EEN EERESCHULD. De dertienjarige damspeler Suyk uit Umuiden speelde Woensdagavond te He, dierenpark van het circus Sarrasani is Woensdag op de „Aldemarin" te Rotterdam Amsterdam een simultaan seance voor de damclub D.O.S. Een snapshot Ingescheept voor de reis naar Amerika. Het transport van de olifanten De ramp van Ffëfcodate in Japan. Reddingbrigades doen baar droeven arbeid Vloedgolven, 'ontstaan door het omlaag storten van rotsmassa's in de Tafjord en Fjoeraa (Noorwegen), richtten groote verwoestingen aan en eischten talrijke slachtoffers, Een boot werd aan land geslingerd Te Oftering bij Lln2 is de D-trein Oostenrijk Nederland ontspoord, doordal misdadige handen de rails over een afstand van 15 Meter verwijderd hadden, Twee slachtoffers zijn hierbij te betreuren De heer Arminio de Mello Franco, buiten gewoon gezant en gevolmachtigd minister van Brazilië aan het Nederlandsche Hof, is te Parijs op 59-jarigen leeftijd overleden Het tienjarig bestaan van de vereeniging tot behoud van molens in Nederland, „De Hollandsche Molen", is Woensdag in het Koloniaal Instituut te Amsterdam officieel herdacht, V.l.n.r.ir. Wouter Cool, minister H. P. Marchant en ir. E. Middelberg luisterend naar de openingsrede van mr. van Tienhoven De bijenmarkt, die Woensdag te Tilburg werd gehouden, was druk bezocht. Hierboven een aardig snapshot van dit in de imkerwereld belangrijk gebeuren FEUILLETON door ETHEL M. DELL. Vertaling van J. G. H. v. a. BOVENKAMP Jr. 13) Hij bracht zijn gelaat nu heel dicht bij het hare en zij voelde de groote kracht, die van v hem uitging, nog sterker dan zooeven. „Begrijp je mij goed, Hope?" zeide hij met klem. „Ik sta er beslist op, dat je mij een ant woord geeft op mijn vraag". Hij had die woorden nog op kalmen toon gesproken, maar zij voelde plotseling, dat hij nu al zijn la-acht in den strijd had geworpen. En dat besef scheen haar op de schouders te vallen als een gewicht, waaronder zij dreig de te bezwijken. Het overweldigde haar. Met een gesmoorden kreet sloeg zij haar beide handen voor haar gelaatzij wist, dat hij haar overwonnen had. Nog een oogenblik, en zij zou hem alles ver teld hebben. Haar tegenstand was totaal ge broken. Maar plotseling en geheel onver wacht kwam er een onderbreking. Ronnie kwam tusschenbeiden, rneit een doodsbleek gelaat en een paar oogen, die onnatuurlijk schitterden. „Luister eens. Majoor Baring", begon hij. en zijn stern trilde. „Het spijt me, dat ik het .zeggen moet, maar u gaat te ver.... te ver, majoor. Ik kan niet toestaan, dat mijn zuster zoo tot een antwoord gedwongen wordt. Wan neer zij er de voorkeur aa.n 'geeft om de zaak te verzwijgen, dan dient u haar wensch tr eerbiedigen: gij hebt niet het recht, haar to' een antwoord te dwingen. Dat recht heeft niemand". i Majoor Baring liet Hope vlug los en draai de zich woedend om. Toornige woorden lagen hem reeds op de lippen, maar toen hij het onnatuurlijk bleeke gelaat en de. schitterende oogen zag van den jongeman, hield hij zich in. Hij besefte, dat Ronnie op dat oogenblik zichzelf niet was en dus-ook niet zou begrij pen, wat hij hem wilde vertellen. Hij keek hem een paar seconden lang, strak aan en begon dan heen en weer te loopen in het vertrek. Pas. toen hij de kamer een paar maal op en neer geloopen was, sprak hij. En zijn gelaat was zoo strak en ondoorgrondelijk als een masker, toen hij eindelijk het woord richtte tot den jongen luitenant. „Misschien heb..je gelijk", zeide hij op eigenaardigen toon, „hoewel ik geloof, dat het voor iedereen veel beter geweest zou zijn. als je je er niet mee bemoeid had. Hope, ik ga nu weg, en als je jezelf er niet toe kunt brengen, om mij de volle waarheid te vertel len, zonder eenige terughouding, dan kan ei- verder nooit weer iets tusschen ons bestaan. Ik vrees, dat ik toch nog te vroeg gesproken heb. Ik stel alleen prijs op een verstandhou ding, die gebaseerd is op een absoluut ver trouwen". Hij had die woorden heel koel en beslist ge sproken, zonder een zweem gevoel, en na het spreken van die woorden liep hij rustig naar het lage venster. Daar bleef hij een paa.r se conden staan, met zijn rug naar de kamer gewend, alsof hij haar nog de gelegenheid wilde geven om hem terug te roepen. Toen de stilte evénwel niet verbroken werd, haalde hij heel even de schouders op en liep dan naar buiten. In de kamer bleef doodsche stilte heer- schen. vele tragische minuten. HOOFDSTUK XIII. De vloek van de vallei. Het kostte Hope dien avond heel wat moe, te, om Ronnie over te halen, naar de sociëteit te gaan, en zij vertelde hem natuurlijk heele- ■naal niet, dat zij er naar verlangde, eens alleen te zijn met haar gedachten. Maar eindelijk ging hij dan toch» tot haar groote verluchting, want zij was ten prooi aan een groote rusteloosheid, waaraan zij nu pas, ongezien door anderen, lucht kon geven. Nadat hij vertrokken was, liep zij in het diepe duister op de warande heen en weer en trachtte voor zichzelf te bepalen, wat er nu eigenlijk wel met haar gebeurd was, welke groote verandering er in haar leven gekomen was. Alles was zoo plotseling gegaan. Zij was 'als 't ware door de omstandigheden tot han delingen gedwongen, zonder dat zij den tijd had gehad om na te denken, of die hande lingen al of niet verstandig zouden zijn. Maar nu zij eenmaal rust had, nu zou zij bepalen, waar zij stond en hoe zij haar toestand onder de oogen zou moeten zien. Haar engagement was verbroken. En dat was eigenlijk het eenige feit, dat zij goed tot zich wilde laten doordringen, doch om de een of andere reden scheen zij de volle be teekenis van die woorden niet te beseffen. Woorden waren het, zonder meer, zonder eenige betee- kenis. Want had zij zichzelf de laatste maan den niet altijd beschouwd als gebonden aan Baring? „Hij heeft het engagement verbroken", fluisterde zij, terwijl zij rusteloos heen en weer liep op de donkere warande. Zij moest denken aan de genadelooze, har de uitdrukking op zijn gelaat, het.koude licht in zijn oogen. Aïtijd had zij heel diep in haar hart onder haar liefde gevoeld, dat Baring- als het noodig was, heel erg hard en gena deloos kon zijn. Maar nooit had zij kunnen gelooven, dat zijn toorn haar nog eens op de schouders zou drukken als een verpletterende last. Zij had blind vertrouwen gesteld in zijr liefde, er van overtuigd zijnde, dat hij haar de minder mooie trekken van zijn karakter zou besparen. Zij was zoo dwaas geweest om te meenen. dat zij hem zoo lief was, dat hr voor haar een uitzondering zou maken. An deren, ja, het verwonderde haar eigenlijk niet, dat anderen bang voor hem waren Maar zij, zijn aanstaande vrouw, wat zou 'zij van hem te vreezen hebben? Aan het einde van de warande bleef zij staam, sia .«T<ia,a» Jiaas; aufeeax a&ar dfiituion- keren hemel boven haar. De lucht was nu vol sterren en het was erg koud. Aan het ein de van het erf hoorde zij het water heel snel door de bedding van de kreek stroomen. Nu murmelde dat water niet langer. Het bruisch- te, kookte nog nooit had zij dat water zoo snel voorbij hooren stroomen Het maakte haar een beetje bang, deed haar denken aan de groote draaikolken, die. nu ook gekomen waren in haar levens stroom. Zij moest er onwillekeurig aan denken, dat zij dien zelfden morgen nog met een gevoe! van groot geluk had zitten luisteren naar het murmelen van dat water ja, toen was zij nog gelukkig geweest. En nu? Een brok kwam in haar keel en haar hart kromp samen van smart en pijn. Haar gulden droomen waren voor goed tot een eind gekomen. Hij had de verloving ver broken. En nog maar steeds voelde zij die groote rusteloosheid in haar hart. Zij kon zichzelf er onmogelijk toe brengen, om naar binnen te gaan. Zij liep met vlugge stappen het erf af. liep over de plank, die de kreek overbrugde en begon dan den hoogen heuvel te beklim men aan den anderen kant van de kreek, vanwaar zij een goed gezicht had op het ver der gelegen dorp der inlanders. Op den top van den heuvel bleef zij even staan om te kijken naar den bungalow, die nu onder haar lag. Het witte huis zag er spookachtig uit in 't matte licht van de sterren. Nu herinnerde zij zich ook weer, hoe de in boorlingen haar hadden verteld, kort nadat zij met haar oom haar intrek - genomen had in het huis, van den vloek, die rustte op de vallei van de booze geesten, die jaren lang de witte bungalow bewoond hadden, van stemmen, die la-eten slaakten in den donke ren nacht. Was het waar? vroeg zij zich ang stig af. Zou er tenslotte dan toch een soort vloek rusten op dat huis, op die heele vallei misschien? Wie zou het zeggen? Men lachte zoo licht om de zoogenaamde fantastische verhalen der inlanders, maar meer dan eens hadden die menschen blijk gegeten, beter bekend te zijn met dingen, die men niet be grijpt en daarom bovennatuurlijk noemt, dan een Europeaan. De wind streek door de toppen van de boomen en de geheele vallei daar aan haar voeten scheen zich te vullen met een zwak gezucht, dat echter voortdurend sterker werd. Onderbewust voelde zij, dat 't kouder werd en een oogenblik kwam het verlangen in haar op, om naar huis terug te keeren, maar er scheen iets te zijn, dat haar daarvan weer hield Wat het was, wist zij niet. Weer stak de wind op, klagend nu, en zwaar steunden de boomen, die kraakten tot aan hun wortels. En dan plotseling een vreeselijke slag, als een kanonschot, onmiddellijk ge volgd door een donderend geweld, zooals zij het nog nooit eerder in haar leven had ge hoord. Het deed haar even denken aan het loeien van een ontzaglijke kudde vee, die steeds nader kwam, alles vertrappend onder ha.ar hoeven. Het was een vreeselijk, angstwekkend ge luid in dien donkeren nacht en de geheele vallei, zooals zij daar voor haar lag in het matte licht der sterren, scheen haar een droombeeld toe, onwerkelijkheid. Het sterker wordende geluid vervulde haar zoo van angst dat zij niet in staat was een voet te verzetten en als uit steen gehouwen bleef zij, vol ont zetting, roerloos op haar plaats staan. Maar dan, nog voor dat de gedachte door haar brein schoot,, om in de bungalow veilig heid en beschutting te zoeken, overzag zij den vollen omvang van de ramp. Als een vernietigend monster verhief het water, dat al die jaren zoo rustig had voortgestroomd over de bedding van de kreek, zich van zijn legerstede en steeg, bruisend en kokend, als een vraatzuchtig dier met grijpende armen, tegen den heuvel op. Een machtige, donker bruine vloed sloeg klotsend over het erf van de bungalow, trok verder de vallei in, om die geheele vlakte te veranderen in een ziedende, kokende watermassa (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5