7 2—2 Bronsteeschool wint met strafsch. le Centrale school 4B. S. A7 31 3e ronde (winnaars), le Centrale school 3— 2e Centrale school I 0—2 U.L.O. B 4ULi.O. A 5 11—0 le Centrale school 2U.L.O. B 5 12 Ambachtsschool 10—Ie H.B.S. B 5 102 Afdeeling E. 4e ronde (verliezers). O.L.S. C (BloemendaalNoorderschool 2 0—3 Willem de Zwijgerschoo1!J. P. Coenschool (O.L.S. 44) 7—2 v. Zeggelenschool (O.L.S. 41)—-O.L.S. 4 1—4 Nassa uschoolDreef school (Heemstede) 0—0 Dreefsehool wint met strafsch. 4e ronde (winnaars). Nic. Beetsschool (Heemstede)Da Costa- leerschool 01 O. L. S. 32Linnaeusschool (O.L.S. 42) 1—4 O. L. S. 25O. L. S. 39 (Spaarndam) 41 O. L. S. 5Marnixschool 05 Het programma voor Vrijdag luidt nu: ïs, 'dan werkt "de betrokkene in het beschreven geval 27 uur. 4e. Indien het wenschelijk is met het oog op het toezicht, perioden te nemen van volle dagen, omdat anders wellicht gedeelten van dagen moet worden gearbeid, hetgeen soms bezwaren met zich brengt, bestaat daartegen geen bezwaar. 5e. Gedurende de dagen, dat niet gearbeid wordt, moet de betrokken arbeider op de gewone wijze, evenals andere gesteunden, stempelen. 6e. Als aan het einde van de week uit een desbetreffende opgaaf van den ondersteun de blijkt, dat de inkomsten (uit arbeid ver kregen) van zijn gezin over de afgeloopen week bijv. 6 hooger zijn geweest dan over de voorafgaande week daardoor feitelijk die nen te worden verminderd met twee-derde van 6. Nu echter de betrokkene voor den steun heeft gewerkt, kan vermindering van den steun over de afgeloopen week niet plaats hebben, doch wordt de korting van ƒ4 toegepast op den steun van de volgende week waardoor de tewerkstelling in die week over een kleiner aantal uren plaats heeft. Het bovenstaande moge met een willekeu rig gekozen voorbeeld worden toegelicht. De arbeider die 8.80 uitgekeerd zou krijgen, geeft op, dat hij 1 of meer dagen niet ge stempeld heeft, dat er naast de 8.80 8 plus 10 pCt.) nog 6 uit arbeid is verkregen. Er zou dus op den'uit te keeren steun 2/3 'van 6 is 4 in mindering moeten worden ge bracht en derhalve, ware geen werk ver richt, 84 is 4 steun worden uitge keerd. Nu echter gewerkt is in de afgeloopen periode, moet de ƒ8.80 ten volle worden uitge keerd, doch vindt de korting van de 4 in de volgende week plaats. Zijn de inkomsten van het gezin in de week van te werkstelling echter gedaald, dan kan naar evenredigheid, in overeenstemming met de bepalingen van de steunregeling, over de loopende week, de steun worden verhoogd. In deze gevallen (heeft immers tewerkstelling over een korter aantal uren plaats gehad, dan waartoe het bedrag, hetwelk aan het einde der week uiteindelijk blijkt te moeten worden uitgekeerd, aanleiding zou geven. 7e. De werken, die als. werkverschaffing-s-- objecten voor het leveren van prestatie door de gesteunden zullen worden aangewezen, moeten vooral via den inspecteur worden voorgedragen en door den minister worden goedgekeurd. 8e. Werken, waarvoor, als zijnde normale onderhoudswerken, gelden op de begrooting zijn uitgetrokken en welke derhalve als ge wone door de gemeente uit te voeren werk zaamheden moeten worden beschouwd, ko men niet in aanmerking om onder de hier- bedoelde regeling te vallen. Op de vraag aan den Minister of dus de gemeenten voortaan voor den steun kunnen laten, werken, antwoordde de Minister, dat, indien de gemeenten aanspraak op rijkssub sidie willen blijven maken, zij zich uiteraard naar de hier gegeven regels zullen dienen te richten. Halve eindstrijden Afdeeling B: U. L. O. B 1—Kennemer Lyceum I 10 uur, ter-rem E.D.O. Afd. C. le H.B.S. B 3Instituut „Oranje Nassau", 10 uur, Vergierdeweg. R.K. U.L.O. (Beverwijk)Ambachtsschool 9, 10 uur, Vergierdeweg. Afdeeling D, Verliezers: 2e Centrale school 2le Doopsgezinde school, 9.30 uur, Haarlem. BronsVeeschool 2 (Heemstede)le CentTale school 4, 9.30 uur, Haarlem. Winnaars. 2e Centrale school IU.L.O. B 4 10 uur, E.D.O. U.L.O. B 5Ambachtsschool 10, 10 uur, E. D. O. Afd. E, Verliezers: Noorderschool 2Willem de Zwijgerschool 9.15 uur, Middenweg. O.L.S. 4Dreefsehool (Heemstede) 9.15 uur, Middenweg. Winnaars: Da Costasohool—Linnaeusschool (O.L.S. 42), 10.30 uur, Middenweg. O.L.S. 25—Marnixschooj., 10.30 uur, Midden weg. BELASTING ONTDOKEN. Van valsch kasboek gebruik gemaakt. ZWARE STRAFFEN GEëlSCHT. Voor de Rotterdamsche rechtbank hebben een 56-jarige vrachtrijder en zijn vrouw te recht gestaan wegens valschheid in geschrif te. Voor den eersten verdachte had de valsch heid in geschrifte bestaan in het in Sep tember 1032i'indienen. van een -aangif tebil-jet - voor de inkomstenbelasting,, waarin als zui ver inkomen was opgegeven een bedrag van f 3000, terwijl het in werkelijkheid minstens f 11.200 had bedragen. Aan dé vrouw, was ten laste' gelegd, dat zij, de boekhouding voor haar man voerende, 'in het kasboek over het jaar 1931 verschillende posten van ontvangst lager heeft geboekt, dan ze in werkelijkheid waren .en andere posten heelemaal had weg gelaten. Verdachte gaf toe, dat zijn inkom sten groöter waren geweest dan hij op zijn aangiftebiljet had doen vermelden, echter zoo groot als in de dagvaarding was gesteld, was het verschil niet geweest. Bij het getuigenverhoor bleek, dat het echtpaar een apart kasboek hield voor de belasting. Het O.M. eischte tegen den man 1 maand gevangenisstraf en tegen de vrouw f 5000 boete subs 6 maanden hechtenis. WERKEN VOOR DEN STEUN. De laatste maanden is" in verschillende blar den meermalen geschreven over een proef, die in overleg met het departement van soci ale zaken wordt genomen en welke hierop neerkomt, dat, teneinde den lediggang onder de werkloozen tegen te gaan en aan den anderen kant de gemeenschap althans eenige bate te doen toekomen van de gelden, welke voor werkloozenzorg moeten worden uitge geven, de gesteunden als tegenprestatie voor hun steun, werk verrichten. Het Ned. Corr. Bureau heeft zich één dezer dagen tot den Minister van Sociale Zaken gewend en dezen gevraagd, of het Corr. Bu reau ten aanzien van deze aangelegenheid enkele inlichtingen konden worden verstrekt. De minister zeide, dat hij besloten heeft ten aanzien van een niet onbelangrijk aan tal gemeenten uitbreiding aan deze proef te geven en aan de verschillende gemeentebe sturen, welke hem hierover hadden geschre ven, mede te deelen, dat hij bereid is er toe mede te werken, dat zij, die steun ontvan gen, zooveel mogelijk hiervoor aan het werk worden gezet. Bij de toepassing van dit stel sel, een bepaalden vorm van werkverschaffing dus. zullen echter de volgende regelen in acht genomen dienen te worden. Eenige regelen vastgesteld. le. Voor het verrichten van arbeid voor het steunbedrag komen uitsluitend zij in aan merking, die in de goedgekeurde steunrege ling zijn gekomen. 2e. De steunregeling in vollen omvang, ook wat betreft de controle-maatregelen, o.m. het stempelen, blijft tijdens de dagen, waar op geen tegenprestatie wordt geléverd, on verzwakt van kracht. 3e. Het bedrag, dat aan de hand van de steunregeling aan de gesteunden, die een tegenprestatie moeten leveren wordt uitge-. keerd" kon b.v. met 10 pCt. worden verhoogd; als kleine tegemoetkoming in de kosten van slijtage van kleeding en schoeisel en van de noodige voeding. Wanneer aldus het steunbedrag met 10 pCt. wordt verhoogd, en overigens volgens de steunregeling aan een gesteunde f 8 dient te worden uitgekeerd, dan wordt dit bedrag gebracht op f 8.80. Daarna heeft over 't totale bedrag der uitkeering berekening plaats voor den deeler, welke deeler gelijk is aan het werkverschaffingsloon in de betrokken ge meente en heeft vaststelling plaats van het aantal uren, dat de betrokkene zal kunnen en moeten werken. Wanneer de deeler bijv. 33 INBRAAK BIJ DEN ONTVANGER TE NAALDWIJK. Het Haagsche Gerechtshof heeft bevestigd het vonnis der Haagsche Rechtbank waarbij zijn vrijgesproken een 48-jarige chauffeur en een 31-jarige koopman uit Den Haag van de hun ten laste gelegde diefstal in vereeni ging met braak, welke in den nacht van 30 Juni op 1 Juli van het vorig jaar in het kantoor van den gemeente-ontvanger te Naaldwijk is gepleegd. Door den advocaat-generaal was met ver nietiging van het vrijsprekend vonnis tegen de beide verdachten de zelfde straf ge- requireerd als door het O.M. in eerste in stantie, namelijk zeven jaar voor den chauf feur en drie en een half jaar voor den koop man. NIEUWS UIT INDIE. 3500 LANDSDIENAREN GEPENSIONEERD. BATAVIA, 4 April (Aneta). Volgens het Departement van Financiën zijn in 1933 3500 landsdienaren gepensioneerd, n.l. 1556 uit de A-, 504 uit de B-, 429 uit de C-groep en 1011' uit de Landsbedrijven. S.S.-KANTOOR AFGEBRAND. TASI-K MALAJA 4 April (Aneta). Het kantoor van de Staatsspoor te Kalipoétjang, Ban dj ar, is afgebrand. Kwaadwilligheid is vastgesteld. De schuldige een koelie heeft een volledige bekentenis afgelegd. EMERITUS-PREDIKANT OVERLEDEN, SEMARANG, 4 April (Aneta) Bij de fa milie; is uit Freiburg bericht ontvangen van1 het overlijden van Ds. G. C. A. A. van den- Wijngaard, bekend Indisch emeritus-predi kant. VAN VERDUISTERING VRIJGESPROKEN. BATAVIA, 4 April (Aneta) Het Hoog Mi litair Gerechtshof heeft den kapitein H( oor- weg). die door den Krijgsraad te Tjimahi we gens verduistering tot acht maanden gevan genisstraf was veroordeeld met vervallenver klaring uit den militairen stand, vrijge sproken. De advocaat-fiscaal had bevestiging va# het vonhi^aii den Krygsraad gé'ëischtT i

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3