I De wedstrijd tegen de Franschen. BEVERWIJK OPENING ZWEMBAD. Met den bouw van het zwembad aan den Hoflanderweg op de terreinen van den heer Jac. J. de Wildt is men thans zoover ge vorderd, dat het grootste bassin in den loop der volgende week in gebruik kan worden ge nomen. De wisselcabine, met 25 kleedhokjes is eveneens gereed gekomen. De inrichting maakt een uitstekenden indruk. Een zeer belangrijke aangelegenheid is, dat aan den waterverversching groote zorg is besteed. Het water is uit natuurlijke bronnen opge weld en is buitengewoon zuiver. Eventueel noodzakelijke toevoer geschiedt ook nog door middel van Nortonpompen, die op een diepte van* 35 M. geslagen zijn. Hoewel de afwer king en vooral de entourage nog wel eeni- gen tijd zullen vorderen kunnen de baders reeds spoedig terecht. Teneinde een ieder in de gelegenheid te stellen met de inrich ting kennis te maken, zal het publiek in de week voor Pinksteren, namelijk op Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag in de ge legenheid zijn de inrichting te bezichtigen. Op die dagen mogen de liefhebbers van ba den hun hart ophalen. Zij mógen dan ge heel gratis een bad nemen, onder toezicht van den badmeester en de badjuffrouw. In den loop van de maand Juni zal de meer feestelijke opening geschieden. Deze zal gepaard gaan met een groot zwemfeest, waarvoor het bad een prachtige gelegenheid biedt. Men verzocht ons nog mede te deelen, dat het zwembad op de beide Pinksterdagen gesloten is. 1 stekende rolprent te verbreken dazen in het tweede hoofdnummer Stan Laurel en Oliver Hardy over het witte doek in de daverende klucht „Het leven is geen lolletje". De onafscheidelijke vrienden, die in „Fra Diavolo" zulke phenomenale successen oogst ten, beleven in deze film natuurlijk de meest dwaze avonturen, die niet zullen nalaten ware lachstormen te ontketenen. Het Ken- nemer Theater biedt dus een programma aan, dat op den Hemelvaartsdag een prettige ont spanning zal bieden. TEGEN VERLENGING VAN HET SLUITINGS UUR. Naar wij vernemen zullen de drankbestrij- dingsorganisaties N.V., A.N.G.O.B. en N. C. G. O. V. een adres aan den gemeenteraad richten waarin wordt aangedrongen op het niet-inwilligen van het verzoek van den Bond van caféhouders om het sluitingsuur der café's op des nachts 12 uur te stellen. DE VEILINGSMOEILIJKHEDEN DE VOORSTELLEN TOT DADING KRACHTSPORT. De plaatselijke krach tsportvereeniging O. K. schrijft ons: Op Zondag 6 Mei werden te Amsterdam de kampioenschappen van Ned. voortgezet. G. van Soest (D.O.K. Beverwijk) nam deel in de afdeeling M.B. gewicht, waarin 11 deelnemers uitkwamen. De eerste partij won hij van Van Wijngaarden op touché, de tweede partij van Voogd (Simson, Den Haag) op touché. In de derde partij komen de twee beste worstelaars tegen elkaar namelijk Schouten en Van Soest. Deze partij stond op hoog plei, zoodat het publiek een prima partij worstelen te zien kreeg Het was voor de kamprechters dan ook een inspannend werk om de punten te notee^ ren. Van Soest stond voor, maar toen hij in brugstand Schouten mee nam zette hij even zijn brugstand te laag op, zoodat hij tou cheerde. De vierde partij wint Van Soest van Besseling (Hercules, Den Haag) op touché, de 5de partij van de Jager op touché (K.D.O. Deventer). Dan moest hij tegen Portenger (Sandow, Zaandam) om de eersten of twee den prijs worstelen, maar deze partij moest hij winnen op touché wilde hij kampioen worden. Portenger wist een halve punt op Van Soest te winnen en legde het op verdedi ging aan, wat Van Soest ook probeerde, hij kon hem niet voor komen. De uitslag was: Kampioen Portenger (San dow Zaandam) 2. G. van Soest (D.O.K. Bever wijk); 3. Beseling (Hurcules Den Haag). R.K. COOP. TUINDERSVEREENIGING „KENNEMERLAND". Spinazie per kist 1633 ct. Sla, per kist 4085 ct. Postelein, per kist 3045 ct. Wortelen per bos 1516 ct. Rabarber, per bos 13 ct. Raapstelen per bos 23 ct. Asperge I Dik Wit per bos 2833 ct Asperge U D. BI. per bos 22—26 ct Asperge HI Dun W. 1216 ct. Radijs, per kist 1—2 ct. Pieterselie per bos 23 ct. Selderie, per bos 23 ct. Prei, per bos 26 ct. Bloemkool I per stuk 1517 ct Bloemkool H per stuk 812 ct. Witlof per K.G. 5—12 ct. Aardappelen, per K.G. 512 ct. Uien pe rK.G. 2 ct. A. H. SCHAAFSMA t Aan boord van het m.s. ,Marnix van St. Al- degonde" is op reis naar Genua .plotseling overleden onze plaatsgenoot de heer A. H. Schaafsma. De overledene was leider van een zeer bekend accountantskantoor hier ter plaatse. De heer Schaafsma maakte voor ont spanning met zijn zoon per „Marnix van St.- Aldegonde" een trip naar Genua, om vandaar per trein naar Beverwijk terug te keeren. Naar wij vernemen zal het stoffelijk over schot naar Beverwijk worden overgebracht. BIOSCOOPPROGRAMMA VOOR HEMEL VAARTSDAG. Het Kennemer Theater vertoont op Hemel vaartsdag in alle voorstellingen als hoofd nummer „Eine Tür geht auf", een avonturen film uit de Zeisler-productie van de U.F.A. In deze film neemt de voortdurende strijd van de politie tegen de misdadigers een groote plaats in. Een geraffineerde bankinbraak ia de inzet voor deze spannende speurdersfilm, waarin een misdadigers bende op haar beurt een strijd voert tegen het vernuft van de po litie. Als na tal van verwikkelingen een schot valt, dat aan het leven van een mede plichtige een einde maakt, staat de com missaris gereed, om den misdadiger te arres teeren. Om de benauwende spanning van deze uit- Vrijdagavond te half acht komen de leden van de R.K. Coop Tuindersvereeniging ^pKen- nemerland" bijeen ter behandeling van de volgende bestuursvoorstellen Goedkeuring tot het aangaan van een geldleening tezamen met de Vrije Veiling groot f 39000, tegen een rente van 4% met de regeering en f 17333.31 met de Land en Tuinbouwbank te Beverwijk op de gebruike lijke condities, tot het treffen van een dading met de N.V. Spaarnebank te Haarlem, een en ander op voorwaarde dat de leening van de Regeering door schuldvernieuwing wordt overgenomen door de N.V. Bloembollenvei ling „Beverwijk" en de Veilingvereeniging „Kennemerland" hiervan worde ontslagen, terwijl de rentebepaling door de N.V. Li'cera- bollenveiling Beverwijk aan de Regeer.ng door „Kennemerland" voor 2/3 wordt gega randeerd en een minimum aflossing van f 2000 per jaar slechts voor 3/5 deel uit de netto winst van „Kennemerland" en „Vrije Veiling", voor zoover zonder afschrijvingen winst is gemaakt geworden, bij welke dading de vereeniging volledig kwijting ontvangt en volledig wordt ontslagen van elke verdere aansprakelijkheid. Machtiging van het bestuur om met de coop. Tuintoouwvereeniging „de Vrije Veiling" te Beverwijk, maatregelen te treffen om tot een samenwerking te geraken op nader over- i een te komen voorwaarden, waarbij een meer economische veilingsexploitatie mogelijk wordt. BOND VOOR STAATSPENSIONNEF^TNG. In de Dinsdagavond gehouden ledenverga dering van de plaatselijke afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering werden de rekening en bescheiden van den penning meester goedgekeurd. In de kascommissie voor 1934 werden be noemd de heeren Ewouts en Van der Sluis. Vervolgens werd de beschrijvingsbrief be handeld voor de op 22 Mei te Alkmaar te houden algemeene vergadering. De heeren H. Steyn en P. J. van Helden werden aangewe zen als afgevaardigden. Aan het slot der agenda deelde de voorzit ter mede, dat, 15 nieuwe leden waren toege treden. het examen voor de diploma's welke de Ned. f Bond tot redden van drenkelingen ingesteld heeft. NACHTEGALEN Natuurliefhebbers maakten wij er op atten dat ook in Wijk aan Zee de nachtegaal te beluisteren is en wel aan den Van Ogtropweg en aan den Juliana weg. Reeds eenige avonden is daar de meesterzanger gehoord. HEEMSKERK A. D. O.—SANTPOORT. Zondag a.s. wordt op het A.D.O.-terrein een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen A.D.O. en Santpoort I. De baten van dezen wedstrijd komen in de kas van de Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer. De V.V.V. heeft voor dezen wedstrijd een plaquet beschikbaar gesteld. PERSONALIA. Tot tijdelijk agent van politie, belast met het toezicht aan het strand, is benoemd de heer A. Lucassen, te Gemert. KOSTELOOZE INENTING. A.s. Woensdagmiddag van 23 uur be> staat gelegenheid tot kostelooze inenting en herinenting ten huize van Dr. Ypma FEESTEN DER V. V. V. OP TWEEDEN PINKSTERDAG. Het voorloopig programma der feesten van de V.V.V. op tweeden Pinksterdag luidt: 10.45 uur vertrek groep Vroedschap naar Huldtooneel te Noordorp. 10.55 uur: Vertrek groep Ridders en Jonk vrouwen en Abt van Egmond met St. Jo ris, ridder en monniken. 11.05 uur. Vertrek Graaf en Graven met gevolg, ridders en boogschutters enz. 11,30 uur: Begroeting op Huldtooneel. 12,30 uur: Aankomst op Marquette. Over handigen oorkonde, toespraken enz. Een uur pauze. 3 uur: Aankomst op kasteel Marquette. Overhandigen sleutel en jeugdreidansen. Vervolgens zullen verschillende spelen worden opgevoerd. 5 uur: Sluiting der historische feesten. 9.45 uur: Muziek door het dorp naar het feestterrein aan de G. van Assendelftschool. Verschillende, attracties. 10.30 uur: Schitterend vuurwerk op het feest terrein. WIJK AAN ZEE EN DUIN REDDEND ZWEMMEN. Door den heer R. Rohlfs, badmeester te Haarlem zullen eenige leden der Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade opgeleid worden voor WEER ONZE PRODUCTEN IN HET LAGERHUIS BESPROKEN, VEEL LAGERE PRIJZEN DAN IN ONS LAND Sir Percy Hurd zou heden in het Engelsche Lagerhuis aan den minister van Handel, Run- ciman, de vraag stellen of de aandacht der Nederlandsche regeering is gevestigd op het feit, dat in Groot-Brittannië Nederlandsche producten worden verkocht tegen prijzen, welks soms lager zijn dan de helft van de prijzen, welke voor deze producten in Neder land worden betaald. Sir Hurd zal tevens vragen wat de regee ring voornemens is daartegen te doen ten einde de Britsche belangen te beschermen. ER KOMT EEN AARDAPPELMEEL CENTRALE. Binnen enkele dagen is de afkondiging te verwachten van een aardappelmeelmonopo- liebesluit 1934, waarbij wordt bepaald, dat de uitvoer van aardappelmeel slechts is toege staan aan een door den Minister van Econo mische Zaken als monopoliehouder aan te wijzen crisisorganisatie. Als zoodanig zal wor den aangewezen de stichting Nederlandsche aardappelmeelcentrale, welke dezer dagen daartoe in het leven is geroepen. Hoe een Amerikaansch automobilist tracht te voorkomen, dat de politie hem voor den gevreesden bandiet Dillinger aanziet. Hij heeft een doek achter zijn wagen gespannen: Schiet niet. Ik ben Dillinger niet! SPORT EN SPEL. Vroegere kampen tegen Frankrijk. De merk waardige wedstrijd in 1931. Het eerste Hollandsche kwartiertje". Een overwinning waa rsch ijn l ijk Wedstrijden tegen het Fransche elftal zijn in ons land eigenlijk nooit populair geweest. Waarom, is moeilijk te zeggen. Wel hebben we regelmatig wedstrijden gespeeld tegen Dene marken, Zweden, Zwitserland en andere nog verder gelegen landen, doch tegen de Fran schen werd eigenlijk zoo maar eens te hooi en te gras een ploeg in het veld gestuurd. Een der oorzaken hiervan zal wel zijn het feit, dat het Fransche voetbal veel later tot ontwikke ling is gekomen dan het onze, zoodat aanvan kelijk het Fransche elftal niet eens als een waardig tegenstander van onze ploeg werd be schouwd. Dat hebben de uitslagen trouwens wel bewezen. Alle vier de wedstrijden, die Ne derland tot dusver tegen Frankrijk heeft ge speeld, werden door onze ploeg gewonnen. Nederland maakte 21 doelpunten tegen Frank rijk 5. Dat zijn cijfiers die spreken. Eerst in de laatste jaren, nadat men in Frankrijk het beroepsspel heeft ingevoerd, slaagde Frankrijk er in sterker elftallen op de been te brengen, waardoor de ploeg ook door voetbalcapaciteiten een niét te onderschatten tegenpartij bleek te zijn. Daarvóór was het eigenlijk alleen de Fransche geestdrift, die wel eens wedstrijden deed winnen. De eerste wedstrijd tegen Frankrijk werd in 1908 te Rotterdam gespeeld, doch bij die ge legenheid maakte het Fransche spel zóó wei nig indruk, dat men het overeengekomen tegenbezoek aan Parijs telkens uitstelde. De oorlog maakte dat uitstel bijna tot afstel, doch eindelijk in 1921 werd het eerste bezoek van ons elftal aan de Fransche hoofdstad een feit. De wedstrijd te Rotterdam was in een 41 overwinning geëindigd. Die strijd was eigen lijk slechts in zooverre merkwaardig, dat wij een middenlinie in het veld brachten, bestaan de uit drie spelers, die in hun eigen club op de spilplaats uitkwamen en wel Bekker, de Kor- ver en Stempels. In den aanval deed de be roemde vleugel van het Haagsche Quick, Welcker en Snethlage, goed werk. Links had men Thomée en Mannus Francken. Met laatst genoemde had men reeds in 1906 een proef ge nomen; ook in den wedstrijd tegen Frankrijk bleef het bij een proef en eerst een jaar later werd hij een der steunpilaren van de ploeg en een der beste middenvoorspelers in het tijd vak voor den oorlog. Eerst in 1921 ging onze ploeg naar Parijs voor den tweeden wedstrijd tegen de Fran schen. Dat was in den glorietijd van Be Quick. Het schitterend spel van Jan de Natris was voldoende om Nederland een 50 overwinning te doen behalen. Na afloop namen de Fran schen de Natris op de schouders om hem zóó voor zijn prachtig spel te huldigen! In April kwamen de Franschen terug. Echter met een zeer zwak elftal, dat feitelijk voor onze ploeg geen tegenpartij was. Nederland won gemakkelijk met 8—1, niettegenstaande ons elftal ook al heel weinig voldoening gaf. In de ploeg, die drie weken later ons land tegen België vertegenwoordigde, zaten dan ook nog slechts 6 spelers, die ook tegen Frankrijk van de partij geweest waren. Terechtbesloot de K.N.V.B., voorloopig geen wedstrijden tegen Frankrijk te spelen. In later jaren is echter het Fransche spel verbeterd, hoewel het uiterst langzaam ging. Het was in 1931, dat Nederland voor de eer ste maal het bewijs kreeg, dat de Franschen toch ook de fijnere punten van het spel lang zamerhand onder de knie hadden gekregen. Op 29 November speelde onze ploeg den histo- rischen wedstrijd tegen Frankrijk. Lagendaal maakte drie schitterende doelpunten; Wels speelde zóó handig, dat geen der Franschen vat op hem had. In dien wedstrijd heeft men voor de eerste maal het thans beroemd geworden „Holland sche kwartiertje" ten beste gegeven. Dat kwar tiertje zal men zeker niet gemakkelijk ver geten. Zeker, het kwartiertje tegen de Ieren en tegen de Belgen mocht er ook zijn, doch in den laatsten tijd zijn we aan dergelijke over donderende buien van onzen aanval reeds ge wend geraakt. Tegen de Franschen was het voor ons allen nog heelemaal nieuw. Tegen de Franschen in 1931 was „het kwar tiertje" eigenlijk slechts 3 minuten, waarin drie doelpunten werden gemaakt. Acht minu ten na het begin van den wedstrijd hadden de Franschen de leiding genomen. Een paar mi nuten later gaf Lagendaal aan Thépot geen schijn van kans, waardoor het 11 werd. Toen er 19 minuten gespeeld was, gaf Mol ons de leiding. In de volgende minuut maakte Lagen daal No. 3 en 1 minuut later No. 4. Nooit heb ben we op een perstribune zoo'n verwarring meegemaakt als toen, door het tempo, waar in Nederland scoorde, werd veroorzaakt. De Fransche journalisten holden n.l., zoodra wij" de leiding genomen hadden, naar de telefoon om het bericht aan hun blad op te geven. Toen ze weer terug kwamen, zagen ze juist Lagen daal No. 4 maken. Ze dachten natuurlijk, dat het No. 3 was en holden weer weg om dat te telefoneeren. Weer op de tribune komend, hoorden ze, dat er reeds 4 doelpunten door ons waren gemaakt. Wie maakte dan het vier de? Lagendaal. Dat maakte natuurlijk de verwarring nog grooter, daar men meende, dat men het over het derde doelpunt had. Eerst in de rust heeft men de zaak kunnen ophelderen, doch ver schillende bladen gaven toch een verkeerden I ruststand. krachtprestatie wat ging uitblazen, daar hij anders de Fransche journalisten tot wanhoop had gebracht. Het pleit ten slotte voor de Franschen, dat ze er toch nog een uiterst spannen- den strijd van hebben weten te maken, dien we ten slotte slechts hebben gewonnen door het schitterend doelverdedigen van v. d. Meu- len en het prachtig verdedigen van v. Run, die even voor het einde een bijna zeker doel punt der Franschen wist te voorkomen. Het einde kwam met 43 voor Nederland. In dezen wedstrijd hebben de Franschen be wezen, voor elk elftal waardige tegenstanders te zijn. Trouwens nog in hetzelfde seizoen sloegen ze te Parijs het uit profs bestaande Engelsche elftal met niet minder dan 52. een prestatie, die in Engeland grooten indruk ge maakt heeft en waarvoor de Engelschen te Londen op afdoende wijze revanche hebben genomen. De invoering van het beroesspel heeft nog meer verbetering in het Fransche spel ge bracht. De spelers werden nu verplicht bot regelmatige oefening, waarbij de vele buiten- landsche sterren het voorbeeld gaven. In den laatsten tijd heeft de Fransche ploeg dan ook verschillende goede resultaten weten te beha len. Merkwaardig is het echter, dat de Franschen hun beste spel gewoonlijk voor hun landgenooten bewaren. De wedstrijd van a.s. Donderdag is de vijfde tusschen beide lands- ploegen. Iedereen is het er over eens, dat de wedstrijd eigenlijk op een zeer ongelegen da tum is vastgesteld. Onze ploeg heeft reeds drie zware wedstrijden in korten tijd ge speeld. Eenige spelers van ons elftal hebben voorts met hun eigen vereeniging belangrijke kampioens- of andere wedstrijden te spe len; de vrees is daarom gewettigd, dat zij wat worden overladen en daardoor niet ge heel frisch bij den eersten wedstrijd voor het wereldkampioenschap te Milaan, aan den start zullen verschijnen. Frankrijk staat er precies zoo voor. Men zit daar midden in de belangrijke wedstrijden en men weet dan ook niet, hoe men nog tijd moet vinden om het elftal voor Italië tenminste nóg eenigszins voor te bereiden. De wedstrijd is reeds lang vóór het begin van dit seizoen vastgesteld, waarbij men waarschijnlijk aan de wereld kampioenschappen nog niet heeft gedacht. Bovendien wist men niet of Nederland in de eindwedstrijden zou komen. Men heeft hetzelfde elftal aangewezen, dat van de Belgen heeft gewonnen, doch door en verwonding in den wedstrijd tegen K. F. C. zal Anderiesen vervangen worden door Oprin- sen van N.O.A.D. Het Fransche elftal heeft wel niet de al gemeene instemming van de Fransche pers ondervonden, wel geeft men echter toe, dat het een behoorlijke ploeg is, die Frank rijk op waardige wijze zal vertegenwoordi gen. Het lijkt mij onnoodig over het spel van onze ploeg nog wat te zeggen. Daarover. is:. in den laatsten tijd reeds zooveel geschreven;, dat iedereen er wel mede vertrouwd zal zijn. Men verwacht natuurlijk algemeen een overwinnning en ook ons lijkt dat waarschijn lijk. Maar het zou ons toch ook niet verbazen, indien onze ploeg het ditmaal kalm aan deed, waardoor er wel eens een verrassing zou kun nen komen. Men heeft thans nog slechts het oog gericht op den wedstrijd tegen Zwitser land en niemand zal dan ook in den strijd te gen de Franschen eenig risico willen loopen. Dat is een volkomen verklaarbaar stand punt, onder de gegeven omstandigheden zou den we het zelfs niet slecht gevonden hebben, in dien men de B-ploeg tegen de Franschen in het veld had gestuurd. Dat zal wel tot moeilijkheden aanleiding hebben kunnen geven, daar we ook met een B-ploeg naar Frankrijk moeten, doch we kunnen heel ge makkelijk, behalve het tegenwoordige A-elf tal, nog twee sterke ploegen op de been bren gen. De belangrijkheid van den wedstrijd lijdt derhalve wel wat door de ophanden zijnde we reldkampioenschappen, doch aan belang stelling zal het ook ditmaal niet ontbreken. Het staat reeds lang vast, dat er Donderdag in het Stadion geen plaatsje onbezet zal zijn en dat de toeschouwers niets liever wenschen dan een flinke Nederlandsche overwinning; Dat we zullen winnen lijkt waarschijn lijk, doch dat het een flinke overwinning zal worden, betwijfelen we wel wat. C. J. GROOTHOFF. ROEIEN. DE VRIES ROEIT TE TERDONCK SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Blommersdijk, New-York n. Rotterdam 6 (11,31 n.m.) 600 mijl W. v. Valentia. Lochgoil Rotterdam n. Vancouver 5 v. Pta Arenas (C.R.) Lochmonar, Vancouver naar Rotterdam 4 van Columbia-rivier. Narenta Rotterdam n. Vancouver 5 v. Vic toria (B.C.) Randfontein (uitreis) 8 van Mombassa. Springtonfein 8 van Bremen naar Ham burg. Delftdijk, Vancouver n. Rotterdam 7 te Cristobal. HALCYON LIJN. Stad Zaltbommel, Melilla n. Rotterdam p. 8 Ouessant. Stad Amsterdam 8 van Vlaardingen naar Gefle. Maasburg 6 van Vlaardingen te Narvik. Stad Zaandam 7 van Savona n. Civ. Vec- chia. Stad Zwolle 7 van Vlaardingen te Gefle voor Rotterdam-Vlaardingen. HOLLANDBRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk 7 van Rotterdam te Calcutta. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (uitreis) 5 van Hongkong. Zuiderkerk (thuisreis) 7 te Yokohama. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles 7 van Faro te Genua. Berenice 7 van Carthagena n. Malaga. Baarn, Chili n. Amsterdam 5 te Corral. Boskoop, Chili n. Amsterdam via Liver pool 7 (2,42 v.m.) 1300 mijl Z.W. van Valen tia. Crijnssen, Amsterdam n. Barbados 6 (5.51 n.m.) 40 mijl Z.O. van Land's End. Calypso 7 van Barcelona n. Palermo. Euterpe, Bordeaux n. Amsterdam p. 7 (9 n.m.) Lydd. Merope 7 van Syracuse n. Catania.. Nereus 8 van Stettin te Amsterdam. Theseus 7 van Kopenhagen te Gdynia. Ulysses 7 van Bourgas n. Varna. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Van Renselaer, 8 van Amsterdam naar Suriname. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjikembang 5 van Manilla n. Hongkong. Tjisalak 5 van Shanghai n. Dairen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera 8 van Batavia te Soerabaja. Kota Nopan (thuisreis) 7 (8 n.m.) van Na pels. OP HEMELVAARTSDAG De Spaarne-skiffeur Ir. Tj. de Vries, win naar van het kampioenschap van Neder land in 1933, komt op Hemelvaartsdag uit te Terdonck, nabij Gent. Het skiffnunnner op dezen Belgischen roeiwedstrijd wordt over een baanlengte van 1500 M. geroeid. Het is ditmaal nogal sterk internationaal bezet: be halve eenige Belgen zijn twee Franschen en Het was maar goed, dat Lagendaal na die een Engelschman ervoor ingeschreven Kota Tjandi (uitreis) 8 11 v.m. v. Pt. Said. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Slamat (thuisreis) 8 (3 n.m.) van Mar seille. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca (uitreis) passeerde 7 Mei Oues sant. Alpherat (thuisreis) 7 van Rio Janeiro. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Cilverpalm, Calcutta n. Vancouver 5 te Los Angeles. Silverash 7 van Vancouver te Calcutta. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Chr. Huygens 8 van Batavia te Amster dam. Johan de Witt (uitreis) 7 van Sabang. Simaloer 8 van Batavia te Amsterdam. Marnix van St. Aldegonde (uitreis) p. 7 Gibraltar. Poelau Bras (uitreis) 8 Mei te Belawan. OCEAAN, te Liverpool. Java 8 te Port STOOMVAART MIJ Medon 6 Mei van Batavia Myrmidon, Amsterdam n. Said. City of Eastbourne Rotterdam n. Japan 7 van Kobe. City of Christchurch, Japan n. Rotter dam, vertrekt 9 October van Londen. Dardanus Rotterdam n. Japan 5 te Penang. Eurymedon 6 van Liverpool te Batavia. Theseus 5 van Batavia naar Amsterdam. AANGEKOMEN 8 Mei: Nereus s.s. Stettin Texelstroom s.s. Liverpool Simaloer s.s. Batavia Pan Europe m.s. Aruba Carpati s.s. Braila Ohistiaan Huygens m.s. Batavii Ellen s.s. Stettin Bera s.s. Drontheim Marne m.s. Parijs Euterpe s..s Bordeaux Charlwood s.s. Swansea VERTROKKEN 8 Mei: Thriantha m.s. Harburg Van Rensselaer s.s. Suriname Midsland s.s. Seaham Marie Ferdinand s.s. Danzig Eston s-s. Hartlepool Cushendun s.s. Preston Leeuwarden s.s. Londen Luimneach s.s. Limerick Vliestroom s.s. Huil Raylight s.s. Rotterdam Rijnstroom s.s. Leith Wasaborg s.s. Rotterdam Zuid Beijerland m.s. Mistley Hébé s.s. New Castle De nieuwe Cunard-boot. De nieuwe „reus" van de Cunard Lijn zal in september te water worden gelaten, waarbij T^et Engelsche koningspaar aanwezig zal zijn. Dit schip zal 20 Meter langer worden dan zijn ransche concurrent, de „Normandie'. Nieuwe geregelde dienst. De Russische Staats vloot zal dit jaar een I 'eregelden dienst met passagiers en goederen vervoer tusschen Leningrad en Rotterdam openen. Uitspraak Seeamt. *n *?ft begin van November van het vorig jaar zijn het Duitsche stoomschip Naumburg en het Zweedsche stoomschip Normandia in het Noordzeekanaal nabij Westzaan met- el kander in aanvaring geweest. Het Seeamt te Hamburg heeft deze zaak onderzocht en de aanvaring geweten aan het onzekere sturen van het laatstgenoemde stoomschip, waardoor een zuiging ontstond. Groote diepgang. Het van Aruba aangekomen Noorsche mo tortankschip Pan Europe passeerde naar Amsterdam met een diepgang van 8,4 Meter,

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6