HET NIEUWE AVONDBLAD 19e JAARGANG No. 131 MAANDAG 9 APRIL 1934 IJMUiDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIEN: 15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw belden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HJLV.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN IJMUIDER REDDING BRIGADE. Zaterdagavond is in het gebouw „Cycloop" de eerste jaarvergadering van de IJmuider redding' brigade gehouden. De vergadering- stond onder leiding van den voorzitter A. P. Bakker, Na voorlezing der notulen en het fi nancieel verslag werd medegedeeld dat de IJ. r, B. de Koninklijke goedkeuring op de sta tuten heeft mogen ontvangen, waardoor zij is aangesloten bij de afd. van den Ned. Bond tot redding van drenkelingen. Door de Velser zwemvereeniging is aangeboden, eens per week gratis oefeningen in het zwembad der ver- eeniging te houden. Dit aanbod werd onder grooten dank aanvaard. Voorts werd besloten, in het vervolg dank zij de aanbieding van het Roode Kruis met deze gezamenlijk oefe ningen te houden. De aan de beurt van af treding zijnde bestuursleden de heeren Hey- koop en Raadman werden bij acclamatie her kozen. Voorts had een bescheiden huldiging plaats van den heer en mevrouw Dr. Mae Daniël voor het vele en goede werk, door hen voor de vereeniging gedaan; als blijk van hulde ontvingen zij respectievelijk een paar fraaie boekensteunen en een bloemenmand. Eveneens werd den heer P. Oldenburg dank gebracht voor zijn propagandistisch werk, waarvoor hem een doos sigaren werd aange boden. Medegedeeld werd dat de IJ. R. B. thans 120 leden telt waarvan 38 werkende leden. Na afhandeling van de meer intieme aangelegen heid der brigade werd een oogenblik gepau zeerd waarna de: heer Meyerink, vertegen woordiger van den Ned. bond tot redding van drenkelingen de gelegenheid kreeg, met ver duidelijking van een serie projectiebeelden, te spreken over het redden van drenkelingen en het hulp verleenen bij auto-ongevalen. Spre ker vertelde eerst een en ander over het red dingswerk voorheen en thans, vooral in be trekking tot redding van schipbreukelingen. Hierbij verhaalde spreker wat in deze reeds in 1496 door Maria van Bourgondië en later door Keizer Karei V is gedaan. Voorts bracht hij in herinnering de stormjaren 1630 en 1635 waarbij tal van schepen vergingen en tal van menschenlevens verloren gingen. In 1683 vergingen 9 Hollandsche oorlogs bodems, waarbij 900 menschen omkwamen. Spreker memoreerde de oprichting in Amster dam van de Maatschappij tot redding van schipbreukelingen, evenals daarna in Rotter dam, waaruit weer voortgekomen is de N.- en Z.-Hollandsche Redding Maatschappij, verder de oprichting van den Ned. Bond tot redding van drenkelingen die thans gegroeid is tot een bond tellende 80 afdeelingen met 10.000 leden. Waar 25 jaar geleden in een jaar 925 verdrin- kingsgevallen plaats hadden daar is in de laatste 7 jaar 't getal over die jaren 675. De ver mindering van gevallen, zegt spreker is mede te danken aan de Nederl. bond. Verder besprak hij het hulpbieden van te water ge raakte auto's. Dit onderwerp heeft niet alleen de belangstelling van den bond maar zelfs van de directie der Fordfabrieken. Er is dooi de directie toezegging gedaan, in overleg met den Bond proeven in deze richting te nemen. Aan de hand van een serie projectiebeelden werden verschillende reddingsmiddelen ver toond, het uit het water halen van een auto, enz. De lezing van den heer Meyerink door spekt met de noodige humor werd met luid applaus beloond. Verder werd de avond gevuld riet voordrachten der leden, een verloting tot stijving van de kas. Een gezellig bal was het besluit van de eerste jaarvergadering. JONGELIEDEN GEHEELONTHOUDERS BOND. Zaterdagavond hield de jongelieden Geheel- onthoudersbond (J.G.O.B.) afdeeling Bever wijk in Ke/.memerhof een propaganda-avond riet het doel, alhier een afdeeling op te richten. Na opening dooi' den voorzitter werden eenige mooie zangnummers ten ge- hoore gebracht, waaronder het Russische lied Wolga, Wolga, Ankarasja. Nadat een der aa,n wezigen gedichten van Ada-ma van Scheltema had gedeclameerd kreeg de heer Zwagerman het woord voor zijn rede over „Jeugdbewe ging". Men is nog steeds in de verbeelding, aldus spreker, dat de J. G. O. B. bestaat alleen uit jongens en meisjes, die tezamen zijn ge komen om pret te maken, wat te dansen en te wandelen. Rousseau reeds kwam tot de con clusie, dat ieder kind een wereldje op zich zelf vormt. De jeugd zoekt dan ook haar eigen milieu, haar eigen omgeving. De oude ren kunnen de jeugd niet volgen. Daarom is dan ook het streven der J. G. O. B., de jeugd 'te organiseeren en op te voeden tot geheel onthouders. Na een heldere uiteenzetting door den spreker van doel en werk der J- G. O. B. werd gepauzeerd. Ter bestrijding van de kosten werd een Amerikaansche ver koop gehouden van een schilderij en een schemerlamp. Na de pauze werd een tooneelstukje,- geti teld „De Repetitie" opgevoerd, dat zeer in den smaak der bezoekers viel, getuige het da verend applaus. Nadat de heer J. Zwagerman had gedeclameerd, eenige jeugddansen wa ren uitgevoerd en na zang en muziek be hoorde deze goed geslaagde propaganda- avond weer tot het verleden. OPENBARE LES. De IJmuider Muziekschool, directeur de heer P. Grin Jr. geeft heden avond een openbare les in de concertzaal van "t Wapen van Velsen*. Het aanvangsuur is gesteld op half acht. LEGER DES HEILS. In verband met de elfde jaarfeestviering van het Leger des Heils, zal in deze week een ïeeks bijzondere samenkomsten gehouden De lente is er weer en in de bergstreken wordt het vee uit de stallen gehaald om naar de hooge bergweiden gevoerd te worden, waar het tot den herfst zal blijven. worden. Verschillende officieren, die in de afgeloopen jaren het. bevel over deze af deeling hebben gevoerd, zullen in deze weex de bijzondere diensten leiden. NAAR HET CONCOURS De Gem. Zangvereeniging Polyhymnia, di recteur' Jan Beider, zal aan het in de maan den Juni/Juli alhier te houden concours, uit geschreven door IJmuidens Mannenkoor, deelnemen. ONTSPANNING VOOR WERKLOOZEN. Men schrijft ons: Vooir de werklooze leden van den Ned, Me- taalbewerkersbond, den Bouwarbeidersbond. den Bond van Handels- en Kantoorbedienden en den Bond van, Arbeiders en Arbeidsters in de Kledingindustrie, wordt Dinsdagmiddag 2 uur in Tbalia een ontspanningsmiddag ge geven. 'Het Tooneelgezelschap ,.De Jonge Spelers" onder leiding van Ben Groeneveld zal op voeren „Nummer Zeventien" van Herman Heijermans. Voor dezen middag, die een vroolijk karak ter zal dragen en die dus uitnemend gé- schikt is, de 'zorgen een paar uurtjes te ver geten, zijn bij de besturen en aan de zaal nog kaarten verbrijgbaar a 10 ets. (Ook voor de vrouwen van leden). DE KLEINE STEM. Het kinderkoor „De Kleine Stem", dat aan gesloten is gesloten is bij den B-ond van Ar- beiderszangvereenigingen, gaf Zaterdag avond in ,,'t Wapen van Velsen" een uitvoe ring, waarop een programma dat een keur van Hollandsche kinderliedjes bevatte, ten gehoore gebracht werd. Een „onder-onsje" schijnt zulk een avond allerminst, gezien de getalsterkte der Kleine Stem, een getalsterkte, die een evenredig aantal belangstellenden met .zich brengt. Podium zoowel als. zaal waren goed bezet. Telkens wanneer wij een uitvoering van deze jeugdige zangers en zangeressen bijwo nen zijn we enthousiast over datgene wat de dirigent, de heer J. Post uit Haarlem, weet te bereiken. En te oordeelen naar het daverend applaus na elk nummer is de altijd weer fris- sche kinderzang eveneens zeer in den smaak der ouders en ouderen gevallen. Er was dan ook weer zeer veel goeds, zoowel in het zingen der kleine peuters als in dat der koren B en C. Naast de kinderliedjes, die het altijd goed „doen", hoorden we ook een tweetal zang spelletjes: Lentebloemen van Gath. van Ren- nes en Een Vacantiegeval. Vallen de liedjes op door het pittige ryt'h- me, vlotte samenzang, zuivere stemming en duidelijke uitspraak, ook de 2 grootere wer ken gaven .heel veel te .genieten. De polypho- nische moeilijkheden-werden hierin glansrijk overwonnen, er was eenheid en de bedoelin gen van den leider werden door de jeugd met toewijding uitgevoerd. Toch schijnt het ons toe, dat door meer schakeering in dynamiek de expressiviteit nog opgevoerd zou kunnen worden. Maar eer de zangers en zangeressen in den dop zoo groot zijn, dat zij tot de groote „Stem" toe treden zullen zij dit ook wel onder de knie hebben. Was koor O qua klank nog wat de mindere van B. welke laatste met „Dikkie's Kriebel kousen" een pracht prestatie wat kleur en rhytme betreft leverde, koor A oogstte met het speelliedje „Bloempjes van de Mei" het succes van den avond. Het kiezen van een dame, de alleraardigste gebaartjes der klei nen en het bekoorlijk -zingen was dan ook een daverend applaus overwaard. De vertolkster van het rolletje van koning Winter in het zangspel Lentebloemen muntte uit door haar uitstekend en welbegrepen verzen-zeggen; dit werd heel mooi gedaan De pianobegeleiding, welke in 't kader van dezen avond een belangrijke was, werd toe gewijd verzorgd door den heer Max v. d. Waag, wiens correct en illustratief spel den sympathieken directeur grooten steun bood. Vice-voorzitter Broeren sprak een openings woord en beval de te houden verloting in den gunst van de toeschouwers aan. W. DE REDDINGSBOOT IN 1933. Aantal geredden weer met 38 gestegen. DE VERRICHTINGEN VAN HET STATION IJMUIDEN. In .,De Reddingboot" van Maart 1934 vin den we het jaarverslag der N. Z, H. R. M. over het jaar 1933, dat naar wordt opgemerkt, doordat zeer zware en langdurige stormen niet voorkwamen, een betrekkelijk rustig jaar is geweest. Niettemin steeg het aantal ge redde personen met 38 en werd wederom de onmisbaarheid van de reddingbooten op over tuigende wijze gedemonstreerd. Het aantal geredde menschen is sedert de oprichting der maatschappij gestegen tot 5640. Het modernisatieproces van het materieel had geregeld voortgang. Zoo werd bijv. de eerste motorstrandreddingboot op wagen in dienst gesteld, een 11-tal stations kreeg draag bare zoeklicht-installaties en de „Dorus Rij kers" en „Brandaris" werden uitgerust met radio-telefoniezendei's. Aan het verslag omtrent de diensten der reddingbooten ontleenen wij het volgends: Spaanscla -s.s. gestrand bij Zandvoort Den 15en Januari strandde bij slecht zicht het 3000 ton groote met erts geladen Spaan- sche s.s. „Urkiola Mendi" op de vierde bank ter hoogte van Zandvoort. De motorredding boot „Neeltje Jacoba". die ten 11 u. v.m. uit IJmuiden vertrok, behoefde geen dienst te doen, de „Urkiola Mendi" kwam des middags met eigen kracht vlot. Belgische motorkotter gestrand in de buitenhaven van IJmuiden In den avond van 17 Maart is de binnen komende Belgische motorkottèr „O 135" in de buitenhaven van IJmuiden tusschen de krib ben gestrand. De motorreddingboot „Neeltje Jacoba" be gaf zich onmiddellijk naar de strandings plaats, doch de bemanning van de ..O 135" wenschbe aan boord te blijven. Den volgen den dag kwam het schip weder vlot. Logger K.W. 4 gestrand bij Wijk aan Zee Den 8en Juni is de motorreddingboot „Neel tje Jacoba" ten 8 u. v.m. van uJmuiden ver trokken op het bericht dat bij paal 54 nabij Wijk aan Zee de logger „K.W. 4" gestrand was. De logger bleek geen hulp noodig te hebben; de „Neeltje Jacoba" keerde te 9 uur 45 v.m. terug naar de haven. De Neeltje Jacoba brengt de mo- torbotter Sch.38 behouden te IJmui den binnen. Den llden October werd de „Neeltje Jaco ba" op order van den Secretaris der plaatse lijke Commissie te IJmuiden, den heer C Oud, in verband met de slechter wordende weers gesteldheid verhaald naar den kop van de visschershaven. Deze voorzorgsmaatregel werd spoedig beloond. Ten 11 u. 45 v.m. meld de de kustwacht dat een witte motorbottel' benoorden den Noordpier in nood verkeerde. Het was vliegend weer; de sleepbooten kon den de haven niet verlaten. Om 12 uur ver trok de „Neeltje Jacoba"; de wind was uit geschoten van Z.Z.W. naar W.. er stond reeds een hooge zee. De „Sch. 38" werd ten 12 u. 30 bereikt. De zeilen waren uit de lijken ge waaid, de noodvlag was in top. Onmiddel lijk werd de 100 v.m. lange sleeptros gereed gemaakt en spoedig daarop had de „Neeltje Jacoba" de „Sch. 38" op sleeper. Op 7 a 800 m. buiten de pieren van IJmuiden werden 8 blikjes golf stillende olie overboord geworpen, op 400 M. voor de pieren nogmaals 8 blikjes. De gunstige uitwerking hiervan was duide lijk waar te nemen. Binnen de pieren werd de sleeptros ingehaald; op eigen kracht is de „Sch. 38" toen de visschershaven binnenge varen; alle metalen van den motor bleken 'te zijn uitgeloopen. De bemanning van de „Sch. 38" bestond uit Jacob Porsius, eigenaar en 2 man. De „Neel tje Jacoba" stond onder commando van schipper P. IJ A. Kramer; de overige leden van de bemanning waren J. van der Meulen, stuurman, F. Varkevisser, matroos, J. van den Oever. Y. A. Kramer en S. Smit, opstappers. Het was de eerste redding van de „Neeltje Jacoba". Schipper Porsius was voor deze red ding zeer dankbaar en schreef ons den vol genden brief: IJmuiden, 11 October 1933 „Ondergebeekende, Jacob Porsius, schipper- eigenaar van den motorbottei' Sch. 38 „Drie Gebroeders", wonende te Scheveningen, ge voelt zich verplicht, mede namens zijn be manning aan schippèr P. Kramer en de opva renden van de motorreddingboot „Neeltje Ja coba", alsmede aan het Bestuur van de Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingmaat- schappij hartelijk dank te zeggen voor de hulp hem betoond op den lien October 1933, toen hij met zijn botter tijdens vliegend storm weer ter hoogte van Wijk aan Zee in groot levensgevaar verkeerde. Hij is er van over tuigd, dat schip en bemanning hun redding te danken hebben aan het doortastend optre den van den schipper en bemanning van de Neeltje Jacoba" en aan de inrichting van de „Neeltje Jacoba". Over bergloon is niet ge sproken". w.g. Jacob Porsius. Over bergloon is zeker niet gesproken! Alle diensten van onze reddingbooten worden im mers gratis verricht. In het verslag wordt herinnerd aan het feit, dat 1 October 1933 de heer H. de Booy, sedert 31 October 1906 secretaris van de N. Z. H. R. M. zijn functie overdroeg aan zijn zoon den heer H. Th. de Booij, die met ingang van dienzelfden datum tevens benoemd werd tot lid van het bestuur. De Noord- en Zuid- Hollandsche Redding-Maatschappij, aldus lezen we in het verslag, die zoo onnoemelijk veel aan de werkzaamheid en het organisatie vermogen van haar secretaris heeft te dan ken gehad, hoeft echter gelukkig nog geen afscheid van hem te nemen; als penning meester van het bestuur zal zij, naar wij ho pen, nog vele jaren van zijn groote ervaring kunnen profiteeren. Verder wordt in het verslag gememoreerd de ontslagneming van den schipper van de roeireddingboot van IJmuiden-Zuid F. C, Peeters, na 44 jaren aan de maatschappij verbonden te zijn geweest en aan de 60-jarige bruiloft van den oud-schipper P. de Wijn, die een werkzaam aandeel had in 16 reddingen, waarbij in totaal 197 menschen werden ge red. OOK DE HAKEPRIJS DAALT. De Claesje R.O. 46 bracht van haar laatste reis niet minder dan 150 manden groote hake mee. Doordat ook de prijs van deze visch- soort gedaald was, besomde de trawler die op 61' 20"' had gevischt, slechts f 3000. BENOEMING. De heer A. L. de Munch alhier is benoemd tot adjunct-accountant der directe belastin gen in tijdelijken dienst. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen hier binnen 55 stoom- en 11 motorschepen, tesamen 66 schepen tegen 58 schepen in de week tevoren. Naar zee vertrokken 43 stoom- en 12 motor schepen, tesamen 55 schepen tegen 57 schepen in de voorafgaande week. Uit en naar zee passeerden dus in de laat ste week 121 schepen of 6 schepen meer dan in de voorlaatste week. Kolenaanvoer. Het Britsche stoomschip Chatwood is van New Castele aangekomen met een lading ko len voor de Hoogovens. Groote diepgang. Het van Port Arthur naar Amsterdam ge passeerde Nooi'sche motortankschip Fanny Hoeogli passeerde het Noordzeekanaal inko mend met een diepgang van 8,2 Meter. VELSEN TOONEELAVOND VOOR DEN NED. BLINDENBOND. VARIA HEEFT WEER SUCCES MET „WAT DOET MIJN VROUW TUSSCHEN 2 EN 5?" In Concordia heeft Zaterdagavond „Varia" voor een talrijk publiek een tweede opvoering gegeven van het bekende blijspel van Ladislaus Fedor „Wat doet mijn vrouw tusschen 2 en 5?" De avond is een uitbundig succes geworden en wel in de eerste plaats, omdat de zaal nage noeg geheel bezet was, gevolg van de goede reputatie, die „Varia" zich ook in Velsen heeft weten te veroveren en welke reputatie na de uitvoering van Zaterdagavond niet weinig ge consolideerd is. Des te meer mag dit drukke bezoek aanleiding tot tevredenheid geven, omdat de baten van den avond bestemd waren voor den Nederl. Blindenbond. Ook ditmaal heeft Varia van Fedor's blijspel gemaakt wat er van te maken is. Het werd met een Varia-vaartje gespeeld alsof het de 100e opvoering genoot en de tafereelen volg den elkaar zoo snel op, dat het stuk uit was eer men het wist. Hartelijk is er gelachen om de „pijnlijke" gebeurtenissen waaraan het stuk zoo rijk is en om de vele aardige situaties, die haar hoogtepunt bereikten in de vondst van den vulpenhouder in een der zakken van den coin de feu van den „bedrogen" echtgenoot. Voordat Varia het woord kreeg, sprak eerst de heer P. J. van Geelen namens het comité, dat den avond had voorbereid, een woord van welkom. Hij verheugde zich over de groote op komst, die hij in verband met andere uitvoe ringen niet verwacht had. Spreker vertrouwde, dat allen het er wel over eens zouden zijn, dat zij hun geld dezen avond goed hadden besteed, in de eerste plaats vanwege het doel, in de tweede plaats vanwege het optreden van Varia en ten derde van wege het bal, onder leiding van het Concordia-strijkje. De heer Joh. v. d. Berg, de blinde propa gandist van den Nederl. Blindenbond sprak daarna eenige woorden. Hij zeide, dat het thans voor de derde maal is, dat hij in Velsen is op een avond als deze, die weliswaar het karakter draagt van ontspanning, maar die ook gewijd is aan een sympathiek doel. n.l. het behartigen van de maatschappelijke en geeste lijke belangen van die menschen. die door een lichaamsgebrek in een ganseh andere positie staan dan U, n.l. van hen, die blind zijn en die ondanks dit gebrek willen leven. De blin den, aldus spreker, hebben wel een lichaams gebrek maar overigens zijn zij normale vol waardige menschen. Vroeger was dit anders; toen zat de blinde aan den kant van den levensweg, dikwijls bedelend om een aalmoes. Vroeger leefde de blinde aan den zelfkant der samenleving bij de gratie van anderen. Hij was de overtollige, de mensch die afhankelijk was tot aan zijn dood, Maar in den loop der jaren is er veel veranderd en verbeterd. Men is gekomen tot een betere en gezondere opvat ting. De blinde heeft niet minder behoeften dan andere menschen. Het is zoo, dat men de blinden nog slechts moet helpen, over den drempel te komen. Zij hebben moreelen steun noodig, om over den maatschappelijken drem pel te worden geleid. Als hem dezen steun wordt verleend, is de blinde bruikbaar en be hoort hij tot de" volwaardige evenmenschen. Het is het doel der blinden niet beschouwd te worden als ongelukkige stumperds, maar als normale menschen. die met opgeheven hoofd door de gemeenschap kunnen gaan. Spreker wees er op, dat door intensieve propaganda er veel veranderd is. Het is sprekers levenstaak, deze propaganda in het openbaar te voeren en zoo is het thans de 118e maal dat hij in het openbaar mag optreden om de belangen te be hartigen van duizenden, die niet alleen het gezicht missen, maar die daarenboven verkee- ren in behoeftige omstandigheden. Na een opwekking, den Ned. Blindenbond te steunen besloot, de blinde spreker zijn indrukwekkend betoog,' dat op alle aanwezigen een diepen in druk achterliet. Na de opvoering van het blijspel bedankte de heer van Geelen Varia, het Concordia- strijkje en verder allen, die aan de organisatie van den avond hadden meegewerkt. Vermelden we ten slotte nog, dat het Con cordia-strijkje zich op een wijze, die boven allen lof verheven is, van haar taak, verzor ging der entr'acte muziek en van de balmuziek gekweten heeft en dat er tevens een verloting werd gehouden, waarvoor veel animo bestond. Het was een mooie avond. AANVOER PAPIERFABRIEK. Heden is van Londen bij de Papierfabriek aangekomen de Engelsche motorboot Tod head, welke een lading gasaarde lost. WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie der gemeente Velsen deelt in het algemeen belang mede, dat de Commissaris van Politie te Hilversum waarschuwt tegen de praktijken van D. v&n Spluntei'-en wonende Ministerpark 10 aldaar, die herhaaldelijk in verschillende plaatse lijke bladen hier te lande advertenties plaatst waarin hij personen van goede ontwikkeling en in het bezit van f 2500 of f 5000 een positie aanbiedt als directeur van een bij kantoor eener groote onderneming. Van Splunteren voornoemd ontvangt momenteel van gemeentewege financieelen steun. Meer dere malen werd dezerzijds tegen hem ge waarschuwd en dient de uiterste voorzichtig heid met voornoemden persoon te worden betracht. DRANKWET. Bij Burgemeester en Wethouders van Vel sen is ingekomen een verzoekschrift van J. Kes van beroep aannemer, wonende te IJmuiden om een Verlof A, voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in de beneden voorioealiteit van het perceel Wijk aan Zeeër heid 149 te IJmuiden. Vóór 22 April 1934 kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders voornoemd inbrengen. JAARVERGADERING KINDERVREUGD. Vrijdagavond werd onder leiding van den 2en voorzitter den heer C. Duineveld de jaar vergadering van de Speeltuinvereeniging Kindervreugd gehouden. De vergadering was druk bezocht. Uit de verslagen bleek, dat het ledental was teruggeloopen tot 176. Verder werd medegedeeld, dat het gemeentebestuur de jaarlijksche huur in de kas der vereeni ging heeft gestort. De gehouden feestweek bracht een voordeelig salod van f 119.83. Uitvoerig werd gesproken over de ver schillende clubs waarvan er vele in een kwijnenden toestand verkeeren. Over het Jeugdfanfarecorps luidden de berichten ech ter gunstig. Het kassaldo bedroeg f 162.22. Bij acclamatie werden mevr. Wormsbecher en de heeren C. Duineveld en A. Peer her kozen en tot secretaris de heer A. Hanse. Het voorstel, edn heer G. D. Boerlage tot eere-voorzitter te benoemen, werd goedge keurd. Na het vertoon en van een film van Kin dervreugd werd de vergadering gesloten.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1