VlSSCHERU EM SCHEEPVAARTBERKHTKN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: IJMUIDEN BEVERWIJK HEEMSKERK DRIEHUIS z^n dat de heer J* VELSEN Schip Alster Aagot Alkmaar Aurora Am ar ante Ariadne Ajax Alcinous Barneveld Britsum Boskoop Buesten Britsh Energy Baarn Bennel;om Ceres Carp'ti Chv P.uygens Colombia Cambia Crij ossen Dor au Deuce lion E?m'and Essen - Flaniria Fulda C-Bt"ke He'd"'b°rj Hercules HaHe Hste Halerius K" Klio L'V Leopold L. D. Laertes Luciston Mor'ter'and Melampus Mavheira Merala Maesberk Monitor Nijkerk Ouderkerk Orestes Orinoco phrcntis Poe au Tello P. G. Pedersen Pan Europa Simaloer Shelly Stella Snöfrid Trier Troilus Tiberius Triton Torborg Titus Tabian Van Rensselaer Vesta Westplein Zuiderkerk Japan Buenos Aires Chili Midd. Zee Buenos Aires Midd. Zee Kopenhagen Hamburg Chili Buenos Aires Chili Port Arthur Abadan Chili Hamburg Bourgas Bourgas Ned. Indië West-Indië West Indië Hamburg Kobe Livorno West Afrika West-Indië Buenos Aires Japan Japan Ned.-Indië. Bourgas Ned. Indië Kopenhagen B urm ah Ned.-Indië Lissabon Ned.-Indië Buenos Aires Ned. Indië La Plata Buenos-Aires Batavia Constantza Houston Hamburg Huelva Bremen Japan Bourgas Veracruz Ned.-Indië Ned.-Indië Oteerbacken (v. IJm.) Aruba Ned.-Indië Rosario West Indië Norresundet Japan Batavia Alexandrië West-Indië Curasao Alexandië Ned. Indië T ist Indië Midd. Zee Buenos Aires Japan Laatste bericht 27 April 24 April van Genua. 15 Mei 12 April vertrokken. 22 April te Tocopilla. 2 Mei 19 April van Palermo. 13 Mei 12 April vertrokken. 23 April te Catania. 23 April van Stettin. in lading. 22 April te Liverpool. 26 April 14 April van St. Vincent. 22 April van Cristobal. 26 April 10 April van Key West. 17 April vertrokken. 23 April van Callao. 26 April 25 April vertrokken. 30 April 23 April van Algiers. 5 Mei 19 April van Messina. 29 April 18 April van Colombo. 5 Mei pass. 23 April Flores. 20 Mei 22 April te Pto Barrios. 29 April vertrekt 28 April. 28 Mei 23 April van Shanghai. 10 Mei 23 April tt Candia. 20 Apr. v. Freetown via Rott. 22 April van La Guayra. 5 Mei 21 April van Pernambuco. 22 Mei 20 April van Belawan. 25 Mei 18 April van Shanghai. 25 Mei 22 April van Madras. 15 Mei 20 April te Smyrna. 20 April van Macassar, in lading. 11 April te Moulmein. 27 Mei 14 April van Macassar. 23 April 22 April van Ouessant. 14 Mei 19 April van Pt. Said. 22 Mei 19 April van La Plata. 25 Mei 21 April van Batavia. in lading. 18 Mei 21 April van Montevideo. 12 Mei 20 April van Colombo. 26 April pass. 21 April Gibraltar. 5 Mei 18 April vertrokken. in lading. 25 April 18 April vertrokken. 27 April 24 April vertrokken. 20 Mei 22 April van Colombo. 23 April vertrokken. 20 April vertrokken. 3 Mei 18 April van Port-Said. 26 April 24 April te Londen. 23 April 19 April vertrokken. 7 Mei 19 April vertrokken. 24 April van Pt. Said. 17 Mei x5 April vertrokken. orT pass. 24 April Tereeira. 27 April 21 April vertrokken. 26 April 23 April van Lisxbon. 28 April 22 April van Gibraltar. 5 Mei 22 April van Gibraltar. 28 April 8 April van Puerto Barrios. 8 April vertrokken. 20 April vertrokken. 23 April van Batavia. 29 April 22 April van Madeira. 10 Mei 24 April van Malaga. 30 April pass. 18 April Sint-Vincent. 23 April te Shimonoseki. VISSCHERIJ EN' SCHEEPVAART. TE IJ MUI DEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Hoogovens Zw. Nd. s.s. m.s. Saxen T animbar Otterbacken Amsteram erts laden DE REDDINGSPOGINGEN VAN BURGEMEESTER RAMBONNET. OPEN BRIEF VAN DEN BURGEMEESTER OP DEN OPEN BRIEF VAN DEN HEER TUSENIUS. Burgemeester Rambonnet heeft bij wijze van open brief het volgende geantwoord op den open brief van den heer Tusenius: Zeer geachte Heer Tusenius. Het was mij werkelijk een onvermengd ge noegen naast de verscheidene andere blijken van instemming met mijn plannen tot het brengen van verbetering in den nood van het IJmuidensche Visscherijibedrijf ook de Uwe te mogen ontvangen. Ik kan mij voorstellen dat deze zaak de algeheele belangstelling en sym pathie moet hebben juist van U, die als TJmiui- denaar bij uitnemendheid in alle opzichten zoo nauw aan het Visscherijbedrijf verbonden zijt en door Uwe vele voormalige en tegen woordige functies in het openbare leven ge toond hebt het algemeen belang boven alles te stellen. Doch ter zake. Uw bezwaar tegen mijn pro ject bestaat voornamelijk daarin, dat door mij de vertegenwoordigers der nevenbedrijven en der banken eventueel niet ter conferentie zou den worden genoodigd. Ik -niet „mijn des kundigen" zooals U ongetwijfeld te goeder trouw abusievelijk opmerkt heb „dit kleine onderdeeltje" met opzet vergeten. Nevenbe drijven enz. en banken toch zijn m-i. geen eigenlijke organen van het betrokken bedrijf zelf maar U vergeeft mij de kwalificatie -— min of meer „leveranciers" hetzij dan van ijs, scheepsvictualiën, kolen, machine-onderdee- len en reparaties of wel van oreddet. Had ik eenmaal dezen weg gekozen en consequent doorgevoerd dan waren uiteindelijk ook de vertegenwoordigers van bakkers en slagers ter conferentie verschenen. Ik moge dit bezwaar met een voorbeeld toelichten: wanneer 'in een verarmd en onder schulden gebukt gezin ten einde raad de zoon des huizes aan een zeer oude en schatrijke weduwe zal worden uitgehuwelijkt zal men er toch nog niet toe overgaan om de misschien zeer bezwarende huwelijksvoorwaarden te onderzoeken in over leg niet de leveranciers „op de pof' i.e. den bakker en den slager. Ik bedoel dit: wanneer het conferentie-overleg, gelijk ik het mij voor stel, zou leiden tot een uiteindelijke „sanee ring" van het bedrijf (zooals U weet meestal een zeer moeilijke en pijnlijke operatie) zal de beslissing of dit huwelijk met het Rijk (en het zich stellen onder Rijkstoezieht en 't aan vaarden van een Rijksregeling) misschien als laatste vrije beslissing genomen moeten wor den door de organen van het bedrijf zelf. De saneering evenwel zelf zal noodwendig leiden tot een zij het op verkleinde schaal en on der veel bezwarende voorwaarden normaal functionnee;ren van het bedrijf in de toe komst. De leveranciers zullen dan weder con tant worden betaald. De mogelijkheid bestaat d'at de saneering een regeling der oude schul den inhoudt, dit valt echter te voren niet te bepalen. Eén van beiden is dus het geval: of de oude schulden- worden niet betaald óf er komt een regeling daarvoor. Wanneer geen regeling der oude schulden zou worden ge troffen zal het juridisch waarschijnlijk mo gelijk zijn dat de crediteuren een spaak in het wiel steken en het weder op gang gera ken van het bedrijf beletten. Maar wat heb ben zij daar aan? Dan blijft het bedrijf stil liggen en is hun laatste kans om opnieuw en nu solide zaken te gaan doen verkeken. Ook zal hun kans verkeken zijn om bij mogelijk betere tijden en wederopleving van het be drijf ten deele nog weder wat van de oude schulden te verhalen. Ik kan mij dan ook eenvoudig niet voorstel len dat U en andere nevenbedrijven en ban ken alleen om nu eens macht uit teoefenen het slagen van het confe- rentiewerk zouden beletten. Zi.i zouden ook hun eigen belangen daarmede aanmerkelijke schade toebrengen. Wat betreft Uw vraag waarom ook niet een vertegenwoordiger van den Minister van Fi nanciën werd uitgenoodigd diene het volgende natuurlijk zullen ter eventueele conferentie zeer vele misschien tallooze wenschen en de siderata ter tafel worden gebracht. Waar schijnlijk zullen deze ook wel betreffen de door U genoemde onderwerpen. Voorzoover deze niet reeds direct door het Departement van Waterstaat worden opgevangen, zal, waar het hier betreft de meer directe uitvoering en toepassing van wetten, de vertegenwoordiging van het Departement van Economische Zaken onder leiding en auspiciën van welk Depar tement toch zeker wel de nieuwe orde van zaken zal worden tot stand gebracht het aan gewezen orgaan zijn om over deze zaken met Financiën van gedachten te wisselen. Waar het mij niet bekend is aan welke adressen U uw „open brief" aan mij hebt toe gezonden zal ik volstaan met dit mijn ant woord middels de plaatselijke pers te publi- ceeren. Wel heeft het mij eenigszins bevreemd, ik wil dit evenwel gaarne aan een abuis Uwer zijds toeschrijven, dat ik eerst van journalis tieke zijde telefonisch van het bestaan van uw schrijven op de hoogte werd gebracht en daarna dit schrijven van een paar bij mij op bezoek zijnde heeren ter lezing -mocht ont vangen, alles vóór dat ikzelf het aan mij ge richte schrijven had ontvangen. Ten slotte meen ik nog de vraag te moeten stellen of het werkelijk zoo noodig was mij uw bemerkingen per „o^ten brief" te doen toekomen. Uit den aard der zaak ontvang ik aangaande mijn project dagelijks van vele zijden beschouwingen, opmerkingen en vragen waarvan zeker het gebruik zal worden ge maakt dat ze elk naar hun waarde verdienen, Geen der zenders, behalve U, heeft er nog aan gedacht ze mij per „open brief" te doen geworden en dit is ook in 'het geheel niet noodig. Misschien echter mag ik ze alleen be schouwen (en dan is de zaak mij volkomen begrijpelijk) als een uitvloeisel van de min of meer luidruchtige sfeer van bepaalde kringen waarin U den laatsten tijd, naar ik meen. nog wel eens het voorrecht had te verkeeren. DE HARINGVISSCHERIJ. Men is weer bezig de schepen klaar te ma ken voor de haringvisscherij. De logger Mar- tenshoek is in het dok geplaatst en ook de stoomloggers Victor wordt weer klaargemaakt NIET NAAR ZEE. De Flamingo IJM 42 is niet weer naar zee vertrokken. LEGER DES HEILS. Door de kinderen van de Zondagsschool van het Leger des Heils zal op heden Woensdag avond, 8 uur, in het gebouw Edisonstraat 14 een Jongelieden-Demonstratie worden geven. Het programma, dat zeer afwisselend is, ver meldt nummers zoowel van de z.g. „Kleuters" (kinderen van 4 tot 6 jaar) als van grootere kinderen en zelfs ook een van de Jeugdwer kers. Het belooft dus een goede avond te worden. Niemand verzuime dan ook deze samenkomst bij te wonen. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Woensdag, 25 April 1934, in radio-telegrafische verbinding met het kuststation Scheveningen Radio. Baloeran, Chr. Huygens, Cottica, Colombia, Dempo, Flandria, Indrapoera, Joh. de Witt, Kota Baroe, Kota Nopan Kota Pinang, Orania, Poelau Bras, Poelau Tello, Rotterdam, Van Rensselaer, Sibajak, Simon Bolivar, Volen- dam, Zeelandia. Behalve bovengenoemde passagiersschepen zijn de meeste Nederlandsche vrachtschepen eveneens via Scheveningen Radio te bereiken. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.30—f 1.15 Griet per 50 K.G. f 35—f 15.50. Tongen per K.G. f 1.40f 1. Middelschol per 50 K.G. f 22. Zetschol per 50 K.G. f 22.50f 17,50. Kleine schol per 50 K.G. f 20—f 6.60. Schar per 50 K.G. f 9—f 4.60. Tongschar per 50 K.G. f 36f 25. Vleet per stuk f 2.10. Kleine poon per 50 K.G. f 11f 5.10. Groote schelvisch per 50 K.K. f 26f 24. Middelschelvisch per 50 K.G. f 20f 18.50. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 18.50 f 11. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 11f 4.30. Kabeljauw per 125 K.G. f 52—f 27.50. Groote gullen per 50 K.G. f 23f 11. Kleine gullen per 50 K.G. f 17f 7. Leng per stuk f 1.78f 0.45. Heilbot per K.G. f 3—f 0.58. Wijting per 50 K.G. f 3.60—f 1.80. Koolvisch per stuk f 1f 0.12. Makreel per 50 K.G. f 4.70—f 2.70. BESOMMINGEN. Trawlers: I. S, Groen IJm. 130 330 manden f 3460. Oostzee IJm. 147 100 manden f 2250. Gloria IJm. 37 725 manden f 3800.. Clazina Luther IJm. 59 495 manden f 3370. Condor IJm. 72 70 manden f 1520. Loggers: KW 110 f 460, KW 114 f 510, SCH 266 f 470. TOONEELUITV OERING. De tooneelvereeniging Het Masker, artistiek leider de heer W. N. Brouwer, geeft Zaterdag 28 April een uitvoering in Het Wapen van Velsen. Opgevoerd zal worden het blijspel „De gevolgen van een leugen", van Rudolf Knei- sel. De Toscaniband onder leiding van den heer R. F. Brouwer, verleent zijn medewer king. boekjes tegen 611 op 31 Dec. 1932. 81 Voor- 1 schotten waren gegeven, terwijl 158 leden in rekening staan met de Bank. Na de mededeelingen ging men over tot ver kiezing van een Bestuurslid wegens periodieke aftreding van den heer J. G. Poe'1. Deze werd met bijna algemeene stemmen herkozen, evenals de heer H. A. Reehorst, lid van den Raad van Toezicht. Tot lid van den Raad van Toezicht wegens bedanken van den heer Zwager werd gekozen de heer J. Broekhuis. Als plaatsvervangende bestuursleden wer den gekozen de heeren Jac. J. Duijn en F. J. Frölich. De Commissie benoemd tot het nazien der rekening en Balans over 1933, bracht bij monde v. d. heer W. Jb. van Dam (oud-kas sier der Coop. Boerenleenbank Ouderkerk) een gedetailleerd verslag uit, verklaarde rekening en Balans met het dagboek en de bij la-gen te hebben vergeleken en accoord bevonden. Hij stelde voor deze goed te keuren en bestuur en kassier te dechargeeren, waartoe werd beslo ten. Rekening en Balans werd voorgelezen. Het saldo Rek.-courant kon gesplitst worden als volgt: te goed van de leden f 358054.07 Aand. Centr. Bank 170. Meubilair 599.50 Postrekening 975.92 Schuld aan de leden f 28030.52 Schuld a.d.Centr. Bank 47052.28 Reservefonds 27006.31 Afschrijvingsr-eserve 2017.42 f 359799.49 104106.53 Saldo f 255692 86 Rekening en Balans van de Leenbank en Balans van de Spaarbank werden goedgekeurd Besloten werd het winstsaldo ad f 1762.10 op afschrijvingsreserve over te brengen. Gekozen werden in de commissie tot nazien der rekening over 1934 de heeren J. Langen- dijk en J. Tervoort. Bij de rondvraag vroeg een der leden naar een eventueele financieele verhouding dei- Bank met de plaatselijke veilingen. De voorzitter antwoordde daarop, dat de Bank met geen enkele veiling in eenige ver houding staat, waarna de vergadering werd gesloten. NAAR HET CONCOURS. De Beverwijksche Harmoniekapel zal op den tweeden Pinksterdag deelnemen aan het te Amersfoort te houden nationale concours voor harmonie- en fanfarecorpsen. De Har- •moniekapel komt uit in de superieure afdee- lïng harmonie met de verplichte opgave „La Grotte de Flingal" van Mendelssohn Barthol- dy. Als nummer naar keuze wordt de eerste Arlesienne-suite van G. Bizet uitgevoerd.' DE STRAF VAN DE OUDE HEKS. De Geheelonthouders Kinderclub „Kinder geluk" geeft heden, Woensdagavond in het Kennemer-Theater haar laatste uitvoering in dit seizoen. Opgevoerd wordt het tooneel- spel met zang en dans „De straf van de oude heks" van Pater Servatius. De pianobegelei ding is in handen van mevr. Lieuwes-Wesse- lingh. SUCCES VOOR „HET BLAUWE KRIJTJE" De Dinsdagavond te Alkmaar gespeelde massakamp Alkmaar-Blauwe Krijtje is ge ëindigd in een overwinning met 115 caram boles voor de Beverwijksche biljarters. Het Blauwe Krijtje kwam daardoor in het bezit van den verguld-zilveren beker. JAAR VER GAD ERIN G BOERENLEENBANK Dinsdagavond hield de Coöp. Boerenleen bank haar jaarlijksche algemeene vergadering in de bovenzaal van Hotel „Oud Meerenstein" De heer D. Kluft, voorzitter van het bestuur, opende de vergadering met een woord van welkom en memoreerde den huldigen toe stand en gaf een kort overzicht van het wer ken der bank over 1933. Daaruit bleek, dat het spaardeposito toenam met ongeveer f 25.000, en het depot in rekening-courant met ong. f 3000. De schuld aan de Centr. Bank daalde met ongeveer f 70.000. Voortgegaan zal wor den op den ingeslagen weg van geleidelijke ere di et-beperking. Het deed spr. leed te moeten mededeelen, dat de heer C. A. Zwager heeft gemeend te moeten bedanken voor een toeziende of lei dende functie. Als tolk der vergadering bracht hij dank aan den heer Zwager, voor al hetgeen deze in het belang der Bank heeft gedaan. De rentestand blijft voor 1934 evenals in 1933 voor Spaargelden en tegoed in Rek. Cou rant 4 pet. en voor Voorschotten en schuld in Rek.-Courant 5 pet. Medegedeeld werd, dat het ledental der Bank 248 is tegen 251 in 1933, door het over lijden van 3 leden. Over 1933 zijn gehaakt 3715 dagboekposten, waarvan 1441 door de Spaarbank, met een totaal ontvangst, inbegrip saldo 1 Jan. 1933: Aan Spaargelden f 633726.46 Aan terugbetaalde voorschotten 11219.93 Aan gestort in Rek. courant 370671.36 Aan rente en kosten 246.90.44 Totaal f 1040308.24 f 255798.10 122766.64 626364.32 24212.70 Uitgegeven: Aan Spaargelden Aan Voorschotten In Rek. courant Aan rente en kosten Totaal f 1029141.76 Samenvattend heeft de Bank als actief: Kasgeld f 11166-48 Saldo Voorschotten 111546.66 Saldo Rek. courant 255692.96 Als Passief een schuld aan de Spaarbank f 378406.10 377928.36 Saldo f 477.74 Op 31 Dec. was nog te betalen aan rente 1255.93 en te vorderen wegens voorschot 28.43 Zoadat de Winst over 1933 is f 1762.10 Op 31 Dec. waren in omloop 571 Spaarbank- R. K. COÖP. BOERENLEENBANK. Dinsdagavond had in het R.K. Vereeni- gingsgeibouw de jaarvergadering plaats van bovengenoemde bank, onder leiding van den directeur, den heer C. van Duivenvoorde. De heer J. Wellboren Wzn., werd als secreta ris benoemd. De kassier, de heer A. van Woesik, gaf een overzicht van den financieelen toestand over het afgeloopen jaar. De verlies- en winstre kening sloot met een bedrag van f 101,794,61 aan ontvangsten en uitgaven, de balans met een bedrag van f 161,558,28. De voorzitter deelde mede dat de heer S. v. d. Kolk als lid van het bestuur heeft bedankt en daar volgens de statuten daarin direct moet worden herzien, heeft het bestuur den heer C. de Ruijters lid van den Raad van toe zicht, tijdelijk als bestuurslid benoemd. Te vens stelt het bestuur voor den heer C. de Ruijter in de vacature S. v. d. Kolk te be noemen. De vergadering vereenigde zich hier mede. In de daardoor ontstane vacature in den Raad van toezicht werd benoemd pastoor Paulussen, De periodiek aftredende heeren J. A. Tuin (lid van den Raad van toezicht) en C. van Duivenvoorde en L. van Roon (leden van het bestuur) werden herkozen. De voorzitter deelde mede, dat hij ook we derom zijn functie zal aanvaarden. Aan het slot der vergadering had de jaar lijksche verloting plaats. DE EMMABLOEMCOLLECTE. Maandag 30 April as. wordt in deze ge meente de jaarlijksche Emmabloemcollecte gehouden. coopbezoekers van hun principe doen afwij ken. Over de film zelf behoeft weinig gezegd te worden. Zij die haar gezien hebben, hebben volop genoten ZILVEREN POLITIE-JUBILEA. Op 1 Mei a.s. zullen drie politiebeambten, waarvan twee thans nog hier werkzaam zijn en één, na gedurende een tiental jaren alhier werkzaam te zijn geweest thans de functie be kleedt van hoofdagent te Velp, een zilveren jubileum vieren. J. Bruntink. T- Op 1 Mei a.s. zal het 25 jaar geleden Bruntink in dienst trad het Staats- Jk 'mï* visschershaven- j bedrijf. Den 15en Novem ber 1898 kwam de heer Bruntink in dienst bij de huza ren. Spoedig daarop, n.l. 14 Juni 1900 werd hij marechaus- sée te paard, welke functie hij gedurende een 7-tal jaren in ver schillende plaatsen, in hoofdzaak in het Noor den des lands, bekleedde. Op 1 Augustus 1907 kwam de a.s. jubilaris naar IJmuiden, op welken datum hij in dienst trad bij de gemeente-politie, welk corps toen een aanzienlijke uitbreiding onderging. De heer Bruntink deed dienst aan het Willems plein. Op 1 Mei 1909, dus 1 Mei a.s. vóór 25 jaar verliet de heer Bruntink den gemeente dienst en werd hij politiebeambte bij het Staatsvisschershavenbedrijf. Den len Februari 1930 werd de heer Bruntink bevorderd tot chef van de politie van het Staatsvisschershaven bedrijf, welke functie hij thans nog bekleedt. De betrekking van den heer Bruntink is geen sinecure. Vooral op drukke dagen heeft hij met de regeling van het verkeer de handen vol. In het rumoer van den afslag verricht de heer B. rustig zijn werk en door zijn wijze van optreden is hij een autoriteit in de hal, die ge respecteerd wordt. H. Bosman Minder bekend in IJmuiden, maar des te meer in Velsen is de heer H. Bosman, hoofdagent van po litie, die 1 Mei zijn zilveren jubileum als politieman hoopt te vieren. Het was 1 Mei 1909, dat de heer Bosman als politie agent werd aange steld in Kollum (ge meente Kollummer- land en Nieuw Kruisland) in de Provincie Friesland. Niet lang bleef de heer Bosman in Friesland's dreven, want reeds 1 November 1911 vertrok de heer Bosman naar het minder rustige Enschedé, waar hij eveneens agent yan politie werd. In deze stad heeft de heer Bos man het lang niet gemakkelijk gehad; vooral bij stakingen in het fabriekscentrum was de drenst meermalen zwaar. Den len April vertrok de heer Bosman naar Vierpolders, waar hij veldwachter werd, tevens ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Twee jaar later, n.l. 1 April 1917 werd de heer Bos man aangesteld als agent van politie aan het bureau IJmuiden. Reeds binnen eenige maan den nadien werd de heer Bosman aangesteld als gemeente-veldwachter in het dorp Velsen. Deze functie bekleedde hij tot 15 Mei 1933, toen hem wegens opheffing der functie eervol ont slag werd verleend. Met ingang van denzelf den datum ontving de heer Bosman een aan stelling als hoofdagent. Tot voor korten tijd behoorde tot de taak van den heer Bosman het regelen van het ver keer bij de pont. Tal van warme Zondagen, als bijna iedereen naar buiten trok, stond de heer Bosman midden in de benzinedampen en het stof van de ronkende auto's en had hij bovendien tal van mopperende autobestuur ders te woord te staan. Door zijn tactvol op treden ging alles steeds op rolletjes. Sedert eenigen tijd is de verkeersregeling bij de pont in handen van de Rijkspolitie, zoodat de heer Bosman thans weer zijn aandacht kan wijden aan ander politiewerk. D. van Oort. De heer D. van Oort werd 1 Mei 1909 aangesteld als agent van politie in Gouda. In 1911 werd hij be noemd tot agent van. politie in IJmuiden, waar hij later bij de recherche werd aan gesteld. Na 10 jaar bij de politie in IJmuiden in dienst te zijn geweest, volgde 15 April 1921 zijn benoeming te Velp (Gld)waar de heer van Oort thans nog als hoofdagent bij de administratie werkzaam is. Ofschoon de heer van Oort reeds geruimen tijd geleden IJmuiden heeft verlaten, zullen velen zich hem nog wel herinneren. De heer van Oort stelt nog steeds veel belang in het geen er in onze gemeente gebeurt, getuige het feit, dat hij nog steeds abonné van ons blad is. DE HARDDRAVERIJ. Men deelt ons mede, dat de harddraverij, welke men aanvankelijk had vastgesteld op Zondag 27 Mei door bijzondere omstandighe den is uitgesteld tot Zondag 3 Juni. VERKEERSONGEVAL De heer W„ wonende aan den Rijksweg tus- schen Velsen en Santpoort, wilde, komende uit de richting van laatstgenoemde plaats, ter hoogte van zijn woning den Rijiksweg oversteken. Hij had er geen erg in, dat juislt een auto met flinke vaart naderde en werd daardoor aangereden. Ingeroepen genees kundige hulp oordeelde vervoer naar het St. Antonius Ziekenhuis te IJmuiden-Oost nood zakelijk. DE JANTJES IN DE PONT. Na gedurende een week duizenden IJmuide- naren naar Thalia te hebben gelokt, zal deze schitterende Nederlandsche film, die van a.s. Vrijdag' af in de Bioscoop de Pont wordt ver toond, ongetwijfeld ook de bevolking' van Vel- sen-Noord en omgeving verleiden tot een be zoek aan de bioscoop. Er zijn nu eenmaal men- schen, die niet van de film houden. Deze film zal ongetwijfeld ook de niet geregelde bios- GEEN INBLIKKEN VAN VLEESCH MEER? VERMOEDELIJKE STOPZETTING IN DE ZOMERMAANDEN. Zeer waarschijnlijk zullen dezen zomer de afslachtingen van het rundvee, waarvan het vleesch in de bussen voor de werkloozen wordt verwerkt, worden stopgezet. Er is thans een voorraa.d van 13 a 14 mallioen bussen, welke in de zomermaanden verder gedistribueerd zullen worden. Bij het intreden van den winter ver wacht men weer een toenemende vraag naar dit vleesch. AGENDA TE HAARLEM WOENSDAG 25 AfPRIL Palace: „Parijs Danst!" Op het tooneel: Fred. Houber, instrumental attraction. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Einmal eine grosse Dame sein". Op het tooneel: Neely en Olly Parott, Hongaarsche Universal act. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De brief uit het verleden". 2.30 en 8.15 uur. DONDERDAG 26 APRIL Groote Kerk: Orgelconcert George Robert. 34 uur. BioscooEwporsteUinggn, -

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 7