HET NIEUWE AVONDBLAD ik heb gelezen 19e JAARGANG No. 150 MAANDAG 30 APRIL 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents Incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: j 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij vex'lies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(ei zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. Groote Mannen. Meneer Suvich is in Engeland geweest. Hij heeft wel een beetje een Poolschen of Russi- schen naam. maar daar moet u niet van schrikken. Hij is een Italiaan, onderstaats secretaris van Buitenlandsche Zaken, en dus een groot man. Zijn patroon, die een nog veel grooter man is, heeft hem uitgestuurd om met de Engelsc.iien over ontwapening te pra ten, en hij heeft gezegd dat uitstel gevaarlijk zou' zijn. Maar nu hij weg is, zegt de Times, (die de meening der Engelsche regeering pleegt te uiten zonder dat er een ministe- rieele handteekening onder hoeft) „dat het bezoek van Mussolini's afgezant weinig of niets heeft bijgedragen tot de oplossing van het ontwapeningsvraagstuk". Meneer Simon en meneer Suvich zijn het alleen eens geworden over die opmerking, dat verder uitstel gevaar lijk zou zijn. Maar het geeft niet veel om het daar alleen over eens te wezen, zegt de Times, en geef hem ongelijk! „Het besef is algemeen, dat een gemeen schappelijk front tegen Duitschland geen nuttig doel zou dienen", merkt de Times ver der op. en ge leest deze belangrijke uitlating en voelt u weer op het achterbalcon van de tram, waar ze 't er vanmorgen ook over had den. Men wacht op hetgeen de Commissie van de Ontwapeningsconferentie, die op 29 Mei in Genève moet bijeenkomen, zal opleveren, maar Duitschland doet er niet aan mee, en als men bedenkt dat het conf eren tie-mid del voor de ontwapening al wel eens heeft ge faald, kan men niet veel vertrouwen hebben in de goede uitkomsten van een hervatte conferentie. Deze geniale semi-officieele beschouwing is ook van de Times, en tevens van het achter balcon, maar dat zei het in krachtiger ter men. De conducteur geeuwde er bij; hij luisterde al niet meer. Duitschland is met de grootst mogelijke snelheid met zijn herbewapening begonnen. Weinigen zullen durven zeggen dat er geen zware bewapening tanks, vliegtuigen en zware kanonnen bij is. Neen. Het achterbalcon dorst het tegendeel wel te bevestigen. Men legt zich bij den feitelijken toestand neer. Een andere houding aciht men niet goed mogelijk. Engeland ijvert nu alleen nog voor geordende bewapening, om in 's hemelsnaam wilden wedijver te voorkomen. Met geordende bewapening moet internationale controle sa mengaan, en de Times doet een goed woord voor het Duitsche aanbod, waarin die wordt aanvaard, ook voor de half-militaire orga nisaties zooals de Storm-Af deelingen, mits de controle plaats heeft op den grondslag van wederkeerigheid. Het Duitsche aanbod neemt ook het militaire karakter van de politieke troepen weg. Dat denkt de Times tenminste. Het vraagt vermindering van Fransch oor logsmateriaal en -personeel pas over vijf jaar en is bereid gedurende de eerste vijf jaar van een tienjarige conventie genoegen te nemen met de helft van de sterkte van de Fransche luchtmacht voor Duitschland's luchtvloot. Het is onredelijk van Frankrijk dat het met dit voorstel niets te maken wil hebben. Da's niet bevorderlijk voor de toenemende Brit- sche geneigdheid om Frankrijk meer waar borgen te geven voor zijn veiligheid. Deze conclusie moet iedereen bereiken die de zaak overdenkt Het achterbalcon heeft er zich vanmorgen al over uitgesproken (of eergisteren, wanneer was het?) zonder dat het de Times had ge lezen. Hoe denkt u over dit alles? Bent u af en toe net zoo somber over de Grootheid der Groote Mannen als ik?en hoort u ook het gelach van de wapenfabrikanten van achter hun ge leuter weerklinken? Wie levert die zware ka nonnen en tanks enz. aan Duitschland voor zoover Krupp het niet doet? Vickers mis schien? Of- Creusot? Of wie is het? Doen ze misschien allemaal samen? Meneer Suvich wordt steeds beroemder, net als meneer Eiden en meneer Davis. Ze berei ken wel niets, maar dat is voor meneer Su vich zeker het veiligst, want als-ie succes had zou 't hem net gaan als Grandi en Balibo en werd-ie ergens met een ridderorde en een hoogen titel in de stilte opgeborgen. Nu blijft-ie in het dagelijksche Nieuws, en in de Fotopagina's En meneer Goebbels, meneer Von Papen en zoo ontvangen maandelijks de buiten landsche journalisten in Berlijn (zie brief van onzen correspondent in dit nummer). Doel: ze wat zachter te stemmen. Het schijnt ze niet zoo heel veel te geven. De onge manierde Balkaneezen eten de sandwiches •op en de schoteltjes pralines leeg, en de anderen schrijven ironisch. Op het achterbalcon graten ze over de komende nieuwe inflatie in Duitschland, en over de vraag of we ooit die 100 millioen van Frankrijk terug zouden krijgen. De Times is voor geordende bewapening. Al lemaal bewapenen, en dan maar tellen. Allemaal tellen. Een groote tijd, vol groote staatslieden- R. P. IJMUIDEN BUREAU VOOR ARBEIDSRECHT. Het bestuur van den IJmuider Bestuurders- bond verzoekt ons te melden, dat in verband met den 1 Meidag, deze week geen zitting zal worden gehouden van het bureau voor arb.- recht. Het volgende spreekuur wordt gehouden op Dinsdag 8 Mei door Mr. H. O. Drilsma des avonds 7 uur, Heidestraat 30, IJmuiden-Oost. DE TOESTAND IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. KAN DE KWALITEIT VAN DE VISCH VERBETERD WORDEN? Een der oorzaken van de moeilijkheden, waarmede liet visscherijbedrijf te kampen heeft is ongetwijfeld de geringere afzet mogelijkheid in het binnenland. De gezonde en voedzame voortbrengselen van de zee hebben op de voedingsmarkt een zwaren strijd te voeren tegen allerlei producten van landbouw en veeteelt; vooral de goedkoope eieren en het goedkoope vleesch in blik heb ben de vraag naar visch zeer doen vermin deren. In haar uitvoerigen brief aan burgemeester R&mbonnet heeft de IJmuider Federatie als een der middelen om het vischverbruik in ons land te stimuleeren genoemd het be vorderen van de kwaliteit, wat ongetwijfeld een zeer belangrijke factor is. Immers heeft men alleen met goede visch de kans. aan de concurrentie met de andere belangrijke levensmiddelen het hoofd te kunnen bieden. In genoemden brief wordt een vijftal mid delen opgesomd, welke de verbetering van de kwaliteit tengevolge zouden kunnen heb ben, middelen die alle ongetwijfeld er toe zouden bijdragen dat aan den binnenland- schen consument visch van goede kwali teit geleverd kan worden die daarom alles zins overweging verdienen.- Wordt er aan dezen belangrijken factor door onze visschers en door onzen visch- liandel voldoende aandacht geschonken? Zijn de omstandigheden waaronder gewerkt wordt, zijn de methoden die worden toege past, wel steeds van dien aard, dat men er zeker van kan zijn, dat de behandeling die de visch ondergaat, wel steeds de juiste is? We zouden dit niet voor 100 pet. durven bevestigen, integendeel, we meenen, dat het altijd nog beter kan. Laten we ter demonstratie van deze mee ning eens beginnen met een paar sprekende voorbeelden. Het is Zondag, zoo tegen het middaguur. Het mooie lenteweer heeft ons naar huiten gelokt. En dan gaan, „natuurlijk" zouden we haast zeggen, onze schreden naar den haven kant. Het heerlijke zonnetje, heerlijk voor iedereen, 'behalve voor hem die wat met visch heeft uit te staan, zendt zijn bran dende stralen naar de aarde. Dus ook naar de vier trawlers, die voor de markt liggen. De dekken, waaronder we de visehruimen weten, absorbeeren gretig de zonnewarmte, tenminste van die van drie van de jvier booten. De vierde, een Duitscher geeft de zonnestralen .geen schijn van kans: het ge deelte van het dek, 'waaronder zich het vischruim bevindt, is met een zeil tegen de zon beschermd. En bovendien is een matroos bezig geregeld het -dek nat te spuiten. Die Duitschers weten natuurlijk ook wel wat ze doen. Misschien is er niet al te veel ijs meer op de visch, misschien ook wel, maar in elk geval doen ze hun best, de kwaliteit van hun vangst zoo goed mogelijk te doen zijn. Vermoedelijk is het 'n makreelboot en er isjeen groot prijsverschil tusschen goede en slechte makreel. De Hollanders lieten het zonnetje lustig op het dek branden. Nog een voorbeeld: Een venter trekt door de straten met een paar manden visch. Hij komt niet „los" en houdt wat over voor morgen. Wat ijs er op en het overschotje wordt ergens in een pakhuis gedeponeerd of misschien wel in een niet al te frissche „boet" achter z'n huis. Dat is zoo erg niet als hij met prima visch op stap gegaan was, het is een beetje erg als de visch al zoo heel fijn niet meer was, het is heel erg als de visch al een beetje leed aan een al te druk bezoek van bacteriën, m.a.w. als een begin nend of voortschrijdend bederf aanwezig- was. Dan is het niet aan te bevelen er den volgenden dag nog eens mee uit te gaan. Maar wat de zaak nog erger maakt, is, dat dezelfde manden, waarmede onze leurder gisteren de klanten langs geweest is, ook nu weer dienst doen. En wie zulk een mand wel eens aandachtig beroken heeft, zal maar liever niet gebruik maken van het aanbod van vijf pond voor een kwartje, of zooiets, ook al weet men dat het eten van bedorven visch in den regel veel minder gevaarlijk is, dan het eten van bedorven vleesch. Over het algemeen zijn de bacteriën, die het vischvleesch bevat, tamelijk onschuldig en ontstaan er bij de bacteriëele verandering van visch of in zuiver Nederlandsch gespro ken bij de verrotting, geen gevaarlijke toxinen. Maar visch koopen uit een vieze, kwalijkriekende mand doet metn niet gauw Deze mand is dus oorzaak, dat de venter niet „los" komt en een restant moet wegsmijten. En dat eenige huisvaders, die thuis eens op een lekker vischje wilden tracteeren, met leege handen heengaan. Wat kunnen we nog meer doen, om de kwa liteit van de visch te bevorderen? Onze denkbeelden hieromtrent zullen w morgen laten booren. In mijn.luien leunstoel las ik Een berichtje in de krant, Van een kloek met zestig kuikens, In ons vruchtbaar vaderland. Nou, ik moet eerbiedig zeggen: Dat is kloek in het kwadraat, Waar blijft gij, bezorgde broeder. Als 't nou over broeden gaat? Ik las verder: op een veiling In het Friesche Heerenveen, Ging een land van zes hectaren Voor twee hard.e guldens heen. Wie heeft daaraan nu het koopje, De verkooper of de klant? Niet de eerste, zou ik zeggen, Want de tweede heeft het land. 'k Las per slot nog dat ons landje, Dat toch niet zoo luchtig leeft, Negenennegentig per duizend Radioluisteraren heeft. 't Is wel zeker, dat men spoedig Ook de honderd overschrijdt, Wij beleven, ondanks alles, Toch een luisterrijken tijd. CONCERT EUPHONIE Het belangrijke programma, dat het Sym- phonie Orkest Euphonie Zondagavond uitvoer de met medewerking van het zoo gunstig be kend staande Beverwijksch Mannenkoor Zanglust had ondanks het mooie weer veel publiek weten te trekken. Marinus Adam leidde met zijn orkest het concert in met Haydn's Militair Symfonie, een dier veie meesterwerken welke zich zoo uit stekend voor dit geschoold dilettanten-orkest leenen. Euphonie heeft hiermede een presta tie geleverd die in alle opzichten te loven valt. Ver boven het gewone kader stonden van deze symfonie de gedeelten allegretto en menuetto. In eerstgenoemd onderdeel viel het gave samenspel van het hout met de celli op. Dit laatste register is den. laatsten tijd zeer verbeterd. De 3 Duitsche dansen van Mozart pasten zich waardig hierbij aan. Goed werk leverde in 2 en 3 het koper (trombone!). Ook de twee de violengroep is een onderdeel van het or kest geworden, waarop Marinus Adam kan vertrouwen. In Terpsichore waren 2e piston en hoorn onzuiver en bedierven veel van den goeden indruk van strijkers en hout. Uit het door Euphonie ten gehoore gebrachte mag men zeker concludeeren dat er op de repeti-» ties gewerkt wordt. En kan men niet begrij pen dat niet meer muziekliefhebbers zich bij dit orkest, dat in onze gemeente toch een vooraanstaande plaats inneemt, als donateur of werkend lid aansluiten. Een uitvoering als deze was, moet voor hen toch een opwekking zijn, actief de plaatselijke kunst te dienen. Graag geziene gasten zijn de mannetjes van directeur van Dijk, i. c. Zanglust. Dit koor bleek met de geheimen der zangkunst wel vertrouwd te zijn. Dit bleek uit Morgenlied van Loots en een tweetal Duitsche liedertafel- liederen, welke laatste door het publiek vooral druk beklapt werden. Zanglust, dat vooral in de forti, een massa- len indruk maakt, beschikt over een keur corps bassen, die het koor een mooien donke ren ondergrond geven. Een ander, zeer goed klinkend register zijn de tweede tenoren; voorzichtig zingen zij den eersten tenoren aanbevolen, hun in het mezzo beschaafd klin kend geluid heeft, zoodra de stem wat uit zet, neiging tot geforceerd zingen. De uitvoe ring der hierboven genoemde werken viel qua klank en techniek te loven. Voor de zangers was In Ephiphania Domini zware kost, vooral wat de intonatiemoeilijk heden betrof. Er was steeds neiging tot zak ken. De attractie van den avond was natuur lijk het gecombineerd uitvoeren van de zel den gehoorde Donau-wals. Ze was massaal, bleek nog altijd schoon en blauw te zijn en oogstte van het applaus het leeuwendeel op. Ten bate van de kas der vereeniging (ook de dilettantmuziekgezelschappen zijn helaas noodlijdend!) werd een Amerikaansche verlo ting gehouden. Voorzitter Brassinga, die ook het concert opende, heeft Zanglust met haar eminenten directeur Van Dijk aan het slot van den avond voor haar hooggeschatte medewerking hartelijk dank gebracht. W. ZILVEREN JUBILEUM Heden (Maandag) is het 25 jaar geleden dat de heer G. Oudakker, Willem Beukelszstraat alhier in het bakkersbedrijf werkzaam is. De heer Oudakker begon zijn loopbaan te Abcou de en kwam 1 April 1918 in IJmuiden bij wij len den heer Brouwer in dienst. Thans is hij, van de oprichting van de Centrale Bakkerij alhier af .aldaar werkzaam. Den heer Oudakker, die een populaire fi guur is, ook in kerkelijke kringen, zal het on getwijfeld aan belangstelling niet ontbreken. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN De navolgende schepen zijn Maandag 30 April 1934 radiotelegrafisch te bereiken via het Kuststation Scheveningen Radio. Alchiba 1, Baloeran 1) Chr. Huygens, Cottica, Flandria, Indrapoera, Joh. de Witt, Kota Ba- roe, Kota Nopan, Kota Pinang, Orania, Poelau Bras, Rotterdam, Sibajak, Simon Bolivar, Sla mat, Springfontein, Poelau RoebiahSa ba ngr a dio. 1. alleen Zondag 29 April 1934 Behalve bovengenoemde passagiersschepen zijn de meeste Nederlandsche vrachtschepen eveneens via Scheveningenradio te bereiken. ANS JOVISBERICHT (Medegedeeld door de Coöp. Ansjovis verkoop Ver.) Ansjovis. De marktstemming blijft vast. Verhandeld werden 1933er, soort 1300/1600 stuks a 12, 1932er a 13.50, 14, 1931er a f 13.13.50, 1930er (op merk verkocht) a 11.50. Er werden tot nu toe slechts enkele stuks te Bergen op Zoom, den Helder en Harlingen gevangen. DOOR EEN HOND GEBETEN Het 7-jarig zoontje vaai den heer L. te IJmuiden werd gisteren door dien hond van den strandpachter K. tweemaal vrij ernstig in dijbeen en even boven de knie gebeten zon der dat de jongen daartoe eenige aanleiding gaf. In de hulppost van Het Roode Kruis, geves tigd in het strandverblijf van den heer Rijn- ders, werden de wonden gedesinfecteerd en voorloopig verbonden. Deze kwaadaardig hond behoort aan de ketting. ,,DE GEVOLGEN VAN EEN LEUGEN" In „Het Wapen van Velsen" gaf de Too- neelvereeniging „Het Masker" Zaterdagavond een tooneeluitvoering, die werd gegeven voor een uitverkochte zaal. Opgevoerd werd „De gevolgen van een leugen", blijspel in vier bedrijven van Rud. Kneisel. Dit uit het Duitsch vertaalde blijspel speelt zich af op het platte land ten huize van een zeer de- gelijken heer. Als dezen eens Berlijn bezoekt maakt hij kennis met een dametje, dat hem in een al te vroolijk gezelschap brengt. Hij wordt herkend en als hij later thuis is en zijn kennissen over zijn snoepreisje gaan spreken, verzint August Heilborn, zoo heet hij, allerlei leugens, waardoor allerlei, verwikkelingen en grappige situaties ontstaan. Ofschoon door familie-omstandigheden een der medespelers zich te elfder ure moest laten vervangen, werd het stuk vlot gespeeld. Het publiek heeft hartelijk gelachen om de talrijke aardige mo menben. die door het slotte spel uitstekend tot hun recht kwamen. Een gezellig bal was het slot van dezen goed geslaagden tooneelavond. ST. NICOLAASVEREENIGING „ALGEMEEN BELANG" De St. Nicolaasvereeniging „Algemeen Be lang" geeft Zaterdag 5 Mei een propaganda- uitvoering in ,,Het Wapen van Velsen". De hu morist Reusing die voor dezen avond is uitge- noodigd. zal zich dan van zijn besten kant doen kennen, Verder verleenen hun mede werking „De Kennemer Zangers", directeur de heer P. Grin Jr. en de Toscaniband onder lei ding van den heer W. Brouwer. PROPAGANDA-VERGADERING SCHOOL- EN W ERKTUINEN. De Vereeniging voor school- en werktuinen en boomplantdagen in Velsen houdt 7 Mei a.s. een propaganda-vergadering in „Het Wapen van Velsen". Als spreker zal optreden de heer W Noteboom met als onderwerp: „Het kind en de natuur". Er zal een film worden vertoond over het schooltuinwerk alsmede lichtbeelden. UMUIDENS a CAPELLA KOOR. EEN FRAAI CONCOURS-SUCCES. IJmuiden's a Capellakoor heeft Zaterdag deelgenomen aan het concours, dat de Chr. Zangvereeniging Ex-Animo te Leiden heeft uitgeschreven. De IJmuidenaren kwamen uit in de le afd. gemengde koren. Het verplichte werk was Levensvernieuwing van H, A. de Wolf, het vrije nummer Kerstlied van Kools. De jury bestond uit de heeren: Jacob Hamel, W. F. Kools, H. W. de Wolf en Willem Landré, die aan het a Capellakoor den len prijs met 333 punten toekenden. De andere mededingster op dezen avond in de le af deeling was Looft den Heer uit 'sGra- venzande, die met 270 punten beslag wist te leggen op een tweeden prijs. Voor ons IJmuidensch koor dus een mooi succes! Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen hier binnen 49 stoom- en 14 motorschepen, tesamen 63 schepen tegen 70 schepen in de week tevoren. Naar zee vertrokken deze week 53 stoom- en 14 motorschepen tegen een gelijk aantal in de voorafgaande week. In de laatste week passeerden uit en naar zee 131 schepen of 7 schepen minder dan in de voorlaatste week. Stijgend verlies. De Maatschappij Zeevaart te Rotterdam zag haar verlies over het boekjaar 1933 met f 49.339 tot een totaalbedrag van f 171.483 stijgen, S. B. STATUTEN. Met de Staatscourant van 26 April zijn ver zonden de goedgekeurde statuten van de Bouw- en Exploitatie-Maatschappij „Tols- duin" alhier. VELSEN TOONEELAVOND „DE GIETEL1NG" Op den Tooneelavond. die de Vereeniging Dor derdag a.s. in de Bioscoopzaal van de Pont oi'ganiseert zal de onderafdeeling Tavido on der regie van den heer A. H. Holtslag opvoe ren „Haar Andere Man", blijspel in 3 bedrij ven van Larry F. Johnson. De entre-acte muziek zal worden verzox-gd door het muziekgezelschap Hoogovenkunst-' kring onder leiding van den heer L. v. d. Hoef. Na afloop van tooneel en concert is er een gezellig samenzijn. DE WERKLOOSHEID. Jl. Zaterdag waren aan de Gem. Arbeids beurs als werkzoekenden ingeschreven 353 bouwvakarbeiders, 359 metaalbewerkers, 37 kantoorbedienden, 18 huisbedienden, 914 di verse beroepen (w.o. 483 zeevisschers en 125 haven- en transportarbeiders) en 652 losse en fabrieksarbeiders. Verder beneden 18 jaar: 5 bouwvakarbei ders, 5 metaalbewerkers, 14 kantoorbedien den, 21 huisbedienden, 9 diverse beroepen en 45 zonder vakkennis. Het totaal aantal werkzoekenden bedroeg derhalve 2333 volwassenen en 99 beneden 18 jaar. SCHOONHEIDSCOMMISSIE. De eerstvolgende vergadering der Schoon heidscommissie voor de gemeente Velsen zal worden gehouden op Woensdag 2 Mei 1934, ten kantore van het Bouw- en Woningtoe zicht te Velsen. i Spreekuur der commissie van 11—12 uur voormiddags. I SANTPOORT Het geboortehuis van kapitein Cook, die Australië ontdekte, wordt van Ayton (Eng.) naar Melbourne in Australië overgebracht. WITTE-KRUIS JUBILEUM. Een bazar te Santpoort-dorp. Men schrijft ons: Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Witte Kruis afdeeling, tracht Sant- j poort een grootsche jubileumgift bijeen te brengen door een bazar en een loterij. Voor de loterij (25 cent per lot) stond de Singer- maatschappij gratis een naaimachine af: be halve dezen hoofdprijs kreeg de commissie een aquarium, een autoped, een schemerlamp enz., ook zal een warmwatergeyser verloot worden bij de Stand van de gasfabriek. Het heele dorp en de omstreken hebben hard ge- I werkt en veel gegeven; de bazar zal een rijke verzameling handwerken, kunstnijverheid pro ducten, speelgoed, eetwaren, bloemenen vruchten, huishoudelijke artikelen tegen zeer matige prijzen te koop bieden. Tal van amu sementen en verrassingen zijn er voor jong en oud. Zaterdagmiddag komt de poppenkast. Komt en doet uwe inkoopen voor huis houden en geschenken op den bazar van het Witte Kruis in hotel „De Weyma/i',. Santpoort- orp, Hoofstraat opd 3, 4 en 5 Mei, van 3—5,30. en van 7—10 uur 's avonds!

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1