Mooi Ecuador De verzwegen millioenen. BURGERLIJKE STAND Opgebroken rijweg! Lunch in een autobus. DE Noord en Zuid, en Oost en West gaan de wegen rondom Quito. Dus nu nog het Zuiden en Oosten. De groote Carretera del Sur loopt over Ambato en Riobamba naar Babaloya en daar kunt ge dan de rivierboot nemen van Guyaquil. Dat is het groote werk van Garcio Moreno, een groot President uit de jaren tus- schen 1880 en '90, den man, die ook de Euca lyptus invoerde, die een zoo verbazend belang rijke rol speelt, zoowel als brandhout als voor het bouwbedrijf. Wij vertrekken weer met een glasheldere lucht. De Pichincha lonkt tot afscheid, de Co- topari doet weer zijn best Fuji-Yama te over treffen in schoonheid en glans. Voor negenen heb ik al een dozijn foto's genomen, o.a. om dat een band knapte en ik tijdens het verwis selen een aantal typep kon fotografeeren, die ter markt gingen, zwaar beladen met brand hout, luzerne klaver (alfalfa), aarden potten of kinderen. Dan, reeds voor Ambato, rijden wij op een der transversale waterscheidingen weer de wolken in. Gelukkig echter maar voor korten tijd. Ambato ligt weer gloeiend in de vlakte, gloeiend in de zon. maar toch frisch in zijn berglucht en vandaar gaat het nu Oostwaarts. Eerst een zandweg, mul getreden door duizenden bloote voeten van spinnende vrouwtjes en dravende mannetjes, want de Indiaan loopt graag in kalmen draf! Langs de wegen overal agave, waaruit hier vezels worden gewonnen, die in hoofdzaak tot touw worden verwerkt. Twee soorten vooral, die eene, die ook aan de Riviera zooveel voorkomt en een andere met rechte bladeren, die ik naar zijn bloeiwijze een reuzenyucca zou noe men. Duizenden klokjes, bengelend aan een vertakten bloeistengel ran een meter of zes hoog. Zoodra wij echter Pelilco, een drukke marktplaats zijn gepasseerd, ligt een prach tige weg voor ons, die door het dal van de Pastaza oostwaarts voert. Een prachtige weg en weer een handige zet van het Gouverne ment. dat vergunning verleende tot explora tie van olievelden, op voorwaarde, dat de ex- ploreerende Maatschappij een autoweg naar de toekomstige velden zou aanleggen. Van exploitatie is tot nu toe niets gekomen, maar de weg is er. En stelt uw zwerver in staat in een paar uur tijds uit de frisschen winden van de hoogvlakte af te dalen tot de broei- kaswarmte van de Amazone. Van de Paramos, de hooge grasvlakten tot suikerriet en kof fietuinen. Dat suikerriet begint daar al boven de twee duizend meter, want hier waaien de warme winden uit de Amaz-one vandaan. Een verrassend gezicht, die sappig geelgroene vel den met wat door den wind uitgerafelde ba- nanenplanten er omheen onder den besneeuw- den, zelfs met zware gletschers bezetten top van den Tungarahua, den werkzaamsten vul kaan van Ecuador. Maar vandaag zei hij niets, al wezen donkere banen in de sneeuwvelden rondom den top, den weg, dien gloeiende steenen kort geleden hadden genomen. Het dal van de Pastaza, een zijtak van de zelfde Maranon, die Cuzco's water afvoert en die later Amazone wordt genoemd, toont dui delijk. dat ook hier de gletschers vroeger een grootere rol speelden dan thans. Breede vlak ten, door steile bergen omgeven, thans op gevulde meren, die door glaciale uitslijping waren ontstaan, zijn gescheiden door nauwe re gedeelten, waar de rivier zich in tal van stroomversnellingen en watervallen doorheen werkt. Hier ligt een Aareschlucht vlak achter een Trommelbach, dadelijk gevolgd door een Handeckwaterval enz. enz. Tien beroemdhe den van Zwitserland aaneengereid, den Staub- bach mee inbegrepen, bovendien heete bron nen langs den weg eneen steeds tropi- soher wordende plantengroei, tot de geur van de bloeiende koffie het heele dal vult en naast de witte bloemen de roode bessen tus- schen de bladeren prijken. De weg wordt slechter; het hemelwater is hier de groote vijand en wij besluiten terug te keeren, voor wij blijven steken. Terwijl wij draaien ko men twee Indianen aan. Bloote beenen tot een halven meter boven de knie, dat is prac- tisch in den modder. Een zwart wambuis (uni form?) en een mongolengezicht met kort sluik haar. Salvages, wilden zegt mijn begeleider, maar ze verstaan mijn vraag in het Spaansch om even te poseeren voor de camera zeer goed. Het zijn postloopers van de plantage aan de Amazone! Op den terugweg klinkt het nog vaak: „stop even, mien jong", want de watervallen zijn prachtig, de dalwanden zijn interessant, voor al waar de eene bazaltkoepel zich aan den anderen reit en zoo loopt het tegen vijven als wij de hoogvlakte weer bereiken. Weer een verrassing. Het is heelemaai helder gewor den. De Cotapari glanst ver weg in het Noor den, Tungurathus, nu met een rookwolk, vlak naast ons en in het Zuiden doemt Chimbo- razzo op, steeds grooter wordend, tot hij reu zengroot naast ons staat, zijn gletschers een drieduizend meter boven ons opstapelend. Gekroond door Venus, die straalt aan den avondhemel. Tegenover Chimborazzo het Al taar, een uiteengereten steile Kraterwand rondom een reuzen gletscher. En aan den verren horizont, een geweldige stoomwolk, de Sangay, een goede honderd mijl Zuidwaarts. In de Inspectie Haarlem en omgeving meer dan 2000 aangiften. Den volgenden dag heb ik urenlang liggen kijken naar Chimborazzo en Altar, nog eens voor het laatst genoten van het gezellige ver keer langs den weg vol ezeltjes en llama's, door spinnende vrouwtjes geleid. En ik heb weer een dozijn platen verschoten op een heel dorp dat aan het arenlezen was. Mannen, vrouwen en kinderen, allemaal spinnende met hun schapen en geiten en llama's cn varkens. En twee groote kerels te paard met houten stokken en ijzeren punt om de varkens uit het nog niet geoogste koren te houden. En dat alles met den Chimborazzo, den mooisten berg dien ik ken, als achtergrond. Op de terugreis dien middag heb ik niet gefilmd. Geen ruimte gehad. De trein ging pas om zes uur en dus wachtte ik een autobus op. Hij leek mij wat vol, maar er was toch een zit plaats vrij toen twee manden, een koffer, een kist en een kind op zij waren geschoven. Dus stapte ik in het Ford busje voor zestien personen en trachtte de koppen te tellen. Ik kwam tot 42, maar ben niet zeker dat ik ze allemaal gehad heb. Bovendien had ieder na tuurlijk zijn bagage. Maar ik zat, met mijn knieën onder mijn neus, want- overal stond bagage. Men lunchte ondertusschen. De mees ten kochten een halve gebraden marmot met wat tuinboonen, waarvan ze alleen den in houd opaten en de schil weggooiden. Gezel lige kluiverij. Toen dat klaar was kregen de zeven zuigelingen de borst.Voor op den ra- diateur klom een kerel met een petroleumblik vol water om onder het rijden den radiateur bij te vullen. Alles klaar? Even wachten. Mijn twee buurjongens op een zitplaats moeten een plasje doen. Gauw maar. opstaan en uit het raam. Toen durfde ik ze elk op een knie ne men en kreeg meteen een Indiaansche weer naast mij. Zindelijk wijfje gelukkig, met slechts één zuigeling. En toen ging het op weg. Bijna steeds helling op dus in de eerste ver snelling, zoodat de stof ons achterhaalde en binnenwolkte. Ik bofte weer. had den wind kant en kon, meest althans met één neus-, jat, frissche lucht halen. Het rechter bleef toch beter dicht, want de zuigelingen zouden intusschen de luier vol hebben gehad als ze zoo'n instrument hadden gedragen. De plaats vervangende lapjes, poetskatoen enz, gingen met een boogje het raam uit (ze mikken ge lukkig allemaal zeer goed). Een amusante reis door de avondschemering, vooral toen de pas hoogte gepasseerd was en wij in dolle vaart helling af vlogen. Dat was landelijk-rustig. Riobamba was heel anders. Elke auto werd opgewacht door tientallen drukpratende man nen, waaronder veel officieren. De gezadelde paarden klaar op den achtergrond. Geen nieuws in Quito? Alles rustig? Het is weer eens het oude liedje van Zuid-Amerika. Het volk is niet tevreden met zijn President. Zoo in de lente, als het congres (de kamer) bij eenkomt is er meestal een beetje hommeles. Revolutiepogingen, die vaak met sterke hand onderdrukt worden. De tegenwoordige pre sident, Senor Juan de Dios Martinez Mera is jarenlang minister geweest, hoofd van ver schillende takken van dienst, landbouw, fi nanciën enz. De beste opleiding voor een Pre sident. Zijn verkiezing is misschien niet hee lemaai in orde geweest. Onder den druk van het leger stemden zelfs de zuigelingen aan de borst op Martinus Mera. En thans zijn er velen, die het gedachte baantje niet kregen, die zelf ook eens aan het laadje willen zitten en dan begint het stoken weer van voren af aan. In Quito schrijven de couranten felle artikelen, in Riobamba is alles op straat, klaar om een rondje mee te bakkeleien in Guyaquil zet de tropenwarmte een domper op verhitte gemoederen, maar toch begroet mijn oude rfaarlemsehe vriend, die hier Ame- rikaansch vice-consul is mij met de woor den: „Blij dat ik je levend terug zie. Ze kun nen elk oogenblik elkaar in het haar vliegen daarboven". Wat jammer zou zijn; want Ecuador heeft als al deze staten voor alles behoefte aan rust. Rust en orde. De jonge lingschap is vlijtig en vol goeden moed. De Indianen zijn intelligent, ontwikkelen zich snel. Het land is rijk, de bodem vruchtbaar Quito weet eigenlijk nog van geen crisis. Die in Guyaquil, de groote exporthaven der cacao, natuurlijk wel sterk gevoeld wordt. Maar de bezemziekte in de cacao doet ook veel kwaad enin dit tropenland is natuurlijk weer j eten voor allen! Kou is er niet hier beneden en dus leeft ook de arme desoccupado, de 1 werklooze, met veel minder ongerief dan bij ons. Een land met een toekomst, dit Ecuador. Waar het niet slecht is om te leven. VAN DER SLEEN Vermoedelijk meer dan 2 ton aan verhoogde belasting ontvangsten. Ongeveer 11/2 maand geleden hadden wij een onderhoud met den hoofd-inspecteur der rijksbelastingen te Haarlem, den heer C. M. Moolenburgh, over de verzwegen millioenen. Toen had de hoofdinspecteur ongeveer 500 aangiften van verzwegen belastingen. Het totaal bedrag der verzwegen vermogens werd op ongeveer 10 millioen gulden voor de drie belastingjaren tezamen geschat. Heden was het de laatste dag voor het aan geven van verzwegen belastingen. Daarom hebben wij den hoofdinspecteur nog eens ge vraagd hoe het staat. Het loopt zoo zei de hoofdinspecteur de laatste dagen en vooral nu op den laatsten dag. storm. Er zijn nog honderden aangiften bijgekomen. Het is te verwachten, dat er van middag ook nog heel wat zullen komen. Heden middag half zes wordt de brievenbus voor het laatst geleegd. Wat daarna binnenkomt wordt door ons onherroepelijk ter zijde gelegd, want dan is de termijn voor de vrijwillige aangifte verstreken. Dan kent de fiscus dus geen par don meer. De tijd is lang genoeg geweest. Een overzicht is er nog niet te geven. Het aantal aangiften in de inspectie Haarlem (de gemeen ten Haarlem, Bloemendaal, Haarlemmermeer en Zandvoort) kunnen op ongeveer 2000 ge raamd worden, maar het kan best zijn. dat bij de latere telling het aantal nog grooter blijkt. Hoeveel het totaal bedrag der ver zwegen vermogens voor de drie belastingjaren is zal den eersten tijd nog niet te berekenen zijn. De aangiften moeten daarvoor eerst stuk voor stuk bewerkt worden. Het zou mij zoo vervolgde de hoofdinspecteur niet verwonde ren als het bedrag der verzwegen belastingen over de drie jaar (het bedrag dat dus alsnog door de verzwijgers betaald moet worden) meer dan f 200.000 bedraagt. Hedenmorgen is er nog een aangifte gekomen van iemand die f 196.000 aan vermogen had verzwegen. Er worden ook bij de inspectie te Haarlem aangiften gedaan voor andere inspecties. Die worden natuurlijk doorgegeven. Evenzoo ko men er in andere steden aangiften voor Haarlem. Het wordt voor het personeel der inspectie heden nachtwerk om de nog binnengekomen aangiften een voorloopige bewerking te laten ondergaan. Maar al staat de aangifte inge- schz*even dan wil dat natuurlijk nog niet zeg gen, dat daarmede al een overzicht verkregen wordt van het totale bedrag aan verzwegen inkomens en het bedrag der belasting dat als nog betaald zal moeten worden. Eerst wordt het eerste belastingjaar 1931/1932 zooveel mo gelijk afgewerkt. Als men daarvan alles bij el kaar heeft, kan, om het totale bedrag te ramen, het verkregen resultaat veilig met drie vermenigvuldigd worden. Eerst had men den indruk dat de opbrengst over dat jaar het laagst zou zijn, maar voor zoover men nu over de verwerkte aangiften kan oordeelen, loopen de drie belastingjaren niet veel uiteen. DOODELIJKE STEEKPARTIJ IN DEDEMSVAART. DEDEMSVAART, 30 April. Gisteravond te ruim half elf is op het Marktplein te Dedems- vaart de 23-jarige Koop Kooiker door den even eens 23-jarigen J. S. uit Zuidwolde tijdens een vechtpartij met een mes ernstig gestoken. Hoe wel onmiddellijk geneeskundige hulp ter plaat se was, mocht het niet gelukken K. in het le ven te houden. Eenige uren na de vechtpartij is hij overleden. De oorzaak van deze vechtpartij was gele gen in het feit dat S. verkeering had met een meisje aan het Ommerkanaal. De verslagene K. keurde dat niet goed en daarover bestond reeds geruimen tijd een zeer gespannen ver houding. Waarschijnlijk is S. door K. opge wacht. De dader is onmiddellijk geaiTesteerd. Deze staat overigens zeer gunstig bekend. DE BEZETTING VAN HET PALAIS-BOURBON. EEN SOORT REPUBLIKEINSCHE TRADITIE. SALARISSEN VAN BURGE MEESTERS, SECRETARISSEN EN ONTVANGERS. OOK AFTREK VAN DE PENSIOEN PREMIE. Naar wij vernemen hebben Ged. Staten van Noord-Holland, in afwachting van een algeheele herziening der salarissen van bur gemeesters, secretarissen en ontvangers en ter aanpassing van de weldra in te voeren wijziging der Pensioenwet, besloten buiten den tijdelijken korting f 6 van de jaarwedde verminderd met f 1000) die reeds wordt toe gepast, ook toe te passen verhaal van de maximum pensioenbijdrage. Dit besluit van Ged. Staten is nog niet Koninklijk goedgekeurd, maar de Kon. be williging wordt wel spoedig tegemoet gezien. MIJNCATASTROFE IN LANCASHIRE. LONDEN, 30 April (V. D.) Maandagochtend tegen 8 uur heeft een ernstige ontploffing plaats gehad in de Plank Lane Mine te Leigh in Lancashire. Volgens een nog onbevestigd bericht zijn zestien mijnwerkerc om het leven gekomen. Ongeveer twintig man zijn gewond. De reddingspogingen waren Maandagmiddag nog in vollen gang. Ongeveer 210 mijnwerkers bevonden zich in de mijn, toen de ontploffing plaats vond. Tegen 10 uur waren 90 hunner in veiligheid. Men gelooft, dat koolstof is ontploft. In de zelfde mijn zijn in October 1932 19 man om het leven gekomen door het breken van een liftkabel. Reuter meldt nog nader, dat de lijken van 5 mijnwerkers geborgen zijn. Clément Vautel schrijft in Mon Film in Le Journal het volgende: Men heeft Veuillot dikwijls verweten tot zijn tegenstanders gezegd te hebben: „Ik eisch van U vrijheid, omdat die in uw pro gramma staat, en ik weiger haar aan u, omdat ze niet in het onze voorkomt". Het is onmogelijk niet aan deze beroemde opmerking te denken die de Veuillot ove rigens nooit geschreven noch gezegd heeft als men in het verslag van de afzetting van den politieprefect den heer Bonnefoy-Sibour op 6 Februari, deze verklaring voor de com missie van onderzoek leest: ,,Ik heb gedacht, als ambtenaar van de Republiek, dat ik mijn volledigen plicht had gedaan door het Parlement te bescher men voor opstand, den voorlooper van revo luties". Het is nogal grappig te zien, hoe het recht tot muiten wordt ontkend door hooge ambtenaren van een regime, dat uit een opstand geboren is. Het is kortweg een mug gen-zifterij vrijwel gelijk aan die, welke valschelijk toegeschreven is aan Veuillot: „Men heeft het recht om het Palais-Bour bon te bezetten, als het een republikeinsche omwenteling betreftmaar wanneer die republiek de macht heeft, dan wordt dat zelfde Palais heilig". Tweemaal is het IPalais-Bourbon over meesterd geweest, op 24 Februari 1848 en op 4 September 1870. Maar toen waren de overweldigers repu blikeinsche revolutionnairen. Ziedaar! In een onlangs door Henri-Robert gepu: bliceerd geschiedkundig werk: trof ik het volgende aan: „De hertogin van Orleans komt in de Kamer van Afgevaardigden met haar zoon den graaf van Parijs, en haar twee zwagers, Nemours en Montpensier. Sauzet presideert. Maar de meening van het parlement is waar deloos. Het Palais-Bourbon is in bezit genomen door opstandelingen. Ze zijn niet talrijk. Maar wat doet dat er toe? Om revolutie te maken is het voldoende, dat er een actieve minderheid is, die de slappe en niet optre dende meerderheid wegjaagt". Ik lees in een verslag van den 4den Sep tember „Terwijl de afgevaardigden beraadslagen, stroomen steeds aangroeiende menigten het Place de la Concorde op, door de rue Royale, de rue de Rivoli en de quai des Tuileries; de menigte zingt de Marseillaise en schreeuwt: Zet ze af! Leve de Republiek". De bereden politie kreeg bevel zich te ver wijderen. Een bataljon van de nationale gar de zwicht en schrijd zwijgend over de brug de la Concorde tusschen twee rijen onge ordende gardes municipaux. Een volks menigte van 15 tot 20.000 menschen volgt en werpt zich op de hekken van het Palais- Bourbon, dat spoedig bezet is. De opstand slaagt. Men schreeuwt. Alleen Gambetta weet nog wat stilte te krijgen enz". Zóó vestigde de republiek zich op de plaats van het keizerrijk, zooals ze zich 22 jaar vroeger op de plaats van het koninkrijk had genesteld: de overweldiging van het Palais-Bourbon is een soort republikeinsche traditie. En als nu eens, op 24 Februari 1848 of op 4 September 1870 een politieprefect ge handeld had als de heer Bonnefoy-Sibour? Hij zou ook hebben kunnen zeggen: Ik heb gedacht, als koninklijk (of keizer lijk) prefect, dat ik mijn volledigen plicht had gedaan door het parlement te bescher men tegen een opstand, voorlooper van re voluties. Maar het regime van vroeger wist niet hoe zich te verdedigen. Thans is er een uitge breide politiemacht, zijn er gardes mobiles en apparaten, die niet gekscheren, en de Republiek heeft de ondervinding van den opstand, die „de voorlooper is van revo luties". HAARLEM, 30 April. Bevallen 26 April: K. van DijkKoroel, z.; 27 April: M. F. de Gooijer—v. Proosdij, d., R. G. BaarsFolkringa, z. Overleden 26 April: J. v. d. Broek. 59 j., Wagenweg; W. C. M.. 4 mnd., d. v. A. Lange- veld. Kamperlaan: C. L. LevenkampPlan ten, 50 j., Gasthuisvest. Nu de bloembol weer in bloei kwam En de bloesem aan den boom, Nu ons landje weer ontwaakt is Uit den killen winterdroom; Nu de milde lentewarmte Ons tot nieuwe actie wekt, En de zon in gouden glorie Ons uit onze huizen trekt; Nu heel Neerland aan den rol gaat En 't verkeeren stijgt ten top, Breekt men ook weer, voor en achter, Links en rechts de straten op. Bordjes: opgebroken rijweg. Niet voor 't doorgaande verkeer, Werk in uitvoering, gesloten, Langzaam rijden en zoo meer; Stremmen het verkeer der drommen, Dat er langzaam langs krioelt, In een file, dat je j'als een Gefileerde haring voelt. Ik heb nooit erg goed begrepen, Waarom men voor dit gebreek, Steeds den druksten tijd van 't jaar kiest Maar, 'k geef toe, ik ben een leek. 'k Gun den stratenmaker gaarne D'arbeid in een mild seizoen, En 'k ben vlak voor nieuwe wegen, Maar kan men 't niet anders doen? Want dit opbreken van wegen Leidt tot allerlei gestop En in 't vreugdevol verkeeren Breekt het ons ook leelijk op. P. GASUS. TOENADERING TUSSCHEN DE VOLKEN DOORHUWELIJKSREIZEN! Het gemeentebestuur van Keulen heeft on langs besloten allen jonggehuwden, zoowel Duitschers als buitenlanders, die op hun hu welijksreis deze stad met een bezoek ver eeren, kosteloos en tocht door de stad, een voorstelling in de Opera en een diner in het ..Rheinterrassenrestaurant" aan te bieden. De Burgemeester van de Engelsche stad Mar gate (Graafschap Kent) heeft nu in een brief aan den „waarden Heer Burgemeester van Keulen" medegedeeld, dat zijn stad bereid is Duitsche jong-gehuwden op gelijke gulle wijze te onthalen. Hij stelt zelfs voor een Duitsch bruidspaar te ruilen tegen een Engelsch bruidspaar, voor beide partijen de huwelijks reis te betalen en aldus bij te dragen tot de bevordering van de goede verstandhouding onder de volken! 465e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 4e klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 30 April 1934 Hooge Prijzen f 5000.— No. 14620. f 2000.— No. 16558. f 1000.— Nos. 4660 7267 f 400.— Nos. 7823 12108 f 200.— Nos. 1787 9550 14558 f 100.— Nos. 655 1470 5083 6769 14888 15142 Prijzen van 65. 53 81 90 141 162 213 243 271 306 343 361 373 477 524 577 64S 660 701 706 754 761 779 824 835 864 872 897 910 939 1023 1117 1141 1150 1165 1176 1195 1226 1236 1273 1281 1319 1342 1345 1370 1405 1406 1414 1431 1466 1498 1510 1521 1528 1538 1561 1568 1578 1701 1705 1706 1722 1730 1732 1733 1756 1772 1822 1853 1868 1873 1929 1938 1964 2049 2069 2078 2111 2115 2142 2155 2162 2164 2207 2227 2248 2261 2372 2418 2419 2446 2486 2517 2547 2573 2594 2605 2608 2618 2643 2657 2665 2666 2679 2681 2705 2719 2725 2733 2749 2793 2875 2877 2886 2932 2940 2942 2955 2991 3028 3032 3042 3056 3110 3112 3127 3153 3155 3215 3229 3231 3261 3278 3376 3386 3387 3528 3589 3603 3620 3640 3735 3744 3746 3747 3750 3804 3825 3878 3882 3922 3987 3994 4049 4076 4088 4091 4123 4182 4195 4258 4296 4425 4430 4432 4440 4491 4534 4556 4576 4600 4633 4642 4654 4673 4710 4723 4746 4749 4791 4823 4922 4924 4944 4966 4979 5032 5058 5060 5066 5076 5094 5104 5146 5166 5205 5271 5285 5354 5401 5419 5430 5441 5480 5552 5572 5584 5607 5618 5678 5777 5782 5784 5786 5823 5842 5887 5985 6018 6069 6071 6091 6113 6135 6166 6167 6198 6232 6236 6250 6253 6346 6364 6370 6382 6409 6452 6455 6459 6537 6572 6581 6944 6583 6952 6591 6961 6637 6991 6745 7030 6820 7042 6844 7088 6889 7108 7147 7158 7169 7195 7208 7255 7258 7278 7298 7306 7311 7371 7383 7403 7431 7469 7493 7552 7697 7706 7708 7727 7751 7769 7829 7852 7855 7859 7877 7915 7923 7925 7940 7953 8002 8041 8153 8181 8219 8245 8276 8393 8398 8415 8534 8582 8618 8630 8631 8752 8783 8836 8863 8875 8893 8935 8958 9012 9071 9108 9138 9163 9178 9205 9216 9262 9281 9320 9325 9329 9335 9356 9359 9414 9458 9477 9482 9496 9509 9563 9594 9595 9663 9666 9688 9739 9772 9789 9812 9849 9935 10032 10123 10172 10175 10193 Te Berlijn wordt een internationale transferconferentie gehouden, waaraan door de Duitsche Rijksbank en de crediteurstaten van Duitschland wordt deel genomen. 1 en 2 de vice-president en president der Rijksbank, Dreyse en Schacht; 3. de Zweedsche bankier Wallenberg: 4. de Engelsche vertegenwoordiger Lever en 5. de Amerikaan Pierre Jean, 10198 10265 10267 10299 10472 10483 10515 10530 10533 10560 10561 10632 10648 10683 10778 10803 10862 10913 10926 11022 11032 11071 11076 11095 11117 11126 11141 11150 11160 11183 11218 11254 11308 11329 11416 11448 11469 11476 11496 11539 11561 11567 11638 11640 11648 11695 11715 11716 11726 11752 11765 11823 11832 11894 11906 11963 11999 12102 12113 12161 12164 12173 12179 12188 12194 12197 12230 12274 12331 12350 12365 12408 12410 12421 12451 12557 12560 12572 12582 12585 12623 12650 12656 12714 12737 12743 12760 12783 12800 12802 12914 12954 12983 13031 13036 13068 13069 13107 13129 13139 13147 13175 13226 13240 13247 13280 13325 13327 13340 13418 13426 13489 13512 13518 13566 13632 13649 13673 13685 13698 13720 13729 13784 13831 13833 13834 13836 13900 '3993 14001 14044 14055 14076 14112 14117 14194 14267 14269 14303 14420 14470 14475 14520 14528 14532 14538 14625 14737 14786 14795 14308 14816 14850 14872 14914 14979 15011 15112 15127 15161 15180 15211 15255 15259 15270 15273 15283 15330 15350 15378 15382 15402 15427 15431 15551 15555 15565 15567 15575 15671 15678 15680 15686 15698 15728 15740 15753 15768 15771 15785 15794 15838 15865 15924 15967 15981 15991 15995 16006 16056 16061 16079 16103 16118 16176 16189 16223 16239 16281 16293 16301 16307 16312 16357 16432 16482 16489 16582 16603 16606 16625 16670 16683 16738 16740 16819 16849 16884 16885 16971 16974 16978 16984 16992 17061 17094 17123 17137 17150 17161 17201 17216 17218 17243 17263 17285 17294 17300 17316 17358 17403 17420 17492 17565 17633 17704 17754 17816 17819 17822 17824 17895 17900 17917 17938 '7962 17973 18016 18031 18055 18075 18115 18121 18127 18160 18189 18191 18204 18244 18253 18256 '8270 18357 18390 18398 18399 18431 18438 18445 :8477 18480 18524 18560 18561 18664 18692 18694 8700 18726 18736 18748 18772 18839 18840 18842 8847 18853 18877 18887 18«69 18984 19004 19030 9054 19057 19067 19075 19137 19171 19186 19219 19230 19239 19297 19370 19425 19426 19488 19498 19503 19506 19550 19555 19673 19676 19721 19738 19764 19818 19868 19910 19981 19987 19988 20033 20038 20074 20076 20085 20195 20220 20222 20227 20235 20293 20306 20346 20382 20391 20396 20422 20443 20462 20505 20516 20527 20564 20572 20675 20718 20723 20735 20747 20750 20761 20770 20785 20794 20819 20863 20886 20976 20981

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 8