DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip Alster Aagot Alkmaar Aurora - Am ar ante Ariadne Ajax Alcinous garneveld Britsum Buesten Brltsh Energy Baarn Bennek om Belt Ceres Carpati Chr. Huygens Colombia Crijnssen Donau Deucalion Bemland Essen Flandria Fulda G-aas ter kerk Heidelberg. Hercules Halle Hebe Halesius Kurmark Kodumea Luneburg Leopold L. D. Laertes Luciston Montferland Mel am pus Margheira Merula Maas kerk Monitor Nijkerk Ouderkerk Orestes Phrontis p. G. Pedersen Plantér Simaloer Shelly Stella Snöfrid Trier Troilus Tiberius Triton Torborg Titus Tabian Telamon Trajanus The Eïdper or Van Rensselaer Vesta Westplein Zuiderkerk Japan Buenos Aires Chili JVIidd. Zee Buenos Aires Midd. Zee Kopenhagen Hamburg 27 April 15 Mei 1 Mei 13 Mei 15 Mei 27 April 1 Mei Chili "Buenos Aires Chili Port Arthur Abadan Chili Hamburg Londen 26 April 26 April 26 April Bourgas Bourgas Ned. Indië West-Indië West Indië Hamburg 1 Mei 5 Mei 29 April 5 Mei 20 Mei 29 April Kobe Livorno 28 Mei 8 Mei West Afrika West-Indië 10 Mei Buenos Aires Japan 5 Mei 22 Mei Japan 25 Mei Ned.-Indië. Bourgas Ned. Indië Kopenhagen Burmah 25 Mei 15 Mei 12 Juni. Ned.-Indië Swansea 27 Mei heden Ned.-Indië Buenos Aires Ned. Indië La Plata 14 Mei 22 Mei 25 Mei Buenos-Aires Batavia Constantza Houston Hamburg Huelva 18 Mei 12 Mei 26 April 5 Mei 25 April Bremen 27 April Japan Bourgas 20 Mei Ned.-Indië Orterbacken (v. IJm.) Rangoon 3 Mei 23 April Ned.-Indië Rosario West Indië Norresundet 10 Mei 17 Mei 27 April Japan Batavia Alexandrië West-Indië Curacao Alexandië Ned. Indië West Indië Hamburg Rouaan 26 April 28 April 28 April 28 April 29 April heden Tst Indië Midd. Zee 29 April 3 Mei Buenos Aires 30 April Japan L&afcafce bericht 24 April van Genua. 12 April vertrokken. 22 April te Tocopilla. 25 April van Gibraltar. 12 April vertrokken. 23 April te Catania. 25 April te Hamburg, in lading. 26 April te Londen. 14 April van St. Vincent. 22 April van Cristobal. 10 April van Key West. 17 April vertrokken. 23 April van Callao. 25 April vertrokken. in lading. 25 April van Gibraltar. 19 April van Messina. 23 April van Perim. pass. 23 April Flores. 22 April te Pto Barrios, vertrekt 28 April. 23 April van Shanghai. 23 April tt Candia. 20 Apr. v. Freetown via Rott, 24 April van Trinidad. 21 April van Pernambuco. 20 April van Belawan. 23 April te Manilla. 22 April van Madras. 20 April te Smyrna. 20 April van Macassar, in lading. 11 April te Moulmein. 23 April van Batavia. 23 April vertrokken. 19 April van Pt. Said. 19 April van La Plata. 24 April te Belawan. in lading. 21 April van Montevideo. 20 April van Colombo, pass. 21 April Gibraltar. 18 April vertrokken, in lading. 18 April vertrokken. 25 April te Hamburg. 22 April van Colombo. 24 April van Varna. 18 April van Port-Said. 19 April vertrokken. 21 April vertrokken. 24 April van Pt. Said. i5 April vertrokken, pass. 24 April Terceira. 21 April vertrokken. 23 April van Lissabon. 22 April van Gibraltar. 22 April van Gibraltar. 8 April van "Puerto Barrios. 3 April vertrokken. 20 April vertrokken. 24 April van Padang. 21' April v. Pto Barrios. vertrekt 28 April. 25 April vertrokken. 22 April, van Madeira. 24 April van HuelvS,. 24 April van Las Palmas. 23 April te Shimonoseki. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJ MUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Hoogovens Fransch Duitsch s.s. s.s. Boree Kurland Caen Havre ijzererts laden BEVERWIJK HET OVERZICHT VAN DE GROENTENMARKT. ENORME SPINAZIE-AANVOEREN. De aanvoeren der diverse producten ne men de laatste dagen steeds meer in om vang toe. Daar wij echter in het hartje zit- van het spinazieseizoen, staat dit artikel natuurlijk aan de spits. Enorme groote aan voeren komen dagelijks van de veilingen, doch de financieele uitkomsten geven over het algemeen weinig voldoening. De inzin king der prijzen, waarvan' in ons vorig over zicht reeds melding werd gemaakt kon zich tot heden niet herstellen en bleef voort durend op laag prijspeil, wisselend van 1625 cent per kist van 8 K.G. Ondanks deze lage noteeringen kon echter ook geen enkele dag het aangeboden kwantum worden geplaatst zoodat deze week belangrijke groote par tijen als waardeloos onverkocht bleven. Voor de Rabarber was eveneens de handel al zeer ongunstig gestemd en ook voor dit product daalden de prijzen belangrijk. De noteeringen, die wisselden van 25 cent zul len echter in doorsnee al niet meer bedra gen dan zoo ongeveer 3 ct. per bos. Sla werd iets ruimer aangevoerd. De kwaliteit wordt geleidelijk beter. De handel had voor dit artikel een vlot verloop. Het was vooral de goede kwaliteit, die voor be hoorlijke prijzen werd afgenomen. De no teeringen per kist varieerden van f 0.30— f 1.30, welke prijs neerkomt op van 2—6 cent per stuk. Radijs, waarvan thans uit de natuur reeds partijtjes worden aangeboden, ging er in prijs niet op vooruit. Betaald werd 11/2 4 ct. per bos. Raapstelen begonnen ook meer los te komen. Toch konden geregeld nog prijzen van 23 ct. .per bos worden genoteerd. Ofschoon het koele weer altijd remmend werkt op den groei van Asperge, toch viel de aanvoer niet tegen en werden door sommige tuinders al mooie partijtjes aangeboden. Het aardige is echter voor dit product ook al weer van de prijs af, want naar mate de •aanvoeren iets grooter werden, lliepen de noteeringen weer terug. Voor dik-wit va rieerden de prijzen van 40—50 ct., dik-blauw 2835 ct. en dun-wit naar soort van 1422 cent per bos. Bloemkool was bij geringe aanvoer ge regeld voor goede prijzen te plaatsen. Voor eerste soort kwamen weer prijzen voor van 26-—34 ct. per stuk en ook de mindere kwali teit was goed te verkoopen. De aanvoer van postelein was deze week van weinig beteekenis. De prijs was zoo on geveer van f 0.90f 1 per kist. De aanvoer van bospeen bepaalde zich eveneens tot kleine partijtjes. Hiervan waren de noteeringen van 202.2 ct. per bos. Met de witlof-handel is het momenteel al zeer ongunstig gesteld. De prijzen, die toch al zeer laag stonden zakten de laatste dagen nog meer en het was vooral op de veiling van Woensdag, dat bespottelijk lage no teeringen naar voren kwamen. De prijzen schommelden deze week van 410 ct. per K.G., doch deze hoogste npteering was meest al een uitzondering. Voor soepgroenten komen ook geen hooge prijzen meer voor. Selderie en pieterselie no- teeren zoo ongeveer van 34 ct. per bos. Ook prei had ondanks geringe aanvoer niet veel animo en moest zich met lage prijzen tevreden stellen. Van de winterproducten is thans niet veel meer over. Een enkel partijtje roode en gele kool wordt nog aangeboden doch hiervoor is dg vraag ook niet groot meer. CONTROLE OP DE BELASTINGMERKEN. In samenwerking met de gemeentepolitie hebben de Rijksambtenaren Woensdag een controle gehouden op de rijwielbelastingplaat- jes. Tegen vier wielrijders, die de plaatjes niet op de voorgeschreven wijze hadden bevestigd werd proces-verbaal opgemaakt. De fietsen werden in beslag genomen. AANRIJDINGEN. Op den Alkmaarschen weg werd Dinsdag middag een wielrijder door een passeerende automobiel aangereden en tegen den grond ge slagen. Hoewel het geyal zich ernstig liet aan zien, kwam de wielrijder er goed af. Hij had slechts ontvellingen aan de beide handen op- geloopen. Het rijwiel werd ernstig beschadigd. De wielrijder werd in het sigarenmagazijn van den heer Hart, bij wien een. hulppost van het Rrode Kruis gevestigd is, verbonden. De auto mobilist had aan de aanrijding geen schuld. Het ongeval ontstond, doordat de wielrijder bij het passeeren van de "auto "slipte. Op den hoek van de Adrichemstraat en de Meerensteynstraat kwamen twee wielrijders met elkaar in botsing tengevolge waarvan van een der rijwielen het voorwiel werd vernield. De bestuurders bleven ongedeerd. Hoewel de schade onderling geregeld werd, zal de politie toch naar de schuldvraag een onderzoek in stellen en zoonoodig proces-verbaal opmaken. WIJK AAN ZEE UITSTAPJE VAN DE CHRISTELIJKE MEISJESVEREENIGING. Woensdag maakten de meisjes der Christe lijke Jeugdvereeniging onder leiding van mej. Ch. Kaales per autobus haar jaarlijsch uit bloeiende bollenvelden, tot aan Leiden, waar hen als bijzondere attractie een bezoek aan den speeltuin „De Vink" wachtte. Van deze ontspanning, zoowel als van den mooien aan blik der kleurrijke velden werd volop genoten. Blijde en opgewekt keerden ze huiswaarts. HEEMSKERK KEURING VAN WAREN. Gedurende het le kwartaal 1934 zijn dooi den Keuringsdienst van Waren de vol gende werkzaamheden in deze gemeente ver richt: Aantal geïnspecteerde bakkerijen 6 soorten gewogen brood 23, geïnspecteerde winkels'34, monsters brood en beschuit 1, kof fie enz. 2, melk 53, melkproducten 1, spijsoliën 2, gebruiksartikelen 2, in totaal 61. Er zijn geen afgekeurde partijen, er werden geen pro cessen-verbaal opgemaakt. ZWEMCLUB FORT BIJ VELDHUIS. Bovengenoemde vereeniging hield Woens dagavond haar jaarvergadering in het ver- eenigingsgebouw te Heemskerk. De voorzitter, de heer W. Meyes, opende de vergadering en herinnerde aan de vele werk zaamheden in den afgeloopen winter door het bestuur verricht. Het jaarverslag van den se cretaris werd goedgekeurd. Het jaar verslag van den penningmeester wijst een nadeelig saldo aan van f 11,23. De nieuwe begroeting werd goedgekeurd. De abonnementskaarten voor kinderen van 14 tot 18 jaar kosten f 1,50. Bij de bestuursver kiezing werden in de vacatures P, Henneman en mej. Bonnet de heeren Th. Koopman en J. Groot gekozen. De inrichting zal op Vrijdag 11 Mei worden geopend, waartoe het muziek korps en verschillende sportvereenigingen zul len worden uitgenoodigd. Na de vergadering werd door de commissie van bijstand het zwemrooster besproken. GENOOTSCHAP STILLE OMGANG. Het Genootschap Stille Omgang houdt Maandag 30 April een ledenvergadering in het K. S. A. gebouw. Er zal over den tocht naar Alkmaar worden gesproken. IJMU1DEN ZANG EN VRIENDSCHAP. Inplaats van den heer J. Nibbering is thans als directeur der R.K. Zang- en Operette- vereeniging „Zang en Vriendschap" opgetre den de heer H. Arisz te Santpoort. De repeti ties zullen voortaan gehouden worden op Vrijdagavond in de zaal van den heer Dem- mers aan de Trompstraat. OPDRACHT. Het bouwen van een zenuwpaviljoen met bij- öehoorende werken op het terrein van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar, waarvoor met 80 procent Alkmaarsche werklieden laag ste inschrijver was de heer J. Kes alhier met f49890, is niet aan dezen opgedragen, maar aan den heer P. Scheepsbouwer te Castricum, die met werklieden vrij naar keuze had inge schreven voor f 49698. FIETSTOCHT NAAR DE BOLLENVELDEN Woensdagmiddag heeft een dertigtal leer lingen van de hoogste klassen van de Emma- school onder leiding van het hoofd en eenige onderwijzers een fietstocht naar de bollenvel den gemaakt. De tocht wend gemaakt via Haarlem. Hillegom, Lisse, en terug over Noordwij kerhout en Vogelenzang. Benigszins vermoeid, maar hoogst tevreden over het genote-ne, kwamen de fietsers om streeks 7 uur weer in IJmuiden terug. MARKTPRIJZEN Tarbot per K-G. f 1.401.10 Griet per 50 K.G. f 36—14 Tongen per K.G. f 1.40;0.75. Middelschol per 50 K.G. f 2420 Zetschol per 50 K.G. f 26—19. Kleine schol per 50 K-G. f 246.30 Bot per 50 K.G- f 9 Schar per 50 K.G.f 10.50*2 Tongschar per 50 K.G. f 30 Vleet per stuk f 1.60 Kleine poon per 50 K.G. f 9.50 KI. middelschelvisch per 50 K-G- f 2921..50 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 1911 Kabeljauw p er 125 K.G. f 55—32. Gullen per 50 K.G. groote, f 18—15.50 Idem kleine f 157.50 Leng per stuk f 2.900-80 Heilbot per K-G. f 1.15 Wijting per 50 K.G. f 3.80—1.70 BESOMMINGEN Ancor, IJM. 135 60 manden f 1470. Gerard IJM. 123, 150 manden f 2900. Beugers: VL 208 f 1200. Leggers: KW 105 f 790, KW 101 f 700, KW 102 f 720. KW 42 f 700, KW 135 f 540, KW 104 f 720, KW 29 f 590, KW 68 f 560, KW 43 f 1060, KW 91 f 490, KW. 34 f 680. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgen.de schepen zijn Donderdag 25 April 1934, in radio-telegrafische verbinding met het kuststation Soheveningen Radio. Alcyone, Baloeran, Chr. Huygens, Cottica, Colombia, Dempo, Flandria, Indrapoera, Joh. de Witt. Kota Baroe, Kota Nopan, Kota Pi nang, Orania, Poelau Bras, Rotterdam, van Rensselaer, Silbajak, Simon Bolivar, Slamat, Springfontein, Volendam, Zeeland'ia. Behalvebovengenoemde passagiersschepen zijn de meeste Nederlandsche vrachtschepen eveneens uit Sclieveningen radio te bereiken. FILMAVOND Onder auspiciën van de vereeniging „Park wijk Zeeweg" werd in „Parkzicht" een film- afgedraaid, die de Maatschappij „Nederland" heeft laten vervaardigen van de reis naar In dië. De talrijke aanwezigen kregen op dezen interessanten avond een duidelijk van het leven aan boord en van wat al zoo tussdhen Amsterdam en Tandjong Priok te zien is. SANTPOORT LEZING. Op uitnoodiging van de vereeniging „Sant- poorts Bloei" hield mevrouw Verlooy uit Heemstede gistermiddag in „Zomerlust" een lezing over „het gasgebruik in de huishouding" Zooals de titef al doet vermoeden, was dit een lezing bestemd voor dames, maar niettegen staande dat waren ook heeren aanwezig. Onder hen merkten we o.m. op den heer A. de Wit, directeur van „Gas en Water" te Vel- ningswoord, naast mevrouw Verlooy, van harte' welkom heette. Mevr. Verlooy heeft den aanwezigen dames een leerzamen middag geboden. Ze gaf tal van nuttige wenken, om bij het gasverbruik zoo economisch mogelijk te werk te gaan en bleek een warm voorstandster van het gebruik van gas te zijn, als zijnde zindelijk en niet duur. Dat haar woorden insloegen, bleek uit de tal rijke vragen, die later los kwamen en uit de onderdrukte glimlachjes der dames, als mevr. Verlooy op verkeerde opvattingen der huis vrouwen wees, als wilden zij daarmede aan- toonen zich zelf in de beschreven huisvrouw te herkennen. In de zaal was ook aanwezig een stand van het gemeentelijk gasbedrijf, waar tal van nieuwe snufjes te bewonderen waren. Door welwillendheid van de directie der gas fabriek was „Santpoorts Bloei" ook in de ge legenheid een drietal films te laten afdraaien, die telkens komisch werden ingeleid, om ten slotte met een aanbeveling voor het gebruik van gas te eindigen. De heer Bremerkamp dankte tenslotte na mens „Santpoorts Bloei" mevrouw Verlooy voor haar interessant betoog en den heer De Wit voor de ondervonden medewerking. De heer De Wit op zijn beurt zegde „Sant poorts Bloei" van harte dank en wees er op, dat een bloeiend gasbedrijf zich tenslotte weerspiegelt op het belastingbiljet. Spr. ein digde met den wensch „Zijt gij over het gas gebruik in de huishouding tevreden, zegt het anderen, zijt gij ontevreden, zegt het ons". VOX IIUMANA'S REVUE. Gisterenavond werd in „De Weyman" met veel succes en onder groote belangstelling Vox Humana's revue „Trek het je niet aan" ten tweede male opgevoerd. Zaterdag a.s. wordt de revue in „Zomerlust" ten derde male voor het voetlicht gebracht, dan tegen entree. Naar wij vernamen, is nu reeds de zaal vrijwel uitverkocht, wel een be wijs, dat het werk en het optreden van de hee ren Westerhoven, Gerrets c.s. op prijs wordt gesteld. DE TWENTSCHE BANK N.V. DIVIDEND 3 stapje. Dezen, keer ging de tocht door de sen, dien de heer Bremerkamp in zijn ppe- In het verslag over 1933 van de Twentsche Bank N.V., gevestigd te Amsterdam, zegt de directie, na een overzicht gegeven te hebben van den algemeenen economischen toestand in ons land, die nog weinig aanlei ding geeft voor een optimistische beoordee ling, o.m. het volgende: „Ofschoon de uitkomsten van ons bedrijf duidelijk den invloed to on en van het econo misch gebeuren in het achter ons liggende jaar, mogen wij toch over het geheel geno men van een bevredigende bedrijfswinst spre ken. Het inkrimpend bedrijfsleven weerspiegel de zich in een terugloopend debiteurencijfer. Een paar- maanden midden van het jaar uit gezonderd, bleef het particuliere disconto laag; belegging van korte middelen was daardoor weinig loonend. Wij zien dan ook een verderen teruggang, der meer constante winstbronnen, in vergelijking met 1932 voor de Provisierekening, bedragende f 100.000, voor de Renterekening ruim f 500.000. Daarentegen had de valutamarkt perioden van levendigen handel, waardoor de winst op Vreemde wissels en Arbitrage met ruim f 500.000 die van het vorige jaar kon over treffen. De valutamanipulaties in Amerika gaven den Hollandschen belegger aanleiding, om zich op groote schaal van dollarobligaties te ontdoen, hetgeen belangrijke omzetten in onze effecten-arbitrageafdeeling tengevolge had. Hoewel de resultaten van onze effeetenaf- deeling f 400.000 achterbleven bij die over het voorafgaande jaar, mogen zij niet onbe vredigend worden genoemd, in aanmerking nemende dat in de winst over 1932 een be langrijk koersavans was begrepen. Aan onkosten en salarissen werd in het ver slagjaar bijna f 300.000 minder dan het voor afgaande jaar betaald. Stemt de bedrijfswinst tot tevxedenheid: hiertegenover staat,- dat de door de crisis omstandigheden te verwachten verliezen de instelling niet zijn bespaard. In den loop van het verslagjaar werkte de Tw. Bank mede tot de reorganisatie van het bedrijf van een harer grootste credietnemers door omzetting van een deel van de vorde ring der Tw. Bank in preferente aandee- len en voorts door overneming van een deel van het effectenbezit dier vennootschap. Voor afschrijving op deze waarden, alsmede ter voorziening in een mogelijk verlies bij een groote credietn emend e firma, welke hoofd zakelijk voor de Indische markten werkte, bestemden wij, aldus de directie, het saldo van de in onze boeken onder crediteuren voor komende bijzondere reserve. In overleg met den Raad van Commissaris sen werd een bedrag van f 2,300.000 ten laste der winst- en verliesrekening voor afschrij ving op resp. reserveering tegen debiteuren (f 1,915.500.en syndicaten en deelnemin gen (f 384.500.gebracht. Wij hebben gemeend in een tijd als deze waarin een taxatie der risico's meer dan ooit moeilijk is, met de hierboven vermelde voor zieningen niet te moeten volstaan, doch daar nevens tot uitdrukking te moeten brengen, dat wij naast aanwijsbare of waarschijnlijke verliezen nog posten met verhoogd risico zien. waartegen, in verband met een mogelijk ver dere ongunstige ontwikkeling van het be drijfsleven in ons land een reserve voor bij zondere risico's gewenscht is. Daarom hebben wij, in overleg met den Raad van Commis sarissen en onder voorbehoud van nadere goedkeuring door de algemeene vergadering, van ons statutaire Reservefonds een bedrag van f 3,500.000.— afgezonderd ter vorming van een nieuwe bijzondere reserve, welke wederom onder crediteuren in de balans is opgenomen. Het geplaatste kapitaal der vennootschap onderging in 1933 geen wijziging; omwisse ling, door volstorting, van aandeelen Serie B in aandeelen Serie A had slechts plaats tot een bedrag van nominaal f 18.000. Van het op 31 December 1933 uitstaande geplaatste kapitaal ad f 40.000.000.was een bedrag van f 39,550.000.gefourneerd in vol gestorte aandeelen Serie A en een bedrag van f 450.000 in aandeelen Serie B, waarop 10 pet. in contanten gestort, terwijl voor de res- teerende 90 pet. overeenkomstig artikel 4 dei- statuten effecten zijn gedeponeerd. Het aantal houders van aandeelen op naam op 31 December 1933 bedroeg 3233." Voorts deelde de directie nog mede Van het reservefonds onzer instelling, op de balans per 31 December 1932 voorkomende met f 15.000.000.brachten wij, vooruitloo- pende op de goedkeuring der algemeene ver gadering een bedrag van f 3,500.000. over naar de bijzondere reserve, zoodat het op de balans per 31 December 1933 voorkomt met f 11,500.000.—. JVij merken op, dat wij in de jaren 1927— meldt: 760.3 m.M. te 742.5 m.M. te Hoogste barometerstand La Coruna. Laagste barometerstand Holyheacl. en voorspelt: Meest matigen Zuidelijken tot Westelijken of Noord Westelijken wind. Zwaar bewolkt met opklaringen. Kans op enkele regenbuitjes. Weinig verandering in temperatuur. nOOG WATER TE IJMUIDEN Vrijdag v.m. 1.35 uur; n.m. 1.53 uur, Zaterdag v.m. 2.10 uur; n.m. 2.29 uur Zondag v.m. 2.45; n.m. 3.04 uur. 1929 ons statutaire Reservefonds in ronde cij fers onverplicht doteerden door: overboeking der Buitengewone Reserve ad f 1,800.000. overboeking uit het Reservefonds Credietver- eeniging, zijnde een speciale debiteurenreser ve f 2,900.000.extra stortingen in die ja ren f 800.000, totaal f 5.500.000.—. Door de afboeking van f 2,000.000.in ons vorige jaarverslag genoemd, alsmede door de hierboven genoemde overbrenging van een bedrag van f 3,500.000.is aan het extra ac cres van ons statutaire Reservefonds een spe ciale bestemming gegeven. Op 31 December j.l. waren in totaal ver huurd 20174 safeloketten. MOORD TE WASPIK OPGEHELDERD. AANGEHOUDENE BEKENT. WAALWIJK, 26 April. Dt 30-jarige on gehuwde man te Kapelle, die gearresteerd was in verband met den moord te Waspik op den 72-jarigen J. Kools, heeft heden morgen tegenover de marechaussée te Waal wijk een volledige bekentenis afgelegd. HET COLLEGE VAN GED. STATEN VAN NOORD-HOLLAND. MR. SLINGENBERG FINANCIëN, MR. BOMANS WATERSTAAT. Het nieuwe lid van Gedeputerde Staten van Noord-Holland, Mr. M. Slingenberg. heeft Woensdagmiddag de vergadering van dit col lege reeds bijgewoond. Daar werd besloten tot een nieuwe verdee ling van functies. Mr. J. H. Bomans werd belast met de Wa terstaatszaken, die voorheen behandeld wer den door den heer D. Kooiman, Mr. M. Slin genberg zal den heer Bomans opvolgen in het beheer der financiën. UIT HAARLEM DE OPVOLGER VAN WETHOU DER Mr. M. SLINGENBERG. A. G. BOES CANDIDAAT DER VRIJZINNIG- DEMOCRATISCHE RAADSFRACTIE. Wij ontvangen het volgende communiqué: „De Vrijzinnig-Democratische Raadsfractie heeft tot og toe geen mededeelingen aan de pers verstrekt over de wethoudersvacature, die zou ontstaan door de benoeming van Mr. Slingenberg tot lid van Gedeputeerde Staten. Nu Mt Slingenberg verklaard heeft zijn benoeming als lid van Gedeputeerde Staten te zullen aanvaarden, heeft de fractie over de wethoudersvacature beraadslaagd en met algemeene stemmen den heer A. G. Boes can- didaat gesteld. De heer Boes heeft verklaard de candidatuur te aanvaarden en heeft daar aan geenerlei beperking van tijdsduur toe gevoegd, zooals ten onrechte in De Telegraaf vermeld stond". Bedoeld blad had namelijk medegedeeld, dat de heer Boes bereid is de benoeming voor den tijd van een jaar te aanvaarden. VOETBAL. IJ. F. C.-STORMVOGELS-COMBINATIE Zaterdag a.s. speelt op het IJ. F. C--terrein de volgende Stormvogels-„jeugdcombinatie" teg.en IJ. F. C.: Kollenberg, Jongsma, Visser, Gróen, Rijkeboer, v. d. Kuyl Sr. v. d. Kuyl Jr., de Jong, de Back, Verzwijveren, v. d. Laan. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 27 APRIL Bioscoop De Pont: „De Jantjes". AGENDA TE HAARLEM DONDERDAG 26 APRIL Palace: „Parijs Danst!" Op het tooneel: Fred. Houber, instrumental attraction. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theat'er: „Einmal eine grosse Dame sein". Op het tooneel: Neely en Olly Parott, Hongaarsche Universal act. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound TheateT; „De brief uit het verleden". 8.15 uur. VRIJDAG 27 APRIL Schouwburg Jansweg: De Haghespelers. Mevr. Warren's bedrijf. 8.15 uur. Stadsschouwburg: Dansavond door Els Keezer en Yoma Sasburg. 8-15 uur. Bioscopen! nieuw programma.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 7