Vluchtige indrink Dwars door Afrika per Automobiel. Het uniform als „Nationale "Dracht Het was alles wat onverwachts en vluchtig. Een stem door de telefoon: „Of je tijd hebt om even mee naar Berlijn te rijden". En het antwoord: „Natuurlijk, wanneer gaan we weg?" Het bleek dat ik nog op mijn dooie gemak den trein naar Utrecht kon halen, vanwaar we dien middag vertrokken in de richting van de Duitsche grens, die we na veel pech met de gesloten spoorweg-boomen bereikten (een bijkomstigheid, die ons in de juiste stemming bracht voor de vele onbe waakte spoorwegovergangen aan de andere j zijde van de grens). Bij de Duitsche douane ontwikkelt zich een zwaarlijvige discussie over een blik benzine, dat we veiligheidshalve voor den nachtelijken tocht in reserve hebben. De logica van zooiets moet het afleggen tegen de onverbiddelijke wet, die douane-ambtenaren opdraagt in voerrechten op benzine te heffen. Tenslotte leggen we ons neer bij de bevrijdende oplos sing, ons voorgelegd door den man die veel aanstalten maakte om het bedrag van di invoerrechten op 10 liter benzine uit te re kenen (een bezigheid welks extra inspanning hem zeer onaangenaam was)we deponecren onze dierbare reserve bij de Hollandsche douane om het daar op den terugtocht weer op te pikken. In dat halve uur op de eenzame douane-post maken we voor het eerst ken nis met de begroetings-ritus in Hitler's Duit sche Rijk: een kort armgebaar vergezeld van een „Heil Hitier", gevolgd door een stevigen handdruk. En er is iets zoo komisch in deze correcte en hoogst ernstige uitvoering van het ritueel door vier volwassen menschen in een klein steenen douane-huisje ver van de woelige wereld vandaan, dat we onze aan wezigheid bijna pijnlijk gaan vinden, zóó alsof je een vader op het toegewijde spelen met het spoortreintje van zijn zoon had be trapt. Dan begint de rit door veel dorpjes en wat kleine stadjes, en steeds weer vangt het auto licht patrouilleerende S. A. mannen, over den weg gespannen doeken met Nationaal Socia- listischè leuzen, en steeds weer rijden we door een Adolf Hitlerstrasse", waaruit we opma ken dat dit eenvormige naambord een be langrijke industrie op zijn naam moet heb ben staan. We kunnen slecht overweg verwend als we zijn door de Hollandsche A. N. W. B.-borden met de Duitsche zwart op gele richtingwijzers, die voorzien zijn van pijlen, waaraan je niet dan met groote moei te kop en staart kunt onderscheiden. We vra gen een keer den weg aan een in een blauwe cape gehulden „Schupo", die met een goe- digen herdershond aan den ingang van een klein plaatsje op wacht staat. Tusschen het luidruchtige S. A. bruin met beenkappen, tusschen de stoere koppelriemen en de hel- roode armbanden met diepzwart hakenkruis, staat hij als een plaatje uit een vriendelijk verleden, als een curiositeit bijna met al het ingeslapene van een curiositeit. Onze vraag doet hem verbijsterd nog een keer ontwaken, zijn hond jankt zachtjes. Met heel zijn vroe gere indrukwekkende autoriteit wijst hij ons de juiste richting. Zijn hond spitst de ooren. Dan wordt hij weer standbeelden twee S. A. jongens die ferm den hoek om komen wandelen, loopen hem bijkans den stoep af.. Maar dat was alles nog maar een voorspel voor de groote fanfare: Berlijn. Zondagmorgen om zeven uur worden we gewekt door trommels en marschmuziek. Uit het raam kijkend zie ik in de vensterruiten aan den overkant een ontelbare massa voor- bijmarcheerende bruine beenen weerspiegeld. Groote vrachtauto's zwenken den hoek om, beladen met vlaggenzwaaiende, zingende S. A.-horden. En als dat zoo eenige uren voort duurt informeer ik bij een agent (die er zelfs in Berlijn met hun krijgshaftige helmen erg goedaardig zijn gaan uitzien, en als het ware alleen nog maar bij overlevering voortbe staan) waar dit alles naar toe gaat. Hij ant woordt somber: „Wie? De S. A.? Weisz ich viel". Op een toon die in gedachten doet in vullen: Och, die marcheeren immers steeds. Op den hoek van de straat staan drie zeer welgevulde heeren in donkerblauwe uniform met een lange rij veelkleurige medailles over de oppervlakte hunner borst gespannen, waar van een Hollandsche bioscoopportier afgunstig zou watertanden. Ze staan stram in de hou ding bij het voorbij marcheeren van iedere nieuwe bruine colonne en brengen den groet en zeggen Heil Hitler met diepe stem. „Mensch. siehst du wohlgenahrt aus". zegt een voorbijkomende vriend en klopt één van de drie vol lof op den schouder. Die begint schuddend te lachen en wijst op de voorbij trekkende troepen: „Ah, jetzt kommt Deutsch- land heran!" Zijn lachen wordt luidruchti ger en hij vertelt, dat hij tegenwoordig iede ren dag zijn haar moet laten knippen, omdat anders zijn gasmasker niet past.Wat de algemeene hilariteit van het viertal opwekt. Overal wordt gecollecteerd. Overal wordt van de voorbijgangers steun gevraagd. Steun voor de werkloozen, maar vooral steun voor den opbouw van het militaire apparaat. Om geen twijfel te laten collecteert men in bom men ,kan men op de drukke punten der stad zijn penningske offeren in groote imitatie- vliegerbommen. Tot zelfs op de Internationale Autotentoonstelling dringen zich collectes van dien aard aan u op. En men ontziet zich niet, daar waar men uit den aard der zaak veel vreemdelingen kan verwachten, militai- ren-met-stormhelm hun verzoek om een bij drage tot u te laten richten. Natuurlijk niet: dit land is er trots op, dit land toont met glorie hoe men zich inspant om de militaire strijdkracht weer op te voeren. Het is geen toeval dat op deze tentoonstelling zoo wei nig aandacht werd gegeven aan carrosserieën en zooveel werk was gemaakt van motoren en vrachtwagens. Ge hoefde slechts een blik te werpen op de S. A .jongens die overal be- geerig prutsten aan motoren, snuffelden aan constructies, op wagens klommen, machines probeerden ge hoefde vooral maar eens te letten op den teederen trots waarmee vrou wen met hun man, hun S. A. man, zich in het publiek vertoonden (er waren erbij wie het uniform voor 't eerst de „m a n" in hun man suggereerden), om te weten dat de oude Duitsche militaire geest zich weer strekt en weer rekt, en iederen dag meer de harten ver overt. Waar ge komt, waar ge loopt worden u pamfletten in de hand gedrukt, die ieder op vallend zorgvuldig opvouwt en in zijn zak steekt. Nationaal-socialistische propaganda, maar ook hier weer militaire propaganda in de eerste plaats. Een oproep van Goering om de Duitsche sportvliegers te steunen, om met vrijwillige bijdragen de uitbreiding daarvan te bevorderen, nu het verdrag van Versailles een militaire luchtvloot verbiedt. „Das Dcut- j sche Volk muss ein Volk von Fliegern wer den". Elders reikt men een pamflet uit waar in de maatregelen voor afweer van luchtaan vallen worden opgesomd: het zoeken van een geschikte schuilplaats, het opruimen van brandbare boel op zolders, voorbereiden van materiaal om ramen en deuren mee te dich ten, het vervangen van hout door ijzerwerk, het aanwezig hebben van water en blusch- apparaten. enz. enz .Het wordt alles heel dichtbij gebracht, het wordt alles heel duide lijk gezegd, het wordt alles heel openlijk ge prezen. Er zullen er velen zijn, die thans in Duitschland zwijgen, maar diegenen, die spreken, spreken duidelijke taal. Die spreken aan de stamtafel met het hakenkruis embleem in het midden, over nieuwe model len gasmaskers, over het Derde Rijk en den Opbouw van Duitschland die groeten el kaar met een luidruchtig „Heil Hitler", die trekken je aan je jasje, en geven je een dui delijk onderhoud onder vier oogen, als je een pamfletje ongelezen weer weggooit, zelfs je verklaring, dat je al een dergelijk pamflet in je zak had stuit hun woordenvloed niet en al leen de mededeeling dat je buitenlander bent doet hen tenslotte knorrend van hun "er- dere strafpredikatie afzien; die marcheeren in drommen, die exereeeren, die zingen het Horst Wessellied en zwaaien vlaggen, die rij den vol medailles in groote open wagens, die geven een in burger gekleed Hollander een beklemd gevoel, waaruit alleen zijn humor hem redt. Want het is tenslotte niet zonder humor als een deftige dame in bontmantel en de hotelknecht elkaar groeten met hetzelf de slappe handgebaar en een Heil Hitier toe- wenschen. het is niet zonder humor als een „wohlgenahrte" Duitseher van omstreeks vijftig probeert zijn weelderig lichaam in het sportieve S. A. uniform te persen, met geen ander dan een uitpuilend resultaat en een pet-met-stormband laat rusten in de plooien van zijn nek. De zon schijnt als we Berlijn weer uitrij den, terzijde van de Avus-baan exereeeren ijverige jongemannen, ons voorbij rijden drie vroolijk wippende Hanomagjes, door de Duitschers zoo treffend „freundliche On kels genoemd, omdat ze als het ware vrien delijk knikken met hun korten snuit. De zon en het feit dat we weer de natuur inrijden, brengt ons in zoo'n goede stemming, dat we, zelfs niet meer onder de meewarige blikken lijden, van allen die ons zwaarbewimpeld voor bijrijden en ons, zoo zonder een enkel ha kenkruis-vlaggetje, bepaald sjofeltjes vin den HANDEL IN ERKENNINGSKAARTEN Op de groentenmerkt alhier schijnt een levendige handel te worden gedreven aardappel-erkenningskaarten. Van bevoegde zijde verzoekt men ons er de aandacht van de koopers dezer kaarten op te vestigen, dat zij zich op de hoogte dienen te stellen of deze kaarten wel op hun naam kunnen wor den overgeschreven. Verwacht wordt, dat het koopen deze erkenningskaarten zeker tot te leurstellingen zal leiden. SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL De plaatselijke afdeeling van den RjK. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphaël" houdt Donderdagavond te ha'ff acht in het gebouw der K. S. A. een alge meene ledenvergadering. D. O. K. OP DE KAMPIOENSWEDSTRIJDEN Vr. Benzinestations en Hotels midden in de Woestijn Sinds 's menschen heugenis heeft de ka meel het monopolie gehad van goederen- en menschentransport door de Sahara. Trouw heeft hij de .menschen gediend, zoo trouw, dat hem de eerenaam van „het schip der woestijn" werd toegekend. Thans schijnt zijn Rijk voorbij te zijn, schijnt het, dat de men schen zijn diensten niet meer noodig zullen hebben, schijnt het, dat de kameel tenslotte uitsluitend als decoratie voor de locale sfeer zal worden benut. De automobiel, het ver voermiddel dat in de meer moderne streken het paard den weg naar de zoölogische tuinen heeft doen inslaan, heeft thans de Sahara toegankelijk gemaakt voor den modernen toerist. E enmoeilijke tocht? Geen sprake van. De reis van de Middellandsche zee naar Tim- boektoe kan den toets met tochten naar ver schillende plaatsen in Europa met glans doorstaan, aldus schrijft de K. N. A. C. naar aanleiding van een artikel in het Engelsche blad „The Motor". Aan de route zijn hotels gelegen op regel matige afstanden en midden in de Sahara vinden we op een plaats, welke 650 K.M. van de dichtst bij gelegene verwijderd is, een compleet benzinestation met pomp. Langs den weg zijn verder tal van benzinestations gelegén. welke benzine uit bussen leveren. Tot Mei is het de beste tijd voor een tocht van Tanger, Oran of Algiers (de drie Afri- kaansche havenplaatsen aan de Middelland sche Zee) naar Timboektoe. Maar Timboek- toe behoeft het eindpunt niet te zijn van de autoreis. Men kan verder gaan en frika ook van West naar Oost tot Mombas (aan den Indischen Oceaan) doorkruisen Indien men van Algiers vertrekt (deze plaat is gemakkelijk van Genua of Marseille uit te bereiken) rijdt men door bergterrein (Kleine Atlas) naar de woestijn Laghout. Van hier tot Ghardaia komt men door een streek, welke alleen in het droge seizoen t-oegaankelijk is, maar heeft men eenmaal Ghardaia berekt, dan is men uit zijn isole ment bevrijd. Op regelmatige afstanden vindt men langs den weg grootendeels goed ge outilleerde pleisterplaatsen, waar olie en ben zine kan worden ingenomen. Na ongeveer 320 K.M. te hebben afgelegd, bereikt men El Golea, waar hotels een aangename rust plaats kunnen bieden. Van El Golea rijdt men over Fort Mac Mahon (220 KM.) Tlmmimoon (240 K-M. en Adrar (200 K.M.) naar Reggan (160 K.Men hier begint men aan den eigenlijken „Trans Sahara tocht". In deze plaats, gelegen aan den Noordrand van de Sahara, is alles er op ingesteld om den aanstaanden woestijntocht voor te bereiden. Het Hotel der Cie. Trans- saharienne zorgt er voor, dat men in goede conditie den tocht kan aanvaarden, want het is geen kleinigheid, welke den automobilist te wachten staat, een tocht van 1300 K.M. door de woestijn. Eenmaal onderweg zal men verstomd staan over de geweldige service, welke de Cie Trans- saharienne tot in het hartje van de Sahara weet te geven. Het vertrek uit Reggan wordt dadelijk na vertrek draadloos bekend gemaakt aan het volgend station, in dit geval Bidon 5. Indien de wagen niet binnen een redelijken tijd al daar aankomt, wordt den toerist van hieruit een wagen tegemoet gezonden, teneinde even- tueele hulp te kunnen verleenen. Ook kan men van Reggan uit tegen een matig bedrag een b.egeleidende auto mede krijgen. De route gaat over harden grond, is uitstekend aange geven, zoodat indien men vroeg op pad gaat, de 520 K.M.tot Bidon 5 gemakkelijk in één kan worden afgelegd. Hier vindt men een soort kampeerplaats, welke is ingericht op nachtverblijf en tevens servicestation voor de automobiel is. De volgende plaats ligt weer 350 K.M. verder en heet Tabankort Camp. Ook hierheen wijst de weg zich vanzelf. De trip gaat voor den volgenden dag gaat tot Gao (430 K.M.) en loopt over groote af standen -niet over harden grond. Na ongeveer 210 K.M. te hebben afgelegd, kan men rechts afslaan naar Timboektoe. Doet men dit niet, maar rijdt men rechtdoor, dan bereikt men Gao, gelegen aan de rivier de Niger. Ook hier zorgt de Cie. Transsaharienne voor het com fort van den automobilist. Voor zoover er nu nog van een weg sprake is, is het een slechte; men moet niet opzien tegen eenig pionierswerk, wil men tenslotte Niame dat eveneens aan de Niger gelegen is bereiken. Hier verlaat men de rivier om den zeer goeden weg te volgen, die Niame met Dogandoutche verbindt. De weg is verder goed tot Birni-n'-Konni. Een tamelijk goede weg is in aanleg tusschen Madaoua en Madari. Tus schen Madari en Katsina passeert men de grens van Nigeria. Van de grens tot Kano (160 K.M.) loopt een goede weg. Het volgend gedeelte van den tocht is niet gemakkelijk. Het loopt van Kano naar Maidagari; ver scheidene overtochten met veerbooten zijn hier noodzakelijk. Voorts zal er talrijke ge-l deelten, waar men genoodzaakt is door het mulle zand te rijden. In Maidugari vindt men alles in orde gemaakt, teneinde den toerist weer op zijn verhaal te doen komen en hem in staat te stellen, de noodige voorbereidin gen te treffen voor de volgende étappe. In de allereerste plaats moet hij er voor zorgen te telegrafeeren naar Fort Lahmi, op dat daar alles in gereedheid kan worden gebracht om auto en personen over de Sjaririvier te helpen. Fort Lahmi is Zuidelijk van het Tsaadmeer gelegen. Hier heeft men het gebied van Franseh Equatoriaal Afrika betreden. Hoewel de prijs der benzine deze plaats nu niet bepaald laag is gesteld, men toch genoodzaakt hier te tanken, daar het volgende laadstation (fort Archem boult) eerst na 400 K.M. wordt bereikt. De hierna te volgen weg loopt over Kapo. Fort Crampel, Fort Sibout naar Bambari en is in goede conditie. Over Fouroumbla bereikt men Bangassou aa nde grens van den Belgischen Congo. Men is nu tot op 4 graden den evenaar genaderd, maar passeert dezen voorloopig nog niet. Een mooie weg loopt naar Buta, tusschen welke plaats en Stanley ville (1 graad N.B.) talrijke rivieren moeten worden overgesto ken. De afstand van Stanley ville naar Mara- bassa bedraagt ongeveer 525 K.M. Weer moet men ettelijke rivieren oversteken, maar he+ loont de moeite, want een schitterende tocht staat nog te wachten. Na Mambassa komt men in een berg achtig terrein met scherpe bochten en sterke dalingen en stijgingen, tot men het plateau van Iruma bereikt. Hier Is een goed hotel. Nog 100 K.M. en men heeft het Albertmeer bereikt. Een stoomboot, welke iederen twee den Zaterdag van de maand vaart, brengt den toerist in 15 uur naar den overkant. Hier bereiken we Butiaba in het protectoraat Oeganda. Een prachtige weg voert den auto mobilist naar Kampala aan het Victoriameer, met een goed hotel en garages. Langs den Noordkant van het meer bereikt men Jinga, vanwaar het nog 160 K.M. is naar Tororo. Intusschen is men in de Kenia Kolonie aangekomen, waarvan de Oostelijke grens gedeeltelijk door den Indischen Oceaan wordt gevormd. Goede wegen voeren in deze kolonie naar Nairobo, ten Zuiden van den aequator gelegen. Langs gemakkelijken wegen bereikt men tenslotte Mombas, aan den Indischen Oceaan gelegen. De K.N.A.C. maakt reizigers, die dezen tocht gaarne eens zouden willen ondernemen, er op attent, dat de noodzakelijk is, goede voor bereidingen te treffen. Gaarne zal bovenge noemde vereeniging alle gewenschte inlich tingen verstrekken. Als algemeene inlichting kan dienen, dat deze toer slechts gedurende eenige maanden van het jaar uitvoerbaar is te achten. Het rijden door de Sahara is tusschen Mei en October verboden. De étappe MaiduguriKano is niet af te leggen tus schen de maanden Mei en October. Reeds hebben een aantal kleine wagens deze trip gemaakt De reis van de Middellandsche Zee naar Mambas bedraagt in totaal ongeveer 9200 K.M. De p. p. c. van D. O. K- schrijft ons: Zondag 15 April hebben drie led-en van D. O. K. deelgenomen aan de kampioenschap pen van Nederland gewichtheffen. In licht gewicht had C. G Tabak aLs ernstige concur rent Kerkhoff uit Breda. Dit was wel de mooiste kamp tusschen deze twee oude be kenden, doch evenals in 1932 en '33 wist Kerkhof! weer beslag te leggen op den titel voor 1934. De uitslagen zijn: 1. Kerkhoff: drukken 771/2. trekken 95, stooten 125, to taal 297 1-2 K.G. 2. Tabak: drukken 75. trek ken 92 1/2. stooten 120. totaal 257 1 2 K.G. Keikhoff bracht het record stooten, dat op zijn eigen naam stond met 122.7 K.G., op 125 KG. Eenige record pogingen van Tabak faalden. A. Burger en C- Vessies kwamen uit in de afd. Zwaar gewicht. Deze heeren -bleken goed getraind te zijn, en waren dan ook eenige punten vooruitgegaan. Burger kon het tegen den sterken Ver- heijen nog niet bolwerken. Vessies daaren tegen wist den kampioen van Z.-Holland en den kampioen van Nederland uit M. B.. die iets te zv/aar was, achter zich te houden. De uitslagen in dit gewicht waren: 1. H. Verhefjen: drukken 102 12, trekken 105, stoo ten 130, totaal 337 1/2 K.G. 2. A. Burger: druk ken 971/2, trekken 92 1/2, stooten 120, totaal 310 K.G. 3. C. Vessies, drukken 80, trekken 90 stooten 115, totaal 285 K.G. Wie den stijlprijs had gewonnen kon nog niet medegedeeld worden, doch wel maken de leden van D. O. K. hierop nog een mooie kans. A.s. Zondag hoopt D. O. K. weer eenige suc cessen te oogsten met de worstelaars. een met een gedeeltelijke lading gasaarde voor de papierfabriek en 2 voor IJmuiden n.l, één met ijs en één ledig. Er vertrokken 8 schepen n.l. 7 van de Hoogovens, waarvan 5 ledig en 2 met ijzer en l met restant-lading van de papierfabriek. SANTPOORT TOONEEL. HEEMSKERK MARIA-CONGREGATIE. De dames van de Mariacongregatie hebben- mooie dagen meegemaakt. Het biduur werd door pastoor Paulussen geleid. Zondagmor gen had de algemeene H. Communie plaats, waarna gemeenschappelijk ontbijt. 's Middags werd een plechtig lof gehouden, waarin de aspirant leden hun opdracht de den. 's Avonds om half acht werd in het R.K. Vereenigingsgebouw een avond voor de ouders gegeven. Vele ouders waren aan wezig. Door de tooneel vereeniging werd opge voerd „Een reuze-idee van mevr. Spijker". TOONEELCLUB „DE VRIENDENKRING". Bovengenoemde club gaf Zondagavond een uitvoering in de concertzaal van Gebr. Dam. De zaal was flink bezet en een accordeon band zorgde bij den aanvang en tusschen de pauze voor afwisseling. Opgevoerd werd „De universeele erfge naam". blijspel in 3 bedrijven. Alle bedrijven werden uitstekend gespeeld en de aanwezigen hebben dan ook danig ge lachen. De hoofdrollen waren in goede han den. Met een gezellig bal werd deze goedge slaagde avond gesloten. VOETBAL. Gisteravond gaf de tooneelvereenigin? V.O.O.T.A.G. in „Zomerlust" een tweede op! voering van „Gebroeders Kalkoen". Ook thans was de zaal uitstekend bezet. Dit bekende blijspel van Gérard Nielen, dat reeds zoovele malen voor het voetlicht is ge bracht, „deed" het ook thans weer bijzonder goed. Ook nu is er weerhartelijk gelachen om de-twee schijnbaar zoo verstokte vrijgezellen die echter plotseling tot over de ooren ver! liefd raken op de nieuwe winkeljuffrouw en zulks duidelijk laten merken ook. Alleen juf. frouw Fientje schijnt er maar niets van te begrijpen, wat tot allerlei dolle voorvallen aan leiding geeft. Gérard Nielen is er in geslaagd in dit blij spel een flinke dosis humor te verwerken, waarvan het voordeel is, dat ze niet zoo ge-' zoch en dientengevolge niet zoo onwaarschijn lijk is. Voeg daarbij dat V.O.O.T.A.G. voor een vlot te en levendige vertolking zorgde, en het is te begrijpen, dat de tweede opvoering een succes geworden is. Veel van dit succes mag op rekening van de „gebroeders", de heeren Langeveld en Ouden dijk, geschreven worden. Kapper en regisseur hadden van beide jonge mannen een paar echte, conservatieve oude manen gemaakt en zij zelf zorgden er voor, dat ze het in hun doen en laten eveneens waren. Kostelijk van uitbeelding waren de „tweegevechten met den mond tusschen beide broeders. En hoe glom vooral de heer Langeveld van zaligheid, toen hij zeker meende te weten, dat juffrouw Fien tje verliefd op hem was! Een woord van hulde aan het adres van deze heeren is zeker op zijn plaats. Na hen noemen we direct Mej. Tini Ouden dijk als juffrouw Fientje. Ze was, die ze wezen moest: een pittig „winkeljuffie" met koop- mansbloed in de aderen, opvallend door ge decideerd optreden. Dit drietal heeft het stuk gedragen. Wat de bijrollen betreft, nog het volgende: Den heer Rings, als Leo Nieuwland, den neef van de ge broeders, vonden we zoolang hij tegenover zijn ooms stond goed, doch zijn sober optreden en zijn eentonig' spreken had in die oogenblikken, waarin hij met zijn verloofde alleen was, moe ten wijken voor wat meer warmte. Mej. Heeremans speelde de op leeftijd zijnde zuster van de gebroeders heel goed, maar mej. Gr. Oudendijk was geen oude huishoudster. Ze was in haar optreden veel te jeugdig. We hebben in „Als de oogen open gaange zien, dat ze een goede kracht is, maar deze rol „laag" haar niet. Tenslotte noemen we nog den heer Alders ale den gezellig dikken rentenier, en Theo de Ruyter, die van het kleine rolletje van Wim de Nijs, den eenigs- zins eigenwijzen jongsten bediende, werkelijk iets goeds maakte. V.O.O.T.A.G. heeft met de „Gebroeders Kal koen" werkelijk een goeden indruk gemaakt. De regisseur, de heer Seller, kan werkelijk te- rveden zijn. DAMMEN. BEVERWIJK MARKTBERICHTEN. Spinazie per kist 1630 cent. Postelein per kist f 1.25. Andijve per kist 70 cent. Raapstelen 100 bos f 2. Radijs 100 bos f 5. Koolrapen per zak 50—80 cent. Wortelen per K.G. 6 cent. Bieten per K.G. 5 cent. Aardappelen, klei, per K.G. 58 cent. Id. zand, per K.G. 8 ceent. Roode kool per 100 f 4f 8. Savoije kool per 100 f 10f 12. Bloemkool per 100 f 8f 26. Uien per kilo 3 cent. Prei per bos 12 cent. Sla per 100 krop f 4f 7. Rabarber per 100 bos f 4—f 6. Pieterselie per bos 10 cent. Selderie per bos 1—2 cent. Apppelen per kilo 2028 cent. Peren per kilo 24 cent. Brusselsch lof per kilo 410 cent. NED. METAALBEWERKERSBOND De plaatselijke afdeeling van den Alg. Ned. Metaal;bewerkersbo[nd zal Donder dagavc#nd haar jaarvergadering houden in het gebouw van den Beverwij kschen Bestuurdersbond in de Wilhelminastraat. In deze bijeenkomst zullen de secretaris en de penningmeester de jaarverslagen uit brengen. Tevens vindt een bestuursverkie zing plaats. A.D.O. I—D.O.S.S. I 7—1. Hoewel de strijd in een zomersche tempe ratuur gespeeld werd, was het spel in de eer ste helft zeer snel. A.D.O. trapt af. Beide doelen komen al spoe dig in gevaar, doch de kansen gaan door bui tenspel verloren, tot dat v. d. Kolk uit een mooien voorzet van rechts in eens keurig doelpunt. Als de A.D.O.-doelman een tijdje later eens ver vooruit schiet, vangt v. d. Kolk den bal op en deze verdwijnt voor de 2e maal in het blauw-witte doel. Direct daarna is het weer v. d. Kolk, die voor de 3e maal het Amsterdamsche doel doorboort. Na de rust neemt A.D.O. weer het spel in handen. Koedijk maakt 40, waarna Doss stevig komt opzetten en het is Kemenade die fraai tegenscoort. A.D.O. werkt zich echter los en uit een schermutseling voor doel maakt de jongste Beentjes er 51 van. De Blauw-witten weten uit een penalty en uit een voorzet van rechts nog tweemaal te scoren. Eindstand 71. A.D.O. 3—V.O.Z. 3 4—1. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Maandagavond werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen 1933-1934 der Haarlemsche Damclub voortgezet, De uitslagen luiden als volgt: Hoofdklasse: P. J. Bijrij wint van J. Wie- lenga; H. G. Teunisse wint van J. van Looij; P. van Eijk remise met J. B. Sluiter Jr. Tweede klasse: F. W. de Pater wint van J. A. Minderhoud. Derde klasse: I. Ravensbergen wint van J. Kuntze; K. Olij wint van J. Klaverstijn; I. Risseeuw wint van J. Merts; J. Zurel wint van w. J. A. Matla; J. J. Groenewoud wint van J. Stammis; M. van Leeuwen wint van Jac. Fr. van Garderen. IJMUIDEN NEUTRALE ZIEKENHUISVEREENIGING De jaarvergadering der Neutrale Zieken- huisvereeniging wordt gehouden op Donder dag 3 Mei in de Polikliniek aan het Konings plein. De agenda bevat behalve de jaarver slagen bestuursverkiezing, wegens aftreding van de heeren Ds. L. W. Erdman, H. Medik en B. Slikkerveer. Verleden jaar besloot de algemeene verga dering den naam der vereeniging te verande ren in Protestantsche Ziekenhuisvereeniging De agenda bevat thans de volgende mede deeling: „In verband met wettelijke eischen kon het bestuur de naamsverandering, waar toe het gemachtigd was, op de wijze, als het goed zou vinden, niet uitvoeren en stelt het voor dit besluit daarom in te trekken. WIELRIJDEN. DE DUITSCHE RENNER RAUSCH GEWOND. HALLE, 16 April (V. D.) Bij de openings wedstrijden op de wielerbaan alhier, heeft een ernstige valpartij plaats, gehad. In de eerste manche over 20 K.M. kwam de stayer Franz Dederichs uit Keulen in een der boch ten te vallen en werd aangereden door den motor van den achter hem rijdenden gang maker Rausch. die eveneens viel. Beiden wer den zwaar gewond naar het ziekenhuis over gebracht ACENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN DINSDAG 17 APRIL Thalia Bioscoop: De Jantjes, 7 en 9 uur. Bioscoop de Pont: „Duivelskunstenaars'' en „Morgen begint het leven." 8 uur. WOENSDAG 18 APRIL Thalia Bioscoop: „De Jantjes" 7 en 9 uur. Bioscoop de Pont: „Duivelskunstenaars" en „Morgen begint het leven." 8 uur. AGENDA TE HAARLEM. Heden: DINSDAG 17 APRIL Stadsschouwburg: Kunst aan het Voflk. Viool-avond Henry Merckel. Aan den vleugel Felix de Nobel. 8.15 uur. VELSEN DE SCHEEPVAART. In de afgeloopen week kwamen voor de havens in onze gemeente binnen 7 zeeschepen waarvan 4 voor de Hoogovens, ni. 2 met erts en 2 om ijzer te laden voor Zweden en Italië, Luxor Sound 8 15 uur. Theater: „My Weakness". Rembrandt Theater: „De Prins harer droomen." Op het tooneel: Georg Wong Comp. 7 en 9.15 uur. Palace: „Hartsgeheimen". Op het tooneel: Prof. Frijdberg. de groote violist. 7 en 9.15 u. Frans Halsmuseum. Tentoonstelling werk van leden van „Kunst zij ons Doel". 10-4 uur. WOENSDAG 18 APRIL Gem. Concertzaal: Concert van het Man nenkoor „Die Spaerne-Sanghei's" met mede werking van Haarlem's Vrouwenkoor. 8 uur. Stadsschouwburg, WilsonspleinTweede voordrachtavond van leerlingen der Muziek school van Toonkunst. 7.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 8