HET NIEUWE AVONDBLAD 19e JAARGANG No. 146 WOENSDAG 25 APRIL 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2ya cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeUngen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600— bij overlijden; 400bij verlies van een hand, voet of oog; 250— bij verlies van een duim; 150— bij verlies van een wijsvinger; 100— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw belden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de ahonnè(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HJLV.-Bank te Schiedam. VELSEN RAADSVERGADERING. Over luchtbescherming. Voor en tegen standers, maar het crediet wordt toe gestaan. Nieuwe straatnamen in Santpoort. Posten bij staking nu verboden volgens politieverordening. Crediet voor nieuwe buisleiding toege staan. Kampeeren wordt duurder. Gisterenavond vergaderde de Raad dezer ge meente onder voorzitterschap van burgemees ter Rambonnet. Afwezig' is alleen de heer A. van Woensel. Belastingzaken. De gebruikelijke belastingzaken, die op geen enkele agenda mogen ontbreken, hadden dit maal betrekking op reclames inzake de straatbelasting en de hondenbelasting dienst 1933. Gemeentebegrooting. B. en W. stellen voor, vast te stellen de le suppletoire begrooting der gemeente dienst 1934. Het voorstel houdt in de toekenning van een crediet van f 1500 voor de luchtbescher ming. Mr. dr. A. v. d. F1 i e r (S.D.A.P.) bestrijdt dit voorstel. Zoo js hij o.a. van meening, dat de kwestie der luchtbescherming is een rijkszaak te meer omdat de objecten, die onze gemeente buitengewoona gevaarlijk maken, objecten, zijn, van belang voor het heele land. Het hoog oven-bedrijf is zelfs een semi-overheidsbedrijf. Er zijn gasmaskers noodig, die ook benut kun nen worden bij brand, riool- en tankonderzoek wordt er nu gezegd, maar daarvan heeft spr. voorheen nooit gehoord. In het stuk van den waarnemend leider van den luchtbescher mingsdienst staan dingen, die spreker niet sympathiek zijn. 't Is niet erg, dat men de be volking wakker maakt, maar met veel min achting wordt er gesproken over „politieke en godsdienstige belangetjes". Er wordt in het stuk de verderfelijke geest van den oorlog ge kweekt en daartegen wil spreker protesteeren Spreker brengt hulde aan de IJmuider Courant voor haar propaganda voor den vrede. De menschen moeten zich van den luchtbescher mingsdienst geen illusies maken. Zeker, al zou er eenige menschenlevens door gered wor den zou deze dienst zijn nut afwerpen, maar het is verderfelijk dat men in zekere kringen steeds maar laat uitkomen, dat de gasaanval len niet zoo erg gevaarlijk zijn. Principieel kan spreker zich er mee vereenigen, als men bij tijds maatregelen neemt, maar zeker is dit rijkszaak. Al zou het een reden zijn dat allen zich schouder aan schouder scharen tegen het vreeselijke monster van den oorlog. Hij her innerde aan de woorden van generaal Higgins. Het is een heilige eisch zich tegen alle oorlogs gevaar te verzetten. Den heer Ten Broeke (C.H.) verheugt het, dat we in onze gemeente aandacht op deze zaak vestigen. Het is inderdaad bekend, dat het oorlogsgevaar niet ver meer is en nu gaat het niet aan, dat we het aan het Rijk overlaten. Spreker meent, dat met beschei den middelen wel beschermend opgetreden kan worden. De heer Zwanenburg (R.K.) vraagt, hoe 'groot het bedrag is, dat als belooning aan den officier zal worden toegekend. Het heeft spre kers aandacht getrokken, dat deze officier reeds in functie is. De heer Vermeulen (A. R. zegt, dat wie als hij een luchtraid op Londen heeft meege maakt, wel overtuigd zal zijn, dat luchtbe scherming noodzakelijk is. Toch is hij nog on voldoende Ingelicht, om zijn stem aan het voorstel te geven. En wel in de eerste plaats omdat de voordracht zoo weinig zegt. Men weet wel wat A is maar men weet niet wat Z zal zijn. Spreker heeft vernomen, dat er een wet op komst is, waarbij de gemeenten in drie klassen verdeeld worden. Ongetwijfeld zal onze gemeente tot de gevaarlijkste groep behooren, waarvoor in de eerste plaats hulp van het rijk te verwachten is. Spreker is het niet eens, dat we ons van alles niets moeten aantrekken. Ook de heer Vermeulen is over het op treden van den officier van den luchtbescher mingsdienst niet tevreden. En wat is de con sequentie als we met zoo iemand beginnen? Zoo iemand is het er dan om te doen, den dienst zoo groot mogelijk te maken. Spreker wil wat doen, maar raadt voorzichtigheid bij den eersten stap aan. Hij zou er prijs op stellen indien B. en W. het bedrag tot 500 gulden zou den willen terugbrengen, en het bedrag voor htt salaris terug nemen. De heer A. de Waal (Groep Schilling) meent ook dat de luchtbescherming rijkszaak is. Ook over het nuttige effect is spreker ge rust. Hoe moeten we de middelen vinden, om voor alle inwoners bescherming te vinden? Spreker voelt er iets voor, op bescheiden voet te beginnen. Ook de heer De Waal verzoekt terugneming van het voorstel en een nieuw voorstel op bescheidener schaal. De heer Sluiters (C.H. zegt, dat het raadsstuk ook zijn onverdeelde sympathie niet geniet. We moeten op alle manieren bezuinigen, alle subsidies zijn ingekrompen en nu zijn we pas aan den gang of er komt al weer een suppletoire begrooting. De ge meente Velsen kan een luchtbescherming, die voldoende is voor de geheele gemeente niet aanvaarden. Als er iets moet gebeuren, laat het dan geschieden door officieren, door het rijk aangewezen en met behulp van de bur gers. Het is rijkszaak, de verschillende ge vaarlijke punten te beschermen. Spreker zou wel f 1500 beschikbaar willen stellen voor een agent. We moeten beginnen met de veiligheid op den grond. Elke stad, elk land gaat zich wapenen. Hoe meer men dit «doet, hoe nader de oorlog is. Spreker acht het onmogelijk de burgerij tegen een lucht aanval te beschermen. Laat het in geen ge val geschieden onder een mijnheer, die hier zoo maar komt aanwaaien en zich nu al noemt waarnemend hoofd van den luchtbe schermingsdienst. Voor de brandweer kan men nog geen laddertje krijgen, omdat er geld is. De Voorzitter zegt, dat hij 5 jaar ge leden in Gouda een vergadering van alle burgemeesters, wethouders en secretarissen van alle omliggende gemeenten bijwoonde waar een generaal, aangewezen door Binnen- landsche Zaken een lezing hield over lucht bescherming. Toen de vergadering afgeloopen was zeiden allen: wat moeten de gemeenten doen, het is toch rijkszaak. Maar steeds is van Binnenlandsche Zaken er op aangedron gen, maatregelen te nemen inzake de lucht bescherming. De gemeenten zeggen, het is rijkszaak, maar het rijk zegt, het is ge meentezaak. Spreker zegt, dat al sedert eenigen tijd de luchtbescherming hier op papier bestond. Hij heeft zich toen met de zaak bemoeid en zich afgevraagd, wat hier op het gebied van de luchtbescherming ge daan dient te worden. Hij wees op de ge vaarlijke punten in de gemeente en gaat dan na, wat er bij een eventueelen aanval uit de lucht uit het Westen zal geschieden. In den wereldoorlog heeft men al eens een landing van de gealliëerden gevreesd. Als dit weer zou geschieden, zullen daartegen maat regelen genomen moeten worden. De voor zitter gaf een theoretische uiteenzetting over een dergelijken aanval en de maatregelen daartegen. Ondanks dat men hier niet den hoofdaanval krijgt, kan men er toch niet vrij van blijven. Als er een oorlogsverklaring komt is het mogelijk, dat twee of drie uur na dien de ooiiogsvliegtuigen al boven ons land zijn. Deze vliegtuigen bewegen zich bijna steeds volgens een volkomen rechte lijn, zoodat men kan bepalen welk doel ze hebben. Dit heeft een bepaalde reden: zij zijn zeer zwaar beladen en hebben slechts benzinevoorraad voor een bepaalden tocht. Zoo kan de waarschuwingsdienst eerst voor de militairen, dan voor de burgerlijke bevol king van zulk een plaats die men als doel verwacht, in het werk gesteld worden. Verder bespreekt de voorzitter de middelen die in onze gemeente bij een luchtaanval genomen kunnen worden. Hij noemde als schuilplaats de kelders in de vischhal en de tunnels van het waterleidingbedrijf en besprak daarna uitvoerig de uitwerking van de verschillende gassoorten enz. Tenslotte beantwoordde de voorzitter de verschillende vragen en opmerkingen. Hon derd procent zekerheid voor de veiligheid van alle ingezetenen kan spreker niet geven maar al kunnen we maar eenige levens red den, dan heeft de dienst zijn nut al be wezen. Men kan de zaak aan het rijk over laten, in het land, maar hier gaat dat niet. Hier moet aangepakt worden. Van het wets ontwerp, dat in de maak is, weet spreker alleen, dat het rijk wel iets doet voor de ge meenten, maar het werk wordt in hoofdzaak aan de gemeenten overgelaten. Spreker stelt zich voor, dat het rijk de gemeente wel te gemoet zal komen door beschikbaarstelling van gasmaskers en in de aanschaffing van chemische stoffen, maar de organisatie blijft in handen van de gemeente. Het radiotoestel is noodig om de verschil lende berichten op te vangen. Er is bezwaar gemaakt tegen het salaris van den officier. Spreker heeft dien officier 'gezegd, dat hij hem geen enkele garantie kan geven, dat hem voor zijn werk salaris zou worden ver leend. De officer heeft zich desondanks be reid verklaard het werk te doen. Het salaris zal vermoedelijk niet hooger zijn dan 4 a 500 gulden. De heer v. d. Flier heeft zich eenïgs- zins aan de stukken van den heer van Swin- den Koopmans geërgerd. Misschien is wat deze gezegd heeft, niet geheel juist, misschien is 't niet mooi gezegd, maar spreker is van meening, dat hierbij alle politieke of gods dienstige geschillen ter zijde moeten worden gesteld. Als het zoover mocht komen, wat we niet hopen, moeten we allen staatsbur ger zijn. Het vredesvraagstuk heeft hiermede niets te maken. Iedereen zal het er over eens zijn, dat we het beveiligingsapparaat zoo goed mogelijk doen zijn, hoe men ook over oorlog of vrede denkt. De realiteit zegt: het gevaar is er en daarmede moeten we rekening houden. Zonder dat wc de bevol king angstig maken kan het geen kwaad, er op te wijzen, dat hetgeen we nu voor onmo gelijk houden, heel goed de volgende week kan geschieden. Daarom is het ook goed, dat we de bevolking op een zachte wijze er op wijzen, welke gevaren ons bedreigen. Wat er gedaan kan worden? Bomvrije schuilplaatsen kan de gemeente niet maken het gaat in hoofdzaak om de organisatie. Willen we iets aan den dienst hebben, dan zal .hij a la minute klaar moeten zijn. Spreker kan de leiding niet op zich nemen, ook de commissaris van politie niet. Wan neer de raad het geld niet geeft, zal het werk moeten blijven liggen; hij kan de ver antwoording dan niet op zich nemen. In tweede instantie voerden nog verschil lende sprekers 't woord. De heer Vermeu len (A.R.) verklaarde, dat zijn fractie be reid is voor te stemmen, indien de aanstel ling van den officier uit het voorstel werd genomen. De heer Maas (R.K.) zeide, dat zijn fractie vóór het voorstel van B. en W. zal stemmen. De heer Bosman, wethouder achtte het onbehoorlijk dat het rijk deze zware taak op de schouders der gemeente legt. De dienst is in sommige oogenblikken niets waard, maar toch moet er iets gedaan worden, omdat het zoo niet langer kan. De Voorzitter: „We zullen trachten van het rijk los te krijgen, wat er van los te krijgen is". Den heer Vermeulen antwoordt de voor zitter, dat het bedrag niet verminderd kan worden. Hij is bereid te bevorderen, dat wat de leider voor zijn benoeming krijgt, niet bij wijze van salaris maar als een jaarlijks vast te stellen gratificatie wordt betaald, tot een maximum van f 500 Na een discussie van circa 2 uur brengt de voorzitter het voorstel in stemming. Het wordt aangenomen met 18 tegen 8 stem men, n.l. die van de S.D.A.P. Duikers langs den Hagelingerweg. B. en W. stellen voor, aan P. Spanjaard te Santpoort vergunning te verleenen tot het leggen van een tweetal duikers in de beek langs den Hagelingerweg ten behoeve van de aan dién weg staande perceelen nos. 137 en 139. Goedgekeurd. Nieuwe straatnamen. Voortdurend komen er in Santpoort nieu we straten bij en daarvoor moeten natuurlijk namen gevonden worden. Als het weer zoo ver is, slaan B. en W. de oude annalen van de gemeente Velsen op en snuffelen naar be roemdheden uit de oude doos. Ditmaal zijn het Simon Kluyskens, Hendrik Lits, Heyltje van Dalen,B. Rusburg, Lazarus Muller en W. H. Kerkerink, allen tamelijk onbekende groot heden uit de 16e, 17e en 18e eeuw, die waar dig zijn gekeurd als postmortale peetoom te funigeeren. Dan komt er nog, de Patricius- laan, genoemd naar een kapel, gesticht door Jan van Brederode ter eere van den H. Patri- cius. De voornaam van mijnheer Muller (Laza-5* rus)) verwekt eenige oppositie, de heer Van H e ij s t heeft er bezwaar tegen dat zoovele straten „lanen" worden genoemd. Het voorstel wordt aangenomen. Verkoop gemeentegrond. B. en W. stellen voor te verkoopen aan: H. Kaspers te Santpoort een perceel bouw terrein aan de Wüstelaan aldaar, groot onge veer 1270 M2, tegen den prijs van f 5000. A. L. den Boer te Amsterdam, een perceel bouwterrein aan de De Savornin Lohman- laan te Velsen, groot ongeveer 705 M2 tegen den prijs van f 6 per M2. P. Kat te Amsterdam een perceel bouwter rein op den hoek van de De Savornin Loh- manlaan en de Dr. Kuyperlaan te Velsen, groot ongeveer 572 M2., eveneens tegen den prijs van f 6 per M2. De heer Enzerink (V.B.) wil den heer Kaspers f 5500 laten betalen. De heer Dun- ne'bier wethouder van Openbare Werken geeft toe, dat de prijs per M2 inderdaad niet te hoog is, maar het wordt per woning f 2500 en meer kan men niet eischen. Liever f 5000 dan niemendal, zegt de heer Dunnebier. Het voorstel wordt goedgekeurd. Wijziging Politieverordening. Hierbij komt ook in behandeling het voor stel van de leden F. P. Vermeulen (A.R.), A. ten Broeke (C.H.) M. J. Enzerink (V.B.) en J. P. Handgraaf (R. K.) tot wijziging van art. 139 c. (Het is verboden, mondeling of schrif telijk aan anderen mededeelingen te doen of woorden toe te voegen, hetzij in het open baar, hetzij bedektelijk, waarvan de inhoud strekt om die anderen te bewegen, handelin gen te verrichten of na te laten tot welke handelingen in hun particulier bedrijf, handel of beroep, die anderen wettelijk bevoegd zijn. De heer Vermeulen (A.R.) wijst er op, dat het afwijken van het juiste standpunt, niet terug te komen op een eens genomen be sluit in dit geval te verdedigen is, omdat er bij de stemming indertijd een vergissing is gemaakt. De heer v. d. F1 i e r (S.D.A.P.) acht de op merking, dat een aantal leden de strekking van het voorstel niet begrepen hadden, on waar en hij acht het niet Christelijk als de zaak zoo voorgesteld wordt, want het is niet waar. De zaak is allen heel duidelijk geweest en het is niet juist, dit als heden aan te ge ven voor het voorstel der vier heeren. De heer Maas (R.K.) zegt, dat als het juist was, wat de heer v.d. Flier zegt, hij gelijk heeft. Maar de zaak is anders geweest. Spre ker zet zijn standpunt uiteen. Ook de heer Groene veld (C.H.) laat zijn stem hierover hooren. De heer Enzerink richt zich in het bij zonder tot den heer v. d. Flier wien hij ver zoekt, de door hem gebezigde woorden „poli tiek bedref" terug te nemen. De heer Visser (S.DA..P.) meent, dat toen de beslissing gevallen was, men zich daarbij had moeten neerleggen. Wat men thans doet, is een weg bewandelen, die leidt tot politiek bederf. Den heer Maas begrijpt spreker hee- lemaal niet. Die heeft gezegd: „zoolang er- stakingen zijn, moet er ook gelegenheid zijn te posten". Spreker meent, dat de raad iets maakt dat de taak is der rijksregeering. De heer Diependaal (R.K.zegt, dat hij de vorige keer de zaak heel goed begre pen heeft. De voorzitter heeft echter vaak het woord „posten" gebruikt en posten is niet in strijd met de Katholieke maatschappij. Als het recht aan de zijde der arbeiders is moet er vrijheid zijn om te posten. De Voorzitter zet nog uiteen, waarom de noodverordening thans is gegoten in den vorm van een politieverordening. Nadat de heer Vermeulen (A.R.) nog maals deze kwestie besproken heeft en den heer v. d. Flie r (S.D.A.P.) verklaard heeft, dat hij het niet kan dulden, dat. in den Raad van Velsen dergelijke onwaarheden worden gelanceerd, voorts ook nog de heeren Maas (R.K.), Groeneveld (C.H.) en Visser (S.D.A.P.) zich hebben doen hooren, de Voorzitter een juridisch raadsel heeft opgelost, de heer Visser nogmaals zijn standpunt verdedigd heeft, wordt het voor stel aangenomen met de stemmen der S. D. A. P. en den heer De Waal tegen. (17—9 stemmen.). Overplaatsing' hoofden van scholen. B. en W. stellen voor, in de vacature van hoofd van school G. den heer G._ JA. Heino als hoofd naar genoemde school over te plaatsen. Verder stellen B. en W. voor, het hoofd van school C, den heer J. H. van Da len als hoofd over te plaatsen naar school G. Het voorstel wordt aangenomen. Opheffing van betrekkingen bij den Reinigingsdienst en Ontsmet- tingsdienst. Zooals men reeds in ons blad van j.l- Maan dag heeft kunnen lezen, stellen B, en W. den Raad voor, in verband met het feit, dat zoo wel de voorman als de beltbaas bij den Reini- gings- en Ontsmettingsdienst sedert vele jaren geld van den aannemer van het vervoer van vuilnis hebben aangenomen, deze beide be trekkingen op te heffen. B. en W. achten hand having van genoemde functionarissen niet mogelijk. De heer d e W a a 1 (groep Schilling) vraagt, wat er met de ontslagenen zal geschieden. De heer Groeneveld (C, H.) zegt, dat zijn rechtsgevoel ©enigszins in het gedrang komt. Is er al een straf opgelegd, waar de betrokkenen recht van beroep op hebben, vraagt spreker? Het verraad is gepleegd uit persoonlijke overwegingen; de betrokkene heeft het eerst drie jaren meegemaakt en toen hij zelf gevaar liep heeft hij de zaak aan gebracht. Men wil nu een opzichter, maar in dertijd werd die opzichter door den raad afgewezen. Er hebben zich nog andere din gen afgespeeld in de laatste jaren. De heer Visser (S. D. A. P.) zeide, dat toen hij het raadsstuk ontving, hij eigenlijk nog niets wist. Alleen bij geruchte had hij iets vernomen. Men weet uit het raadsstuk al leen, dat de mannen niet te handhaven zijn en dat de functies worden opgeheven. De raad heeft er recht op te weten, wat er met de menschen gebeurt. Hij verzocht aanhouding van het voorstel tot het aanstellen van een opzichter 2e klas. De heer van Heyst (N. P.) zegt, dat het WEER EEN ERNSTIGE AARDSTORTING IN ITALIë. In de nabijheid var St. Agata Feltria stortte tengevolge van een aardverschuiving een heele rij huizen in. Een blik op de puinhoopen. meermalen voorkomt, dat een arbeider een fooitje aanneemt. De straf lijkt spreker te zwaar. Ook de heer van Heyst vraagt of de menschen nog recht van beroep hebben. De heer ten Broeke (C. H.) zegt, dat ook zijn rechtsgevoel niet bevredigd is, omdat er geen uitspraak is geweest. Hij acht de oplos sing echter de beste voor de betrokkenen zelf. De heer Homburg (A.R,) zegt, dat als zijn fractie met dit voorstel meegaat, dit niet van harte gaat. De zaak is wel eenvoudig voorgesteld, maar zoo eenvoudig is het niet. Er is een handeling gepleegd, die niet goed te keuren is. Hij meent, dat ook de man, die de fooien heeft uitgedeeld straf verdient en dat de gemeente met dien man moet breken. Spre ker wil niet meegaan met de benoeming van een opzichter. De heer Dunnebier, wethouder zegt, dat het voor B. en W. speciaal voor spreker een onaangename zaak is. Het college is niet over één nacht ijs gegaan en er is heel wat over gesproken voordat men een oplossing heeft ge vonden. De heer van Heyst heeft gezegd, dat het niet zoo erg was, maar als hetzelfde ge val bij den heer van Heyst gebeurd was, zou hij zeker niet anders gehandeld hebben. Het werkliedenreglement laat niet toe, in derge lijke gevalllen te straffen. De menschen krij gen een half jaar vol salaris en een half jaar de helft en behouden hun uitzicht op pen sioen. B. en W. willen zich ©r over beraden, of het mogelijk is deze menschen als gewoon werkman in den dienst terug te nemen. Over het aanbrengen van het geval wil de wet houder liever niet spreken, De gemeente kan de relatie met den vervoerder niet; breken, want de gemeente heeft een contract voor 10 jaar met hem. De kwestie van de benoeming van den opzichter willen B. en W. aanhouden. De heer Bosman, wethouder van sociale zaken merkt nog op, dat B. en W. zich er reeds hebben beraden over de mogelijkheid, de menschen in dienst te houden. Het voorstel wordt z. h. s. aangenomen. Crediet voor een nieuwen zinker in het Noordzeekanaal. Zooals reeds gemeld, vragen B en W. een crediet van f 88000 voor het leggen van een nieuwen zinker in het Noordzeekanaal onge veer ter hoogte van den Watertoren, ter ver vanging van dien te Velsen welke in verband met de verbetering vair het Noordzeekanaal verwijderd moet worden. De heer van Heyst (N. P.) acht het voor barig, dat thans reeds is uitgemaakt, wie het werk zullen uitvoeren. De heer Vermeulen (A.R.) wil lof bren gen aan de heeren van den Waterstaat voor hun medewerking. Is het niet de bedoeling, deze werken openbaar aan te besteden? De heer Dunnebier is eveneens dank baar voor de medewerking van den Waterstaat Spreker deelt het een en ander mede over de wijze, waarop het werk zal worden uitge voerd. De gemeente koopt de buizen voor grootbandelsprijs en voor het baggerwerk komt alleen de fa. Volker en Bos in aanmer king. Het leggen willen B. en W. doen geschie den door de firma Zijlman. De zinker wordt iets wijder gemaakt dan noodig is omdat, wanneer Hoogovens later eens gas leveren aan een afnemer ten Z. van het" kanaal, diat door den zinker zou kunnen geschieden. De heer Dunnebier zeide nog, dat de gemeente zich nog niet heeft vastgelegd ten aanzien van de uitvoering van het werk. Het voorstel wordt z. h. s. aangenomen. Wijziging kampeerreglement. B. en W. stellen den Raad voor, het tarief van 20 ets. per persoon voor een week of ge deelte van een week, voor het kampeeren op het kampeerterrein te brengen op 40 ets. Van verschillende zijde werd aanmerking gemaakt op deze verhooging van het tarief. De heer Visser (SDAJP.) verklaarde ten slotte namens zijn fractie, dat deze niet voor het voorstel zal stemmen Na een langdurige discussie wordt het voor stel van B. en W. met 18 tegen 8 stemmen aangenomen. Tegen stemde de s. d. a. p. Verhuur tennisbaan ir> Velserbeek. Aangezien de tennisbaan in het park Vel serbeek in een minder goeden staat verkeert en op de begrooting voor dit jaar geen gelden voor verbetering zijn uitgetrokken, stellen B. en W. den Raad voor, hen te machtigen, op het tarief voor het verhuren van deze baan een reductie van ongeveer 30 pet. toe te passen. Aldus wordt besloten. Eveneens wordt aangenomen, het nog aan de agenda toegevoegde punt: Wijziging van de verordening, in verband met de pensioen wet 1922. De raad had besloten van de bij dragen voor inkoop de helft op den betrokken ambtenaar te verhalen, hetgeen Gedeputeerde Staten ontoelaatbaar achtten. Bij de rondvraag vroeg de heer Ver- m e u 1 e n inlichtingen over het paarden spel. Spreker had er bezwaar tegen dat het circus op Zondag een voorstelling gegeven heeft en dat er op Zondag met een reclame wagen gereden is. Nadat ook deze en nog eenige andere kwesties zijn opgelost sluit de voorzitter te middernacht de vergadering. VERKEERSONGEVALLEN. In den nacht van Maandag op Dinsdag werd de vischlosser B, terwijl hij op zijn rij wiel op de Wilhelminakade reed, aangereden door een sneltax. Het rijwiel werd geheel ver nield, doch B. bleef ongedeerd. Door de po litie is proces-verbaal opgemaakt. Dinsdagmiddag Is op den Zeeweg door een defect aan de stuurinrichting een vrachtauto het trottoir opgereden. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor, maar het hek van perceel 180 en ook de auto werden ernstig beschadigd.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1