HET NIEUWE AVONDBLAD Uit het jaarverslag der Reedersvereeniging. Prestaties 19e JAARGANG No. 139 DINSDAG 17 APRIL 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeiingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE KET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnéa van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: ƒ2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.— bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000,— bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. •Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN. Maatregelen in verband met de malaise. Monopolie der bevoorrechte exporteurs op Frankrijk een nadeel voor het reederijbedrijf. m het jaarverslag over 1933 van de Ree dersvereeniging wordt een uitvoerig hoofd stuk gewijd aan de maatregelen in verband niet de malaise. Allereerst wordt gereleveerd het verschijnen van het rapport Rij kens, waarvan o.a. gezegd wordt, dat het vanzelf spreekt, dat er beschouwingen in voorkomen waarmede belanghebbenden het in sommige opzichten niet of niet geheel eens zijn; de hoofdzaak is de samenvatting in twaalf con clusies van de maatregelen, die door de Com missie noodigd worden geacht voor het her stel van het bedrijf. Er wordt op gewezen, dat bij aandachtige beschouwing van deze twaalf conclusies blijkt, dat het hier allemaal gaat om maatregelen, die door het bedrijf als zoo danig niet kunnen worden tot stand gebracht dan met medewerking en steun van de over heid, d. w. z. dat aan het bedrijf niet ten laste wordt gelegd het verzuimen van maat regelen, die door het bedrijf zelfstandig had den kunnen worden genomen en dat dus hiermede nu het woord is aan de Regeering om zich te beraden in hoeverre zij. bereid is de totstandkoming van de gewenschte maat regelen te bevordren en daaraan den noodi- gen regeeringssteun te verleenen. Actie voor verbetering der bedrijf stoestanden. Ofschoon gedurende de eerste helft van het jaar de behartiging van sommige be langen schijnbaar eenigszins op den achter grond is geraakt, tengevolge van al hetgeen met de staking verband hielde is de actie Voor verbetering van de bedrijf stoestanden toch niet stopgezet, zoo vervolgt het jaar verslag. In de eerste plaats mag er daarbij op wor den gewezen dat onophoudelijk bij de Regee- ring is aangedrongen op maatregelen, dat niet langer vreemde visch via Holland naar het buitenland kon worden doorgezonden, ten koste van de aan Nederland toegekende contingenten. Deze maatregelen waren alleen doorvoer baar met medewerking van de betrokken bui- tenlandsche Regeeringen, maar tenslotte is het de Regeering toch gelukt met Frankrijk tot' een regeling te kome| waardoor aan dit euvel een einde werd gemaakt en toen later de 'contingenteering door Engeland aan de orde kwam, is door de Reedersvereeniging on middellijk verzocht thans van stonde aan te bevorderen, dat ook Engeland zich aan den zelfden regel zou houden. De Regeering heeft aan dit door tusschen- komst van de Af deeling Visscherijen aan haar gerichte verzoek gevolg gegeven en zulks met goeden uitslag, zoodat zich bij de contingenteering door Engeland niet heeft herhaald het groote nadeel,- dat ten aanzien van den invoer in Frankrijk en België, de Ne- derlandsche visseherij heeft moeten lijden. Helaas is evenwel per 1 Juni, overeenkom stig artikel 2 van het betrekkelijke Kon. Besluit, tevens ingevoerd een wijziging in de toewijzing der consenten voor den invoer van fijnviseh in Frankrijk, tengevolge waarvan deze consenten voor een belangrijk deel kwa men in handen van enkele bepaalde hande laren, waardoor de mededinging uit de markt werd weggenomen en waardoor die bevoor rechte handelaren een monopolie verkregen, waarvan zeer ten nadeele van het reederij bedrijf een intensief gebruik is gemaakt. Reeds bij de bespreking,, die aan de invoe ring van dezen maatregel voorafging (28 Mei 1933), werd door het Bestuur er de aandacht op gevestigd dat hiervan groote nadeelen voor het reederijbedrijf, en speciaal voor de zoo genaamde kustbocten te wachten waren en dat de prijs, in het bijzonder van de export tong, zeer zou worden gedrukt. Van Overheidszijde meende men echter, dat dit gevaar denkbeeldig was, doch werd tege lijkertijd de toezegging gedaan, dat wanneer dit onverhoopt toch mocht geschieden, van Regeeringszijde onmiddellijk in het belang van het bedrijf zou worden ingegrepen. Helaas moest het Bestuur reeds op 3 Juni d.a.v. zich opnieuw naar den Haag begeven met de klacht, dat het gevreesde reeds toen werkelijkheid was geworden, dat bevoorrechte exporteurs exorbitante winsten maakten en de besommingen der kustbooten zoo werden gedrukt, dat alleen met verlies kon worden gevaren. Deze klacht werd in den Haag onmiddellijk als juist erkend en toezegging werd gedaan, dat maatregelen zouden worden getroffen om in den nood te voorzien, maar hoewel nadien vele malen, zoo mondeling als schriftelijk en behoorlijk gedocumenteerd, klachten zijn in gediend en aangedrongen is op het nemen van maatregelen, bestond op 31 December 1933 de per 1 Juni geschapen toestand nog ongewij zigd, was er nog geen verbetering in uitzicht i en stond het bovendien te vreezen, dat ook voor den export van grove visch naar Frank rijk het bedeelde artikel van het Kon. Bes1 zou worden toegepast. Men hield zich daarbij steeds aan Artikel 2 van dat besluit, waarbij de rechten der ex porteurs worden verzekerd, maar daarbij werd geen uitvoering gegeven aan de bepalingen in betzelfde besluit, waarbij de rechten der ree- ders als aanvoerders of producenten worden gewaarborgd. De contingenteering van vreemde visch Onder de aangelegenheden, die verder veel overleg met de Regeering hebben vereischt, moet in de tweede plaats worden genoemd de in- en aanvoer van vreemde visch in Neder land, die het noodzakelijk maakte telkens weer op de Regeering een beroep te doen om te komen tot contingenteering, naar het voorbeeld in andere landen reeds sinds en kele jaren gegeven. Tengevolge van de staking kon gedurende dien tijd te dien aanzien van de Reedersver eeniging geen kracht uitgaan, omdat het plaatselijk bedrijf toen niet kon voorzien in de behoefte aan versche zeevisch, maar toen de staking was opgeheven word met verrieuw- de kracht in Den Haag op dozen noodzakelij - ken maatregel aangedrongen, te noodiger waar gedurende de staking de vreemde in- en aanvoeren ontstellend hoog waren geworden en een absolute belemmering vormden voor een regelmatige uitoefening van eigen be drijf. Toch heeft ook hier het bedrijf nog een geruimen tijd in afwachting moeten le ven en tenslotte het getal varende schepen nog weer moeten inkrimpen. Uit den aard der zaak was toch na de staking bij de reederijen een sterke drang om tot hervatting van de visseherij over te gaan en zoo klom het getal varende schepen in begin November zelfs tot 89 stoomtrawlers. De groote in- en aanvoer van vreemde visch, nevens andere crisisomstandigheden als ach teruitgang van den export, dwongen echter reeds zeer spoedig weder over te gaan tot bovengenoemde inkrimping. Intusschen was in October de uitnoodiging gekomen voor eèn bespreking met de Commis sie Spanjaard, waardoor een beter uitzicht op contingenteering ontstond. Gelukkig bleek toen in deze voor IJmuiden belangrijke da gen overeenstemming ten aanzien van dit vraagstuk tusschen reederij en handel moge lijk te zijn en kon een gezamenlijk advies worden uitgebracht, waarbij partijen slechts ten aanzien van een enkel onderdeel een klein verschil hadden. Dit gaf hoop op een goed resultaat. Het bovenbedoelde advies hield in een con tingenteering van den invoer op de basis van 50 pCt. van den gemiddelden Invoer van 1930 en 1931 en een aanvoer op de basis van 75 pCt. (Vischhandel 100 pCt.) van den aanvoer gedurende diezelfde jaren. In December kwam de beslissing, waarbij tot contingenteering besloten was, af en hoe dankbaar de bedrijfskringen daarvoor ook waren, was er toch een teleurstelling, dat in- en aanvoer beide waren bepaald op 100 pCt. en dat niet over het gemiddelde van de jaren 1930 en 1931, waarvan vooral het laatste reeds sterk in het teeken van de crisis stond, maar over het gemiddelde van 1930, 1931 plus het voor ons buitengewoon nadeelige jaar 1932, zoodatterwijl de gelegenheid tot uitoefe ning van het bedrijf voor eigen vloot tot be neden de 50 pCt. was gedaald, de vreemde in- en aanvoeren op een meervoud van de nor male jaren bleven toegestaan. Dat dit in de kringen van handel en ree derij met leede oogen werd aangezien behoeft geen betoog, maar de hoop werd nu gekoes terd dat waar thans het beginsel der contin genteering was aanvaard, de mogelijkheid niet uitgesloten zou zijn op den duur tot scherpere contingenteering te geraken. KERKELIJK LEVEN. Ds. R. J. v. d. Meulen heeft een plan ont worpen welk plan inmiddels door den Kerke- raad is goedgekeurd, tot het aanschaffen van verschillende voorwerpen voor een Bijbelsch museum, welke voorwerpen zullen moeten dienen als leermiddelen bij het catechetisch onderwijs Tjonge, wat een krachtprestaties, Levert men op 't stukje grond, Waarop eens, wel lang geleden, Mijn poëtisch wiegje stond. Willy, vreemd genaamd den Öuden, Zwemt de honderd meter baan, Sneller dan wie ook ter wereld, Van de dames welverstaan. Holland vond den weg naar Rome, Via Ierland, vol gevaar, Maar met elf paar sterke heenen, Speelde men het prachtig klaar. En de derde krachtprestatie, Die de andre twee nog slaat, Is het nieuw conversie-record Van den Nederlandschen Staat. Als u dit niet op één lijn stelt Met den hoogsten vorm van sport, Schiet u toch in uw waardeeröng Voor dit „gulden" spel tekort. Al is dit geen amateursport Ook al gaat het slechts om geld, Als een staal van leening-krachtsport Mag dit toch met eer vermeld. Wat de voetballers en Willy Ons vertoonen, is niet ruis, Maar geen hunner, die tenslotte, Als de Staat zoo.... lenig is, P. GASUS, KINDER-MEIFEEST. Naar het „Meicomité" ons mededeelt, wordt ook dit jaar voor kinderen der modern ge- organiseerden en leden van de V.A.R.A. een kinder-Meifeest gehouden. Woensdagmiddag 18 April zullen van 35 uur op het land naast den Stationsweg de kinderdansen worden ingestudeerd en ver volgens iederen Woensdag van 35 uur en iederen Zaterdag van 24 uur. Aan het feest kan worden deelgenomen door kinderen van 613 jaar. Men kan zich opgeven bij mevr. Dekker, Wassenaerstraat 55, mevr. Luppens, Tromp straat 175, mevr. Holtus, Eikenstraat 3 en mevr. Hartog, Tuinderstraat 79. CHRISTEL. BESTURENBOND. Het programma voor den feestavond van den Christel. Besturenbond, die a.s. Woens dagavond in het R.K. Vereenigingsgebouw, Mahustraat met medewerking van „Wilhel- mina" gehouden zal worden ziet er alleszins aantrekkelijk uit. Om haJf acht vindt de ontvangst en begroeting plaats van burge meester Ramlbonnet. Na opening van den voorzitter den heer J. v. d. Burg en een in leidend woord van den heer J. de Jager, voorzitter der vaandelcommissie, vindt de onthulling van het vaandel plaats door den burgemeester. De heer K. Kruithof, voorzitter Chr. Nat. Vakverbond zal een rede houden; verder vindt de vertooning plaats van de film: „Achter de wolken schijnt de zon". LOWESTOFT GAAT VOORUIT. De opbrengst van de trawlervisscherij in Lowostoft gedurende de maand Januari was 8000 meer dan in Januari 1933. Over Fe bruari waren de cij-fers nog al veel gunstiger. De aanvoer van trawlvisch be droeg in genoemde maand 27762 cwts. ter waarde vail 60.305 tegen 21833 cwts. ter waarde van 42668 in Februari 1933. Voor de eerste twee maanden is er dus reeds een vermeerdering van niet minder dan ruim 24,000. CHR. GYMNASTIEKVER. „QUICK". De propaganda-uitvoering van de Chr. Gym nastiekvereeniging „Quick, directeur de heer Chr. F. G. Smit, welke oorspronkelijk was vastgesteld op 23 Maart j.l. doch in verband met het overlijden van de Koningin-Moeder moest worden uitgesteld, is thans vastgesteld op Vrijdag 20 April a.s. Medewerking wordt verleend door leden van de gymnastiekvereenigingen D.O.S. en Olyunpia. De uitvoering vindt plaats in het Patro naatsgebouw. „REDT IJMUIDEN". Middenstand zal een beroep doen op de Regeering. TEEKENT HET ADRES! In de thans onder auspiciën van Mussolini dro;ug h moerassen is na Littoria een tweede stad aan het verrijzen. Zij zal Sabaudia heeten. Het bestuur van de Centrale der Midden- standsvereenigingen in de gemeente Velsen heeft dezer dagen in Kennemerhof een ver gadering gehouden in verband met den noodtoestand in het trawlvisscherijbedrijf en de nevenbedrijven. Aangezien deze noodtoe stand diep ingrijpt in alle kringen der bevol king, niet het minst in die van den handel- drijvenden middenstand werd besloten, het initiatief te nemen tot een gezamenlijke po ging der inwoners, een spoedige en krach tige hulp van de Regeering te verkrijgen. Het volgende adres zal t. z. t. aan de Re geering worden verzonden: Geven met den meest verschuldigden eer bied te kennen: lo. de Centrale der Middenstandsvereeni- gingen in de Gemeente Velsen, waarbij aan gesloten de Winkeliers- en Handelswreeni- ging „Groot IJmuiden", de Vereeniging van Winkeliers en Ner ing-d oem dan „iWijkeroog", de Winkeliersvereeniging „IJmuiden-OoislÖ", de RK. Hanze en de Chr. Middenstands-ver - eeniging te IJmuiden, 2o. allen die verder dit adres medeonder- teekenen, dat de noodtoestand in het vissclierijibe- drjjf dermate zijn weerslag doet gevoelen in het geheele bedrijfs- en particuliere leven van IJmuiden, dat bijna geheel op de zeevis- scherij is aangewezen, dat van een algemee- nen noodtoestand moet worden gesproken, zoo onder den handeldrijvendeii midden- stand, als onder hen die in het bedrijf werk zaam zouden moeten zijn, maar daarin thans geen of onvoldoende gelegenheid to't arbeid kunnen vinden of op andere wijze direct of indirect bij het bedrijf zijn betrokken en dat, wanneer niet spoedig en doeltreffend wordt ingegrepen, niet alleen de geheele trawlvis- scherij te IJmuiden ten gronde zal gaan (voor zoover dit niet' reeds het geval ils) maar de geheele stad IJmuiden in ellende en ar moede gedompeld zal worden. dat, geoordeeld naar de gedane pogingen, blijkbaar van de zijde van het bedrijf alle middelen zijn aangewend om de Regeering tot medewerking en onmisbare steunverlee- ning te bewegen, zonder dat hieraan ook maar eenig gevolg is gegeven, dat, zooals bij informatie is gebleken, nog steeds geen verruiming is verkregen voor den export van visch naar het buitenland en dat met name de onduldbare maatrege len door de Belgische Regeering getroffen, onverzwakt ten nadeele van de Nederland' sche visseherij gehandhaafd blijven. dat ook blijkbaar de contingenteering voor den invoer van vreemde visch in Nederland geen daadwerkelijke hulp biedt, omreden de contingenten aan het buitenland, met name de Scandinavische landen, toegestaan te hoog zijn, dat aan de verzoeken inzake wijziging van de bestaande regeling waarop consenten voor den uitvoer van fijnviseh naar Frankrijk worden verstrekt, tot dusver geen gevolg ils gegeven, hetgeen veel ontstemming wekt, te meer waar nu ook voor de grove visch dit stelsel is ingevoerd, waardoor de handel op buitengewone wijze wordt gedrukt en voorts reeders, zoowel als opvarenden van vislschers vaartuigen financieel ernstig worden bena deeld, met als gevolg, dat boot na boot moet worden oipgelegd, groote groepen van ar beiders aan den steun moeten vervallen en de verarming van IJmuiden zienderaogeni toeneemt, dat' naast de beoordeeling van het hier- bovengenoemde, zoo mogelijk ook rekening ware te houden met hetgeen in het Rapport van de Commissie Rij kens wordt opgemerkt omtrent datgene, dat alleen met medewer king van het Rijk zou kunnen worden tot tstand gebracht, opdat daadwerkelijke hulp aan dit bedrijf geboden zal worden, hetgeen slechts zal kunnen medewerken tot het voortbestaan van den hancïeldrij venden middenstand en belangrijke groepen, zoowel van reeders als ook uit de arbeiderskringen. Dat zij daarom zonder zich aan eenige overdrijving schuldig te maken Uw geëer biedigd College met ernst en klem verzoeken „Redt IJmuiden". Op ons kantoor kan men teekenen. Wij maken belangstellenden er op attent, dat men het adreis op ons kantoor kan tee kenen. Wij achten het van groot belang, dat het adres als het over ca. 14 dagen wordt verzonden, voorzien is van duizenden hand- teekeningen. VEREENIGING VAN VRIJZ. HERVORMDEN. JAARVERSLAG OVER 1933. In het jaarverslag over 1933 van de Ver eeniging van Vrijzinnig Hervormden IJmui- den-Oost wordt herinnert aan de komst van een eigen voorganger en aan de opening van het „eigen centrum" in het huis Ekster- laan 3. Gedurende 1933 werden 26 kerkdiensten ge houden, nl. 16 ochtend en 11 avonddiensten. Hiervan vervulde de voorganger Dr. H. Fa- her 17 preekbeurten. Het gemi-rldeM aortal leerlingen der Zon- gsschooi bedroeg 50, Verder woeden gememoreerd de gehouden lezingen en de cursus van Dr. Faber over '„Vraagstukken van dezen tijd". Het ledental der vereeniging steeg tot 187 op 31 December 1933. SANTPOORT HET CONCOURS VAN „SOLI DEO GLORIA" Zooals we onlangs reeds mededeelden, lag het in de bedoeling van het harmonie-ge zelschap „Soli Deo Gloria" ter gelegenheid van zijn 25-jarig bestaan in dit zomerseizoen een nationaal concours te organiseeren. Het aantal inschrijvingen is echter onder de verwachtingen gebleven, zoodat het uit voerend comité thans definitief besloten heeft het concours niet te laten doorgaan. Het comité is echter nog niet ontbonden. Het ligt in de bedoeling in het najaar nog eens bij elkaar te komen en dan de mogelijk" heid van het organiseeren van een concours in 1935 onder de oogen te zien. BAZAR. Door een comité, dat zich ten doel stelt, gelden bijeen te verzamelen voor den bouw van een tribune op het „Santpoort"-terrein. wordt op 20, 21, en 22 April een bazar ge organiseerd in „Zomerlust". De heer J. P. Nijssen, wethouder onzer gemeente, zal Vrij dagavond den bazar openen. SANTPOORT—LEONIDAS (2—2). Voor de rust stond het spel op geen hoog peil; het was dan ook geen wonder, dat de verdedigingen herhaaldelijk zegevierden, zoo dat de rust met 0—0 inging. Na de rust vlotte het in beide voorhoedes beter; het duurde dan ook niet lang, of Leo- nidas scoorde. (0.1). Direct hierna maakte Ninaber gelijk. Beide partijen scoorden hierna nog eenmaal, zoo dat de strijd met 22 eindigde. VELSEN PERSONALIA. De heer J. Teitsma, voorzitter van de ge» westelijke afdeeling Noord-Holland van „Patrimonium" is herkozen als lid van het Werkliedenverbond „Patrimonium". EEN DUITSCH BLUNDERTJE. DE VERBODEN BLADEN. Een Nederlandsche ingenieur, wiens even eens Nederlandsche firma op het moment een belangrijke order ter uitvoering aan een Duitsche fabriek heeft, vertoeft in den laat- sten tijd in Duitsehland om bij die uitvoering tegenwoordig te zijn. Herhaaldelijk reist hij heen en weer, en zoo gebeurde het dezer dagen weer eens dat hij voor de Duitsche douane verscheen. „Hebt u iets te declaree- ren?" „Niets", zei de Hollander lachend, „be halve dat ik hier de Haagsche Post heb". Dit ontstellende weekblad is. zooals men weet, in Duitsehland verboden. Het mag dus niet ingevoerd worden. De Hollander gaf, met zijn „declaratie", blijk dit te weten en gewil lig te aanvaarden. Niettemin kreeg hij, tot zijn verbazing, ten antwoord dat hij straf baar was wegens het in-zijn-bezit-hebben van „het rose weekblad met den aardigen in houd". „Strafbar! Achtung! Wir können Sie einsperren!". De Hollander reageerde hierop met de ongeloovige verbazing, die in dit land een van haar populairste uitingen vindt in het nationale kernwoord: ,.Nou moe!" Van zooiets had hij nog nooit gehoord. Enfin, hij hoorde het dan nou. Men liet hem zijn naam en adres opgeven en arresteerde hem voor dezen keer niet, maar als het nog eens ge beurde kon hij rekenen op gevankelijke me deneming en opberging door den ijzersterken arm. Als klant-van-Duitsehland was hij extra- verontwaardigd, en na zijn aankomst op de Duitsche fabriek had men daar heel wat moeite om hem af te brengen van zijn plan, het land voorgoed den rug toe te keeren. Wij vermelden het geval ter instructie voor diegenen, die mochten meenen dat zij correct zouden handelen als zij tot de Duit sche douane bleven lezen in Nederlandsche bladen, rose of niet ,wier inhoud men in Duitsehland niet aardig vindt, en ze daarna „deklarierten". Het mag niet. Het is straf baar. 't Beste schijnt, dusdanige lectuur aan de Nederlandsche douane cadeau te geven, bij wijze van afscheidsgift, of haar vlak vóór de grens uit het portierraam te laten zakken. Wordt het langzamerhand misschien noo dig de grenzen door heusche strepen te gaan aangeven? In tegeltjes uitgevoerd, bijvoor beeld? Het zou misschien als werkverschaf fing kunnen dienen voor een klein aantal der millioenen slachtoffers van tolmuren enz. En deze tijd is waarachtig mal genoeg zelfs voor zóóiets! STOOMTREILER BIJ OPORTO VERGAAN. 10 OPVARENDEN VERDRONKEN. LISSABON, 16 April (V.D.) Buiten de haven van Leixoes nabij Oporto is een stoom- treiler ten gevolge van een reusachtige golf gekapseisd. Slechts twee leden der bemanning konden worden gered. De overige tien ver dronken.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1