HET NIEUWE AVONDBLAD ,9e JAARGANG NO. 136 VRIJDAG 13 APRIL 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2$4 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeiingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonné# van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zlln ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: ƒ2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.— bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van' een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.Indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné (e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. Inspecteur Bonny Een van de wonderlijkste figuren in de /eheimzkmige zaak, die Franfcrijk's eenheid, moraal, zelfvertrouwen en wat-al-niet-meer teistert is de inspecteur Bonny, van de Süreté Génerale. Hij is tegenwoordig zoowat de meest-besproken man in Frankrijk. Zijn „ge val» is allerzonderlingst. In den aanvang van de Stavisky-zaak zette men hem smadelijk opzij, hem betichtend van plichtsverzuim. Daarop ontdekte hij plotseling de verdwenen talons van de cheques die de laakbare heer Stavisky zoo mild had rondgestrooid, en men verviel in het andere uiterste, herstelde hem niet alleen in zijn functie maar gaf hem bo vendien de hoofdleiding van het 'onderzoek in handen. Sindsdien is de inspecteur Bonny het cen trum van de heele historie geworden. Hij heeft in de Riviera een soort baron en twee andere lieden van avontuurlijk allooi inge rekend, en beschouwt die als de moordenaars van den rechter Prince. Dat schijnt nog wel erg onzeker te zijn: de drie beschuldigden 'blinken uit in alibi's. Maar ze zitten nog. Ver der bereist de inspecteur Bonny tallooze „sporen", die wellicht naar schuldigen zullen voeren. 'Hij stormt door Frankrijk heen en weer, en wordt door de pers van zijn vader land inmiddels op de meest-uiteenloopende wijzen bejegend. Sommigen vertrouwen hem. Anderen, beïnvloed door de opinie van Léon Daudet, leider der royalisten, die in de Action Francaise beweert dat Bonny zelf ten snelste gearresteerd moet worden en dat de heele Süreté Générale een schurkentroep is, wan trouwen hem. Zij voelen zich versterkt in hun meening door dé verontrustende om standigheid dat het onderzoek, ondanks zijn vele bioscoop-achtige sensaties, eigenlijk hee- lemaal niet opschiet. Weer anderen, en dat zijn voor Bonny wel licht de gevaarlijksten omdat zij in Parijs zetelen, mikken de pijlen van hun echt Fran- schen spot op hen. Napoleon placht zich. zelfs in den tijd toen hij driekwart van Europa onderworpen had. steeds en overal de vraag te stellen: ..Wat denkt Parijs?" En als Parijs hem bespotte, was hij meer ontzet dan de ergste nederlaag hem had kunnen ontstellen, en reisde haastig naar zijn hoofdstad terug om de critiek te beïnvloeden of eenvoudig te onderdrukken. Bonny is geen Napoleon, of schoon hij zijn naam gemeen heeft met de afkorting, die de Engelschen op ..Bonaparte" plachten toe te passen. Hij heeft, zooals Clément Vautel in Le Journal opmerkt, geen andere napoleontische eigenschap dan de snelheid waarmee hij zich voortdurend ver plaatst. En hij kan ongelukkigerwijze, ter wijl hij zich natuurlijk óók voortdurend af vraagt -,Wat denkt Parijs?" de ironie van journalisten als Vautel niet onderdrukken. Deze vlotte chroniqueur behandelt den veel besproken Bonny in den volgenden trant: „De inspecteur reist snel, maar reist hij naar zijn Austerlitz of naar zijn Waterloo? Zeker is dat wij hem moeten beschouwen als de groote ster in het filmdrama waarvan de (iet wat eentonige) bedrijven elkaar opvolgen op het witte doek der actualiteit. Binnenkort, dat is zeker, zal er een revue uit groeien, waarmee ik alleen maar wil zeggen dat de revueschrij vers Bonny's glorie definitief zullen vaststel len. Montmartre heeft natuurlijk al gedacht aan de woordspeling: „Que voulez-vous que Bonny fasse?" Wanneer deze „détective fameux" (maar is hij een fameuse detective?) te Havre, Dijon, Nice of Pontoise aankomt wordt hij opgewacht door honderd journalisten en tweehonderd fotografen. En gij, lezers, hebt het nog maar altijd over de geheime politie! Men deelt ons mede dat de inspecteur Bonny uitgeput raakt, dat hij het niet meer kan vol houden, dat hij met toenemende nervositeit steeds maar herhaalt: „Dit is geen leven meerAh! slapen, slapen!" Het is een feit dat de arme man zijn nach ten in sneltreinen en zijn dagen in velerlei soort voertuigen doorbrengt, zonder één oogen- blik op te houden met nadenken, veronderstel len, afleiden, fantaseeren, combineeren, dedu- ceeren, concludeeren. Niemand zou dat kun nen uithouden; het is verschrikkelijk, ver schrikkelijk! Ook vraag ik mij af of deze ontstellende overbelasting van één brein bevorderlijk is voor serieusen arbeid. Hoe kan men de moei lijkste aller raadselen oplossen, de diepste aller geheimenissen peilen, wanneer men zich nauwelijks staande kan houden, en het schier besterft van slaap? Sherlock Holmes wond zich niet zoo op: voor hem was een politio neel werkstuk vóór alles intellectueele arbeid, die niet volbracht kon worden in herrie en haast. Hij hield zijn overpeinzingen thuis, terwijl hij bedaard zijn pijp rookte, en gunde af en toe zijn brein een heilzame afwisseling door in de Albert Hall naar Beethoven's of Wagner's muziek te gaan luisteren. Welk een verschil met de methode van den Franschen inspecteur, die door de verschrikkelijke over spanning van zijn arbeid wordt voorbestemd voor een zenuwcrisis! En waarom juist hij, altijd hij, alleen hij? Waarom is deze in ongenade gevallene, la ter teruggeroepene, den volgenden dag ver heven tot „as des as", speurhond der speur honden, tot den modernen Vidocq op wien alles zich baseert, die alles moet weten, alles moet raden, alles moet doen? Bonny tegen allen, Bonny alleen! En die reclame, al dat lawaaigeldt dit een drama der werke lijkheid of een politiefilm. Men begint zich af te vragen of het gansche spektakel ten slotte niet eindigen zal met het vertrek van onze nieuwe groote nationale film-ster naar Hollywood. En intussehen wachten we nog maar steeds oplicht. Het verschijnsel-Bonny is niet uitsluitend Fransch. Ook in andere landen vindt men in deze zonderlinge tijden, juist op het gebied der criminaliteit, vertooningen die meer op eindelooze sensatiefilms dan op een ernstige bestrijding van de misdaad lijken. Zijn we misschien nog bezig met de Europeesche mode-nawerking van het Amerikaansche banditisme uit den hoogconjunctuur-tijd van de z.g. drooglegging? Na het Rijksdagbrand proces, ook een mooie vertooning, nu deze Fransche voorstelling. En er zouden nog meer voorbeelden te noemen zijn. Wel wordt het interessant hoe het met den inspecteur Bonny zal afloopen. En nog be langwekkender is de vraag, wat het lot der Fransche regeering zal zijn als Bonny binnen korten tijd geen werkelijke resultaten weet te bereiken en „de Maffia" niet wordt ontmas kerd. Belangwekkend vooral voor Nederland, dat aan deze regeering voor een jaar tijds 100 millioen gulden, is gelijk een milliard francs, heeft geleend R. P. VELSEN AVONTUURLIJKE JACHT OP AUTODIEVEN. Burgemeester Rambonnet koos de goede richting. EN DAARDOOR KON DE POLITIE EEN GOEDEN SLAG SLAAN. Het is lang geen aangename gewaarwording voor Dr. Van L. toen hij, zooals wij gisteren in het kort reeds meldden, na op den Stations weg bij de familie M. op bezoek te zijn geweest, tot de ontdekking kwam, dat zijn auto ver dwenen was. Het was nog lang geen af- tandsch karretje en bovendien lag er een tasch in met instrumenten, zonder welke een dokter zijn praktijk nu eenmaal niet naar be- hooren kan uitoefenen. Maar de auto was weg, weggereden door twee jongemannen, zoo als men den dokter wist te vertellen. Goede raad was duur. Gelukkig was er een fiets bij de hand en dit rijwiel was het instru ment, dat met nog een ander voertuig leidde tot de opsporing van de vermiste auto, als mede tot de arrestatie der dieven. En zoo fietste de van zijn auto berooide dokter naarja natuurlijk naar het huis van den burgemeester, die thuis was. De poli tie was inmiddels gewaarschuwd en zoo kon het gebeuren dat spoedig nadat de diefstal ontdekt was, krijgsraad kon worden gehouden tusschen den burgemeester, den bestolene en een politieman. Deze krijgsraad diende uit den aard der zaak kort te zijn, want men wist, dat onderwijl de autodieven wellicht met een 80 K.M. vaartje de vlucht hadden genomen. Waarheen? Zouden ze verstrikt raken in het net, dat men inmiddels door telefonische waarschuwin gen, gericht tot de politie der omliggende ge meenten, om hen gespannen had? Misschien wel, misschien ook niet. Snel handelen Snel handelen was dan ook geboden. En er werd snel gehandeld, hetgeen mogelijk was doordat burgemeester Ramonnet, die zelf kor ten tijd geleden had ondervonden, welk een vervelende geschiedenis het is als je in je auto wilt stappen, tot de ontdekking komt, dat deze op eenheel andere plaats staat dan waar hij geparkeerd was, zijn auto beschikbaar stelde om de autodieven te achterhalen. Dus was eenige minuten later de auto des burgemeesters uit de garage in Velserbeek ge reden en stonden de drie heeren, te weten de burgemeester, de bestolen dokter en de politie man gereed, in te stappen om de achtervolging te beginnen. Vele wegen leiden naar Rome, naar Velsen leiden er niet zoo veel, maar aangezien een mensch geen politiehond is, was het niet zoo gemakkelijk, den goeden weg te vinden. Den Rijksstraatweg op naar Haarlem? Over de pont? Driehuizerkerkweg? Nieuwe weg naar Amsterdam? Burgemeester Rambonnet hakte de knoop door. Laten we maar eens naar de richting Amsterdam rijden, meende hij. Je kunt beter in een groote stad een gesloten auto van de hand doen dan in een van ge ringer kaliber. Met een flink vaartje den nieuwen weg af. En zoo geschiedde het, dat kort nadat de doktersauto verdwenen was, men den burge meestersauto met een flink vaartje den nieuwen weg, die Velsen met de hoofdstad des land verbindt, kon zien afrijden. Het land schap met de omploegde akkers en de weiden, waarop de kenteekenen van het nieuwe ge waad reeds zichtbaar waren, gleed voorbij en dra was men aan den nieuwen pontsteiger te Buitenhuizen. Daar stonden twee auto's te wachten op de in aantocht zijnde pont „Daar staat 'ie!" riep de dokter. En jawel; de voorste der twee auto's was de gezochte auto. Dus waren de beide jongeman nen, die er in zaten de gezochte autodieven. Met een ruk stopte de burgemeester. En nauwelijk stond de auto stil of Dr. Van L. en de politieman (we mogen wel verklappen dat het de agent Bosman was) sprongen er uit. Een seconde later zagen de inzittenden van den gestolen auto een hand door het portier naar binnen komen, een hand die een voor werp omklemde, dat voldoende kracht bijzette aan het hevel, niet te vluchten, om de mo derne roofridders te overtuigen, dat het maar het verstandigste was geen pogingen te wagen te ontsnappen. Dat was een sensatie daar aan het pontveer van Buitenhuizen. Want de ooggetuigen snap ten natuurlijk niet waarom die politieman den bestuurder van den bewusten auto een revolver onder z'n neus duwde. Toen de be stuurder van de tweede auto, die voor het pontveer stond te wachten had gehoord, wat er aan de hand was, vertelde hij, dat de ge stolen auto eenige seconden te laat was, an ders was hij al aan den overkant geweest. En dan zou het zoeken veel moeilijker zijn ge weest. De auto hadden de jongelui zooals van zelf spreekt niet gestolen. Ze probeerden nog met eenige uitvluchten hun onschuld te betuigen. Zonder succes natuurlijk. Er was geen ont komen aan. Mee naar het bureau in IJmuiden. En zoo kon de bestolen dokter, spoediger dan hij had kunnen verwachten en had dur ven hopen achter het stuur van zijn eigen auto plaats te nemen. Achter hem zaten de politie man en twee jongemannen, M. genaamd, wo nende te IJmuiden en V. wonende in IJmuiden Oost; achter de doktersauto reed de bur ge' meester. Aan ontvluchten behoefden de ar restanten dus niet te denken. Zij werden aan de politie te IJmuiden over' geleverd. „Dokter, u laat wat vallen". Ze hadden de auto dus niet gestolen. Maar wat gebeurde er in de hall van het politie bureau? Er viel iets „Dokter, u laat iets vallen", zei de jongste van het tweetal. Maar hij had zich vergist; niet de dokter, maar z'n collega had iets laten valen. En dat „iets", wat was dat? Het plaatje met het be kende aesculaap-teeken, waarvan elke dokters auto is voorzien. Dat haclden ze verwijderd. Een van hen had het in zijn zak gestoken. En deze dacht: als ze dat bij mij vinden ben ik „zuur". Daarom trachtte hij het stiekem te doen verdwijnen, hetgeen zeker was geschied, als zijn medeplichtige hem niet verraden had. Een ongeluk zit in een klein hoekje. De auto was terug en de dieven waren ge snapt. Dank zij een geleende fiets en voor namelijk dank zij de auto van den burgemees ter. Het bleek, dat men een goede vangst had gedaan, want de jongens waren goede be kenden. Nog kort geleden hadden ze een ge stolen auto in Amsterdam verkocht. HOOGOVEN-TOONEEL. De Kribbebijter. Het Hoogoventooneel voerde voor een volle Bloemoordzaal het bekende werk van Rei- man en Schwarz „De Kribbebijter" op. Deze lustige familiegeschiedenis spelende te Brus sel en op het landgoed van Koenraad van Hegershuizen, heeft de aanwezige natuur lijk rijkelijk geamusee.rd. De regie berustte hij den heer S. de Koning uit Beverwijk. Gis teren hebben we weer eens met de resultaten van het werken van H. O. T. kennis gemaakt en mochten wij constate eren, dat er ditmaal niet zoo gespeeld werd, als we wel gaarne hadden willen zien. H. O. T. was, zooals de inleider van den avond zeide, met regisseur en hoof drolspeler gehandicapt en dit wreekte zich door het uiterst slappe tempo van het stuk, een werk dat elke vereeniging reeds van te voren zeker doet zijn van haar zaak. Ook H.O.T. heeft er bijval mede behaald. H.O.T. heeft zeer zeker krachten, waaremede de lei ding' iets kan hereiken. Wij noemen b.v. de zeer goede Clararol (mej. A. Wormhbeeker) de rake kribbebijter en de vlotte baron Nico (de heeren G. Bekker en S. de Koning), die van de hun toebedeelde partijen iets heel goeds maken. Wanneer dit trio aan het woord was, werd er spel geleverd. De figuren van Willy, Truda en Renée hadden weinig teekenimg. Zij zegden hun rollen wel, doc'h speelden ze niet. Na het zwakke eerste bedrijf haalde het spel in 2 veel op. Toen hadden nl. de hoofd rolspeler en baron Nico gelegenheid hun ta lenten te toonen. Van de overige minder cup den voorgrond tredende personen willen we nog de bescheiden aardig getypeerde figuur van den huisknecht Frans noemen. De tooneelaankleeddng' viel, gezien de mid delen waarmede men werken moest, te loven. Regiefoutjes in de kleeding der dames (met schort voor op reis, etc.) zien we thans gaar ne door de vingers. Maar I-I. O. T. neme spoe dig revanche! De pauzes werden door de muziek der „Hol- landia Band" op aangename wijze gevuld. W. VEREEN. VOOR FAC. LIJK VERBRANDING. AFD. VELSEN BESTAAT 10 JAAR. Men schrijft ons: Op 19 April a.s. zal de afdeeling Velsen- IJmulden der Vereeniging voor Facultatieve Lijkverbranding haar 10-jarig bestaan her denken. Het rechtsgevoel en het besef, dat ieder mensch de volle vrijheid behoort te heb ben om naar eigen opvatting en inzicht over zijn stoffelijk overschot en de vernietiging er van te beschikken, inspireerde .de initiatief nemers tot het dienen dezer beweging, ver- eenigd in een plaatselijke afdeeling. De eerste vergadering (1924) in de lunch room Eynthoven gehouden leverde als begin- resultaat 30 leden met een voorloopig dage lij ksch bestuur, bestaande uit de heeren Y. J. Reitsma, voorzitter, W. van Ommen secre taris en L. A. G. Stormmesand, penningmees ter. Reeds ver voor de stichting van het crema torium op Westerveld (1914) heeft te IJmui den een afdeeling van de groote landelijke vereeniging bestaan. Deze afdeeling werd oorspronkelijk bestuurd door de heeren Kiap (schoolhoofd), Janzen (administrateur) en Olie (reeder), namen die oud-IJmuidenaren welbekend in de ooren zullen klinken. Na het vertrek van den actie ven secretaris, den heer Olie, werd zij echter spoedig opgeheven. Op 31 Maart 1924 werd door de nieuwe groep de eerste excursie naar het cremato rium gehouden en weldra groeide het aantal leden tot boven het honderdtal. Het bestuur ging toen over tot het verrichten van het voorbereidend werk om tot oprichting van een afzonderlijke afdeeling Beverwijk en om streken te komen, welk streven in 1925 met welslagen bekroond werd. Dankbaar gedenkt het bestuur nog steeds den in Augustus 1932 aan de afdeeling ont vallen voorzitter, den heer Sigling, die met jeugdig vuur en grooten trouw de belangen der vereeniging jarenlang diende. Het 30-tal leden van 1924 is thans tot bijna 400 uitgegroeid, dank zij het huidige krach tige bestuur, dat gevormd wordt door de hee ren: P. J. Klok, praeses; Y. J. Reitsma, secre taris, P.' Klerk, penningmeester; C. N. Wey, J. C. Stek Sr. en de dames Pott-Zindel en Schaar. De financieele positie rust op hechte basis. Een belangrijke datum in het leven der nog jonge afdeeling was de 28e September 1929, toen zij als gastvrouwe optrad voor het 54ste algemeen congres en afgevaardigden uit alle deelen des lands door haar in de Theeschenkerij van ons gemeentelijk lust oord „Velserbeek" ontvangen werden. De herdenking van 'het tweede lustrum zal op waardige wijze gevierd worden. Zij zal zich geheel aan het karakter der vereeniging moe ten aanpassen. Naast de viering van het 10- jarig bestaan hoopt men ook, dat er van zulk een herdenkingsavond propagandistische waarde zal uitgaan. Evenals bij een feit, gelijk deze viering, moet bij het voeren van propaganda voor het doel, dat de vereeniging nastreeft een groote kieschheid in acht genomen worden. Daarbij komt nog, dat ondanks het groote en nog immer groeiend aantal crematies op Wes terveld (636 in 1933) de wet formeel de cre matie nog niet toestaat, hoewel reeds gedu rende ruim 62 jaar in onze volksvertegen woordiging op een wettelijke regeling aange drongen wordt. De voorstanders der crematiegedachte pro- pageeren deze om het recht van zelfbeschik king te verkrijgen en om redenen van hy- giënischen aesthetischen en economischen aard. Zij trachten het doel te bereiken door bij de wetgevende macht aan te dringen op de desbetreffende wijziging der begrafenis wet en door juiste begrippen te helpen ver spreiden omtrent begraven en cremeeren. Dit doel heeft het bestuur der afdeeling voor oogen gestaan en zij heeft na lang over wegen gemeend te ïnoeten overgaan tot het organiseeren van een avond, waarvan naast herdenking' ook propaganda uitgaan zal; deze wordt op 19 April in Het Wapen van Velsen gehouden. Tot medewerking zijn uitgenoodigd de da mes mevr. de Boer-van der Wiel (altzangeres te Schiedam), mevr. Pott-Zindel (begeleiding) en de welbekende declamatrice mejuffr. N. Menagé Challa. De praeses, de heer P. J. Klok zal een korte inleiding houden over het wer ken en streven der afdeeling en de crematie idee in het algemeen, terwijl door het hoofd bestuur de vereenigingsfilm beschikbaar ge steld is. IJMUIDEN Van het wereldberoemde altaarstuk van Hubert en Jan van Eyck, is uit de Kathedraal te Gent een der luiken (links onderaan), voorstellende de „Rechtvaardige Rechters", gestolen. VRIJZ.-DEMOCRATISCHE JONGEREN. In de Lunchroom Eynthoven vond gister avond een propaganda-avond plaats van den Vrijz. Jongeren Bond, waarin als spreker op trad de heer D, J. A. Geluk, voorzitter van het hoofdbestuur te Haarlem met het onder werp: „Politieke tegenstellingen en hun be lang voor de jongeren. Nadat de voorzitter de vergadering geopend had, gaf de heer Geluk een overzicht van de politieke groepeeringen, zooals die in ons land bestaan, alsmede van doel en streven dezer partijen. De heer Geluk besprak ver volgens de tegenstellingen der verschillende partijen en de ontsporingen, die zich op poli tiek terrein hebben voorgedaan. De spreker zette daarna doel en streven der Vrije Demo cratische jongeren uiteen, om de zaak der organisatie wat beter aan te pakken. Na de pauze werd een gedachtenwisseling over liet gesprokene gehouden. GEEN TRAWLERS MET WERKLOOZEN NAAR ZEE. Zooals wij eergisteren reeds hebben gemeld, werden er pogingen in het werk gesteld om een of meer trawlers met werkloozen naar zee te zenden. Het was de bedoeling een tweetal trawlers, die wegens de slechte resul taten der visscherij waren opgelegd aan een aantal werklooze zeevisschers te verhuren tegen een vastgestelde huursom die niet hooger zou zijn dan de exploitatiekosten. Voor dit plan was echter de hulp van het gemeentebestuur noodig omdat de zeevis schers niet anders dan wanneer hun een loon gelijk aan hun steun, was gegarandeerd de overeenkomst wilden aangaan. Het gemeentebestuur heeft echter deze hulp om verschillende redenen niet verleend. En waar ook het bestuur der organisaties van werknemers zich met hand en tand tegen, deze wijze van exploitatie heeft verzet, zal er vermoedelijk van deze plannen voorloopig wel niets komen, STATIONSCHEF MET PENSIOEN. Naar wij vernemen zal de chef van het station IJmuiden, de heer M. Buijtenhuijs, 1 Mei a.s. den dienst met pensioen verlaten De heer Buijtenhuijs die de functie van stationschef sedert een drietal jaren bekleedt en een zeer gezien ambtenaar was, wordt opgevolgd door den heer C. J. Kries, thans stationschef te Velsen—IJmuiden-Oost. Tot chef van laatstgenoemd station is benoemd de heer J. M. ten Napel, thans stationschef te Zuidbroek, voorheen commies aan het Havenstation alhier. Naar wij vernemen gaat de heer Buijten huijs 'zich in den Haag vestigen, DIEFSTAL VAN LEVENSMIDDELEN. Een inwoner van IJmuiden heeft aangifte gedaan van diefstal van levensmiddelen o.a. bestaande uit 2 pond boter, 5 halve ponden koffie en 4 pakjes thee van een stoom trawler, liggende aan de Trawlerkade, Onze handelsvloot. In de afgelooptn maand zijn aan onze han delsvloot toegevoegd de motorschepen Alm- kerk (6810 br. reg. ton); Helena (182 ton): Lies (325 ton); Senang (313 ton): Wilbo (181 ton) en de zeelichters Thames II (606 ton): Thames IV (608 ton). Afgevoerd werden wegens verkoop naar het buitenland de stoomschepen Gelderland, Peursum, Sassenheim, Wassenaar. Uit de vrachtvaart genomen is het stoomschip Juliana en gesloopt werd het stoomschip Oldekerk. De motorschepen Fivel en Neeltje verander den van eigenaar en heeten nu resp. Senang en Wilbo (zie hierboven). Op een voorloopigen zeebrief werd inge schreven het stoomschip Flevomeer. Sleepreis. De met twee bakken van hier naar Azrew bestemde sleepboot Lauwerzee is behouden in de bestemmingshaven aangekomen.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1