HET NIEUWE AVONDBLAD Hondenshow. j9e JAARGANG No. 133 DINSDAG 10 APRIL 1934 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maanü 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnéa van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3009.bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.—, Indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN VEREENIGING VOOR CHRISTE LIJK VOLKSONDERWIJS. een feestvergadering ter herden king van het 10-jarig bestaan. A.s. Woensdagavond zal in de Julianaschool de tiende jaarvergadering gehouden worden van de Vereeniging voor Christelijk Volkson derwijs. Deze vergadering zal in verband met het 10-jarig bestaan der vereeniging eern eenigszins feestelijk karakter dragen. Door den oud-voorzitter Ds. W. Kroeze van Oosterhout zal een feestrede worden gehouden. De Vereeniging voor Christelijk Volksonder wijs heeft een korte doch roemruchtige ge schiedenis. Zij werd 10 jaar geleden opgericht na een in de consistorie van de Ned. Her vormde Kerk in de Kalverstraat gehouden ver gadering, met aanvankelijk 60 leden. In het bestuur werden gekozen Ds. W. Kroeze, le voorzitter, D. Jongens, 2e voorzitter, G. Voet, le secretaris, W. L. Kuiper, 2e secre taris, J. Nijhout, le penningmeester, R. de Boer, 2e penningmeester en D. van Royen, algem. adjunct. Spoedig na de oprichting der vereeniging werd den Raad een lijst met 80 handteekeningen aangeboden met een verzoek medewerking te verleenen voor de oprichting- van een school. Deze medewerking werd ver leend, maar vooralsnog zou de vereeniging geen school kunnen bouwen. De gemeente raad stelde de voormalige burgeravondschool ter beschikking van de vereeniging. Deil 30en April 1926 werd de school geopend met 104 leerlingen. Als hoofd werd aangesteld de heer A. Kool, die werd bijgestaan door twee leer krachten. Lang heeft men van dit gebouw, dat trou wens spoedig te klein werd, niet gebruik ge maakt. Want reeds den 2en November 1927 legde Ds. Kroeze de eerste steen voor de Julianaschool, die gebouwd werd volgens het ontwerp van de architect A. ten Broeke. Aan nemers waren de heeren Tunissen en Van Sambeek te Pleemstede. Den 14en April 1928 werd de Julianaschool geopend met 192 leer lingen. De stroom van leerlingen bleef vloeien, waarmee bewezen werd, dat de school in een dringende behoefte voorzag. De aanmelding- van leerlingen werd zoo groot dat spoedig moest worden gedacht aan uitbreiding der schoolruimte. Men meende deze te kunnen vinden door het bouwen van een houten hulp- school. Dit werd echter door deskundigen af geraden. Het bestuur besloot, den gemeente raad te verzoeken, medewerking te verleenen tot den bouw van een 7-klassige school met gymnastieklokaal. De raad verleende de ge vraagde medewerking, echter werd geen toe stemming gegeven tot den bouw van een gym nastieklokaal, daar men meende, dat één lo kaal voor beide scholen voldoende was. De Emmaschool kwam. Ook dit schoolgebouw werd door den heer Ten Broeke ontworpen. Den 8e April 1931 werd de Emmaschool ge opend, met welken datum de vereeniging in het bezit kwam van twee moderne schoolge bouwen. Tot hoofd werd benoemd de heer K. J. Noy, wien aanvankelijk 3 leerkrachten ter zijde stonden. Telde de Julianaschool vóór de opening der Emmaschool 377 leerlingen, thans worden beide scholen in totaal bezocht door 435 leer lingen, waarvoor 13 leerkrachten beschikbaar zijn. Van het oorspronkelijk bestuur vindt men thans nog de heeren D. Jongens en R. de Boer in het bestuur, resp. als voorzitter en penningmeester, terwijl het secretariaat thans berust bij den heer P. Luyt. Met de vereeni ging vieren thans dus ook de heeren Jongens en De Boer hun 10-jarig jubileum. Ongetwijfeld zullen morgenavond de leden der vereeniging zich in grooten getale naar het feestlokaal opmaken om aldaar met Ds. Kroeze, die dén stoot tot de oprichting der vereeniging heeft gegeven het jubileum te vieren- van een vereeniging, die met haar beide scholen zoo veel voor het Christelijk volks onderwijs heeft gedaan. gemeentel. visscherijschool. Voor stuurman a. b. van stoomvisschers- vaartuigen slaagde onze plaatsgenoot de heer B. Dijkstra. Verder slaagden voor het certificaat Intern, regelen ter voorkoming van aanvaringen op de Noordzee de heeren J. Smit, C. Prins, Q, Duindam, J. Stam, J. Plug en H. Plug. NUTSSPAARBANK. Gedurende de maand Maart 1934 werd in- a. Kantoor Julianakade f 20.617,16 b. Kantoor Willebrordstr. 44.998,01. c. Kantoor Santpoort 472,95 en terugbetaald a. Kantoor Julianakade f 18.350,19 b. Kantoor Willebrordstr. 6.009,47 c. Kantoor Santpoort 220, Meer ingelegd dan terugbetaald f Het tegoed der Spaarders bedroeg- op 1 Maart 1934 1 Het tegoed der Spaarder be- OPENEARE LES. De leerlingen van de IJmuider Muziek school, directeur de heer P. Grin Jr., gaven Maandagavond in de. concertzaal van Het Wapen van Velsen" een openbare les. Zeer vele ouders, familieleden en kennissen deden van hun belangstlling blijken door aandachtig het optreden der leerlingen te volgen. Het programma bevatte een lange lijst na men van ipas-beginnenden en meer gevorder den. Angstig werd naar de voor hen van be lang zijnde naam gezocht en wanneer deze aan de beurt kwam, werd met critisch oor door moeder of tante geluisterd of het geheel nu zonder fouten ging. Met gespannen aan dacht werd het afwerken van zijn of haar les gevolgd. Allen deden hun uiterste best de voordracht zoo goed mogelijk te doen slagen en directeur Grin had alle eer van zijn muziekpaedagogi- schen arbeid. Alle namen der „artisten" afzonderlijk op te sommen gaat niet aan. Onder hen waren veelbelovende pianisten en violisten. Allen zetten hun beste beentje voor en oogst ten met hun taak veel bijval. Dat deze waar deering gr ooten deels den leider toekwam bleek uit meer dan een sympathiek gebaar der leerlingen als dank voor het genoten on derwijs, dat naar ons uit het gehoorde (en geziene) bleek, door den heer Grin met zorg gegeven wordt. De jongedames, Visser en Boerema, over handigden den heer en mevr. Grin resp. een artistieke schemerlamp en een palm, terwijl de 'heer C. Visser Hzn. namens de ouders een woord van vertrouwen spraik. Moge deze openbare les voor de aanwezigen een opwekking geweest zijn al hun kinderen, zonder uitzondering, muzikaal onderricht te laten geven en..., door vakmenschen W DRIE RIJWIELEN GESTOLEN. Onze plaatsgenoot, de heer R., die zijn rij wiel eenigen tijd onbeheerd had laten staan in de Rijksv'ischhal kwam later tot de ontdek king dat het -verdwenen was. Dezelfde ontdekking deden Zaterdagavond twee plaatsgenooten, die hun rijwielen haclden achtergelaten respectievelijk in de Willem Beukelszoonstraat en de Marconistraat. WIE HEEFT MAUSSIE? De heer B. heeft bij de politie aangifte ge daan van vermissing van een klein geelkleurig hondje van het vrouwelijk geslacht met gecou peerde staart, dat luistert naar den naam van Maussie. HET WITTE KRUIS. Men schrijft ons: In het laatst van 1933 werd in een vergade ring van de leden van het Witte Kruis beslo ten in 1934, het jaar waarin de af deeling 40 jaar zou bestaan, een bazar te houden, om gelden bijeen te krijgen om als geschenk uit de burgerij aan het bestuur van de afdeeling- Velsen-IJmuiden van het Witte Kruis te kun nen aanbieden. Daartoe werd een damescommissie benoemd. Het resultaat is een schitterende bazar welke a.s. Woensdag officieel geopend zal worden door mevr. RambonnetSpeet. Wat er alzoo te zien is? Wel U vindt er een afdeeling van fraaie handwerken, een afdee ling met luxe artikelen, een afdeeling met nut tige, huishoudelijke artikelen, levensmiddelen en nog veel meer. Behalve deze zeer nuttige artikelen zijn er ook nog o.a. een schiettent, een wedrenspel, een rad van avontuur en nog veel meer. De bazar wordt op Woensdag te drie uur ge opend voor genoodigden en om half vier voor een ieder die komen wil. Des middags is de bazar geopend van 26 uur en des avonds van 711 uur.. Laat de burgerij eens toonen, dat zij de goede verzorging van het Witte Kruis gedu rende deze 40 jaren aan zieken heeft betoond op prijs weet te stellen door een druk bezoek aan den bazar. De resultaten zullen dan de verwachting van het Damescomité verre over treffen. Het wordt dan een waardig geschenk van de burgerij aan het Witte Kruis. DE AUTOMATISEERING VAN DE TELEFOON. Onderdeel van een Neder- landsche telefoongemeenschap vele voordeelen, maar door splitsing van het streeknet ijmuiden komt beverwijk in de lyz cents-zóne. Onder het oude handbedrijf waren op som mige punten in het Nederlandsche telefoon- stelsel toestonden ontstaan, die hoewel his torisch verklaarbaar en bij de bovenbeschre ven ongelijkheid aanvaardbaar, niet passen in het systeem van telefoonverzorging, dat de automatische telefonie mogelijk maakt. Maatschappelijk economisch allereerst niet, maar ook niet technisch. De opbouw van een automatisch telefoonstelsel wordt beheerscht door bepaalde constructief-technische grond gedachten, die zich op hun terrein volkomen aanpassen aan de gestelde eischen van ge lijkmatigheid in de telefoon verzorging en die leiden tot een verkeerssysteem, dat in alle opzichten een telefoongemeenschap kan wor den genoemd. Wanneer het dan onvermijdelijk is nu en dan hij den uitbouw van het nieuwe stelsel in de verzorging van bepaalde individueele of g-roepsbs'/ingen eenige beperking aan te bren gen, dan moet men deze beperkingen niet als zoodanig, maar in verband met het geheel beschouwen en van een hooge-r plan zien als een offer dat van den enkeling of de groep ten bate van het geheel wordt gevraagd en mag worden gevraagd, omdat ook zij ten slotte door de verzorging van de belangen der gemeenschap het beste worden gediend. Zoo moet de splitsing van het streeknet IJmuiden, die in Verband met de uitvoering van het landelijke automatiseeringsplan on vermijdelijk is en de offers, die zij in sommig opzicht vraagt, allereerst worden bezien en gewaardeerd in verband met de uiteindelijke bedoeling en uitkomst van dat plan in zijn geheel, het stichten van een werkelijke Ne derlandsche telefoonigemeenschap. Doet men dit, dan mag het vragen van deze offers ten volle verantwoord worden geacht. Maar daarbij behoeft het niet te blijven. Daarnaast staan aanstonds belangrijke voor deelen allereerst door de snelle verkeersaf wikkeling, die het automatisch systeem mo gelijk maakt en dan ook tengevolge van de splitsing in verband met de automatiseering. Zij zijn de volgende: Voor wat betreft het gedeelte ten Zuiden van het Noordzeekanaal: a. Terstond. 1. Vol automatisch verkeer vice versa met Bennebroek, Hillegoan, Lisse, Sassenheim en N oordwij kerhout. 2. De mogelijkheid van automatisch inkie- zen in Haarlem. Van uit Haarlem is dit nog niet aanstonds mogelijk; in dtn loop van 1935 echter wel vanuit Santpoort, dat een eigen net zal vormen. 3. Verlaging van het tarief naar Haarlem (en Santpoort) van 10 tot 7.5 cent. 4. Een belangrijke verruiming van het mi- nimum-toriefsgebied, waardoor geheel nieuw IJmuiden daar binnen komt te liggen en bij na 300 aangeslotenen, die thans afstondsgeld moeten betalen, daarvan vrijkomen. Vervallen van den streeknettoeslag ad f 4.80 per jaar. b. In de toekomst geleidelijk automatisch verkeer met een groot deel van het land, o.a. N. en Z. Holland en Utrecht. De mogelijkheid cm aangeslotenen in Amsterdam automatisch op te roepen zal hoogstwaarschijnlijk reeds in den loop van 1935 tot stand gebracht worden en tegelijk daarmede het Gooi, Zaandam en vermoedelijk ook Alkmaar. De omstandigheden hebben helaas verhin derd de automatiseering van Beverwijk en Wijk aan Zee tegelijk met die van IJmuiden ter hand te nemen, echter is ook deze in voor bereiding; zij zal vermoedelijk eind 1935 ge reed zijn. Daardoor zullen voor deze plaateen aanvankelijk de nadeelen sterker spreken, als gevolg van de splitsing van het streeknet en (Bedenking van een leek). In het groote Rai-gebouw Is 't weer hondenshow geweest, Voor den baas en voor de vrouw, Is zooiets een jaarlijksch feest. Maar ik vraag me weieens af, Of de hoofdfiguur, de hond, 't Niet veeleer een zure straf, Dan een bron van vreugde vond. Ook al vindt de mensch hem mooi, En bekroont hem straks met goud, Vastgebonden in zijn kooi, Laat hem dat volkomen koud. Waarom moest hij hier naar toe, Wat heeft- hij den mensch misdaan, Hij wil uit zijn kooi, maar hoe, Dit is. wel een hondsch bestaan. Hij wil slapen in zijn mand, Of ravotten in het gras, Net zooals zijn bloedverwant Van een minder zuiver ras. O, de baas verzorgt hem goed, In een weelderig bestaan, Dat is waar, maar waarom doet Hij hem dan die kwelling aan? Waarom wordt hij hier gestraft, Met zoovelen van zijn soort, Hoe welsprekend hij ook blaft, Er lijkt niemand, die hem hoort. Niets, niets geeft hij om een prijs, In zijn allerlief sten droom Geeft het aard-sche paradijs Hem een kluif, een kat, een boom P. GASUS. op 1 April 1934 f 1.089.717,78 Uitgegeven werden 24 nieuwe, en ingetrok ken 8 Spaarbankboekjes. Het laatst uitgegeven boekje droeg het num mer 308v. wel in den vorm van een verhoogd tarief voor gesprekken met IJmuiden. Doch daar staan ook voordeelen tegenover en wel: 1. Verlaging van het grondabpnne- ment voor Wijk aan Zee met f 12 per jaar. 2. Voor beide plaatsen het vervallen van den streeknettoeslag ad f 4.80 per jaar. 3. Voor beide plaatsen het aanzienlijk ver ruimen van 't minimum'-tariefsgebied, waar door voor een aantal aangeslotenen het af stondsgeld geheel of nagenoeg geheel komt. te vervallen en het nemen van een aansluiting voor velen wordt vermakkelij'kt. 4. Versnelling van de verkeersafwikkeling van Beverwijk met IJmuiden, doordat voor de afwikkeling van een gesprek met die plaats de tusschenkomst van nog slechts één telefo niste noodig zal zijn (nu van 2). De telefo niste te Beverwijk zal namelijk zelf in IJmui den kunnen inkiezen. De splitsing van het streeknet in drie zelfstandige netten zal bo vendien tengevolge hebben dat een verhoo- ging van ret grondabonnement, welke voor 't streeknet in zijn geheel over enkele jaren was te verwachten, nl. wanneer het aantal aangeslotenen de 2000 heeft bereikt, voor de gescheiden onderdeelen en in het bijzander voor Beverwijk, langen tijd wordt verscho ven. Na de automatiseer ing zullen Beverwijk en Wijk aan Zee uiteraard daarvan in even groote mate de voordeelen plukken als nog in den loop van dit jaar aan IJmuiden ten deel zullen vallen. Uit het vorenstaande blijkt wel duidelijk, dat ook bij le splitsing vgn het streeknet IJmuiden tegenover de bezwaren, die daaruit voor sonv/iige. aangeslotenen zullen voort vloeien, een reeks van voordeelen staat. tal van stoomtrawlers opgleegd. De gevolgen van den slechten toestond in het visscherijbedrijf blijven niet uit. Een groot aantal trawlers is uit de vaart geno men, Van de trawlers, die de laatste dagen zijn binnengekomen zullen de volgende voor- loopig niet weer vertrekken: En AvantIJm. S Zeehond IJm. 70, Emma IJm, 177, Bruinvisch Urn. 97, Groningen IJm. 56, Timor IJm. 491, Vios II en Vios III. Voorts is de Corrie IJm. 21 uit de vaart genomen en naar Amsterdam gezonden voor reparatie. schoorsteenbrand. Maandag werd de brandweer gealarmeerd voor een schoorsteenbrand in het perceel Pres. Steynstraat 37. De brandweer heeft met een ketting den schoorsteen uitgeraagd, waar door verdere uitbreiding voorkomen werd. Links teen Tibetaansch priester in pronkgewaad. Rechts een kloosterschool in Tibet. VELSEN jaarvergadering gratia-plato. Bovengenoemde vereeniging hield dezer dagen in het café Royal, haar jaarvergade ring. Het openingswoord van den voorzitter den heer G. Krom, was niet geheel en al in majeur gesteld.. De steeds verder schrijdende gevolgen van de heerschende tijdsomstandig heden, deden hun invloed steeds meer en meer gelden. Dit betrof vooral de mannen- afdeeling en ook enkele afdeelingen der ad- spiranten, Daarentegen bloeide de damesaf- deeling, terwijl die der seniores zich in steeds grootere belangstelling mag verheu gen. Dat de langdurige werkloosheid hierbij een der oorzaken is, valt niet te betwijfelen, naast de steeds grooter wordende armoede, waarvan het manlijke element onzer bevol king een prooi is. De voorzitter memoreerde het succes dei- laatste openbare uitvoering en de gunstige indruk die deze bij de technici had nage laten. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat het afgeloopen vereenigingsjaar op technisch gebied een goed jaar was ge weest en dat Gratia-Flato aan al het gym nastisch- en athletisch gebeuren van dien K. T. K. had deelgenomen. Dank werd ge bracht aan de leiders de heeren P. Dijkstra en .J M. Verbeek. Het verslag van den penningmeester liet niet zulk een opgewekten toon hooren, al was het nog gelukt de touwtjes aan elkaar te knoopen. Groote zuinigheid zal geboden zijn en een ieder werd op het hart gedrukt zijn verplichtingen na te komen. Dit woord geldt ook de ouders der adspiranten. Daarna hadden de verkiezing-en plaats. Mej. J. Noomen en de heer G- Krom werden herkozen, terwijl in de verschillende vaca tures werd voorzien door verkiezing van Merv. Bakker en de heeren Th. Bank en P. Dijkstra De technische commissie werd als volgt samengesteld; de dames W. Wit en R. Broer- se, de heeren P. Dijkstra, J. M. Verbeek en Th. Bank. De voorzitter bracht den afgetreden pen ningmeester, den heer L. Klein, hartelijk dank voor het vele werk, dat hij een aan tal jaren voor de vereeniging had gedaan. In de kascommissie werden benoemd de dames A. Visser, G. Hille en W. Wit. De heer P. Dijkstra bracht verslag uit van de fïnan- cieele commissie voor viering van het 10- jarig bestaan. Getracht zal worden nieuwe bronnen aan te boren tot stijving van het fonds. Ten slotte werd nog besloten, over eenige weken een gezelligen clubavond te organi- seeren. De voorzitter wekte de aanwezigen op, deel te nemen aan de K. N. G- V, marschen. Er zullen ook enkele vereenigingsmarschen en een fietstocht worden gehouden. Verder wekte hij op de oefeningsbijeenkomsten trouw te bezoeken aangezien het 10-jarig jubileum met rasse schreden nadert. Om 11 uur sloot de voorzitter de vergade ring. emmabloiem-collectk Men schrijft ons: Het was een goed denkbeeld van het be stuur der Vereeniging tot bestr. der Tu berculose, zich films te verschaffen, voor- reclame der bestrijding der T. B. C. En een. woord van hartelijken dank is zeker op zijn plaats, aan de divectiën van „Thalia" te IJmuiden en „De Pont" te Velsen-Noord, welke zoo vriendelijk waren, zich direct be reid te verklaren, deze films eenige keeren af te laten draaien. Tevens verzoekt men ons nog te melden, dat voor het aanmelden van dames welke zich op dien dag, 11 April beschikbaar willen stellen mede te werken het geheel te doen slagen, zij dit kunnen doen aan de volgende adressen: Voor IJmuiden: Mevr. L. Boeree, Kerkstr. 6, IJmuiden; Mevr. Ch. Smit, Houtmanstraat Mevr. Zwart, Roemerstr. 8, Mevr. A. P. Bak ker, Cronjéstraat' 5 en Mevr, Dijkstra, Ken- nemerplein. Voor IJmuiden-Oost: Mej. Harden, Lijs terlaan 18; Mevr. Prins, Zeeweg 329; Mevr. Kerkhof, Zanderstr. 11; Mevr- Poldervaart Willebrodstraat. Voor Driehuis: Mej. Mets, Zeeweg 344. Voor Santpoort: Mevr. Scholten, Hoofd straat 98 Voor Velsen: Mevr. Wuis, Driehuizerkerk- weg 6; Mevr. v. Nifterick, Van Tuyllweg 18. Voor Velsen-Noord: Mevr. Fieï:stra, Wij- kerstraaitweig 60. Mevr. Metselaar. Wijker- straatweg 49; en aan het Consultatiebureau Briniostraat 7, te IJmuiden-Oost. Al zijn de tijden slecht helpt allen mede de collecte op peil te houden. Bedenkt, dat, in tijden als die wij thans beleven, ook de nood der tuberculoselijders het hoogst is. jaarvergadering particuliere woningbouw. De jaarvergadreing van deze Coöperatieve Vereeniging, welke gehouden werd in Café Zeeland, en gepresideerd door den voorzitter, den heer D. Zalm was goed bezocht. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer J. Visser sloot met een totaal aan in komsten en uitgaven van ruim f 6000, de winst over 1933 bedroeg f 900. Namens de controle-commissie werd dank gebracht aan den penningmeester voor zijn keurig werk. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Willemse en J. Bergers werden bij acclamatie herkozen. Een bestuursvoorstel, de woninghuren per half April te verlagen met f 0.75 per woning- werd met algemeene stemmen aangenomen. Tot leden der controle commissie 1934 werden benoemd de heeren H. v. d. Plas, W. de Boer en M. Kit. vijf en dertig jaar in functie. Den 24en April a.s. zal het 35 jaar geleden zijn dat de heer M. Koster werd gekozen tot bestuurslid van Velsems Ziekenfonds. Ge durende deze langë periode heeft de heer Koster deze functie, die waarlijk geen sinecure was,, op een dergelijke wijze vervuld dat hem op de ledenvergaderingen daarvoor meermalen lof werd gebracht. Voor de ver eeniging is het dan ook te hopen, dat zij nog gedurende tal van jaren op den steun van den heer Koster mag rekenen. Ongetwijfeld- zal de 24e April voor den jubilaris niet ongemerkt vorbijgaan. diefstal van een jas. Zaterdagmiddag kwam II. van R., wonende te Beverwijk, die op de begraafplaats De Bie- zen een plechtigheid had bijgewoond, tot de ontdekking, dat zijn nieuwe jas van de bagage drager van zijn rijwiel was verdwenen.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1