UIT HET BUITENLAND DE KAMPEERDERS Oneenigheid in het Engelsche kabinet. Een nieuwe schuïdenboodschap van Roosevelt. De betalings capaciteit van ieder land zal afzonderlijk onderzocht worden- Henderson voorlcopig niet naar Genève- Eerst te Londen rap port over zijn Pa'ijsche besprekingen. Een ernstig woord van den president der ontwapeningsconferentie. Amerika. Onderzoek naar betalings capaciteit van elk land afzonderlijk. Roosevelt heeft een belangrijke verklaring afgelegd over de oorlogsschulden. Hij onder streept, volgens Reuter, dat de V.S. zullen blijven staan op volledige betaling van de oorlogsschulden door de schuldplichtige landen, maar de V.S, zullen van geval tot geval onderzoeken bij de naties die in geld verlegenheid zitten of deze in aanmerking komen voor gedeeltelijke betaling. Tegen over persvertegenwoordigers voegde Roose velt hier nog aan toe dat nog geen enkele jiegotiatie was begonnen vreemde mo gendheden betreffende de betalingen die op 16 Juni a.s. vervallen en dat nog geen enkel verzoek uit het buitenland was ontvangen tot vermindering der betaling. Roosevelt zeide, dat de vraag of gedeeltelijke betaling van den termijn vervallend op 15 Juni ge accepteerd zou worden als voldoende be taling om de werking van de Johnson-wet af te wenden, beantwoord zou worden na beoordeeling van elk geval afzonderlijk. Roosevelt liet geen twijfel bestaan of de V.S. zullen zich niet leenen tot een revisie in het oorlogsschuldenvraagstuk. „inwisseling" van tin tegen oorlogsschulden? De minister van buitenlandsche zaken Cordell Huil heeft het plan goedgekeurd om een commissie van het Congres in de ge legenheid te stellen te bestudeeren of het mogelijk is tin (waaraan in de V.S. behoefte bestaat) in te wisselen tegen oorlogsschul den. Engeland. Henderson voorloopig niet naar Genève. Uit Parijs wordt gemeld, dat de voorzitter van de ontwapeningsconferentie, Henderson plotseling zijn reisplan heeft gewijzigd. Na zijn onderhoud met den Franscben minister van buitenlandsche zaken, Barthou zal hij niet naar Genève doorreizen, maar vandaag naar Londen terugke eren, hr de bladen wordt de opvatting gelanceerd dat Henderson, nadat hij zich op de hoogte gesteld heeft van de meening der Fransche regeering, in Downingstreet rapport wil uit brengen alvorens Eden vertrekt naar Genève. Het bericht omtrent de aankomst van Rib ben trop in Londen trekt zeer de aandacht. Hij zou besprekingen voeren met Eden en Simon. Omtrent de kabinetszitting van Woensdag schrijft de Times, dat een defini tieve beslissing nog niet is genomen. In de Morningpost wordt gemeld, dat het Engel- sche kabinet Donderdag geen besluit geno men heeft. Men neemt derhalve aan, dat de Engelsche delegatie ter ontwapeningsconfe rentie niet in staat zal zijn een andere rol dan die van toehoorder te spelen. De president van de ontwapeningsconferen tie Henderson verklaarde voor zijn vertrek uit Londen naar Parijs aan persvertegenwoordi gers: „Wij behoeven ons geen illusies te ma ken over den ernstigen toestand van de ont wapeningsconferentie. Wanneer de plenaire vergadering niet een absolute .verandering in den toestand teweeg brengt, zal men op nieuw moeten toegeven, dat het den Volken bond niet gelukt is ontwapening te bewerk-, stelligen. Dat fiasco zou een zeer ernstige pe riode inleiden van bewapeningswedloop, wel ke ten slotte alleen catastrofale gevolgen kan hebben", Von Ribbentrop naar Londen. De gevolgmachtigde van de Duitsche rijks- regeering voor de ontwapening, von Ribben trop, heeft zich naar Londen begeven om zich te doen inlichten over de Engelsche op vatting betreffende het ontwapeningsvraag- Btuk. Australië. Duitsch protest tegen ver meende beleediging. Ter gelegenheid van de Australische oor logsherdenking,sdagen heeft de gouverneur- generaal van Australië, Sir Alfred Isaacs, m een proclamatie gezegd, dat de zonen der Australiërs destijds zijn opgetrokken om de beschaving te reclden van „het bandieten- dom van het geweld" Tegen deze uitlating heeft de Duitsche consul-generaal in Sydney namens de rijks- ïegeering bij de Australische regeering ge protesteerd. De gouverneur-generaal heeft hierop, volgens het D.N.B. verklaard dat zijn proclamatie niet tegen het Duitsche volk was gericht. Oostenrijk. Sabotagedaden duren voort. ,Te Salzburg is Donderdag een boerenbetoo- gihg gehouden, waar dr Dollfuss en vicekanse- lier Starhemberg het woord gevoerd hebben. Reeds uit de redevoering van Dollfuss bleek, dat ernstige daden van sabotage gepleegd waren, die ten doel hadden de betoogers te be letten naar Salzburg te komen. Inderdaad bleek later, dat de spoorlijnen naar Salzburg °P verscheidene plaatsen waren opgebroken en wel bij Pinzgau en bij Werfen. Bovendien zijn langs den spoordijk op verschillende plaatsen bommen gevonden, die niet tot ont ploffing zijn gekomen. Het verkeer kon na enkele uren weer normaal geschieden. Op het vliegveld van Salzburg, waar bonds kanselier Dollfuss gistermorgen arriveerde was kort voor zijn aankomst door politiemannen een houder met 55 bommen gevonden. Er zijn reeds eenige arrestaties verricht. Met betrekking tot het vinden van deze bommen wordt nader gemeld, dat het gevon dene. bestond uit 55 aan elkaar gebonden am moniet-patronen, die met een uurwerk waren verbonden. Daar de patronen niet met metaal gevuld waren, zou de uitwerking hoofdzakelijk hebben bestaan in een reeks knallen. Reeds Woensdagavond waren in de stad Salzburg 10 donderbussen geworpen, die voor het grootste gedeelte tot ontploffing kwamen. Op de Salzach-rivier werden planken met daarop gemonteerde patronen, waarvan twee ontploften, gevonden. Bij Taxenbach zijn twee seinpalen ver nield, terwijl bij Henndorf de telefoonkabel doorgesneden was. Frankrijk. De botsingen duren voort. Het „Croix de Feu" heeft Woensdagavond bij Parijs een vergadering gehouden. Op den zelfden avond hadden communisten in een naburig plaatsje een protestvergadering tegen het Croix de Feu bijeengeroepen, waarbij on geveer 400 communisten met de politie in bot sing kwamen. Er ontstond een straatgevecht, waarbij de communisten zich van ijzeren tent- stokken en ander marktmateriaal dat van den vorigen dag nog niet was opgeruimd, als wa penen bedienden. Twee politieagenten en on geveer 10 communisten werden gewond. Een drukkersleerling bedreigde een automobilist waarop deze den aanvaller met twee schoten zoo zwaar verwondde, dat hij na in het zieken huis te zijn opgenomen, overleed. ie. De Broqueville overweegt deflatie-maatregelen. De Belgische premier De Broqueville sprak in een radiorede over de noodzakelijkheid het evenwicht in de begrootmg te handhaven, aldus de Tel. Zonder begrootingsevenwicht, geen economische gezondheid en geen sociale politiek, verklaarde hij. Zoowel op financieel als op ander gebied wil ik geen avontuur lijke politiek voeren. De voorgestelde redmid delen en de plannen, waarmede men schermt, bieden doorgaans allesbehalve zeikerheid. Wat mij betreft verkies ik den raad van het ge zond verstand op te volgen en mijn uitgaven te regelen naar het cijfer der vaststaande ontvangsten. Daarom is een politiek van strenge deflatie noodzakelijk. Wij moeten' den levensstandaard van den staat verlagen. Wij overwegen algemeene deflatie-maatregelen, welke eerlang nader zullen worden omschre ven. JAPANSCHE REGEERING VERRAST RUNCIMAN'S VERKLARING „EEN DONDER SLAG BIJ HELDEREN HEMEL" TOKIO, 9 Mei (V.D.) Van de zijde van het Japansche ministerie van Buitenlandsche Zaken wordt verklaard, dat de aankondiging door Sir Walter Runciman, den Britschen minister van Handel, van een contingentee- ringssysteem voor den Japanschen import in alle Britsche kolonies, uitgezonderd West- Afrika. kwam als een donderslag bij helderen hemel. Runciman legde zijn verklaring in het Lagerhuis af, voordat de Japansche ambas sadeur te Londen Matsudeira gelegenheid had zijn instructies uit Tokio uit te voeren, na melijk het vragen van opheldering ten aan zie a van sommige punten van het jongste Britsche memorandum over den Engelsch- Japanschen handel. PRINS HENDRIK TE BOEDAPEST. BOEDAPEST, 10 Mei (Reuter). Vannacht is Prins Hendrik der Nederlanden hier aange komen. DUITSCHE HOEDENFABRIKANTEN DOOR DEN HITLERGROET GEDUPEERD? Reuter meldt uit Berlijn: De Duitsche hoedenindustrie verkeert in nood, doordat de heeren veel minder hoeden gaan dragen en deze hoeden, zoo zij nog ge dragen worden, veel minder snel slijten in verhand met de zich inburgerende methode, elkaar den nationaal-socialistischengroet te brengen. De hoedenfabrikanten in Wupper- thal hebben bij den burgemeester hun nood geklaagd, doch deze kon slechts beloven, dat hij de menschen zou aanraden meer hoeden te dragen, ook in den zomer. FRANSCH VERKEERS VLIEGTUIG VERONGELUKT. Met zes inzittenden in het Kanaal gestort. VERGEEFSCHE REDDINGSPOGINGEN Het Fransche verkeersvliegtuig F-AMHiP, dat Woensdag om 11.15 van Le Bourget naar Croydon vertrokken was is, naar Reuter uit Londen meldt, ter hoogte van Boulogne in het Kanaal gevallen en verongelukt. Aan boord bevonden zich zes personen, de be stuurder, een marconist, een hofmeester en drie passagiers, van wie er twee Franschen waren en een Zwitser. Woensdagmiddag werd in het Kanaal ter hoogte van Boulogne het wrak van een vliegtuig waargenomen; men kon tenslotte vaststellen dat het het vermiste verkeers vliegtuig was. Men neemt aan, dat de in zittenden am het leven zijn gekomen. Het vliegtuig heeft omstreeks het middaguur noodsignalen uitgezonden, die door het vliegveld Croydon zijn gehoord. Men denkt dat het toestel in dikken mist is geraakt. Nader wordt gemeld: Na meer dan vier uur op zee gezocht te hebben op de plaats waar eerder op den dag door een vliegtuig het wrak gezien was van het vermiste Fransche verkeersvliegtuig, zijn de reddingsbooten van Dungeness en Dover onverriehtersake naar hun standplaatsen teruggekeerd. VUURGEVECHT TUSSCHEN POLITIE EN STAKERS TWEE STAKERS NEERGESCHOTEN NEW YORK, 9 Mei (V.D.) Uit Birmingham in den staat Alabama wordt gemeld, dat de onlusten in het stakingsgebied nog steeds voortduren. Laat in den avond ontstond een vuurgevecht tusschen 200 stakers en de be zetting van eenige politie-auto's, waarbij twee stakers werden neergeschoten. Gistermid dag zijn verscheidene mijnen onder bewaking der nationale garde gesteld. OPVOERING DER BEWAPENINGEN. IN AMERIKA EN JAPAN. Het departement van oorlog is blijkens een Reuterbericht uit Washington begonnen met de uitvoering van het groote Amerikaansche luchtvlootbouwprogramma en heeft vooreerst de levering aanbesteed van 80 bommenwer pers, die moeten voldoen aan de volgende minimale vereischten: snelheid 300 K.M. per uur met volle lading op 3000 meter hoogte, een actieradius van zes uren, mogelijkheid om in tien minuten met volle lading op 3000 meter hoogte te kómen, stijghöogté"'6000 me ter met volle lading, d.w.z. gewicht aan bom men drie ton. Ambtenaren van het departement van oor log verklaren echter, dat zij in werkelijkheid prestaties verwachten die 50 pet. hooger zijn. Uit Tokio meldt V. D.: De minister voor de marine, admiraal Mi- neo Osumi, kondigde aan, dat Japan zijn vloot zal moeten blijven uitbreiden tot zij even sterk is als die van Engeland en Ame rika. Hij deed een beroep op alle Japansche burgers om de vlootuitbreidrng te steunen. Japan zei hij moet zorgen dat zijn vloot vóór de komende vloofcconf eren tie de grootst moge lijke sterkte heeft. ONTSPORING OP HET STATION ESSEN. ESSEN, 10 Mei (V.D.) Van het Centraal station van Wanneeichel zou hedenmorgen een speciale trein van „Kraft durch Freude" ver trekken. Om 6.39 ure reed een expres-goede rentrein van achter tegen den specialen trein op en bracht twee wagens tot ontsporing. Eenige reizigers werden licht gewond. De trein had een vertraging van ongeveer 40 minuten. VREDESAANBOD VAN DEN IMAM. IBN SAOED STAAT OP ZIJN STUK. CAïRO, 10 Mei (V.D.) Naar van niet offi- cieele zijde verluidt, zou de Iman van Jemen wederom langs telegrafischen weg een vredes aanbod hebben gericht tot Ibn Saoed. Hierop zou zijn geantwoord, dat de Iman de vredes voorwaarden reeds kent en dat hij deze slechts behoeft aan te nemen. Verzet tegen de politiek van MacDonald en Runciman. LONDEN, 9 Mei 193. (Van onzen correspondent). Geruchten over aanstaande verschuivingen in het kabinet worden opnieuw rondgefluisterd. Het is nu niet afkomstig van het meest gezag hebbende blad dat in bijna voortdurende tele- phonische verbinding staat met den premier en met Baldwin. En de belangstelling in het gerucht kan daarom niet zoo levendig zijn, Het is thans wellicht gegrondvest op onweer sprekelijke feiten, waarvan het belangrijkste is dat er ernstig meeningsverschil heerscht ïn den boezem van het kabinet over belangrijke politiek. Er zijn dwarsdrijvers en doordrijvers. Wanneer zij niet ontvankelijk zijn voor de leu zen van 't compromis leven en laten leven, geven en nemen moeten vroeg of laat de verschuivingen komen. „Verschuiving" is het woord voor reorganisatie van het kabinet.f Het is als reorganisatie een verzachtend woord. Ministers die op den duur ongeschikt blijken voor groepswerk en die individueel niet sterk genoeg zijn om hun wil door te drij ven moeten worden vervangen door andere mannnen. Een „verschuiving", waarvan nu weer bij geruchte wordt gewaagd, is erg dicht bij een regeeringscrisis. Welke zaken kunnen zulk een toestand be werken? Of anders gevraagd: Wat kan leiden tot tweespalt zoo hevig dat de verschuiving er uit voort moet komen? Volgens de jongste uiteenzettingen over de ontwapeningskwestie is deze kwestie niet langer in staat twee dracht te zaaien in de Britsche regeering. De ontwapeningskwestie is nog een goede steen voor de oppositie om er mee op de regeering te mikken. Maar het effect kan slechts zijn dat kabinets-eensgezindheid op dit punt roerender wordt. Er is een korte periode ge weest, waarin principes in botsing dreigden te komen. Aan MacDonald werd het ver langen toegeschreven Frankrijk tegemoet te komen in de verzoeken van dit land óm Engeland's woord voor. materieel en bijstand in geval van oorlog, ter verhooging van Frankrijk's veiligheid. Aangezien zulk een tegemoetkomen Engeland in het geval van een Europeeschen oorlog onvermijdelijk want automatisch mee zou sleuren bestaat er in het land de grootst mogelijke afkeer van zulk een vorm van buitenlandsche politiek. En deze afkeer weerspiegelt zich in het kabi net, waar MacDonald ernstig verzet heeft ontmoet tegen zijn denkbeeld om Frankrijk nog meer waarborg voor veiligheid te ver schaffen dan het bezit in het Verdrag van Locarno, dat indien men mag afgaan op de pers toch al veel meer toezegt'dan de helft van het Engelsche volk lief is. Maar zooals gezegd op dit punt is nu voor hechtheid van het landsbestuur niets meer te vreezen. Het is duidelijk geworden dat Frankrijk zijn heil niet langer zoekt in hulp van een sterken Engelschen arm. Zelfs al zou Groot Brittannië meer waarborgen willen geven (die dan zouden worden gegeven in ruil voor vermindering van Frankrijk's ge wapende macht) dan nog zoo leest men de jongste opvattingen in Frankrijk zou dit land niet bereid zijn één geweer op te leggen of één man af te danken. Frankrijk heeft geloof gevonden in de nieuwe strate gische leer, die verklaart dat de sterkste aan val het moet verliezen van de sterkste ver dediging. Frankrijk heeft de sterkste ver dediging in manschap, materiaal en forti ficaties. Het hoopt bovendien dat Hitier het niet zal uithouden en het houdt zich over tuigd dat Duitschland om economische rede nen zoo lang Hitier duurt niet aan een aan vallenden oorlog zal' denken. De opvatting is niet bevordelijk voor zelfs een schim van succes voor de ontwapeningsconferentie. Maar ze heeft in elk geval Engeland uit een lastig dilemma gered en het kabinet daar verlost van althans één kwestie die er de eensgezindheid bedreigde. De voorstelling van de Morning Post volgens welke er uit het verloop van het ont- wapeningsgeworstel een nieuw geschil in het kabinet is gerezen over de vraag of Enge land in internationale politiek z-ijn lot zal binden aan Duitschland of aan Frankrijk ten behoeve van handhaving van vrede en. Britsche nationale veiligheid lijkt wat fantastisch en lijkt voorts erg op een poginj. om MacDonald, dien dit blad van het meest oprechte jingoïsme uiteraard niet kan zet ten, te wraken. Want dit blad wil weten dat MacDonald meer voelt voor aansluiting aan Duitschland dan aan Frankrijk, terwijl al gemeen bekend is dat de invloed van 't pro- Fransche Foreign Office zoo groot is dat geen minister zulk een idee zou opperen indien hij het al zou koesteren. Daarbij komt dat het belangrijkste deel van de pers indien het zou moeten kiezen, Frankrijk als hond- genoot zou kiezen, terwijl de Morning Post zelf en de Daily Mail per sé willen dat Enge land en Frankrijk in buitenlandsche poli tiek samengaan. De voorstelling van de Morning Post is die van het oer-conser- vatieve partijblad. ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TEL L ING. „Ik blijf hier nog een paar dagen, jullie doen maar wat je wilt," zei Sietske, die er den smaak van te pakken had en hij bleef nog een heelen tijd wakker liggen om aan zijn mooie prijzen te denken. Hij draaide het gewonnen wek kertje op en zette het op zeven uur, en ging toen rustig slapen, Tegen den morgen werd er op de deur geklopt. „Het is negen uur, moeten jullie er niet uit?" vroeg de hotel houder en nu keek Sietske eens verbaasd op zijn wekker. En weet je wat de sufferd had gedaan? In plaats dat hij de wijzers op het kleine cijferplaat je had gesteld, had hij aan de gewone gedraaid, „Er uit," lachte Ben en een half uur later liepen ze als nette jongens over de markt. En toen? .Toen hield gen kermisman hun aan. Het meest wordt de kabinets-eenheid thans bedreigd door de economische politiek van de regeering. die naar allen schijn de politiek van economisch nationalisme is, welke door den minister van Landbouw niet alleen met vuur wordt bepleit maar ook met kracht wordt doorgezet. Het is duidelijk dat deze politiek lijnrecht in strijd is met het streven van Runciman, den president van den Board of Trade, die in bilaterale handelsverdragen voor den Britschen exporthandel beproeft te redden wat er nog gered kan worden. Ze is ook lijnrecht in strijd in haar reeds merk bare consequenties met de ontwikkeling van wederzijdschen handel in het Britsche Rijk, om niet te spreken van de opvattingen van de Rïjksvrijhandelaren van Lord Beaverbrook, die „prachtige afzondering" willen niet zoo zeer voor Engeland in het bij zonder als voor het Britsche Rijk in zijn ge heel, economisch en politiek. De politiek van economisch nationalisme van minister Elliot kan geen verschil maken tusschen Nederland, Denemarken en Argentinië aan den eenen kant en Canada, Australië en Zuid-Afrika aan den anderen kant. Voor Elliot moeten ze over één kam worden geschoren. Canada en Nieuw Zeeland zijn even gevaarlijk voor den Britschen boer als Holland of Denemarken. Hier krijgt men een ïngewikkelden toestand. De Dominions vragen om een grooter aan deel in de markt van het Moederland. Maar de teekenen wijzen onvermijdelijk op vermin dering van dat aandeel. De politiek van den minister van Landbouw, die tot heden in staat is gebleken al het verzet in het kabinet tegen zijn plannen te overwinnen, leidt tot veelzijdige tegenstrijdigheid. Een aanzienlijk deel van de Conservatieve Partij gaat met hem mee zoo lang hij aan de Dominions hun plaatsje in het economisch zonnetje blijft gunnen. Een kleiner deel van die partij wordt ongerust nu hij de Dominions gaat bekorten. Runciman is nog niet heelemaal van zijn oude liberale opvatting vervreemd en be seft dat van welvaart voor het land geen sprake kan zijn indien de uitvoerhandel niet opleeft. Hij kan ze alleen doen opleven door middel van wat de Daily Express be schrijft als „zwarte verdragen" (de bilaterale handelsverdragen met het buitenland). Maar hoe kan de uitvoerhandel opleven wanneer Elliot de producten van de buitenlanders, de Dominions incluis, meer en meer weert? Deze bom zal vroeg of laat moeten barsten. A. K. VAN R. MELLON GEREHABILITEERD. BELASTINGONTDUIKING NIET GEBLEKEN. De voormalige Amerikaansche staatssecre taris van de Schatkist Andrew Mellon, tegen wien een aanklacht was ingediend wegens belastingontduiking in het jaar 1931, is, naar V.D. meldt, volkomen gerehabiliteerd door de uitspraak van de jury-rechtbank, dat hij in 1931 geheel volgens zijn inkomen belasting heeft betaald. PORTUGEESCHE INTERESSE VOOR DE NEDERLANDSCHE LUCHTLIJNEN. LISSABON. 10 Mei (V.D.) Majoor Cintra, secretaris van de Luchtraad zet in de Diario Demanha uiteen, dat de luchtvaartmaatschap pij zich binnenkort zal bezighouden met de luchtverbinding met de Portugeesche koloniën met gebruikmaking van de Fransche, Engel sche en Nederlandsche luchtlijnen. ZATERDAG 12 MEI HILVERSUM 301 M. 8.VARA. Gramofoonmuziek. 9.-— De No- tekrakers o. 1. v. Daaf Wins. 10.VPRO. Mor genwijding. 10.15 VARA. Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven, m. m. v. de Notenkrakers o. 1. v. Daaf Wins, Carel Rijken, voordracht, en Alb. Gerritsen zingt liedjes a. d. vleugel begeleid door Aat Hanselaar. 12.— Klein Vara-ensemble o. 1. v. Frits Bakels, 2.— De a.s. Wereldkampioenschappen turnen. Causerie door G. Kleerekoper. 2.15 De Fliere fluiters o. 1. v. Jan van der Horst. 3.Strij ders van voorheen. Lezing: „Jules Guesde" door Dr. W. van Ravesteyn en gramofoonmu ziek. 3.30 Marie Vos sopraan en Jaap Stroo- menbergh, bas-bariton zingen duetten. A. d. Vleugel Anton Krelage Jr. 4.— Interlocaal Bont-programma. 6.— Overgang naar den versterkten zender. 6.05 Letterkundig over zicht door M. Wolters. „Sonnetten" H. Gorter. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.— Gronïngsch uur tje m. m. v. K. de Jonge, voordracht. J. Rie- tema, voordracht, G. van Wijngaarden, lied jes en Koos van Zeilen pianobegeleiding. 8. Herhaling S. O. S.-berichten. 8.03 Gramofoon- platen, waarom verzocht is. 8.20 Parijsche operettemuziek door het Vara-orkest o. 1. v. Hugo de Groot. 10.Vaz Dias en Varia. 10.15 Paul Collin zingt liedjes. A. d. vleugel Alb. v. d. Mey. 10.30 De Flierefluiters o. 1. v. Jan van der Horst. 11.Paul Collin zingt liedjes. 11.15 Vroolijke gramofoonplaatjes. HUIZEN, 1875 M. 8.K.R.O, Morgenconcert. 10.Gramofoon muziek. 10.30 Muziekuitzending voor fabrie ken. 11.— Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin O. P. 12.— Politieberichten. 12.15 Het Kro- orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud. 2.— Half uurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuur- tje door Mevr. Sophie Nuwenhuis—Van der Rijst en Mevr. Corrie Marresvan der Ven. 3.30 Aansluiting met de Aula der R.K. Uni versiteit te Nijmegen. Lustrumrede, uitgespro ken door E. M. J. A. Sassen. 4.Verzorging zender. 4.15 Het Sint Servaes-eeuwfeest te Maastricht (3841934). 5.30 Trio van Praag concerteert. 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart. 6.45 H. A. Woldering: „Tourisme in het Noorden". 7.Politiebe richten. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 R.K.F.- kwartiertje, 8.— De Kro-Boys o. 1. v. Piet Lus- tenhouwer. 8.30 Vaz Dias, 8.35 Boerenduetten door Cilia en Peter van Rooyen, 8.45 De R.K. Accordeon Dancing Band o. 1. v. Bast. van Driel. 9 Microfoonvertelsel door A. J. Odijk. 9.15 De Kro-Boys o. 1. v. Piet Lustenhouwer. 9.45 Cilia en Peter Rooyen. 10.De Kro-Boys 1. v. Piet Lustenhouwer. 10.30 Vaz Dias. 10.35 De R.K. Accordeon Dancing Band. 10.50 Gra mofoonmuziek. .12.— Sluiting.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3