1 ^enbuif. Doorzetten. Iemand schrijft mij een brief, waarin hij op beminnelijken toon vraagt waarom wij ons eigenlijk nog druk maken over „die ont wapening". Zouden wij maar niet liever uit scheiden met ons te interesseeren voor een zoo hopelooze zaak? Gevolgd door „er is al tijd oorlog geweest", „het ligt aan de men- schen", „ze zouden overgebakken moeten worden" en meer van die frissche en oor spronkelijke gedachten. Het antwoord is: wij zullen er zeker en vast niet mee uitscheiden. Het is natuurlijk pret tiger en gemakkelijker als men den wind mee heeft, zooals een paar jaar geleden. Maar tegenwind heeft toch ook zijn bijzondere aan trekkelijkheden. Men moet er zijn kracht ten volle tegen inzetten. Het bloed stroomt snel. Men concentreert zijn wil en voelt dat het leven goed is, hetgeen op zichzelf als het meest afdoende argument tegen den oorlog- blijft gelden. Ook vormen de anderen, die eveneens tegen den wind ingaan, geen kudde. Het is allesbehalve verheffend, tot een kudde te behooren. Het stompt erg af; men wordt er niet beter, maar minder van. En de an deren, die evenals wij tegen dezen wind op tomen, zijn wel heel veel talrijker dan vroe ger. Die briefschrijver zegt mij: „De jeugd voelt er niet voor". Onzin. Er is zeker een deel der tegenwoordige jeugd, dat heldhaf tigheid en romantiek zelfs in de treurige slachtingsmethodes van den modernen oor log meent te zien. Er is daarentegen een an der deel dat zijn hersens en zijn menschelijk gevoel, sneller ontwikkelt en beter gebruikt, en snapt dat zijn toekomst-taak opbouw en geen afbraak is. Aan het eerstgenoemde deel behoeft men trouwens ook nog heelemaal niet te wanhopen. De opinie van een acht tienjarige is voor vele wijzigingen vatbaar, hetgeen maar goed is ook, want niemand on zer heeft op dien leeftijd een gerijpt- inzicht in 's levens zaken gehad, en de tegenwoordige jongens zijn niet- anders dan wij waren. Het meeste hebben ze nog te lecen Eergisteren sprak ik ook nog iemand, die mij met een ietwat medelijdend glimlachje herin nerde aan het petitionnement van de Neder- landsche Dagbladpers, anno 1931. „Dat heeft toch niet veel uitgewerkt", meende hij, die blijkbaar in de vroolijke veronderstelling ge leefd had. dat de allereerste samen werking voor-één doel van de geheele Dagbladpers van één klein land meteen de wereldontwapening zou brengen. Nu, ik heb het hem pogen uit te leggen. Veel gaf het niet. De Mode is tegen ons. Een heel amusant verschijnsel, de Mode, maar een tikje oppervlakkig en onbenullig, nietwaar? En erg vatbaar voor verandering, net als de wind, die nu tegen is maar straks ineens weer mee zal zijn, en dan weer draaien Van Mode en van weerhanen moeten wij het niet hebben, maar juist van diegenen die sterk genoeg zijn, hun eigen diepgewortelde, gezonde en ook zakelijk-juiste overtuiging te blijven volgen. Zij zijn, sinds 1918, niet alleen in aantal maar ook in wilskracht en enthou siasme gegroeid. Zij vormen, in de geheele wereld, een machtwier invloed steeds toe nemend blijft. De Engelschman zou er de uitdrukking „they have come to stay" op toepassen. Zoo is het: wij zijn gekomen om te blijven. Van persoonlijk succes, van hoera- vergaderingen, van holle rhetoriek moeten wij het niet hebben. Maar ons arsenaal van strijdmiddelen, van éérlijke, loyale overtui gingsmiddelen is geweldig groot. Nieuwe worden telkens weer ontworpen, en in toepassing gebracht. Er wordt in alle landen een ontzaglijke hoeveelheid arbeid 'Vóór de bestrijding van het oorlogsgevaar verricht door menschen die er met toewijding hun vrijen tijd en werkkracht'aan opofferen, zonder er een cent mee te verdienen, zonder kans er lucratieve baantjes of lintjes mee te veroveren. Tegen wind en stroom in, en vaak onder afkeurend geblaat van een kudde die het nog niet tot eigen oordeel en na der hen heeft kunnen brengen Opgeven? Ermee uitscheiden? Integendeel! Harder aanpakken dan ooit! R. P. BEVERWIJK TOONEELVEREENIGING „NIEUW LEVEN". „Materialisme". Men schrijft ons: „Materialisme is de titel van het stuk waar mede de Geh. Onth. Tooneel Vereen. „Nieuw Leven" op Donderdag 12 April a.s. het seizoen zal sluiten in het „Kennemer Theater". De verkorte inhoud van dit stuk is als volgt: Wij verplaatsen ons naar een mijnstreek in het zuiden van ons land, en maken kennis met Keuneman, directeur van de mijn de Zuidster. Geheel geleid door materialistische belangen speelt deze man met de heiligste ge voelens om zijn eerzucht bot te vieren, zon der te beseffen wat hij zijn kinderen tekort doet. Waar geld geen hoofdrol speelt, zal de liefde moéten wijken in harten van hen, die in- de machtige greep van de hebzucht ge vangen zitten. Trouw ter zijde gestaan door Koning, zijn mede-directeur, die geheel leeft voor eigen genoegens en voordeel, waarvoor niet de mooiste middelen worden gebruikt smeden zij samen een plan om Walter, inge nieur bij de onderneming, na zijn proefjaar te ontslaan. Door dezen maatregel, welke moet dienen om de genegenheid, die is ontstaan tusschen Keuneman's dochter en Walter, in de kiem i te smoren, besluit Els, voor het eerst in haar leven de wil van haar vader te trotseeren. Rotsvast in haar liefde verlangt zij boven alles naar een gelukkig huwelijksleven al moet zij ook haar verder leven slijten in de door haar vader zoo verachte armoede. Temeer waar zij Koning, die door haar vader, als haar toekomstige echtgenoot is aangewezen, hartgrondig haat, stelt zij alles in het werk om hem aan te toonen, dat Waller ondanks alles de persoon is, die als ingenieur niet gemist kan worden. Als dan, nadat alle raadgevingen in den wind zijn geslagen, Wal ter's voorspelling uitkomt en een instorting- plaats vindt, dringt het pas goed tot Keune man door, waar het Koning om te doen was, want deze is het steeds geweest, die de aan wezigheid van Walter als bespottelijk wist aan te duiden. Door het maken van groote speelschulden verkeert Frits, Keuneman's zoon, in groote moeilijkheden, waardoor de verdenking het eerst op hem valt, als eenige aandeelen ter waarde van f 10.000 spoorloos zijn verdwenen. Tragisch is dan ook door dit gebeuren het aanzien van Enny Blass, privé secretaresse, die uit liefde voor haar toekomstige patroon geheel vrijwillig de schuld op zich neemt. Wie tenslotte den diefstal heeft begaan en wat van Frits wordt gevergd om juffrouw Blass ten volle te rehabiliteeren, zal de toe schouwers duidelijk worden bij de opvoering van Materialisme. R.-K. GYMNASTIEKVEREENIGING S.S.S." De R.-K. Gymnastiekvereniging gaf in het K.S.A.-ge-bouw haar jaarlijksche uitvoering, welke zich "in een flinke belangstelling van de zijde van het publiek mocht verheugen. De geestelijke adviseur, kapelaan Van Beek. opende den avond, waarna onmiddellijk met de afwerking van het uitvoerige programma werd begonnen. Alle afdeelingen van S.S.S. traden voor hét voetlicht. De jeugdafdeeling demonstreerde, .habootsingsbewegingen, spe len, vrije oefeningen en oefeningen in het voortbewegen. De heeren en de groote jon gens gaven goed werk te zien aan de toe stellen. Veel succes oogstten de meisjes met vlagzwaaien en de dames met haar staaf- cefeningen. Een uitstekend nummer vorm den de vrije oefeningen van de heeren, die correct en met goed stijlbegrip werden uit gevoerd. Met een fraaie bewegingsstudie werd het programma besloten. De heer L. Tervoort heeft enkele num mers op correcte wijze begeleid. Het publiek toonde zeer veel belangstelling voor de verrichtingen van S.S S. en toonde dit door een langdurig applaus. De uitvoering werd besloten met een ge zellig samenzijn van de leden. NED. METAALBEWERKERSBOND. Voor de leden van de plaatselijke afdeeling van den Alg. Ned. Metaalbewerkersbond heeft de heer C. v. d. Houwen, redacteur van het Bondsorgaan een rede gehouden over het onderwerp: „Gisteren, heden, morgen", waar bij spr. wees op het ernstige feit, dat van de 45000 leden 40 pet. werkloos is. In dit verband vestigde spr. de aandacht op het belang, dat de werkloozen hebben bij de werkloozen kas sen, waarbij van groote beteekenis is, dat de organisaties met de uit keeringen belast zijn. Na deze rede - volgde de vertooning van de film „Kuhle- Wampe", waarin het werkloozen- vraagst-uk op dramatische wijze werd behan deld. KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kennemer Oudheidkamer ontving het navolgende ten geschenke: Van den heer C. van der Laan een paar antieke borden en een „Vormingskaart" uit gereikt den 9den Méi 1833 aan Jan Keizer; van den heer J. van der Wel, 4 oude mun ten. Voorts verkreeg de Oudheidkamer een dei- eerste dienstregelingen van de thans opae heven stoomtram Haarlem-Beverwij k-Alk- EEN GOÉD GESLAAGD CONGRES. Het bestuur van de plaatselijke Esperan- tistenafdeeling verzoekt ons opneming van het volgende: In Antwerpen -vond op 1 en 2 April het 19e congres van de Federatie van Arbeidersespe rantisten plaats. Aan het congres werd deel genomen door 550 deelnemers. Vertegenwoor digd waren 71 afdeelingen met totaal 2085 leden. 's Zondagsmorgens werd het congres offi cieel door het gemeentebestuur der Schelde- stad ontvangen. De voorzitter van het con grescomité, de heer Willekens, stelde het be stuur der Federatie aan het gemeentebestuur voor, waarbij hij wees op de belangstelling, die van de zijde van het stadsbestuur ge- 1 toond werd voor Esperanto en de daadwerke lijke en moreele steun, die de Esperanto-be- wegdng van de zijde van het gemeentebestuur mocht ondervinden. Hierna sprak de waar nemend .burgemeester, de heer Verrept, het congres 'toe, waarop de voorzitter van de Fe deratie, de heer Faulhaber, antwoordde en de beteekenis van Esperanto in het bijzon der voor de arbeidersbeweging schetste. In het „Bondsgebouw", het gebouw der moderne arbeidersbeweging, werd gedurende 2 dagen in 3 zittingen gecongresseerd. De zaal, geheel gevuld met deelnemers, versierd met de esperantovlaggen der verschillende deelnemende afdeelingen, bood 'n levendigen aanblik. Bij de opening werd het congres door den heer Laroch, secr. van den Ant- werpschen Bestuurdersbond, toegesproken. De heer Laroch, die uiting gaf van zijn ge voelen voor de arbeidersesperantobeweging, verraste het congres met de mededeeling, dat de A.B.B. als. sympathiseerende organisa tie wensohte toe te treden. Een warm ap plaus der congressisten vertolkte den indruk, die deze mededeeling wekte. In het congres zelf werden de huishoude lijke aangelegenheden betreffende de Fede ratie behandeld. Een kameraadschappelijke geest kenmerkte dit wei-geslaagde congres. 's Maandagsmorgens hield de heer Lanti, voormalig leider van S.A.T., een lezing over absolutisme. Hierin schetste hij het gevaar van het absolutisme. Bij de in deze lezing uitgesproken meening, dat in het absolutisme van de dictatuur, zoowel van Stalin als van Mussolini en Hitler, ook dit gevaar schuilt, werd vanuit het' congres de meening geuit, dat de dictatuur van Stalin niet te vergelij ken is met die van Mussolini of Hitier. De heer Lanti vertelde hierop van zijn ervarin gen, die hij als Esperantist had opgedaan, Hij betoogde, dat zijn doel was de toehoor ders op te wekken zelf te onderzoeken en hun oordeel te bouwen op de ervaringen, die zij zich door middel van Esperanto kunnen ver schaffen. Het volgende congres vindt in Bussum plaats. Een boottocht op de Schelde, aangeboden door het gemeentebestuur van Antwerpen, was een waardig besluit van dit welgeslaagde congres. AANRIJDING. Een chauffeur van een sneltax heeft aan gifte gedaan dat zijn wagen op het Stations plein was aangereden dor een autobus van den dienst op Wijk aan Zeé. De sneltax werd bij deze aanrijding beschadigd aan achter spatbord, bumper en bagagerek. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. BALDADIGE JEUGD. VUURTJES STOKEN EN RUITEN INGOOIEN. Het is de politie gebleken, dat de baldadig heid der jeugd weer zeer aanzienlijk gaat toenemen. In het bijzonder in de buurt van de Stumphiusstraat, de Kees Delfsweg en de Baanstraat worden de bewoners herhaalde lijk door baldadigheden gehinderd. Vuurtje stoken en ruiten ingooien veroorzaken den omwonenden heel wat last en schade. De politie is voornemens, strenge maat regelen tegen deze euveldaden te nemen. Wanneer opnieuw ruiten worden ingegooid zal zij geen genoegen meer nemen met de regeling van de schade door de ouders, maar tegen de bedrijvers 'van de baldadigheden procesverbaal opmaken. ZWERVER AANGEHOUDEN. De politie heeft een zwerver aangehouden die in staat van dronkenschap verkeerde. De man, die in arrest werd gesteld, bleek in het Alg. Politieblad gesignaleerd te zijn voor vier vonnissen, n.l. drie boetes van f 3 en een van f 5 of 2 maal 2 dagen, 3 en 5 dagen hechtenis. Aangezien de zwerver de boetes niet kon betalen, is hij naar Haarlem overgebracht. AANVOER GASAARDE. De met een lading gasaarde voor de N.V. Chemica van Londen naar hier bestemde mo torboot Antilope is in den Nieuwen Waterweg binnengekomen en kan heden binnendoor hier in de haven worden verwacht. 30 Maart t.m. 5 April. Ondertrouwd: O. de Groot en M. Warink. P. J. Dijkman Dulkes en M. M. Smiers. KH De eerste foto van de ramp van de „Tomotsuru", de Japansche torpedoboot, die met honderd man aan boord in den storm verging. Het gekenterde schip wordt naar den wal gesleept. OeliuL„- K. Dibbets én c, Gèbooftén: P. WassenaarSnel! d.; C. j Bras—dé Winter z.; J. BrasNoortman d.; H. J. Kersten—van Zutphen z. Overleden: W. Koning 55 j. gehuwd met A. Hilberdink; M. A, Mul 48 J. geh. met C. J. Alles (overl. té Vèlsen); C. Broekhuizen 58 j.; geh, m. N. Kuipers (géw. hebfo te Velsen) DE WERKLOOSHEID WEDEROM EEN DALING. De daling van het aantal bij den gemeente lijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling ingeschreven werkloozen heeft zich voortgezet. Stonden aan het einde der vorige week 652 werkzoekenden ingeschre ven, de laatste opgave gaf een totaal getal van 624 werkloozen aan. Voor de drie bij den dienst aangesloten gemeenten waren de cijfers: Be verwijk 322 (vorige week 339), Wijk aan Duin 238 (231) en Heemskerk 64 (82). In de overeenkomende week van het vorige jaar waren de cijfers; Beverwijk 309, Wijk aan Duin 215 en Heemskerk 104, totaal 628. De toestand is dus op het oogenblik vrijwel gelijk aan dien van het voorjaar van 1933. De werkloosheid komt voor in onderstaande vakgroepen Beverwijk: Drukkers 3, betonvlechters 2, be tonwerkers 7, marmer bewerkers 2, marmer polijsters 2, grondwerkers 43. metselaars 6, op perlieden 7, schilders 5, spoorleggers 1, stuca- doors 2, timmerlieden 15, houtbewerkers 2, kuipers 1, stoffeerders 1, kappers 1, schoen makers 3, bankwerkers 4, carrosseriemakers 2, handlangers 3, koper- en blikslagers 3, las- schers 2, loodgieters 1, machinisten 6, machi nedrijvers 1, metaalbewerkers 4, monteurs 2, plaatwerkers 1, smeden 2, soldeerders 2, stokers 8, voorslaanders 1, sigarenmakers 9, sorteer ders 3, slagers 1, landarbeiders 25, reizigers 1, teekenaars 2, chauffeurs 7, expediteurs 1, kell- ners 1, winkelbedienden 3, schippers 2, incas seerders 4, kantoorbedienden 3, losse arbei ders 111, werksters 2, glas-in-lood-zetters 1, voegers 1, totaal 322 (vorige week 339). Wijk aan Duin: Betonvlechters 1, betonwer kers 1, grondwerkers 34, metselaars 1, opper lieden 8, schilders 3, steenhouwers 1, timmer lieden 9, houtbewerkers 1, stoffeerders 1, kap pers 1. bankwerkers 10, carrosseriemakers 1, electriciens 3, handlangers 3, klinkers 1, koper en blikslagers 5, lasschers 1, loodgieters 2, ma chinisten 4, machinedrijvers 1, metaalbewer kers 6, monteurs 2, plaatwerkers 1, stokers 1, bakkers 2, sigarenmakers 4, landarbeiders 28, reizigers 1, chauffeurs 7, kellners 1, lijn wer kers 1, winkelbedienden 3, schippers 1, incas seerders 2, kantoorbedienden 8, losse arbei ders 67, werksters 4, boekbinders 1, totaal 238 (231). HeemskerkBetonvlechters 2, betonwerkers 3, grondwerkers 9, opperlieden 2, schilders 1, timmerlieden 3, landarbeiders 22, chauffeurs 2. kantoorbedienden 1, losse arbeiders 19, to taal 64 (82). DE DIESELTREIN MAAKT EEN PROEFRIT. Vrijdagmiddag werd met een van de nieuwe Diesel-treinen van de Ned. Spoorwegen een proefrit gemaakt op het traject Haarlem Alkmaar. De gloednieuwe trein vertrok des namiddags te 14.39 uit Velsen en eenige minuten latei- suisde hij reeds met groote snelheid langs, het Beverwijksehe station. De fraaie gestroomde" wagens trokken groote belangstelling. Dank zij de vroegtijdige publicatie op ons nieuws- bord konden talrijke ingezetepen den nieuwen trein zien passeeren, Ook op de terugreis, welke te 15.36 uur vanaf Uitgeest stond aan gegeven, hebben velen den mooien, blinkenden trein zien passeeren. Aan het station Velsen werd vijf minuten gestopt, een prachtige gelegenheid voor de daar vertoevende reizigers om den Diesel van nabij te kunnen bezichtigen. KERKCONCERT. Zooals wij reeds berichtten zal het Haar lem's Dameskoor onder leiding van Mej. Ida Pij zei met medewerking van Mej. A. P. Swalve (orgel) en de heeren J. Dinkla en Joh. Klut een concert geven in de Ned. Herv. Kerk ten bate van het fonds, bestemd voor de restau ratie van het orgel. Het programma vermeldt de volgende com posities: 1. Praeludium en Fuga in E Moll voor orgel, J. S. Bach. 2a. Laudate Pueri, b. Tulerunt Dominium meum, Mendelssohn, c. Benedictus van Mo zart (koor). 3a Vioolsonate no. 6, A. Corelli; b. Largo ma non tanto' uit het concert in D. moll voor 2 violen en orgel van J. S. Bach. 4a. L'automne, b. Le printêmps (koor) G. Marty. 5. Andante religioso en Allegretto uit de vierde Sonate voor orgel van Mendelssohn. 6. Sonate no. 8 voor 2 violen en orgel, Han del. 7a. Chanson du vannier, b. La vierge a la crèche, C. Franck; c. Nachtstilte, d. Sterren hemel H. Zagwijn (koor). Voor muziekliefhebbers zal dit concert met zoo'n uitstekend verzorgd programma stellig een genotvollen avond waarborgen. WIJK AAN ZEE VERPACHTING VAN HET ZUIDERSTRAND. B. en W. van deze gemeente zullen op Don derdag 12 April des namiddags te half drie bij inschrijving voor den tijd van vijf jaren ver- (l egen inivoriers van het Duitsche dorp Neuglietzen hebben elk een kwart millioen mark geërfd uit de nalatenschap van een dorpsge noot, die in Nederlandsch-lndië een fortuin heeft vergaard). Ditmaal is 't een oom uit Java En niet uit Amerika, Maar hij laat zijn Duitsche neven Toch een slordig duitje na. In Neuglietzen brengt de lente Wel een welkom nieuw geluid, Van den zilvren klank van guldens, Van een vetten tropenbuit. Tropisch daalt de gouden regen Op het Duitsche dorpje neer, En toch had men in Neuglietzen Nooit zulk prachtig lenteweer. Java, paradijs op aarde. Zegt de gids voor den tourist, Nou, dat wordt door dezen regen In het dorpje niet betwist. 't Is een mooie propaganda Voor onz' onvolprezen Oost Ook al mag die zoo wat duur zijn, Dit tenminste is een troost. P. GASUS. huren het zeestrand voor zoover betreft het gedeelte, gelegen ten Zuiden van strandpaal 52 tot de gemeentegrens. De verpachting wordt gerekend te zijn ingegaan op 1 Januari j.l. HEEMSKERK A. D. O.-NIEUWS. Het programma voor Zondag 8 April ver meldt de volgende wedstrijden: A.D.O. bD.E.M. b 12.30 uur. A.D.O. 3—Santpoort 3 2.30 uur. A.D.O. 3 speelt voor de nederlaagwedstrij den welke in het najaar bij het begin der competitie moesten worden afgebroken. HET EINDE VAN HET LIJDELIJK VERZET IN BRITSCH-INDIë? CONGRESPARTIJ ZAL AAN DE VERKIEZINGEN DEELNEMEN. CALCUTTA, 5 April (V.D.) De nationa listisch gezinde partijgroepen in het bijzonder de Congrespartij, zullen weer actief deel nemen aan de binnenlandsche politiek. Zulks als resultaat van beraadslagingen, welke hebben plaats gevonden tusschen vooraanstaande leden der congres partij te Delhi. Besloten werd de oude Swarai-partij te reorganiseeren. Haar leden zullen zich candidaat stellen voor de verkiezingen,-welke, waarschijnlijk einde 1934 zullen worden ge houden. Het vérkiezingsprogram zal inhou den de vorming van een gesloten front tegen- de in het Witboek voorgestelde hervormingen en de bestrijding van de wetswijzigingen. De beslissing van Gandhi beteekent, dat hl- diegenen aan de macht zullen komen die voor passieven tegenstand waren. Zij wordt van groote beteekenis geacht. CULCUTTA, 6 April (V.D.) Gandhi's in stemming met de deelneming der Swarai-; partij aan de komende verkiezingen wint; vooral aan beteekenis door zijn verklaring, dat hij alle leden der Congrespartij die. het gevoel hebben, dat het lijdelijk verzet van verschillende groepen niet de juiste weg is, adviseert aan de verkiezingen deel te nemen. Het individueele lijdelijk verzet werd in den afgeloopen zomer door de Congrespartij op het program geplaatst ter vervanging van het massale lijdelijk verzet. Door Gandhi's verklaring wordt de Swaraipartij een soort vleugel van de Congrespartij en wordt scheu ring in de partij vermeden. AGENDA VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 7 APRIL. Kennemer Theater: „Vluchtelingen" 8 uur. Luxor Theater: ..Op ter Vredesconferentie" en „De weg naar het hart". 8 uur. ZONDAG 8 APRIL Luxor Taeater: „De ontmaskering van de Veedieven" 2.36 uur; „De weg naar het hart" 5 uur; „Op ter Vredesconferentie" en „De weg naar het hart". 8 uur. Kennemer Theater: „Vluchtelingen" 2.30, 5 en 8 uur. MAANDAG 9 APRIL Luxor Theater: „Op ter Vredesconferentie" en „De weg naar het hart". 8 uur. Kennemer Theater: „Vluchtelingen" 8 uur. SCHEEPVAART BERICHT EN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Breedijk 6 v.m. van Rotterdam te New York. Binnendijk, Rotterdam naar Philadelphia 4 van Baltimore. Burgersdijk New Orleans naar Rotterdam vla Antwerpen 4 (12 midd.) 830 mijl W.Z.W. v. Scilly. HALCYON LIJN. Stad Haarlem Melilla n. Rotterdam p. 5 Ouessant. Stad Arnhem Rotterdam naar Bagnoli 5 11.40 v.m. 20 mijl Z.O. van Niton. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Rietfontein uitreis 5 van Port Sudan. Nieuwkerk uitreis 6 te Lorenzo Marques. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. IJstroom 6 van Hamburg te Amsterdam. Eemland (thuisreis) 5 van Lome. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Waalkerk -thuisreis 5 te Marseille. Zuiderkerk uitreis 6 van Manilla. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Grootekerk thuisreis 5 te Bordeaux. JAVA—NEW-YORK LIJN. Kota Gede Batavia n. New York 5 van Singapore; Madoera 4 van- Jacksonville naar New York JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjileboet 4 van Shanghai naar Java. JAVA—AUSTRALIë LIJN. Nieuw-Holland 5 van Singapore te Sydney. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon 6 van Amsterdam te Hamburg Amazone 6 van Amsterdam te Rotterdam Amsterdam 3 van Immingham te Huil. Atlas 31 van Curacao naar Jacmel. Baarn Amsterdam n. Chiü 5 v. Curacao. Baralt 31 van Curacao n. Bovenwindsche eilanden. Barneveld Chili n. Amsterdam 5 van Curacao. Bennekom Chili n. Amsterdam 5 6 n.m. op 600 mijl van Liverpool, 7 n.m. daar ver wacht. Fauna 5 van Alicante naar Malaga. Hebe Amsterdam n. Kopenhagen p. 6 (8 v.m.) Hoitenau. Hercules 5 van Volo n. Salonika. Juno 6 van Amsterdam n. Port au Prince. Luna 6 van New York n. Port au Prince. Midas 30 van Curacao naar Santo Domingo Nereus 5 van Oporto n. Vigo. Orpheus 6 van Stettin te Amsterdam. Perseus 6 van Kopenhagen te Aarhuus. Simon Bolivar 6 van Barbados te Amster dam. Tiberius 5 van Alexandrië n. Jaffa. Trajanus 5 van Savona n. Palermo. Venezuel> 6 van Amsterdam te Barbados Vesta 5 van Alivante n. Valencia. Poseidon Pto. Barrios n. Amsterdam 5 >7.26 v.m.) 500 mijl W-Z.W. van Valencia. Merope 6 van Rotterdam te Amsterdam. Costa Rica 6 van Amsterdam naar West- Indië. Saturnus 6 van Amsterdam n. Cuattemala Orestes 6 van Gibraltar n. Algiers. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland 5 van Amsterdam te Hamburg Flandria uitreis 3 van Santos. Zeelandia uitreis 5 van Southampton. NED.-INDISCHE TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha 2 van Balik Papan n. Singapore. Agnita 22 van Houston n. Holl, Rouaan. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo uitreis 6 3 n.m. v. Marseille. Kertosono thuisreis p. 6 Kaap del Arm:. Buitenzorg thuisreis p. 6 Kaap del Armi. Baloeran thuisreis 6 van Singapore. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba 6 van Buenos Aires te Rotterdam. Alwaki 6 van Hamburg te Rotterdam. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Kota Inten Calcutta n. Vancouver 5 te Los Angeles. Batoe 5 van Vancouver te Calcutta. Kota Radja New-Orleans n. Calcutta 4 van Colombo. Bintang 4 van Calcutta te Vancouver. Silverguava Vancouver n. Calcutta 5 te Soerabaja. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Marnix van St. Aldegonde thuisreis 6 van Port Said. Tajandoen thuisreis 6 van Marseille. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Eurybates Batavia n. Rotterdam 6 van Amsterdam. Memnon Japan n. Rotterdam 6 te Penang An tenor Japan n. Rotterdam 6 te Shanghai Ulysses Liverpool n. Macassar 1 van Ba tavia. City of Bath, Dairen.il. Rotterdam 6 van Part Said. Laomedon 4 van Manilla n. Java en Liver pool. AANGEKOMEN SCHEPEN 6 April: Orpheus s.s. Stettin. IJstroom s.s. West-Afrika. Simon Bolivar s.s. West-Indië. Circé s.s. Caen. President Francqui m.s. Tuapse. Merope s.s. Rotterdam. Fanny Hoegh m.s. Port-Arthur. Oostzee sjs. Londen. VERTROKKEN SCHEPEN 6 April: Zuid-Beijerland m.s. Truro. Costa-Rica s.s. West-Indië. Oskar Friedrich s.s. Rotterdam. Fair-Head s.s. Cork. Bin s.s. Oslo. Eurybates m.s. Rotterdam. Escaut m.s. Parijs. Audacity s.s. Bremen. Saturnus s.s. Guatemala. ROBBENJAGER VERONGELUKT. De Noorsche robben jager Fryser I is bij het Jan Mayen-eiland in het ijs bekneld geraakt en verloor daarbij de schroef. Door het in- stroomende water werd de toestand zoo ge vaarlijk, dat de bemanning het zinkende schip-verliet. Zij is opgenomen door den-rob* benjager Polarbjorn. j

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6