Nu 10 voor 10 Nieuwe geboden van den weg. STA TEN-GENERAAL Vreemdelingenwet in het gedrang. HILLE'S Met het rechts gaat voornog niet gebroken. TWEEDE KAMER De uitwijzing der vier vreemdelingen naar Duitschland besproken. Interpellatie over den werkloozensteun ge eindigd. Drie moties, waarover nog niet gestemd is. De Kamer is gereed gekomen met de be handeling der interpellatie van den neer Kupers (SX>.) inzake de wijzigingen in den werkloozensteun, de verlaging der loonen in de werkverschaffing en de werkloozen-pol.- tiek in het algemeen, Ter beantwoording van de vele spiekers heeft Minister Slotemaker de Bruine er nog eens al den nadruk op gelegd, dat de regee ring tot verlaging der steunnormen Sedw°" gen wordt door den financieelen nood der schatkist en ook door die der gemeenten. Daarbij zijn de loonen gedaald, dus moet de steun ook dalen, want tusschen beide moet een bepaalde marge blijven. „„„„„-o Toezeggingen deed de Minister nagenoeg niet. De laagste normen zullen niet aange tast worden, voor heel het land komt er een nieuwe, mildere, regeling van den kindertoe slag en daar kan Twente dan ook van piofi- teeren. Voorts is er nog in overweging een herziening der klassificatie der gemeenten cn de landarbeiders krijgen bij de berekening een langere werkweek dan van 48 uui ^Er zijn overgebleven drie moties. Eén van I öen heer de Visser (comm.) die alle steunver- I laging afkeurt en de heer Kupers (S.D.) heef zijn eene motie in twee zeifstandige moties gesplitst. De eerste noodigt de Regeermg uit. om de verlaging der steunbedragen voor Twentsche werkloozen en nadere overwegm te nemen. De tweede motie-Kupers wil de Kamer de Regeering doen uitnoodigen al t zien van het voornemen tot verlaging van de steunnormen in de groote steden, Op voorstel van den heer Kupers, is, te gen den zin der communisten, besloten thans niet over de moties te stemmen, maar ditte doen na de algemeene beschouwingen ove het 60 millioen crediet voor de werkverrui ming. Dat zal dus wel Vrijdag worden De Kamer heeft verder den dag dooide bracht met het debat over een nieuwe mter- pellatie. En wel een van den he" over de uitleiding op last van tel buig meester van Laren (N.-H.l van 4 Duitscheis. die daar waren op een revolutionnair con gres De interpellant stelde den Minister de 'Tft. van oordeel dat vreemde lingen die In het bezit zijn van een.geldige paspoort, en niet van plan zijn zich land te vestigen, of er langeren UJd te ver blijven, gedurende eenigen tijd zonder ver blijfpas hier ongemoeid mogen verwijlen. Zoo ja' wat was dan de wettelijke grond waai op «enige van een geldige relaas voorziene vreemdelingen het land terstond moesten verlaten? 2. Is de deelneming aan een door een in ternationale combinatie te houden yer-^" ring als die, welke op 24 FebTuan j.l. te Laren aanleiding was tot de uitgeleidmg van een aantal vreemdelingen, .welke vergadering hare werkzaamheden nog niet eens begon nen was en waarvan het houden tot geene.- lei rechtsvervolging aanleiding heeft ven naar het oordeel van den minister vol doende grond om van geldige Papen JTfi' ziene vreemdelingen het land uit te =eleiden 3 Acht de minister het een juiste toepas sing van de Vreemdelingenwet, dat personen waaromtrent de bevoegde autoriteit van mee ning is, dat ze het land moeten verlaten, ge arresteerd worden, vastgehouden en 011 dei politiegeleide over'de grens worden gebracht, ook wanneer ze volkomen bereid zijn, daar zonder het land te verlaten? 4. Krachtens welke wetsbepaling weid aan 'de van uit Laren uitgeleide personen de keuze onthouden van het land, waarheen zy zich wilden begeven? 5. Welke redenen hebben den minister be wogen, goed te vinden, dat het hoofd der po litie in de gemeente Laren de in vraag 4 be doelde vrije keuze aan de voor uitleiding aan gewezen personen onthield, terwijl de politie te Amsterdam aan in geheel dezelfde omstan digheden verkeerende personen die vr^^ leuze wel toestond? Is zulk een zoo geheel tan elkander afwijkende toepassing van een- zelfde wet, volgens den minister toelaatbaar 5. Welke waren de .voor de hand liggende practische bezwaren" door den minister aan gevoerd tegen de uitleiding over een andere grens dan de Duitsche, van de vier te Laren ter uitleiding aangewezen personen, waarop de minister doelt in zijn antwoord op mijne ou 27 Februari gestelde vragen (zie het aan hangsel der handelingen blz 123). Waarom deden zich die „voor de hand liggende pra(r tische bezwaren" wel voor bij de uitleiding van de personen, die van uit Laren en niet bij die, welke van uit Amsterdam werden uit geleid? 7. Is de minister van oordeel, dat door den burgemeester van Laren in dezen is gehan deld in overeenstemming met de voor Neder land passende opvattingen van menschelijk- heid en rechtsbescherming? Zoo niet. kan hij dan toezeggen, er voor te zullen zorgen, dat dit in de toekomst wel gebeuren zal? Deze vragen gaven duidelijk de kwesties aan, waarover iet ging. In zijn antwoord zei Minister van Schaik. dat ook hij van meening is, dat onze Vreem delingenwet verouderd is, doch komt er een wijziging, dan wil hij preventief toezicht met het oog op den stroom vreemdelingen naar ons land. Wat het gebeurde te Laren betreft, deelde de Minister mede, dat daar een geheim re volutionnair congres gehouden werd. De re geermg heeft een verbod uitgevaardigd van politieke activiteit door vreemdelingen hier te lande. Dus is hier opgetreden en de Mi nister heeft er zich zelf mee bemoeid, 's Zon dagsavonds laat kwam er een protest van Mr. Stokvis tegen de uitwijzing, de Minister kreeg dat 's Maandags. Hij heeft aan Proc.- Generaal getelegrafeerd, dat de uitwijzing hier moest plaats hebben naar de grens van het verlangen der uitgewezen. Dat er 4 te La ren bleven, was louter toeval, er was daar maar ruimte voor 4 personen. Zij hebben niet te kennen gegeven, dat ze niet naar Duitschland wilden, ze hebben des Zondags gespeeld, en zelfs gezongen en be weerden tegenover den politie-beambte, die met hen in het Duitsch sprak, dat ze niets op hun geweten hadden en een uitwijzing iumr Duitschland niet vreesden. Wijl ze uit Duitschland kwamen, zijn ze daar ook weer heen uitgeleid. was, evenals bij de communisten, was verzet tegen de wijze, waarop deze vier menschen zijn behandeld. Men keurde hun uitleiding naar Duitschland af, omdat dit een extra zware straf is, daar ze nu wel in een concen tratiekamp zullen zitten. Deze wijze keurden ook Mr. Boon (Lib.), Mr. Westerman (Nat. Herstel), Mr. Joekes (V.D.), Mr. oGseling (R.-K.) en Mr. de Geer (C.H.) af. De minister meende, dat de burgemeester van Laren in dezen wel correct heeft gehan deld, maar het bleek wel, dat velen in de Kamer het daarmede niet geheel eens wa ren. Men drong er op aan herhaling te voor komen. De Minister zeide, dat de regeering geen asylrecht voor rev-olutionnairen in ons land wil erkennen, buitenlanders hebben zich hier bulten politieke agitatie te houden. De interpellatie had geen direct succes. Het stellen van een motie was hier zeer moei lijk en had ook weinig raison. Men drong er op de Kamer alleen op aan, om tegenover vreemdelingen bij uitleiding zoo humaan mo gelijk op te treden. De Minister van zijn zijde wilde daaraan medewerken. De conclusie was als het bewuste telegram van den Minister aan den Proc. Generaal tijdig gearriveerd was zou stellig het rumoer om deze uitleiding voor een groot deel zijn voorkomen. EERSTE KAMER. Vereeniging van Enschedé en Lonneker. De Eerste Kamer ging 's middags met den Dieseltrein een tochtje maken naar Arnhem. Werken ging echter voor genieten en daarom kwam men eerst nog in openbare vergadering bijeen, óm een tweetal wetsontwerpen af te doen. Het eerste was dat omtrent de ver eeniging van Enschedé en Lonneker. Hierbij toonde de heer de Vos van Steenwijk (C.H.) zich nogal teleurgesteld over dit ontwerp van een A.R. minister, die op annexatiegebied zulk een mooi verleden heeft (gelach). Hij meende, dat hier onrecht tegenover Lonneker gepleegd wordt. Enschedé moet worden uitge breid, maar daarvoor is algeheele annexatie van Lonneker niet noodig. Deze spreker toon de zich zeer verbaasd over dit ontwerp en meent, dat de Ministe plotseling algeheel van inzicht is veranderd. Hij vroeg, of er een vroegere toezegging aan Enschedé is ge daan? Principieel achtte hij het onjuist twee zulke heterogene gebiedsdeelen saam te voe gen en Enschedé kan krijgen wat het wil, terwijl dan nog een levensvatbaar Lonneker over blijft. Spr. vroeg, of de Minister er van verzekerd is. dat 20 pet. der bevolking op de 12000 H.A. die, naar het oorspronkelijk plan over zou blijven, per referendum voor dit ont werp zou zijn? Kan de Minister dit niet zeg gen, dan is z.i. dit ontwerp geoordeeld. De heer Smeenge (Lib.) was ook tegen deze vereeniging met het oog op de belangen der landbouwende bevolking van Lonneker, te meer daar een andere oplossing te vinden Is. waardoor een zelfstandige plattelandsge meente Lonneker mogelijk blijft. Mr. Heerkens Thijssen (R.K.) die verklaar de eenige ervaring op het gebied van grens wijzigingen te hebben, bestreed uitvoerig het plan omtrent de nieuwe gemeente Lonneker, die men zich denkt. De heer Gelderman (Lib.) kwam eveneens de vereeniging dezer gemeente verdedigen. Minister de Wilde verklaarde in het alge meen een tegenstander te zijn van annexatie, maar men moet niet al te doctrinair zijn met grenswijziging. Deze sa am voeging heeft met het streekplan absoluut niets te maken. Ieder wil hier grenswijziging, al verschilt men over het hoe? Moet heel Lonneker bij Enschedé of niet? Aanvankelijk was spr. ook voor een zelfstandig Lonneker, doch die phase is hij al voorbij. Daarbij is deze kwestie urgent. De Minister bestreed een andere oplossing, dan die hier geboden is. Het resultaat van het debat was, dat het ontwerp aangenomen werd met 36 tegen 8 stemmen. Tegen waren de 5 aanwezige Chr. Historischen, de R.-K. heeren: Sasse van IJs- selt en Ruiter en de ND.: Otten. OBSERVATOR. En zóó voedzaam, zóó smake lijk, zóó lichtverleerbaar en zóó bros is er géén! BA8RIEi<£n TE ZMWAM BESCHUIT L'.tiË;rjjnïjnSJT>I.' (Adv. ÏTiqez. Med.) ONDERHOUD WONINGWET WONINGEN. NIEUWE NORMEN DOOR MINISTER VASTGESTELD. De minister var. Sociale Zaken heeft, in aan sluiting aan zijn schrijven van 29 September 1933, aan de gemeentebesturen medegedeeld, dat het hem noodzakelijk voorkomt, bij de be paling van het bedrag voor storting in het Onderhoudsfonds, meer dan tot dusver is ge schied rekening te houden met het kostenpeil in de gemeenten. Om hiertoe te geraken zijn de gemeenten in zes klassen verdeeld, waar voor de volgende bedragen voor storting in het Onderhoudsfonds zullen gelden: hoofdklasse f 37, eerste klasse f 34, tweede klasse f 31, derde klasse f 29, vierde klasse f 26, vijfde klasse f 23 per woning- per jaar. Deze onderhoudsbedragen zullen met ingang- van het exploitatie jaar 1934/35 voor Woning wetwoningen in aanmerking moeten worden genomen. Tot de hoofdklasse behooren: Amsterdam, "s-Gravenhage, Haarlem, Rotterdam; tot de derde klasse Hillegom. ONZE HANDELSBETREKKINGEN MET JAPAN. DE NEDERLANDSCHE GEDELEGEERDEN. Naar wij vernemen ligt h.et in de bedoeling, dat de heer A. Spanjaard, voorzitter van de commissie van advies inzake de crisisinvoer- wet en prof. J. van Gelderen,- hoofdambtenaar voor Economische Zaken ter beschikking van den minister van Koloniën, zullen worden aangewezen als gedelegeerden van Nederland bij de komende onderhandelingen met Japan over de regeling der handelsbetrekkingen. UITBREIDING VAN DE DIESELTRACTIE. ZEVEN NIEUWE MOTOREN BESTELD. De Motorenfabriek Thomassen in de Steeg heeft van de Nederlandsche Spoorwegen op dracht gekregen tot levering van zeven Thomassen-Frichs Dieselmotoren van 115- 125 P.K.. welke in bestaande motorrijtuigen zullen worden ingebouwd. Thomassen bouwt deze motoren ingevolge de door haar verkregen licentie van Frichs' Motorenfabriek te Aarhus (Denemarken), welke fabriek groote ervaring op het gebied van Dieseltractie heeft. LEELIJKE MISREKENING. OP 50 MILLE GEREKEND, DOCH ER KWAM NOG GEEN 5 MILLE. Het gemeentebestuur van Rotterdam heeft zijn zeven gemeentelijke zwembaden getracht te verpachten. De raming voor deze exploitatie bedroeg 50.000 gulden. De inschrijving is echter op een fiasco uitgeloopen, want voor een totaal van 4590 gulden werd slechts inge schreven. Vermoedelijk zal de gemeente daar wel niet op ingaan en derhalve de. exploitatie weer in eigen handen nemen. EINDE DER PRELIMINAIRE BESPREKINGEN? ONDERHANDELINGEN TE LONDEN VORDEREN GOED. A.V.R.O-STUDIO AANBESTEED. De voorloopige besprekingen tusschen de Nederlandsche handelsdelegatie en vertegen- Dinsdagmiddag heeft in het gebouw van de woordigers van het Engelsche ministerie van A.V.R.O. op de Keizersgracht te Amsterdam handel zijn gisteren te Londen voortgezet. Dr. onder groote belangstelling de aanbesteding Hirschfeld heeft verklaard, dat bij de onder plaats gehad van de nieuwe studio te Hilver- handelingen bevredigende voortgang wordt ge- Vier zeelieden verdronken. Sloep in de Waalhaven gekapseisd. Negen leden van de bemanning van Fransch schip te water. Rukwind deed het bootje omslaan. In de Waalhaven te Rotterdam is al zeer geruimen tijd het Fransche stoomschip „Zem- bla" opgelegd. Dit schip wordt bewaakt door een wachtsman. Verder is er geen beman ning aan boord. In dezelfde haven ligt sinds eenige weken het Fransche stoomschip „Dè- puté Pierre Guijot". De bemanning van dit schip had opdracht gekregen om tijdens het verblijf in de Rotterdamsche haven zorg te dragen voor het onderhoud van de ..Zembla" dat aan een bevriende maatschappij toebe hoort. Woensdagmiddag te ongeveer kwart over twee zijn negen opvarenden van de „De pute Pierre Guijot" met een sloep naar de „Zembla" gevaren om daar de vereischte werk zaamheden te gaan verrichten. Zij hadden een zeil geheschen en voeren daaronder met een flinke, maar niet overmatig sterke Wes ter bries naar de „Zembla". Daar gekomen moest opgedraaid worden om voor de statie trap te komen, die uitgelegd was. Daarbij zijn de negen opvarenden allen in de boot gaan staan en toen er even een ruk wind pal in de zeilen woei, kapseisde de sloep. Allen geraakten in de nabijheid van de .Zembla" te water. Vijf van hen zagen kans zich aan de statietrap vast te klampen en zich daarlangs naar boven te werken. De vier anderen slaagden daar echter niet in en voor de oogen van hun kameraden verdwenen zij in de diepte. Het is de bemanning van de Havendienst 4 die vrij spoedig na het ongeval ter plaatse was, gelukt de vier lijken op te halen. De ver ongelukten zijn de 36-jarige 3e machinist F. Mahérat uit Nantes, de 27-jarige matroos M. Commard uit Le Barbathre, de 47-jarige sto ker F. Besnard uit Le Tertre Samson en de 42-jarige matroos J. Guignard uit Bourgue la Langrolay. Het ongeluk schijnt hieraan te wijten te zijn dat de negen met de sloep,, die het zeil aan bakboordzijde had bij de „Zembla" geko men naar bakboord moesten opdraaien. Ter wijl de schoot vaststond, is het zeil toen om geslagen naar den kant waar de negen men schen stonden. Daarbij kwam nog dat de sloep die nauwelijks voor negen man bere kend was, ook nog met roosterijzers was ver zwaard. Tegen al dit gewicht, dat plotseling op een kant kwam te staan, hield de sloep het niet uit en kapseisde. jehad van de nieuwe studio te Hilver sum. Er waren 102 inschrijvingen. De laagste was van de N.V. van Heeswijk te Best voor f 323.500. maakt en hij hoopte, dat deze preliminaire be- sprekinr worden. NAJAARSBEURS OP ANDERE DATA Van 1121 Sep/ember a.s. --7I De Raad van Beheer der Koninklijke Ne- vandaag beëindigd zouden kunnen j derlandsche Jaarbeurs deelt ons mede. dat in afwijking van den oorspronkelijk vastgestel- den datum de aanstaande najaarsbeurs zal worden gehouden van 11 tot en met 20 Sep tember 1934. De beurs zal zooals gewoonlijk alleen op Zondag 16 September gesloten zijn. VIER ARABIEREN TER DOOD VEROORDEELD. WEGENS MOORD OP TWEE TOERISTEN. BAGDAD. 24 April (V.D.) Het proces tegen de vier Arabieren, die den Duitscher Rudolf May en den Amerikaan Fisher tijdens een kanotocht op den Tigris hebben overvallen, werd Dinsdag beëindigd. De vier Arabieren zijn ter dood veroordeeld. Zij bekenden. Gelaten namen zij kennis van het vonnis. Koning Leopold van België heeft den eersten steen gelegd voor de wereld tentoonstelling, welke m 1935 in Brussel zal worden gehouden. Nadat reeds enkele maanden na de afkon diging van een nieuw Motor- en Rijwielregle ment in het jaar 1927 de wenschelijkheid be pleit was om verschillende wijzigingen aan te brengen, is nu een Koninklijk Besluit versche nen dat verschillende veranderingen brengt. De hoofdinhoud der nieuwe bepalingen is: Stoplampen geven. „Snijden" wordt verboden. Inhalen kan op bepaalde smalle weggedeel ten verboden worden. Overbodige geluidssignalen worden ver boden. Autodeuren moeten worden. Stilstaande auto's weder verlicht. moeten oranjekleurig licht voorzichtig geopend Teekens geven. In het vervolg zal men steeds aan de linker zijde van zijn auto, motor, rijwiel, rij of voer tuig moeten aangeven, dat men vaart vermin dert door de hand op en neer te bewegen. Ook de stoplamp blijft hiervoor geoorloofd, men moet echter zorgen voor oranjekleurig licht; de plaats van dit lichtsein zal nader worden vastgesteld. Ook voor de richtingaanwijzers volgen nadere ministerieele voorschriften. Bij bochten en vernauwingen van den weg, waar men onvermijdelijk van richting moet vai ecuxi occivcxi meer uuocug Zijn. Uit het Kamerdebat over deze dingen bleek. Bovendien wordt uitdrukkelijk bepaald, dat dat men algemeen voelde voor een herziening door het uitsteken van een richtingaanwijzer der Vreemdelingenwet. Maar niet alleen bij (of de hand e.d.) de bestuurder geen aan- den heer Vliegen en den heer Sneevliet (Rev. spraak kan maken op een voorrang, die hem £5oc.) die bij dat congres te Laren betrokken I niet volgens andere voorschriften toekomt, weggedeelten .(bruggen) ld. Ook dit is iet Andere teekens dan in deze bepalingen ver vat kunnen van de weggebruikers niet geëischt worden (dus ook niet een teeken bij rechtuit- rijden). Het gevaarlijke „snijden". Iedereen kent die noodlottige berichten: „een autobestuurder haalde een voorrijdende auto in, terwijl op den smallen weg ook uit tegenovergestelde richting een voertuig nader de"Schier dagelijks verschijnen ze in de couranten, zoodat het begrijpelijk is, dat thans het inhalen verboden wordt tenzij hiervoor voldoende gelegenheid bestaat in verband met uit tegenovergestelde richting naderend ver keer. Vier nieuwe bepalingen zijn in de rijksrege ling verschenen: het kan verboden worden op een weg stil te staan, te stationneeren (d. i. langer stlstaan dan noodig is voor in- en uit stappen, enz.) en te parkeeren. Deze materie kwam tot dusverre alleen voor in de verorde ning van sommige gemeenten (o.a. Amster dam). Belangrijk is in verband hiermede de toevoeging, dat dergelijke verbodsbepalingen ter kennis van de weggebruikers moeten wor den gebracht op door den Minister van Water staat te bepalen wijze. Voor bepaalde smalle wegen kan een „in- haalverbod" worden vastgesteld. In de prac- tijk bestonden er reeds dergelijke voorschrif ten, maar het was niet zeker of deze rechts- i geldig waren. Dit nieuwe voorschrift komt I daaraan tegemoet. In aansluiting hiermede wordt thans de mo gelijkheid geschapen om aan het verkeer uit bepaalde richting voorrang te geven bij smalle nieuw: dergelijke voorschriften bestaan reeds lang in de practijk. Stilstaande auto's weder verlicht! Het verlichtingsvraagstuk wordt niet aan geroerd, slechts is bepaald, dat stilstaande auto's weder verlicht moeten zijn! Zooals men weet bevat ook de thaiis geldende regeling dit voorschrift, maar het mist verbindende kracht. Deze verplichtings-plicht wordt thans in eere hersteld. Een verbod wordt ingevoerd om geluids signalen te geven, tenzij de veiligheid van het verkeer zulks vordert. Dit is dus een stap op den (ongetwijfeld langen en moeilijken) weg, die naar meer stilte leidt. Een andere nieuwe bepaling houdt een ver bod in om de autodeuren te openen op zoo danige wijze, dat de vrijheid of veiligheid van het verkeer in gevaar wordt gebracht. Wie zich de tallooze aanrijdingen herinnert, welke hier door zijn veroorzaakt zal dit voorschrift zeer toejuichen. Tevens wordt den automobilist, die achteruit rijdt opgedragen om zich van te voren te overtuigen, dat dit zonder gevaar kan geschieden. Dit zijn dan de belangrijkste nieuwe bepa lingen, aldus schrijft ons de A.N.W.B., Toeris tenbond voor Nederland. Er worden ook nog tal van voorschriften gegeven over gesloten verklaring van wegen voor bepaalde catego rieën weggebruikers, over aanhangwagens, in schrijving van vrachtauto's en andere onder werpen, die echter in dit verband van minder belang zijn. Wel memoreeren wij nog de ver plichting om op alle motorrijtuigen, dus ook motorrijwielen, een achteruitkijkspiegel te hebben. Verblijdend is het te kunnen constateeren, dat thans binnen afzienbaren tijd de nieuwe internationale verkeersseinen zullen worden ingevoerd. Bovendien zal thans zéér binnen kort het wetsontwerp tot wijziging van de Motor- en Rijwielwet worden ingediend bij de Tweede Kamer, zoodat de mogelijkheid be staat, dat men dan op de huidige verande ringen in het Motor- en Rijwielreglement nog terugkomt. Zooals gezegd zullen deze aanwijzingen op een nader te bepalen tijdstip in werking treden. VERDACHTE IN HET PROCES WALTERS- HAUSEN VRIJGESPROKEN SCHWEINFURT, 25 April (D.N.S.< -- In het Waltershausener moord-prcces is hedei.och tend de beklaagde Karl Liebig vrijgesproken van moord en poging tot moord. Het gerecht was van oordeel dat de aan gevoerde bewijzen niet voldoende zijn voor een veroordeeling. DE VERDEDIGING VAN BRITSCH OOST AFRIKA ONVOLDOENDE? LONDEN. 25 April (Reuter). De Daily Express meldt uit Kenya dat op het oogenblik de kwestie wordt onderzocht hoe een betere verdediging van Britsch Oost Afrika tot stand kan worden gebracht. De stad Nairobi zal het steunpunt moeten worden voor de transport schepen van de troepen en tevens luchthaven moeten worden. KANAALEILANDEN ALS VERBLIJF VOOR TROTSKI? LONDEN, 25 April (V. D.) De „News Chro nicle" verklaart te weten, dat twee dagen ge leden een koerier van Trotski uit Parijs te Londen is aangekomen om de Britsche regee ring te bewegen Trotski een woonplaats toe te staan op een der Britsche eilanden in het Kanaal. Volgens het blad kan er op worden gerekend, dat invloedrijke personen, o.a. ook Lloyd Gerorge, voorspraak bij de regeering zijn om dit verzoek in te willigen. DISCONTOVERLAGING IN BELGIë. BRUSSEL, 25 April (Reuter). Het disconto van de Belgische Bank is met vanmorgen een half procent verlaagd. DR. HUGO ECKENER ZIEK. STUTTGART. 25 April (V.D.) De beken de Zeppelin-vaarder dr. Hugo Eckener is gis teren opgenomen in het ziekenhuis te Esslin- gen, wegens een aanval van acute ingewand ziekte. GOED NIEUWS. WERKLOOSHEID VERMINDERT IN ENGELAND. LONDEN. 24 April (V. D. Naar in Bir mingham wordt medegedeeld, worden de werk loozen aldaar geleidelijk aan weer in de fa brieken opgenomen. In Birmingham is nog slechts 7,97 pet. werkloos, vergeleken met een percentage voor het geheele land van 17,3,

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 2