HET NIEUWE AVONDBLAD Staatsvisschershavenbeclrijf te IJmuiden fc L 19e JAARGANG No. 151 DINSDAC 1 MEI 1934 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeüngen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: j f000.bij algeheele invaliditeit; 600.bij overlijden; 400.— bij verlies van een har< voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw belden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongévallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN VERJAARDAG PRINSES JULIANA OVERAL VEEL VLAGGEN. De verjaardag van Prinses Juliana is op kalme doch waardige wijze gevierd. Er wer den twee concerten gegeven, n.l. door Wil- helmina op het Willemsplein en door Juliana in de Casembrootstraat. Ondanks het gure weer werden de beide concerten door een vrij talrijk bezoek bij gewoond en bliezen de leden der vereeniging er lustig op los. Er werd druk gevlagd, niet alleen zooals in vroeger jaren op de Rijks- en Gemeente- gebouiwen, maar ook op vele woningen. De herdenkingsavond in de Hervormde Kerk, Kalverstraat De Hervormde Kerk in de Kalverstraat was gisteravond, bij de herdenking van de ver jaardag der Kroonprinses tot in alle hoeken gevuld. De Christ. Oranje ver eenigin g kan dan ook met voldoening op dezen avond terug zien. Reeds vóór de bijeenkomst door den voor zitter, den heer B. Schipper, was geopend, klonken verschillende volksliederen door het kerkgebouw. Na voorlezing van Ps. 22 en gebed, opende de heer Schipper met een in leidend woord de vergadering. Alvorens door Ds. Chr. J. W. Teeuwen Geref. predikant te Haerde een feestrede werd uitgesproken werd onder leiding van den heer S. Wiersma door leerlingen van de hoogste klassen der Emma-, Juliana- en P. Vermeulenschool een drietal liederen ten gehoorge gebracht. Hierna sprak ds. Teeuwen over het onder werp: „Deus noster, Deus est", „Onze God is God". Dit was de lijfspreuk van Juliana van Stolberg. Ds. Teeuwen begint met er aan te herinneren, dat ofschoon er een feestelijke stemming is over het feit, dat de Kroonprin ses haar 25e levensjaar heeft bereikt, er toch een droeve gedachte aan verhónden is. Ook voor de prinses is een droeve herinnering aan het heengaan van haar grootmoeder verbonden. De naam van prinses Juliana is bij haar geboorte niet zoo maar gekozen, maar deze naam is mede een belijdenis van onze Koningin, toen zij haar kind met dezen naam noemde. De prinses is genoemd naar Juliana van Stolberg. Deze naam was inder tijd overgenomen van den naam Juliana, een Christen-martelares, die onder Keizer Dio- cletianus om der geloofs wille was ter dood gebracht. Vervolgens stond spreker stil bij de ge schiedenis van den moeder van prins Wil lem. Op duidelijke wijze teekende ds. Teeuwen Juliana van Stolberg als een moe der. Vervolgens noemt-spreker Juliana van Stolberg de moeder van ons Vaderland. Deze Duitsche vrouw, die een rustig leven in haar eigen graafschap kon hebben, opperde haar goed en zone» op om het verdrukte Neder- landsche volk te helpen. Toen ds. Teeuwen zijn rede onderbrak werd door de twee alten mevrouw A. Bink Noot en mevr. C. Schaapde Groot het „Vlaggelied" en „Mijn lnad" ten gehoore ge bracht. Na het zingen van deze beide dames, sprak Ds. Teeuwen over den moed en het geloof der voorvaderen en de eerste Oranje's. Wij mogen dankbaar zijn zegt spreker, dat wij een kroonprinses hebben die is opgevoed door een grootmoeder en één moeder die in hetzelfde geloofs-vertrouwen leven. Met een opwekkend woord om steeds te gedenken wat God aan Nederland in Oranje heeft ge schonken eindigt spreker zijn met aandacht gevolgde rede. Nadat door de kinderen onder leiding van den heer Wiersma de Juliana Cantate van Cath. van Rennes op zeer ver dienstelijke wijze was gezongen, sprak de heer Schipper eenige worden van dank tot ds. Teeuwen, de heer Wiersma met zijn kin derkoor en de heide solisten en pianiste mej. I. Preenen. Aan ,deze laatste drie werden als dank bloemen geoffreerd. Met het zingen van twee coupletten van het Wilhelmus sloot ds. Teeuwen dezen goed geslaagden avond met dankgebed. Even willen wij nog melden dat het be stuur van de Christ. Oranjevereeniging voor 31 Augustus grootsche plannen heeft en dat op 30 Aug. in de Geref. Kerk Velserduinweg een wijdingsavond zal'plaats hebben met als spreker ds. Voorsteeg uit den Haag en dat eveneens op 3 October een herdenkingsavond wordt gehouden als herinnering aan Leidens ontzet. AFSLUITING WIJK AAN ZEEëR VOETPAD. 'Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat door den gemeenteraad in zijn vergadering van 19 De cember 1933, onder no. 19, werd besloten, de gedeelten van het Wijk aan Zeeërvoetpad te Driehuis en Santpoort, tusschen de Jacob Catslaan en de Van Lenneplaan, tusschen de Jacob Catslaan en de Bilderdijklaan en tus schen den Hagelingerweg en de Kweekers laan, aan het openbaar verkeer te onttrek ken'en dat bedoeld Raadsbesluit werd goed gekeurd zij Koninklijk besluit van 23 Maart 1934, no. 36. Commissie van Advies geinstalleerd. Bij Koninklijk Besluit van 22 December 1933 werden voor de inrichting van het Staatsvisschershavenbedrijf te IJmuiden nieuwe regelen vastgesteld, als gevolg waar van de directie daarvan op 1 Januari 1.1. rechtstreeks onder den Minister van Water staat werd gesteld, doch tegelijkertijd een Commissie van Advies over de bedrijfsaan- gelegenheden werd ingesteld. In die Commissie werden benoemd als voorzitter Dr. W. G. C. Gelinck, Ploofd- ingenieur-directeur van den Rijkswater staat te Haarlem, tot secretaris Mr. J. Draayer, directeur van den Rijkswaterstaat te Den Haag en tot leden de heeren A, B. Brouwer, Hoofd van de afdeeling Visscherijen van het Departement van Economische Zaken, J. Polderman, reeder te IJmuiden, A. F. C .Bückmann, vischhandelaar aldaar, Ir. P. J. van Voorst Vader Jr. Hoofdingenieur van het Noordzeekanaal en C. H. Reveiman Ontvanger der Registratie en Domeinen. De Commissie werd j.l. Vrijdag te IJmuiden namens den Minister van Waterstaat door haren Voorzitter geïnstalleerd. Na een in leiding hield Ir. Gelinck een beschouwing over de administratieve werkzaamheden van het Staatsvisschershavenbedrijf. Na de opening van het Noordzeekanaal in 1876, aldus Ir. Gelinck, bleken reeds spoedig vele visschersvaartuigen de nieuwe haven te IJmuiden aan te loopen en wel in die mate, dat zij voor het groote zeeverkeer in den weg lagen. Door het Rijk werd als aanvulling van de Rijkshiavenwerken daarom aan de Zuidzijde van het kanaalgedeelte buiten de sluizen een berghaven voor visschersvaar tuigen gegraven, aan den oever waarvan toen op natuurlijke wijze een vischafslag ontstond, aanvankelijk particulier, sinds 1899 ook van Rijkswege. De wisselwerking tusschen goede outillage en vermeerderden aanvoer van viscbrheeft.tenslo11e geleid tot het complex der werken zooals dit thans be staat. Het Staatsvisschershavenbedrijf in zijn administratieve be'teekèms dankt zijn ont staan aan de wet van 1912 op de Staats bedrijven, als uitvloeisel waarvan op 1 Janu ari 1915 het Visschershavenbedrijf te IJmui den tot Staatsbedrijf werd aangewezen. Het bestaat dus als zoodanig thans ruim 19 jaar. De bijzondere omstandigheden tijdens den wereldoorlog hadden ook grooten invloed op het bedrijf; de aanbouw van nieuwe werken kon de reusachtige ontwikkeling van den aanvoer zelfs niet voldoende bijhouden. De omzet van 36 millioen gulden in 1916 klinkt ons nu als een sprookje in de ooren. Na 1919 kwam de ommekeer, De jaarlijksche overschotten veranderden in „tekorten", die uit 's Rijks schatkist moes ten worden bijgepast. In de Staten-Generaal gingen stemmen op om de uitgaven te be perken en vereenvoudigingen in te voeren. Dit leidde er toe dat in Maart 1927 bij ge meenschappelijke beschikking van de Mi nisters van Waterstaat en van Financiën een Commissie werd ingesteld om een nader on derzoek in te stellen naar de inrichting en exploitatie van het bedrijf. Deze Commissie, waarvan spreker even eens voorzitter was, werd 28 April 1927 ge installeerd. Zij bracht 18 April 1929 rapport uit en vatte daarin aan het slot categorisch haar voorstellen samen in 18 genummerde punten. Vele zdo niet de meeste dezer voor stellen, aldus vervolgde Ir. Gelink, zijn in de sedert verloopen vijf jaren gevolgd, enkele zijn door de sedert sterk gewijzigde econo mische omstandigheden achterhaald. „Eén der punten, waaraan tot voor kort DE TOESTAND IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. nog geen gevolg was gegeyen, luidde als volgt: „Het bedrijf behoort losgemaakt te worden van het directe Waterstaatsverband én rechtstreeks onder den Minister van Water staat te worden geplaatst. Er worde een Commissie van Advies ingesteld". Sedert 1 Januari LI. nu is de directeur van het bedrijf met zijn staf reeds recht streeks onder den Minister werkzaam. Ook het tweede gedeelte van de aangehaalde stelling is thans vervuld door de instelling onzer Commissie. Daarin zijn zooveel mogelijk vertegen woordigd de diverse belangen, waarmede de Commissie in de eerste plaats bemoeiingen zal hebben, de financieele belangen van 's Rijks schatkist, het verhand tusschen de werken van de Visschershaven met de Rijks waterstaatsbelangen van het Noordzee kanaal, de belangen van dë Visscherij, als mede die van de reederij en van den visch- handel, bedrijven waarmede het Staats visschershavenbedrijf rechtstreeksche aan raking heeft. Tot benoeming van vertegenwoordigers van andere belangen in deze Commissie was geen aanleiding. Spreker vestigde er in het bijzonder de aandacht op, dat de Commissie er een is tot advies inzake het Staatsvis schershavenbedrijf en niet een Commissie i voor de Visscherijbelangen. Dit zullen wij bij onze overwegingen en adviezen van de be ginne af aan, wel in gedachte hebben te hóuden. „Ik geloof aan den eenen kant, aldus be sloot Ir. Gelinck „hier een beroep te mogen doen op uw belangstelling in en werkkracht voor alle aangelegenheden, welke de Minis ter van Waterstaat aan ons zal voorleggen. Anderzijds verklaar ik mij gaarne bereid bedoelde belangstelling en werkkracht te be- toonen en te geven en meen ook te mogen aannemen, dat zulks van uw zijde het geval zal zijn en terwijl ik thans uit naam van Zijne Excellentie den Minister van Water staat onze Oommissie geïnstalleerd ver klaar". De heer Brouwer beantwoordde als oudste lid de woorden van den Voorzitter, waarbij hij deed uitkomen, dat uit de kringen van belanghebbenden, wier bestaan zoo nauw be trokken is bij het Staatsvisschershavenbe drijf, reeds jaren aangedrongen was op het scheppen van een nauwer contact met de bedrijfsleiding, terwijl ook in de Tweede Kamer der Staten-Generaal bij herhaling de aandacht op deze wenschelijkheid was ge vestigd. De veelal tegenstrijdige belangen, waarmede bij de leiding van het bedrijf rekening moet worden gehouden maakt het lang niet gemakkelijk om beslissingen te nemen en eischen een vaste hand. De leden der Commissie zijn zich dan ook bewust dat haar taak niet altijd gemakkelijk zal blijken, die een grondig inzicht eischt van de werking en de exploitatie van het bedrijf in vollen omvang en van de verschillende onderdeelen. De heer Brouwer gaf tenslotte namens alle leden de verzekering dat. zij met het volste vertrouwen de leiding van den voorzitter aanvaarden en zullen trachten de opgedragen taak naar beste krachten te vervullen. IJZERVERS CHEPING Het Zweedsche stoomschip Garm is van Londen bij de Hoogovens aangekomen om ijzer bij te laden voor Zweden. GROOTE DIEPGANG. Het van Port Arthur aangekomen Noor- sche motortankschip Buesten passeerde naar Amsterdam met een diepgang van 8 meter. KAN DE KWALITEIT VAN DE VISCH VERBETERD WORDEN? HET IN BESLAG GENOMEN RAAMBILJET. GEEN STRAFBAAR FEIT GEPLEEGD. Uit het onrustige Spanje. Een straat in Madrid met een zeer groot aantal demonstranten. II. Gisteren hebben we als onze meening uitge sproken, dat de behandeling, die de visch on dergaat, niet1 steeds de juiste is en dat daar door het gebruik van visch in ons land in ver drukking is gekomen. Op welke wijze nu kan er voor gezorgd wor den, dat er steeds een zoo goed mogelijke kwa liteit wordt aangevoerd en ook aan de klan ten wordt geleverd? Voordat we hierop verder ingaan, willen we eerst wijzen op practijken, die helaas nog, voorkomen en die nog steeds ongestraft kun nen worden uitgeoefend. Wel gaat dit buiten het vraagstuk der kwaliteit om, maar het houdt toch ten nauwste verband met de mid delen, waarnaar gezocht wordt om de con sumptie te verbeteren. We doelen hierbij op het verkoopen van visch „onder valsche vlag". We hebben hierop in ons blad al eens eerder gewezen. De kwestie is echter belangrijk ge noeg om er nog even op terug te komen. In IJmuiden zal men den burgerij niet licht knol len voor citroenen verkoopen; hoogstens ver koopt men eens bijna ongenietbare Noordzee bot voor goede visch, welke practijken wij in dertijd meenden te moeten signaleeren. Maar in het binnenland, waar de dagelij ksche aan raking met de Noordzeevisch, zooals we die in IJmuiden kennen, ontbreekt, wordt er maar al te dikwijls misbruik gemaakt van de gebrek kige kennis van visch bij het vischetend pu bliek. En dit binnenland ligt somtijds onder den rook, die omhoog stijgt uit de schoorstee- nen van de trawlers, die de visch hebben aan gevoerd. Een voorbeeld? Een Haarlemsche instelling had een con tract met een vischhandelaar in IJmuiden voor de levering van wekelijks een groot aantal porties visch. Want het was een, groote instel ling, een goede klant dus. Op zekeren Vrijdag wordt de visch opgediend. Maar onder degenen voor wie de visch bestemd was, bevond zich een IJmuidenaar, nog wel een zeevisscher, iemand wien men dus geen knollen voor ci troenen kan verkoopen. Hij kijkt natuurlijk belangstellend naar de dampende schotels. En schrikt. „Die visch lust ik niet. Dat ishaai!" Van dien dag af nam de Haarlemsche instel ling een anderen leverancier. Dagelijks worden de naamkaartjes van ver schillende vischsoorten met voorbedachten rade verwisseld. Wijting wordt verkocht voor schelvisch, horsmakreel voor makreel, kool- visch voor zalm, gevlekte (d.w.z. aan den rug opengesneden) en platgeslagen pieterman voor makreel. Dat alles is natuurlijk niet bevorder lijk voor de consumptie van visch. Want men verkoopt cle goedkoope vischsoorten natuurlijk tegen de prijzen van de duurdere. Het schijnt, dat hiertegen niets te doen is. Ons wetboek van strafrecht laat deze practij ken ongestraft toe. In Engeland daarentegen is het verkoopen van visch onder een valschen naam strafbaar. Het is nog niet zoo heel lang geleden, dat een Engelsche vischwinkelierster tot een flinke geldboete werd veroordeeld, om dat zij witches voor lemon-soles had verkocht. En tusschen deze twee vischsoorten is zoo wei nig verschil, dat we er in het Nederlandsch slechts één officieelen naam voor hebben n.l. tongschar. Het ware gewenscht, dat de Nederlandsche werkgever zich deze zaak eens ter harte ging nemen. We komen nu terug op de kwaliteit. Er wordt in IJmuiden tamelijk veel slechte kwaliteit visch aangevoerd. Dit kan drie oor zaken hebben: le de lange reizen, 2e onvol doende behandeling, 3e onpractische „Lage- rung" in de vischkeeëri aah boord van den trawler. Er valt over de eerste twee oorzaken weinig te zeggen. Het is niet meer zooals vroeger, toen de Noordzee, zelfs dicht bij de kust, een rijke verscheidenheid van de beste visch opleverde. De omstandigheden hebben het noodig ge maakt, dat de booten het verder-op gingen zoeken, zoodat reizen van 12 a 14 dagen, be houdens perioden van rijke vangsten, niet tot de zeldzaamheden behooren. Daar is nu een maal niets aan te doen. Wel is er natuurlijk iets aan te doen, om de visch gedurende den, bij de Arctische reizen van Duitsche en En gelsche trawlers vergeleken korten reisduur, in goede conditie te houden. De onvoldoende behandeling aan boord komt vooral voor wanneer een schip een rijke visscherij heeft. Dan is er geen voldoende tijd voor een goede behandeling en niets eischt zoozeer een goede behandeling als visch, die wanneer de buikholte niet goed schoon is gemaakt, snel in kwaliteit achteruitgaat. De onpractische „Lagerung" stuwing aan boord heeft tengevolge, dat de visch, die on der in de keeën zit en dat is bovendien de oud ste visch, het slijmerige bloederige lekwater opvangt van de hoogere lagen. Dit oefent na tuurlijk op de kwaliteit een zeer nadeeligen invloed uit en het is daarom aan te bevelen, dat rekening wordt gehouden met het denk beeld van de IJmuider Federatie, opdracht te geven aan schippers en stuurlieden, om de in het eerste gedeelte en de in het laatste gedeel te van de reis gevangen visch van elkaar te scheiden. Dit is echter min of meer een lap middel, daar de oorzaak van het kwaad niet wordt weggenomen. Morgen hopen we aan te geven, -vat even tueel gedaan zou kunnen worden om hierin verbetering aan te brengen. S. B. Maandagmorgen werd voor den Haarlem- schen kantonrechter behandeld de zaak tegen den heer K. alhier, bestuurslid van den Bouw vakarbeidersbond, wien ten laste was gelegd overtreding van art. 142 b der Algemeene Po litieverordening, volgens welk artikel het ver boden is, zonder vergunning van den eigenaar, beheerder of bewoner, op bijzondere eigen dommen eenig aanplakbiljet, drukwerk of ge schrift aan te plakken of aan te brengen. De overtreder was zelf aanwezig. De ambtenaar van het Openbaar Ministerie eischte f 5 boete subs 2 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van het -biljet en de pu naises. Verdachte werd bijgestaan door Mr. H. O. Drilsma, die er op wees, dat de consequentie van een eventueele veroordeeling zou zijn, dat niemand meer een biljet voor de ramen mag hangen, tenzij als eigenaar van een woning. Mr. Drilsma achtte de politieverordening van Velsen onverbindbaar. De gemeenteraad heeft volgens verdediger niet de bevoegdheid zulk een verstrekkende bepaling te maken. En als de verordening wel als verbindend beschouwd wordt, mag het nimmer de ingezetenen verbo den worden reclamebiljetten van welken aard ook, voor de ramen te houden. De kantonrechter was het omtrent de onver- bindbaarheid van de verordening niet met pleiter eens. Hij meende echter, dat het arti kel alleen kon slaan op op den buitenmuur ge plakte biljetten. De kantonrechter achtte het ten laste gelegde bewezen doch niet strafbaar. De heer K. werd ontslagen van rechtsvervol ging en krijgt bovendien het biljet en de pu naises terug. SPEELTUINVER. „DE MOERBERG". Zaterdagmiddag 3 uur wordt de nieuwe draaimolen in den speeltuin „de Moerberg" officieel in gebruik gesteld. Deze draaimolen is indertijd ontworpen en geconstrueerd door wijlen Christiaan Broekhuizen, in leven pen ningmeester der speeltuinvereniging Als herinnering hieraan wordt in den draaimolen een gedenkplaats aangebracht, welke Zater dagmiddag eveneens officieel onthuld zal worden. LADING GEBORGEN. Eenigen tijd geleden hebben wij gemeld, dat het Italiaansche bergingsvaartuig Rosto het wrak van het tijdens den oorlog tot zin ken gebrachte Spaansche stoomschip No- viembre had gevonden. Het schip bracht toen voor de Fransche regeering een kost bare lading, hoofdzakelijk uit koper be staande, over. De bergers zijn er nu in ge slaagd reeds een deel te redden en kwamen te La Pallice binnen met een groote partij koper en ongeveer 400 ton leer. OPGELEGDE SCHEPEN. Zaterdag waren te Rotterdam 36 schepen opgelegd, van welke 12 onder buitenlandsche vlag. VELSEN HET BOUWEN AAN RIJKSWEGEN. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter kennis van belanghebbenden dat het gewenscht is alvorens bouwgrond te koo- pen aan een Rijksweg of den houw aan Rijks wegen voor te bereiden zich tijdig bij den Hoofdingenieur-Directeur van den Rijkswa terstaat te vergewissen, of op de Rijkswegen uitweg kan worden verleend, en zoo ja, onder welke voorwaarden. Voor het bouwen aan provinciale wegen is als regel de toestemming vereischt van Ged. Staten der provincie. SANTPOORT WAARDEERING GEVRAAGD. Wanneer wij onze bewegingsvrijheid en de bij onze plaats behoorende bosschen vergelij ken met die van andere plaatsen, dan is het een feit, dat we niet te klagen hebben, immers we hebben vrije wandeling in het Rijkenspark, de „Neethof" en dat deel van „Terras", dat nog niet als bouwterrein is geëxploiteerd. Het eenige, dat van ons gevraagd wordt, is, dat we toonen, deze bewegingsvrijheid te waardeeren. En daaraan mankeert nog wel eens het een en ander. We wijzen in dit verband op de in deze maand nog al eens voorgekomen zijnde boschbrandjes. Moeten deze echter nog hoofdzakelijk aan kinderen worden toegeschreven, voor wat we Zondag j.l. meer dan eens zagen, moesten evenwel ook meermalen grooteren worden aan sprakelijk gesteld. Momenteel staan op tal van plaatsen de Meidoorn en Vogelkers in hun schitterend bloemenkleed te pronken. En nu was het treurig te zien, hoe bij verscheidene dezer boomen en heesters de takken finaal waren afgescheurd. En langs den weg loopende dames en heeren toonden aan, wie hieraan schuldig waren. Zou het niet mogelijk zijn, dat de politie tegen dezen diefstal van eens anders eigen dom en vernieling van natuurschoon maat regelen nam? Ons dunkt, dat zij, die voor de vrije wandeling niet meer waardeering toonen, niet beter verdienen.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1