1 BEVERWIJK. AGENDA HEEMSKERK BURGERLIJKE STAND Rochette. De ex-bankier Henri Rochette, die pas weer eens tot drie jaar gevangenisstraf was ver oordeeld, heeft op de publieke tribune in een Parijsche rechtszaal een einde aan zijn leven gemaakt, en het dus met een griezelfilm-sen satie besloten. De overvloed van fllmdraken, die het werkelijke leven tegenwoordig ten beste geeft, bewijst wel dat eenige beperking van dit soort grove Amerikaansche vertoo ning de wereld ten goede zou komen. Niet alleen kinderen, maar ook volwassenen-van- ietwat-wankele-geestesgesteldheid worden er door meegesleept. Goedkoope sensatie is een gevaarlijk artikel. Zooiets als in vroeger tij den want er is niet veel drankmisbruik meer de jenever. Rochette, die zijn loopbaan begon als kellner in de stationsrestauratie van Mclun, en het tot financieel zwendelaar-in-het-groot bracht, was het middelpunt van het groote geldschandaal dat vlak aan den oorlog voor afging. Het is niet mijn bedoeling uw weerzin van dergelijke „helden", die in dezen tijd wel zeer groot geworden moet zijn, nog eens te gaan vergrooten door zijn loopbaan te her denken. Zij was een aaneenschakeling van Hollywood-scenario's, in de erkende Famous Lasky- en Metro-Goldwyn-Mayer-stijlen dan zegt men nog dat de oude „draak" dood is! Het mocht wat. De Twee Weezen wordt niet meer opgevoerd, en Stavisky en Rochette zijn dood, maar in Frankrijk zoeken ze naa~ de Maffia-geheimen, de koning van Roeme nië en zijn maitresse worden met vorsten moord bedreigd, in ons eigen land worden wij wee van de onthullingen en de char mante verhoudingen in het Nijenrode-proces. Jasses. Zouden we niet weer eens een periode van wat meer stijl en goeden smaak kunnen krijgen? Het Rochette-schandaal, anno 19131914, kenmerkte al evenmin zulk een periode. Dit moge een zij het dan schrale troost we zen. Nieuw is de Stavisky-ellende allerminst. Er was twintig jaar geleden óok een com missie van onderzoek uit de Fransche Ka mer, en die diende op 2 April 1914 een rap port in dat de volgende conclusies bevatte: „Betreurenswaard als deze zaak op zich zelf al is, moet zij toch voornamelijk als symptoom als uitermate ernstig beschouwd worden. Zij onthult een kwaad, dat zich reeds door menig ander toeken gemanifes teerd heeft en dat, als de natie er niet stelling tegen neemt, zich zal ontwikkelen en voort woekeren in het gansche politieke en maat schappelijke leven. Dit euvel toont dat de overheid zelf van den rechten weg raakt. Normale, gezonde procedure wordt veron achtzaamd, ja geminacht. De onafhankelijk heid van overigens al te leidzame magistra ten komt in het gedrang. De onmatige in vloed van het geldwezen, zelfs van datgene dat men tot de laagste soort moet rekenen, treedt aan het licht, gelijktijdig met onder linge verwarring in dit geldwezen, in de pers en in de overheidsorganen". Terecht merkt een der Parijsche dagbladen op, dat de parlementaire commissie van on derzoek in de zaak-Stavisky deze conclusie in de twintig jaar oude „Affaire Rochette we1 onveranderd kan overnemen. Het blad gelooft overigens niet dat men er uit af moet leiden dat men voorgoed veroordeeld is tot het or dergaan van financleele schandalen. Het meent dat er wel degelijk krachtige genees middelen te vinden zijn die een blijvende ver betering zullen brengen. Maar daarvoor acht het buitengewoon hardhandige methodes noodzakelijk, die het aanduidt als „gloeiende ijzers", zonder nu bepaald in letterlijken zin de herleving van middeleeuwsche folteringen te beoogen. Jammer genoeg noemt hetzelfde blad wijlen Henri Rochette op een andere pagina „den beroemden avonturier". Wij zullen van de practijken van dit soort lieden nooit verlost raken zoolang zoovelen hunner medemenschen hen beschouwen als „beroemde" avonturier, inplaats van als de platte, grove schurken die zij zijn. Te lui en te beroerd om hard te werken, voorzien van een zekere dosis sluwheid van het laagste allooi en voor 't overige vrij-van-gewetens bezwaren leggen dergelijke exemplaren er zich op toe duizenden slachtoffers te maken onder de menschen die wel hard werken en wel naar de stem van hun geweten luisteren. Gewoonlijk zijn zij half gek van ij delheid en dol op publiciteit, hetgeen weer typisch be wezen wordt door de wijze waarop Henri Rochette tenslotte voor de gevolgen van zijn oplichterijen de wijk heeft genomen. En dan zijn er waarachtig nog menschen te vinden die in hun onnoozelheid dergelijke schoften als „beroemd" bestempelen! Be roemd?.... maar dan zeker alleen bij de stak kers, die toevallig ditmaal ontsnapt zijn, maar gereed staan om de slachtoffers van den eerstvolgenden zwendelaar te worden. Als men in Frankrijk de zaak-Stavisky niet tot een oplossing brengt zal-ie spoedig genoeg in actie zijn. Wellicht is hij, de eerstvolgende „beroemdheid", al bezig R. P. OUDERAVOND VAN SCHOOL 4 Op Maandag J.l. was door de Oudercom- mlssie der Openb Lag. School No. 4 een ouderavond uitgeschreven. Om 8 uur kon het hoofd der school een flink aantal ouders hartelijk welkom heeten. Na een resumé te hebben gegeven van 'tgeen door hem op een vorige oudersamenkomst meer uitvoerig was betoogd, sprak de voorzitter vervolgens over de belangen der leerlingen, die de school met 1 Mei gaan verlaten. Daarna volgden ver schillende mededeelingen over aanvullingen en wijzigingen in het leerplan en over de sterke gruei der school. Vervolgens besprak de voorzitter de keuze der lesstof bij het vak aardrijkskunde en deelde daarbij vele bij zonderheden mede over het Japansche land en volk. In de pauze werd thee en koffie ge serveerd, terwijl met de meeste ouders een praatje werd gemaakt over hun kinderen. Na de pauze demonstreerde de voorzitter het melkonderzoek en werden tal van wetens waardigheden over deze belangrijke vloeistof medegedeeld. Alles op de manier zooals dat ook aan de leerlingen woedt, onderwezen Een hartelijk app'nn- volgde. De heer Sluis, voorzitter der Oudercommissie, sprak een woord van dank en wekte de aanwezigen nog op toch vooral lid te worden van volkson derwijs. Hierna volgde sluiting van dezen aardigen avond. CONCERT IN DE NED. HERV. KERK. Dinsdagavond werd in de Ned. Herv. Kerk een vocaal- en instrumentaal concert ge geven ten bate van het orgelfonds, waaruit de kosten zullen worden bestreden voor de noodzakelijke restauratie van het orgel. Aan dit concert verleenden medewerking het Haarlem's Dameskoor onder leiding van mej Ida Pijzei, mej. A. P. Swaive, orgel en heeren J. Dinkla en Joh. Klut, viool. Het met groote zorg samengestelde pro gramma, dat in de eerste plaats wel de voor name verdienstei; had van niet overladen te zijn, had stellig grootere belangstelling ver diend, dan die welke nu in zoo'n bescheiden mate werd betoond. Het kleine aantal toe hoorders heeft kunnen genieten van goed geschoolden zang van het dameskoor en van goede instrumentale kunst. Mej. A. P. Swalve opende het concert met praeludium en Fuga in e-moll, van Bach. Deze mooie en dankbare orgelmuziek was voor de organiste een niet minder dankbare opgave. Zij wist met de dispositie van dit orgel dat in klankleur vooral in het tong werk onmiddellijk zijn meesterbouwer open baart, een stijlvolle vertolking van een van des Cantors meest geliefde werken te geven. De organiste had bovendien met de „kwa- fèn" van het instrument te kampen, maar voor den scherpen hoorder was dit tevens een propaganda voor het orgelfonds, dat dienen zal tot de noodzakelijke restauratie van het orgel. Ongetwijfeld is deze poging, om het koninklijke instrument, dat gebouwd werd door Christiaan Müller en dat nog al tijd de trots uitmaakt van Beverwijk voor het nageslacht zoo goed mogelijk in goeden staat te bewaren een zeer lofwaardige, welke in breeden kring krachtigen steun verdient. Het Haarlem's Dameskoor heeft voortref felijk gezongen. Het koor is weliswaar klein, maar het is gevormd uit een selectie van fraai stemmenmateriaal. Na een drietal La- tij nsche liederen van Mendelssohn en Mo zart, wiens „Benedictus" wel een bijzondere vertolking genoot, zong het koor met gesoig neerde uitspraak twee composities van Georges Marty gewijd aan de jaargetijden herfst en lente. De fijne, teere compositie „La vierge a la crèche" van C. Franck viel bij zonder op door de groote innigheid, waar mede zij werd gezongen. De heeren Dinkla en Klut, speelden, door mej. Swalve begeleid aan het orgel de zesde Vioolsonate van Corelli, het largo uit het d- 'moll concert van Bach en de achtste sonate van Handel. De beide violisten deden dit met goed stijlbegrip en over het algemeen ook zeer verdienstelijk. De organiste had een be langrijk aandeel in deze uitvoeringen. Mej. Swalve deed zich nogmaals op het orgel hooren in het- andante religioso en het allegretto uit Mendelssohn's vierde sonate. Zij deed dit met fraaie nuanceeringen en welbegrepen registratie. De Haarlemsche dames besloten het pro gramma met „Nachtstilte" en „Sterren hemel" van H. Zagwijn. Ds. C. M. Krijger heeft na afloop den mede werkenden dank gebracht voor het vele schoone, dat zij te genieten gaven. Ook dankte spr. allen, die geijverd hadden voor het totstand komen van dezen avond, in het zonder mevr. Honing, die niets onbeproefd liet om het welslagen van dit concert te ver zekeren. Ds. Krijger wekte zijn toehoorders op ook anderen aan te sporen het nuttige en noodzakelijke werk, dat het orgelfonds be oogt, te steunen. Spr. sloot vervolgens met gebed dezen mooien en genotvollen kunstavond. KOE ONDER DEN TREIN. Dinsdagmiddag heeft de electrische trein van half vier een koe overreden. Het koe beest, dat toebehoorde aan den veehouder Duin was ter hoogte van den Pruimendijk op de spoorbaan verzeild geraakt. Het dier schrok van den aanstormenden trein en liep den docd te gemoet. De trein stopte en moest achteruitgezet worden om van het cadaver bevrijd te worden. Met eenige vertraging kwam de trein te Beverwijk binnen. De restanten van de koe werden naar het openbaar Slachthuis overgebracht. VOOR BEVERWIJK WOENSDAG 18 APRIL Luxor Theater: House". 8 uur. „Boefje" en „International DONDERDAG 19 APRIL Luxor Theater: loozen. 8 uur. Bonte avond voor werk- VOOR VELSEN EN IJMUIDEN WOENSDAG 18 APRIL Thalia Bioscoop: „De Jantjes" 7 en 9 uur. Bioscoop de Pont: „Duivelskunstenaars" ti „Morgen begint het leven." 8 uur. DONDERDAG 19 APRIL Thalia Bioscoop: De Jantjes, 7 en 9 uur. VERGADERING WIT-GELE KRUIS. In verband met de slotvoorstelling van de Stichting „Katholieke Kring" is de jaar vergadering van het Wit-Gele Kruis, welke eveneens a.s. Vrijdagavond in het K.S.A.-ge- bouw zou worden gehouden, uitgesteld, DE BONTE AVOND VOOR WERKLOOZEN. Ter voorkoming van misverstand verzoekt men ons mede te deelen, dat aan den .bon ten avond voor werkloozen, welke Donderdag avond in het Luxor Theater wordt gehouden niet het klein-orkest van de K.O.V. het mu zikale gedeelte van den avond zal verzorgen maar het Kennemer Strijkje. B. G. V. TURNLUST. In de Donderdagavond in Suisse te houder, jaarvergadering van de Beverwijksche Gym nastiekvereniging „Turnlust" zullen de jaarverslagen van secretaris en penning meester worden uitgebracht. Vervolgens ver meldt de agenda een bestuursverkiezing en de bespreking van de zomercampagne. R.-K. COöP BOERENLEENBANK. Er zal een vergadering gehouden worden op Dinsdagavond 24 April in het Vereenigings gebouw om halfacht. De agenda vermeldt oa.: Vaststelling der rekening en balans, vaststelling rente- standaard, periodieke verkiezing van het af tredend lid van den Raad van toezicht J. A. Tuin, die herkiesbaar is, Aftredende leden van het bestuur zijn: Corn. v. Duivenvoorde en L. v. Roon, die beiden herkiesbaar zijn. Na afloop der vergadering zal een ver loting worden gehouden. DE WATERWINGEBIEDEN IN NOORD-HOLLAND. INSTEMMING MET HET VOORSTEL VAN GEDEP. STATEN. AGENDA TE HAARLEM- WOENSDAG 18 APRIL Gem. Concertzaal: Concert van het Man nenkoor „Die Spaerne-Sanghers" met mede werking van Haarlem's Vrouwenkoor. 8 uur. Stadsschouwburg, WilsonspleinTweede voordrachtavond van leerlingen der Muziek school van Toonkunst. 7.15 uur. Luxor Sound Theater„My Weakness" 8 15 uur. Rembrandt Theater: „De Prins harer droomen." Op het tooneel: Georg Wong Comp. 7 en 9.15 uur. Palace: „Hartsgeheimen". Op het tooneel: Prof. Frijdberg, de groote violist 7 en 9,15 u. DONDERDAG 19 APRIL Gem. Concertzaal: Generale Repetitie. H-Moll Messe van Joh. Seb. Bach. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. SPRINTRIT VAN „K.ENNEMERLAND". De B.R.C. „Kennemerland" heeft op den Provincialen weg nabij Assumburg een sprintrit gehouden over 500 M. waaraan 25 renners deelnamen. De uitslagen waren: A-klasse: 1. A Mooy, 2. Th. Pronk, 3. P. Braas, 4. D. Brandjes. B-klasse: 1. Van Hooff, 2. Duineveld, 3. Vermaat, 4. W. Oorthuis. A.s. Zondag wordt een peloton-handicap- rit gehouden vanaf Alkmaar. Te Mineapolis (V. S.) kwam het tot bloedige botsingen tusschen politie en werkloozen^ De demonstranten werden met traangas uiteengedreven. Algemeen was men in de Commissie uit de Prov. Staten van Noord-Holland ingenomen met de voorstellen van Gedeputeerde Staten inzake „Beheer waterwingebieden van het P.W.N." Verschillende leden herinnerden er aan, dat zij gaarne hunne medewerking hadden gegeven aan het in handen van de Provincie brengen van de uitgestrekte duinterreinen, waardoor, ook voor eene verre toekomst, de beschikking over goed drinkwater werd ver zekerd, maar waardoor de gemeenschap te vens de beschikking verkreeg over een schoon landschap, dat zich uitstekend leent voor re creatieve doeleinden, waardoor de rijkdom onzer duinen in stand kan worden gehouden, en dat als een natuurreservaat zou worden behouden en zou kunnen worden verzorgd. Ofschoon deze leden erkenden, dat de ter reinen primair bestemd zouden zijn voor wa terwinning, meenden zij toch nadrukkelijk uiting te mogen geven aan hunne zienswijze, dat de moreele en cultureele beteekenis van opening van dit natuurmonument als ont- spannings- en verpoozingsgebied voor hen van zoo groot gewicht is. dat zij er voor wil den waarschuwen deze ideëele belangen niet in verdrukking te laten komen. Ook bij toe nemende wateronttrekking in de toekomst diende ook alle aandacht gewijd te worden aan de land- en tuinbouwgebieden op de landgoederen aanwezig en ook op die van de betendende perceelen. Een der leden, zich hierbij aansluitende, wees er op, dat de c.a. 3000 H.A., die voortaan als één geheel zouden worden beheerd, thans nog slechts voor een klein deel noodig zou den zijn voor de waterwinning. Dit lid stelde echter de vraag, of men zeker kon zijn, dat ook in de toekomst de beharti ging der groote belangen, naast die der wa terwinning, voldoende gewaarborgd zouden zijn. Hij had alle vertrouwen in de personen, rlie thans met de leiding belast zouden wor den en was overtuigd van de goede samen werking, maar wanneer ooit aan het hoofd van het P.W.N. een ingenieur zou komen te staan, die alleen denkt „in bronnen en bui zen", zou dan niet te veel voor het water worden opgeëischt en te weinig aan de re creatieve doeleinden worden gedacht? Het zou- wenschelijk zijn, dat van meet af aan aangestuurd werd op een blijvende even wichtige behartiging der verschillende be langen. Verder vroegen enkele leden, of Gedepu teerde Staten zullen bevorderen, dat rand- terreinen, wélke nóch noodig voor de water winning, nóch van belang voor het natuur- ••eservaat zijn, worden afgestooten, hetzij door verkoop teneinde den kapitaalslast dei- Provincie daardoor te verminderen, dan wel om uit pacht of erfpacht baten te ontvangen. Het aanwezige lid van Gedeputeerde Staten gaf een uitvoerige beantwoording van de ge maakte opmerkingen. Hij verheugde zich over de groote instemming, die de voorstellen in den boezem der Commissie vonden, en meen- de in staat te zijn de lichte bezorgdheid voor j de recreatieve belangen en die van land- en - tuinbouw, volledig weg te nemen. Wat de exploitatie betreft, deze blijft zoo- als die tot dusverre bestond: alleen in het beheer komt wijziging. Ook wat het „afstoo- i ten" der randstrooken betreft, die juist m den koop genomen zijn om gevaarlijke bouw. exploitatie en het schenden van het natuur, reservaat te kunnen voorkomen, staan Gedel puteerde Staten op het standpunt, reeds vroeger door hen ontwikkeld: gestreefd zal eenerzijds worden naar eene commercieele exploitatie, die door het voorgestelde beheer gewaarborgd is; anderzijds zullen daarbij nauwlettend de eischen, die het bezit als wa- erwingebied en natuurreservaat stelt, oogenschouw genomen worden. Geen vrees behoeft te bestaan, dat de zor» voor de waterwinning, hoezeer deze een be lang van de allereerste orde is, de beharti^ ging van andere, eveneens groote belangen als die van landschapsschoon, recreatie en land- en tuinbouw, op den achtergrond zou dringen of in verdrukking brengen. Deze zaak is door Gedeputeerde Saten ernstig on der de oogen gezien. Het lid van Gedeputeerde Staten was ge- machtigd. nemen s Gedeputeerde Staten mede te deelen, dat deze voornemens zijn, na aanneming dezer voordracht, den Staten' in de Zomerzitting voor te stellen de verorde ning op de Bedrijven, voor wat den Raad van Toezicht aangaat, zoodanig te wijzigen, dat hetzij door toevoeging eener nieuwe afdee- ling of onderafdeel in g, hetzij door aanstel- ling van eenige vaste deskundigen, die bij alle desbetreffende aangelegenheden gehoord moeten worden, gewaarborgd wordt, dat bij. zonderlijk ook aan de belangen van het duin gebied als natuurmonument en recreatieoord volle aandacht geschonken wordt. Verlaging der watertarieven Wat tenslotte een vraag betreft, of de ook door Gedeputeerde Staten gewenschte ta riefsverlaging niet vertraagd zou worden door het ten volle ten laste van het P.W.N. brengen van de kapitaalslasten der duin terreinen, kon het lid van Gedeputeerde Staten eene gerust stellende mededeeling doen. Aan de Provin ciale Staten was bereids in uitzicht gesteld, dat, mochten de bedrijfsuitkomsten over 1933 en 1934 dezelfde gunstige ontwikkeling te zien geven als in de voorafgaande jaren, aan het einde van 1934 de noodzakelijke bedrijfs- reserve van 10 pet. van het geïnvesteerde ka- piaal zou zijn verkregen en tariefsverlaging zou kunnen plaats vinden. Die verwachte gunstige ontwikkeling heeft zich voortgezet en Gedeputeerde Staten hebben dan ook reeds kunnen besluiten om met ingang van 1 Januari 1935 de tarieven voor het leiding water te verlagen. De omvangrijke voorbereidende werkzaam heden bij het P.W.N. zijn bereids begonnen, maar reeds nu kan worden medegedeeld, dat de verlaging volgens den oppervlaktegrond- slag, gemiddeld over alle perceelen. ongeveer 16 pet. zal bedragen. Ook het tarief voor de tweede closets en voor douchebaden wordt verlaagd, en de prijs van het water bij leve ring over den meter zal van 25 ct. per M3. worden teruggebracht tot 20 ct. per M3. Ook de bijslagen voor neringen zullen gemiddeld met 20 pet. verminderd worden, ten deele door een meterabonnement vervangen. De totale inkomsten vermin dering, die het P.W.N. zich, als per 31 December 1934 de ver- eischte bedrijfsreserve bereikt is. ook naar het inzicht van den Raad van Toezicht bij den huidigen stand van het bedrijf kan ver oorloven, wordt voor 1935 op rond f 400.000 begroot. VIER JAAR WEGENS BRANDSTICHTING GEëlSCHT. Op 8 November j.l. brak brand.uit in de hofstede „De Langelaar" te Barneveld. waar bij de hofstede geheel afbrandde en al het vee in de vlammen is omgekomen. Verdacht van brandstichting stond Dinsdag de 47-jarige be woner terecht. In de zaak waren 4 getuigen- deskundigen gedagvaard, die meenden, dat de brand was aangestoken. Verd. zelf verklaarde, dat men hem twee maal had gedreigd, waarvan hij bij de politie aangifte had gedaan. Hij achtte kwaadwillig heid mogelijk. Pogingen om het vee te redden, had hij niet ondernomen. Het O.M. was van meening, dat verd. zelf den brand had aangestoken en eischte 4 jaar gevangenisstraf met bevel tot gevangen neming bij de uitspraak. LUCHTAANVAL OP TERNEUZEN. Gisteren is een z.g. luchtaanval op Terneu- zen gedaan, waarbij alle voorzorgen in acht werden genomen, welke bij een werkelijke aanval van kracht zijn. De oefening werd bij gewoond door den Commissaris der Koningin in Zeeland. VELSEN Geboorten: C. LuitWinkelman, d., Burg. Weertstraat 3, Velsen. M. C. HijnenHuijboom, z., Zeeweg 318. IJmuiden O. H. J. OttBoon stra, d., Pres. Steynstraat 62. IJmuiden. G. J. Vink—van Roon, z., v. Valkenburgstraat 7, Velsen. M. HeijkoopLoendersloot, z., Kenne- merlaan 28, IJmuiden. G. M. Dijkstra—Pauk, z., Willebrordstraat 12rd., IJmuiden O. Overleden: Johannes Gomes. 23 jaren, on gehuwd, Huygensstraat 18, IJmuiden. Johan na Maria de Haas. 54 jaren, ongehuwd. Huy gensstraat 25, IJmuiden. Adrianus Hazevoet, 66 jaren, wednr. van C. H. van Bommel, Hoofd straat no. 176, Santpoort. Anna Tuijn, 72 jaren, weduwe van J. van 't Veer, Willebrord straat 109, IJmuiden O. Anna de Jager, 42 jaren, echtgen. van H. J. Ketel. Middenduiner- weg 40, Santpoort. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Statendam 20 6 n.m. van New York te Rotterdam verwacht. Breedijk New York n. Rotterdam n.m. te Halifax. Delfbdijk Vancouver n. Rotterdam 15 n/i te Portland (O.) Lochkatrine Vancouver n. Rotterdam 14 v. Los Angeles. Lochmonar Rotterdam n. Vancouver 16 van San Francisco. HALCYON LIJN. Rozenburg Rotterdam n. Spezia 15 7.49 n.m 20 mijl Z.w .van Niton. Stad Arnhem 15 van Rotterdam te Bag- noli, voor Melilla. Stad Zaandam 17 van Londen te Vlaar- dingen voor Savona. Stad Vlaardingen 16 van Vlaardingen te Narvik, HOLI.ANDOOST-AZIë LIJN. Grootekerk thuisreis 16 te Sjanghai. Ouderkerk thuisreis 16 te Penang. Waalkerk 17 van Rotterdam te Amster dam. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Grootekerk thuisreis 17 n.m. van Londen. Aagtekerk thuisreis 16 te Albany. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nieuwkerk thuisreis 16 van Mozambique. Nijkerk thuisreis 17 te Antwerpen vertr. 18 April. Springfontein thuisreis, 17 te Genua. Randfontein uitreis p. 15 Gibraltar. Mellskerk 17 van Amsterdam n. Hamburg. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjlkarang 14 van Hongkong n. Amoy. Tjikandi 14 van Macassar te Batavia. Tjikandi 14 van Batavia naar Padang. KON. NED. STOOMBOOT HIJ. Amazone 16 van Malaga n. Alicante. Ariadne 17 van Venetië te Triest. Calypso 17 van Rotterdam te Amsterdam. Fauna 16 van Lissabon n. Amsterdam. Hercules 16 van Samboul n. Odounlouk. Juiio 16 April van Lissabon naar Olhao. Nereus 16 April van Amsterdam te Kopen hagen. Tiberius Alexandrië n. Amsterdam p. 16 Malta. ..Cottica 17 van Amsterdam naar Suriname Ulysses. Rotterdam n. Tanger 16 (12.25 n.m.) 140 mijl z.z.W. van Land's End Orestes 16 van Piraeus n. Salonika. Ceres 16 van Piraeus n. Calamata. Baralt 14 van Curacao n. Bovenwindsche eilanden. Midas 11 van San Domingo City te Curasao Atlas 13 van Curasao n. Gonaives. Boskoop 15 van Paita n. Guayquil. Crijnssen, Barbados n. Amsterdam 17 (10 v.m.) te Havre, 19 (34 n.m.) verwacht. Vesta 17 v. Puerto Vecchio te Tarragona. Aurora 17 van Catania te Messina. Barneveld, Chili n. Amsterdam via Liver pool 17 (8 v.m.) 400 mijl van Terceira. Flandria (thuisreis) 16 April van Santos. Amstelland (uitreis) p. 16 Ouessant. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Radja, Calcutta n. Macassar 16 van Singapore. Kota Agoeng (uitreis) 15 van Padang. Garoet (uitreis) 17 van Antwerpen en P- Vlissingen. Palembang (thuisreis) p. 17 (12 midd.) Ouessant. Kertosono (thuisreis) 17 12 midd. te Havre vertr. 19 n.m. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat uitreis 16 te Montevideo. Alphacca 19 7 n.m. van Buenos Ayres te Rotterdam verw. Aldabi thuisr. p. 17 Fem. Noronha. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Patroclus Japan n. Rotterdam p. 17 Wight City of Bagdad, Dairen n. Rotterdam 16 v. Singapore. Philoctetes, Dairen n. Rotterdam 17 te Suez. Memnon, Japan n. Rotterdam p. 17 Perim Benvannoch Japan n. Rotterdam 11 te Cocanada. City of Lille, Japan n. Rotterdam 16 te Manilla. Hector 16 van Taku Bar naar Rotter dam. Stentor 15 van Liverpool te Batavia. Antenor, Japan n. Rotterdam 15 te Singa pore. City of Bath Japan n. Rotterdam 17 te Havre verw. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Saparoea. Calcutta n. Vancouved 15 van Singapore. Silverguava, Vancouver n. Calcutta 15 van Belawan. Silverash, Vancouver n. Calcutta 14 te Soerabaja. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt uitreis 16 van Belawan. Tawali uitreis 15 van Sabang. Marnix van St. Aldegonde 17 van Batavia te Amsterdam. België koopt motorkotters. Naar uit Denemarken gemeld wordt ver toeft in dat land eene deputatie van belang hebbenden bij de visscherij in België tot het aankoopen van Deensche motorkotters. Men wil de Belgische vloot moderniseeren door uit breiding met de bekende snurrevaadschepen, welke bij geringe bedrijfskosten tamelijk groo te aanvoeren binnenbrengen In verboden water. De Engelsche stoomtrawler Welbeck uit Grimsby is door een controlevaartuig aange houden terwijl het binnen het territoriaal ge bied bij Reykjanes aan het visschen was. De schipper van den trawler is veroordeeld tot eene boete van 1000. Aanvaring met een huis. Hoe ongelooflijk .iet klinken moge, dat een schip in aanvaring komt met een huis, het is gebeurd. Het ruim 5000 ton metende Italiaan- sche motorschip Barbarige werd bij het ver laten van de haven van Venetië door den stroom verdreven en met groote vaart tegen het aan den waterkant gebouwde Canonica- Paleis geduwd. In dit gebouw bevindt zich het hoofdkantoor voor de studie van het vliegwe- zen. Het voorfront van het paleis is gedeelte lijk ingestort en ook het inwendige werd zwaar beschadigd. Later is het aan twee sleepbooten gelukt het schip weer achteruit in de goede koers te krijgen. Eenige passa giers liepen door den schok lichte verwondin gen op.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6