DE BILT WmiciHiiRy si VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Amsterdam Alster Antiochia Aagot Achilles Alkmaar Aurora Amarante Ajax Barneveld Briisum Boskoop Buesten Ceres Cordillera Calypso Crij nssen Carpati Chr. Huygens Duivendrecht. Eemland Essen Don au Fauna Flandria Fulda Gaasterkerk Gelria Hagen Heidelberg. Hebe Hercules Iserlohn J. H. Stinnes 27 Kurmark Luneburg Leopold L. D. Livadia M. v. St Aldegonde Montferland Melampus Maaskerk Margheira Naumburg Neumark Novatie Ouderkerk Orion Phrontis Poe1 au Tello Poseidon Polglen Queensbury Runmarö Rotterdam Si ma loer Shelly Stella Salland Trier Trajanus Troilus Tiberius Triton Van Rensselaer Waalkerk Willesden Westplein Vancouver Japan West-In dië Buenos Aix-es West-Indië Chili Midd. Zee Buenos Aires Kopexihagen heden 27 April 20 April 2 Mei 15 Mei 16 April 5 April te Huil. 12 April van Perim. 6 Maart v. d. Azoren. in lading 2 April van Trinidad. 11 April v. Valparaiso. 13 April van Bari. 12 April vertrokkexi. 14 April van Aalborg. Chili Buenos Aires Chili Port Arthur 27 April 24 April 5 April van Curaqao. 29 Maart van Necochea. 11 April van Callao. 7 April vertrokken. Bourgas West-Indië Napels West Indië Bourgas Ned. Indië 30 April 22 April 17 April 17 April 29 April 13 April van Vourla. 11 April v. Barbados. 15 April te Rotterdam, pass. 12 April Azoren. 10 April te Braila. 13 Apx-il van Singapore. Constantza 23 April 14 April van Gibraltar. West Afx-ika West-Ixxdië Kobe 19 Anril 10 Mei 28 Mei 13 April te Liberia. 14 April van Pto Barx-ios. 13 Apx-il te Yokohama. Triest Buenos Aires Japan 20 April 5 Mei 22 Mei 12 April te Bonanza. 13 April van Montevideo. 13 Apx-il vaxi Manilla. Japan Buenos-Aires Hangö 25 Mei 20 Aoril 13 April 10 April van Yokohama. 31 Maart vertrokken. 7 April vertrokkexi. 1 Mexico Ned.-Indië. Kopenhagen Bourgas 13 Aoril 25 Mei 17 Aoril 18 Mei 29 Maart v. Havana. 12 April van Batavia. 14 April van Stettin. 13 April van Varna. West-Indië 19 April 11 April vaxi Pta Delgada. Gdynia 14 April 11 Apri vertrokken. Ned.-Indië 27 Mei 4 April te Batavia Ned.-Indië Buenos Aires Hamburg 14 Mei 22 Mei 22 April 13 April van Aden. in lading, vertrekt 21 April. Ned. Indië Buenos-Aires Batavia West-Afrika Constantza 17 April 18 Mei 12 Mei 18 April 13 April van Gibraltar, in lading. 13 April van Penang. 12 April van Las Palmas. in lading Ned.-Indië Ned. Indië Loxiden 17 April "0 Anril heden 13 April van Gibraltar. 11 April van Marseille. 12 April uitgeklaard. Japan Alexandrië 20 Mei 25 April 9 April van Manilla. 13 Apx-il van Valencia. Ned.-Indië Ned.-Indië T nmburg Pt Talbot 3 Mei 27 April heden 2 Apx-il van Padang. 13 April van Pt. Said, in lading. 13 April vertrokken. B. Aires 20 April 18 Maart vertrokken Oxelösund v. IJmuiden Paulsboro heden 22 April 31 Maart vertrokken. 4 April vertrokken. Ned.-Indië Rosario West Indië Hamburg 15 Mei 8 April van Sabang. 15 April vex-trokken. 12 April v. Georgetowxi. in lading Japan Alexandrie Batavia Aïexandrië West-Indië 26 April 15 April 26 April 5 Mei 12 April van Pox-t-Said. 9 Apx-il van Palermo. 30 Maax't van Sabang. 12 Apx-il van Jaffa. 8 April van Puerto Barrios. T ist Indië 29 April 12 April vaxi Parimaribo. Japan. Moulmein Buenos Aires 15 April 22 April 30 April 13 April te Rotterdam. 7 April v. Port Said. 6 April v. Fern. Noronha. DE „BELGISCHE" SNURREVAAD-KOTTERS J.l. Dinsdag werd in de Stedelijke Visch- mijn te Antwerpen wederom de vangst van een „Belgische" snurrevaad-kotter, n.l. van de Rit-a verkocht. Het vaartuig voerde 5500 K.G. viseh aan, wederom hoofdzakelijk kleine schol en besomde fr. 18.000. Het Belgische Staatsblad kondigt thans de oprichting aan van de „Antwerpsohe Zee.vis- scherij Centrale", welke tot doel heeft „Ant werpen rechtstreeks te voorzien van levende en versehe visch, in- en verkoop daarvan als mede het aankoopen, verkoopen, huren of beheeren van visschersvaartuigen enz." „Het Visscherijblad" merkt naar aanlei ding hiervan op, dat thans reeds blijkt, dat, al is het doel aanvankelijk geweest de vis- schers de snurrevaad visscherij te leeren, zulks naar alle waarschijnlijkheid spoedig over het hoofd zal worden gezien. Er zijn wel twee Belgische visschers aangemonsterd geweest, maar daarbij is het gebleven. De schepen varen onder Deensche vlag. Naar het schijnt ligt- het zelfs in de bedoeling van de maatschappij, binnenkort de schepen weer op Esbjerg te laten varen en de visch van daar uit naar België te doen verzenden als... Belgische visch. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen hier binnen I 49 stoom- en 13 motorschepen, tezamen 62 schepen tegen 66 schepen in de voorafgaande week. Naar zee vertrokken 56 stoom- en 7 mo torschepen, tesamen 63 schepen tegen 55 schepen in de week tevoren. Uit en naar zee passeerden in de laatste week 125 schepen of 4 schepen meer dan in de voorlaatste week. De eerste rijstboot. Met het Britsche stoomschip Yorkmoor de eerste rijstlading van Bassein te Zaandam in dit seizoen aangekomen. Binnen korten tijd zullen nog eenige stoomschepen volgen; o.m. is het stoomschip Willesden 6 dezer in Port Said gepasseerd en kan dus in het einde van de volgende week hier aankomen. Grieksch stoomschip verloren. Het Grieksche stoomschip Leonidas II is in de Oostzee gestrand en kan als verloren wor den beschouwd. Eene Duitsche bergingsmaat schappij is er in geslaagd nog een deel der la ding te bergen doch heeft verdere pogingen om het schip vlot te brengen of van de lading te redden opgegeven. Stoomschip van Ford aangekomen. Zaterdag passeerde hier van Detroit naar Amsterdam het aan de Ford-fabriek toebehoo- rende Amerikaansche stoomschip East Indian, dat onderdeelen van auto's voor de fabriek te Amsterdam aangebracht. Als bijzonderheid kan worden gemeld, dat het schip rechtstreeks van Detroit kwam door het nieuwe kanaal, dat den Oceaan met de Meren verbindwt. James: Omdat het een getèmde feeks is. Moderne feeksen zijn niet meer te temmen. Zal ik inschenken Mylord? Lord Harold (in gedachten)Ja, schenk maar in. James: Veel whisky, Mylord? Lord Harold Niet te veel. Enne.niet te weinig. James: Soda, Mylord? Lord Harold: Natuurlijk. Je weet toch wat mijn vrouw mij door den dokter heeft laten voorschrijven: op elk glas een heel fleschje! M'n hart, James, m'n hart. James: Jawel Mylord. (even stilte). Maar- moet ik in het glas of naast het glas schen ken? Lord Harold: Een beetje er in en een beetje veel er naast. James: Tot uw dienst, Mylord (hij schenkt enkele droppels in het glas. kijkt dan even rond en ziet opeens naar de bloemen) Wel heb ik ooit, daar heeft het- kamermeisje weer vergeten de bloemen water te geven (hij schenkt het fleschje leeg in de vaas). Lord Harold: Heel attent, James, heel at tent. (neemt een slok)Hè, gezellig! (neu riet en nestelt zich weer) Geloof me James, echte ouderwetsche Engelsche gezelligheid bestaat niet meer. Sinds Charles Dickens weet niemand meer hoe men met smaak z'n pijp moet rooken. Je kunt gaan, James. James: Dank u, Mylord. (af). (Lord Harold leest, neuriet, rookt en drinkt. Zijn gezicht is glanzend van geluk. Dan ver schijnt als een leelijke zwarte schaduw in het zonnig landschap Lady Alice Brentwood. Ze glijdt over het terras, langs de balustrade, waar de bloemen vermoedelijk bevriezen en nadert haar niets kwaads vermoedenden echtgenoot. Maakt een gechoqueerd gebaar als ze zijn huisjasje ziet, fronst het voor hoofd en beziet door haar lorgnon het glas whisky. Lord Harold grinnikt opnieuw ach ter z'n.krantje. „Hahaha;; nou, daar kan-ie het ook mee doenDan ziet hij ver baasd op. Een klokkend geluid treft zijn oor. Lady Alice giet de soda uit het tweede fleschje in het glas. Zet met een harden tik het fleschje neer). Lord Harold (een beetje komisch zielig) OhehOh liéve. ben jij het? Genoeg lijk zeg. Echt genoegelijk. Prachtige avond hè? Verrukkelijk, kijk toch eens wat een kleu ren. En zoo'n boom! Zoo'n acacia zie je ner gens. Wat een geurruik toch eens wat een geur (even stilte)Wel lieve en je gaat naar de comedie met die brave Duchess? Eigenlijk zonde van 't mooie weer..., maar als je er zin in hebt, een mensch z'n leven een mensch z'n vreugd, niet waar? Veel plezier hoor. Shakespeare.... veroudert eigenlijk nooit hè. Altijd nieuw. Blijft al tijd nog hetzelfde hè. Zoo'n getemde Feeks.... (Wordt vervolgd.) RADIOVERBINDINGEN MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Maandag, 16 April 1934 radiotelegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen Radio. Baloeran, Chr. Huygens, Costa Rica, Crijns- sen, Dempo, Flandria, Gelria, Indrapoera, Joh. v. Oldenbarnevelt, Joh. de Witt, Klipfon tein, Kota Baroe, Kota Pinang, Mam. v. St. Aldegonde, Poelau Bras, Poelau Tello, van Renselaer, Rottex-dam (H. A. L.), Springfon tein, Statendam, Zeelandia. Behalve bovengenoemde passagiersschepen zijn de meeste Nedei'landsche vrachtschepen eveneens via Scheveningenradio te bex-eiken. In combinatiedienst. Het Duitsche stoomschip Ludwigshafen is hier van Bremen en Hamburg aangekomen om te Amsterdam voor Zuid-Amerika te laden in den gemeenschappelijken dienst met den Ko ninklijken Hollandschen Lloyd. Opgelegd, Zaterdag waren te Rotterdam 33 schepen opgelegd, van welke 10 onder buitenlandsche vlag. Drijvende mast geborgen, De vorige week meldden wij, dat bij Ter- schellingei'bank een groote drijvende mast was gezien, welke gevaarlijk voor de scheep vaart was. De van Nieuwediep uitgevaren sleepboot Drente is er in geslaagd den mast op sleeptouw te nemen en te Nieuwediep bin nen te brengen. AANGEKOMEN 14 April: Yorkmoor s.s. Bassein. Fair Head s.s. Cork. Orania s.s. B.Aix-es. Valleluce s.s. B.Aires. Peisander m.s. Ned. Indië. East Indian m.s. Havre. Jeanette s.s. Whitstable. Malachite s.s. Shoreham. 15 April: Securitas s.s. Huelva. Bennekom s.s. Chili. Leeuwarden s.s. Londen. J. P. Coen s.s. Ned. Indië. Ajax s.s. Aalborg. Ludwigshafen s.s. Bremen. Vliestroom s.s. Huil. J. H. Stinnes 27 s.s. Gdingen. Poseidon s.s. Hamburg. Hermes s.s. Hamburg. Martha Halm s.s. Danzig. Simon Bolivar s.s. Hamburg. Brodghty s.s. Londen. Rijnstroom s.s. Leith. VERTROKKEN. 14 April: Pluto s.s. Gothemburg. Gudur s.s. Malmo. Kaaparen m..s. Gothemburg. Amstelland s.s. La Plata. Gateshead s.s. Tyne. Ganymedes s.s. Hamburg. Bowling s.s. Leith. Ingeborg II m.s. Lowestoft. Rye s.s. Goole. Vechtstroom s.s, Huil. Hontestroom s.s. Londen. Ascencione s.s. Rotterdam. meldt: Hoogste barometerstand 769.0 m.M. te Marseille. Laagste barometerstand 735.3 m.M. te Torshavn. en voorspelt: Zwakken tot matigen Zuid Oostelijken tot Zuid Westelijken wind. Meest licht tot half bewolkt. Droog weer, behoudens geringe kans op regen. Waim verdag. Barometer 15 Apx-il: Valleluce s.s. Hamburg. Securitas s.s. Stettin. VERWACHTE STOOMTRAWLERS Onderstaande stoomtrawlers waren he denmorgen 7 uur nog in zee: Vertrekdatum- -Dinsdag 3 April: Geen. Woeixsdag 4 April: IJM. 19 16 44 48 10 Donderdag 5 April: IJM. 41 195 45 26 Vrijdag 6 April: UM. 77 38 78 58 Zaterdag 7 April IJM. 106, 31. Maandag 9 April Geen. Dinsdag 10 April: IJM 94 42 82 2 Woensdag 11 April: IJM. 196 69 7 Donderdag 12 April: IJM. 59, 130. 37 RO 16 Vrijdag 13 April: IJM. 103 72 49 147 Zaterdag 14 April IJM. 46 4 73. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.30—0.80 Griet per 50 K.G. f 2811. Tongen per K.G. f 1.150.70. Middelschol per 50 K.G. f 19. Kleine schol per 50 K.G. f 16—3.10. Bot per 50 K.G. f 1,50. Schar per 50 K.G. f 3.10—1.50. Rog per 20 stuks f 7. Vleet per stuk f 8. Kleine poon per 50 K.G. f 11,50. Groote schelvisch per 50 K.G. f 25. Middelschelvisch per 50 K.G. f 30—21.50. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 22,50- 15.— Kleine schelvisch per 50 K.G. f 14. Kabeljauw per 125 K.G. f 3221. Gullen per 50 K.G. (groote) f 13. Gullen per 50 K.G. (kleine) f 117.50. Leng per stuk f 10.45. Heilbot per K.G. f 1,150.95. Wijting per 50 K.G. f 6.40—2.—. Koolvisch per stuk f 0.680.10. Makreel per 50 K.G. f 5.50—3. BESOMMINGEN. Julie Streiff IJm. 159 80 manden f 1200. Eveline IJm. 115 720 manden f 4400. Stoombeugers: V.L. 3 f 660. V.L. 80 f 780. VL. 208 f 440. Loggers: KW 89 f 260, KW 48 f 590, KW. 107 f 610, KW 102 f 510. KW 70 f 470. KW 52 f 470. KW 173 f 350. KW 31 f 370. KW 167 f 400. KW 151 f 370. KW 124 f 550, KW 104 f 500 KW. 91 f 290. KW. 114 f 490. KW 23 f 360. KW 149 f 380. KW 35 f 680, KW 49 f 760. KW 41 f 800. Sch. 107 f 650. Sch. 342 f 800, Sch. 256 f 280, Sch. 53 f 450, Sch. 285 f 830. IJMUIDEN DR. H. FABER NAAR ZWEDEN. Naar wij vernemen -is Dr. H. Faber, voqi'ganger van de Vei'eeniging van Vrijz. Hervormden en hulpsecretaris van het I. V. V. C. dezer dagen naar Kopenhagen vertrok ken in veihand met de voox-bereidingen voor het Internationaal Congres en den theologischen, zomercursus in Augustus. Dr. Faber ontving een uitnoodiging voor de Ünitarische gemeente m Komenhagen te prediken. Stand heden morgen 9 uur Neiging: Vooruit. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden 65 F. 52 F. 56 F. OPGAAF: MAGAZIJN 't BRILLEN HUIS. Kanaalstraat 83 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN. Dinsdag v.m. 5.02 uur; n.m. 5.23 uur; Woensdag v.m. 5.39 uur; n.m. 6.01 uur; Donderdag v.m. 6.15 uur; n.m. 6.39 uur; CHR. GEREFORMEERDE KERK. Voor «en beroep bij de Chr. Gereformeer de Kerk heeft de Kerkeraad het volgende tweetal opgemaakt: Ds. D. Driesen te Am sterdam-Oost en Ds. A. Dubois, te Oud- Beyerland. AAN DE MARKT Hedenmorgen waren er slechts 3 stoom trawlers aan de markt. De IJM. 159, een kustboot met 77 manden, de IJM. 15 met 820 kisten, waaronder 625 kisten makreel en de IJM. 115 met 720 maanden versehe visch. waaronder 350 manden schelvisch. Voorts 3 stoombeugers. de V.L. 208 80 en 3. GYMNASTIEKVEREEN. GRATLA-PLATO. Het bestuur van bovengenoemde vereeni- ging is thans als volgt samengesteld: voor zitter de heer G. Krom, secretaris de heer P. Dijkstra (Kennemerplein 19), penningmees ter de heer Th. Bank. 2e secretai'essemevr. J. P. Bakker, 2e penningmeesteresse mej. J. Noomen, commissai'issen(essen) mej. H. de Bruin en de heer A. Lokker. BEVERWIJK. HET VEILINGWEZEN IN KENNEMERLAND. De hedenavond aangekondigde ledenver- gaderring van de R.K. Coop. Tuindersver. Kennemerland en van de Coop. Veiling- en Aankoop Ver.: Vrije Groenten en fruitveiling zullen geen doorgang vinden. DE MOEILIJKHEDEN DER VEILINGEN. Zaterdagmiddag is in het Kennemerhotel een vergadering gehouden van de besturen en dircties van alle in Beverwijk gevestigde groenten- en fruitveilingen met den regee- ringscommissaris. den heer F. Valstar. Naar over de toestanden in het veilingswezen en in verband daarmede over de moeilijkheden, waarmede de veilingen te kampen hebben. Het vraagstuk van de centx-alisatie der vei lingen in Kennemerland heeft veiwolgens een belangrijk onderdeel van de besprekingen uitgemaakt. KOMT ER EEN WIELERBAAN. Naar wij vernemen moeten ernstige plan nen bestaan voor den bouw van een wieler baan. Als gelegenheid daarvoor wordt een terrein buiten het centrum der gemeente ge noemd. De Beverwij ksche Wielerclub „Ken nemerland" interesseert zich in bijzondere mate voor deze plannen. KERKCONCERT. Wij vestigen nog even de aandacht op het concert, dat morgen-, Dinsdagavond in de Ned. Bei-v. kerk zal worden gegeven door het Haarlems Dameskoor, dirigente mej. Ida Pij- zel. Verdere muzikale medewerking vei'leenen mej. A. P. Swalve, orgel, en de heeren J. Din- kla en Joh. Klut, viool. De financieele baten van dit concert komen ten goede aan het fonds, dat bestemd is voor de restauratie van het orgel in deze kerk. SANTPOORT F. OSSENWAARDEN. Na een korte ongesteldheid is overleden de heer F. Ossenwaai-den, die i-eeds 23 jaar als verpleger aan het Pi-ovinciaal Ziekenhuis werkzaam was. De afdeeling Santpoort van den Alg. Christ. Ambtenaarsbond verliest in hem een ijverig en bekwaam secretaris. GOED AFGELOOPEN. Zaterdag j.l. werd de heer S. van hier, die op zijn rijwiel de Westlaan kwam uitrijden op den Rijksweg door een auto aangereden. Met een flinken smak werd hij voor den grond ge worpen, maar hij kwam er buitengewoon goed af. Zijn fiets werd echter danig vernield. De oorzaak moet gezocht worden in het feit, dat daar ter plaatse het uitzicht door een grooten stapel steenen zeer belemmerd wordt. (8.43 HOLLAND—AMERIKA LIJN Loehgoil Rotterdam n. Vancouver 13 v.m.) 85 mijl Z.Z.W. van Land's End Blommersdijk Rotterdam n. N. York 13 (1.59 n.m.) 300 mijl Z.W, van Valentia. Delftdijk Vancouver n. Rottm. 12 (n.m.) te Seattle. Binnendijk 13 (n.m.) v. Philadelph. n. Rot terdam HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN Eemland (thuisreis) 13 te LibeFa HET GEBEURDE TE REEUWIJK. BEGRAFENIS CHR. A. H. EBBINGE WUBBEN. 't Was te zien Zaterdagmiddag in Haag dat een bijzonderheid plaats vond. in de Malakkasti-aat, het woonhuis van Chr. a H. Ebbinge Wubben, de zoo tx-agisch gestorven leerling der M. T. S. te Haarlem, hadden zich velen opgesteld om getuige te zijn van het vertrek van den kleinen stoet. De kist was met tal van bloemstukken bedekt, waarbij nog een achttal werd gevoegd, alvorens de droeve tocht aanving. Veie woningen in de nabijheid hadden de gordijnen neergelaten. Voor de begraafplaats was de belangstelling eveneens zeer gx-oot. Aanwezig waren o.m. bestuursleden, direc teur,, enkele leeraren en vele leerlingen der M.T.S..de directeur vaxi de Kon. bibliotheek en vele kennissen en vrienden. In de kapel schaarden de aanwezigen zich eenigen tijd om de baar, terwijl de heer C. Littooy op het orgel twee koralen uit de Mattheus Passioxx speelde. Toespx-aken werden niet gehouden. De kist werd vex-volgens naar het graf ge dragen. Familieleden strooiden bloemen en in diepe ontroering dankte de vader de belang stellenden voor hun aanwezigheid en bewezen sympathie. Het onderzoek. Volgens de „Avondpost" is komen vast te staan dat Chr. A. H. Ebbinge Wubben niet Zaterdag 11 November is verdwenen, doch Zondagmiddag 12 November nog een bezoek heeft gebracht aan een zijner vrienden in de x'esidentie. Een verslaggever van dit blad had het vol gende onderhoud met dezen. Uiteraard interesseerde ons in de eerste plaats het feit, dat deze vriend, die vaak bij het slachtoffer aan huis kwam, van dit be zoek na het bekend worden van de vreese- lijke oxitdekking te Reeuwijk geen mededee- ling bij de politie had gedaan, alhoewel hij er daartegenover toch geen geheim van maakte en ook met de ouders van Ebbinge Wubben er over had gesproken. De heer B. was even wel van oox'deel dat de politie, wanneer zijn verklax-ingen voor het onderzoek van belang geacht mochten worden, zich toch zeker wel tot hem gewend zou hebben voor het geven, van inlichtingen, waartoe hij dan gaarne bex-eid zou zijn. Zondagmiddag 12 November te ongeveer 3 uur was Ebbinge Wubben bij hem gekomen, juist op het oogeniblik, dat de heer G. B. op het punt stond, voor een verjaardagsvisite te vertrekken. Ebbinge Wubben die een rijwiel bij zich had, dat niet zijn eigendom bleek, stelde voor om samen te gaan wandelen. Toen hij vernam, dat de heer B. een bezoek moest afleggen, verzocht hij hem ook zijn fiets te nemen dan konden zij samen er heen rijden. De heer B., die zijn vriend geruimen tijd niet gezien had exi zich dezen middag onmogelijk vrij kon maken zei toen: Weet je wat we zul len doen, jij bent nu bij mij geweest, vol gende week kom ik dan bij jou. Hierop antwoordde W.: Nee, dan ben ik er niet. Toen B. daarop informeerde of hij dan ixi Haarlem bleef, gaf hij eveneens een ontken nend antwoord, doch door direct een ander onderwerp aan te roeren, maakte hij aan verder vragen een einde. De beide jongemannen zijn toen langs een omweg in de richting Rijswijk gereden, waar de heer B. op de Broekslootkade moest zijn. Voor de deur van dit huis heeft hij afscheid van Ebbinge Wubben genomen. Het was toen ongeveer vier uur 's middags. Tot zijn bevreemding had de heer. B. ge zien dat Ebbinge Wubben niet op de Broek slootkade was gekeerd om weer de richting naar de stad in te slaaxi, doch rechtdoor was gereden in de richting Voorburg. Verdere aandacht had hij hieraan toen niet besteed. Van hetgeen er op den fietstocht naar Rijs wijk besproken was, herinnerde de heer B. zich o.a. nog dat Ebbixige Wubben hem zijn nood had geklaagd over zijn maatschappe lijke vooruitzichten. Als ik klaar ben, dan is het nog uiterst moeilijk, om in dezen tijd een baantje te krijgen, had hij in den loop van het gesprek opgemerkt. Daar de heer B. in de meening verkeerde dat W. als naar gewoonte den Zaterdag en Zondag bij zijn ouders had doorgebracht, had hij geen reden aan Wubben te vragen waar hij van daan kwam. De vraag welke zich thans naar voren dringt is deze Waar is Ebbinge Wubben Zaterdagmid dag gebleven, nadat hij aan het Hollandsche Spoorstation afscheid van zijn vriend en studiegenoot C. Bouwhuis had genomen, en waar heeft hij den Zaterdagavond, den nacht en den Zondagmorgen doorgebracht? Wat betreft de expresse-brieven, die W. regelmatig uit Dexi Haag in Haax'lem ontving, wordt vernomen dat het Rotterdamsche parket aan deze kwestie veel belang hecht en dan ook ondei-zoekt. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN MAANDAG 16 APRIL Thalia Bioscoop: De Jantjes, 7 en 9 uur. Bioscoop de Pont: „Duivelskunstenaars" en „Morgen begint het leven". DINSDAG 17 APRIL Thalia Bioscoop: „De Jantjes" 7 en 9 uur. Bioscoop de Pont: „Duivelskunstenaars" en „Morgen begint het leven". AGENDA TE HAARLEM Hed e n: MAANDAG 16 APRIL Schouwburg Jaxisweg. „In Pyjama". 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „My Weakness". 815 uur. Rembrandt Theater: „De Prins harer droomen." Op het tooneel: Georg Wong Ccmp. 7 en 9.15 uur. Palace: „Hartsgeheimen". Op het tooneel: Prof. Frijdberg. de groote violist. 7 en 9.15 u. Frans Halsmuseum. Tentoonstelling werk van leden van „Kunst zij ons Doel". 10-4 uur- DINSDAG 17 APRIL StadsschouwburgKunst aan het V fk Viool-avond Henry Merckel. Aan den vleugel Felix de Nobel. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6