DE KA De volksstemming in het Saargebied. Mijngasontploffing in de Borinage. buitenland. Voorloopig rapport van de Saarcommissie gepubliceerd. Instelling van een neutrale stemcommissie bepleit. Bevol king dient tegen iedere pressie en bedreiging beschermd Se worden. HET belangrijkste nieuws GENèVE. Het secretariaat van den Volkenbond publi ceert het voorloopig rapport van de in Januari benoemde commissie tot onderzoek van voor bereidende maatregelen voor de stemming in bet Saargebied. Het rapport, welks aanvulling in den loop van de huidige raadszitting de commissie zich uitdrukkelijk voorbehoudt, be handelt allereerst de kwestie der stemmings organen. Het stelt zich op het standpunt, dat volgens het verdrag van Versailles de regee- ringsbevoegdheden in het Saargebied ook ge durende de stemmingsperiode door de rege ringscommissie moeten worden uitgeoefend. Anderzijds wordt de instelling van een stern- commissie en van een stemgerecht voorge steld. De stemcommissie zou bestaan uit drie leden, die niet tot een der geïnteresseerde sta ten behoor en. Hun taak is volgens het voorstel de organisatie en de controle op de stemmings handelingen. Het stemgerecht zou bestaan uit twee eveneens neutrale leden en in hoogste instantie recht spreken over het plaatsen op de stemlijsten en de geldigheid der stemmings- handelingen. Bovendien zou het hebben te oordeelen over iedere overtreding van de stemmingsvoorschriften. Zeer uitvoerig gaat het rapport in op de bepaling van den kring- der stemgerechtigden, d.i. van de personen, die bij de onderteekening van het vredesverdrag- hun woonplaats in het Saargebied hadden. Het rapport beschouwt dan het volkenrechte lijk begrip „woonplaats" en stelt o.a. vast, dat daarvoor geen ononderbroken verblijf noo- dig is. Het rapport uit zich summier over de garan tiekwestie. Het verklaart, dat de bestudeering van de kwestie, door welke middelen de Saar- bevolking voor iedere pressie en iedere bedrei ging beschermd zal worden en welke bepalin gen moeten worden gemaakt voor de hand having der openbare orde gedurende de stem ming, wordt voortgezet onder in acht neming- van de verplichtingen, die uit het verdrag voor de onderteekenaars voortvloeien, alsmede van de verantwoordelijkheid, die de Volken bond draagt volgens het hem toevertrouwde mandaat. Ten aanzien van de kosten van de stemming verklaart het rapport, dat de commissie van het financieele comité van den Volkenbond verzocht heeft om opstelling van een schema en dat dit schema op het oogenblik wordt onderzocht. Het beveelt aan, dat de staat of de staten, wien het gebied zal ten deel vallen, de kosten moeten dragen, zoo noodig naar billijke verdeeling. Indien het tegenwoordige regime gehandhaafd zou blijven, zouden de kosten ten laste van het gebied komen. Duitschland. Wrijving tusschen Stahlhelm en S. A. Hèt persbureau der opperste S.A.-léiding deelt mede, dat van alle groepen klachten zijn ontvangen, dat het optreden van de Stahlhelm niet in overeenstemming is met de bepalingen van zijn statuten. Men heeft ge tracht Stahlhelmmannen te weerhouden van toetreding tot de S.A.-reserVe I èn voor zoo ver ze reeds S.A.-mannen waren, ze te bewe gen zich terug te trekken. De chef van den staf Röhm zegt nu in een dagorder o.m.: Mannen, die zich niet bij de S.A.-reserve I willen aansluiten of weder uittreden zijn niet te gebruiken en moeten heengaan. Tevens moet worden gezorgd, dat ze nooit weer in de S. A. worden opgenomen. Tegenover de vijandige houding van den Stahl helm jegens de S.A. steltRöhm de houding van den Kyffhauserbund, die in elk opzicht met de S. A. meewerkt. Daarom beveelt Röhm aan den Kyffhauserbund allen mogelijken steun te verleen en. De Bondsleiding van de N.S.B.D.F. (Stahl helm) publiceert in verband met de bekend making van de persafdeeling van de hoogste S,A-leiding een verklaring volgend welke een ■bijzondere zaakgelastigde zal worden aange steld ter behandeling van de door de 6. A. vermelde bezwaren. In de gevallen waarin in strijd met de instructie van de bondsleiding van de N.S.B.D.F. gepoogd mocht zijn leden van de N.S'.B.D.F af te houden van toetreding- tot de S. A.-Reserve I en voor zoover deze lid van de S.A. waren hen er toe te brengen uit de S. A. te treden zal met groote streng heid tegen de schuldigen worden opgetreden. Polen. De nieuwe regeering samengesteld. De president der republiek heeft de decre ten geteekend, waarbij het nieuwe ministerie wordt benoemd. Tot minister-president is benoemd professor Dr. Leo Kozlowski, oud minister voor de landbouwhervorming, tot- nu toe onderstaatssecretaris van Financiën. Minister voor Industrie en Handel wordt Dr. Floyar Rajchman, oud-onderstaatssecretaris van dit ministerie. Minister van Sociale Voor zorg wordt Georges Paciorkowski. woywode van Kielce. De andere ministers blijven in functie. De nieuwe chef der reaapnna' is legioennair en „vrijheidsstrijder". Hü heeft het vertrou wen der kolonelsgroep van maarschalk Pil- soèdski. Engeland. MacDonald niet naar Genève. In antwoord op een vraag van het Lager huislid Mander (liberale oppositie) deelde minister-president MacDonald Dinsdag in het Lagerhuis mede. dat hij niet van plan is de ontwapeningsconferentie, welke einde Mei bijeenkomt, bij te wonen. Norman Davis naar Genève. President Roosevelt heeft er bij^ Norman Davis op aangedrongen naar Genève terug te keeren en te kennen geven, dat hij be reid is zijn steun te verieenen, zoo lang nog 6enige mogelijkheid bestaat tot een ontwa peningsovereenkomst te geraken, Norman Davis heeft geen nieuwe instructie ontvan gen Roosevelt vraagt credieten voor zijn saneeringsplan. President Roosevelt heeft in een boodschap aan het Congres verzocht, toe te stemmen in het beschikbaar stellen van 1322. millioen dol lar voor de economische' saheerimg en voor algeme'ene hulpdioeteinden voor het op 1 Juli beginnende rekenings jaar. Van dit bedrag zou10.0 millioen gebruikt worden voor wegenaanleg, 50 millioen voor het aanvatten van heit yïcotbouwprogram. en 35 millioen voor openbare bouwwerken. Bulgarije. Bloedig incident aan de Grieksch-Bulgaarsche grens. In den nacht van 12 op' 13 Mei hebben acht Bulgaarsche. Muzelmannen, z.g. Poma- ken, uit het dorp Digilik Kailik (district Koesjoekawak) geprobeerd de grens over te sluipen om op Grieksch grondgebied te komen De groep werd opgemerkt door de Bulgaar sche grenswacht en aangehouden. Toen de vluchtelingen eenige sommaties in den wind sloegen, maakten de 'grensbewakers van de vuurwapenen gebruik: .vier vluchtelingen werden gedood. Volgens het Bulgaarsche Telegraafagent- schap schijnen de vluchtelingen door propa ganda er toe te zijn verleid Bulgarije langs onwettigen weg te verlaten. DE „OLYMPIC" RAMT EEN LICHTSCHIP. HET SCHIP GEZONKEN ZEVEN OPVARENDEN VERDRONKEN. NEW YORK, 15 Mei (V.D.) Volgens een bij het bureau der White Star Line ontvangen radiogram heeft het Eng'elsche passagiers schip Olympic het Nantucket-lichtschip ge ramd. Het lichtschip zonk direct, De Olympic draaide bij om de bemanning te redden. Twee "kustwachtschepen namen deel aan de reddingsactie, dié door dikken mist bemoeilijkt werd. Het lichtschip dat op 55 mijlen van het Nantucket-eiland aan de kust van Massa chusetts" voor anker lag, had" 16 man aan boord. De lengte van dit schip bedroeg on geveer 36 M. de breedte 10 M. Later deelde de „Olympic" draadloos mede, dat de bemanning van het lichtschip uit 11 koppen bestond. Vier hunner zijn verdronken terwijl drie matrozen, na uit het water ge haald te zijn, overleden zijn. Slechts vier leden der bemanning hebben er dus het leven afgebracht,siu ORDEVERSTORING JN DE BELGISCHE KAMER. FASCISTISCHE STRIJDLEUZEN EN STROOIBILJETTEN. BRUSSEL, 15 Mei, (V. D.) Eenige leden van de fascistische Lég'ion Nationale Beige heb ben vanmiddag de or-de verstoord tijdens de Kamerzitting. Zij vêrsnréiddeh pamfletten,die scherpe aanvallen inhielden tégen de regee ring. De zitting werd geschorst. De jongelie den werden door suppoosten en soldaten ge arresteerd De ongeregeldheden geschiedden tijdens de kamerzitting, waar het wetsontwerp betref fende het gebruik der -talen in rechtszaken besproken zou worden. Een groep jongelui, welke op de publieke tribune had plaats ge nomen beeon plotseling'te roepen: „a bas les gateux". TegelHkertijd' wier-pen zij strooibil jetten in de zaal en begon oen zij te zingen: „Ca ira, ea-ira les deputes a la lanterne", terwiil geroepen werd:",,On leur cassera la gueule". Op de strooibilie'tteh stohd: „Wat ook de stemming zij, welke zal worden uitgebracht inzake het uniformverbdd, weet wel. dat we er volstrekt geen rekening mee zullen hou den. Wij zullen allen ons uniform aantrek ken op den dag van de groote; schoonmaak en op dien dag zullenwij' zingén: ca ira, ca ira". Het pamflet besluit met de woorden: Voor België alles, voor de. politici niets. Totnogtoe dertig dooden. BRUSSEL, 15 Mei (V. D.) Uit Bergen in de Borinage wordt gemeld, dat Dinsdag in de kolenmijn Fiet de Lambrechies te Paturages, provincie Henegouwen, een mijngas-ontplof- fimg heeft plaats gevonden, waarbij volgens de tot nog toe ontvangen berichten dertig mijn werkers om het leven, zijn gekomen. CIRCUS SARRASANI TE RIO DE JANEIRO. RIO DE JANEIRO, 15 Mei (VD.) Het Circus Sarrasani heeft Dinsdagavond zijn eerste voorstelling na aankomst in Zuid- Amerika in de Braziliaansche hoofdstad ge geven. De voorstelling werd o.a. bijgewoond door den president der Braziliaansche Repu bliek en verschillende ministers. DE DUITSCHE REGEERING EN DE JODEN. Het Comité voor bijzondere Joodsche be langen in Nederland verspreidt het volgende manifest: „De heer Julius Streicher, leider van Fran kenland (N. Beieren), heeft in zijn blad „Der Stürmer" van 1 Mei j.l. zijn lezers het oude honderdmaal weerlegde sprookje opgedischt, dat Joden het bloed van vrouwen en kinderen gebruiken voor ritueele doeleinden. Thans heeft minister Goebbels in een rede in het Sportpaleis te Berlijn de Duitsche Joden er van beschuldigd, dat de boycot van Duitsche goederen door het buitenland aan hen te wijten is, en gedreigd, dat. de haat en de wanhoop van het Duitsche volk zich tegen hen zullen keeren, indien door deze boycot de economische situatie van Duitschland in ge vaar komt. Hiertegenover stellen wij vast: De nationaal-soeialistische regeering en de door haar geprotegeerde, instanties zijn, reeds vóór er van eenige boycot van Duit sche goederen sprake was, begonnen en voort gegaan met het boycotten van Joden in han del en nijverheid en het verwijderen van Joden uit leidende functies in het econo misch leven. Zij hebben Joodsche ambtenaren ontsla gen, Joodsche hoogleeraren en leeraren uit hun werkzaamheden ontzet, Joodsche offi cieren uit de Reichswehr verwijderd, dok toren en advocaten br.o odeloos gemaakt, Joodsche kunstenaars verbannen, kunstwer ken van Joden verboden; en verbrand, Uni versiteiten, Kunstacademies en scholen voor Joden vrijwel gesloten, de studie van de jeugd onderbroken, Joodsche leerlingen aan den haat hunner medescholieren gelaten en een nationaal-socialistisch leider, die zich in sterke mate daaraan schuldig maakt, tot een hoog ambt verheven. Zij hebben daardoor Joden, wier voorouders vele eeuwen lang in Duitschland hebben ge woond, in eer en recht geschonden en tot paria's gemaakt. De spontane reactie van millioenen over dé geheele wereld Joden en niet-Joden tegenover zulk een optreden is- geweest: het verbreken" Vah relaties met Duitschland en de boycot van Duitsche waren: De Duitsche Joden staan daar geheel "buiten. Niet haat der Joden tegen het Duitsche volk is dus oorzaak van de boycot het op treden der Duitsche regeering tegen de Joden heeft deze uitgelokt! De heer Goebbels echter draait de feiten om! Wij weten niet, of hij met zijn voor stelling van zaken zijn aanhangers kan over tuigen; wel weten wij, dat de wereld zich niet laat verblinden! Minister Goebbels gaat echter nog ver der. Hij gebruikt, voor het geval dat de eco nomische toestand van Duitschland ernsti ger mocht worden, de buitenlandsche boycot als voorwendsel bot Ontketening der volks woede tegen de Duitsche Joden. Terwijl de regeering van ieder land de plicht heeft, de burgers tegen volkswoede te beschermen, er kent Minister Goebbels deze plicht tegenover zijn Joodsche medeburgers niet. Integendeel ofschoon hij een uitbarsting voorziet, schroomt deze minister zelfs niet, de harts tochten aan te wakkeren. Hij vergist zich echter indien hij meent, dat de wereld het zal verdragen, dat de Duitsche Joden in gijzelaarspositie moeten lijden voor hetgeen buiten hun wil door anderen wordt gedaan! Het is vroeger voor gekomen dat een regeering, in tijden van economischen nood en politieke moeilijkheden de daardoor bij het volk ontstane spannin gen heeft trachten af te leiden op een kleine minderheid. Steeds echter hebben de mensch beid en de geschiedenis hierover tenslotte het vonnis geveld! Wanneer, wat de Almach tige moge verhoeden, noodlottige gebeurte nissen in Duitschland mochten plaatsgrijpen dan weet thans de wereld, aan wie de schuld is toe te rekenen! Streicher's gruwelsprookjes in Der Stürmer. PANTSERTREIN IN DE LUCHT GEVLOGEN. Uit den inhoud van hetritueele moordnummer". Voor ons ligt het „ritueele moordnummer" van Der Stürmer, het beruchte anti-semitlsche hetzblad van Julius Streicher, leider der N.S.D.A.P. in Frankenland. De man, die ver leden jaar door de Naziregeering vereerd werd met den twijfelachtigen titel van „Rijksleider der Jodenboycot". Der Stürmer is een blad, dat alle oude gru welsprookjes over de Joden weer nauwgezet oprakelt en zijn lezers als „ontdekkingen" pre senteert. Het gaat zelfs nog verder door ge deelten uit het Nieuwe Testament, natuurlijk geheel uit hun verband gerukt, tegen de Joden uit te spelen en zijn lezers te suggereeren. dat Christus de Joden als moordenaars heeft be stempeld. Als kop van het „ritueele moordnummer" leest men over de volle breedte van de pagina .Joodsch moordplan tegen de - niet-Joodsche menschheid" en daaronder „Het moordenaars volk". In het dan volgend artikel wordt het Joodsche volk beschreven als verraders, moor denaars en duivels in menschengestalte. „De verdenking", zegt de schrijver, „waaronder de Joden staan is die van den menschenmoord. Zij worden ervan beticht niet-Joodsche kinde ren en niet Joodsche volwassenen- tot zich te lokken, hen te slachten en hun het bloed af te tappen. Zij worden ervan beschuldigd dit bloed in de matze (ongezuurd brood) te bak ken en meer van dergelijke bijgeloovige toove- nerij er mede te plegen. Zij worden ervan be schuldigd hun slachtoffers, in het bijzonder de kinderen daarbij ontzettend te martelen en te folteren. En tijdens deze foltering bedrei gingen, vloeken en verwenschingen tegen de niet-Joden uit te stool,en. Deze menschen- moord met voorbedachten rade heeft een bij zondere beteekenis. Hij heet ritueele moord." Op de eerste pagina ziet men verder een weerzinwekkende plaat, voorstellende twee afzichtelijk gecaricaturiseerde Joden, die de kelen van een aantal niet-Joden hebben open gesneden en het bloed in een schaal opvangen. Het bovenschrift luidt „Jodenslachtoffers", terwijl het onderschrift (op rijm nog wel!) een openlijke aanzetting tot pogrom inhoudt: „Door duizenden jaren heen vergoot de Jood bloed volgens geheime ritus. De duivel zit ons nu nog op de nek, aan U de taak dit duivels- gebroed te grijpen". Op een andere pagina treft men een afbeel ding van een jongetje aan met het bijschrift: „Karl Kessler, geslacht op 17 Mei 1929 in de nabijheid van. Manau, vlak voor het Joodsche Paschafeest." Verder wordt getracht door middel van, ver moedelijk alweer onvolledige citaten uit de Talmud steun aan de argumenten te geven. Ook het Oude Testament wordt aangehaald en wel onder het motto „Juda's bloedige geschie denis." Zelfs in nationaal-soeialistische kringen heeft de inhoud van dit nummer verontwaar diging gewekt.--maar Streicher kan-desondanks ongestoord doorgaan met publiceeren van zijn walgelijke nonsens; er zijn inmiddels weer nieuwe „onthullingen"- in Der Stürmer ver schenen. Dat de Duitsche regeering de uitvoer van dit orgaan verboden heeft, is een veelzeggend feit. De ruchtbaarheid heeft zij er met dat _1 onmogelijk mee kunnen weerhouden. IN MANDSJOEKWO. MOEKDEN, 15 Mei (V. D.) Bij Kinsjau zijn twee munitiewagens van een Mandsjce- rijschen pantser trein in de lucht gevlogen. Een deel van den trein is volkomen vernield. Tot nu toe werden 80 dooden en gewonden ge meld. OTTO VAN HABSBURG CONFEREERT MET ZIJN OOM EUGEN. Het Zwitsersch telegraafagentschap meldt: Aartshertog Otto van Habsburg is, komende uit Brussel. Maandag te Bazel aangekomen, waar hij de gast was van aartshertog Eugen van Habsburg. Otto had een conferentie met zijn oom over de huidige politieke situatie in Oostenrijk, en over de mogelijkheid van een terugkeer in Oostenrijk van de gewezen keizerlijke familie. Men weet dat alleen aarts hertog Eugen tot nog toe vergunning heeft zich in Oostenrijk op te houden SPELLING WIJZIGING IN ZOELOELAND! In Zoeloelarid zijn en nieuw alphabet en een nieuwe spelling ingevoerd, waardoor voortaan alle Zoeloes dezelfde spelling zullen gebruiken en niet meer vier of- vijf letter- systemen, ;zooals tót' dusver, meldt Reuter uit Johannesburg. Het oude systeem was geheel gebaseerd op het Engelsché alphabet, maar voldeed niet wegens hét ontbreken 'van letters, die de ver schillende klanken van de Bantoetalen kon den weergeven. Het nieuwe alphabet is het resultaat van den jarénlarigen arbeid eener speciale com missie en is reeds officieel goedgekeurd. DE „LEONARDO DA VINCI" OVER DEN OCEAAN. IN IERLAND GEDAALD. LONDEN 15 Mei (V. D.) Het vliegtuig „Leonardo da Vinei" met den Italiaanseh- Amerikaanschen piloot Sabelli en den Ameri- kaanschen vlieger Pond, dait eergisteren van het Bennet-vliegveld bij New-York startte voor een Oceaanvlucht naar Rome, is Dinsdag avond te 20.30 uur te Moy in het Graafschap Clare in Ierland geland. De beide vliegers zijn 33 uur in de lucht geweest. Tengevolge) van h.et slechte weer heb ben zij 21/2 uur blind moeten vliegen en ten slotte dwong een mot or panné hen bij Moy te landen. Zij stelden zich onmiddellijk telefo nisch in verbinding met het vliegveld Bal- donnel, vanwaar mecaniciens naar Moy zijn vertrokken om het defect té herstellen. De vliegers zullen nog in dén loop van den nachit hun tocht voortzetten'. onze dagelijksche kinder vertelling Toen de banken allemaal bezet waren, begon de beer zijn eerste toeren te verrichten. Het moet gezegd worden, dat hij buitengewoon ".zijn best deed. Hartelijk dankend voor het applaus, .ging men verder met het programma. En op het gejuich1 van het publiek kwamen steeds nieuwe klanten binnen, zoodat de baas met een vergenoegd gezicht rondkeek. De clown zorgde er wel voor, dat de menschen lachten. Hij liet het arme beest de gekste duikelingen maken en het mooiste was, dat hij daar heelemaal niets, over gezegd had. Sietske stond doodsangsten uit en sleóhts met de grootste moeite gelukte het hem om niet te verraden, dat er een mensch in de berenhuid zat! DONDERDAG 17 MEI. HILVERSUM 301 M. 8.00 AVRO. Tijdsein Avro klok. 8.01 Gramo- foonmuziek. 10.01 Morgenwijding. 10.15 Ge wijde muziek, 10.30 Vioolrecital door Boris Lensky. A. d. vleugel: Egbert Veen. 11.00 Knip cursus kin der kleeding door mevr. Ida de Leeuw van Rees, 13e les. 11.30 Pianorecital door Maarten Wils. 12.00 Tijdsein Avroklok. 12.01 Lunchconcert door het omroeporkest o. 1. v. Nico Gerharz. 12.45 Gramofoonmuziek. 1.40 Omroeporkest. 2.00 Elias van Praag leest schetsen van Alex Frank. 2.30 Omroeporkest. 3.00 Vervolg-knlpeursus door mevr. Ida de Leeuw van Rees, 23e les. 3.45 Verzorging zen der. 4.00 Mevr. Antoinette van Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gramo foonmuziek. 4.45 Aan den vooravond van den Goodwill-day. 5,00 Voor grootere kineleren door mevr. Antoinette van Dijk, 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 6.30 Sportpraatje door H. Hollander. 7.00 Kovacs Lajos en zijn or kest. 7.25 Overschakeling op den versterkten zender, 7,30 „BergliefhebberAandacht" door H, G. Tulp. 8,00 Tijdsein Avroklok. 8,01 Vaz Dias. 8.05 Causerie door W. P. F. van Deventer. „Het nationaal Luchtvaartfonds. 8.15 Aansluiting met het Concertgebouw-or kest en het koor van de Maatschappij tot Be vordering der Toonkunst, afd, Amsterdam. Solisten: To van der Sluys, sopraan, Suze Luger, alt, Louis van Tulder, tenor en Willem Ravelli, bas-bariton. Leiding: Dr. Willem Mengelberg. 9.45 De brug van klassiek naar populair, gramofoonmuziek. 10.00 Kovacs La jos en zijn orkest. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Gra mofoonmuziek, 12.00 Tijdsein en sluiting. HUIZEN 1875 M 8.00 KRO Morgenconcert. 10,00 NCRV, Gra mofoonmuziek. 10.15 Morgendienst door Ds. J. C. Schorder. 10,45 Leger des Heilskwartiertje. 11.00 KRO Gramofoonmuziek, 11.30 Gods dienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Per- quin O.P. 12.00 Politieberichten. 12.15 Het KRO-orkest olv. Marinus van 't Woud, 1.05 Th. Lighthart: De Pan-Europeesche Econo mische conferentie. 1.20 Het KRO-orkest. 2.00 NCRV. Cursus fraaie handwerken door mej. G. Ablij3.00 Vrouwenhalfuurtje: Meisjes, die de moeite waard zijn, door mej. E. G. Linde boom. 3-30 Gramofoonmuziek. 3.45 Verzor ging zender, 4.00 Bijbellezing door Ds. J. Drenth. 5.00 Cursus handenarbeid voor onze jeugd door H. J. Steinvoort. 5.30 Concert door A. C. de Hoop, viool en MacCrafford, studio orgel. 6.30 Spreker namens de Vereeniglng voor Volkenbond en Vrede. Prof Mr. V. H. Rutgers: De 18 Mei Volkenbondsdag. 6.45 CNV-kwartiertje. 7.00 Politieberichten en het Ned.. Chr. Persbureau, plm. 7.15 Gramo foonmuziek. 7.30 Weekoverzicht door Corn. A. Crayé. 8.00 Zang door het Gemengd Dubbel- kwartet „Geloof en Strijd" te Utrecht o.l.v. Piet van der Hurk. Solist Theo van der Pas, piano. 11.00 Gramfoonplaten. 11.30 Sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 7 uur. Duitsche avond. Gevarieerd gramo- foonplatenconcert. 7.25 Duo's te zingen door Elisabeth Corty en Venant Pauké. 7.40 Ver volg duo's. 7.50 Gevarieerd concert door het omroeporkest olv. Henri Pensis. 8,40 Vervolg Duitsch concert. 9.00 Symnhonieconcert door het omroeporkest olv, Henri Pensis. Solist: André Cassedanne. 9.40 Gevarieerd gramo- foonplatenprogramma. 10.20 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. Gramofoonolaten. 5.20 Wagnerconcert o.l.v. Arthur Meulemans. 8.20 Het omroeporkest olv. Frans André. 9.35 Het omroeporkest. 10.30 Het omroeporkest. BRUSSEL 322 M. 1.30 Oude dansmuziek (gr. pl.) 5.15 Populair concert o.l.v. Franz André. 8 20 Het Omroep orkest o.l.v. S, Meulemans. 9 20 Vervolg con- eert door het omroeporkest. 10.30 operette muziek (gram. pl.i. KALUNDBORG 1261 M. 12.20 Orkestmuziek uit Hotel "d'Angleterre". 3.05 Het omroeporkest olv. Fritz Mahler. 8.30 Russische muziek door het omroeporkest. 11.10 Dansmuziek uit „National-Scala". BERLIJN 357 M. 4.20 Het kleine omroeporkest olv. Willy Steiner. 7.20 Gramofoonmuziek. 9.20 Agnes Leydhecker, alt, zingt. 12.20 Gramofoonmu- HAMBURG 332 M. 1.20 Gramofoonmuziek. 2.35 Gedeelten uit „Der Rosenkavalier", muziek van Richard Strauss. 11.20 Fantastische orkestmuziek door de „Kieler Orchestergemeinschaft" ol.v. Hans Döring. 12.25 Handel-concert door orkest m. m. v. solisten. KEULEN 456 M. 12.20 Het omroeporkest van München olv. Karl List, 1.20 Het omroeporkest olv. Leo Eysoldt. 5.30 Versperconcert. 9.20 Het ver sterkte omroeporkest olv. Dr. Wilhelm Busch- kötter. 10.55 Concert doer het Omroep- schrammelkwartet. DAVENTRY 1500 M. 12.20 Het Rutland Square en New Victoria Orkest o.l.v. Norman Austin. 3.20 Vesper in de Westminster Abbey. 8.20 Eerste bedrijf van Richard Strauss' „Arabella". Dirigent: Cle mens Krauss, 9.55 Het Radio Militair Orkest olv. B. Walton O'Donnell, 11.50 Howard Ja cobs en zijn band in Café Anglais, PARIJS (Poste Parisicn) 323 M. 8.05 Gramofoonmuziek, PARIJS (Radio) 1648 M. 12.50 Het Victor Pascal-orkest. 8.20 Kamer muziek. 10.50 Dansmuziek door het Bailly- orkest, MILAAN 369 M. 5.30 Dansmuziek. 8.00 Gramofoonmuziek. 8,25 idem. 9.05 idem. 9.15 Uitzending uit het Teatro Comunale te Florence: „La d'orza del destlno", opera van Verdi. ROME 421 M. 5.30 Vocaal- en instrumentaal concert. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.25 idem. 9.20 Uitzending uit het Theater „Vittorio Emanuele" te Flo rence. „La forza del Destino" opera van Verdi,

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3