DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Sobip Aagot Alkmaar Adalia Amstelkerk Amassia Achilles Amstelland Barneveld Boskoop Baarn Bodegraven Carabia Clydefield Calypso Costa Rioa Chris ti aan Russ Donau Den Haag Dalalven Euterpe Fulda Freiburg Feodosia Gaasterkerk Gisela Oldendoa'ff Geziena Halle Halesius Holmelea Homeside Hebe Hansa Heidelberg Henning B'. Hemrich Block Xgote Mendi Juno Kurmark Laertes Luciston Luclaana Londen Lysaker III Montferland Maasland Merope Margaritis Menes Mars Nieuwkerk Nijkerk Ouderkerk Orestes Oranje Nassau Oilreliance Orpheus Planter Poelau Roebiah poel au Laut Perseus Pluto Stelvio Stentor Steelville Serooskerk Titus Tabian Theseus Tawali Telamon Tiberius Ulysses Vulcanus Weichsel Wisborg Waterland Zuiderkerk Zeelandia Buenos Aires Chili West Indië West Afrika W. Indië Alexandrië Buenos Aire- 21 Mei 11 Juni 22 Mei 20 Juni Chili Chili Chili Chili 20 Mei West Indië Curacao Venetië West Indië Wyborg 20 Mei 19 Mei 12 Juni 27 Mei 22 Mei Kobe Aruba Gdynia 28 Mei 24 Mei heden Bordeaux Japan Ned. Indië West Indië 22 Mei 19 Juni Japan Hudiksvall Londen 31 Mei heden heden Ned. indië Burmah West Afrika La Plata Bilbao Sundsvall Ned. Indië Leningrad Memel 12 Juni 30 April 21 Mei Kelen 22 Mei 19 Mei heden Bona (v. IJm.) heden Savona - 17 Mei Ned.-Indië 28 Mei Ned. Indië La Plata Sfax Ustluga Hernösand 25 Mei 7 Juni 17 Mei 18 Mei Buenos-Aires Buenos Aires Venetië La Plata Ned. Indië Napels 18 Mei 8 Juni 24 Mei 14 Juni 10 Juli 4 Juni Zuid Afrika Hamburg 25 Mei 20 Mei Japan Bourgas West Indië C onstan tza Kopenhagen 22 Mei 3 Juni 20 Mei 15 Mei 21 Mei Rangoon. Ned. Indië Ned. Indië Kopenhagen Gothenburg 25 Mei 27 Mei 6 Juni 22 Mei Pt. Arthur Ned. Indië Bizerta (v. IJm.) Japan 18 Mei 19 Juni 19 Mei Alexandië Ned. Indië Ned. Indië Ned. Indië Hamburg Valencia 24 Mei 26 Mei 7 Juni 1 Juni 20 Mei Bourgas 15 Juni Alexandrië 25 Mei Hernösand Norrköping Bremen heden 17 Mei Japan Buenos Aires 26 Mei Laatst® bericht 8 Mei van St. Vincent. 11 Mei van Huacho. 17 Mei van Cartagena. 13 Mei van Las Paknas 9 Mei van Pt. Au Prince. 16 Mei vertrokken, in lading. 17 Mei te Antwerpen. 15 Mei van Liverpool. 12 Mei te Tocopilla. 11 Mei van Callao. pss. 15 Mei Azoren. I Mei vertrokken. 16 Mei te Trië&t. 15 Mei van Barbados. 16 Mei vertrokken. 9 Mei van Colombo. 7 Mei vertrokken. 14 Mei vertrokken. in lading. 8 Mei van Port-Said. 16 Mei te Padang. 7 Mei van Cristobal. 13 Mei van Perim. 7 Mei vertrokken. 16 Mei uitgeklaard. II Mei van Colombo.- 9 Mei van Bassein. 9 Mei van S. Leona. in lading. 11 Met te Santander. 12 Mei van Hernösand. 14 Mei van Marseille. 13 Mei vertrokken. 12 Mei vertrokken, 15 Mei van Ouessant. 16 Mei van Ouessant. 17 Mei van Port-Said. 17 Mei van Marseille. 5 Mei van Buenos Aires. 11 Mei van Gibraltar, in lading. pass. 16 Mei Elseneur, pass. 16 Mei Ouessant. 11 Mei van Montevideo. 12 Mei van Palermo. 14 Mei van Necochea. 12 Mei van Macassar. 14 Mei vertrokken. 15 Mei van Gibraltar, vertrekt 19 Mei. 14 Mei van Marseille. 16 Mei van Rethymo. 13 Mei van Madeira. 15 Mei te Avonmouth. in lading. 11 Mei van Pt. Said. 13 Mel van Pt. Said. 9 Mei van Belawan. 16 Mei te Stettin, in lading. 25 April vertrokken, 7 Mei te Batavia. 13 Mei van Gibraltar 15 Mei te Yokohama. 15 Mei van Malta. 12 Mei van Pt. Said. 11 Mei van Belav/an. 14 Mei van Perim. 16 Mei vertrokken. 14 Mei van Gibraltar. 14 Mei te Sam-os. 13 Mei te Gandi-a. 9 Mei vertrokken. 11 Mei vertrokken, in lading. 11 Mei van Kobe. 12 Mei van Pernambuco. Visschersh. Haringhaven VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN slpb. Ned. Noor Drente Suderroy II Noordzee Noordzee bunkeren bunkeren IJMUIDEN OPRICHTING NIEUWE VISCH- HANDELVEREENIGING. VEREENIGING „VISCHHANDEL VISCHEXPORT". Wij ontvingen het volgende communique van het bestuur der nieuwe vischhandelvereeni- ging: Op Donderdag 17 Mei, is op een daarvoor bij eengeroepen vergadering opgericht de Ver- eeniging „Visehhandel en Vischexport", die ten doel heeft het 'bevorderen der belangen van den IJmuider Visehhandel in den meest utigebreiden zin en die zich daarbij op vol strekt onpartijdigen grondslag plaatst.. Opdat elke categorie van verzenders over haar eigen belangen kan beslissen, is de ver- eeniging onderverdeeld in enkele zelfstandige afdeelingen, gerangschikt naar de afzetgebie den. Lid der vereeniging kan slechts zijn de han delszaak zelve, vertegenwoordigd door den eigenaar, firmant of directeur, clie als zoodanig in het handelsregister ingeschreven staan. Elke afdeeling, waarin e enof meer afzetge bieden opgenomen zijn, kiest haar eigen af- deelingsbestuur, bestaande uit een afd.-voor- zitter en afd.-secretaris. Het dagelijkseh bestuur wordt gevormd dooi de afdeelings-voorzitters onder voorzitterschap van den vereenigings-voorzitter, die zelf te gelijkertijd geen bestuurslid van een der af deelingen kan zijn en gekozen wordt door de leden van alle afdeelingen met minstens 3/4 der uitgebrachte geldige stemmen op een daar voor bijeengeroepen algemeene ledenvergade ring, waar minstens 3/4 der aangesloten leden aanwezig moeten zijn. Waarborg van het grondbeginsel der ver eeniging wordt verkregen door de bepaling in de statuten, die zegt, dat in alle andere ge vallen schorsing en royement van leden voor behouden blijft aan het besluit der algemeene ledenvergadering, doch om den grondslag van volstrekte onpartijdigheid onder alle omstan digheden te kunnen en ook te moeten hand haven, ook dan als zich om een overtreder van bewust artikel een meerderheid mocht groepeeren, heeft de voorzitter als zoodanig het onbetwiste recht maar ook den absoluten plicht hem onmiddellijk te schorsen en na ge geven vergeefsche waarschuwing als lid der - vereeniging te royeeren die handelszaak, welke vertegenwoordiger tracht binnen het kader der vereeniging invloeden te brengen, die haar grondbeginsel van volstrekte onpartijdigheid kunnen aantasten. Recht van beroep bestaat in dit. geval slechts voor 'n door den voorzitter aan te wijzen on partij digen raad van orde. Steeds ma verloop van 2 jaren treden de voorzitter, de secretaris en de penningmeester alsmede alle afdeelingsbesturen voltallig tegelijkertijd af, doch zijn herkiesbaar. Voor het eerst werden met algemeene stem men gekozen: voor het voorzitterschap de Maatschappij „Marina", vertegenwoordigd dooi den heer van Leeuwen, voor het secreta riaat de fa. „Vischprins" vertegenwoordigd dooi den heer de Graaf en voor het Ver.- penningmeesterschap de firma Dekker en Van Kersen, vertegenwoordigd dor den heer Engel Dekker, een Vrijzinnig-Democraat bij uitne mendheid. De heer van Leeuwen, voorzitter der nieuwe vereeniging verzocht ons nog het volgende, als een persoonlijke uiteenzetting van de mo tieven die tot de oprichting hebben geleid en van het standpunt, dat de nieuwe ver eeniging zich voorstelt in te nemen, te publi- ceeren. Wanneer wij, aldus de heer Van Leeuwen, en dat zijn de heeren Engel Dekker, C. van Voorst, A. de Graaf, Willem Jongejan Cor Prins, tezamen met mij, die nooit eenig verlangen getoond heeft, om in welk opzicht ook, op den voorgrond te staan, ingegrepen hebben, nadat de scheuring in de oude vereeniging een onherstelbaar feit was, dan is dit geschied juist om te voorko men, dat de nieuwe op te richten ver eeniging in politiek vaarwater verzeild raakt. Ik zelf behoor tot de Chr. Hist. Unie, was in het geheel niet betrokken bij het conflict in de oude vereeniging en op de bewuste ver gadering ook niet aanwezig. Wat voor mij den doorslag gaf waren geen persoonlijke rede nen, van welken kant ook bezien, doch en kel de voor -de hand liggende consequentie, die ik trók zuiver als handelaar, die zijn be lang als lid eener vereeniging wel aan een individueele stemming wil onderwerpen doch niet aan een door afspraak verkregen meer derheid. Het aantal leden is reeds aanzienlijk, doch daarbij moet voorts in aanmerking wor den genomen, dat het voor een zeer groot deel juist de oudste en meest belangrijkste firma's zijn, die deze vereeniging-steunen. Als nieuwe vereeniging in haar geheel ge nomen zullen wij niet terugzien, want het belang van IJmuiden en dat van den handel ligt voor ons. Ons doel Is dan ook niet „af breken" doch „opbouwen", echter van een huis dat anders ingericht en gelegen is naast een collega-buurman, met wien wij op voet van correctheid willen verkeeren, mits dit standpunt niet verstoord wordt door een te genovergestelde houding, die slechts geschikt is de „tweedracht" te vergrooten in plaats van de „eendracht" te bevorderen. Onzerzijds zal er zelfs worden gewaakt aan de hand van de desbetr. bepaling in ons huishoudelijk regle ment, dat publicaties namens of vanwege onze vereeniging en beschouwingen omtrent de oude vereeniging niet geoorloofd zijn dan met toestemming van den voorzitter, die wars is van politiek en vooral van politiek in zaken en daarbij betrokken vereenigin- gen. ONZEKERHEID OVER EEN MOTORLOGGER. meldt: VISSCHERSAVONTUREN. Begin dezer week was de motorlogger Kat wijk III K.W. 161 visschende op de Noordzee toen de motor defect geraakte. Men ankerde ter hoogte van Helgolanden daar men den motor niet kon repareeren, kreeg men van den schipper van een Deensche kotter ver gunning om twee man over te zetten, die zouden -meevaren, om een in de buurt vis- schenden logger te vragen de KW 161 naai IJmuiden te .sleepen. De twee opvarenden stoomden echter 26 mijlen mee, alvorens ze de Java KW 159 zagen. De schipper ver klaarde zich bereid de KW 161 te sleepen en dus gingen de twee opvarenden van de Kat wijk III daarop over. Men voer naar de plaats, waar de KW 161 voor anker moest liggen, doch men keek vreemd op het schip niet meer te vinden. Men nam echter aan, dat er reeds een andere Hol landsche logger bij de KW 161 was gekomen en deze het schip op sleeptouw genomen had, Toen de Java Woensdag te IJmuiden binnen kwam, keken de twee opvarenden van de K.W. 161 echter nog vreemder op, toen ze vernamen, dat hun schip nog niet binnen was, De oorzaak zal wel zijn, dat men den defecten motor heeft kunnen repareeren en dat de KW 161 weer is gaan vlsschen Mis schien heeft men wel verwacht de te hulp komende logger te zullen zien. Men verwacht de Katwijk III deze week nog wel binnen. AANGEKOMEN 17 Mei: Hercules s.s. Rotterdam Astarte s.s. Bremen Everelsa s.s, Leningrad Drente s.s. Noordzee Suderoy II s.s. Noordzee Gateshead s.s. Newcastle Navex s.s. Leningrad P. E. Javary m.s. Casablanca Bowling s.s. Leiith Noordzee slpbt. Maassluis Enibla s.s. Skutskar Venezuela s.s. West-Indië Jessie Maersk s.s. Leningrad Vechtstroom s.s. Huil Hoddei' s.s. Goole Rosten s.s. Langesund Telamon s.s. Hamburg Ie'H'z Mendi s.s, Bona 18 Mei: Tamw-orth s.s. Sunderland Montferl-and s.s. Buenos-Air es Juno s.s. Napels Flandri-a s.s. Go-thenburg. Swift s.s. Londen VERTROKKEN 17 Mei: Ntordfels s.s. Goole Ma-artje m.s. Mistley Drente slpbt. Nieuw-ediep Palm a m.s. Londen Salland s.s. La Plata Ousel s.s. Liverpool Helder s.s. Malaga 18 Mei: Noordzee slpbt. Vlaardingen Kil bagger. Vlaardingen MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.3-01.15. Griet per 50 K.G, f 28—11.50. Tongen per K.G. f 0.900.47. Kleine schol per 50 KG. f 27.5011.50. Schar per 50 K.G, f 8.50—6. Kabeljauw per 125 K.G. f 28. Gullen per 50 K.G. (groote) f 11.50. Idem (kleine) f 107. Wijting per 50 K.G. f 7. BESOMMINGEN. Mot-orloggers KW 134 f 440; KW 105 f 1040; KW 38 f 870 KW 147 f 570; KW 43 f 500; SCH 107 f 420 SCH. 84 f 430; KW 104 i" 590. ONGELUK BIJ DE HOOGOVENS. EEN INGENIEUR BEDWELMD. Donderdagochtend is Ir. Rijkeboer van het Hoogovenbedrijf bij de reparatie van een apparaat bedwelmd geraakt door Hoogoven- gas. Door den verbandaienst der fabriek werd hij met de daartoe geëigende middelen tot bewustzijn gebracht. Dr. Büller, die inmiddels was gearriveerd, achtte echter overbrenging naar het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk voor obser vatie noodzakelijk. Dit geschiedde per ziekenauto. De heer Rijkeboer maakt het thans weer Hoogste barometerstand 763.8 m.M. te Berlijn en Hannover. Laagste barometerstand 741.2 m.M. te Rost. en voorspelt: Zwakken tot matigen Zuid Westelijken tot Zuid Oostelijken wind. Licht tot half bewolkt. Weinig of geen regen. Zachter overdag. Barometer Hedenmorgen 9 uur 762 m.M. Neiging: Vooruit. Thermometer Hoogste gisteren' 52 F. Laagste heden nacht 44 F. Hoogste heden 48 F. OPGAAFMAGAZIJN 't BRILLENHuLS Kanaalstraat 83 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN Zaterdag v.m. 6.36 uur; n.m. 7.01 uur. Zondag v.m. 7.22 uur; p.m. 7.51 uur. Maandag v.m. 8.17 uur; n.m. 8.50 uur. KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. R. C. H.—V. S. V. (1—7). R.C.H. heeft Donderdag op eigen terrein van V.S.V. een voetballesje gekregen, dat haar nog lang zal heugen: met niet minder dan 71 toonden de Velseroorders hun su perioriteit over R.C.H.dat aanvankelijk zeer behoorlijk begon en trouwens in de eerste drie kwartier over het algemeen goed spel liet zien, doch door enkele fouten in de ver dediging een abnormaal hoogen achterstand kreeg te boeken. Zoo ontstond uit een onvol doende wegwerken al spoedig de eerste goal door midvoor De Wolf uit een voorzet van rechts. De gelegenheid, die R.C.H. kreeg om uit een penalty gelijk te maken, werd door Kok onbenut gelaten, waarna Sterk uit een vrije trap op het R.C.H.-doel door goed in- ipen, de score op 20 bracht. bestrijding te Haarlem was reeds tijdig met de ontstemming in kennis gesteld, met het gevolg, dat één der ambtenaren Donderdag middag namens den directeu-r een onderzoek ingesteld heeft, waarbij ook eenige vertegen woordigers der arbeiders werden gehoord. Door de betrokken arbeiders is nu besloten het re sultaat van dit onderzoek eerst af te wachten. UIT HAARLEM GROOTE BRAND OP DE BOTERMARKT. IIUIS BRANDDE ALS EEN FAKKEL. In den afgeloopen nacht even na drie uur brak brand uit in de schoenenzaak van den heer Abrahams op den hoek van de Boter markt en de Banrevoetestraat. Het huis brand de geheel uit. De heer Abrahams die het perceel met zijn moeder bewoont kon zich met zijn moeder in veiligheid stellen met achter lating van alles. Toen hij buiten kwam viel de heer Abrahams flauw. Hij heeft den nacht met zijn moeder bij buren doorgebracht. Verleden jaar is bij den heer Abrahams ook brand uitgebroken, in een ander huis op de Botermarkt met dezelfde gevolgen als dit keer. De brandweer, die door buren was opge beld nadat deze door een voorbijganger wa ren gewekt- bestreed het vuur met zes stralen en kon uitbreiding voorkomen. RADIO-PROCRAMMA VELSEN REGISTRATIE BLOEMISTERIJ 1933. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen, in aansluiting op hun bekendmaking d.d. 4 Mei j.l., ter kennis van belanghebben den, dat tot het geven van inlichtingen in verband met het invullen van het formulier voor de registratie Bloemisterij 1933 vanwege het Departembent van. Economische Zaken zitting zal worden gehouden te Velsen op Dinsdag 22 Mei a.s. in het café „De Zwarte Os" Meervlietstraat 50; te Bloemendaal op Woensdag 23 Mei a.s. in café „Van Ouds 't Hemeltje"; telkens des voormiddags van 1012 uur en des namiddags van 24 uur. U. de Wolf. Ruis. Een uitstekend, doch o.i. houdbaar schot van De Wolf bezorgde daarna V.S.V. 'n 30 voorsprong, die wat spelverhouding betrof, geflatteerd was. Paape was inmiddels bij R.C.H. vervangen door Walewijn. Een scherpe voorzet van den goed spelenden Hartendorp zette.Horst daarna in een mooi tegenpunt om doch twee fouten in de R.C.H.-defensie zorgden ervoor dat linksbuiten en midvoor van V.S.V. den stand 15 konden brengen, waarna gerust werd Na de rust moest toen ook nog Kok vervangen worden door Martin en hoewel R.C.H. aanvankelijk weer flink in den aan val was, bleek het onmogelijk de sterke verdediging van V.S.V. te passeeren Daar entegen bleef het in de achterhoede van R.C.H. niet naar wensch gaan; Krom scheen niet op volle kracht te spelen, Van Eek hield onvoldoende zijn buitenman, zoodat' deze bijv. eenmaal resoluut langs hem heen kon loopen om van dichtbij Kos ten zesden male te pas seeren, waarna tenslotte Sterk, die een zeer gunstigen indruk maakte, Uit een center van De Wolf V.S.V.'s zevende en laatste doelpunt in de touwen schoot (17). Het spel van V.S.V. viel over het algemeen zeer med~e; het is een elftal flinke knapen, die geen vrees kennen, maar die bovendien voor het meerendeel goede voetballers zijn. Bij R. C, H. speelden Houkes en Ruis een goede partij. Doordat er nogal stevig gespeeld werd, was het voor scheidsrechter Twisterling een lastige taak, het spel binnen de perken te houden; het beste compliment dat we hem maken is te zeggen dat hij daarin volkomen geslaagd is. De elftallen speelen als volgt: R. C. H.: Kos, Krom, Kors, Van Eek, Ruis, Prevost, Paaper, Houkes, Horst, Kok, Hartendorp. V. S. V. Kruiswijk, Sterk, U. de Wolf, Kossen, H. de Wolf, N. N., De Koning, Den Boer, Van der Griendt, Van Zutphen, Michel. E.D.O. OP TOURNOOI IN ALPHEN. Maandag tweeden Pinksterdag gaat E.D.O, naar Alphen a. d. Rijn om deel te nemen aan de serie wedstrijden van Alphen. De deel nemers zijn Gouda, Fortuna, Alphen en E.D.O, De roodzwarten spelen te twaalf uur tegen Gouda met het volgende elftal: De Waard, G. Zandstra, Boeree. Koppen, Perukel Jr., Oomen, Nottrot, v. Geemen, Goemaat, K. Zandstra, Spek. HEEMSKERK VOETBAL OP TWEEDEN PINKSTERDAG De elftal commissie van het District Noord- Holland heeft twee proefelftalle.n samenge steld, die elkaar op tweeden Pinksterdag, des namidd-gs om 4.30 uur, zullen ontmoeten, op het A. D. O.-terrein te Heemskerk. Vier A. D. O.-spelers maken deel uit van bovengenoemde elftallen. Voorts wordt te half één gespeeld. D. E. M. C—Vitesse B (beslissingswedstrijd). WERKVERSCHAFFING CASTRICUM. DE VERLAGING DER LOONEN. Onder de te wenk gestelden bij de werkver schaffing te Castricum heerscht voor zoover het de Haarlemsohe ploeg betreft, eenige ont stemming. Een aantal wilde reeds Donderdag een staking beginnen, maar zoalver is het toch niet gekomen. De oorzaak vaar de ontevredenheid moet, zoo wordt ons gemeld, gezcscht worden in het feit, dat nadat eerst, ingevolge een voorschrift der regeering, het uurloon verlaagd is gewor den van 45 op 42 cent, nu weer een verlaging van den verwerkten grond per kubieken me ter werd aangezegd van 23 1/4 cent tot 221/4 cent, wat voor de betrokkene een verlaging be- teekent op het gemiddelde loon van f 20. Men was, zoo werd ons medegedeeld, vooral ontstemd doordat de verlagingen telkens weer worden toegepast op de Haarlemsohe ploeg' en bijvoorbeeld niet op de ploeg Zaan dammers, daar deze nog steeds een uurloon van 45 cent hebben. De Gemeentelijke Dienst der werkloosheids- muziek. ZATERDAG 19 MEI 1934. HILVERSUM, 301 M. 8.00 VARA Gramofoonmuziek, 9.00 De Noten krakers o.l.v. Daaf Wins, 10.00 V.P.R.O. Mor genwijding. 10.15 VARA Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven, m.m.v. De Notekirakers o.l.v. Daaf Wins, De 3 Keddy's in een populair programma en Adolf Bouwmees ter, voordracht. 12.00 Vara-klein-ensemble o.l.v. Frits Bakels. 2.00 Kaatsen. Bondskaats- wedstrijd op Pnkstermaandag. Causerie door J. Werkhoven. 2.1'5 orgelspel door Cor Steyn. 3.00 Strijders van voorheen. „Kaff Marx" door J. F. Ankersmit. 3.30 Var a - M a ndoline -en se m - ble o.l.v. Joh. B. Kok. 3.50 Beoefening der huis muziek o.l.v. Piet Tiggers. 4.30 Van het witte doek, filmkwartiertje door M. Sluyser. 4.50 De Flierefluiters o.l.v. Jan van der 'Horst. 5.30 Letterkundig overzicht door A. M. de Jong. 5.55 Overgang naar den versterkten zender. 6.00 Vara-kinderkoor „De Krekeltjes" o.l.v Leida Hulsch&r. A. d. Vleugel: Jo Kickhefer. 6.15 Orgelspel door Joh. Jong. 6.30 Onthou derscomité, m.m.v. Jo Hekkertvan Eysden, zang en J. Jong, piano. Voordracht- door Frans Nienhuys, A. Martinus „Veiligheid voor al les", 8.00 Herhaling' S. O. S.-berichten. 3.03 Gramofoonplaten, waarom verzocht is. 8.20 Marschen en walsen door het Vara-orkest 0.1.v. Hugo de Groot. 9.00 Toespraak door A. de Vries. 9.15 Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 9.45 „The four Serenaders" (accordeonkwar tet). 10.00 Vaz Dias en varia. 10.15 „Een half uur Leo Fall" door het Vara-orkest o.l.v. Hugo 1e Groot. 10.45 The Four Serenaders. 11.00 ra-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 11.20 Popu- "e gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. IZEN 1875 M. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoanmuziek. 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken. 1100 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig half uurtje door Pastoor L. H. Perquin. 1'2.00 Politie berichten. 12.15 Lunchconcert op gramofoon platen. pl.m. 1.15 Berichten van den Nederl. Postduivenhoudersb. v. Zaterdagvliegers. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd door Lid- wina Diepenbroek. „Heiligen". 2.30 Kinder uurtje door Mevr. Sophie Nuwenhuusvan der Rijst en Lidwina Diepenbroek. 4.00 Verzor ging zender. 4.15 Gramofoonmuziek. 4.45 KRO orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 5.30 Espe- ranto-nieuws door P. Heilker. 5.45 Het KRO- orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 6.20 Journa listiek weekoverzicht door Paul de Waart. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Politiberichten, 7,15 Het Jeugdwerk in Limburg door P. J. M. Jen- neskens. 7.35 Gramofoonmuziek. 7.45 R. K. F.- kwartiertje. 8.00 De Kro-Boys o.l.v. Piet Lus- tenhouwer. 8,30 Vaz Dias. 8.35 De Bossche Re vellers. 8.45 De Kro-boys o.l.v. Piet Lustenhou- wer. 9.00 Microfoonvertelsel door d'n Dré. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.30 De Bossche Revellers. 9.40 De Kro-boys o.l.v. Piet Lustenhouwer. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Vaz Dias. 10.35 De Bossche Revellers. 10.45 De Kro-boys o.l.v. Piet Lustenhouwer. 11.15 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. LUXEMBURG, 1304 M. 7.00 Fransche avond. Pianorecital door Jeanne Jaspar. 7.20 Vervolg pianorecital. 8.00 Moder ne Fransche muziek door het omroeporkest o. 1.v. Henri Pensis. 8.40 Vervolg moderne Fran sche muziek. 9,05 Gevarieerd programma, m. m. v. solisten en het omroeporkest o.l.v. Henrl Pensis. 9.45 Symphonieconcret door het om roeporkest o.l.v. Henri Pensis, m.m.v. de cel liste Dodja Feldin. 10.45 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.15 Populair concert. 1.30 Gram.muz. 5.50 Idem. 7.35 Idem. 8.20 Concert uit de St. Rom- boutskathedraal te Mechelen. 10.30 Max Alexys' orkest. BRUSSEL, 322 M. I.20 Populair concert o.l.v. Karei Walpot. 6.20 Gramafoonmuziek. 6.50 Maurice Dambois, cello. 8.20 Symphonieorkest o.l.v. J. Kumps. 9.20 Idem 10.30 Max Alexys' orkest. KALUNDBORG, 1261 M. 12.20 Orkest. 2.50 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroeporkest. 11.20 Dansmuziek. BERLIJN, 357 M. 4.20 Gevarieerd programma. 8.35 Militaire orkesten, zangvereeniging der Berlijnsche leeraren, kleine omroeporkest. 10.25 Dans muziek. HAMBURG, 332 M. II.50 Populair concert. 2.35 Gramofoonmu ziek. 4.20 Omroeporkest. 6.20 Gramofoonmu ziek. 10.40 Progr. van Berlijn. DAVENTRY, 1500 M. 12.20 Concert van North Regional, 1.05 Dans muziek. 2.35 Gram. muz. 3.50 Het Midland Studio-orkest. 8.20 Variété programma. 9.55 BB'C orkest afd. D. o.lv. Clarence Raybould. 10.55 BBC Dansorkest o.l.v. Henry Hall. PARIJS, poste parisien. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.54 Gevarieerd programma, 8.40 Concert. 9.25 Dansmuziek. PARIJS (Radio) 1648 M. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Idem. 8.20 Con cert o.l.v. Raoul Labis, m.m.v. solisten. MILAAN, 369 M. 5.30 Dansmuziek. 8.00 Gram. muziek. 8.25 Idem. 9.05 Idem. 9.15 Kamermuziek. 10.20 Ge varieerd programma. ROME, 421 M. 5.30 Instrumentaal concert 8.00 Gramofoon muziek. WARSCHAU. 1345 M. 4.55 Populair concert. 8.20 Pianoconcert. 9.15 Orkestconcert met solisten. 10.35 Gramo foonmuziek. 11.25 Dansmuziek, BEROMUNSTER, 540 M. 4.20 Concert. 6.20 Gram. muz. 6.40 Gram,

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 7