Mei-impressies uit Duitschland. Engeland verklaart Japan den handelsoorlog. het belangrijkste nieuws 86 VERMISTEN IN DE MIJN BUCCINCEN. buitenland. Runciman kondigt in het Lagerhuis maatregelen tegen de Japansche concurrentie aan. Nieuwe contingenten voor katoen en zijde. Ook andere industrieën worden in de toekomst aan beperkingen onderworpen. ENGELAND. De Britsche minister van Handel, Runciman, heeft Maandag in het Lagerhuis zijn met groote spanning verwachte verklaring over de economische besprekingen van Groot Brit- tannië met Japan afgelegd. De mededeelingen van Runciman komen neer op het verklaren van een handelsoorlog aan Japan, aangezien hij ter bescherming van de industrie van Groot Brittannië en koloniën tegen de Japan- sche concurrentie nieuwe invoerrechten en contingenten aankondigde. Runciman zeide: De Britsche regeering is tot de slotsom gekomen, dat zij, in de hoop op een overeenstemming, niet verantwoord is, de maatregelen ter bescherming van den handel van Groot Brittannië uit te stellen. Ik heb den Japanschen ambassadeur de verzekering gegeven, dat de stappen, welke de Britsche regeering wil onder nemen. niet door onvriendelijkheid worden ingegeven, zei Runciman. Ten aanzien van het Engelsch Japansche verdrag ben ik er van overtuigd, dat de Britsche regeering zonder aankondiging voldoende maatregelen kan nemen ter bescherming van de handelsbelan gen van Engeland. Ik zie derhalve geen reden het verdrag op te heffen. De minister van fi nanciën heeft den adviseerenden raad voor de invoerrechten verzocht zoo spoedig mogelijk rapport uit te brengen over de invoerrechten op zijde. Bovendien zal de minister van Kolo niën de regeeringen der koloniën en protec toraten verzoeken invoercontingenten vast te stellen, die behalve voor West Afrika, van toe passing zullen zijn op alle buitenlandsche in voeren van katoenen en zijden stoffen, ten einde Engeland op deze markten weer in zijn vroegere positie te brengen. De contingenten zullen worden gebaseerd op den gemiddelden invoer over de jaren 1927/'31, en zullen gelden van héden, 7 MSi, af. Ten slotte zeide Runciman, dat de Engelsch Japansche overeenkomst, voorzoover deze West Afrika betreft., is opgezegd. De maatrege len van West Afrika zullen daarom beperkt blijven tot de Japansche producten. Voorts merkte Runciman op, dat de regeering zich er ten volle van bewust is, dat de Japansche concurrentie niet beperkt is tot kunstzijde en katoen. Zij overweegt de aangelegenheid ook voor de andere industrieën. Runciman besloot: De Britsche regeering is natuurlijk te allen tijde bereid alle voorstellen, welke de Japansche re geering zou willen indienen voor een tot op lossing brengen van deze moeilijke kwestie door wederzijdsche overeenstemmingnauw keurig te overwegen. Polen. Een deficit van 337 millioen zloty. De resultaten over het begrootingsjaar 1 April 1933—31 Maart 1934 zijn gepubliceerd. De ontvangsten bedroegen 1869, de uitga ven 2206 millioen zloty, zoodat het deficit 337 millioen bedraagt, dat gedekt wordt door de schatkistreserve en de opbrengst van een birmenlandsche leening. Ierland. Begrootingstekort van 9 millioen pond. Br is een -witboek uitgegeven volgens het welk de Iersche Vrijstaat zich geplaatst ziet tegenover een alsnog te dekken begrootings tekort van 9 millioen pond. Middelen hier voor zullen of door middel van belastingen, of door een leening moeten worden gevon den. De begrooting zal Woensdag in de Dail worden ingediend. Amerika. Protest tegen speciale crediet- overeenkomsten van Duitschland. Het departement van Buitenlandsche Zaken heeft naar Reuter meldt een verklaring ge publiceerd waarin het volgende wordt gezegd: Het Amerikaansche gezantschap te Berlijn heeft aan de Duitsche regeering medegedeeld dat het vroeger reeds uiteengezette standpunt der Amerikaansche regeering in zake haar op positie tegen de ongelijke behandeling der Amerikaansche obligatiehouders onveranderd is gebleven. Een zorgvuldige beschouwing der feiten, al dus wordt verder verklaard, leidt tot de defi nitieve conclusie dat Duitschland de macht heeft om te voorkomen dat speciale overeen komsten met verschillende crediteurlanden worden afgesloten. Duitschland kan zich dan ook niet onttrekken aan de verantwoordelijk heid die de goedkeuring van preferenties welke worden verleend, met zich brengt. De tekst van het protest der Vereenigde Sta ten is niet gepubliceerd, doch men neemt aan dat in de verklaring nogmaals de bezwaren worden naar voren gebracht die in Januari j .1. tegen de preferentieele behandeling der Neder- landsche en Zwitsersche obligatiehouders, zijn aangevoerd. Engeland. Ontwapeningsdiscussies in het Hoogerhuis. Reuter meldt uit Londen: Lord Ponsonby (Arbeiderspartij) heeft in het Hoogerhuis een motie ingediend, waarin het Huis verzocht wordt te verklaren dat het met groote bezorgdheid de buitenlandsche politieke gebeurtenissen gadeslaat en er bij de regeering op aandringt een krachtiger en beslister poli tiek te voeren, zoowel in het Verre Oosten als ter Ontwapeningsconferentie. Lord Cecil betoogde dat Europa langzamer hand terugkeert naar den toestand van 1914. Hij acht een politiek van isolement voor Enge land onmogelijk en bepleitte een krachtiger ontwapeningspolitiek.1 Lord Reading, de voormalige onder-koning van Indië, verzocht de regeering zich te her inneren. wanneer zij straks naar de Ontwape ningsconferentie terugkeert, dat Groot-Brit- tannië vast besloten is geen verbintenissen te onderteekenen, die het bij bepaalde gebeur tenissen op het vasteland automatisch in een oorlog zouden betrekken. Lord Stanhope, onder-minister van buiten landsche zaken, die namens de regeering ant woordde verklaarde dat de regeering geen enkel voorstel heeft te doen in den geest van Lord Readings betoog., De politiek der regee ring is er op gericht .den Volkenbond te steu nen en den terugkeer van Duitschland te ver krijgen. Zoolang er nog hoop blijft op het tot stand brengen van een ontwapeningsconventie, zal de regeering haar pogingen voortzetten. Lord Ponsonby: trok daarop zijn motie in. De afnemende werkloosheid. De gisteravond door het ministerie van ar beid gepubliceerde cijfers geven wederom een verbetering te zien in het aantal der werken den. Op 23 April waren er bij benadering 10.140,000 personen tusschen i6 en 64 jaar verzekerd en werkzaam in Groot-Brittannië, hetgeen 82000 meer'is dan een maand tevo ren en 638000 meer dan een jaar geleden. De meeste der voornaamste industrieën vertoo- nen verdere verbetering. De op de arbeids beurzen ingeschreven werkloozen bedragen 1.729.242 geheel werkloozen, 329.913 tijdelijk werkloozen en 89.040 losvate werklui, die bui ten 'emplooi" zijn, in totaal dus 2.148.195. Dit was 53.382 minder dan een maand geleden en 549.439 minder dan een jaar geleden. Oostenrijk. Vrijlating van 400 Schutz- bündler verwacht. Het ministerie van Justitie heeft tot de presidenten der beide strafgerechten een de creet gericht, dat verordeningen bevat voor de begenadiging van de deelnemers aan de revolte van Februari, welke zich in hechtenis bevinden. Alle leden van. den Schutzbund, die zich naar aanleiding van de sommatie van den Bondskanselier vrijwillig hebben aange meld, zullen worden- .begenadigd, Voorts zullen de.leden _van den Schutzbund, die zich hij dé plaatsen, waar gestreden werd, ophielden, doch niét deelnamen aan de ge vechten, niet verder wérden vervolgd. Men verwacht/dat-ongeveer 400 van de 1600 nog gedetineerde „Schützbundler" bij deze actie zullen,'worden betrokken. POLITIEKE HARTSTOCHTEN IN FRANKRIJK. DE BOTSINGEN DUREN VOORT. SAINT QUENTIN, 7 Mei (Reuter). Gisteren is een vergadering vande „SöHarite fran- caise"', welke door 300 personen werd be zocht, door 2-000 politieke tegenstanders over vallen, -die steenen door de ruiten wierpen. Een politieman werd door een steen aan het hoofd gewond-. 11 Demonstranten werden gearresteerd, waarna liun geestverwanten voor het stad huis: demonstreerden "en hun invrijheidstel ling eischten. PARIJS, 7 Mei (Reuter). Naar de Matin uit Bordeaux verneemt is een vergadering van de „Croix de Feu" door politieke tegenstan ders overvallen. De politie' verstrooide 'de aanvallers, waar bij twee personen ernstig werden gekwetst en 12 arrestaties werden verricht. GROOTE BRAND JN DUITSCH STADJE. TAL VAN GEBOUWEN EN BOERDERIJEN IN DE ASCH GELEGD. GOLNOW, 7 Mei (V. D.) Bij de brand cata strofe be Karlshof zijn 17 hofsteden door den brand getroffen. In' het geheel zijn 57 ge bouwen in de asch gelegd. Reddingspogingen faalden. De slachtoffers door rookvergiftiging omgekomen. Over den mijnbrand bij Freiburg, waarvan wij in een deel van de vorige oplaag melding hebben gemaakt en waar-bij voor het leven van een groot aantal mijnwerkers gevreesd wordt, ontvangen wij het volgende tele gram: FREIBURG (in Breisgau) 7 Mei (V.D.) Nadat het besluit was genomen de branden de schacht van de kalimijn Buggingen af te sluiten, ontving Oberbergrat 'Ziervogel van de mijn directie Karlsruhe de vertegen woordigers van de pers. Hij deed mede deelingen over de oorzaak en de uitwerking van de ramp. De brand ontstond onder de op 793 M. gelegen gang door kortsluiting. Er was een defect in den kabel ontstaan. De veiligheids schakelaar werd losgelaten. De electricien en een mijnbaas bemerkten een 6 a 8 M. lange steekvlam. Door deze steekvlam ont stond brand in een houten stelling. De vlammen sloegen tegen tien uren uit en werden direct bemerkt. Er ontstond een sterke rookontwikkeling. De uit 14 man man bestaande reddingscolonne drong de brandende schacht binnen. De rookontwik keling was er zoo dicht, dat niets meer kon worden herkend en dat ook aan reddings mogelijkheden met zuurstofapparaten niet te- denken was. De ochtendploeg, bestaande uit 150 man, was om zes uur in de mijn gegaan en wérkte dicht bij de plaats, waar het ongeluk plaats vond. Het gedeelte, dat vóór deze plaats werkte, kon zich in vrijheid stellen, doch de anderen werden door een dikke rookwolk overvallen. Zij zijn door rookvergiftiging, in het bij zonder door kooloxyd om het leven gekomen. De reddingscolonne kon niets anders- doen dan de mijn afsluiten, aangezien de mijn installatie anders had kunnen instorten. De alarmeering der reddingsmanschappen geschiedde binnen één minuut. Men pro beerde langs telefonischen weg contact te krijgen met de ingesloten-en, hetgeen ook in een geval is gelukt. Latere pogingen bleven vergeefsch. Met groote waarschijnlijkheid kan worden aangenomen, dat de ingesloten mijnwerkers door kooloxyde zijn vergiftigd. Een uur na het uitbreken van den brand kon de bedrijfsleider nog een der ingeslotenen levend bergen, zij het met ernstige vergifti ging en eenige brandwanden. De zwaarge wonde stierf evenwel op weg naar het zieken huis.. Hij is de eenige dié men tot nu toe heeft kunnen bergen. Het personeel van de mijn bestaat uit 450 koppen, die in twee ploegen werken. Deze menschen wonen meerendeels in' de büurt De mijn zal 10 a 14 dagen zoo goed moge lijk afgesloten worden. Pas dan zal kunnen worden overgegaan tot de berging der lijken, Tot nu toe is vastgesteld, dat 70 a 80 per- sonefi in de mijn zijn. De,autoriteiten zijn ter plaatse. V-oöh'dé mijn staan honderden menschen: vrouw-én, kinderen en ouders der slachtof fers/, die nog steeds op redding hunner be trekkingen hopen. Het bedrijf wordt tot nader order stilge legd ten einde 't gevaar te vo'/rkoanen, dat door vuur dyn-amietontploff-ingen zouden kunnen plaats vinden. FREIBURG, 7 Mei (V.D.) Het juiste aantal mijnwerkers, dat bij de ramp in de kalimijn,te, Buggingen heit meer kon worden gered is thans bekend: ër worden 86 man vermist. Nadat alle reddingspogingen vergeefsch waren gebleken, is de schacht afgesloten. INSULL VAN NEW-YORK NAAR CHICAGO. De „Exilona", met Insull aan boord, is giste ren te New-York aangekomen. Insüll werd terstond aan land gezet, om per trein naar Chicago te worden overgebracht. TREIN ONTSPOORD EN GEKANTELD. OPZET IN HET SPEL? MEXICO, 7 Mei. (V. D.) Het dagblad „Pa- labra" meldt uit San Luis Potosi, dat aldaar een ernstig spoorwegongeluk is gebeurd. Bij de ontsporing van een trein vielen de loco motief en twee personenwagens, benevens twee bagagewagens om. De machinist en de stoker werden gedood, ruim 50 personen zwaar gewond. Naar het schijnt zou het hier een aanslag betreffen. Volgens andere berichten zou het ongeluk slechts één doode en één gewonde hebben ge- eischt. Invasie van meikeversJong en oud op jacht om premies te bemachtigen. De intocht van den Meiboom. Hitier spreekt tot de jeugd. BERLIJN, 4 Mei 1934. (Van onzen correspondent). In enkele dagen zijn boom-en en struiken in vollen bloei gezet en de parken van Berlijn baden in een weelde van groen en bloemen en ongedierte, zoo kwistig en fleurig en dreigend, als sedert menschenheugenis de laatste April dagen nog niet vertoond hebben, Men zag in „Tiergarten", den Haarlemmer Hout van Bier- lijn, de kale boomen uitbotten en vol in het blad komen door de tropische warmte en weer bijna kaal gevreten door de rupsen; •alles! van :kaal tot kaal, in ee-n „periode" van twee weelderige lenteweken. De brandweer is er druk in de weer, om de rupsen, die in tros sen aan de takken hangen, te vernietigen. Kleine keiharde torretjes vliegen 's avonds als hagelkorrels tikkend tegen de ruiten. Het zijn beestjes, di-e alleen nog maar een defti-gen L-a- tijnschen naam hebben, dus tot dusverre voor 't algemeen vrijwel onbekend waren. Aange trokken door de centrale verwarming in de huizen, waar het i-n alle hoeken en gaten zoo lekker warm is, houden zij er een ongekend heerlijken winterslaap, gedijen voortreffelijk en richten er meer schade aan dan de be ruchte mo-ttên, di-e tot nu toe van alles de schuld kregen. Het warme weertje heeft ze naar buiten gelokt en 's avonds bij de avond koelte komen zij bij zwermen weer naar bin nen gevlogen. In een der dagbladen las ik een ontboeze ming van een gevoelvol journalist. Hij stond op zekeren morgenstond in zijn badkamer zich in te zeepen en ach.! wat aanschouwden o-p eens zijn oogen? Een meikever in de bad kuip. Hij zwelgt i-n otroering en stille blijd schap en redt het beestje van een wissen dood. „O! lieflijke bode van zoelte en lente weel de, daar! ik schenk u ook nog de vrij heid". En door een kier van het raampje liet hij met zijn ingezeept gezicht en warm hart het diertje maar buiten vallen, al in de koude buitenlucht 8 graden Celcius. Om de edelmoedigheid van deze daad te kunnen waardeeren, moet men weten, hoe ge lukkig de brave journalist zijn tienjarig zoon tje had kunnen maken m-et dezen eersten Mei kever. Elke Berlijns'che jongen, di-e met zijn tijd meegaat, heeft in de dagen der eerste Meikevers, minstens drie van deze torren in zijn zak, in ©en zakdoek. Er wordt handel in gedreven onder de jongens, zij d-resseèren ze, laten ze dansen op het slappen koord en orga- niseeren er harddraverijen mee. Zij doen dat alles met ware teederheid en houden er mee o-p als de meikever geen zeld zame verseheining' meer is. En dat was dit jaar al heel gauw. Nauwelijks tien dagen na de ontroerende -ontdekking in de badkuip van den eersten meikever van 't jaar, wordt Duitschland bezocht door een meikever-plaag als sedert menschenheugenis enz. Door weinig nachtvorst gestoord, kwamen z-e door de plot selinge zom-ersche hitte op eens bij zwermen te voorschijn en hebben reeds groote schade aangericht in het jonge gewas. In verschil lende wijken van Berlijn zij-n ze in dichte w-o-lken de huizen -birxnengezwermd, zoodat de bewoners naar buiten moesten vluchten en ook hier weer de brandweer te hulp moest ko men. Nu wordt er door jong en oud, die een duitje willen verdienen ijverig jacht op ge maakt. De regeering betaalt een premie voor elk mud doode meikevers, dat wordt aange bracht. Vleermuizen, uilen, ïkraaien en losloopende kippen zullen !t hunne er toe bijdragen, om menschen en planten van den plaag te bevrij den want voor hen is het een smakelijk kostje Wat is er heerlijker voor den mensch dan zonnig lenteweer, al stonden we dan ook op d-en Potsdam-er Platz te puffen in een honds dag-hitte, toen w-e d-en Meiboom „den groet uit, het Zwarte W-oud" wilden zien voorbij komen. Berlijn kreeg weer zijn Meiboom, voor het eerst na veertig o-f vijftig eeuwen, toen er een Berlijn moet zijn geweest, volgens de heet gebakerde archeologie van den dag, waar bij vergeleken het oude Athene een negorij tje was. Wij zagen den reus in een kleurigen vroo- lijke-n optocht, die werkelijk heel mooi was, Maar de boom stelde ons teleur. Wij hadden een den verwacht i-n zijn volle natuurlijke pracht. Hij was glad geschoren en ontdaan van zijn bast. Een paal, omslingerd door guir landes- van denne-groen en met een pluim vxan berkebladeren. Het kan zijn dat luet voor 4500 jaar mode was in Germanië, maar sedert de laatste 1000 jaren is het gebruik In -alle Duitsche gauwen, een berk in vollen bladerdos als Meiboom naar 't marktplein van het dorp te brengen en ook de jongelui halen, ieder voor zich zelf, uit het bosch zoo'n berk, om hem 's nachts in alle stilte op te richten voor het h.uis van d-e uit verkorene huns harten. En de fronten de: onze dagelijksche kinder vertelling. Koekslaan, dat was iets waar Sietske dol op was. Eigen lijk was het natuurlijk meer om de koek, dan wel om het slaan te doen, maar dat behoefde hij niet te vertellen. En het moet gezegd worden, dat zijn goede wil werd beloond, want hij sloeg-achter elkaar maar liefst zeven dikke koe ken plat, zoodat de spullebaas aan hem geen voordeelige klant had. En al smullend kwam men bij een tentje, waar een vrouw hen wenkte „Waag het eens," riep ze de jongens toe, en ze duwde Ben drie ringen in de hand. En deze, toevallig erg goed in gooien, sleepte heel wat prijzen in de wacht. Een heele- boel nieuwsgierige menschen stonden om het drietal heer en als Sietske niet zoo goed op de prijzen had gepast, zou - den ze zeker met veel minder zijn thuis gekomen. open-bare gebouwen, maar ook de kerken en altaren van Katholieken en Protestanten w-or- den met zulke berken versierd op de feestda gen in Mei en Juni. Op Pinkster Zaterdag reeds ziet men. berkentakken op autos, tram- en vrachtwagens en op de locomotieven van 't locaal en int-erlocaal spoorweg-verkeer. Den paal uit het Zwarte Woud hebben we slechts kunnen bewonderen om zijn formida bele lengte. Nauwelijks kan hij de plaats zij ner bestemming, Lustgarten, bereikt hebben, of deze gulle lente bracht ons een nieuwe ver rassing, Plotseling brak een geweldig onweer los en hagelsteenen, zoo groot als kastanjes hagelden neer op mensch en huis en hof met een geweld, dat voor veel vernietigend was. De bliksem sloeg in Berlijn twee menschen dood in hun huizen en zette andere huizen in vlammen. H-et is eigenaardig, dat men bij ons zoo zelden van dergelijke ongelukken in de steden hoort. In Berlijn komt dit telkens weer voor. Het buitje gaf volstrekt ge-em opluchting. Zondag en Maandag was het weer tropisch warm. Dinsdagmorgen bij heerlijken zonne schijn en een frisch koeltje zag ik den Mei boom weer in Lustgarten bij de eerste-Mei-be tooging der Berlijnsch-e jeugd, Een uitnoodiging van het Propaganda- ministerie gaf ons toegang tot het bordes voor het oude slot der keurvorsten en konin gen van Pruisen, van waar Hitle-r de jeugd zou toespreken. Honderdduizend jongens en meisjes waren er bijeen, allen in dezelfde bruine blouse. Pro- Nazi of contra, hier zagen we voor ons frisehe vroolijke jeugd, waaraan Hollanders en Fran- sohen en Engelschen en allen zich, hebben verkwikt. Een Fransehe dame naast rue was bot tranen toe ontroerd. Ze dacht aan de jeugd van haar land en aan de ontwikkeling der kinderharten, hier en daar, door de duistere dingen e-ener onzekere toekomst. Daar was geen soldaatje-spelerij. In spor tieve orde waren de jongens en meisjes hier samengebracht. Zij stonden er niet stijf in het gelid, maar maakten onder het wach.ten hun grapjes, die overal hetzelfde zijn. Zij stoeiden ter sluiks wat, sloegen hier en daar, geheel buiten de orde op een trommel of bliezen op een trompet, kortom waren als jongens van overal. Geestdriftig hebben zij d-en groeten man van Duitschland begroet en stil geluis terd naar zijn rede, die eenvoudig was en kort genoeg, om 'hun aandacht niet in gevaar te brengen, wat maar al te dikwijls door de leng te een-er toespraak het geval is. Dit was van alle betoogingen op den eersten Mei wat ons het meest getroffen heeft. En ge noten hebben we van de voortreffelijke mu ziek van het corps, dat voor het bordes stond opgesteld. Wie, van welke natie ook, kan zich onttrek ken aan dit bijzondere genot! Kent U de mooie „Badenweil-er marsch" al? H. L. WAARDEERING VAN DR. POSTHUMA VOOR MUSSOLINI'S BEWIND. OHIOASS-O, 7 Mei (V.D. Bij het verlaten van het Ital-iaansche grondgebied heeft de vice-president van de Internationale Zuivel- Federatie, Dr. Posthuma den chef der re geering een telegram gezonden, waarin hij er den nadruk op legt „dat het internatio nale zuiv-elcongres- den deelnemers in de ge legenheid heeft gesteld de schitterende realisaties van de fascistische regeering te bewonderen, waarbij hij zijn erkentelijkheid uitdrukte voor de groote vorderingen van Italië op het gebied voedingshygiëne en zijn industrieën". WOENSDAG 9 MEI. HILVERSUM 301 M. 8.00 VARA. Gramofoonmuziek; 930 „Onze keuken" door P. J. Kers Jr.; 10.00 VPRO. Mor genwijding; 10.15 VARA. Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven, m.m.v. Lud- wig Runge, heldentenor, m.m.v. Lion Contran pianobegeleiding, Voordracht door Jan Le- maire, lezing door H. J. van -Braambeek en het Klem Vara-ensemble o.l.v. Fritz Bakels, Gramofoonmuziek; 12— Klein-Vara-ensem ble o.l.v. Frits Bakels: 2.00 Verzorging zen der; 2.15 Knipcursus door mevr A. van Blan- ken-Kuyk; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 Klein Vara-ensemble o.l.v. Frits Bakels; 6.00 Over gang naar den versterkten zender; 6.0-5 Klein Vara-ensemble o.l.v. Frits Bakels; 7.00 Sport- uitzending. Voorbeschouwing over den op He- memel vaartsdag te spelen interlandwedstrijd NederlandFrankrijk door Ir. A, van Emme- nes; 7.20 Orgelkwintet- o.l.v. Cor Steyn; 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten en Vaz Dias; 8.15 Uit de Doelezaal te Rotterdam: Concert door de Arbeiders Zangvereendging: „De Stem des Volks", afd. Rotterdam, m.m.v. het Residen tieorkest, solisten, het geheel o.l.v. Hendrik Altink; 9.30 Heijermanscyclus. 9e uitzending „Van ouds de morgenster". Varatooneel o.l.v. Willem van Cappellen; 11.30 Gramofoonmu ziek; 12.00 Sluiting. HUTZEN 1875 M. 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Gra mofoonmuziek; 10.30 Morgendienst door Ds. J. Kremer; 11.00 Harmoniumbespeling door M. F. Jurriaanz; 12.00 Politieberichten; 12.15 Gramofoonmuziek; 12.30 Bespeling van het Studio-orgel door L. Blaauw; 1.30 Gramo foonmuziek; 2.15 Concert door Ina Mulder- Belser, alt-mezzo, J. IT. E. Wittpen, fluit, Heinrich Sch-öll, viool; Bram Oberstein, cello, a. d. vleugel: Gerard Hengeveld; 3.45 Verzor ging zender; 4.00 Piano-recital door R. Rip- hagen; 5.00 Kinderuurtje door B. A. v. Möu- rik en P. A. Joen Jr., zang; 6.00 Spreker na mens comité van bijstand v. d. arbeid van Joh. v. d. Steur te Magelang; 6.30 Onderwijs fonds voor de binnenvaart; 7.15 Politieberich ten, gevolgd door persberichten van het Ned. Chr. Persbureau; 7.15 Gramofoonmuziek; 7.30 O. C. van Hemmesen: „De pluimvee*^- af regelen"; 8.00 Concert door de Arnhemsche orkestvereeniging o.l.v. H. J. Manks; 9.00 Ouderuurtje; L. W. J, van Hasselt: „Herinne ringen"; 9.30 De Arnhemsche orkestvereeni ging; 10.30 Gramofoonmuziek; 11.30 Sluiting.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3