HET NIEUWE AVONDBLAD Doe verstandig! GAS is handig! De Hollandsche molen. Visscherij-Snufjes 19e JAARGANG No. 137 ZATERDAG 14 APRIL 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM L_ ADVERTENTIEN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeüngen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.bij algeheele invaliditeit; 600.bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank to Schiedam. Onze Voetballers. Sinds wij we vereenzelvigen ons graag met een overwinnend Nederlandsch Elftal de Belgen met 93 en de Ieren met 52 ver slagen hebben, zijn we erg trotsch op ons voetbal geworden. Het trio Lotsy-Mundt-Her- berts, vormend de Technische Commissie, heeft na jaren noesten arbeid iets tot stand 'weten te brengen, dat blijkbaar als het fijnste extract beschouwd kan worden dat ooit uit onze voetballerij getrokken is. Na de Pelikaan glorie beleeft Nederland binnen enkele maan den reeds een ongekende voetbal-glorie. Ve len van u zullen zeggen dat zij meer waarde aan de triomf onzer luchtvaart hechten, en daar ben ik het mee eens, maar toch is er reden genoeg om de twee in éen adem te noemen. Het zijn heide vreedzame overwin ningen, ten koste van groote inspanning en toewijding verkregen, en op beide moet en zal voortgebouwd worden. In de huidige wereld kan men groot succes behalen met sportieve prestaties grooter dan ooit tevoren. Goed dan: laten wij het feit dankbaar aanvaarden enscorenDe tij den der oorlogsromantiek zijn morsdood. Zij dient niettemin door iets vervangen te worden. Als de sportromantiek en het sporthelden dom er toe bestemd zijn, die plaats te vervullen en men zou het te genwoordig gaan gelooven laten wij ze dan vooral stimuleeren. Een volk kan heel wat beter trotsch zijn op een gewonnen voet balwedstrijd dan op een gewonnen veldslag, die aan beide zijden duizenden menschen- levens kost en welks blijvende waarde, als overwinning, overigens in dezen tijd gelijk aan nul is geworden. Zooeven noemde ik het Nederlandsche Elf tal het fijnste extract van onze voetballerij. Er blijkt nog één „maar" te zijn. De doelver- dediger is het eenige zwakke punt gebleken, en men weet nog niet met zekerheid hoe men hem vervangen zal. „We gaan nu naar Rome". Een gelukkig toeval heeft gewild, dat deze ideale combinatie juist vóór de wereldkam pioenschappen gevonden is. Maar een onge lukkig toeval heeft veroorzaakt dat een der beste doelverdedigers en wellicht de allerbeste aanvoerder die Nederland ooit bezeten heeft, Gejus van der Meulen, juist even tevoren het spel eraan heeft gegeven. De reden weet iedereen: hij ging zich in Haarlem als kinder arts vestigen en hij vond dat zijn beroep zijn algeheele toewijding en al zijn tijd eischte. Hetgeen eenvoudig bewijst dat hij een ernstig mensch en een serieus medicus is. Was nu Van Male maar een succes ge bleken, men zou zich verder bij zijn besluit hebben neergelegd. Maar nu dat niet het ge val is wordt van alle kanten om Van der Meulen's terugkomst geroepen, en de Tele graaf heeft vanmorgen al een soort van pathetisch beroep, kolommen lang, op hem gedaan. Velen zeggen: als hij in dien tijd zijn vacantie neemt, kan-ie toch wel voor het laatst die Italiaansehe reis nog even mee maken Van der Meulen's standpunt komt hierop neer: „Ik heb gezegd dat ik niet meer speelde, en dat is duidelijk. Als ze nu heelemaal niet wisten hoe ze de zaak anders moesten oplos sen, zou er in den uitersten nood over het bizondere geval te praten zijn. Maar ik zie niet in dat het al zoo gesteld zou zijn. Keizer van Ajax moet tegen Stoke City nog gepro beerd worden, en dan komen er eerst ook nog wedstrijden tegen België en Frankrijk, waarvoor ik mij toch niet beschikbaar zou kunnen stellen." Ik geloof dat dit een heel juist standpunt is. Laat men het den jongen dokter, die graag bij zijn besluit wil blijven, niet voorbarig lastig maken en nog maar eens even den loop van zaken aanzien. Misschien zal Keizer een succes blijken te zijn, of wordt er nog een andere trouvaille gedaan. Blijkt inder daad, na de wedstrijden die nog aan Rome voorafgaan, dat er geen and er ei, keeper-van klasse te vinden is, dan hoop ik ook, dat Van der Meulen zich zal laten bepraten voor die ééne tour naar Italië, waarvoor hij zijn va cantie inderdaad zou kunnen bestemmen. Want het zou toch wel heel wat waard zijn als „we" het daar ver brachten. R. P. IJMUIDEN IJMUIDEN'S BLOEI. Naar het bestuur van IJmuiden's Bloei ons mededeelt, gaat de Pensiomgids voor 1934 ter pers. Pensionhouders, welke adresverandering hebben te melden wordt verzocht, daarvan zoo spoedig mogelijk opgave te doen. Nieuwe leden kunnen desgewenscht in de rubriek ...pensionhouders' worden opgenomen. Voor neringdoenden en pensionhouders zijn geëmailleerde naamplaatjes, waarop in blauw is vermeld „Vereeniging V. V. V. IJmuiden's Bloei" in bruikleen beschikbaar. DE KWESTIE ZWERTBROEK. In een vrij druk bezochte in Bloemoord gehouden buitengewone ledenvergadering van de afdeeling Velsen-Noord der VARA werd de volgende motie aangenomen; De afdeeling, enz, kennis genomen heb bende van de op verzoek van het hoofdbe stuur in gestelde commissie van onderzoek door het Partijbestuur der S.D.A.P., verwacht dat het resultaat dezer commissie ook ter kennis van de afdeelingen van de VARA zal worden gebracht, besluit haar onderzoek op te schorten totdat dit resultaat bekend is. DE EERSTE IJMUIDER IJSCLUB". Men schrijft ons: Het mag bij velen waarschijnlijk eenige be vreemding wekken, dat wij hun aandacht vragen voor de Eerste ÏJmuider IJsclub op een tijdstip, waarop het zachte voorjaarsweer oiize gedachten.eerder doet uitgaan naar den aanstaanden zomer en zijn sporten, maai bij nadere beschouwing zal blijken dat dit alleszins logisch is. Willen wi.i den volgenden winter gebruik kunnen maken van de sproei-ijsbaan aan de Halkade, welke zich door de voortvarendheid der bekende commissieleden in een vrij ge vorderd stadium van afwerking bevindt, dan heeft het bestuur goed gezien en dienen zij het zomerseizoen te gebruiken voor den ver deren afbouw. Zoo had dan in vervolg op de openbare ver gadering waar in principe besloten was tot oprichting eener vereeniging dezer dagen een gecombineerde vergadering plaats waar tot uiting is gekomen het belang van het stich ten van een groote vereeniging, welke zich ten doel stelt reeds voor den a.s. winter het geheele terrein aan de Halkade (achter het station) beschikbaar te maken voor de ijs- sport,. De oorspronkelijke commissie blijft in haar geheel als bestuur aan. Men gelieve ook hier niet te vergeten, dat een ijsbaan van deze constructie vele malen meer ijsdagen geeft dan een gewoon bevroren watervlak. Wij wenschen de pioniers van dezen opzet veel succes met hun plannen en willen op deze plaats een opwekkend woord om toch allen het streven dezer vereeniging te steu nen, niet onthouden en voegen daar nog gaarne aan toe dat een ieder die het wel meent met de ijssport in het algemeen on verwijld lid worde van deze vereeniging. De kosten zijn zeer laag. Waar wij een groot vertrouwen hebben in de bevolking van IJmuiden welke reeds te lang is verstoken geweest van het genot in de onmiddellijke omgeving een ijsbaan te heb ben, twijfelen wij niet of vele ingezetenen zullen zich als lid opgeven. Men mag toch - geenszins uit het oog ver liezen. dat naast het groote financieele voor deel hetwelk 'dézè gelegenheid biedt-, men als ouders een bijzondere gerustheid geniet te weten dat hun kinderen onder behoorlijk toe zicht, op een baan waar geen gevaar van doorzakken bestaat, zich ten volle kunnen verlustigen in deze heerlijke sport. Er is naast de sehoonriidersbaan welke een oppervlakte heeft van pl.m. 2500 M2. een speciale kinder- baan groot 1200 M2. daaromheen loopen de groote banen met een oppervlakte van pl.m. 6600 M2. totaal dus pl.m. 10.000 M2. welke slechts bij enkele graden vorst reeds voldoen de kunnen bereden worden. Ook ten opzichte van het rijden des avonds bij kunstlicht is het bestuur zeer actief en is ten dezen reeds alles geprojecteerd. De aangebrachte ondergrondsche water leiding is dusdanig geconstrueerd, dat het mogelijk is voor bijzondere avonden in enkele uren tijds, aangenomen dat het enkele gra den vriest, een geheel nieuw ijsveld op te spuiten, of liever op te sproeien want het is een ijs-Sproeibaan. Vaag zullen vele oud-IJmuidenaren zich nog herinneren de pogingen heel vroeger ge daan door wijlen den heer B. v. d. Kolk, wel ke het terrein aan de Kanaalzijde onder wa ter had gezet. Veel is er toen genoten maar het water zakte telkens weer weg en tenslotte bleef er alleen „bomijs" over waar men deer lijk kan vallen. Latere jaren hebben wij het nog eens bijgewoond de pogingen van enkele notabelen om het Willemsplein geheel onder water te zetten, Vroolijk, zeer vroolijk ging het daar toe. Jong en oud, zonder onder scheid van rang of stand hebben tot later in den avond daar zeer veel genoten (in Hotel no. Een werd het voortgezet)Helaas, den anderen morgen reeds was alles een bruine breipap, er was nl. zout water gebezigd en de gemeentewerklieden waren druk in de weer alles op te ruimen. Men beschikte - toen nog niet over de hedendaagscbe moderne tech niek. Kortom we hebben door de tijden heen ge zien dat men in IJmuiden veel voor deze sport voelt en daarom- roepen wij alle schaat senrijders op: geeft u onverwijld op als lid. der eerste ÏJmuider IJsclub. Laat men too- nen dat de pioniers in deze niet tevergeefs hebben vertrouwd op het ÏJmuider publiek. De baan is nu reeds voor drie vijfde gedeelte gereed. Veel geld is er nog noodig voor ver dere afwerking en accomodatie zooals afzet ting, rijwielstalling en een behoorlijke plaats voor auto's. Het bestuur is gaarne bereid, verder inlich tingen te verstrekken en heeft voor inteeke- naars van obligaties waarop we later nog eens terug hopen te komen een goed potlood en een nog williger oor, Dus IJmuidenaren aan u de eer dezen opzet te helpen bevorde. ren. Het bestuur ziet gaarne opgaaf voor lid maatschap tegemoet. De bekende adressen zijn: de bestuursleden J. A. van Beelen Enschedéstraat; I. de Leeuw kop Visscherhaven; C. van Leeuwen, Ka naalstraat; B. Kuyn, Bik en Arnoldkade; W. Darphorn, Bik en Arnoldaade; G. A. v. d. Steen, Enschedéstraat; Jac. Tellier Kanaal straat: en de leden: F. de Boer, Wilhelmina- ka.de: J. Feddema, Huygensstraat, Oerlemans en J. M. Heykoop, Kennemerlaan. LEZING OVER KROMIIOUTMOTOREN. Op Maandag 16 April a.s. vindt in Concor dia voor personeel der Papierfabriek een le zing plaats. De heer Ir. W. A. Staring zal een causerie houden over de Kromhout/motoren verduidelijkt door de Kromlioutfilm. (Adv. Ingez. Med.) (De Vereeniging De Hollandsche Molendie zulk prachtig werk doet voor het behoud onzer mo lens, bestaat tien iaar). De Hollandsche Molen is tien jaar oud En dat moet ik memoreeren, Want in haar arbeid voor molenbehoud, Verdient zij, dat wij haar eeren. Er waait voor de molens een kwade wind. Helaas reeds sinds tal van jaren, Maar elk, die het schoon van ons landschap mint, Wil onze molens bewaren. Doch men bereikt niets met den wensch alleen, Er moet ook wat aan gebeuren, Want anders gaat d' een na den ander heen, En rest slechts onvruchtbaar treuren. De Hollandsche Molen kwam met de daad, En tien jaar thans na haar stichting, Nu menige molen door haar nog staat, Nu voelen wij toch verplichting. Als zij voor steun een beroep op ons doet, Laat ons naar vermogen - geven, De Hollandsche Molen, begrijpt u goed, Kan ook van den wind niet leven. P. GASUS. DINAND HAAK GETROUWD. Dinand Haak, met z'n broer Karei vormen de de hechte achterhoede van Stormvogels, is deze week in het huwelijk getreden met mej. A. E. de Vlugt. Het jonge echtpaar woont thans in de Schoolstraat. UITVOERING JEUGDKERK-KOOR. Dinsdag 24 April a.s. zal in het Gebouw voor Christelijke Belangen een uitvoering worden gegeven door het Hervormde Jeugd- ketfkkoor met medewerking van een trio voor piano, cello en viool. KONINKLIJKE DANKBETUIGING VOOR ROUWBEKLAG. De Christelijke Vrouwen vereeniging IJmui den-Oost, die hij het overlijden van de Ko ningin-Moeder een telegram van rouwbeklag aan de Koningin had gezonden, heeft hierop van den fungeerend particulier secretaris van de Koningin het volgende antwoord ont vangen: „Hare Majesteit de Koningin heeft mij opgedragen, aan de Christelijke Vrouwen - vereeniging te IJmuiden-Oost-Haar dank over te brengen voor de betuiging van deelneming, aangeboden bij het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder. Hare Majesteit was daar voor zeer gevoelig. Vasta brandstof afgedaan! 't Zal met CAS veel beter gaan! NAAR DE ZUIDERZEEWERKEN. (Adv. Ingez. Med.) FILMVERTOONING VOOR DE WERKLOOZEN-CURSISTEN. De Commissie voor de ontwikkeling der werkloozen organiseerde dezer dagen voor de talrijke cursisten in school B een avond „waar het nuttige aan het aangename was verbon den", zooals de voorzitter der commissie, de heer Fournier, in zijn openingswoord meedeel de. en voegde hij er aan toe als deze perzik naar meer smaakt, dan zal de com missie trachten vaker soortgelijke bijeenkom sten te organiseer en. Op dezen avond hield de heer Verkerk uit Bergen (N.-H.) een causerie over het ontstaan der Zuiderzeewerken, toegelicht met laat ons direct zeggen schitterende lichtbeelden. Als wij IJmuidenaars door het bouwen van de grootste zeesluizen der wereld nog niet ge weten hadden tot welk een machtig kunnen onze ingenieurs in staat waren, dan had de heer Verkerk met zijn prachtige opnamen ons schitterend gedemonstreerd, welke geweldige werken in het kleine Nederland gewrocht wor den. Dit werk is over de geheele wereld beroemd; deskundige mannen van schier alle beschaaf de landen der aarde hebben tijdens de werk zaamheden den dijk bezocht. Vooral de Ame rikanen schijnen groote belangstelling aan den dag te hebben gelegd. Het ontstaan van den 30 K.M. langen dijk van Wieringen naar de Friesche kust wordt ons van het begin tot het eind getoond. We begrijpen de kolossale moeilijkheden, welke door de wetenschap op de natuur moesten worden overwonnen; wij hooren en zien welke gedeelten van den dijk het eerst worden gelegd en op duidelijke wijze wordt uitgelegd waarom die bepaalde volgorde werd genomen. We zien de geweldige baggermachines de keileem van den bodem der zee halen, we zien de booten deze grondstof brengen naar de plaats, waai de dijk zal worden gelegd. Eindelijk komt de rug boven water, de arbeiders brengen het vlechtwerk, de basaltsteenen worden gelegd enz., enz., kortom wij zién op duidelijke wijze den dijk voor onze oogen ontstaan. Thans weten wij precies waar eens de Vlieter lag. De Vlieter was het laatste gedeelte dat gestopt moest worden, maar natuurlijk was dit het moeilijkst. Welk een kracht heeft de waterstroom; een zevental sleepbooten brengt met moeite een leege modderschuit naar de plaats van bestemming. De heer Verkerk laat ons meemaken den histörisehen middag van Mei 1932, als in tegenwoordigheid der hoogste autoriteiten de Vlieter wordt gedicht en de verbinding Hol landFriesland werkelijkheid is geworden en de Zuiderzee is omgedoopt in „IJselmeer". Zooals bekend, is reeds voor de afsluiting der Zuiderzee, een dijk gelegd van Wieringen naar Medemblik. In den winter van '29 toen de dijk klaar was, maar de polder nog niet was droog gemalen, woonden verschillende arbeiders met hun gezinnen op een breed gedeelte van dezen dijk: de „Oude Zeug" genaamd. Door de strenge vorst waren deze bewoners van de „bewoonde wereld" afgesneden. Eindelijk werd vanuit Wieringen door een groep dappere mannen een tocht ondernomen naar hun kameraden op de „Oude Zeug". Levensmiddelen werden op een slee geladen; de tocht moest eindelijk stop gezet worden. Eenige mannen beladen met stapels brooden. waagden de verdere reis, en bereikten na vele gevaren de „Poolontdekkers". Het was alsof we een tafreel van de bekende Pooltochten voor ons. hadden. Vooral leek dit het geval, toen later de vrouwen en kinderen flink in gepakt in sleden naar Wieringen worden vervoerd. Aan het einde de voorstelling had meer dan twee uren geduurd oogstte de heer Ver kerk een dankbaar applaus. De voorzitter was zeker de tolk der aanwezigen toen hij in har telijke woorden den heer Verkerk dank bracht voor den aangenamen en leerrijken avond. BEZOCHT U REEDS DEN BAZAR? De bazar, die tot en met heden (Zaterdag avond) in het Witte Kruisgebouw aan de Ken nemerlaan ten bate van Het Witte Kruis wordt gehouden, geniet wel veel belangstel ling, maar het bezoek kon drukker zijn. Daar om voldoen wij gaarne aan het verzoek van het Damescomité, den bazar aan te bevelen in de belangstelling der ingezetenen. Iedereen weet, voor welk nuttig doel de opbrengst wordt besteed, maar nog niet ieder schijnt te weten, dat een uurtje doorgebracht in de ver schillende lokalen van den bazar, den be zoekers een aangename verpoozing biedt, Er zijn tal van attracties en voor weinig geld kan men zich uitstekend vermaken. Voorts is er veel nuttigs en fraais te koop. Het comité rekent er dan ook op, dat vanavond alles weg gaat. Maar dan moet er eerst veel bezoek ko men. DE JANTJES IN THALIA. De tros wordt losgesmeten, we zien den vuurtoren zijn stralenbundels wegslingeren, we zien de Christiaan Huygens met „de Jan tjes" aan boord zee kiezen. Dat is het, wat we in IJmuiden zien als de grootste attractie van deze schitterende Nederlandsche film. Let u maar eens op uw buurman, als deze he lende tafereelen voorbijrollen. Het is een film voor Amsterdam en IJmui den. Wat we er het meest in hebben be wonderd zijn de vele prachtige opnamen in Amsterdam welke opnamen de schoonheid van de hoofdstad des lands ten volle doen uit komen. Maar ook is er veel aandacht voor den Scheie, voor het fraaie ballet, voor de café-tafereeltjes. Het is een film die heel IJmuiden gaat zien en waarin heel IJmuiden opgaat. Er zijn ditmaal, om zooveel bezoekers als mogelijk is, gelegenheid te geven de film te zien. eiken avond twee voorstellingen en wel om 7 en 9 uur. Honderden hebben reeds Thalia bezocht en vele hondeden zullen zeker volgen. Vrijdag avond, den eersten avond dus, waren de beide voorstellingen bijna uitverkocht. VELSEN BEKERWEDSTRIJD FABRIEKSZ. M. C. A.s. Zaterdagmiddag trekt het eerste elftal van Van Gelder's Sportvereeniging naar Zaandam en ontmoet daar Z.C.F.C. II voor de 2e ronde om den zilveren beker, uitgeloofd voor de fabrieks Z. M. C. door de Lin-oleum- fabriek te Krommenie. DE KONING VAN ZWEDEN IN PARIJS. Koning Gustaaf woonde bij zijn laatste bezoek aan de Fransche hoofdstad een parade der troepen bij. CLXvin. Waar het nu weer naar toe moet met de visseherij weet ik niet. Er is een standaard gezegde dat luidt: „het is nog nooit zoo slecht geweest". Welnu, er is alle reden om dit ook nu weer te gebruiken. Inderdaad, het is nog nooit zoo slecht geweest. U heeft het deze week in de ÏJmuider Courant kunnen lezen: er varen nog slechts 35 trawlers, dat is nog niet het vijfde deel van de vloot! Wat moet daar nu van terecht komen. Het ergste is, dat we staan op den drempel van het slechte seizoen, wat aanleiding kan zijn, dat le. het nog vele maanden kan duren en 2e. dat er nog meer booten worden onselegd. In ons land is de visch haast onverkoop baar, behalve op de dagen wanneer er geen aanvoer is. Zoo heeft de binnenlandsche han del op sommige dagen van deze week veel nadeel ondervonden van het gebrek aan goede braadschelvisch. Die kooplieden, welke deze visch in bestel hadden, moesten er duur aan en dat kan niet in dezen tijd. Daar moet dan geld bij. iets wat niet prettig is. maar wat zoo'n vischkooper doet om den klant ter wille te zijn, opdat hij niet wegloopt. Wat tegenwoordig aan de orde van den dag is. En dat wegloopen is niet het ergste in den re gel neemt hij nog wat mee ook. De kustbooten vangen weinig tegenwoor dig. En daardoor is het mogelijk, dat er deze week 9 booten met minder dan 1000 gulden besomming naar den overkant gingen, De meeste Noordzeebooten brachten het -niet verder dan tot 1500 a 2000 gulden. Slechts een enkele had meer. Een der weinige boo ten. die een mooie reis maakten was de Fran sche trawler La Mouetfce B 3035, die met c.a. 000 manden makreel, in een dag of vier in '~>et Westelijk deel van het Engelseh kanaal «re vangen, naar onze haven was gekomen en *500 besomde. Het wordt nu toch hoog tijd, dat er van overheidswege eens iets voor IJmuiden ge daan wordt. Er zijn nu voldoende rapporten over den toestand in het visscherijbedrijf uit gebracht. Het wachten is nu op daadwerks lijken steun, die wel heel spoedig mag ko men, want anders kon het wel eens te iaat zijn. Ook dit laatste is al eens eerder gezegd,' maar nadien kwam er steeds weer een kleine flikkering en bleek, dat de kaars wel bijna, c." och niet heelemaal uit was. Maar nu wordt bet toch waarlijk hoogst bedenkelijk, En niet illeen voor de reederijen maar ook voor den vischhandel en de visch voorziening. Er is nog wel wat vraag naar visch, maar alleen voor lage prijzen, te laag om de trawlers in staat te stellen met kans op bedrijfswinst te varen. En hulp is er nu noodig om het bedrijf over dezen kritieken toestand heen te helpen. PIETERMAN. I

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1