1 BEVERWIJK. Aftreden van minister Verschuur. BONTE AVOND VOOR DE WERKLOOZEN. Zooals wij reeds berichtten, zal Donderdag avond in het Luxor Theater een zoogenaam- den „bonten avond" worden gegeven, tot be sluit van de „wintercursussen. welke werden georganiseerd door de Commissie voor ont wikkeling en ontspanning van werkloozen. De directie van het Luxor Theater heeft het gebouw belangeloos afgestaan. Omtrent de samenstelling van het programma ver nemen wij dat de heer P. Cloeck als confe rencier de leiding van den avond op zich zal nemen, terwijl hij tevens zal optreden met levensliedjes. De bekende plaatselijke humo rist, de heer G. Spanjaard, zal zich doen hooren in eenige karaktervoordrachten. Ver volgens verleent ook het Dubbel Mannen- kwartet De Vereenigde Zangers zijn medewer king. Een tooneelgezelschap uit Uitgeest zal een komisch éénbedrijfsspel opvoeren. Het muzikale gedeelte wordt verzorgd door het Klein Orkest van de K.O.V. De commissie is voornemens ongeveer 250 toegangsbewijzen tegen 10 cent beschikbaar te stellen vor belangstellenden. Een eventueel batig saldo van dezen avond zal ten goede komen aan de kas van het cur suswerk. In de pauze zal de trekking plaats heb ben van de verloting, die door de commissie werd georganiseerd. ders 27, reizigers 1, chauffeurs 8, kellners 2 lijnwerkers 1, winkelbedienden 2, schippers 1, incasseerders 2. kantoorbedienden 7, losse ar beiders 64, werksters 3, boekbinders 1, totaal 233 (238). Heemskerk: Betonvlechters 3, betonwer kers 2, grondwerkers 11, opperlieden 5, schil ders 1, timmerlieden 3, landarbeiders 22, chauffeurs 1, kantoorbedienden 1, losse ar beiders 18, totaal 67 (64). JAARVERSLAG VAN DE „VEREENIGING VOOR VREEMDELINGENVERKEER DE METER GELICHT. Een inwoonster van deze gemeente kwam dezer dagen tot de ontdekking, dat het slot van den electriciteitsmeter was verbroken en dat het geld uit het daarvoor bestemde busje was verdwenen. De politie heeft een onder zoek ingesteld. BEVOLKING. In gekomen: P. M. Kleverlaan, spoorwegwerker. Graaf wijkstraat 54, van Wijk aan Zee en D. J. Cats, Zeestraat 65, van Zaltbommel. H. Huisman, Zeestraat 65, van Zaltbommel. J. J. Schellevis, bloemist, Leliestraat 20, van Wijk aan Zee en Duin. M. Scheerman, dienstbode, Breestraat 21, van Castrlcum. A. Scheerman, dienstbode, Nieuwstraat 13, van Castricum. O. G. Rösner, plakker, Strick van Linscho- tenstraat 31, van Amsterdam. P. Klumper, filiaalhouder, Breestraat 64, van Haarlem. J. C. Houtkooper, stuurman, Vondellaan 49, van Amsterdam. A. Th. A. Hartong, Zeeweg 90, van Zutphen. Wed. J. Schaap, Dr. Schuitstraat 47, van Apeldoorn. A. Kamps, landarbeider, Kloosterstraat 22, van Ulestraten. M. van Essen, slager, Koningstraat 85 a, van Wijk aan Zee en Duin. J. Mulder, verpleegster, Vondellaan 13, van Kampen. A. K. van Rijn, zonder, Grensstraat 23, van Haarlem. E. E. Neumann, Heemskerkerweg 48, var Wijk aan Zee en Duin. M. Hafner, religieuse, Kees Delfsweg 3, van Den Haag. E. T. J. van As, zonder, H. Burgerstraat 14. van Den Haag. Ver trokken: G. Hommes, zonder, naar Uitgeest, Kleis 24. H. Sas, chauffeur, naar Amsterdam, G. Flinkstraat 43 II. M. Punt, dienstbode, naar Ridderkerk, Schallikerd. F 41. J. Hartog, reiziger, naar Wijk aan Zee en Duin, C. Matersweg 60, K. van Hesselingen, fabr. arb., naar Velsen, De Lumeystraat 26. N. H. F. Rikaart, zonder, naar Medem- blik, Slootdorp. Slootw. 7. L. G. Eschauzier, landarb., naar Haar lemmermeer, Sloterweg 596. E. L. Schreuder, brievenbest., naar Wijk aan Zee en Duin, Tulpenlaan. DE WERKLOOSHEID. De werkloosheid komt voor in onderstaande vakgroepen: Bever wijk: Drukkers 3, betonvlechters 3, betonwerkers 6, marmerbewerkers 2, marmer polijsters 2, grondwerkers 35, metselaars 7, opperlieden 7, spoorleggers 1, timmerlieden 13, houtbewerkers 3, kuipers 1, stoffeerders 1, kappers 1, schoenmakers 3, bankwerkers 4, carrosseriemakers 2, handlangers 3, koper- en blikslagers 3, lasschers 2, loodgieters 2, machi nisten C, machinedrijvers 1, metaalbewerkers 3, monteurs 3, plaatwerkers 1, smeden 2, sol- deerders 2, stokers 7, voorslaanders 1, bakkers 2, sigarenmakers 16, sorteerders 5, slagers 1, landarbeiders 26, teekenaars 2, ehauffeurs 7, expediteurs 1, kellners 1, winkelbedienden 3. schippers 2, incasseerders 4, kantoorbedienden 4, lose arbeiders 119, dienstboden 6, werksters 4, glas-in-loodzetters 1, voegers 1, totaal 337 (vorige week 344). W ij k aan Duin: betonvlechters 1, beton werkers 1, grondwerkers 34, metselaars 1, op perlieden 8, schilders 1, steenhouwers 1, stu- cadoors 1, timmerlieden 8, houtbewerkers 1, kappers 1, bankwerkers 10, electriciens 3, han- langers 4, klinkers 2, koper- en blikslagers 4, lasschers 1, loodgieters 2, machinisten 4, ma chinedrijvers 2, metaalbewerkers 7, monteurs 2, plaatwerkers 2, sigarenmakers 4, landarbei In de jaarlijksche algemeene vergadering der V. V. V- werd het jaarverslag van den Secretaris uitgebracht. Daaraan ontlee- nen wij: Er kan worden verklaard, dat de oprich ting van de V. V. V. inderdaad een waar schijnlijk te lang gevoeld gemis heeft aange vuld, althans tracht aan te vullen, want weliswaar worden onze bemoeiingen met verscheidene zaken steeds talrijker, wel gaat men zich over het algemeen meer en meer om inlichtingen van allerlei aard tot het Secretariaat wenden, toch zal er nog heel wat moeten gebeuren, om onze V. V. V. op liet peil te brengen, waar wij allen onge twijfeld haar zoo graag zouden zien. Fi- nancieele overwegingen spelen in dezen op gang een overwegende rol. Alles wat de V. V. V. doet kost geld, zelfs veel geld. De con tributie is heel laag gesteld, zoodat' he<t be stuur steeds naar middelen moet om zien, om de noodige fondsen bijeen te krij gen. waaruit het eigenlijke werk van de V. V. V. moet worden bekostigd. Maar tenslotte vormen toch de bijdragen der leden de ba sis, waarop bij den verderen uitbouw van ons werk moet kunnen worden gesteund. Hieruit moge blijken dat een aanzienlijk ledental noodzakelijk is en het mag als een dringen de wensch worden beschouwd dat onze ver- eeniging in de nabije toekomst inderdaad zal mogen worden „de V. V. V. van allen en voor allen!" Op 9 November 1932 werd de V. V. V. op gericht na een daartoe op uitnoodigïng van een Comité van voorbereiding gehouden ver gadering. Herinnerd wordt aan de gehouden ten toonstelling voor Handel en Industrie- Deze tentoonstelling was, ondanks den ongunst der tijden voor de jonge vereeniging een succes. Het ledental breidde zich ook uit. De verkregen gelden konden ten deele worden aangewend voor het organiseeren eener campagne, waarbij Beverwijk nog eens weer op den voorgrond werd geplaatst als centrum van de aardbeienteelt in de streek midden-Kennemerland. Een folder, welke ge durende (3e aardbeiencampagne in grooten getale werd verspreid propageerde de voor treffelijkheid van de Beverwijksche aard beien en verstrekte tevens de adressen van een vijftal tuinders, op wiens gronden de sappige vruchten in den meest verschen staat konden worden geconsumeerd en van res taurants, waar toeristen het begeerde pro duct op meer comfortabele wijze konden con sumeer en. Ongetwijfeld was deze actie als experiment zeer geslaagd te achten. Welis waar was het bezoek aan de tuinen niet druk omdat de velden nu eenmaal buiten het cen trum en op eenigen afstand van den grooten verkeersweg zijn gelegen, maar dit was in primo ook niet de bedoeling en werd niet verwacht. In ieder geval was bereikt, dat de naam van onze plaats onder duizenden oogen paren was gebracht en dat v-ele toeristen in de daarvoor aangewezen restaurants te Be- vewijk hadden verwijld. De betrokken res taurants-houders hebben in de aan deze ac tie verbonden kosten bijgedragen. Vervolgens heeft de V. V. V. zich bezig gehouden met de beplanting van de openbare gazons. Zij kreeg de beschikking over bloem bollen, die ingevolge de saneeringisbepalin- gen voor vernietiging bestemd waren. De schoolkinderen hebben de beplanting van het C. H. Moensplein verzorgd. Zij deden dat met groote animo onder toezicht en leiding van de permanente commissie van de V. V. V. voor de beplantingen. Het gemeentebestuur 'toonde door zijn aanwezigheid belangstel ling in het streven van de V. V. V.. om mede te werken aan een behoorlijk aanzien van de gemeente. Ook het bedrijf van de Openbare Werken met zijn directeur, den heer G. K- de Bie aan het hoofd, verdient alle hulde voor den krachtigen steun in deze zaak aan de V. V. V. verleend. Op 3 April 1933 werd het secretariaat ge vestigd in het perceel Breestraat No. 28 ei terzelfder tijd telefonisch aangesloten onder nummer 2250. Dat was een feit van beteeke- nis, want van toen af wa-s het secretariaat, dat langzamerhand de allures van een „V. V. V." bureau gaat aannemen, gemakkelijk bereikbaar. Op de „Beverwijksche hoogtijdagen", met name den Koninginnedag' en den Harddra verijdag is het secretariaat voor vreemdelin gen een bron voor inlichtingen. Dit alles moge u er van doordringen, dat onze V.V V. belangrijk werk doet voor de plaatselijke ge meenschap. Het bestuur van de V. V. V. wordt ge vormd door de heeren Mr. A. Moens, voorzit ter, F. R. C. Rijkens, tweede voorzitter, Joh. N. Tromp, secretaris, W. J. Lubbers, tweede secretaris, H. A. J. J. v. d. Bergh, penning meester, D Koster, tweede penningmeester J. H. Bremmers, H. J. de Groot, W. de Groot. J. Knipper, F. A. van Loenen. N. J. Out, G. W. P. Stoutenbeek, F. H. Teunissen, A. v. d. Wel, F. Pleeging, en H. C. van der Colk. In den loop van het jaar was de heer D. Koster wegens vertrek naar het buitenland genoodzaakt als bestuurslid te bedanken. VEILING AARDENBURG. Beverwijk 16 April. Spinazie per kist 1835 ct. Sla per kist 6080 ct. Postelein per last f 1-25f 1.40 Rabarber per bos 26 ct. Raapstelen per bos 45 ct. Asperge I dik wit per bos 83 ct Asperge II d. bl. per bos 45 ct. Radijs per bos 35 ct. Pieterselie per bos 45 ct. Selderie per bos 35 ct. Prei per bos 3—11 ct. Bloemkol I per stuk 2528 ct. Bloemkool II per stuk 1416 ct. Witlof per kilo 610 ct. Aardbeien per doosje 1624 ct. Komkommers per stuk 8 ct. Roode kool per stuk 510 ct. Gele kool per stuk 514 ct. GEEN STAKING IN HET LOODGIETERSBEDRIJF. BEMIDDELINGSVOORSTEL AANVAARD. Naar wij vernemen, hebben beide partijen, betrokken bij het dreigend conflict in het loodgietersbedrijf. het voorstel van den Rijksbemiddelaar aanvaard. De nieuwe loo- nen zullen met ingang van 21 April worden betaald. 3EEN KUNSTMATIGE WERKVERRUIMING. Het 60 millioen-plan een begin. BEDRIJFSLEVEN MOET ZICH AAN GEWIJZIGDE INTERNATIONALE OMSTAN DIGHEDEN AANPASSEN. VERDERE CRFDIETFN IN HET VOORUITZICHT. HET NIEUWE SPOOR IN DE AFFAIRE-PRINCE. VEEL MATERIAAL BRENGT HET NIET. PARIJS, 16 April. (V. D.) Te oordeelen naai de tot nu toe bereikte resultaten van het on derzoek der nieuwe sporen in de moordzaak- Prince schijnt het, dat de hoop der politie weer teleurgesteld zal worden. Het verhoor van den Zondag gearresteerden Bruneau, die beweerd heeft, dat hij industrieel is en aan de Italiaansche grens den moordenaar van Prince heeft neergeschoten, heeft geen grond gegeven voor de onderstelling, dat deze daad van Bruneau, die trouwens nog bewezen moet worden, in eenig verband staat met de zaak- Prince. Men acht 't niet uitgesloten, dat Bru neau de geheele geschiedenis verzonnen heeft en in dronkenschap vertelde om interessant te zijn. Het eenige tastbare resultaat van het verhoor is, dat men heeft vastgesteld, dat Bruneau noch industrieel noch garage-eige naar is, uitsluitend leefde van uitkeeringen, die het Amerikaansche echtpaar Watson hem verstrekte, en verschillende twijfelachtige „zaken" met leden der Parijsche onderwereld heeft gedaan. De bandiet Torre, die veel onrust onder de Corsicaansche bevolking teweegbracht, is thans, evenals zijn collega André Spada, gearresteerd. Verschenen is de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp inzake het crediet van 60 millioen voor werkverruiming. De regeering komt daarin met beslistheid op tegen de voorstellen als zouden in het thans aan hangig gemaakte wetsvoorstel plannen zijn belichaamd welke reeds een jaar te voren in uitzicht zouden zijn gesteld. Ook werpt de regeering van zich het ver wijt van eenige leden als zou de voort gaande verarming van het Nederlandsche volk in de hand worden gewerkt door de poli tiek, welke ten aanzien van de gemeenten is gevolgd. De regeering merkt verder op, dat zij met haar ontwerp niet uitsluitend beoogt door uit voering van een aantal openibare werken de werkloosheid tijdelijk te doen verminderen, maar tevens de aanpassing van het geheele bedrijfsleven aan de gewijzigde internationale omstandigheden te bevorderen en daarmede ook het herstel van het budgetaire evenwicht in de hand te werken. Daarom heeft zij het wenschelijk geacht het ontwerp zóó snel in te dienen als haar in verband met de budgetaire positie des lands verantwoordelijk scheen. Verlaging der productiekosten De regeering is uiteraard van meening, dat verlaging der productiekosten niet uitsluitend moet worden verkregen door loonsverlaging, maar zooveel mogelijk ook door verminde ring der vaste lasten. Dat zij naar vermogen in deze richting werkzaam is, bewijst o.a. ae dezer dagen tot stand gekomen conversie op groote schaal van de Nederlandsche staats schuld. Ook de regeering is van oordeel, dat ver beteringen in de organisatie van het bedrijfs leven door de verschillende bedrijfstakken zelf tot stand zullen moeten worden gebracht al zal de Overheid daarbij eventueel de hel pende hand moeten bieden. Door de hypotheekbanken is de vereischte medewerking toegezegd ter verkrijging van bouwcrediet voor goedkoopen woningbouw tegen een in verhouding tot de rente der pandbrieven zoo laag mogelijk berekenden rentevoet. Bleef het wetsontwerp beperkt tot kunst matige werkverruiming, dan zou het nut slechts van tijdelijken aard zijn. Daarom is van een plan als het onderhavige alleen dan een blijvend nut tot vermindering van de werkloosheid te verwachten, indien het tevens wordt gebruikt om op zoo ruime schaal als mogelijk is een aanpassing van 't bedrijfsleven te verkrijgen aan het internatio nale peil der productiekosten. Aan een verbetering van den economi- schen voorlichtingsdienst is de regeering reeds geruimen tijd werkzaam. Het zwaartepunt ligt hierbij in een geleidelijke reorganisatie van het Dep. van Economische Zaken en in een verbetering in de consulatieve berichtgeving alsmede van de propaganda in het buiten land. De regeering zal tot verlaging van huren meewerken door in samenwerking met de ge meenten zoowel den bouw van goedkoope arbeiderswoningen te bevorderen, als huren van bestaande woningen, waarvoor Rijk en emeente alleen het risico loopt, te verla gen. Met de besturen der twee grootste ge meenten is de regeering ter zake bereids in onderhandeling. Wat den nieuwbouw betreft, zal deze samenwerking tusschen het rijk en de ge meente verkregen moeten worden doordat van rijkswege een nieuwe tweede hypotheek ling in het leven wordt geroepen, terwijl de gemeente geschikt bouwterrein zal moe ten leveren tegen aannemelijke prijzen en ook op een ander gebied tot verlaging dei- kosten zal moeten meewerken. Het ligt in de bedoeling enkele werken meer in het bijzonder te bestemmen voor de jeugdige werkloozen. Meerdere credieten Het aangevraagde bedrag van 60 millioen is te zien als een eerste credietaanvrage voor „werkverruiming". Slaagt deze eerste poging dan zullen, naarmate de omstandigheden het noodig maken en de leeningscapaciteit 't ge„ doogt, verdere credieta an vragen voor dit doel worden gedaan VON HORTHY ZIEK. BOEDAPEST, 16 April (V. D.) Rijksbestuur, der Von Horthy ligt sedert Vrijdag met gri€D te bed. Vandaag is het eerste, bulletin om- treilt zijn toestand gepubliceerd. De patient maakt het al beter, doch heeft nog volkomen rust noodig. Sinds 1929 deel der regeering uitgemaakt. Gezondheidsredenen nopen tot heengaan. Indische reis van dr. Co lijn gaat niet door. Naar wij gisteren nog in een deel onzer op lage konden melden, heeft de minister van Economische Zaken, mr. T. J. Verschuur om gezondheidsredenen aan de Koningin zijn ontslag aangeboden. Mr. Verschuur, die in 1886 is geboren, be gon zijn maatschappelijke loopbaan ais redacteur van De Maasbode, welke functie hij zeven jaar heeft vervuld. Vervolgens was hij van 1919—1928 voorzitter van den Raad van Arbeid te Breda. In het derde kabinet-Ruys de Beerenbronck nam hij in 1929 zitting als minister van Ar beid, Handel en Nijverheid en na 1 Mei 1932, bij de wijziging van den naam van zijn departement, als minister van Economische Zaken en Arbeid. Als minister van Econo mische Zaken is hij overgegaan in het tweede ministerie-Colijn. Minister Verschuur heeft door de crisis een zware last te torsen gehad. 0-">'°kend groot is het aantal wetsontwerpen, dat onder zijn bewind tot stand is gekomen. Bij de debatten in de Kamer bleek steeds, dat hij de stof uitermate goed beheerschte. Deze bewinds man heeft een taak te vervu'Vi welke zoo zwaar is geweest, dat zijn gezondheid er tenslotte onder lijden moest. Reeds bij het optreden van het twepde kabmet-Coliin had hij zich willen terugtrekken, doch ondanks de medische waarschuwingen liet hij zich nogmaals door den persoonlijken aandrang van dr. H. Colijn vinden om de portefeuille van Economische Zajcen te aanvaarden. In verband met de ontslagaanvra.ee van minister Verschuur zal de voorgenomen reis van dr. Colijn naar Indië niet doorgaan. De gezondheidstoestand van minister Verschuur. Omtrent den gezondheidstoestand van minister Verschuur verneemt het persbureau Vaz Dias, dat de minister drie weken onder behandeling geweest is van dr. A. Geesink. een Operatie is echter niet noodig geworden. Ofschoon aanvankelijk een niersteen op een afstand van een viertal centimeters van de blaas verwijderd was, is het door veelvuldige inwendige behandeling na Röntgenologïsche opnamen gelukt den steen lager te brengen. Eindelijk is Maandag dr. Geesink er in ge slaagd langs instrumenteelen weg een be langrijk deel van den steen weg te nemen, waarna op den zelfden dag nog de rest van den steen is gevolgd. Op advies van zijn geneesheeren moet minister Verschuur, die c*oor kolieken en de behandeling zeer vermoeid is, gedurende ge- ruimen tijd rust nemen. De heer Verschuur zal zich voor herstel van gezondheid naar Royat in Frankrijk be- SCHEEPVAART BERICHT EN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Statendam New York n. Rotterdam 19 5 n.m. te Plymouth verwacht. Narentha Rotterdam n. Vancouver 14 te Curagou. Rotterdam 15 n.m. van Bermuda te New York. Beemsterdijk, Rotterdam n. New Orleans 14 te Houston. Lochgoil, Rotterdam n. Vancouver 13 8.43 n.m. 235 mijl Zuid van Valentia. Dinteldijk, Vancouver n. Rotterdam 15 n.m. te Liverpool. Breedijk 14 van New York n. Rotterdam. Lochkatrine Vancouver n. Rotterdam 13 te Los Angeles HOLLAND—OOST-AZÏë LIJN. Serooskerk (uitreis) pass. 14 Perim. Gaasterland thuisreis IS van Kobe. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Grootekerk thuisreis 13 te Londen. HALCYON LIJN. Maasburg, Rotterdam n. Narvik 14 2.18 n.m. 220 mijl Oost van Wiek. Rozenburg, Vlaardingen n. Spezia 15 (10.48 v.m. 70 mijl O. van Niton. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk thuisreis 16 n. Duinkerken via Antwerpen Rietfontein uitreis 16 van Mombassa. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland uitreis p. 15 Dungeness. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles, Trimidad n. Havre 14 (12 midd.) Ulysses, Rotterdam n. Tanger 15 (12.27 n.m"- 35 mijl Z.O. van Niton 100 mijl N.W. van Ter- ceira. Ajax 15 van Aalborg te Amsterdam. Ariadne 14 van Catania te Venetië. Bennekom 15 van Chili te Amsterdam. Ceres 14 van Vourla te Kymassi. Deucalion 15 van Genua te Savona. Fauna 15 van Setubal te Lissabon. Euterpe, Amsterdam n. Bordeaux p. 14 Dungeness. Ganymedes 15 6.15 n.m. van Amsterdam te Hamburg. Hebe, Stettin n. Amsterdam p. 16 (7 v.m.) Brunsb. Hercules 15 van C onstan tza te Stamboul Hermes 15 van Hamburg te Amsterdam. Merope, Rotterdam n. Gibraltar p. 14 April Beachy Head. Oberon 14 van San Juan P.R. n. Mayaguez Orestes 14 van Patras te Piraeus. Orion Valencia n. Rotterdam 15 van Gi braltar. Poseidon 15 van Hamburg te Amsterdam. Saturnus Amsterdam n. West-Indië p. 15 (7 v.m.) Azoren. Simon Bolivar 15 van Hamburg te Amster dam. Trajanus Alexandrië n. Amsterdam 14 van Gibraltar. Vesta 14 van Pto Vecchia n. Tarragona. Alkmaar, Chili n. Amsterdam 14 te Tal- cahuano. Aurora 16 van Bari te Catania. Pluto 16 van Amsterdam te Gothenburg. Orpheus 15 van Kopenhagen te Danzig. Amazone 16 van Setubal te Malaga. Calypso 16 van Rotterdam te Amsterdam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone 13 van Buenos Ayres n. Rotter dam. ROTTERDAMSOHE LLOYD. Blitar uitreis p. 15 10 v.m. Pantellaria. Kota Agoeng uitreis 15 6 v.m. te Padang. Kota Baroe uitreis p. 15 2 v.m. Kaap del Armi. Kota Pinang thuisreis 15 12 miad. van Port Said, 15 5 n.m. te Genua verwacht. Sitoebondo thuisreis 14 April van Belawan Kota Nopan thuisreis 16 van Singapore. Kertosono Batavia n. Rotterdam p. 16 12 midd. Ou ess ant. Buitenzorg, Batavia n. Rotterdam 16 11 v.m. te Havre vertr. 17 n.m. Palembang Batavia n. Rotterdam p. 16 8 v.m. Finisterre. Baloeran thuisreis p. 16 Perim. Indrapoera uitreis 16 van Gibraltar. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Marnix van St. Aldegonde thuisreis 17 6 v.m. te IJmuiden en 10 v.m. te Amsterdam verwacht. Poelau Bras uitreis 14 van Genua. J. P. Coen 15 van Batavia te Amsterdam. Poelau Laut 15 van Amsterdam te Batavia. Tawali Amsterdam n. Batavia 15 te Sabang Johan van Oldenbarnevelt Amsterdam n 3atavia 15 te Sabang. Chr. Huygens Batavia n. Amsterdam 15 v. Sabang. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Memmon Japan n. Rotterdam 16 van Aden Polyphemus Amsterdam n. Japan en Liver- Perim. Atreus 13 van Dairen n. Java en Liver pool. Bendoran Dairen n. Rotterdam p. 10 Gibraltar. Diomed, Japan n. Rotterdam 14 van Shang hai. Melampus Batavia n. Amsterdam 15 van Belawan. Troilus Batavia n. Amsterdam 15 van Port Said. AANGEKOMEN. 16 April; Rhein s.s. Hamburg. Trave m.s. Kobé. Harraton s.s. Tyne. Prowess m.s. Londen. Brunla s.s. Oslo. Polglon s.s. Port-Talbot. Calypso s.s. Rotterdam. VERTROKKEN. 16 April: Broughty .s. Londen. Anna s.s. Rotterdam. Astarte ss. Bremen. Aalsum s.s. Rotterdam. Trave m.s. Rotterdam. Kolenaanvoer. Het Britsche stoomschip „Harraton' is van New-Castle aangekomen met een lading steen' kolen voor de Hoogovens.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6