VlSSCHERU EU SctiEEPVAARTBERKHTEN DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Het drama te Reeuwijk WERKVERRUIMING TOEGEJUICHT. Schip Laatst* bericht Amsterdam Als ter Antiochia Aagot Achilles Alkmaar Aurora Amarante Ascensione Amstelland - mekom Barneveld Britsum Boskoop Ceres Cordillera Calypso Crijnssen Carpati dhr. Huygens Duivendrecht Eemland Essen Donau Diana Fauna Flandria Fulda- Gaasterkerk Gelria Gustaf Hagen Heidelberg Hebe Hermes Heemskerk Hercules Iserlohn Irene j. p. Coen Kaaparen Kurmark Luneburg Laurent Meeus Leopold L. D M. v. St. Aldegonde Montferland Melampus Martha Halm Maasksrk Naumburg Neumark Nestlea Ouderkerk Orania Orion Oilreliance Peisander Phrontis Poelau Tello Pelikaan Queensbury Runmarö Rotterdam Simaloer Simon Bolivar Shelly Trave Trier Taj an doen Trajanus Troilus Tiberius Waalkerk Willesden Westplein Vancouver Japan West-Indië Buenos Aires West-Indië Chili Midd. Zee Buenos Aires Follonica Hamburg 3 April 27 April 20 April 2 Mei 15 Mei 12 April 5 April te Huil. 5 April van Colombo. 6 Maart v. d. Azoren. in lading 2 April van Trinidad. 3 April van Callao. 10 April van Susak. in lading. 10 April van Ouessant. in lading Chili Chili Buenos Aires Chili 27 April 10 April van Liverpool. 5 April van Curacao. 29 Maart van Neeochea. 7 April van Iquique. Bourgas West-Indië Napels West Indië Bourgas Ned. Indië 30 April 22 April 18 April 17 Aprii 29 April 10 April te Smyrna. 11 April v. Barbados. 9 April van Gibraltar. 4 April van Barbados. 10 April te Braila. 11 April van Batavia. Constantza 6 April vertrokken. West Afrika West-Indië Kobe Danzig 19 April 10 Mei 28 Mei heden 7 April van Takoradi. 7 Apr. v. Mexico, in lading. 9 April vertrokken. Triest Buenos Aires J apan 16 April 5 Mei 22 Mei 10 April van Gibraltar. 12 April vertrokken. 10 April van Hongkong. Japan Buenos-Aires Hangö 25 Mei 20 April 13 April 4 April van D air en. 31 Maart vertrokken. 7 April vertrokken. Mexico Ned.-Indië. Kopenhagen Hamburg Hamburg Bourgas 13 April 25 Mei 17 April 15 April 29 Maart v, Havana. 1 April van Macassar. 9 April te Gdynia, vertrekt 14 April, in lading, in lading. West-Indië Hamburg 19 April 1 April van Port of Spain, in lading. Ned.-Indië 15 April 8 April van Genua. Takoradi Ned.-Indië 13 April 27 Mei 5 April v. Dakar. 4 April te Batavia Ned.-Indië Batoum Buenos Aires 14 Mei heden 22 Mei 6 April van Colombo. 6 April te Gent. in lading. Ned. Indië Buenos-Aires Batavia Danzig West-Afrika 17 April 18 Mei 12 Mei 18 April 10 April v. Genua, in lading. 10 April van Singapore, in lading. 9 April v. Dakar. Ned.-Indië Ned. Indië West-Afrika 17 April 20 April 9 April v. Malta. 5 April van Port-Said. 26 Maart van Sierra Leone Japan Buenos Aires Alexandrië Constantza 20 Mei 14 Aoril 25 April heden 9 April van Manilla. 10 April van Lissabon. 5 April te Candia. 9 April te Rouaan. Batavia Ned.-Indië Ned.-Indië Londen 14 April 3 Mei 27 April heden 9 April v. Gibraltar. 2 April van Padang. 8 Apr. v. Perim. 10 April uitgeklaard. B. Aires 20 April 18 Maart vertrokken Oxelösund v. IJmuiden Paulsboro heden 22 April 31 Maart vertrokken. 4 April vertrokken. Ned.-Indië Hamburg Rosario 15 April 15 Mei 8 April van Sabang. vertrekt 14 April, in. lading. J apan Japan Ned.-Indië Alexandrie Batavia Alexandrië 16 April 26 April 14 April 15 April 26 April 5 Mei 10 April van Gibraltar. 6 April van Perim. 8 April van Gibraltar. 9 April van Palermo. 30 Maart van Sabang. 9 April te Haifa. Japan. Moulmein Buenos Aires 16 April 22 April 30 April 8 April van Gibraltar. 7 April v. Port Said. 6 April v. Fern. Noronha. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJ MUI DEN AANGEKOMEN SCHEPEN Visschersh. Hooghovens Ned. Zw. Juliana Saxen Cuxhaven Otterbacken ledig erts RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Donderdag, 12 April 1934, radio-telegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen Radio. Baloeran, Chr. Huygens, Costa Rica, Crijn- sen, Dempo, Flandria, Gelria, Indrapoera, Joh. van Oldenbamevelt, Joh. de Witt, J. P. Coen, Klipfontein Kota Agoeng, Kota Baroe, Kota Pinang, Marnix van St. Aldegonde, Orania, Poelau Tello, Statendam, Zeelandia. Behalve bovengenoemde passagiersschepen zijn de meeste Nederlandsche vrachtschepen eveneens via Scheveningenradio te bereiken. Trawlers: Adriatic IJm. 18 215 manden f 1170. De Hoop IJm. 46 200 m. f 1790. Utrecht IJm. 73 315 m. f 2600 Derika IJm. 17 370 m. f 1540 Condor IJm. 72 75 m. f 1080. Dolfijn IJm. 103 65 m. f 1090 B. 1035 f 1570. Motorioggers KW 55 f 460, KW 14 f 370. KW 147 f 380, KW 95 f 450, KW. 24 f 470, KW. 4 f 390 Sell. 341 f 530. Kotters E 541 f 840 E 436 f 340, E 246 f 410, E 390 f 610, E 453 f 450. MARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 0.95—f 0.80 Griet per 50 kilo f 33—f 15 Tongen per kilo f 1.10—f 0.75 Zetschol per 50 kilo f 22.50 Kleine schol per 50 kilo f 19f 2.80 Bot per 50 kilo f 2.30— f 1.10 Schar per 50 kilo f 3.50f 1.40 Tongschar per 50 kilo f 23.50f 20 Bog per 20 stuks f 8—f 7 Vleet per stuk f 1f 0.40 Kleine poon per 50 kilo f 13<f 2.20 Groote schelvisch per 50 kilo f 28f 22.50 Middelschelvisch per 50 kilo f 25f 21.50 Kleine middelschelvisch per 50 kilo f 25— f 18,50. Kleine schelviseh per 50 kilo f 19f 9. Kabeljauw per 125 kilo f 24f 11.50. Groote gullen per 50 kilo f 12—f 6 Kleine gullen per 50 kilo f 12—f 5.20 Leng per s*tuk f 1.50f 0.30 Heilbot per kilo f 1,25—f 0.80 Wijting per 50 kilo f 7—f 2.3 0 Koolvisch per stuk f 0.11f 0.06. Makreel per 50 kilo f 4.30—f 1.10. Groote hake per 125 kilo f 63. Middelhake per 125 kilo f 71f 64. Kleinmiddel. hake per 50 kilo f 28.50f 20 Kleine hake per 50 kilo f 16f 8.50 IJMUIDEN VEREEN. VOOR FACULTATIEVE LIJKVERBRANDING. HERDENKINGSBIJEENKOMST. De afdeeling Velsen der Vereenigïng voor Facultatieve Lijkverbranding ^organiseert ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan een herdenkingsbijeenkomst, welke plaats zal vin den Donderdag 19 April a.s. in Het Wapen van Velsen. Het programma vermeldt o.a. declamatie van mej. Menagé Challa, zang van mevrouw M. de Boer—v. d. Wid, met piano-begeleiding van mevr. M. PottZendel en vertooning van vereenigings- en crematoriumfilm. WAARSCHUWING AAN DE ZEEVISSCHERS. BRUINZWARTE STOKJES IN DE MORAY FIRTH OPGEVISCHT ZIJN GEVAARLIJK.... BUSKRUIT! De Directeur van het Rijksinstituut voor Chemisch, Microbiologisch en Hydrografisch Visscherijonderzoek te Den Helder verzoekt ons onder de aandacht der zeevisschers te brengen, dat trawlers in de Moray Firth vis- schende een soort bruinzwarte stokjes in de kor gekregen hebben. Bij onderzoek bleken deze stokjes staafjes rookloos buskruit te zijn. Direct na den oorlog zijn n.l. in de Moray Firth groote hoeveelheden explosie-stoffen ge stort, wier kwaliteit te wenschen overliet en waarvan men verwachtte, dat ze aan zelfont branding onderhevig waren. Iedere schipper wordt met nadruk aangeraden dit gevaarlijke materiaal weer direct over boord te zetten. Dergelijk slecht kruit kan reeds bij gewoon be waren door zelfontbranding een ontploffing- veroorzaken. OPBRENGST EMMABLOEM-COLLECTE. De gisteren in onze gemeente gehouden Emmabloem-collecte heeft opgebracht f 932 of f 106 meer dan verleden jaar. Er is dus voor de vereenigïng tot bestrijding der tu berculose alleszins reden om over het resul taat tevreden te zijn. Er werd gecollecteerd in IJmuiden f 269 (vorig jaar f 322), IJmuiden-Oost f 154 (vorig jaar f 162), Velsen f 138 (vorig jaar f 135), Velsen-Noord 1 191 (vorig jaar f 106) en Santpoort f 180 (vorig jaar f 100). Het bestuur der vereenigïng verzocht ons de dames, die haar medewerking aan den .bloemetjesverkoop hebben verleend, harte lijk dank te zeggen voor deze medewerking. VEREENIGÏNG VOOR CHRIST. VOLKS ONDERWIJS. In de turnzaal van de Julianaschool heeft Woensdagavond de jaarvergadering van de Vereen, voor Christ. Volksonderwijs plaats gehad. De vergadering die in verband met het 10-jarig bestaan der vereenigïng een feestelijk karakter had, stond onder leiding van den voorzitter, den heer D. Jongens. Na gebruikelijke opening werd het jaarverslag- uitgebracht .door secretaris en penningmees ter. Beide verslagen gaven reden tot voldoe ning. Hierna gaf de secretaris een overzicht van den arbeid der vereeniging en werden mede- deelingen gedaan omtrent de beide scholen. Bij de verkiezing van twee bestuursleden in de vacature Ds. A. A. Wildschut, die wegens drukke werkzaamheden had bedankt en Jac. Gutteling periodiek aftredend, werden geko zen de 'heeren Jac. Gutteling en J. Verhey, die hunne benoeming aanvaarden. Namens den kerkeraad sprak Ds. Wildschut eenige woorden van gelukwensch tot de het bestuur der vereeniging bii de gelegenheid van het 10-jarig bestaan. Namens de Comité-school bracht de heer Zwan de beste wenschen over. Hierna werd door eeniee leden van het onderwijzend personeel Passiore van Ran- zato ten gehoore gebracht, hetwelk een uit bundig applaus mocht oogsten. Ds. W. Kroeze uit Oosterhout, eere-voor- zitter der vereeniging, hierna het woord ver krijgend sprak zijn blijdschap uit over het feit dat hij in het midden der vrienden het 10-jarig bestaan der vereeniging mee mocht vieren. Vervolgens memoreerde Ds. Kroeze het ontstaan der vereeniging, de moeilijkhe den die zij in de eerste trden heeft moeten doormaken. In aansluiting op dit kort over zicht richtte Ds. Kroeze zich tot het bestuur, dat hij het beste wenschte voor de toekomst. Hij spoorde de leden aan. terwille van het onderwijs der kinderen, zich standvastig ach ter het bestuur te scharen. De vergadering zong op verzoek van den voorzitter Ds. Kroezee Ps. 134 4 toe. De.heer H. Klees sprak namens, het kerk koor eenige woorden van gelukwensch en het kerkkoor bevestigde dezen door het zingen van een feestgedicht van den heer C. Oder- kerk te Velsen. De secretaris de bfër P. Luyt, gaf hierna een beknopt overzicht van de werkzaamhe den der afgeloopen 10 jaren. Ds. Wildschut memoreerde dat waar de vereen. 10 jaren be staat de heeren D. Jongens en R. de Boer ook 10 jaren als bestuursleden de vereeniging ge diend hebben waarvoor hij namens "de 'ver eeniging dank zei-de voor hetgeen door hen in dien tiid voor school en vereeniging ver richt is. Na de pauze werd het feestelijk ge deelte van het program uitgevoerd. Alvorens hiertoe door het onderwijzend personeel der scholen werd overgegaan, sprak de heer A. Kool namens het personeel eenige woorden van dank en gelukwensch tot het bestuur. Hierna werd door eenige leden van het personeel een blijspel opgevoerd getiteld: „Op gemakkelijke conditie". Deze één acter deed de turnzaal geregeld dreunen van het lachen der aanwezigen. Vervolgens werd een historische scène ten beste gegeven, die voor stelde het schoolwezen omstreeks het jaar 1800. De gevreesde plak, lat en schandbord waren aanwezig en de arme ongeluksvogel ontbrak evenmin als de meester met pruik en kuitbroek. Een welverdiend applaus was bij het einde hiervan het deel der spelers. Enkele welver zorgde muzieknummers vormden het slot van dezen goed geslaagden feestavond. DRIEHUIS VEREENIGING VAN BUURTBEWONERS. De Vereeniging van bewoners der buurt schap Driehuis houdt haar jaarvergadering op Dinsdag 17 April in 't Huis te Velsen. De agenda vermeldt jaarverslagen, benoeming- van een nieuwe propagandacommissie en her ziening der contributie. De secretaris, de heer W. Bruggeman, stelt zich niet herkiesbaar, terwijl de voorzitter en vice-voorzitter hun mandaat ter beschikking- stellen. De penningmeesteresse stelt zich her kiesbaar, mits haar een andere functie wordt aangeboden. BEVERWIJK HISTORISCH GENOOTSCHAP MIDDEN- KENNEMERLAND. De algemeene jaarvergadering van boven genoemd genootschap is vastgesteld op Vrij dag 27 April a.s. in het Ij.emnmerhotél aan aen Velserweg. In deze bijeenkomst zullen als sprekers optreden de heeren Mr. H. J. J. Soholtens, burgemeester van Beverwijk en N. J. M. Dresch, gemeente-archivaris van Alk maar. Als onderwerpen zullen zij behande len: de lotgevallen der heeren van Brede- rode in het begin van de 15e eeuw en G ijs- bert Karei van Hogendorp met betrekking tot Beverwijk en O. De lezingen zullen met lichtbeelden worden verduidelijkt. Ter afwis seling zal de minstreel van Assumburg G. Dils eenige liederen bij de luit ten gehoore bren gen. meldt: Hoogste barometerstand 765.8 m.M. te Torshavn. Laagste barometerstand 745.3 m.M. te Holyhead. en voorspelt: Krachtigen tot matigen later wellicht verder afnemenden Zuid-Westelijken tot Zuid-Ooste lijken wind. Meest half bewolkt. Aanvankelijk nog kans op regen of onweer. Iets kouder des nachts, overdag waarschijnlijk weinig veran dering- in temperatuur. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind hedenmorgen te 8.55 uur aan de posten van IJmuiden tot Nieuwesluis: Weest op uw hoede. Barometer Stand heden morgen 9 uur Neiging: Vooruit. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden 60 F. 50 F. 55 F. OPGAAF: MAGAZIJN 't BRILLENHUIS. Kanaalstraat 83 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN. Vrijdag v.m. 2.37 uur; n.m. 2.56 uur. Zaterdag v.m. 3.15 uur; n.m. 3.30 uur. Zondag v.m. 3.51 uur; n.m. 4.10 uur. Hoe kwam de M. T. S. 'er om het leven Tot heden heeft het onderzoek naar de vraag hoe de M. T. S.'er C. A. H. E. Wuibben om het leven gekomen is, nog weinig vorde ringen gemaakt. Het lijk is Woensdag in het van Iterson- ziekenhuis te Gouda op last der justitie door dr. van Rijssel geschouwd. Deze sectie heeft geen positieve resultaten opgeleverd. Ook een onderzoek in de omgeving van de Reeuwijk- sche plassen waar het lijk gevonden was heef* geen sporen aan het licht gebracht. Er wer den geen sporen v.?.n geweld ontdekt, zoodat de Jongeman zeer vermoedelijk door verdrin king om het leven gekomen is. De brieven die op het slachtoffer gevon den zijn, hebben veel van het water gele den. Zij zijn dan ook gedeeltelijk onleesbaar Langs scheikundigen weg zullen de brieven weer leesbaar worden gemaakt. Men ver wacht echter niet dat de inhoud veel zal bij dragen tit het oplossen van het raadsel waarvoor de justitie staat. Men weet ook nog niet waar de stukken ijzer, die op het lichaam van het slachtoffer gebonden waren, vandaan komen. Nog steeds staat niet met beslistheid vast of het hier een geval van een moord of zelf moord betreft, alleen is zeker, dat de justitie zeer ernstig rekening houdt met de moge lijkheid, dat misdrijf in het spel is. 'Het is gebleken, dat de M.T.S.'er niet op Zaterdagmiddag in een verdachte buur' te 's-Graver^age voor het laatst gezien is maar op Zondag te Rijswijk, terwijl hij daar op een fiets reed. Iemand die Wubben kent verzekerde ons, dat de plaats waar Wuibben te 's-Gravenhage gezien is, de veronderstel ling wettigt, dat hij toen nog het plan had naar het huis van zijn ouders te gaan, want als hij daarheen gmg liep zijn weg daar langs. Blijkbaar is hij dus later van gedach ten veranderd, want hij is, zooals men weet. niet thuis gekomen. Het is een raadsel hoe Wubben in_ Rijswijk aan een fiets gekomen is. daar hij zijn eigen fiets in Haarlem had achtergelaten De directeur met M.T.S. had ons gister me degedeeld, te meenen. dat Wubben niet kon zwemmen, daar hij niet aan sport deed. Huis- genooten van den jongen man verklaren ons evenwel, dat hij, hoewel het juist is, dat hij overigens niet aan sport deed, toch goed kon zwemmen. Het onderzoek in de zaak is thans in han den van de justitie, omdat gemeend wordt, dat dit onderzoek zich niet tot Reeuwijk be perkt. OYER DIESEÏ TRACTIE AMSTERDAM— AMERSFOORT? Den heer F. H. de Meester, voorzitter van de V. V. V. te Bussum, die bij de directie der Spoorwegen te Utrecht inlichtingen had ge vraagd omtrent electrificatie van het baan vak Amsterdam—Amersfoort is medegedeeld dat hiervan is afgezien, doch dat men zal overwegen of binnenkort Dieseltremen op dit traject kunnen worden ingevoerd. ARROND.-RECHTBANK. UITSPRAKEN. Overval op wissellooper. Op 19 Februari is in Hillegom een wissel looper van de gasfabriek door een werkloos opperman uit Haarlemmermeer overvallen en van zijn geldtasch met f 235 beroofd. Het geld is even later bij de arrestatie onaange tast teruggevonden. De Officier had een ge vangenisstraf van 3 jaar geëischt met aftrek. De rechtbank veroordeelde den man heden tot 2 jaar gevangenisstraf met aftrek dei- preventieve hechtenis. Mr. L. G. van Dam was als verdediger op getreden. ITALIAAN VESTIGT NIEUW HOOGTERECORD. De bekende vlieger Donati heeft Woensdag naar Reuter uit Rome meldt een hoogte van 14500 meter bereikt, waarmede hij een nieuw hoogterecord gevestigd heeft. Het record van den Franschen vlieger Lemoine van vorig jaar heeft hij met 900 meter verbeterd. Op het hoogtepunt van zijn vlucht bedroeg de temperatuur 56 graden onder nul. Donati heeft slechts 75 minuten noodig gehad om op te stijgen en weer naar de aarde terug te keeren. Tengevolge van de al te snelle da ling kreeg Donati na de landing een zenuw toeval, maar hij herstelde zich daarvan vrij spoedig. Tweede Kamer over het f60 millioenen-plan. Bezwaren tegen loondaling. Het aantal werkloozen. Het voorloopig verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp, waarbij de regeering een crediet van f 60 millioen vraagt voor werkverruiming, maakt gewag van de alge meene instemming in de Kamer met het plan een belangrijke som ten ko.ste te leggen aan de bestrijding van de werkloosheid. Intusschen gaven ook verscheidene leden blijk van hun teleurstelling over de om standigheid, dat eerst thans een plan van dezen aard aan het oordeel van de Staten- Generaal is onderworpen. Gedurende den tijd, welken het huidige kabinet aan het bewind is. heefr eon voort gaande verarming van het Nederland :che volk plaats gehad. Deze verarming is neg in de hand gewerkt door de politiek, welke ten aanzien van de gemeenten is gevolgd die door hoogere organen in de uitvoering van door haar aangevatte openbare werken zijn belemmerd. Als voorbeeld werd gewezen op Rotterdam, waar een besluit van den Raad tot den aan leg van een tunnel onder de rivier niet kon worden uitgevoerd, omdat het door Ged. Staten niet werd goedgekeurd en waar als gevolg van den aandrang der regeering de bouw van een nieuw ziekenhuis is stop gezet, terwijl reeds voor ongeveer f 1.000.000 was verwerkt, welk bedrag nu waarschijn lijk voor het grootste deel als verloren moet worden beschouwd. Vrij algemeen schijnt op dit oogenblik het aantal werkloozen .op 370.000 a 400.000 te worden geschat. Bij velen bestond ernstig bezwaar tegen het voornemen, dat bij de regeering bestaat om de uitvoering van de te ondernemen wer ken dienstbaar te maken aan een gefor ceerde algemeene loondaling. Zij achtten dit een vlek op het ontwerp, die al het goede, dat daarin voorkomt, in ernstige mate ont siert. Tegen deze beschouwingen kwamen vele andere leden in verzet. Met de regeering meenden zij, dat het tot stand komen van een algemeen geldend lager levens peil noodzakelijk is. Zij achtten het daarom juist, dat tot de onderhavige belangrijke kapitaalsuitgave niet zal worden overgegaan zonder dat ook op deze wijze het toekom stige herstel in de hand wordt gewerkt. Ver scheiden leden achtten een uiteenzetting van ]"vt inzicht der regeering in zake te ver wachten loondaling dringend noodig. Als een ander middel om de oorzaken dei- werkloosheid weg te nemen of althans de werking dier oorzaken te verzwakken, noemt de regeering de organisatie van den eeono- mischen voorlichtingsdienst. Gaarne zouden scheiden leden vernemen, welke voorne mens* op dit punt bestaan Winkelhuren. Voorts werd ter vermindering van de las ten van den middenstand het treffen van maatregelen tot verlaging van de winkel- huren bepleit. Zoodanige maatregelen zouden moeten worden genomen geheel onafhanke lijk van hetgeen ter bevordering van de ver mindering van de huren in het algemeen zal worden gedaan. Onder de ge wenschte werkobjecten werd o.a. genoemd de bouw van een tunnel te Velsen. NATRIUMVERLICHTING IN DEN HAAG, 's-Gravenhage heeft thans ook haar na- triumverlicbting nl. langs een gedeelte van de Laan van Meerdervoort. BOEYINK IS GEHOLPEN. Boeyink en de zijnen kunnen weer een huls betrekken. De Tel. meldt, dat nu een bedrag van f 4486,75 bijeen is. De inzameling is nu gesloten. GEZANT VAN BRAZILIë OVERLEDEN. Te Parijs is overleden de gezant van Brazi lië bij het Nederlandsche Hof, de heer Armi- nio de Mello Franco. LAGERE LOONEN HAAGSCH GEMEENTEPERSONEEL. AMBTENAREN TERUG NAAR DE BEDRAGEN VAN 1920. B. en W. van Den Haag hebben bij den raad een voorstel ingediend tot herziening van loonen en salarissen van het gemeente- personeel. Wat de werklieden betreft, wordt voorge steld, dat het maximum niet weer bereikt zal worden door 4 éénjaarlij'ksche verhoogingen, doch door 4 tweejaarlijksche. Voorgesteld wordt het minimum loon der mannelijke werklieden te bepalen op f 28.32 per week. Wat de salarissen der ambtenaren b°treft, stellen B. en W. voor in het algemeen terug te keeren tot de in 1920 geldende bedragen. Voor enkele groepen zijn hierop kleine afwij kingen voorgesteld. Ook zullen, behoudens voor enkele der laagste groepen de j aarlij k- sche periodieke verhoogingen worden ver vangen door tweejaarlijksche. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 11 April. Getrouwd 10 April: J. F. Karreman en L. M. J. C. Versteijnen: H. Dernison en M. Polman. Bevallen 8 April: Th. M. Krijnen—van Lu nenburg, d.; 9 Apil: H. L. E. RiedelGeyer, d. J. J. Stuurman—van der Werff, z.; E. Nelis— Hoogeboom, z.; K. de BergPoelman, d.; G. van EgmondBurbach, d. Overleden 8 April: A. J. B. Koene, 95 j., Ba- kenessergracht; A. W. Wijker, 30 j., M. van Heemskerkstraat; 9 April: A., 8 mnd„ z. v. P. J. van Meel, Scheveliusstraat; J. W. Ravens- horstvan Bruggen, 86 j., Oranjeplein: J. Koper, 50 j., Gasthuisvest.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 7