VlSSCHERll EM ScHEEPVAARTBlRfCHTEl VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Westfriesche Kanalenplan STATEN-GENERAAL De herziening van den werkloozensteun, MEDEDEELING. BRUIDS- WEERBERICHT. Barometer Thermometer Schip verm, aankomst Amsterdam Als ter Aagot Achilles Alkmaar Aurora Am ar an te Ariadne Barneveld Britsum Boskoop Buesten Belt Ceres Cordillera Carpati Chr. Huygens Colombia Duivendrecht. Donau Eemland Essen Euterpe Eretza.Mendi Fauna Flandria Fulda Gaasterkerk Grim.i.* Heidelberg Hercules Halle Kurmai'k Klio I Leopold L. D. Livadia Laertes Mv?beira Merula Meliskerk Neumark Nieuwendam Nereus Ouderkerk Orion Orpheus Oscar FriedriCh Phrontis ^0° ai' Tello P. G. Pedersen Prowess PiutO .V. Rotterdam S'm - ioer Sse!ly Stella T '.er T.oi'us T:b:rius T .'op Troca.s Torborg Ta j meloen Theseus Titus Vancouver Japan Buenos Aires West-Indië Chili Midd. Zee Buenos Aires Midd. Zee heden 27 April 12 Mei 20 April 2 Mei 15 Mei Chili Buenos Aires Chili Port Arthur Inningham 27 April 24 April heden Bourgas West-Indië Bourgas Ned. Indië West-Indië 30 April 22 April 29 April 29 April 5 Mei Constantza Kobe 23 April 28 Mei West Afrika West-Indië Bordeaux Sagimto (v. IJm.) 19 April 10 Mei 24 April 22 April Triest Buenos Aires Japan 20 April 5 Mei 22 Mei Japan Londen 25 Mei heden Ned.-Indië. Bourgas Ned. Indië 25 Mei 18 Mei Ned.-Indië Lissabon 27 Mei 23 April Ned.-Indië Buenos Aires Hamburg Ned. Indië 14 Mei 22 Mei 22 April 25 Mei Buenos-Aires Batavia Constantza Houston Hamburg 18 Mei 12 Mei 26 April 22 April Ned Indië Londen Kopenhagen .0 Anril heden 23 April Japan Mexandrië Kopenhagen Danzig 20 Mei 21 April 24 April 23 April Ned.-Indië \Ted-Indië Ofterbacken (v. IJm.) Londen Gothenburg 3 Mei 27 April 23 April heden heden Paulsboro 22 April Ned.-Indië Nosario West Indië 15 Mei fapan Batavia Vexandrië West-Indië Curacao Curasao Hamburg Hamburg Alexandië 26 April 26 ApriJ 5 Mei 28 April 26 April laatste bericht 5 April 17 April 12 April 2 April 18 April 19 April 12 April 19 April te Huil. van Pt. Said, vertrokken, van Trinidad, te Valparaiso, van Palermo, vertrokken, van Susak. Van Rensselaer Ve-sta Victoria Willesden Westplein ast Indië Midd. Zee Kop nhagen Moulmein Buenos Aires Japan 29 April 10 Mei 21 April 20 April 30 April 5 April van Curasao. 14 April van St. Vincent. 15 April van Paita. 10 April van Key West. 20 April vertrokken. 19 April van Calaniata. pass. 17 April Azoren. 15 April van Stamboul. 18 April van Colombo. 17 April van Barbados. 19 April te Hamburg. 18 April van Kobe. 16 April van Liberia. 21 April van Curacao. 20 April vertrokken, pass. 16 April Gibraltar. pass. 19 April Ouessant. 17 April van Ria de Janeiro. 18 April van Singapore. 18 April van Shanghai. 19 April uitgeklaard. 15 April van Padang. 19 April van Cavalla. 16 April te Banjoewangi. 14 April van Macassar. 18 April van Sines. 19 April van Pt. Said. 11 April vertrokken. 21 April vertrokken 21 April van Batavia. 18 April vertrokken. 19 April te Colombo. 12 April van Stamboul. in lading. 21 April vertrokken. pass. 13 April Gibraltar. 19 April vn Fawley. 21 April van Aarhuus. 16 April van Penang. 20 April te Rotterdam. 21 April van Stettin. 19 April vertrokken. 18 April van Port-Said. 17 April van Napels. 19 April vertrokken. 19 April uitgeklaard. 19 April vertrokken. 4 April vertrokken. 18 April van Perim. 15 April vertrokken. 12 April v. Georgetown. 18 April van Genua. 15 April van Port-Said. 19 April te Burriana. 8 April van Puerto Barrios. 20 April van Lands End. 8 April vertrokken. in lading, in lading. 20 April vertrokken. 12 April van Parimaribo. 19 April van Alicante. 17 April vertrokken. pass. 15 April Gibraltar, pass. 18 April Sint-Vincent. 19 April te Kobe. Hoogovens VISSCHF.RIJ EN SCHEEPVAART. TE IJ MUIL)EN AANGEKOMEN SCHEPEN Br. m.s. Myrmidon Amsterdam DE UITVOERING VANWEGE DE PROVINCIE. EEN OBJECT TER BESTRIJDING VAN DE WERKLOOSHEID. De wenschelijkheid, om. waar de uitvoe ring van het Wegenplan op zoo krachtdadige wijze door de provincie wordt voortgezet, ook het kanalenplan tot geleidelijke uitvoering te brengen, werd in het algemeen door de Commissie uit de Prov. Staten van Noord- Holland erkend. De voordracht om thans over te gaan tot den aanleg der kanalen Hoornhuis-Zwaagdijk en Zwaagdijk-Medem- blik gaf evenwel tot verschillende opmerkin gen aanleiding. Allereerst werd er aan herinnerd, dat de to tale kosten van 't kanalenplan op f 13,500.000 rond geraamd zijn en dat op 17 December 1930 besloten werd tot den aanleg over te gaan der kanalen Stolpen-Schagen, Schagen- Kolhorn, Alkmaar-Huigendijk, Omval-Hui- gendijk, Huigendijk-Oud karspel en Oudkar- spel-Kolhorh, alsmede tot verbetering van den vaarweg over het Alkmaardermeer. De kosten hiervan werden geraamd op f 6.778.000. Door den aanleg van bovengenoemde kanalen wordt dit bedrag thans met f 2.323,000 ver meerderd'en dus op f 9.101.000 gebracht. Men zóu .gaarne vernemen, of de werken, waartoe 'in 1930 besloten is, reeds in hoofd zaak zijnv.uitgevoerd en of reeds leeningen gesloten zyn voor de daarvoor benoodigde bedragen, aismede of aan de verwachting is beantwoord, dat hierin voor 1/3 gedeelte door het Rijk en vobr 1/6 gedeelte door de betrok ken gemeenten en waterschappen wordt ge- de eid, zoodat de helft ten laste van de Pro vincie komt. Voor de wijze van uitvoering worden bij de voordracht 3 mogelijkheden gesteld, en wel: a. publieke aanbesteding op de gewone wij ze met aan te geven percentages arbeiders en tuinders uit de Westfriesche gemeenten te gen loonen volgens Collectieve Arbeidsover eenkomst; b. onderhandsche aanbesteding met uit voering in handkracht, op de wijze als onder a vermeld, met verplichting voor den aanne mer tot tewerkstelling tegen loonen als ter plaatse in land- en tuinbouw geldend zijn; en c. uitvoering in handkracht en in werkver schaffing door arbeiders en tuinders uit de Westfriesche gemeenten, in opdracht aan de Ontginningsmaatschappij Noordholland. Omtrent de voorkeur aan een dezer wijzen van uitvoering te schenken, werd allereerst opgemerkt, dat het hier de uitvoering van een normaal werk betreft. Verschillende leden stelden de vraag, of het wel juist zou zijn, dit in werkverschaffing te doen, als gevolg waarvan de gewone grond- arbeiders worden uitgeschakeld en de gewone loonsverhoudingen dreigen te worden ont wricht. Het denkbeeld dat de uitvoering van het werk in handkracht zal geschieden, kon als noodmaatregel worden gesteund, ook al scheen zulks uit algemeen economisch oog punt weinig verdedigbaar. Tegen de uitvoering in werkverschaffing zouden de leden, hier aan het woord, vele bezwaren hebben. Dat de hierdoor te ver krijgen geldelijke voordeelen groot zouden zijn, werd betwijfeld, inzonderheid ook. daar het hiervoor aan te voeren motief, dat alleen langs dezen weg extra-tegemoetkoming van het rijk is te verkrijgen, gemakkelijk tot te leurstelling aanleiding kan geven, daar toch door de voorwaarden, die in dit geval van Rijkswege gesteld plegen te worden, een groot deel der beoogde voordeelen weder teloor zal gaan. Ook indien, met het oog op de moeilijkhe den in land- en tuinbouw, men van het onder a genoemde systeem van publieke aanbeste ding zou willen afwijken, zou alleen het systeem b aanbeveling verdienen en zou hieraan verreweg de voorkeur dienen te wor den gegeven boven de uitvoering in werk verschaffing als onder c genoemd. Overigens waren de hier aan het woord zijnde leden van gevoelen, dat, bij de wen schelijkheid reeds als zoodanig om tot den aanleg van de kanalen te besluiten, de uit voering in handkracht in alle opzichten was toe te juichen, daar het verschaffen van be taalden arbeid aanmerkelijk beter is dan het uitkeeren van werkloozensteun. Door het lid van Gedeputeerde Staten, In het midden der commissie, werd er allereerst, aan herinnerd, dat nog geen voordrachten zijn ingediend met betrekking tot de onder- deelen van het kanalenplan. bestaande in de gedeelten Hoorn-Enkhuizen, Alkmaar-Hoorn en Hoorn-Purmerend. Door het laatste ka naal wordt de gewenschte verbinding te water voor de hierbij betrokken streeken met het Noord-Hollandsch Kanaal verkregen. Om trent deze onderdeelen is nog geen toezeg ging der Rijksbijdrage van 1/3 der kosten ver kregen, hetgeen wel het geval is met betrek king tot de thans voorgestelde kanalen en die, waartoe in December 1930 besloten werd. Wat de wijze van uitvoering betreft kon het lid van Gedeputeerde Staten mededeelen, dat alle kunstwerken in elk geval op de normale wijze in publieke aanbesteding zullen worden uitgevoerd, zoodat de voorkeur, wat de uit voering betreft, hetzij in onderhandsche aan besteding, hetzij in werkverschaffing, alleen het in handkracht uit te voeren grondwerk betreft. Omtrent de hoogere kosten, als gevolg van de uitvoering in handkracht, is met het Rijk geen overleg gepleegd behoeven te wor den. De hierin eventueel door het Rijk te ver- leenen tegemoetkoming toch, zal niet aan de provincie doch alleen aan de gemeenten te verleenen zijn, terwijl in elk der systemen b en c deze hoogere kosten door de Provincie aan de gemeenten in rekening zullen worden gebracht, zoodat voor de Provincie aan de keuze van een der genoemde systemen geen firancieeie consequenties verbonden zijn. Het lid van Gedeputeerde Staten, in het midden der Commissie, merkte naar aanlei ding der gestelde vragen allereerst op, dat de vraag, wat tot verbetering der tertiaire wegen zou kunnen worden gedaan, buiten de onder havige voordracht omgaat, die uitsluitend op financiering van het Provinciaal wegenplan betrekking heeft. Het verstrekken eener juist opgave van de bedragen, die bij uitvoering gunstiger gewor den zijn dan de aanvankelijke raming is niet gemakkelijk. Wat de tegenvallers betreft, kan reeds dadelijk worden medegedeeld, dat voor grondaankoop f 500.000 meer is besteed moeten worden dan aanvankelijk geraamd was, terwijl de langzame uitvoering door het Rijk van den weg van Amsterdam over Purme- rend naar Lambertschaag, verbetering aan den Zes Stedenweg heeft noodzakelijk ge. maakt, waarvan de kosten, met nog enkele kleinere voorzieningen, ongeveer f 500.000 bedragen hebben. Het voldoen aan de voorwaarden der Ned Spoorwegen heeft een vermeerdering van kosten medegebracht van plm. f 164.000 op een totaal van f 543.000, terwijl die van De fensie, waarvoor slechts een memoriepost was uitgetrokken, een extra-uitgave van plm. f 240.000 zullen vorderen. Wat de jaarlijksche onderhoudskosten be treft, zoo bedragen deze thans ongeveer f 200.000. Hierbij moét echter in 't oog worden gehouden dat. voor het onderhoud der wegen, die op wegenbelastingplan voorkomen, een gedeelte uit de opbrengst der Rijkswegenbriasting wordt iutgekeerd, waarin de Provincie een belangrijk aandeel geniet. Met gerustheid kan dus worden verwacht, dat een groot ge deelte der f 700.500, waarop de rechtstreek- sche uitkeering van het Rijk uit de wegen belasting aan de Provincie geraamd wordt, voor rente en aflossing beschikbaar zal blij ven. Mede in verband hiermede kan niet wor den toegegeven, dat de vermeerdering der provinciale0 schuld met plm. f 15.000.000, zelfs in het meest ongunstige geval, aan de Pro vincie een ondragelijken last zal opleggen. Hierbij moge niet worden over het hoofdge- zien, dat ons gewest door het bekostigen uit de gewone middelen van het grootste ge deelte der uitvoering van het wegenplan, zich gunstig onderscheidt tegenover andere pro vincies, waarbij o.m. er op moge worden ge wezen. dat in Zuid-Holland alle gevaren voor den aanleg van provinciale wegen onder de buitengewone uitgaven gebracht worden, waarin door leeningsgeld wordt voorzien. Wat de door enkele leden nog in het mid den gebrachte opmerking betreft, dat voor deze werkverruiming als zoodanig niet ge leend zou behooren te worden, werd opge merkt, dat het hier totstandkoming van pro ductieve werken betreft, waarvoor het leenen van een belangrijk gedeelte der benoodigde gelden alleszins te verdedigen is. TWEEDE KAMER I—\t(m Bai^'AtUkdeu „T KLEUTERHUIS" 27 Trompstr- 27, IJmuiden Oost (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND VELSEN. Bevallen: A. C. van OpbergenHolman, z., Bothastraat 4, IJmuiden; A. van EsMei- nesz, d., Kennemerlaan 120, IJmuiden; H. C. Spreeuwvan Winsen, z.; Trompstraat 169, IJmuiden (O)A. RiemersmaUffen, Napier straat 24, IJmuiden; H. G. van den Berg Stoop, d.; Cederstraat 32, IJmuiden; N. J. M. Mullervan Strien, z.: Kerkstraat 5rd., IJmuiden; J. Flistijnvan Es, d., Stephenson- straat 43, IJmuiden; J. J. J. Carati—Koster,z. Fazantenlaan 47, IJmuiden (O) A. Koster van Rijswijk, d.; Cremerlaan 2, Santpoort. Overleden Corn. Zwanenburg, 74 j., ongeh.. de Weerdstraat 22, IJmuiden (O).; Jacoba Schriemer 46 j. echtgen. v. J. H. van Dalen, Hagelingerweg 189, Santpoort; Abraham Huijer. 68 j., echtgen. v. G. Zonneveld, Sluis- weg 7, IJmuiden; Leendert van Loo, 78 j. wedn. van G. Griep, Huïjgenstraat 90. IJmui den; Simon Post, ongehuwd, James Wattstr. 8, IJmuiden. Ondertrouwden: G. Blok en A. Jongejan; J. Makelaar en E. Rasch; P. Huijer en J. L. Koene; W. C. J. Stek en F. J. de Smit. P. Mui der en A. Floris; C. Borst en C. W. Braven- boer; C. Glas en A. v. d. Zwet Slotema- ker. Gehuwden: C. Th. J. van Zijl en A Bank Wijk aan Zee en Duin. Regulierstraat 30; A. J. van Leeuwen en M. C. Schoorl, Wijk aan Zee en Duin, Boeweg 47; J. W. van der End en P. Mors, de Ruyterstraat 81, IJmui- den-O.; M. Kwaak en C. Prins. Eschdoorn- straat 21, IJmuiden-O.; E. Walthuizen en A. Haan, Sijbecarspel; J. B.Brouwer en A. C. Heeremans. Wüsteiaan 36, Santpoort; A. van der Aart en M. Koppenaal, Kastanjestraat 12, IJmuiden-O.; P. F. Nordzij en T. Ham burg, Vinkenstraat 55, Haarlem; G. van Wijngaarden en A. E. Stoutjesdijk, Sirene straat 16, IJmuiden. 20 April. De Kamer zat middenin een debat over den werkloozensteun en wat daarmede in verband staat. Minister Slotemaker de Bruine moest ant woorden op de interpellate van den heer Ku- pers (S.D.) die handelde over drie punten: lo. de steunverlaging in Twente; 2o. de loons verlaging in de werkverschaffing; 3o. even- tueele plannen tot steunverlaging in de groo- te gemeenten. De Minister zei, dat de beslissing omtrent de steunregeling in Twente genomen is, na rijp beraad, en dat er van wijziging geen sprake kan zijn. Alleen overweegt hij nog nader een eenigszins ruimere toepassing van den kindertoeslag. Overigens ligt het hoofd motief der nieuwe steunregeling voor Twente allereerst in het feit, dat de loonen in Twente gedaald zijn. Er is altijd geweest een zekere verhouding tusschen loon en steun (65 pet.) en die móet er blijven. Omdat nu de loonen gedaald zijn. moesten ook de steunnormen gewijzigd worden. De loonen der werkende arbeiders in Twente liggen om de f 20, dus was een mini- mum-uitkeering Van f 13 niet te handhaven, daar men anders heel spoedig aan het maxi mum zou zijn. Daardoor raken alle verhou dingen zoek.^Wat is er nu feitelijk in Twente gebeurd? De verlaging in Twente, aldus verklaarde de Minister was allereerst een automatisch gevolg van de loondaling. Daarom moest het tarief gewijzigd worden. De Minister had nog wel andere verbete ringen in overweging, maar die konden niet uitgevoerd worden, daar Rijk en Gemeenten in 1933 reeds 140 millioen aan werkloozenzorg uitgaven. Dit kon te meer niet, toen bleek dat er behalve Amsterdam en Rotterdam reeds 240 „uitgestooten" gemeenten waren, die reeds 16 millioen moesten verminderen en daarbij is reeds gebleken, dat de Begrooting voor 1935 niet dan met groote moeite sluitend gemaakt kan worden, geen post mag worden verhoogd. Daarom konden de oorspronkelijk overwogen verdere verbeteringen niet door gaan Ook elders zal wel verlaging der normen noodig zijn, met het oog op de aanpassing van den steun aan de loondaling. Echter de minima zullen gespaard worden. Toch zal het niet overal gaan als in Twente, omdat daar in sommige onzichten de regeling te hoog was. Daar kriigt nu een kostganger f 7, in Haarlem had hij dit reeds. Wat de loonsverlaging en de werkverschaf fingen betreft, merkte de Minister op, dat de heer Kupers niet moet zeggen, dat hij elke loondaling in het vrije bedrijf gretig aan grijpt, om ook de loonen in de werkverschaf fing te verlagen. In Maart jl. heeft hij dat voor het eerst in drie jaar gedaan en dan met 8.3 en 7.3 pet. Ook voor de loonen in de werkverschaffing geldt, dat er een zekere ver- Minister Slotemaker verdedigt zijn beleid en handhaaft zijn beslissingen. Verlaging der steunnormen houding moet zijn met de loonen in het vrije bedrijf. De plaats gehad hebbende loonsver lagingen worden dan ook niet ongedaan ge maakt. De Minister verklaarde nog, dat zijn poli tiek die is der Regeering en dat deze haar verantwoordelijkheid kent. Zij zal zich daar bij geenszins laten intimideeren door petities of demonstraties. Wel wil hij al het mogelijke doen, om de zorg voor de werkloozen zoo goed en zoo doelmatig te doen zijn, als mogelijk is. Na dit bescheid van Minister Slotemaker de Bruine, dat ook werd aangehoord door den Minister-president en door de Ministers Oud en Kalff. heeft de heer Kupers (S.D.) gere pliceerd. Hij betoonde zich allerminst tevre den over 's Ministers houding. Vooral in Twente beteekent deze voor velen ellende. Men zal de bestaande marge tusschen loon en steun niet wel kunnen handhaven, wil men niet tot onaannemelijke steunbedragen komen. Spr. waarschuwt den Minister ernstig niet op dezen weg voort te gaan. De finan- cieele toestand gebiedt dit z.i. geenszins. Ve len kunnen hier zeker, om de werkloozen te helpen, nog wel een offer brengen. Een motie. De heer Kupers (S.D.) dient een motie in van den volgenden inhoud: De Kamer noo- digt de Regeering uit de verlaging van steun bedragen voor Twentsche werkloozen in na dere overweging te nemen en van het voor nemen tot verlaging van de steunnormen in de groote steden des lands af te zien". Deze motie wordt bij dit debat behandeld. De heer Hiemstra (S.D.) heeft nog op ver schillende onbillijkheden bij de steunverle ning gewezen en betoogd, dat met het oog op de lage loonen op het platteland de marge met den steun niet is te handhaven. De heer Sneevliet (Rev. Soc.) verklaarde, dat deze christelijke regeering zich de ge vangene toont van de liberale economie. De menschen moeten toch eerst leven? Hier in het parlement moesten de Twentsche vrou wen eens van haar ellende kunnen getuigen, dan zou men wat anders hooren. De motie- Kupers acht hij te slap. De heer Amelink (A.R.) verklaarde, dat hij de Regeering wel wil steunen in haar moei- 'iiken arbeid en ook de motieven van den Minister volkomen aanvaardde. Maar toch zijn op haar regeling correcties gewenscht. De grens van den steun mag niet dalen be neden wat noodig is. Daarvoor dient gezorgd. Huurtoeslagen zijn economisch feitelijk ver oordeeld. Dinsdag gaat de Kamer met dit debat ver der, er komen nog wel wat sprekers. De Kamerzitting was vroeg begonnen en eindigde ook vroeg; 67 Kamerleden maakten met 'den Dieseltrein een reisje naar Arnhem. Wij hebben ze zien vertrekken, doch moch ten niet mee. OBSERVATOR. Door een technische storing kunnen wij heden geen feuilleton geven. Dit komt Maan dag daarom voor twee dagen in de krant. IJMUIDEN IJMUIDER REDDINGSBRIGADE. Men schrijft ons: Zooals reeds eerder werd medegedeeld, zal de verloting ten behoeve van het verkrijgen van meer reddingsmateriaal, nog deze maand plaats vinden. Met den verkoop der loten is het zeer voor spoedig gegaan en wij kunnen niet anders dan onzen dank daarvoor kenbaar maken. Toch zijn er momenteel nog een paar hon derd loten onverkocht, die eerst weg moeten vooraleer de verloting kan plaats vinden. Wij wekken onze leden op nog even hun best te doen. Met eenige moeite zullen ook de laatste lootjes, die weliswaar het zwaarst we gen, spoedig van de hand kunnen worden gedaan. Tevens doen wij een beroep op onze plaats- genooten om ons in deze te helpen.Men koope een lot. dat kans geeft op de zeer mooie prijzen, te bezichtigen bij den heer Zwier, Kennemer garage, Kennemerplein, voor de som van een dubbeltje. De loten zijn verkrijgbaar bij de leden der Y. R. B. en bij de heeren: A. P. Bakker, Cronjéstraat 5; G. Heykoop, Kennemerlaan 115 en M. W. Hellemons, Da Costalaan 6, Driehuis. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.60—f 1.25 Griet per 50 K.G. f 26—f 9 Tongen per K.G. f 1.15f 0.68 Middelschol per 50 K.G. f 15 Zetschol per 50 K.G. f IA—f 13 Kleine schol per 50 K.G. f 12.50—f 4.40 Schar per 50 K.G. f 3.40—f 1.30 Wijting per 50 K.G. f 2.80—f 1.50 BESOMMINGEN. Loggers: KW 38 f 650; KW 162 f 630; KW 62 f 690; KW 96 f 560; KW 127 f 710: KW 28 f 490; Sch 341 f 560; Sch 25 f 500 bii A Kraak Z EWE G 8 7 IJmuiden -Oost BOUQUETTEN BEVERWIJK (Adv. Ingez. Med.), KAMPIOENSCHAPPEN VAN NEDERLAND. Zondag 22 April worden de krachtsport- wedstrijden om de kampioenschappen voort gezet met de af deeling Veder en Lichtge wicht worstelen. In de afdeelmg Vederge wicht komt uit het D.O.K.-lid H. Groeneveld, die zijn titel zal moeten verdedigen, wien de beste wenschen vergezellen. Dit geschiedt in nog meerdere mate omdat in de afdeeling Lichtgewicht zijn broer C. Groeneveld zijn titel zou moeten verdedigen, maar wegens ziekte dit jaar niet van de partij zal zijn. Zoowel voor hem als voor zijn verseniging beteekent dit een groote te leurstelling. EISCHEN TEGEN DE OFFICIEREN VAN DE ZEVEN. HOOGSTE: 1 JAAR EN 6 MAANDEN. SOERABAJA, 20 April (Aneta)De fiscaal bij den Zeekrijgsraad heeft in zijn requisitoir tegen de officieren van de „De Zeven Pro vinciën" de volgende straffen geëischt luitenant ter zee eerste klasse W. F. J. Fels 1 jaar en 6 maanden, lt. ter zee tweede klasse E. M. Hornsveld 1 jaar en 3 maanden, lt. ter zee L. W. de Kroon 1 jaar. lt. ter zee tweede klasse D. Dekker 6 maanden, lt. ter zee derde klasse A. E. J. Modderman 1 week, lt. ter zee derde klasse R. Risema van Eek 1 week, lt. ter zee derde klasse J. A. Agelinck van Rentergem 5 dagen, lt. ter zee derde klasse H. T. Koppen 1 week, lt. ter zee derde klasse W. J. Reynierse 5 dagen, lt. ter zee derde klasse A. N. Baron De Vos van Steenwijk 5 dagen, lt. ter zee derde klasse P. Kool 1 week, lt. ter zee derde klasse J. G. Stegeman 3 dagen, Officier v. d. marine- stoomv.dienst tweede klasse L. de Wilde 1 jaar, off. v. d. marinestoomvdienst tweede klasse G. Smits 2 maanden, off. v. d. marinestoomv. dienst tweede klasse G. M. W. van Balkom 5 maanden, Officier van gezondheid tweede klasse H. C. Bos 3 maanden. Tegen de heeren Fels, Hornsfeld, De Kroon, Dekker, De Wilde, Smit en Van Balkom werd tevens geëischt ongeschikt verklaring in den militairen stand te blijven, doch zonder ont zetting uit de bevoegdheid bij de gewapende macht te dienen. Voorts aftrek van den tijd doorgebracht in preventieve hechtenis voor den duur van 10 dagen en tegen zes andere beklaagden 1 week, terwijl ten aanzien van de derde klassers wordt geacht, dat zij door den tijd dien zij hebben doorgebracht in preven tieve hechtenis hun straf geheel hebben on dergaan. Verwachting: Matigen, later toenemenden zuidwestelijken tot zuidelijken wind, half tot zwaarbewolkt of betrokken, later kans op regen, Zachter overdag. Verdere vooruitzichten: tijdelijk toenemen de wind met regen. Hedenmorgen 9 uur 765 m.M. Neiging: Achteruit. Hoogste gisteren 55 F. Laagste heden nacht 47 F. Hoogste heden 52 F. OPGAAF: MAGAZIJN 't BRILLENHUIS. Kanaalstraat 83 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN. Zondag v.m. 8.54 uur; n.m. 9.35 uur. Maandag v.m. 10.10 uur; n.m. 10.55 uur. Dinsdag y.m. 11.34 uur. II

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6