HET NIEUWE AVONDBLAD Het Crisis-Haringbesluit 1934. '|9e JAARGANG No. 165 VRIJDAG 18 MEI 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y3 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave kourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. P'EEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig In de registers rijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000— bij overlijden van man en vrouw belden; 3000— bij overlijden van den man alleen; 2000— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van j 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonnéte1 zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HA.V.-Bank te Schiedam. Nieuwe Jodenhetze. Het is in Duitschland weer mis. Na een be trekkelijk rustigen tijd ten aanzien van de actie tegen de Joden is die thans op felle wijze herleefd. Ziehier een staaltje: BERLIJN, 16 Mei. Na de jongste rede van minister dr. Göbbels over het Jodenvraagstuk wordt thans door den „Kampfbund für deut- sche Kultur" en door het „Reichsverband Deutsche Bühne" betoogd, dat men in Duitschland niet slechts niet gediend is van Joden als toorieelspelers en zangers, doch ook niet als schrijvers en componisten. Evenmin, aldus bedoelde publicatie, zijn zij gewenscht als regisseurs. „Onze afwijzing, welke geen compromis kent", zoo gaat bedoelde verkla ring voort, „geldt echter ook die Joden, die als z.g. frontariërs (hiermede bedoelt men blijkbaar de Joden, die wegens het feit, dat zij tijdens den oorlog aan het front hebben gestreden, nog in hun functies worden ge duld) thans nog op „zijsporen en binnen plaatsen" rneenen, ongestraft personeel- of speelplanpolitiek te kunnen voeren. Ook wei geren wij op het Duitsche tooneel al degenen, die nog met Joodsche kringen bevriend of meer of minder gehuwd zijn, al zijn zij ook nog zulke „kenners". Het bolwerk der positie van de Joden in het Duitsche cultuurleven wordt thans nog gevormd door de Joodsche tooneel-uitgeversfirma's, welke wij helaas verzuimd hebben uit hun machtspositie te verdrijven". (D.N.B.) Dat is duidelijk genoeg. En veel erger zijn de uitlatingen van een Nazi-extremist, het opperhoofd van Fran kenland, Julius Streicher. Van de walgelijke Jodenbestrijding die hij voert in „Der Sbür- mer" hebben wij veel vermeld. In Engeland wekt deze historie bijzondere verontwaardi ging, en de aartsbisschop van Canterbury, hoofd van de Engelsche Staatskerk, zegt in een ingezonden st.uk in de Times: „Het schijnt haast ongelooflijk dat zulk een publicatie, welke- de herinneringen oproept aan de ergste excessen van middeleeuwsch fanatisme, in een beschaafd land wordt toe gestaan; en toch draagt deze den naam van een hoogen ambtenaar van het Duitsche rijk. Indien de rijksautoriteiten zichzelf en hun staat den eerbied en goeden wil van het Britsche volk wenschen te verzekeren, dan dienen zij onmiddellijk de uitgifte te désauvoureeren, onder den naam van een hunner, van deze verfoeilijke ophitsing tot godsdienstig fanatisme en, naar best moge lijk is, tot hernieuwde en wreede vervolging". Het voornaamste orgaan van de Nazi's, „Der Angriff" heeft een oproep gepubliceerd waar- inin het verklaart dat de Joden zich geduren de eenige maanden, weer zeer vrijpostig ge dragen". Velen zijn uit het buitenland terug gekeerd en verschaffen zich nieuwe betrek kingen en. nieuwe relaties. „Der Angriff" geeft eenige lieftallige commentaren op hun optreden, zegt „geen progromgezang te willen aanheffen en geen Jodenvervolging te willen uitlokken, maar roept alle volksgenooten op,1 „om elk staaltje van Joodsche onbeschaamd heid aan het blad mee te deelen". Het zal er een nieuwe rubriek van maken. Misschien is dit plan eenigszins beïnvloed door het verzoek van minister Goebbels aan de rijksklerken óp de Duitsche redactiebureaux, voorheen jour nalisten, om wat minder gelijk- en gelijkvor migheid in de bladen toe te passen. Men be doelt er evenwel geen Jodenvervolging mee, maar slechts een „les in wellevendheid". Hum. Als men naast de aankondiging van deze rubriek de uitlatingen van die tooneel- organisatie en van den heer Julius Streicher zet is men niet geneigd tot optimisme over het uitblijven van een nieuwe Jodenvervol ging. De uitlatingen van den aartsbisschop van Canterbury schijnen niet zonder goeden grond. Men vraagt zich af wat er achter dit alles zit. Het is bekend dat de economische toestand van Duitschland verre van gunstig is, en het heeft zeer de aandacht getrokken dat minister Goebbels de Joden daarvoor verant woordelijk tracht te stellen, door te beweren dat de boycot van Duitschland door vele bui- tenlandsche firma's hun werk is. Het lijkt erop of er weer een hond gezocht moet wor den, dien men kan slaan als de boel mis loopt. De geheele toestand ziet er erg onrustwek kend uit, en men huivert bij de gedachte dat ooit de mogelijkheid zich zou kunnen voor doen, dat extremisten zooals Streicher in Duitschland de macht in handen kregen. Er is intusschen alle reden om het verdere ver loop van zaken met groote aandacht te volgen. Een dictatuur die over een zoo groote macht beschikt als die der Nazi's heeft heusch geen reden om bang' te doen tegenover een kleine Joodsche minderheid. Haar plotseling her- nieuwe agressiviteit tegen die minderheid geeft dus veel te denken. Voor het overige herinner ik eraan dat Duitschland nu sinds bijna aanderhalf jaar door den heer Adolf Hitler en de zijnen is ge regeerd, met absolute macht, en zonder eeni- gen invloed van Joden op de bestuurstaak. Zoodat niemand deze laatsten daarvoor aan sprakelijk kan stellen. IJMUIDEN GEWIJZIGDE POLITIE. VERORDENING AFGEKONDIGD. BELANGRIJKE NIEUWIGHEDEN. OPENBARE SAMENKOMST. Zaterdagavond 8 uur zal op het Willems plein een openluchtsamenkomst gehouden worden, uitgaande van het Gereformeerd Verband voor Evangelisatie, in samenwerking met de Vereeniging Autozending in Neder land. Als.; sprekers zullen optreden Ds. S. E. Wesbonk en de heer Röttger van Amsterdam- Noord. Onderwerp „Pinksteren". Den 14en Mei j.l. is de 9 Mei j.l. door Gede puteerde Staten goedgekeurde gewijzigde politieverordening afgekondigd. We willen nog even de voornaamste bepalingen uit deze „ver ordening tot aanvulling en wijziging der al gemeene politieverordening" releveeren. Allereerst is daar het nieuwe artikel 9: „On der kampeeren wordt verstaan het in de open lucht opslaan of opgeslagen hebben van een tent of het verblijf houden in de open lucht in een daartoe geplaatste tent, onverschillig of deze al dan niet tot nachtverblijf bestemd is. Voor de toepassing van dit artikel wordt onder een tent ook begrepen een gebouwtje, van welke constructie ook, hetwelk een tijdelijk verblijf beoogt." In tegenstelling met het oude artikel wordt dus ook het over dag verblijven in een tent als kampeeren beschouwd. Eigenaardig is wel, dat men volgens dit artikel in een gebouwtje in de open lucht kan vertoeven. In de open lucht is klaarblijkelijk iets anders dan onder den bloo- ten hemel. Iets voor wielrijders. Artikel 85 wordt gewijzigd en gelezen als volgt: Het is den bestuurder van een rijwiel, zon der vergunning van Burgemeester en Wethou ders, verboden op een voor het vervoer van slechts één persoon bestemd rijwiel één of meer personen mede te vervoeren, tenzij a. dit vervoer betreft kinderen boven 2 en beneden 4 jaar op een aan het rijwiel be hoorlijk bevestigde en door rug- en arm leuningen afgesloten zitplaats en waarbij het rijwiel is voorzien van beenbescher mers, welke voorkomen, dat de beenen van het kind in aanraking kunnen komen met de wielen; b. dit vervoer betreft kinderen boven 4 en beneden.-10' jaar op een aan het rijwiel behoorlijk bevestigde zitplaats (waaronder niet wordt verstaan een z.g. bagagedrager zonder meer) en waarbij de beenen van den vervoerden persoon zich aan weers zijden van de wielen van het rijwiel be vinden en het rijwiel is voorzien van beenbeschermers, welke voorkomen, dat de beenen van het kind in aanraking komen met de wielen en van twee voetrusten voor deze beenen. De uitzonderingen sub a en b genoemd zijn slechts dan van kracht, wanneer de hoofd bestuurder van het rijwiel is een persoon ouder dan 18 jaren. Overtreding van dit verbod wordt gestraft met boete van ten hoogste vijf en twintig gul den of hechtenis van ten hoogste zes dagen. Officieele wegwijzers, pakjesdragers, enz. Artikel 139 b. Het is verboden zonder vergunning van den Burgemeester post te vatten op de straten als wegwijzer, bewaker van voertuigen of pakjes drager. De wegwijzers, bewakers van voertuigen of pakjesdragers moeten een metalen plaat, waarop hun volgnummer, door den Commis saris van Politie aan te geven, is vermeld, zichtbaar dragen op de borst, gedurende den tijd, welken zij op de straat postvatten. Zij mogen geen hooger loon vorderen dan vermeld is in een door Burgemeester en Wethouders vast te stellen tarief, waarvan zij steeds een exemplaar bij zich moeten hebben, dat zij op de eerste aanvraag van dengene, wien zij hunne diensten aanbieden, moeten vertoon en. Overtreding van het in het eerste en tweede lid bepaalde wordt gestraft met boete van ten hoogste vijf en twintig gulden of hechtenis van ten hoogste zes dagen. „Stakingsartikelen". Verder zijn in de verordening opgenomen de bekende „stakingsartikelen", waaronder het bewuste art. 142, dat eerst door den Raad ver worpen werd, doch. daarna na op voorstel van eenige leden opnieuw te zijn-ingediend, werd goedgekeurd. Dit artikel luidt: Artikel 142 wordt gewijzigd en gelezen als volgt: Met boete van ten hoogste vijftig gulden, of hechtenis van ten hoogste 12 dagen wordt gestraft ieder, die: a. zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders op. aanplakborden van de ge meente iets plaatst, bevestigt of aan brengt; b. zonder schriftelijke vergunning van den huurder, den eigenaar of den rechtheb bende op eens anders eigendom, waar onder begrepen die van de gemeente als mede de wegen, eenig voorwerp aanplakt of op eenige andere wijze aanbrengt of letters, woorden of teekeningen stelt; c. tusschen zonsondergang en des voor middags acht uur zich op den weg bevindt met eenig plakbiljet, eenig plakmiddel, eenig plakgereedschap, teer, krijt, kalk of eenige andere kleurstof of verfstof. Het onder c genoemde verbod is niet van toepassing, wanneer kan worden aangetoond, dat de daar genoemde voorwerpen of stoffen niet zijn gebezigd of bestemd voor handelin gen, welke zijn verboden. Het in het eerste lid onder b bepaalde is niet van toepassing op gerechtelijke akten of an dere stukken, waarvan het aanplakken of aan brengen door een openbaar ambtenaar krach tens wettelijk voorschrift geschiedt. Èxploiteeren van sportterreinen enz. 1 Na artikel 143 wordt opgenomen: Artikel 143 a- Met boete van ten hoogste tweehonderd gul- QAmd Qi/w cm al op: - radio LUXE ueuec HOLL. PCOG ?AMMA Buitengewoon nadeelig voor IJmuiden. Trawlharing en drifterharing mag niet gesteurd. lange golf tusschen Motala en Kalundborg. (Adv. Ingez. Med.) den of hechtenis van ten hoogste 1 maand wordt gestraft ieder, die zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders sportterrei nen, overdekte en niet overdekte zweminrich tingen, inrichtingen voor zonnebaden en bad huizen exploiteert, opricht of wijzigt. En tot slot het kampeerverbod: Artikel 144 wordt gewijzigd en gelezen als volgt: Artikel 144 wordt gewijzigd en gelezen als volgt: „Het is aan anderen dan aan militairen of leden van de Burgerwacht in dienstverband verboden op het zeestrand en andere al of niet voor het publiek toegankelijke terreinen te kampeeren, tenzij met vergunning van Burge meester en Wethouders. Overtreding van dit verbod wordt gestraft met boete van ten hoogste vijf en twintig gul den of hechtenis van ten hoogste zes dagen". Het schijnt in de bedoeling van B. en W. te liggen, hiervoor een algemeene vergunning te geven, zoodat als regel het kampeeren nie mand zal worden belet. NAAR AMSTERDAM PER ALKMAAR PACKET. Tot een der mooiste uitstapjes behoort zeker een reisje met een der salonbooten van de Alkmaar Packet naar Amsterdam. Men reist rustig en comfortabel en vooral in dezen tijd van het jaar, wanneer de akkers begin nen zich met het lentekleed te tooien en het polderland in al zijn weelde zich voor de passagiers van de hooge dekken der booten uitstrekt is zulk een reisje een groot genot. Op de beide Pinksterdagen zijn er negen diensten per dag in elke richting van 8,30 tot 20 uur. Waar bovendien de tarieven uiterst laag zijn, is dit vervoermiddel uit stekend geschikt voor een uitstapje. „WEES EEN ZEGEN". De Evangelisatievereeniging „Wees een Zegen" houdt op Pinkstermaandag op „de Snip" bij Velserbeek een openluchtmeeting welke zal worden opgeluisterd door muziek en zang. Als sprekers zullen o.a. optreden de heeren De Waal Malerijt en Goezinne, beiden van Amsterdam. NIEUWE NAAM. De stoomtrawler Stormvogel IJm. 96 is om gedoopt in Vios 4, De trawler is inmiddels onder zijn nieuwen naam nar zee vertrok ken. Naar wij vernemen heeft de directie van deze maatschappij het voornemen, haar traw lers naar de Westkust te zenden. Een dei- booten zou dan als carriër gebruikt wor den. Er wordt in het algemeen geklaagd over het feit, dat de regeering, die tal van crisis maatregelen heeft genomen ter bescherming van landbouw, veeteelt enz., niets doet voor de visscherij. In IJmuiden althans is men lang niet tevreden over de regeering, die nog maar steeds nalaat, maatregelen te nemen om het visscherijbedrijf te steunen, Althans het trawlvisscherijbedrijf. Dit geldt echter niet voor de haringvis- scherij. Als inleiding van den steun voor de teelt 1934 is gekomen het Crisis-Haringbesluit 1934 I, waarbij wordt bepaald, dat de aanvoer van pekel- en steurharing alleen mag ge schieden met schepen van aangeslotenen bij de Stichting voor de Nederlandsche Haring- vïsscherij. Verder, bevat dit besluit nog bepa lingen omtrent tijdstippen van uitvaart, aan tal uit te varen schepen en lengte van de vleet. Tenslotte is nog bepaald, dat liet verwerken van alle soorten haring in verschen, gekoel- den of bevroren toestand tot pekel- of steur haring verboden is, behalve wanneer dit ver werken is geschied aan boord van de schepen tijdens de uitoefening van de liaringvisscherij. Dit Crisis-Haringbesluit is gemaakt in het belang van de haringreederijen van Katwijk. Scheveningen en Vlaardingen en voor den haringhandel in het algemeen. Maar de IJmuidensche haringvisscherij, cLw.z. de trawlharingvisscherij en de handelaars hier ter plaatse staan weer in het hoekje, waar de slagen vallen. Heeft men zich in reederskringeii. en in den haringhandel te IJmuiden al eens reken schap gegeven van de gevolgen van dit be sluit voor het visscherijbedrijf van IJmuiden? Want deze gevolgen zullen zeer ernstig zijn. Wat is nl. het geval? In IJmuiden worden gedurende een zeker tijdvak van het jaar door haringtrawlers groote hoeveelheden versche haring aange voerd. Deze haring wordt in verschen toe stand verkocht- aan rookers en exporteurs. Maar wanneer de aanvoer groot is en de prij zen laag of wanneer een rooker of een ex porteur eens wat te veel „afgestoken" heeft, worden dikwijls groote hoeveelheden ge steurd. Hiermede is het voorloopig afgelopen, im mers het verwerken van versche haring tot pekel- of steurharing is verboden. Wat dit voor IJmuiden beteekent, weet iedereen, die geen vreemdeling in Jeruzalem is. De vischkooners zullen voorzichtig zijn met hunne inkoopen. Zii zullen niet meer koopen dan zij voor direct gebruik noodig hebben, immers met wal; zij overhouden kun nen zij niets beginnen. Ergo. zoo dra de aan voer eens buitengewoon groot i-s. zullen spoe dig groote partijen onverkoopbaar zijn. Tot schade voor de reeders, tot schade voor den handel en tot schade voor de havenarbeider5 en de viscbknechts. Er zul1 en, tot schade voor den handel en de havenarbeiders en de viscb knechts vermoedeliik wel geen Duitsche ha ringtrawlers en Engelsche haringdrifters. van welker aanvoer ook veel gesteurd werd. meer komen, Het is natuurlijk niet mogelijk, deze schade in cijfers uit te drukken. Maar eenige cijfers, waarnaar men eenigszins de belangrijkheid van dezen tak van het visscherijbedrijf kan afmeten, kunnen wij toch wel noemen. In de eerste plaats de hoeveelheid van de aange voerde versche haring. De aanvoer van de 28 haringreizen, volbracht door de 6 trawlers die in 1933 op de haring zijn geweest, en van de motorloggers, kan gevoeglijk geschat wor den op rond 1 millioen K.G. Daarbij komt nog de aanvoer van 18 Duitsche trawlers en 1 Fransche trawler, totaal ruim 830.000 K.G. en van 191 Engelsche stoomdrifters, 5 Pool- sche en 3 Duitsche motorloggers, totaal ruim 320.000 K.G. De totale hoeveelheid versche haring, in 1933 te IJmuiden aangevoerd, was dus meer dan 5 millioen K.G. In 1932 bedroeg de totale aanvoer van versche haring door Nederlandsche en vreem de schepen bijna 6 1/2 millioen K.G, ter waar de van bijna een half millioen gulden. Dit zijn cijfers, die iets zeggen. Want men moet niet vergeten, dat het gedeelte van de aangevoerde versche haring, dat ih tonnen gezouten werd, zeer aanzienlijk was. Deze verwerking gaf werk aan vele arbeiders en dat is nu afgeloopen. Het eenige, wat de regeering voor de vis scherij doet brengt dus geen zegen, maar na deel voor IJmuiden's visscherijbedrijf. Dé trawlharingvisscherij, die hier, als in Duitsch land een ernstig concurrent voor de drijfnet- visseherij dreigde te worden is voorloopig uitgeschakeld. Dank zij het Crisis-Haringbe sluit 1934 I. S. B. MASSAKAMP DTSTRICTBOND NOORD-HOLLAND. ELF D. C. IJ'ers GEKOZEN. DE MIJNCATASTROFE IN HENEGOUWEN. Een reddingsbrigade keert na een resultaatlooze afdaling aan den mijningang terug. Zondag 3 Juni a.s. zal in Hotel „Van Poe teren" te Zaandam een massakamp gespeeld worden tusschen tientallen van de aangesloten vereenigingen. Het bestuur van den districtsbond heeft voor deze massakamp de. volgende tientallen sa mengesteld Eerste klas: Eerste tiental: B. Dukel, D.C.IJ., P. J. van Dartelen H.D.C., Sluiter H.D.C., Zitman D.C.H., Ligthart D.C.IJ., May Zaandam, J. W. van Dartelen H.D.C., F. Berkemeyer D.C.H., Giskes Zaandam, Beets Wormer, Reserves P. Leyte en Teunisse. Tweede klas: Tweede tiental: J. Stall Helder, C. Suyk IJmui den. Fabel H.D.C., J. Poppen H.D.C., de Zeeuw Castricum, Kikke Beverwijk, H. v. Abs H.D.C Kreiken Zaandam, C. Bais (IJmuiden, A. Kraai IJmuiden, Garenstroom en Sprenkeling. Derde klas. F. Postma IJmuiden, De Boer Krommenie, Snijders Zaandam, Gerretsen Bennebroek, C. Beets Wormer, v. d. Horst D.K.Z., Smolenaars Helder, Camelung Sr., Haarlem, J. Vrijhof IJmuiden, Onrust Zaandam. Reserves: De Vries Westzaan, Mankor Zaandam, Mol D.K.Z. Vierde klas: Staalduin Castricum, De Best Helder, Plat ten D.K.Z.Warmeltjes Knollendam, H. Laros C. Buis, A. Schager IJmuiden, Edezen Zaan dam, v. Lo~ Westzaan, Reserves: Voorn D.K.Z., Buis Zaandam, Schoen Westzaan, Veen Knol lendam, Kerkmeer Castricum. Neit minder dan elf D.C.IJ.'ers zijn gekozen om in de verschilende klassen uit te komen; verder o.a. zeven leden van de Haarlemsche Damclub, drie der Damclub Haarlem, één van Beverwijk. ADSPIRANTEN-AVOND OLYMPIA. Een stampvolle zaal. een rijk gevarieerd pro gramma en een luidruchtige stemming wa ren de kenmerken van den feestavond welke de gymnastiek vereeniging Olympia in Thalia georganiseerd had voor haar adspirantenaf- deeling. Na de prijsuitreiking aan de jeugdige win naars der clubwedstrijden welker uitslagen hieronder volgen, heeft Olympia haar jongste afdeeling onthaald op een keur van liedjes, dansjes booneelstukjes terwijl het jaarlijksche filmprogramma, in den vorm van enkele ko mische rolprenten evenmin als de traditiu- neele verloting vergeten was, Dat de gymnasten zich kostelijk amuseer den bleek wel bij het van h.arte meezingen der refreintjes van de liederen door enkele V. V. IJ-ers ten beste gegeven. Het bestuur had om alles gedacht en zelfs de versnaperingen, niet vergeten, Na afloop van den welgeslaag den feestavond bleven van de grooteren nog velen na voor een dansje. De uitslagen der wedstrijden zijn: Kleuterklasse Meisjes: Lizelet van Os 45 pnt. 1; Willy Langeveld 44 pnt. 2; B'ep van Gelde ren 43 pnt. 3. Kleuterklasse Jongens; Engel Stam 42 pnt. 1; Arend Spruyt 40 1/2 pnt. 2: Wim Taat 40 pnt. 3: Piet Molenaar 39 1/2 pnt. 4. Jongste Meisjesklasse (B): Martha Noor 45 3/4 pnt. 1; Marietje Heek 45 1/2 pnt. 2; Rika Broek 44 pnt. 3. Jongste Jongensklasse (B): Henk Don 35 pnlt. 1; B. Kipp 341/2 pnt. 2; Dick Bakker 34 pnt. 3. Oudste Meisjesklasse (C)Femmie Wijker 46 pnt. 1; T. T. van Zomeren 45 1/4 pnt. 2; Teuna van Leeuwen 44 1/4 pnt. 3Bep Smit 43 3/4 pnt 4; Ali Zwaai 43 1/4 pnt. 5; Corrie Wessen 42 1/4 pnt. 6; Marie Bakker 41 3/4 pnt. 7. Oudste Jongensklasse (C). Hans Dekker 421/2 pnt. 1; Jacob Guyt 41 pnlt. 2; Ko de Tong 40 1/2 pnt. 3. De leider van Olympia, de heer Ghr. Smit, reikte namens het bestuur der vereeniging nog een extra prijs een ecihten voetbal, uit aan dengene, die voor zijn'vereepiging de meeste; leden gewonnen had, nl aan Henk Don,

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1