De vergaderingen der Tuindersvereenigingen. Coed voorbeeld. BEVERWIJK Een motie aangenomen. De leden staan achter de besturen. Donderdagavond vergaderden de R.-K. Coöp. Tuindersvereeni'gmg „Kennemerland1, en de Coöp. Veiling- en Aankoopvereeniging „Vrije Groenten- en Fruitveiling" ter bespre king van de moeilijkheden welke gerezen zijn met de Spaarnebank N.V., welke moeilijkhe den hebben geleid tot het aanvragen van het faillissement van beide veilingen bij de Haar- lemsche rechtbank. Eenige weken geleden werd een groepsvergadering gehouden van leden van beide veilingen waarbij de heer W van Dok de situatie heeft uiteengezet. Dit leidde tot het aannemen van een motie, waai in een ledenvergadering werd aangevraagd In het K.S.A.-gebouw hield de R.-K. Coop. Tuindersvere e n iging „Kennemerland" een druk bezochte vergadering, welke o.m. werd bijgewoond door den rechtskundigen advi seur Mr. Hellema. De heer J. P. Nijssene voorzitter, opende de bijeenkomst en deelde mede, dat deze ver gadering was belegd na daartoe door de leden gedaan verzoek, teneinde het vraagstuk te bespreken,' dat sedert drie maanden op aller lippen ligt. Spr. wees on de aanwezigheid van den heer W. van Dok, die blijkbaar in deze zaak de vertrouwensman van de leden was geworden. In het waarachtig belang der organisatie hebben de banken enz. verboden reeds eerder de leden voor te lichten. Deze vergadering is opgeroepen door de leden, die zich volgens de statuten kunnen laten vertegenwoordigen door een huisgenoot. Spr. wil de vergadering dus wel voorstellen den heer van Dok het woord te laten voeren. De heer van Dok heeft dezen middag een conferentie bijgewoond van de banken en vier juristen. In deze bijeenkomst is een mo tie samengesteld, welke in beide vergaderin gen zal worden behandeld. Omdat spr de tijd gekomen acht, niet tegen elkaar, maar met elkaar te strijden werd de heer van Dok in de gelegenheid gesteld de motie toe te lichten. De heer W. van Dok daarna het woord verkrijgend vestigde er de aandacht op, dat het noodzakelijk is een gecombineerde mee ning te krijgen. Het gaat hier om een kwestie van gezag. De actie moet zoo uniform mo gelijk gevoerd worden en de voorwaarden om daaraan kracht bij te zetten, zijn volgens spr. veel gunstiger geworden. De autoriteiten zijn de beweging' gunstig gezind. De geluiden van de z.g. „onwettige" vergadering zijn door gedrongen, daar waar het noodig was. De actie was er niet één van rebellen, maar van een strijd voor de grondslagen der coöpera tie. De betrokken instanties heeft men er van kunnen overtuigen, dat het niet aangaat schulden te laten betalen, waarvoor de leden niet aansprakelijk zijn. Wanneer men in Utrecht, Den Haag en Eindhoven heeft inge zien, dat de coöperatie op haar grondvesten schudde, dan is spr. er van overtuigd, dat men'daarvoor in Haarlem niet doof zal zijn Zelden zijn de funeste gevolgen duidelijker aan den dag getreden van het omspringen met de statuten van coöperatieve vereenigin- gen als thans is gebleken. Het gaat hier om een belang, dat ver uit gaat boven het plaatselijke. De kwestie der aansprakelijkheid wilde spr. aanroeren, omdat daaraan het uittreden te wijten is uit de organisatie van verscheidene leden. De schuld, waarvoor het faillissement werd aangevraagd, is veroorzaakt door de bollen- veiling. Spr. bracht in herinnering, dat deze vennootschap werd opgericht bij acte van 1929, zonder dat daarvoor door de leden sanctie was verleend. Aan de acte ontbrak dan ook het uitrekstel der notulen, om de eenvoudige reden, dat deze vergadering nooit was gehouden. Vervolgens vestigde spr. er de aandacht op, dat de limiet voor het aangaan van credietcn vastgesteld in de statuten verre is overschre den. De besturen hadden, aldus spr., voor zichtiger moeten zijn. De Spaarnebank had bovendien de statuten moeten opvragen. Dat alles is ter goeder trouw gebeurd naar spr. aannam. Niettemin stelde spr. het feit vast, om met des te meer la-acht de aansprakelijk heid voor deze schuld af te wijzen. Nu komt het er maar op aan, zei spr. of wij „zoo gek" willen zijn, de schuld van ver strekte credieten te aanvaarden. Het geldt hier echter nog meer een kwestie van vertrouwen in de organisatie en van de toekomst. Daarna herinnerde spr. aan het verzoek om een onpartijdig accountantonderzoek. Dit is echter niet gevraagd, omdat de leden met de bollenveiling iets te maken zouden heb ben. Evenmin is dit gevraagd, omdat spr. eventueel op zoek zou zijn naar onregelma tigheden. Spr. wilde alleen vastgesteld zien, hoe het mogelijk was, dat men de groente veilingen aansprakelijk, kan stellen voor de schulden der bollenveiling. Met elkander zullen de organisaties moe ten samenwerken om de schuld af te wijzen. Een regeling zullen de groepen niet in den weg staan maar zij kan alleen tot stand ko men zonder de basis der aansprakelijkheid. Het optimisme van de besturen heeft o.m. geleid tot het te lang onthouden van de noo- dige voorlichting aan de leden. Deze vergadering zal moeten beginnen met het afwijzen der aansprakelijkheid. Dat brengt het gevaar mee, dat Dinsdag het fail lissement zal worden uitgesproken. Toch wil spr. zich afvragen of niet alle pogingen tus- schen nu en Dinsdag kunnen worden aan gewend om deze uitspraak tegen te houden. De minister heeft reeds een nauwkeurig onderzoek naar de zaak ingesteld. Op het de partement wordt de actie om de schuld af te wijzen, met groote belangstelling gevolgd. Wanneer een eensluidende klank met zooveel homogeniteit gedaan, naar regeering en rechtbank gaat, dan zal deze volgens spr. ge hoor moeten vinden. Spr. weet van bevoegde zijde, dat het voor den rechter een prestige kwestie geworden is. Nu zoo'n druk uit geoefend wordt op de regeeriïig en den rechter, dan heeft spr. de overtuiging, dat een poging om het faillisse ment af te wenden, kans van slagen heeft. Voorts heeft spr. wel de overtuiging, dat toch moet worden medegewerkt om deze zaak tot een goed einde te brengen. Spr. stelt zich voor, dat uit de beide tuin dersvereenigingen twee mensehen en spr. worden toegevoegd, om het bestuur in zijn taak voor Dinsdag bij te staan. Tenslotte leest spr. de motie voor, die dooi de rechtskundigen was geredigeerd. (Zie ver slag „Vrije Veiling". Red.) De beer N ij s s e n vestigde er daarna de aandacht op, dat er eigenlijk geen meenings- versehil is, want ook spr. als voorzitter heeft steeds verklaard dat de leden niet aanspra kelijk zijn. Dat is door spr. ook voor de recht bank gezegd. De rechter heeft echter de aan sprakelijkheid wel aangenomen. De voorzitter ging daarna nog eens na, hoe de situatie zich ontwikkeld heeft van 1925 af in 1928 werd een overeenkomst aangegaan- met de „Vrije Veiling" over de gebouwen. In 1929 is een nieuwe acte gemaakt, doch de fout was, dat dit niet blijkens de notulen vol doende door de ledenvergadering was gedekt. In de jaarvergaderingen heeft spr. altijd verklaard, dat de 'leden niet aansprakelijk waren voor de bollenveiling. Op 1 Juni waren er weinig of geen debi teuren en was ook de schuld aan de Spaarne bank niet noemenswaardig. In de nieuwe acte werden aan voorzitters en besturen machti gingen verleend voor het verstrekken van credieten voor vrijwaring van vorstschade enz. Spr. stelde er prijs op om te verklaren, in verband met de gaande geruchten, dat de voorzitter niet heeft geprofiteerd, maar spr. heeft gelukkig steeds op tijd kunnen betalen, wat hij op de veiling kocht. Nooit of nimmer heeft spr. van de bollenveiling een halve cent salafis of voorschot genoten. Spr. wenscht verschoond té blijven van verdere laster praatjes. Voortgaande, zei spr., dat hij zich steeds verzet heeft tegen het opnemen in de balans van schulden der bollenveiling. De pogingen om tot een proefproces te ko men zijn mislukt. Daarna is de faillissements- aanvrage door de Spaarnebank ingediend. Het bestuur heeft alle pogingen in het werk gesteld om een regeling' te treffen omdat een faillissement inderdaad een ramp zou betee- kenen, waarmede een bedrag veel hooger dan f 90.000 gemoeid zou zijn. Spr. is zelfs gewaarschuwd, dat hij per soonlijk aansprakelijk zou zijn, wanneer hij zich niet tot de algemeene vergadering wen den zou. De voorzitter heeft echter geant woord, dat men alles van hem kon verkoo- pen, liever dan dat hij van zijn standpunt afwijkt. Vervolgens vroeg spr zich af, waarom een hetze moest worden gevoerd tegen het be stuur, door het houden van de groepsvergade ring. Het was het bestuur niet mogelijk de kaarten op tafel te leggen, omdat dit zelfs door de regeering en andere instanties, tij dens de onderhandelingen, was verboden. Tenslotte zei de -voorzitter, dat het. bestuur nog trachten zal een regeling te treffen, zoo dat mogelijk nog een vergadering zal plaats vinden vóór-Dinsdag Spr. hoopte dat de le den eendrachtig zouden medewerken om tot een regeling te komen, teneinde de ramp van het faillissement af te wenden. De voorzitter deelde ook nog mede, dat hij een regeling in handen had. Zij vond geen doorgang, misschien wel tengevolge van de ontijdig gevoerde actie. „Er is op het ©ogen blik maar één belang en dat is schouder aan schouder strijden om te redden wat te redden riep spr. uit. De heer G. de Ruyter constateerde, dat door de motie de partijen elkander gevonden hebben Ook de „Vrije Veiling" en de besturen zullen achter deze motie staan. De motie werd na uitvoerige besprekingen, waarbij eenige sprekers werden weg-geap- plaudisseerd, met algemeene stemmen aange nomen. Teneinde te voorkomen, dat de producten die geveild zullen worden, bij faillissement niet mogen worden uitbetaald stelde het be stuur voor de veilingen te doen houden dooi den heer Luc. Aardenburg. Dan zijn de tuinders zeker gewaarborgd, dat zij hun geld krijgen, indien onverhoopt het faillissement wordt uitgesproken. Deze regeling geldt tot a.s. Dinsdag, omdat indien het faillissement- wordt uitgesproken, de curator dan de zaak in handen neemt. Ook dit voorstel werd met algemeene stem men aangenomen. Aan het slot der bijeen komst wilde de voorzitter gaarne erkennen, dat de heer W. van Dok, hoewel spr. het na tuurlijk niet in allé opzichten met hem eens was, voor de zaak enorm heeft „gezwoegd en gesjouwd". De vergadering, waarin een goedwillende geest was te bespeuren om gezamenlijk met de besturen tot een aanvaardbare oplossing te komen, werd daarna met den Christelijken groet gesloten. BU DE „VRIJE VEILING"? In de bovenzaal van het veilinggebouw „Kennemerland" hield de „Vrije Veiling" haar buitengewone algemeene ledenvergade ring. De voorzitter de heer K. W. A. Muyen, heette alle aanwezigen leden hartelijk wel kom, als ook mr. Nix, advocaat van de Boe renleenbank uit Utrecht, die als jurist de „Vrije Veiling" van advies gediend heeft en als zoodanig ook deze vergadering zal as- sisteeren. Spreker zegt. dat sinds de vorige vergadering er zooveel moeilijkheden ont staan zijn, dat hij zich zelf afvraagt wat hij begonnen is de voorzittershamer te accep teeren. Hij heeft zich geheel in moeten werken om op de hoogte, te'komen van de zaak die ons allen zoo ter harte gaat, aldus spre ker. Hij stelt de eiscli dat de leden alles zul len gelooven wat hij vanavond persoonlijk zal zeggen. Spreker zegt: „Ik zal de waarheid spre ken". Na deze eenigszins ongewone eisch komt spreker op de verwijten die gelanceerd zijn m^'r' De laatste voorbereidingen vóór de booten weer te water worden gelaten. Het weer lokt de watersportenthousiasten naar buiten, naar de stroomen en de plassen, waar zij hun roei- en zeillusten kunnen uitleven. als dat het bestuur een vergadering zou hebben tegengehouden. Dit is geheel onjuist. Meerdere malen is er in het bestuur sprake geweest om een ledenvergadering te houden maar deze moest steeds verschoven worden door de bestuursvesprekihgen. Een ander verwijt was, dat men het bestuur verweet dat het alléén de moeilijkheden wilde op knappen. Maar spreker zegt dat het bestuur nooit zoo eigenwijs is geweest om te den ken dat ze het alleen wel kon, dit kan de heer Nix getuigen, wien spreker dadelijk ad vies gevraagd heeft. Wanneer wij werkelijk wat bereiken wilden bij de Spaarnebank, dan moest dat bereikt worden door dat wij niets erkennen en ook niet willen erkennen. Nadat de heer Zwierstra de notulen van de vorige vergadering heeft vorogelezen, staat de voorzitter nog uitvoerig stil bij het ont staan en de ontwikkeling van de bollen veiling en de moeilijkheden die daar uitein delijk uit voortgevloeid zijn. Inmiddels is de heer W. van Dok, die eerst op de vergadering van „Kennemerland" heeft gesproken, binnengekomen. De voorzitter geeft hem onmiddellijk het woord. Voor wat de heer W. van Dok sprak, ver wijzen wij naar het uitvoerig verslag van de vergadering van „Kennemerland" hierboven. Aan het slot van zijn rede leest de heer W, v. Dok de navolgende motie voor: De vergadering, overwegende, dat een fail lissement der Coöperatie met aansprakelijk heid der leden niet minder dan een finan cieels en sociale ramp voor de tuinderij in deze streek zou beteekenen, a. besluit indien de faillissements-aanvraag onverhoopt niet mocht worden ingetrokken, dat het bestuur bij mogelijke faillissements uitspraak onmiddellijk in hooger beroep gaat en alle maatregelen neemt tot tegenweer, ■b. spreekt uit, dat zij de aansprakelijkheid van de coöperatie en van hare leden voor de schuld van de bollenveiling Beverwijk aan de Spaarnebank afwijst; c. dat niettemin en onder dit voorbehoud het bestuur, ten deze bijgestaan door een tweetal leden, wordt gemachtigd tot het aan gaan van een daling onder voorwaarde, dat de beslissing over den inhoud en de bijzon derheden van een dergelijke dading aan de algemeene vergadering wordt overgelaten en verder onder voorwaarde, dat de vereeniging en de leden dor zulk een regeling niet ver der dan deze dading strekt, met schulden worden belast; d. draagt het bestuur op deze motie ter kennis te brengen van de Regeering en de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem. Wat betreft punt c van deze motie wor den de heeren W. v. Dok en B. Hagen be noemd. Naar aanleiding van een ingekomen schrij ven uit Den Haag waarin werd medegedeeld Dat indien men een faillissement zou for- eeeren, men geen steun had te verwachten van Regeeringszij de, deelde de heer W. v. Dok mede dat uit zijn rede toch wel degelijk ge bleken is dat hij cute que coüte geen faillis sement wil forceeren maar al het mogelijke zal trachten te doen om het te voorkomen. De vergadering geeft vervolgens aan den voorzitter de machtiging om iemand te vin den op wiens naam van morgen af geveild kan worden. Vervolgens roept de voorzitter allen op voor de vergadering op a.s. Maandag 7.30 uur in het café van den heer P. Timmer. De heer Houtwipper brengt vervolgens dank aan het bestuur vor de loyale wijze van samenwerking die de „groep" van het bestuur heeft mogen ondervinden. Ook brengt spre ker dank aan de heer W. v. Dok voor alles wat hij reeds voor de leden gedaan hééft en in de komende dgen.nog zal doen (applaus). De voorzitter dankt vervolgens de heer Houtwipper vor de woorden tot het bestuur gericht en de heer v. Dok voor zijn bemoeiin gen in deze zaak, waarna hij deze ordelijk verloopende vergadreing sloot. DE NIEUWE BIOSCOOPWEEK. Het Luxor Theater vertoont in het nieuwe programma als hoofdnummer de interessante film „Boefje", de geschiedenis van jeugdige boefjes, die gedwongen zijn hun verdere op voeding in een tuchtschool te voltooien. Pimmy Smith, aanvoerder eener jeugdben de, wordt met zijn kornuliten naar een tucht school gezonden wegens roof, waarbij zij de eigenaar van een snoepwinkel ernstig mis handelen. In de inrichting worden ze niet alleen slechts behandeld door directeur Thompson, doch ze worden bovendien verkeerd opge voed. Op zekeren dag krijgen de jongens bezoek van Patsy Gargan, die als inspecteur een onderzoek komt instellen naar het beheer der inrichting. Bij dit bezoek maakt Patsy ken nis met Dorothy, verpleegster aan deze in stelling. Patsy weet het beheer der school in han den de krijgen, waardoor hij ThompiSon voor- loopig een maand vacantia geeft ten einde een reorganisatie tot stand te brengen. Met Dorothy voert hij een systeem in dat hierin bestaat, dat hij den jongens het zelfbestuur in handen geeft van een geïmproviseerde staat, waarbij uit hun eigen kring, vacatures van Burgemeestér, rechterlijke macht, minis ters, hoofd van politie, etc. moeten worden be zet. De jongens krijgen beter voedsel en hij draagt er zorg voor, dat zij zich voor hun staat interesseeren. Bij zijn terugkomst,' vindt Thompson de situatie geheel veranderd, hetgeen tegen zijn opvatting is. Hij tracht een- oproer teweeg te brengen hetgeen hem niet gelukt. De jongens bestormen het tuighuis, sluiten (B. en W. van Leider dorp stellen den Raad voorde opcenten op ae gemeentejondsbelasting te verlagen.) 'k Heb mijn oogen uitgewreven, Toen ik dit berichtje las, En mij in mijn arm geknepen, Of ik wel goed wakker was; Maar het bleef er onveranderd, Zelfs bij tiende lezing staan: Leiderdorp kan zijn belasting, Hoor nou goed verlagen gaan. Dus dat kan nog, ja het kan nog, Al is Leiden ook in last, Het gaat Leiderdorp wat beter, Dat staat, dunkt mij, hierdoor vast. Tjonge, wat een prachtig voorbeeld, Wat een tegenspraak is dat Voor het spreekwoord, 't kan dus beter Van een dorp. dan van een stad. B. en W. der Leiderdorpers; Weet nu verder voort te gaan. Een keer helpt niet, gij moet telkens Op hetzelfde aambeeld slaan. Maar voorloopig alle hulde, 't Geeft den burger weer wat moed. Leiderdorp noblesse oblige, Leider-dorp, de naam is goed P. GASUS. Thompson en zijn bewakers op en beschul digen Thompson van moord. Dorothy bezocht tijdens haar uitstapje naar de stad tevens den rechter die de jon gens had gevonnisd en zij wist hem te over tuigen van Thompson's knevelarijen en van Patsy's opvoedingsysteem, het laatste, dat zij als het eenig juiste aanbeval. Patsy werd opnieuw aan het hoofd van de school gesteld. Hij neemt Dorothy in zijn armen en beiden arbeiden zij in het belang van de aan hun zorgen toevertrouwde jongens om hen als goede burgers aan de maatschappij terug te geven. Het tweede hoofdnummer, getiteld „Inter national House" is een echte amusementsfilm met veel gezonde sensatie. Een bijzonderheid van deze film is, dat Cab Calloway, de vermaarde bandleider uit de States met zijn orkest de muzikale begelei ding verzorgt. WIJK AAN ZEE DE JEUGD PLANT BOOMEN. Donderdagmiddag heerschte een ongewone drukte bij de tennisbanen der N.V. Sportex. De schoolgaande jeugd was er in grooten getale aanwezig om de open zijden met hoo rnen te beplanten, een niet. alladaagsche bezigheid voor kinderen. Nadat men de boomen bij de plantgaten welke tevoren door de oudste leerlingen ge reed gemaakt waren, geplaatst had, werden de kinderen door den heer M. A. Huender, mede-oprichter van Sportex, toegesproken. Hij wees hen op het doel van het boomen planten, d.i. zoo zei hij, zorgen voor hen, die na ons komen. Zoo als wij thans profiteeren van het werk van onze voorouders, zoo zullen naar wij hopen ook onze nakomelingen genie ten van ons werk van hedenmiddag en dit te meer, als de kinderen dezie boomen in be scherming nemen en er voor zullen waken alsof het hun boomen zijn. Dan zullen zij ook eenmaal, ouder' geworden zijnde, met recht matige trots mogen zeggen, dezen of dien boom heb ik geplant. Ten bewijze dat deze boomen inderdaad door de kinderen geplant zijn, werd bij één der boomen een oorkonde (in flesch) neergelegd. Toen mochten de jeugdige planters hun werk beginnen. Enthousiast en vol ijver ging hen dit van de hand. Voor de betoonde, ijver en toewijding moch ten de jeugdige planters eenige versnaperin gen bij 't vertrek in ontvangst nemen. HEEMSKERK A. D. O. Donderdagavond had in het R.K. Ver- eenigingsgebouw te Heemskerk een filmver- tooning plaats over de spelregels van het voetbalspel. De heer Van Veen uit Amster dam zette op duidelijke wijze uiteen, hoe de spelers zich moeten gedragen voor- en tijdens het spel, dat bij iederen wedstrijd de beide elftallen in goede harmonie met elkander moeten omgaan en steeds zich moeten on derwerpen aan de leiding van den scheids rechter. De heer van Veen deelde mede, dat hij al 15 jaar scheidsrechter is en dat de scheidsrechter dikwijls veel te verduren heeft bij sommige spelers- Vervolgens werd op het doek geïllustreerd wat wel en niet geoorloofd is bij het voet balspel. Aan het s tolwerden eenige vragen gericht aan den heer Van Veen en naar genoegen beantwoord. Een dankbaar applaus mocht hij oogsten PLECHTIGE H. COMMUNIE. Woensdag 18 dezer zullen de kinderen, die de school verlaten, hun Plechtige H. Com munie doen SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN Statendam 11 (v.m.) New York n. Rott. Damsterdijk, Vancouver n. Rotterdam 10 (n.m.) v. Cristobal. Drechtdijk 12 v. Vancouver te Rotterdam. Lochgoil Rott. n. Vancouver te Rotterdam. Burgerdijk 12' .v N.-Orleans te Rotterdam. Dinteildijk, Vancouver n, Rotterdam via Liverpool 10 (11.20 n.m.) 1000 mijl WZW v. Land's End. HALCYONLIJN Stad Amsterdam, Oxelosund n. Vlaardin- gen, p. 12 Brunsbuttel. Maasburg 12 van Vlaardingen naar Nar vik. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Streefkerk (thuisreis) 11 (n.m.) v. Algiers. HOLLAND—AFRIKA LIJN (uitreis) p. 11 Beachy Head. '-■* -••"véri (thuisreis) 12 te Suez •Heem kerk 12 van Hamburg te Amsterdam HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Zuiderkerk (uitr.) 12 te Shanghai. Gaasterdijk (thuisreis) 10 v. Yokohama. Serooskerk (uitreis) 11 v. Suez. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Almkerk 11 van Rotterdam te Hamburg. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN Tjikarang 10 v. Batavia te Hongkong. Tjileboet 10 v. Hongkong n. Muntok. Tjisadane, 10 v. Shanghai te Batavia. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ariadne 11 v. Catania naar Venetië, Costa cRia Amst, n. W.-Indië p. 11 (11 c.m.) Ponta Delgada. Crijnssen Barbados n. Amsterdam p. 12 (3 v.m.) Azuren. Deucalion 11 v. Barcelona te San Feliu de Guixols. Fauna 11 v. Cadix n. Bonanza. Hebe 11 ,v Danzig naar Stettin. Orestes 11 v. Malta n. Patras. Triton 8 v. Pto. Barrios n. Amsterdam. Alkmaar Chili n. Amst. 10 te Valparaiso. Bodegraven Amst. n. Chili p. 11 Dunge- ness, Orpheus Amst. n. Kopenhagen 12 v. IJmuiden, Calypso, Valencia n. Rotterdam p. 12 Finisterre. Poseidon 12 van Bremen naar Hamburg. Irene 12 van Hamburg te Amsterdam. Merope 12 van Amsterdam n. Rotterdam. Vuleanus 12 van Amsterdam n. Rotter dam. Ulysses 12 van Amsterdam naar Rotter dam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Blitar (uitreis) p. 11 (9 n.m.) Sagres. Buitenzorg tChuisréis) p. 12 (2 v.m.) Gi braltar. Palembang (thuisreis) p. 12 (3 v.m.) Kaap Bon. Indrapoera, 12 van Rotterdam naar Ba tavia. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Aldabi (thuisreis) 11 v. Rio Janeiro. Alchiba 12 v. Rotterdam te Hamburg. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Marnix v.St. Aldegonde, (thuisr.) 12 van Algiers. Poelau Tello (thuisr.) 12 te Suez. Tajandoen (thuisreis) 12 te Londen. Tabinta, Hamburg n. Batavia p. 11 IJmuiden. Poelau Laut (uitreis) 11 v. Belawan. J. P. Coen (thuisreis), p. 11 Gibraltar. Poelau Bras (uitreis) p. 10 Gibraltar. SILVERJAVAPACIFIC LIJN SilverGuava Vancouver n. Calcutta 11 v. Batavia Silvermaple N.-Orleans n. Calcutta 11 v. Lor. Mairques. STOOMVAART MIJ OCEAAN Atreus Rotterdam naar Japan 12 te Dairen City of Lille 11 v. Kobe n. Rotterdam. Ainttnor, Japan n. Rotterdam 11 van Hongkong. Benmacdhui, Vladivostock n. Rotterdam 11 (12.22 n.m. 75 mijl ZO. v. Land's End. Eurybates Batavia en Amsterdam naar Li verpool, p. 11 Beachy Head. Aangekomen: 12 April: Anna ss Rotterdam. Astarte ss Bremen. Gateshead ss Newcaste. Rye ss Goole. Pelikaan ms Londen. Hontestroom ss Londen. Gudur ss Londen. Vechtstroom ss Huil. Heemskerk ss Hamburg. Irene ss Hamburg. Amstelland ss Hamburg. Vertrokken 12 April: Orpheus ss Kopenhagen. Gera ss Hamburg. Maasstroom ss Bristol. Merope ss Rotterdam. Vuleanus ss Rotterdam. Ulysses ss Rotterdam. Texelstroom ss Liverpool. Zware aanvaring. De Deensche motorkotters Elisa uit Esbjerg en J. Pallesen uit Samsö zijn op de reede van Esbjerg met elkander ln aanvaring geweest, waardoor laatstgenoemd schip zonk. De drie opvarenden werden door het andere vaar tuig gered en aan land gebracht. Dit kreeg zelf ook zware lekkage. Een bergingsboot zal trachten het gezonken vaartuig te bergen. Groote diepgang. Het met passagiers en stukgoed naar Ned. Indië vertrokken stoomschip Johan de Witt paaseerde het Noordzeekanaal uitgaand met een diepgang van 8,3 meter. IJzerverscheping. Het Deensche stoomschip Anna is van Rot terdam aangekomen om een partij ijzer bij te laden. NOG MEER ZIEKEN OP DE STREEFKERK. TWEE PATIëNTEN IN ZIEKENHUIS IN ALGIERS OPGENOMEN. Behalve in Port Said heeft de Streefkerk ook in Algiers leden der bemanning wegens ziekte moeten achterlaten. In de laatste plaats zijn in een ziekenhuis opgenomen de eerste stuurman J. Kaljouw uit Wissingen en de stuurmansleerling R. J. M. Doom, uit IJmuiden. Beiden zijn lijdende aan typheuze koortsen, doch volgens de directie verkeeren zij buiten gevaar. De etat-major is aange vuld.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6