BEVERWIJK Fa. H. S. Cioeck Bakerpraatje. HEEMSKERK HARDDRAVERIJ OP „SCHULPEN". Naar wij vernemen zal op Zondag 13 Mei op het landgoed „Schulpen" aan den Wijker- straatweg een harddraverij op de korte baan worden gehouden. Deze draverij wordt geor ganiseerd door het „Sportcomité 1934", waar in zitting hebben de heeren A. C. v. d. Veen, Haarlem. H. Hofland Beverwijk en A. Langen- dijk, Velsen. Het comité verwacht voor de harddraverij groote belangstelling, vooral omdat zij op Zon dagmiddag zal worden gehouden. Als prijzen zijn uitgeloofd de volgende bedragen: le pr. f 250; 2e pr. f 125, 3e pr. f 50 en 4e pr. f 25. Als handicapper voor de draverij, die ge houden wordt onder goedkeuring van, de Kon. Ned. Harddraverij- en Renvereeniging en waarvoor ook bereids toestemming werd ont vangen van het gemeentebestuur van Velsen, fungeert de heer P. Oly, terwijl de heer G. Hannema zieh bereid verklaarde deel uit te maken van de jury. Aangezien de heer Vaandrager op dienzelf den Zondag als starter te Groningen optreedt, worden over deze belangrijke functie nog on derhandelingen gevoerd. De loting en waarschijnlijk ook de prijs uitreiking zullen in Hotel „Ter Burg" ge schieden. JAARFEEST ST. ANNAVEREENIGING. Woensdagmiddag vierden de kinderen van de St. Annavereeniging, onderaf deeling van de Mariavereeniging, hun jaarfeest in de groote zaal van het K.S.A.-gebouw. De presidente der Mariavereeniging, Mevr. A. C. TrompBert ram wees in haar openingswoord op den snellen groei van de onderafdeeling, welke in 1932 werd opgericht en thans reeds 57 huis gezinnen omvat met 189 kinderen. In voor de kinderen volkomen begrijpelijke bewoordingen heeft de voorzitster het jeugdig gehoor ge wezen op de gevaren van den alcohol en de jeugd voorgehouden op welke wijze zij reeds nu op daadwerkelijke wijze aan het drank- bestrijd in gs werk kan deelnemen. De dames Burger -en Dekker hebben het levendige gezelschap vervolgens weten te boeien met het vertellen van bekende sprook jes, welke met lantaarnplaatjes werden toe gelicht. De kinderen wisten dit naar waarde te schatten en genoten van de bekende ver haaltjes. En de vreugde steeg ten top toen nog een tractatie volgde. Tenslotte ontvingen alle kinderen nog een geschenk. De uitstekend geslaagde feestelijke middag werd met een dankwoord door de presidente gesloten. BEVERWIJKSCHE CONSERVENFABRIEK. B. en W. hebben aan de Beverwijksche Con- servenfabriek N.V. vergunning verleend tot het uitbreiden van haar magazijn aan de Bree- straat. BLOEMPJESDAG. B. en W. hebben aan het R.K. Nationaal- Tehuis „Luctor et Emergo" toestemming verleend tot het verkoopen van bloempjes op Zaterdag 28 April vanaf des n.m. 12 uur en op Zondag 29 April tot des v.m. 12 uur. „IK WAS EEN SPION" IN HET KENNEMERTHEATER. Het Kennemer Theater aan de Zeestraat vertoont- in het nieuwe programma als hoofdnummer het phenomenale filmjwerk „Ik was een spion", met Madeleine Carroll, Conrad Veidt en Herbert Marshall. Men is geneigd zich af te vragen of het niet voor de hand zou liggen, dat de film „Ik was een spion" een oorlogsfilm „vervaar digd volgens authentieke gegevens der Bel gische en Engelsche militaire staven" het publiek, laten wij het maar gerust zeggen, afschrikt? Men heeft oorlogsfilms uit en te na ge zien en men is oorlogsfilms beu geworden. Men, heeft hoeveel malen al, de hel door leefd van in loopgraven ontploffende gra naten, van den dood die maalt over de slag velden, van kermende gewonden, van verschrikten in prikkeldraad. En daar is nu een oorlogsfilm, van British Gaumont, die van dat alles niets geeft of zoo goed als niets. Maar die. de martelende oorlogs-ellende in het bezette gebied in woord en beeld brengt, zoo navrant, zoo suggestief, dat men huivert en stil wordt. Dat wat zich afspeelt onder de angstige, gemar telde menschen, zich als doorleefde werke lijkheid doet gevoelen onder de toeschou wers. Maar hoe wonderbaarlijk sober is heel deze geschiedenis, die van Martha Cnockaert de vermaarde verpleegster, die achter het front Duitsche soldaten verpleegde en tege lijkertijd België als spionne diende, ge houden. volkomen gespeend van elk grof effect, elk valsch sentiment. De geschiedenis speelt zich af in Rousse- laere. Wij zien de Duitsche bezetting met volle muziek trekken over het pittoreske marktplein. Martha Cnockaert (Madeleine Carroll) wordt door een Duitsch officier van ge zondheid overgehaald gewonde Duitsche sol daten te verplegen. Want: zij is Belgische, maar bovenal vrouw. Met liefde en toewij ding wijdt zij zich aan \haar verpleegsters- werk. Overdag" in het hospitaal en 's nachts in het café van haar vader hoort en ziet zij veel. En wanneer zij dan toestemt haar land als spionne te dienen, kan zij veel be- langrijk nieuws verzamelen en ter kennis van dé geallieerden brengen. Zij krijgt een bondgenoot in den Elzasser Stephan, een onderofficier. Te zamen blazen zij een op slagplaats van cylinders chloorgas op. Er zijn echter al een aantal Belgen en Duitschers vergiftigd en hun aanblik spoort Martha verder aan. Zoo komt het Engelsche hoofd kwartier te weten dat er buiten de stad een kerkparade zal zijn met het gevolg, dat vliegers de troepen bombardeeren. Martha zelf is er bij en verpleegt de gewonden. 7oor haar diensten wordt zij door de Duit- schers gedecoreerd met de hoogste oorlogs onderscheiding. Niet lang daarna wordt zij betrapt en door den Krijgsraad ter dood veroordeeld. „Ik was een spion" werd de meest bespro ken Engelsche film van 1934 en zal zeker in staat zijn ook in het Kennemer Theater groote belangstelling te trekken. Het tweede hoofdnummer is een ontroerend en fijn gevoeld filmverhaal „Abel mit der Mundharmonika". Een film vol gezonde spanning en sensatie. DE NIEUWE GASTAR IE VEN Het voorstel van B. en W. inzake de nieuwe gastarieven, dat in de in den loop der vol gende week te houden raadsvergadering aan de orde zal komen, luidt als volgt: Wij stellen u voor te besluiten: le. Vast te stellen het navolgende tarief voor de levering van gas; A. dé gasprijs bedraagt, zoowel voor de le vering van gas over den gewonen als over den penningmeter: klasse I enz. (Deze tarieven, voorkomende in het rapport van den directeur >ubliceerden wij in ons nummer van j.l. Maandag. Red.) In dezen prijs is de meter- en/of installatie huur begrepen. B. Als basis voor de indeeling in klassen geldt het verbruik in het vorige kalenderjaar. Voor nieuwe verbruikers naar keuze, doch in overeenstemming met de werkelijkheid. Op verzoek kan een verbruiker in een hoogere klasse geplaatst worden, terwijl plaatsing in een lagere klasse slechts bij uitzondering, ter beoordeeling van de Directie der Lichtbedrij ven, kan geschieden. C. Tijdelijke verbruikers kunnen slechts gas betrekken volgens het tarief van klasse 1. K ij k e n bij C oeck BREESTRAAT 35, KLEERMAKERS i s koopen (Adv. Ingez. Med.) (Een Amerikaansch geleerde Dr. Baker verklaart, dat de mensch 200 jaar oud kan worden, door in hoofdzaak zeewier te eten en hij verzoekt den Volkenbond een onderzoek naar zijn conclusie in te stellen). Eet meer zeewier, dat 's een leuze, Die niet eerder is gehoord, En, hoe nieuw ze ook mag wezen, Mij nog niet bepaald bekoort. Ik kan rillen bij het denkbeeld, Dat dit glibberige gras, Tot voornaamste spijs zou worden Voor het menschelijke ras. Zeewier in gekookten toestand, Of gebakken met een korst? Zout. gelijk de zilte baren, Bij 't idee krijg ik al dorst. In wel meer dan duizend soorten, Komt het in de zeeën voor. Maar daar wordt het in mijn oogen, Of mijn mond, niet lekker door. Eet meer zeewier, zegt de dokter, Het gebeurt al in Japan, En daar wordt men er ook wierig, Zij 't nog geen tweehonderd van. Neen, ik neem geen dagelijksch zeewier Voor mijn dagelijksche brood, Ik ga liever met een biefstuk Een goed eeuwtje eerder dood. P. GASUS. i Onder tijdelijke verbruikers worden o.m. verstaan: a. zij, waarvan kan worden aangenomen, dat zij slechts voor het doorbrengen van vacantie of om andere redenen voor korten tijd in het gasverzorgingsgebied woonachtig zijn; b. tijdelijke huurders van woningen of ge deelten van woningen waarvan het 'gas ten name van den eigenaar is aangevraagd. In bijzondere gevallen ter beoordeeling van de Directie der Lichtbedrijven, kan gas worden betrokken volgens een hoogere klasse. D. de indeeling der verbruikers in klassen geldt voor één jaar en kan slechts na afloop van het jaar veranderd worden. Het vastrecht is verschuldigd over' een geheel jaar en is in ten "hoogste 12 gelijke ter mijnen invorderbaar. Wordt een gasmeter weggenomen en binnen het jaar wederom ge plaatst, dan moet vastrecht betaald worden over het aantal maanden, verloopen tusschen het tijdstip van. wegnemen en dat van her plaatsen van dien gasmeter, terwijl de hier uit voortvloeiende kosten in rekening war den gebracht. 2e. te bepalen, dat het nieuwe tarief za worden ingevoerd op een door Burgemeester en Wethouders te bepalen datum. Met ingang van dien datum vervalt het gastarief, vast gesteld bij Raadsbesluit van 27 Nov. 1930. ZWARE STRAF GEëlSCHT. TEGEN DRONKEN CHAUFFEUR. DIE EEN KIND HEEFT OVERREDEN. ONGEVAL. De broodbezorgster M. S. kwam met haar fiets met broodmand zoo te vallen, dat zij be wusteloos bij den heer Bekker werd binnen gedragen. De hulp van Dr. IJpma moest wor den ingeroepen. FEDERATIE VAN V.V.V.'s IN NOORD- HOLLAND BOVEN HET Y. In hotel „Den Burg" te Den Helder is de eerste vergadering gehouden van het Alge meen Bestuur van deze Federatie. De afd. V.V.V. ter plaatse trad als gast- vrouwe op. De bijeenkomst, die door den Burgemeester van Den Helder, den heer W. F. G. L. Dries- sen werd bijgewoond, had een geanimeerd verloop. Onder vlotte leiding van Mr. D. Bree baart uit Callantsoog werd de vrij omvang rijke agenda in een paar uur afgewerkt. Gebleken is, dat het Dagelijksch Bestuur se dert de oprichting der Federatie dd. 20 Ja nuari 1934, heel wat werk had verzet. De ko ninklijke bewilliging op de statuten was be reids aangevraagd. Voorts wordt aan de tot standkoming van een Noord-Hollandsche Gids gewerkt. Een kaart, aangevende de auto buslijnen en de bootdiensten in het Federatie- gebied is reeds in bewerking. Besprekingen met de autobusmaatschappijen tot het orga- niseeren van toeren zullen worden gehouden. Intusschen was reeds een zomertoerplan uitgestippeld, waarbij tal van plaatsen in het Federatiegebied worden betrokken. De begrooting werd opg'emaakt; besloten werd te trachten bij de Noord-Hollandsche gemeenten, de Provincie, zoomede bij de Ka mers van Koophandel om eenigen steun aan te kloppen. Voorts werden nog eenige kleine besluiten genomen, terwijl naar een leider van het Informatiebureau zal worden omgezien. Het bureau is ondergebracht in het Waag gebouw te Alkmaar, alwaar tevens het infor matiebureau der V.V.V. „Alcmaria" is geves tigd. Bij de Federatie zijn thans de volgende V.V.V.'s aangesloten: Alkmaar, Bergen, Callantsoog, Castricum, Egmond aan Zee, Groet en Camperduin Heiloo, Den Helder, Hoorn, Schoorl, Wijk aan Zee en Duin, IJmuiden, Zaanstreek, Wierin- gen. Heemskerk, Beverwijk. Als plaats van de najaarsvergadering werd Hoorn aangewezen. Secretaris der Federatie is Mr. J. P. Bosman te Alkmaar. J. MENKO f Te Weenen is overleden de heer Julius Menko, een zeer bekend textielfabrikant. De overledene was de oudste firmant van de firma N. J. Menko te Enschedé. Voor de Roermondsche rechtbank is de z behandeld tegen zekeren M., die op 19 Maart j.l. op klaarlichten dag in beschonken toestand met zijn auto het driejarig zoontje van den familie Vaessen op den rijksweg Roermond- Venlo, had overreden. Het knaapje stond onder de boomen, tusschen het rijwielpad en den rijweg. De auto maakte een zwenking waardoor het kind werd gegrepen. Het- is kort na het ongeval overleden. Verdachte deed het voorkomen alsof hij zóó dronken was, dat hij heelemaal niets meer wist. Eenige getuigen vertelden, dat de ver dachte pardoes tegen het kind opgereden was. Er was voorwaardelijke)! opzet om te dooden ten laste gelegd. De officier eischte wegens opzettelijken doodslag subs, dood door schuld twee jaar gevangenisstraf. De verdediger verzocht vrijspraak en onmid- delijke invrijheidstelling van den verdachte. Dit verzoek werd afgewezen. DR. ABRAHAMS UIT „TREIN 8.28". SCHRIJVEN AAN HET BESTUUR. Dr. Abrahams en mevrouw S. Abrahams— v. d. Reyde hebben een brief gericht tot het bestuur van de vereeniging „Trein 8.28", waar in zij verklaren zich genoodzaakt te zien „per 1 Mei a.s. den band, die ons aan de vereeniging bindt, geheel te verbreken. Het zal u duidelijk zijn, dat wij, die de ver eeniging hebben helpen groot maken, niet lichtvaardig tot dit besluit zijn gekomen". BURGEMEESTER ZWAAR GEWOND. VRACHTWAGEN RIJDT OP ZIJN AUTO. De burgemeester van Baexem bij Roer mond, de 36-jarige heer P. Cremers is Woens dagmiddag bij een auto-ongeluk onder de gemeente Maasbracht ernstig gewond. Hij is bewusteloos en in zorgwekkenden toestand naar het St. Laurentiusziekenhuis te Roer mond overgebracht. Het ongeluk geschiedde toen de heer Cre mers met zijn wagen niet ver van den spoorwegovergang, genaamd het Engelsche Vondelen, reed, op het moment, dat hij van achteren werd gepasseerd door een kleine vrachtauto. Van den anderen kant naderde een groote vrachtwagen, vermoedelijk van Duitsche nationaliteit. Deze is in botsing gekomen met de auto van den burgemeester welke door den schok tegen een boom vloog en vervolgens werd vernield. De aanrijden de vrachtwagen is doorgereden DIEFSTAL VAN SIERADEN. TIJDENS EEN DéFILé. Tijdens het défilé, dat ter gelegenheid van het 12 1/2-jarig ambtsjubileum van den bur gmeester van Arnhem, mr. S. J. R. de Monchy, plaats had en dat vele menschen naar het Velperplein had gelokt, hebben in brekers hun s-lag weten te slaan in een pand aan den Sonsbeekweg aldaar. Door een zij- raampje wisten zij zich toegang tot het huis te verschaffen, dat zij geheel doorzochten. In hun handen viel een buit van ongeveer 150 in contanten benevens een hoeveel heid gouden sieraden van een zeer belang rijke waarde. De bewoner van het huis had deze sieraden voor een vriend in bewaring genomen en ze tot nu toe in de safe geslo ten. Dien dag evenwel had hij ze er juist uitgehaald en ze gereed gemaakt om ze den volgenden dag weer aan den eigenaar mee te geven. Van de daders si nog geen s^oor gevonden. A. N. W. B. voor de aanwijzing van een „ver. antwoordelijk vertegenwoordiger", die transporten administreert en met de Belgu sche autoriteiten de belasting verrekent, te. gen een vergoeding van slechts f 0,50 transport. GEWIJZIGDE TEELTREGELING VOOR RUNDVEE. Afname wordt stopgezet. Gelijk bekend voert de Crisis-Rundvee-cen- trale een plan uit tot het opruimen van over- tollige runderen. Tot nu toe is dit plan rj=t onbevredigend verloopen. Van 17 Oct. *933 tot 17 Aprf 1934 werden ruim 112 duizend stuks runderen ingeleverd. Er zijn evenwel aanwijzingen, dat de lust om runderen aan te bieden bij de boeren voorloopig vei min- der De Crisis Rundvee Centrale heeft thans in overleg met de Centrale Landbouw organi saties onder goedkeuring van den Mi- niste. van Economische Zeken besloten van 12 Mei geen rundvee meer af te nemen. De Crisis Rundvee Centrale heeft dc gele- genheid gegeven nuchtere vaarskalveren ain haar over te doen, Toen de daarvoor in uit zicht gestelde prijzen niet voldoende aanlok kelijk bleken, is die prijs aanzienlijk verhoogd. Desniettemin is slechts een klein aantal vaars kalveren nuchter aan dt Crisis Rundvee- Centrale geleverd. Zouden geen bijzondere maatregelen worden genomen, dan zou het gevaar d*eigen, dat tegen 1 Nov. de v eeso.h- marirt o-ervoerd zou worden door een groot aanbod van z.g. grask" lvu. en. Deze omstandigheid heeft de Crisis Rurid- vee-Centraje in verleg roet de Centrale Land bouw organisaties onder goedkeuring van den Min. van Ec. Zaken a. i„ doen besluiten om de vr-rphehte beperking van vaarskalveren te vervroegen en reeds I Juli te doen ingaan Van cien datum af zal het dus niet rarer eeoorl.o.d zijn kalve.en in voorraad te 1-.eb ben. welke niet gedekt rijn door een identi teitsbewijs. De vroeger gedane mededeelingen zijn hiermede vervallen Van 1 Juli 1934 af zal het in voorraad heb ben van vaarskalveren van een gewicht lig gende tusschen 100 en 200 K.G. slechts zijn toegestaan, indien men in het bezit is van de voor de kalveren afgegeven identiteitsbe wijzen. Het ligt in de bedoeling deze gewichtsgren- zen op geregelde tijden te wijzigen. Op 1 Sept. zullen zij worden vastgesteld op 100 en 250 K.G. Op 1 Nov. op 100 en 300 K.G. De verplichting, dat zij gedekt moeten zijn door een identiteits-bewijs zal dus voor de kalveren, waarvoor eenmaal een identiteits bewijs is afgegeven, blijven bestaan. Door de zen maatregel zullen de vaarskalveren, wan neer zij boven het gewicht van 100 K.G. ko men, geleidelijk verder worden afgeleverd. Nochtans zal terwille van de selectie-eischen aan de veehouders, wien kalveren zijn toege wezen, worden toegestaan tijdelijk- ook na 1 Juli 1 kalf meer in voorraad te houden dan is toegewezen. Hij, wien geen kalveren zijn toegewezen, zal tot 1 Sept. geen kalveren lig gende tusschen 100 en 200 K.G. mogen aan houden, na 1 September geen kalveren lig gende tusschen 100 en 250 K.G. en na 1 Nov, geen kalveren liggende tusschen 100 en 300 K.G. Het ligt niet in de bedoeling der Crisis- Rundvee Centrale de kalveren over te nemen. Belanghebbenden zullen goed doen hiermede rekening te houden. Aan de toepassing der teeltregeling zal streng de hand worden gehouden. Krachtige maatregelen staan daartoe ten dienste. ONTSLAG BU DE NEDER- LANDSCHE MIJNEN. .600 ONTSLAGEN IN DE AFGELOOPEN MAAND. HEERLEN. 25 April. Sinds Juli 1931 zijn aan de Nederlandsche mijnen reeds 6.750 mijnwerkers ontslagen. I11 de afgeloopen maand Maart werd aan 600 arbeiders het werk MOEILIJKHEDEN AAN DE BELGISCHE GRENS. NIEUWE VOORSCHRIFTEN. Barthou's bezoek aan Warschau. Van links naar rechts: Maarschalk Pilsoedski; Barthou. minister van buitenlandsche zaken van Frankrijk en Beek, minister van buitenlandsche zaken van Polen. Naar aanleiding van herhaaldelijk voorge komen moeilijkheden aan de Belgische grens, vestigt de A, N, W. B. Toeristenbond voor Ne derland er de aandacht op, dat zij die per auto goederen vervoeren naar België voor re kening van derden (en eveneens voor perso nenvervoer in autobussen en touring-cars, voor zoover de passagiers geen reisclub of groep vormen, doch ieder afzonderlijk beta len thans in België 'n „verantwoordelijk ver tegenwoordiger" moeten hebben, die als zoo danig door de Belgische regeering erkend moet zijn en namens hen de belasting, welke van dit vervoer geheven wordt, moet betalen. Voor hen, die niet over een dergelijke rela tie beschikken, heeft de A. N. W. B'. deze kwestie geregeld op dezelfde wijze als het trip tieksysteem werkt; togen betaling van een premie van f5,— per halfjaar zorgt n.l. HOE MEN 200 WORDT. Een Amerikaan heeft een middel ontdekt om 200 jaar te leven. Zijn recept is eenvoudig en wekt afkeer. Eerst moet ge oxygeen tot u nemen en daarna zeewier, meer zeewier, nog meer zoowier eten. Als gij geen zeewier kunt bemachtigen, moet gij datgene eten dat er er zelf van leeft. Dit bericht werpt een ernstig maatschappe lijk vraagstuk op. Alleen een ongeneeslijke gek zou ertoe in staat kunnen zijn 200 jaar lang vrijwillig op zulk een diëet te leven-. Maar dit zou het percentage gekken doen toenemen. Anderzijds zou men in rechte alleen misdadi gers kunnen dwingen tot het volgen van het diëet. En dit zou het percentage misdadigers doen toenemen. Hoe eerder deze ontdekking vergeten wordt, hoe beter. (News Chronicle). MODERNE ZEEROOVERIJ Uit Kopenhagen wordt gemeld, dat het daar thuisbehoorend stoomschip Chr. J. Kampman in de haven van Barcelona door een stelletje brutale lieden is verrompeld, die een bedrag van 15.000 Kronen buit maakten. Zeven be wapende lieden kwamen op een nacht aan boord geroeid, klommen aan boord en over vielen den wachtsman. Zij stalen zooveel zij konden medenemen aan goederen en ver dwenen toen weer in de-duisternis. Hoewel de politie direct gealarmeerd werd slaagde deze de er nog niet in dQ d: o,'Q-n to arresteeren. SCHEEPVAARTBERICHTEN |j HOLLAND—AMERIKA LIJN. Bilderdijk Rotterdam n. Philadelphia 25 v.m. te Boston. Damsterdijk, Vancouver n. Rotterdam 25 te Liverpool. Binnendijk, Philadelphia n. Rotterdam p. 25 (6.13 n.m.) Wight. Narenta Rotterdam n, Vancouver 23 van Acajutla. Lochgoil. Rotterdam n. Vancouver 24 v.m. van Bermuda. Boschdijk Rotterdam n. New-Orleans 23 3.57 n.m. 140 mijl Z.Z.O. van Valentia. Delftdijk Vancouver n. Rotterdam 21 te San Francisco. Lochmonar Vancouver n. Rotterdam vert. 28 van Puget Sound. HALCYON LIJN. Stad Dordrecht 25 van Narvik te Vlaar- dingen. Rozenburg Rotterdam n. Spezia 24 van Oran. Stad Vlaardingen 25 van Vlaardingen n. •Kirkenes. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Rietfontoin 25 van Beira naar Rotterdam. Meliskerk 25 van Amsterdam te Rotter dam. Randfontein uitr. 25 van Suez. Nieuwkerk thuisreis 25 van Mombassa. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Waalkerk 25 van Hamburg te Rotterdam HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk uitr. p. 24 Dungeness. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk thuisreis 23 te Nordenham. JAVA—CHINA—JAPAN LLJN. Tjibadak Sjanghai n. Batavia 24 van Macassar. Tjisalak 23 van Batavia te Hongkong. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ajax, Stettin n. Hamburg p. 25 (4 v.m.) Brunsbuttel. Barneveld Chili n. Amtserdam via Londen 24 van Liverpool. Ulysses 24 van Malta n. Piraeus. Telamon 21 van Pto. Barrios naar Am sterdam. Vesta 24 van Huelva n. Lissabon. Astrea 24 van West-Indië te New York. KON. NED. STOOMBOOT MIIJ. Trajanus 25 van Amsterdam naar Ham burg. Nereus 25 van Amsterdam naar Kopen hagen. Orestes, Bourgas n. Amsterdam 24 te Constantza. Irene 25 van Danzig n. Stettin. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Orania 25 van Amsterdam n. Buenos- Aires. Zeelandia uitr. 24 van Santos. ROTTERDAMS CHE LLOYD. Garoet uitr. p. 24 7 n.m. Kaap Bon. Kota Pinang thuisreis p. 24 6 v.m. Sagres. Slamat thuisreis 25 11 v.m. van Colombo. SILVER-JAVA-PACIFIC LLJN.— Bengalen Vancouver n. Calcutta 24 te Manilla. Kota Inten 21 van Calcutta te New West minster. Silverbelle Vancouver n. Calcutta 23 van San Francisco. Silverash Vancouver n. Calcutta 24 van Belawan. Silverwillow 21 van Port Arthur naar Cal cutta. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt uitr. 25 van Suez. Poelau Tello 25 van Batavia te Amster dam. Chr. Huygens thuisr. p. 23 Perim. Poelau Bras uitr. p. 23 Perim. Tabian thuisreis 24 van Padang. Tanimbar Amsterdam n. Batavia via Antwerpen p. 25 Vlissingen. Poelau Roebiah 25 van Batavia n. Amster dam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Lille, Japan n. Rotterdam 24 van Kolambugan Eil. Phrontis, Batavia n. Amsterdam p. 25 Gibraltar. Antenor, Japan n. Rotterdam 24 van Colombo. Laertes, Batavia n. Amsterdam 25 van Belawan. Diomed Japan n. Rotterdam 25 van Singa pore. Patroclus 25 van Dairen te Rotterdam. City of Bath Dairen n. Rotterdam 25 van Londen via Duinkerken. City of Eastbourne, Rotterdam n. Japan 24 te Hongkong. Dardanus Rotterdam n. Japan p. 23 Perim. Myrmidon Amsterdam n. Liverpool en Java 24 van Swansea. AANGEKOMEN. 25 April: Allan s.s. Hargshamn. Poelau Tello (motor) Batavia Borée s.s.-Caen. Britanica s.s. Londen. Kurland s.s. Havre. Astarte s.s. Bremen. Thrianta m.s. Rotterdam. VERTROKKEN. 25 April: Klio s.s. Rotterdam. E. H. Stinnes XI s.s. Leningrad, Duivendrecht m.s. Rotterdam, Tanimbar m.s. Antwerpen, Orania s.s. Buenos Aires. Rhein s.s. Hamburg. Trajanu s.s. Hamburg. Theano s.s. Rotterdam. Nereus s.s. Kopenhagen. Saxen s.s. Otterbacken. IJ- JKEPING Het Duitsche stoomschip Kurland is van Havre bij de Hoogovens aangekamen om ijzer te laden. ERTSAANVOER Het Fransche stoomschip Boréé is gisteren met een lading erts van Caen bij de Hoog ovens aangekomen.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6