HET NIEUWE AVONDBLAD MEI. 19e JAARGANG No.'152 WOENSDAG 2 MEI 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeüngen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. -Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.— bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.bij tireuk van boven- en/of onderarm; lüü.— Dij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.— bij overlijden van den man alleep; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van j 2000.—, indien netzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank tö Schiedam. De Stille Rondgang Deze naam is gekozen voor de demonstratie, die door Nederlandsche strijdsters voor den vrede op 18 Mei a.s., Volkenbondsdag, in Den Haag zal worden gehouden. Om halfdrie zal de stoet van het Malieveld vertrekken, bij de parlementsgebouwen zal een deputatie een adres aan de regeering aanbieden, daarna zal men zich naar het Vredespaleis begeven waar de stoet ontbonden zal worden na een korte redevoering. In zijn oproep zegt het Centraal Comité: „De bedoeling van dezen Stillen Rondgang is, dat duizenden vrouwen, zonder onderscheid van politieke of Godsdienstige gezindte, zich in aaneengesloten groepen van het Malieveld naar het Vredespaleis begeven. In dezen tijd, waarin het schijnt, alsof de aanbidding van het geweld als een besmette lijke ziekte over de wereld gaat, is het van het grootste belang, dat de Vrouwen en Moe ders eendrachtig naar buiten van haar Vre deswil getuigen. Te getuigen dat wij, vrouwen, het geweld niet meer aanvaarden als middel om welk doel ook te bereiken. Te getuigen dat wij „Vrede willen door Rechtspraak", dat oorlog en geweld in tegen spraak zijn met alle Godsdienstige of huma nitaire begrippen. En vooral te getuigen dat wij, vrouwen van welke verschillende beginselen ook uit, wij den oorlog, den massamoord, verafschu wen eendrachtig ons opmaken om voor een waren Vrede te demonstreeren, gedachtig aan het woord, dat „Eendracht maakt macht"." In het aan te bieden adres verklaren de Nederlandsche vrouwen te staan achter de Regeering, die, bij monde van H.M. de Ko ningin aan President Roosevelt, verklaarde te streven naar Vreedzame Regeling als de uit sluitende methode om Internationale geschil len te beslechten; en dringen de vrouwen er ten sterkste op aan,dat de Regeering meer dan tot nu toe er op aansture, dat de woor den, in datzelfde telegram aan Pres. Roosevelt vervat, in vervulling zullen gaan, n.l. deze: vreedzame regeling van internationale geschillen kan worden bereikt, vérgaande „ontwapening is thans gebiedend noodzake lijk; immers voortgezette bewapening leidt „tot wedloop in bewapening en, gelijk pijn lijke, doch al te spoedig vergeten ondervin- „ding bewijst, tot onvermijdelijken oorlog..". Die woorden van H. M. de Koningin kun nen inderdaad niet genoeg in herinnering worden gebracht, nimmer te vaak worden Het Centraal Comité voor den Stillen Rond gang heeft mij verzocht, in deze rubriek over het plan te schrijven. Natuurlijk doe ik dat graag, en met volledige en hartelijke instem ming. Waaraan ik meteen een opwekking tot de lezeressen van dit blad verbind, om zich op te geven voor deelneming aan deze de monstratie. Wie dat nalaat om geen andere werkelijke reden, dan dat zij er den zedelijken moed toe mist, moge zich schamen. De anti-oorlogs actie van de Vrouw is van het hoogste belang. Laat ik nog eens herinneren aan het ken merkende woord van een Franschen journa list, onlangs in deze rubriek geciteerd: „De vrouwen maken de moraal; wij mannen co- dificeeren haar". Dat is waarheid, en als de krachtige anti-oorlogs-strooming, die reeds in de wereld bestaat en die gekomen is om te blijven nog niet de enorme krachtsontwik keling bereikt heeft, vereischt. om een Ontwa peningsconferentie tot daden te nopen, ligt de schuld daarvan voor een belangrijk deel bij de vele vrouwen, die „maar liever niet aan die dingen denken" of „niet begrijpen wat zij eraan doen kunnen" of benauwd zijn wat de buren er misschien van zeggen zullen. Ge lukkig zijn er tegenwoordig ook vele anderen, hetgeen het plan voor dezen Stillen Rondgang opnieuw bewijst. Voor de zooveelste maal zal ik beproeven de huldigers (en -sters) van het energieke standpunt „Het geeft toch niets" en van dat tweede verheffende inzicht „In ons land is actie niet noodig" tot betere gedachten te brengen. Tot de eersten zou 'k dit willen zeggen: ,,In een volgenden oorlog zullen uw jonge kinde ren, en gij zelf trouwens ook, van den aan vang af in even groot levensgevaar verltee- ren als uw mannen en uw volwassen zoons. Van „uittrekken tot bescherming van huis en hof" zooals de mannen in vroeger tijd deden, kan geen sprake meer zijn. Er is de luchtvaart gekomen, met zijn gas- en brandbommen, die thans honderdmaal machtiger is dan in den oorlog 19141918, toen dit nieuwe wapen zijn eerste ram^in verwekte. De statistieken van toen, ook wat de uitwerking der gassen be treft, zijn nu volkomen waardeloos gewor den. Vergeelde historie-bladzijden. Een on noemelijk grootere ramp staat te wachten in een volgenden oorlog. Waagt gij daar uw kinderen aan zonder de geringste poging tot actie uwerzijds, om het misschien te helpen voorkomen? Riskeert gij de kans, dat gij zelf in zulk een oorlog het leven zult behouden na er uw kinderen in verloren te hebben, met de ontzettende wroeging dezer gedachte: ,,Ik heb nc*)it iets gedaan? ik heb zelfs den moed gemistte beseffen wat dreigde?" Tot de tweede groep: degenen die meenen dat actie in Nederland niet noodig is, zeg ik dit: „Het is waar dat wij nimmer een aan valsoorlog zullen voeren. Wij zullen nooit „be ginnen". Geen van de kleine naties zal dat ooit doen. Maar dat komt niet door dat zij beter zijn dan grootere volken, in wier mid den dan ook, naar verhouding, minstens evenveel anti-oorlogs-actie wordt gevoerd als bij ons. Daardoor komt het heusch niet! We! hebben wij Nederlanders een traditie te be waren in den strijd voor den vrede, wel staan wij bekend als bouwers, wel verwacht men van ons in de eerste plaats ook omdat wij er zulk een onmiskenbaar direct belang bij hebben .groote activiteit tegen den oor- Jog. Als wij te laksch en te beroerd waren zou men over de grenzen zeggen: Zelfs de Hollan ders maken er zich niet druk meer over. Zelfs zij trachten het besef van de ontzettende ramp, die blijft dreigen, niet bij hun volk te doen doordringen. Want er zijn er duizenden onder ons in Nederland, die dat besef nog missen. Denk toch na! en doe wat u doen kunt. U bent het aan uw kinderen verplicht. Hier volgen de adressen van de leden van heit Plaatselijk Comité Haarlem voor den Stillen Rondgang, bij wie u zich voor deelne ming kunt opgeven: Mej. De Kruijff, Crayenesterlaan 57, Haar lem, presidente; Mevr. Schutte■Ve.th, Bloe- mend.weg 111, Bloemendaal. secretaresse; Mevr. BuisPlantinga, Wagenweg 68, Haar lem, penningmeesteresse; Mevr, Deinum Buijs, v. Hogendorpstraat 3, Haarlem; Mevr. HartsuykerMüller, Binnenweg 116, Heem stede; Mevr. Douairière P. Gravin v. Heerdt tot Eversberg, Potgïeterweg 13. Bloemen daal; Mevr. Knotv. Stuivenberg, Postlaan 1, Heemstede; Mevr. KooimanDankmeijer Brouwerskade 71, Haarlem; Mej. Ratelband. Regentesselaan 30, Haarlem; Mevr. Root- liebv. Kempen, Kloppersingel 13, Haarlem; Mevr. StemlerTjaden, v. 't Hoffstraat 35, Haarlem; Mej. Dr. Thiel, Vijverlaan 8, Haarlem; Mevr .Wesseling, Seringenstraat 11, Haarlem. R. P. IJMUIDEN DE TOESTAND IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. KAN DE KWALITEIT VAN DE VISCH VERBETERD WORDEN? —III. „Het is niet meer zooals vroeger, toen de Noordzee, zelfs dicht bij de kust een rijke ver scheidenheid van de beste visch opleverde" schreven we gisteren. Hoe was het vroeger, toen de trawlers er nog niet waren? Het waren voornamelijk de Engel- sche kotters, die in dien tijd IJmuiden ont dekten. en feitelijk heeft IJmuiden zijn ont staan, niet zoozeer zijn opkomst, aan deze En- gelsche kotters te danken. Deze kotters vischten in den regel bij elkaar. Een der kotters had de leiding. Deze werd be schouwd als het admiraalschip, waar ook kerk diensten werden gehouden. Als er een andere visscherij moest worden opgezocht, gaf het ad miraalschip daartoe het isein. Deze schepen vischten veelal onder de Hollandsche kust en het kon wel gebeuren dat bijvoorbeeld in de nabijheid van Petten een heele vloot lag te vis- schen. Met slecht weer kwamen deze kotters wel in IJmuiden binnen. Het ligt niet in de lijn van deze artikelenreeks, stil te staan bij de snelle ontwikkeling van IJmuiden als visschers plaats, die zooals bekend is, voornamelijk is te danken aan de gunstige ligging, zoowel ten op zichte van de visscherij als het achterland. De Engelsche kotters brachten hun visch aan in kisten van ca. 60 p. visch. Deze kisten wer den, nadat de visch verkocht was, weer aan boord genomen. En nü hoorden wij dezer dagen het denk beeld opperen, terug te keeren tot dit oude sys teem, dat bewezen heeft een goed systeem te zijn. Maar dan zou het aanbeveling verdienen kisten van goedkoope kwaliteit te nemen, die tegenwoordig zeer goedkoop zijn. Er zou dan een standaard-model gebruikt dienen te wor den zonder deksel. De aan boord gesorteerde visch, zoo niet de geheele vangst, dan toch een gedeelte, zou in deze kisten gepakt, met kist en al verkocht dienen te worden. De koopers zou den moeten beschikken over een voldoende hoeveelheid deksels, zoodat een groot deel van de vangst van een trawler onovergepakt in de zelfde kisten, waarin se van boord kwamen, verzonden zou kunnen worden. De kwaliteit zou minder te lijden hebben dan bij de thans gevolgde methode en niemand zal er aan twij felen, dat er betere visch door zou worden aan gevoerd. Dit systeem zou dus tengevolge hebben, dat een deel van den arbeid zou worden verplaatst van den wal naar de zee. Er zou dus minder personeel in de hal, maar meer op zee noodig zijn. Al is dit denkbeeld wellicht niet maar één, twee drie uitvoerbaar, het verdient alleszins overweging evenals het volgende, dat ook moet beschouwd worden als een poging om iets te doen ten behoeve van het bedrijf. Waardoor de kwaliteit der visch aan boord van schepen het meest achteruit gaat is door het smeltende ijs. Zoolang de temperatuur in het vischruim om en bij het vriespunt is, blijft het ijs droog, maar naarmate de temperatuur stijgt, wordt het natter,-wat de visch sneller doet bederven. In andere landen maakt men reeds gebruik van koolzuursneeuw en kool zuur ijs (droog ijs), een nieuw conserveermid del is het drikold. Maar men zou ook in de vischruimen een koelinrichting kunnen plaat sen, waardoor de ruimen op een dusdanige tem peratuur gehouden zouden moeten worden, dat het ijs niet smelt. Deze methoden zijn natuurlijk aanvechtbaar, maar we zijn het er allen over eens, dat er iets gedaan moet worden om het vischgebruik te bevorderen; ook zijn we het er over eens, dat dit slechts kan geschieden wanneer er goede visch op de markt gebracht wordt. De Deen- sche scholletjes, aangevoerd in kisten, heb ben op onze binnenlandsche markt geen kwaad figuur geslagen. Nu we deze visch zoo veel mogelijk buiten onze grenzen houden, moet er iets anders voor in de plaats komen. Want pas is weer opnieuw door burgemeester Rambonnet gepropageerd het beperken van den invoer of reeds zijn er in de bladen inge zonden stukken daartegen verschenen. De middelen zijn aanvechtbaar, schreven wij. Ze zijn dit in de eerste plaats, omdat ze geld kosten en dat is er niet. Maar hier ligt nu een taak voor de regeering, om wanneer de belang- hebbenden er heil in zien, het bedrijf in de uitvoering er van te steunen. Er mag niet getalmd worden want er is haast bij. S. B. JUBILEUM J. BRUNTINK, Het was gisteren 25 jaar geleden, dat de heer J. Bruntink chef der halpoli tie, in dienst trad als beambte der politie van het Staatsvis- schers havenbedrijf. Van verschillende zijden mocht de H 'ru'e'' 8i'LUTink gc- lukwenschen in ont- ffClliilflf V;: innk n-men. -> Des morgens werd jut>iia.ris o.a. ge- lukgewenscht door den lieer C. Oud, direc teur van het Staatsvisschershavenbedrijf en diens assistent, den heer D. J. van Dijk, door den Commissaris van Politie en den heer B^ F. Kipp, hoofdinspecteur. Verder waren er gelukwenschen van den heer F. J. Schneiders, oud-directeur van het Staatsvisschershaven- bedryf, van de Reedersvereeniging, de IJmui- dervischhandelvereeniging enz. Vele gelukwenschen gingen vergezeld van bloemen, geschonken o.a. door directie en personeel van het Staatsvissschershavenbe- drijf, door de gemeentepolitie, door de af- deeling Velsen van den Algemeenen Bond van Politiepersoneel enz. Ook van particuliere zijde mocht de heer Bruntink vele blijken van belangstelling on dervinden, die zich vooral manifesteerden In het aantal bloemstukken, dat zoo groot was, dat er een kamer mee gevuld kon worden. Mei de grillige Aprilmaand Is weer voor een jaar voorbij, 't Vogeltje legt, naar traditie, Op z'n allerminst één ei. Mei de maand der witte bruidjes, Kleur van glorie van het .hart, Blanke kleur,van reine vreugde, Naast haar bruigoms in het zwart. Mei de open zweminrichting- Gaat straks weer in druk bedrijf, Ook al hebben de bezoekers Wel heel weinigom het lijf. Mei de maand, waarin de kachel Nu toch heusch naar zolder gaat, Waar zij, lang met vuur aanbeden, Onbetreurd weer maanden staat. Mei de tijd tot de examens Is nog maar be denklij k kort, Waardoor menig grootsche villa Zelfs een needrig blokhuis wordt. Mei, de bloeimaand, is begonnen En de burger weet het goed, Dat hij straks voor de belasting Nolens volens.... bloeien moet. HET 1-MEIFEEST DER S.D.A.P. Het 1-Meifeest der S.D.A.P. werd ook dit maal in opgewektheid gevierd en is mede door "net schitterende lenteweer, uitstekend geslaagd. Het feest begon met een optocht van onge veer 400 kinderen, die des morgens 9 uur met muziek voorop, van het Velserduinplein ver trok naar -het feestterrein bij den Zeeweg, welwillend beschikbaar gesteld door den heer W. P. de Vries. Met verschillende spelletjes hebben de kinderen zich kostelijk vermaakt. De poppen kast en de spelen, uitgevoerd door de A, J. C. hadden natuurlijk veel belangstelling, even als de lekkernijen enz. waarop de kinderen onthaald werden. Des avonds half zeven werd op het Tibe- riusplein de optocht geformeerd, waaraan werd deelgenomen door de afdeelingen der D.A.P. en die van den J. B. B. Met de besturen, de ontplooide banieren en de harmonie „Voorwaarts" voorop trok de optocht onder veel belangstelling der ingeze tenen naar Thalia, welke zaal spoedig tot in alle hoeken was bezet. De avondvergadering. De voorzitter van den IJ. B. B., de heer J. de Waal opende de vergadering. Hij herdacht het goedgeslaagde kinder feest en het feest van de één Mei als ar beidersfeestdag. En toch, zeide de heer De Waal, is er een donkere schaduw over dit, als wij denken aan hetgeen in Weenen en Duitschland met onze kameraden is ge beurd. Met een opwekkend woord om een drachtig te strijden voor een betere toe komst opende hij de vergadering waarna het eerst de beurt is aan de IJmuider Volkstem, dir. de heer Post. Deze heeft op zeer ver dienstelijke wijze eenige liederen, waaronder Beati Mortui, van Mendelssohn en de Zwa luwen van de Hartogh ten gehoore gebracht. Deze twee liederen zijn de concoursnummers waarmee de IJm. Volkstem 27 Mei op het Nat. Concours te Zandvoort hoopt uit te komen. Vervolgens verscheen de A. J. C. ten too- neele die eenige liederen en dansen ten beste gaf. Hierna was het woord aan den heer B. Franken uit Amsterdam tot het uitspre ken van een propagandistische rede. Deze begon er zijn vreugde over uit te spreken, dat op een dag als heden in iedere stad van eenige beteekenis de één-Meidag wordt ge vierd. Dit geeft een gevoel van saamhoorig- heid. Echter dacht spreker met droefheid aan de Weensche en Duitsche kameraden, die voor wreed geweld moesten zwichten. Uit eerbied voor de in Oostenrijk gevallen kame raden vroeg spreker allen zich een oogen- blik te willen verheffen. Hieraan werd door allen voldaan. De heer Franken citeerde tij dens deze hulde een gedeelte uit „De Op standelingen' van Henriëtte Roland Holst. Met een spontaan geroep van „Vrijheid!" eindigde deze stille plechtigheid. Spreker vervolgde hierna .zijn rede eiv be sprak in het kort de crisis en de gevolgen hiervan. Hij wierp de sehuld van de thans heerschende crisis op het kapitalistisch stel sel. Er is zoo vervolgde spreker wel een werkloozenzorg, die zoo men dikwijls door velen hoort roemen, er vroeger niet was. Deze werkloozenzorg is niet het juiste voor den ar beider. En wat moet het straks worden, wan neer die uitkeeringen hiervoor verminderen. Dat deze crisis de laatste zal zijn, voor die bewering heeft niemand eenigen grond. De heer Franken besprak verder de ontwikkeling en den opgang van het kapitalisme, het stel sel, dat volgens spreker zulke ontzettende te genstellingen brengt. Spreker herinnerde hierbij aan de voedselvernietiging en den hon gersnood, zooals in China enz. Voorts wees de heer Franken op de mogelijkheid van een nieuwen oorlog. Door al deze ellende vragen velen naar uitkomst naar den sterken man. Hierop komt het fascisme met zijn dictatuur zich aandienen. Hiertegenover staat het so cialisme met vrijheid en democratie. De heer Franken besprak het streven van het socia lisme. Dit komt, zegt spreker, niet uit zich zelf, waarom hij de aanwezigen opwekte, doel bewust langs den weg van solidariteit, orga nisatie en eensgezindheid hiervoor te strij den. Na de rede van den heer Franken kregen de leden der N.A.S.B. de gelegenheid, zich van hun beste zijde te doen kennen. Op correcte wijze werden eenige gymnastische toeren door hun uitgevoerd. Ook de Arbeiders-Man dolineclub liet zich hooren, die voor haar ge waardeerde medewerking een daverend ap plaus mocht oogsten. Als slot van den avond deed de Soc.-Dem. Vrouwenclub een spreek koor hooren, hetgeen gewaagde van de over winning van het socialisme. Na eenige woorden van dank, gesproken door den heer De Waal, verlieten de aanwezigen onder het zingen van de Internationale het gebouw. HET VISSCHERIJBEDRIJF. REEDERS VERBREKEN CONTACT MET DE FEDERATIE. Van het bestuur der Vereeniging van reeders van visschersvaartuigen te IJmuiden ontvan gen wij het volgende communiqué, dat ook aan de leden gezonden is: „Wij hebben de eer U te berichten, dat wij alle contact met de IJmuider Federatie heb ben verbroken en zulks om de volgende reden. De heer Joh. Brautigam, Voorzitter van den Centralen Bond van Transportarbeiders en aanvankelijk lid van de Commissie Rij kens, heeft in het najaar van 1931 den heer Brand- steder. destijds secretaris van de IJmuider Federatie, inzage verstrekt van zijn Commis sie-dossier. De heer Brandsteder heeft daarvan gebruik gemaakt om uitvoerige aanteekeningen uit het dossier te maken, niet enkel van de in die Commissie, blijkens de in dat dossier aanwe zige notulen, gehouden besprekingen, maar ook van bedrijfsoverzichten van stoomtrawlers in 1929 en 1930, door de betrokken reederij vertrouwelijk aan de Commissie overgelegd. Deze aanteekeningen zijn door Brandsteder opgeborgen in het archief der Federatie en aldus in handen gekomen van den heer G. Blaas, Voorzitter der Federatie. Deze heeft die aanteekeningen, voor zooveel de resultaten van stoomtrawlers in 1929 en 1930 betreffend, in den aanvang van 1934 ter hand gesteld aan den Chef Redacteur van het Dagblad voor IJmuiden. Bovendien heeft Blaas een gedeelte der ver trouwelijk aan de Commissie Rij kens overge legde cijfers verwerkt in een uitvoerig stuk, dat Jhij heeft doen opnemen, niet in het eigen Orgaan der Federatie, maar als anoniem in gezonden stuk in het Dagblad voor IJmuiden van 1 Maart 1934. Uit een uitlating van genoemden Chef Re dacteur tegenover onzen Voorzitter en den Secretaris van het Bestuur, was ons gebleken, dat deze in het bezit was van exploitatie- cijfers, die moeilijk anders dan langs abnor- malen weg in zijn bezit konden zijn geraakt. Een ingesteld onderzoek heeft het boven staande aan het licht gebracht. Wij wenschen thans met den heer Blaas niet meer in aanraking te komen. Aan het Hoofdbestuur van den Centralen Bond, dat van bovenstaande volledig op de hoogte is, is tot 1 Mei gelegenheid tot ingrij pen gelaten. Nu van die gelegenheid geen ge bruik is gemaakt, hebben wij besloten, ieder contact met de Federatie te weigeren, zoolang Blaas deel uitmaakt van haar Bestuur. Wij dringen er op aan ook in dezen de lei ding van Uw bestuur te volgen en U van iedere aanraking met een der Bestuursleden der Fe deratie te onthouden. Gelijk vanzelf spreekt, behooren de aange gane collectieve arbeidsovereenkomsten ook tegenover de leden der Federatie nauwgezet te worden nageleefd." Voor het gerechtsgebouw van de Amerikaansche stad Shreveport, waar een kindermoordenaar terecht stond, moest militair geschut opgesteld worden om de l^ïiehplannen san de woedende menscüenmenigte yporkomen, VELSEN JUBILEUM H. BOSMAN. w: i De heer H. Bos- man, hoofdagent van politie alhier, herdacht gisteren ,|pll01r den dag, waarop hij 25 jaar geleden zijn politieloopbaan be- g°n- Van vele zijden mocht de jubilaris blijken van belang stelling ondervin den. Burgemeester Rambonnet die door ziekte verhinderd was persoonlijk zijn gelukwenschen aan te bieden, zond een schriftelijken gelukwensch, vergezeld van een fraai bloemstuk. Deheer D. de Ridder, commissaris van politie, de inspecteurs en vele collega's van den jubilaris kwamen hem persoonlijk complimenteeren. Ook de heer De Ridder schonk bloemen. Namens het politiepersoneel werd den heer Bosman een fraai rookstel en bloemen aan geboden. De Politievereeniging Velsen com plimenteerde den jubilaris bij monde van den voorzitter, den heer E. Tuinstra, die hem een fraaien wandelstok met zilveren knop aanbood. Verder kwam ook het personeel der secretarie den heer Bosman zijn gelukwen schen aanbieden, De heer Bierema. majoor der Rijksveldwacht bracht de complimenten over namens de brigade der Rijksveldwacht. Ook dr. De Weerdt en dr. Boosman en eenige andere ingezetenen van Velsen zeiden het met bloemen, terwijl de heeren H. Hendrikse en Kroon, ambtenaren van den Rijkswater staat eveneens van hunne belangstelling ge tuigden. Deze vele blijken van belangstelling hebben den len Mei tot een onvergetelijken dag

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1