België-Nederland 2-4 KON. NED. VOETBALBOND. DE UITSLAGEN VOETBAL, j De Hollanders winnen verdiend. Taaie tegenstand van de Belgen. Oranje zet een 1-0 achterstand in een 3-1 voorsprong om. De Belgische aanvoerder Pappaert uitgevallen. België met Nederland naar Italië. De Haarlemmer Smit te Antwerpen in den strijd met den Belgischen doelman. De heeren Lotsy en Boeljon keuren te Antwerpen het doel, zeker om té zien of het geschikt is, om doorboord te worden. mogelijk gaat het spel op en neer en aan beide zijden wordt hard gestreden. Als er ruim 25 minuten gespeeld is, weet Voorhoof door te breken; hij plaatst naair Grimmonprez,. De bal komt terug bij Voor hoof, die daarna doorgeeft naar Capelle. Deze laat den bal echter loopen voor Grimmonprrez, die op dat moment geheel vrij staat, doch de bedoeling van Capelle niet schijnt te begrijpen en daardoor een goede kans mist. Twee minu ten later echter breekt Capelle door de Hol- landsche verdediging heen. Hij schiet en Kei zer stopt maar half. De bal blijft voor het doel en de toesnellende Voorhoof heeft geen moeite om met een goed gericht schot. den achterstand der Belgen tot 32 te verkleinen. Dit Belgische doelpunt is een nieuwe aan sporing voor de Oranjehemden, doch de eerste aanval loopt op niets uit, doordat Mijnders te scherp voorzette. Bij eenige Belgische spelers beginnen zich teekenen van vermoeidheid te vertoonen, en vooral op den linkervleugel der Belgen wordt weinig meer gepresteerd. Evenals in de eerste helft moet alles van rechts komen. Vijf minuten voor het einde brengt een nieuwe Nederlandsche aanval het gewensch- te succes. Van Heel loopt met den bal ver haar „vöfen en weet het lëdei- 'gtjeÜ haar Bakhuys te plaatsen. Juist onder de lat schiet Bakhuys voor ons land het leder voor de vierde maal in het Belgische doel en voert den voorsprong tot 42 op. Even nog probeeren de Belgen aan te val len, waarbij zij een corner forceeren, doch daarna bepalen zij zich. zeker van deelne ming aan de wereldkampioenschappen, tot de verdediging. De geheele middenlinie wordt terugge trokken en ook de voorhoede blijft bijna doorloopend gedurende de laatste minuten op de Belgische helft. De Oranjehemden slagen er dan ook niet in den voorsprong nog te vergrooten en met 42 komt onder gejuich van duizenden landgenooten het einde. Spontaan wordt, als de spelers het veld gaan verlaten het Wilhelmus aangeheven. Nederland had verdiend gewonnen. De Belgen gaan naar Rome. Doordat de Belgen Zondag tegen de onzSrt te Antwerpen tweemaal scoorden, gaan zij nog net naar Rome en Ierland gaat het juist den neus voorbij. De eindstand der voorwedstrij den is namelijk gewerden: gesp.gew.gel.verl.pnt.doelp. Nederland 2 2 4 94 België 2—111 6—8 Ierland 2^1 1 l 6,9 Wanneer Voorhoof dat tweede doelpunt niet had gescoord, zouden de Belgen met een doel- gemiddelde van 5—8 thuis gebleven zijn. Het is wel hard voor de Ieren, maar aan de over zijde der Nooirdzee is men er aan gewend dat de doelpunten beslissen, ook voor degradatie en promotie in de competities. Zal Oranje in Italië ook nogeens de Roode Duivels te bestrijden krijgen? Het is mogelijk, maar het lijkt nu wel zeker, dat men de on zen zal moeten indeelen, bij de groep der acht sterken, die elk een der zwakkeiren als tegen stander krijgen. Eh dat vergroot onze kans alweer om het verder te brengen. AFDEELING I Promotie derde klasse: ZaandijkO. S. V. 15 BeverwijkMeervogels 23 Promotiereserve tweede klasse: Vriendenschaar 2Haarlem 2 51 Reserve tweede klasse A: H. R. C. 2—A. F. C. 2 0—2 AFDEELING III Tweede klasse: Zwölsche Boys—Golto 2—1 BorneU. D. 12—3 Na een uiterst spannenden en opwindenden strijd, waarin door beide ploegen met inzet van alle krachten is gestreden, zijn onze land genooten er in geslaggd, opnieuw te Antwer pen van de Belgen te winnen, ditmaal met 4_2, wat dus de derde overwinning in suc cessie te Antwerpen is. Het is thans toch. wel duidelijk dat onze ploeg' sterker is dan die van België, zcodat we langzamerhand weer den in de eerste jaren na den oorlog gekregen achterstand gaan in halen. Deze overwinning is voorts de zevende overwinning in successie van onze nationale ploeg op vreemden grond. Ook dit is een re cord voor ons elftal. Het werd op 3 Mei 1931 voor de laatste maal buiten de grenzen gesla gen. Daarna heeft het elftal achtereenvolgens gewonnen te Kopenhagen, Parijs, Antwerpen, Brussel, Dusseldorf, Antwerpen en nog eens Antwerpen. Onze jongens zouden dilt record nog op kunnen voeren tot negen, maar meer durven wer. niet te hopen. No. 8 zou de over- winning in de eerste ronde in Italië kunnen zijn en 110. 9 zou dan de overwinning zijn, die ons in den halven eindstrijd bracht, op welke plaats onze ploeg volgens den heer Rimet, voorzitter van de FIFA. aanspraak kan maken, Het zou te mooi zijn om waar te- zijn. We zullen ons hierover dan ook voorloopig maar geen illusies maken. Winnen we in de eerste ronde, dan heeft het elftal zeker reeds mooi werk gedaan. De overwinning van gisteren van onze ploeg js juist klein genoeg om België door een beter doelgemiddelde boven Ierland te brengen en derhalve aan België het recht te geven, mede te gaan naar Italië. De Belgen hebben hier voor hard moten werken. Er zal zeker wel nis- mand zijn, die zou durven beweren, dat ook onze ploeg er niet hard genoeg voor heeft ge werkt om een nog mooier resultaat te ver krijgen. We kunnen met de 42 tevreden zijn. Met een beetje geluk had het resultaat nog gun stiger kunnen zijn,, doch de Belgen zouden een slechter resultaat werkeliik niet hebben ver diend, daarvoor was de Belgische ploeg te g-oed en heeft v. d. Weyder zijn doel op te fraaie wijze verdedigd. Het heeft eenigen tijd geduurd, voordat ons elftal weer op gang kwam, doch reeds na een kwartier liep de machine weer vlot en vooral in het eerste half uur vóór de pauze werd er dooi' "de ploeg een voortreffelijk voetbal ver toond. De strijd was in dilt gedeelte buitenge- wooir belang wekkend, daar de Belgen op voor treffelijke wijze, partij gaven en toonden van wiTwergelijke kracht te'zijn als ónze ploeg. Hef was- hier een strijd tusschen- twee uitste kende verdedigingen togen twee niet minder goede aanvalslmies; Bovendien waren aan beide kanten de doelverdedigers voortreffe lijk op dreef. Het is dus geen wohdèr, dat ei" Iti dit gedeelte geen doelounten werden gemaakt en dat met 0—0 van doel werd verwisseld. Na de hervatting heeft onze ploeg nog een kwartier noodig gehad om de baas te worden. In dat kwartier waren de Belgen inderdaad sterker, dan onze ploeg, dat ze bewezen door een fraai doelpunt, waarmede ze dus de lei ding hadden. Zooals algemeen werd verwacht was dit joist de aansporing, die onze ploeg noodig had om zich weer geheel te geven. Toen kwam dan ook plotseling- het beroemde kwartiertje, waarin de oranjemannen vrijwel niet te houden waren. Dat- kwartier leverde niet minder dan drie fraaie doelpunten op, waardoor een 10 achterstand in korten tijd omgezet werd in een 31' leiding. Het is duidelijk, dat het Hollandsche ge deelte van het publiek zich hierbij niet- onbe tuigd liet. Het heeft zich. geducht geroerd. Maar na dat kwartier kwamen de Belgen weer krachtiger opzetten. Ze maakten dan ook weer een tegenpunt en een oogenblik leek het er op, dat de overwinning nog in gevaar zou komen. Doch onze voorhoede dacht er anders over. Er werd een krachtige eindspurt inge zet, waarvan het resultaat was, dat Bakhuys op schitterende wijze met een geweldig schot voor het vierde doelpunt zorgde. Gaan we de verrichtingen van onze spelers na, dan moet men onmiddellijk toegeven, dat Keizer ziin doel op voortreffelijke wijze heeft verdedigd. In dezen vorm spelende is hij stel lig beter dan Van Male. Hij heeft in dezen wedstrijd ruimschoots gelegenheid gehad, van zijn talenten te doen bliiken. Weber en Van Run hebben weer een hechte achterhoede gevormd, waarin Weber weer de massieve rots was, waarop heel wat Belgische aanvallen te pletter liepen. Hij heeft prach tig gespeeld, zoover we konden zien hebben we bem geen fout zien maken. Ook Van Run was goed 00 dreef, Hij trapte zuiver en zeker. ïb de middenlinie waren ditmaal de beide vleug el halfs wel de besten. Het verschil was oyer den geheelen wedstrü d. genomen, niet zoo heel ^root, daar Anderiesen in het eerste kwartier van den wedstrijd, toen de Belgen sterk in den aanval waren, veel nuttig werk heeft verricht, waardoor hij reeds zijn aandeel in bet succes van het elftal had gehad. Van Heel vooral heeft weer prachtige dingen ge daan ook doordat hij ditmaal het spel veel meer ooen hield dan gewoonlijk. Hij plaatste thans soms den bal nraehtle op den rechter vleugel, waar hij nogal een-s verwarring stichtte. Pellikaan was zooals steeds, dat wij dus zeggen voortreffelijk. In het begin liet zijn aangeven nog wel eens wat te wenschen over,, doch ook dat verbeterde zich. geleidelijk. Als geheel dus een prachtige middenlinie. Ook over de voorhoede kunnen {.p tevre den zijn. De beste man was o.i. Welk die door ziin groote handigheid on den vleugel en door zijn zuiver aangeven den grondslag van de overwinning heeft gelegd. De goede scholen van het binnëntrio werden daardoor mogelük gemaakt. Mijnders had het bij vlagen. Die was soms buitengewoon goed en dar. weer zwak. Hij was toch over bet geheel meer dan vol doende. Van het binnëntrio noemen we in de eersta plaats weer Bakhuvs. die door ziin groo te beweeglijkheid den Belgischen soil her haaldelijk in moeilijkheden bracht en die door zijn keurig aangeven aan de binnenspelers heel wat kamen heeft gegeven. Die binnen spelers hebben een zwaren wedstrijd geh.ad. Ze hebben ditmaal veel meer in de achter hoede geholpen, dan bij vroegere gelegenhe den en toch waren ze steeds weer op tijd in den aanval terug. Slechts aan hun groot uit houdingsvermogen hebben ze het te danken, dat ze het itot het. einde toe hebben kunnen volhouden en dat ze ook nog gelegenheid hebben gevonden tot het inzenden van ver schillende uilistekende schoten. Vente heeft vooral veel geschoten, doch de do-elverdediger was blijkbaar tegenover hem niet vriendelijk ge stemd, want van de vele schoten trof er slechts één doel. Ook Smit heeft meer geschoten, dan gewoonlijk en af en toe schitterend gespeeld Met de beste verwachtir aen kunnen we deze ploeg naar Italië zenden. Natuurlijk behoeven we ons geen illusies te maken voor den eind- wedstrijd, doch als we het Itot de tweede ronde brengen, dan dit reeds een succes. De Belgen hebben stellig beter gespeeld dan te Amsterdam; ze waren ditmaal weer veel geestdriftiger. Ze beschikten over een uitste kenden doel verdediger, een paar middelmatige backs, en een vrij goede -middenlinie. De Bel gen hebben echter wel heitere halfs tegen ons in het veld gebracht. De voorhoede speelde een vlug, open spel en was daardoor vaak gevaarlijk, wat door de twee tegenpunten voldoende wordt bewezen. Voorhoof bleek nog steeds een gevaarlijk spe ler te zijn. De meening van scheidsrechter Rous. Wij hebben ons na afloop van den strijd geruimen tijd onderhouden met den Engel- schen scheidsrechter Rous, die den wedstrijd weer op voortreffelijke wijze heeft geleid. Naar men zal weten, hid deze scheidsrechter op den vorigen dag de finale van den Engelschen be ker gefloten. Welnu, Rous erkende onomwon den, dat het spel in den wedstrijd te Antwer pen veel en veel sneller en veel meer afwisse lend was, dan dat te Londen, Hij was er van overtuigd dat dit de beste interlandwedstrijd was, dien. hij heeft geleid en daar hij reeds bijna 25 wedstrijden op zijn lijstje heeft staan, wil dat heel wat zeggen. Er zat in onze ploeg veel meer geestdrift en dash,, dan bij de En gelschen. Als verontschuldiging voor de profs voerde hij echter aan, dat deze spelers elke week op hun hoogste peil moeten spelen, ter wijl het voor onze nationale ploeg slechts noodig is, een dergelijk spel eenmaal per maand ten beste te geven. Hij geloofde ook niet dat een club. geregeld in de compeltitie week in week uit dergelijk spel zou kunnen ge ven, een meening, die wij volkomen onder schrijven. De basis van ons spel is, behalve natuurlijk de noodige technische vaardigheid, wilskracht en vaderlandslief de.. Het elftal wist zich in dit opzicht door de duizenden Nederlanders om het veld gesteund. Werd b.v. nieit bij het begin van den strijd het Wilhelmus uit volle borst meegezongen en zwegen daarentegen de Bel gen, toen.hun volkslied werd gespeeld? Reeds dat. is e.en typisch verschil, tusschen ons elftal en dat.van onze tegenstanders. C. J. GROOTHOFF DE WEDSTRIJD. De elftallen stollen zich dan als volgt op: België: v. d. Weyer, Pappaert, Smellinckx Peeraetr, Welkenhuyzen, Claessens, Versyp, Voorhoof, Capelle, Grimmonprez, Ledent. Nederland: Mijnders, Smit, Bakhuys, Vente, Wels, Van Heel, Anderiesen, Pellikaan, Van Run, Weber, Keizer. De aanvoerder der Oranjehemden Van Heel wint den toss, doch daar de wind, die niet zeer sterk is, dwars over het veld staat, biedt dit weinig voordeel. Alleen kan hij zijn landge nooten iets beter ten opzichte van de zon op stellen. Het begin isvrij nerveus, Het duurt g or ui- men tijd voordat de elftallen ingespeeld zijn. De eerste aanval is voor de Oranjehemden, doch het blijkt spoedig dat de Belgen zich lang niet gewonnen geven. De eerste Belgi sche aanval wordt door Anderiesen onderbro ken. Een vrije schop wegens hands leidt tot een corner op ons doel, doch deze levert niets op. Dan probeert Peeraer het met een ver schot recht op het Nederlandsche doel, doch onze debutant doelverdediger Keizer heeft hiermede in het geheel geen moeite. De aan vallen wisselen elkaar snel af. Het eerste goedé schot van onze voorhoede komt van Bakhuys, doch hij schiet te zacht en Van der Weyer weet den bal goed te houden. Een volgende aanval eindigt in een voorzet van Mijnders, die echter te laag schiet-. Snel gaat hét spel op neer. Over het alge meen wordt er slecht geschoten. De Belgen spelen voornamelijk op den rech tervleugel, waar Versyp en Voorhoof herhaal de malen voorzetten en waarbij het eenige malen tot schoten op 'ons doel komt. Bij een dezer aanvallen geeft Voorhoof een kopbal, doch deze gaat naast. Aan den anderen kant spelen Vente en Wels goed samen. Ook een ver schot van Bakhuys gaat naast; even later schiet Ledent aan den anderen kant in het zijnet. Bij een Nederlandschen aanval, waarbij Bakhuys en Mijnders goed samenspelen, wordt Mijnders als hij wil voorzetten, door Peeraer gehinderd, hetgeen den Belg een vrije schop kost. Deze brengt het leder wel voor het Bel gische doei, doch Smellinckx wen het doel voor een doorboring te behoeden. De aanval len van de beide ploegen volgen elkaar op. Bij de Belgen zijn het steeds weer Versyp en Voorhoof van den rechtervleugel, die tezamen met Grimmonprez het Hollandsche doel be lagen. Als laatstgenoemde een zeer goede kans krijgt, bewijst Keizer dat hij zijn plaats onder de doellat waardig is. Als er 25 minuten gespeeld is, moet Versyp een corner op ons doel nemen, doch hij speelt te ver naar achteren. Smit gaat er dan met den bal vandoor. Pappaert gewond. Bij den Nederlandschen aanval, die dan volgt, komt de Belgische rechtsback Pappaert met een van onze spelers in 'botsing en valt. Het spel wordt even onderbroken. Dan staat Pappaert op en probeert wêer mee te spelen. Dit duurt maar even, want het schijnt dat hij aan den linkervoet gewond is; hij -moet uit vallen. Zijn plaats wordt ingenomen door Van Dessel van Lyra te Lier. Deze gaat op de plaats van Smellinckx spelen en laatstge noemde wordt rechtsback. Over het algemeen is het initiatief tot den aanval bij de Belgen, docih tocihnisch staat onze ploeg op een. hooger peil. Eens glijdt van Run uit en la-ijgt Voorhoof een prachtige kans, die hij hopeloos verknoeit, In het laatste gedeelte van den wedstrijd voor de rust komen de onzen er beter in, en wordt' het samenspel in de voorhoede beter. Bakhuys krijgt echter weinig kansen om te schieten en wannéér hij tot het schot komt, weet de Belgische doelverdediger Van der Weyeï' er wel weg mee, óf hij behoeft niet in te grijpen, omdat Smellinckx hem reeids het werk uit de handen heeft genomen. De Nederlandsche harten, kloppen sneller als even later voor het Belgische doel een 'hee- vige worsteling ontstaat. Om beurten probee ren Bakhuys en Wels te schieten en Vente te koppen. Van der Weyer blijft echter meester van het 'terrein en weet., eindelijk den hal naar het middenveld weg te. werken. De Belgische voorhoede krijgt het leder, de bal gaat van Grimmonprez naar Capelle en verder van Voorhoof naar Versyp, die goed voorzet, - doch tenslotte komt1 de bal In het •zijnet-terecht. Steeds sneller wordt het spel en steeds snel ler volgen de aanvallen elkaar op. Tegen het einde van de eerste helft, als de Belgen tot de overtuiging komen, dat het doelpunten van Nederlandsche zijde ook nog uitblijft, worden de Belgische aanvallen iets sterker. Weber en van Run, die herhaalde malen nog geassisteerd worden door Van Heel en Pelli kaan, hebben echter weinig moeite. Een laatste aanval van den Belgischen (rechtervleugel stuit op Keizer en daarna komt met een blanco score de rust. De tweede helft. Ook de tweede helft begint met aanvallen voor onze ploeg, die er thans nog wat flinker gaat opzitten. De eerste aanvallen leveren echter niets op. Bakhuys kopt een keer over, Smit trapt eenmaal naast en Mijnders schiet te hard, waardoor de binnenspelers den bal niet kunnen bereiken. Plotseling, als de tweede helft zes minuten oud is, komt er verandering. De bal is weer bij den Belgischen rechtervleugel, die het leder dóórgeeft naar Capelle. D.eze geeft een pass naar Grimmonprez, die onhoudbaar voor Keizer inschiet; de Belgen leiden met 10 Het schijnt echter dat het Nederlandsche elftal ook ditmaal deze aansporing noodig had om tot meer geestdrift te geraken en het technisch betere spel ook zoover te ontwik kelen, dat er doelpunten uit voortkomen. Een corner tegen België, door Mijnders genomen, weet Van der Weyer weg te werken: bij een tweeden corner kopt Anderiesen doch de bal gaat naast. De bal blijft echter voor het Bel gische doel en wanneer Wels een goeden voor zet geeft, maakt Smit ha 14 minuten spelen met een goed schot den stand met 1—-1 gelijk. Het gejuich van onze landgenooten op de tribunes is vele malen sterker nog dan het gejubel van onze Zuiderburen, toen de Belgen de leiding namen. De Oranjeploeg ontwikkelt weer het spel, zooals wij dat in Amsterdam gezien hebben. Twee minuten nadat de stand gelijk is, maakt Vente den bal op prachtige wijze vrij, hij geeft hem door naai- Bakhuys, die met den rug naar het Belgische doel staat, doch zich in één ruk omdraait en met een keihard schot den stand op 21 brengt en daardoor de leiding aan Nederland geeft- Hoog laait het enthousiasme op. De Ne- Landsc-he vlaggetjes doen als het ware de Bei- gen op de tribunes verdwijnen en het spel is reeds lang weer aan den gang, voordat het gejuich verstomt. De aanvallen van onze zijde blijven voortduren. Na twee minuten vliegt een schot van Smit keihard tegen de lat. De terugspringende bal komt bij Ven-te. die niet aarzelt en met een goed gericht schot den voorsprong tot 31 vergroot. De Belgen, die met dezen achterstand in punten-aan tal gelij k staan met de Ieren en daardoor hun deelneming aan de wereldkam pioenschappen in gevaar zien, zetten er echter alles op om aan een debacle te ontkomen. Met alle kracht gooien zij zich in den aanval Hun- spel is we! n waar niet z-00 goed gecombineerd als het Nederlandsche, doch daa.vdoor zijn dé aanvallen des te gevaarlijker. Nog sneller zoo Kranslegging op het graf van Koning Albert. Uit Brussel: Zaterdagmiddag' heeft een de legatie van het bestuur van den K. N, V. B., bestaande uit de heeren S. Coldewey, J. Noor man en A. J. Staal alhier een krans gelegd op het graf vair wijlen Koning Albert. Ook vertegenwoordigers van den Kon. Belgisehen Voetbalbond waren ter plaatse. Dit bewijs van Nederlandsche deelneming werd in Belgische kringen op hoogen prijs gesteld. Van Heel vergeet zijn schoenen. Z-ooals reeds vele jaren de gewoonte is komt het Nederlandsche elftoi, als 't naar Antwer pen gaat, een dag van te voren bij elkaar en logeert heit van Zaterdag op Zondag in hotel Atlanta" te Rotterdam. Ook thans is dit weer het geval geweest. Toen de spelers reeds lang vertrokken waren, kreeg het hotel tegen den middag een telefoontje uilt Roosendaal. De heer Bouljon aan de lijn met de vraag, of men soms het koffertje van Van Heel, waarin diens uitrusting voor den wedstrijd geborgen was, had gevonden. Want dat was-ie kwijt Waar schijnlijk laten staan in Rotterdam. In liet hotel werd echter niets gevonden en ook bij navraag op het station D. P. had men geen succes. Een half uur later echter werd Van Heels bagage daar toch gevonden. De heer Teitsma van het Hotel „Atlanta" besloot toen onmiddellijk Van Heel het verloren valies achterna te gaan brengen en wel op de eenige wijze, waarop dilt nog mogelijk was: hij char terde o:p Waalhaven een Pander-sportvlieg- t-uig. dat met den piloot De Graaf om een uur precies het luchtruim koos. Om 14.18 uur Bel gische tijd landde het toestel te Antwerpen. Onze aanvoerder ontving zijn spullen nog juist op 'tijd. De Wereldkampioenschappen. RoemeniëJoegoslavië (21) BOEKAREST. 29 April (V. D.) 'Voor 10.000 toeschouwers heeft alhier de ontmoe- tiner RoemeniëJoegoslavië plaats gehad als voorronde van het to-urnooi om het wereld- «-amoio-enscliap. Het spel stond niet op bijzon der hoog peil. Met de rust hadden de Roeme nen een 10 voorsprong, het einde kwam met 2Roemenië gaalt dus naar Rome. Om den Nederlandschen Voetbalbeker. (Derde ronde) R. F. C.—Z. F. C. 6—3 OvermaasElecitra 50 C. V. V.—H. R. C. 6—1 Promotie Derde Klasse BeverwijkMeervogels (23) Voor dezen belangrijken wedstrijd bestond een groote belangstelling. De toss wordt door Meervogels gewonnen; daarna bieden de be zoekers aan Beverwijk bloemen aan. Direct na den aftrap vallen de Wij kers goed aan, doch Bakker schiet ver naast. Een vrije trap voor Meervogels gaat hoog over. De Wij- kers zijn sterker, maar doelpunten blijven uit, wel komen er eenige corners, maar die leveren geen succes op. Bij een doorbraak, ingezet door Rooijmans, schiet Marks onhoudbaar in (10). De aanvallen van Beverwijk zijn veelvuldi- ger, dan die van Meervogels, ofschoon deze laatsten niet van gevaar ontbloot zijn. Een vrijen trap voor Meervogels schiet de spil hard op doel; door een fout van Adrichem is de stand 11. Na de rust is Meervogels het meest in den aanval; eenige malen ontkomt het Wijker doel als door een wonder aan een doorboring. Wel doen de Wijkers hopelooze pogingen om door te breken, maar als het gelukt staat de buiten- speh\il open. Een vrije trap op het Meervogels- doel houdt de keeper mooi; bij een aanval van Meervogels loopt Adrichem te ver uit en de stand is 12. Een vrije trap voor Meervogels wordt de Wijkers noodlottig (1—3). Moedig houden de Wij kers vol. Aanval op aanval wordt ondernomen, maar succes blijft uit. Eenige corners op het Meervogels-doel hebben geen resultaat, doch ook Meervogels forceeren eenige corners, die eveneens worden weggewerkt. Vijf minuten voor het einde weet Maanhout met een mooien kopbal den stand op 2—3 te brengen. De tijd is te kort om nog in te halen, te meer daar Meervogels stug staat te verdedigen. Als schiedsrechter H. v. Bronkhorst het einde aan kondigt, heeft Beverwijk verloren. De stand luidt nu: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Meervogels 2 1 1 0 3 54 Alkm. Boys 1 0 1 0 1 22 Beverwijk 1 0 0 1 0 2-3

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3