HET NIEUWE AVONDBLAD DE ZWEMINRICHTING GEOPEND. r 4 Een zee-Diogenes. 19e JAARGANG No. 167 DINSDAG 22 MEI 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2j4 cents incasso, per kwartaal 11.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeüngen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250,bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw belden; 3000.— bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijl of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtena deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank te Schiedam. Het Doornig Struikgewas. Met den moed hem eigen heeft minister Marchant zich in het doornig struikgewas van het spellingvraagstuk geworpen, en hij is er nég. niet uit. Vermoedelijk zal hij er zijn geheel ministerieel leven min of meer wor stelend in moeten doorbrengen. En zal de koene, fiere, taal, die wij tot dusver uit het struikgewas tot ons hooren komen, op den duur even koen en fier blijven? Zal het over moedig luctor et emergo, waarmee deze dapperste Aller Excellenties zich in de wil dernis wierp, niet binnen afzienbaren tijd worden gevolgd door een luid „Hellep!"? Met bezorgdheid vraagt het Nederlandsche volk zich dit af. Het mag minister Marchant wel. Ondanks zijn Franschen naam blijkt hij vele eigenschappen van onze stoerste voor vaderen in zich te vereenigen. Men zou zich zijn voorzaten voor stellen als stoere dijkgraven, den eeuwi gen strijd voerend van Holland tegen de zee, of kampend op de ongewisse baren in een gevaarvollen tocht naar verre, voorals- nog-onbekende landen, of minstens als zeer ondernemende, alle-risico's-trotseerende kooplieden waarop zijn naam wijst. Crisis wildernissen konden zulik een man niet be vreesd maken. Toen hij in functie trad vond hij vóór zich een onafzienbare wildernis van moeilijkheden, en hij smeet er zich in zon der aarzeling. Velen van zijn nieuwe volge lingen moest hij leed berokkenen. Zijn eigen dierbaarste wenschen moest hij evenwel ook vaak geweld aandoen. Hij deed dit laatste moedig, en de lof werd hem niet onthouden, Zoo kwam hij tenslotte op zijn moeilijken weg het doornig struikgewas der spelling- tegen, en zou een man als hij daarvoor oozii gaan? Neen. In vergelijking met de andere moet dit struikgewas hem nietig toe hebben geschenen. Het was geen crisisverschijnsel, en de economen hadden er zich nooit mee bemoeid, zoodat het hem veel minder ver ward scheen dan de rest. „Geen Marchant meer maar Marsjan?" moet hij_ gedacht heb ben. „Een kleinigheid. Een nietige kleinig heid. „What's in a name?" Zoo hieuw hij zich een weg, en kapte alle uitgangs-n's en alle niet uitgesproken ch's in sch, en bijna alle dubbele oo's behalve in goochelaar een woord dat hem wellicht dierbaar begon te worden en in loochenen. Moeilijker werd het met de ee, maar de dap pere professoren die zich met hem in de wil dernis gewaagd hadden, .en die haar trou wens al eerder hadden geëxploreerd zonder er ooit door te kunnen komen, wezen hem den weg en hij kapte links en rechts, zorg vuldig de afgeleide en samengestelde woor den sparend. Men ziet den moedigen man. bezield door geestdrift, zijn houweel zwaaiend, telkens in gevaar teveel te kappen, dan weer weerhouden door zijn trouwe Staatscommissie, zich tenslotte het zweet van het mannelijk gelaat vegend en zich neerzettend, op de open plek.... omgeven door de hem getrouwe hooggeleerden. Men hoort hem nog zijn triomfantelijken kreet aanheffen: „Het compromis is er. Op 1 Sep tember zijn we er uit". Helaas. De 1 Seotember-kans is dalend nW den dag; het doornig struikgewas houdt stand. Het is de zooveelste open plek reeds. en op de vorige, inmiddels al weer dichtge groeid, vindt men de doorns van minister Terpstra's moeilijk regeeringsleven. Van buiten de wildernis hooren de dappere Marsjan en de zijnen de kreten der opstan dige eigenaars van dezen Nederlandsehen Gran Chaco tot zich doordringen Ik zal hen niet gaan opsommen. Met be zorgdheid zie ik evenwel, dat de Vereenigmg van Letterkundigen zich onder hen bevindt. Zij is nogal erg boos. Dat haar vereenigmg niet in de commissie heeft gezeten kwelt haar. De aanwezigheid van den dichter Albert Ver- wey troost haar niet. Zij zegt dat de bui- gings-n's „klakkeloos" gekapt zijn, oppert nog veel meer bezwaren van het soort, dat een doodgewoon Nederlander kippevel bezorgt en hem op griezelige wijze aan zeer vervelende lessen uit zijn schooltijd herinnert, en stelt., een nieuw compromis voor. Het is niet het eerste sinds Marsjan en zijn dapperen de open plek kapten. Dan is er de pers, die gromt in verschillende toonaarden maar zich tot dusver van gemeen schappelijke actie met eenige bedachtzaam heid onthoudt. Maar de Vereeniging van Er ken de Advertentiebureaux heeft ook al 't struikgewas betreden, en de hemel weet wat ons nog verder te wachten staat. Als ik minister Marchant was, zou ik een strategischen terugtocht in buitengewóón- ernstige overweging nemen. Ik zou het bij een paar van de allersimpelste wijzigingen laten, liefst bij één enkele, en het struikgewas verder voorloopig maar ongemoeid laten. Ik zou... enfin, in elk geval dit koelbloedige 1 Septem ber-plan loslaten, en mij verzekeren van de medewerking van de mensehen en instellingen die de zaak moeten uitvoeren. Want het gaat ermee zooals met veel dingen; de uitvoering is minstens even moeilijk als het plan zelf, en in dit geval veel moeilijker. Hij heeft zich niet van de uitvoerders verzekerd. R. P. IJMUIDEN GEM. VISSCHERIJSCHOOL. Geslaagd voor Stuurman a'b Stoomvisschers- vaartuigen de heer J. van der Plas. Geslaagd voor het Certificaat „Internatio nale regelen ter voorkoming van aanvaringen enz." de heeren A. Aland, G. Glas, Th. H. Punt Sr Th. IT. Punt Jr., L. Plug, A. de Niet, JRos. J. A. van der Steen. J. Bron, J. Maagdelijn, W. Groen, D. de Groot, A. Zwaan, G. v. d. Linden E. B. Cramer en C. Wijker. JAARCIJFERS OVER DE VISSCHERIJ. DE NEDERLANDSCHE VISSCHERIJ BRACHT BIJNA 200 MILLIOEN K.G. OP. Als no. 22 der Verslagen en Mededeelingen van de Af deeling Vischerijen van het depar tement van Economische Zaken zijn versche nen de jaarcijfers over de visscherij gedurende het jaar 1933. Wij ontleenen hieraan de volgende cijfers, betrekking hebbende op de uitkomsten der zeevischerij. Drijfnetvisscherij Aangevoerd door stoomlog'gers 12413030 K.G. )v.j. 10364185 K.G.) met een waarde van f 1.092.421 (f 1184.317), door motoiToggers 44253102 K.G. (v.j. 40413840 K.G.) waarde f 4.132.425 (f 4.960.681); door Poolsche stoom- loggers 1289575 K.G. (v.j. 1101365 K.G.) waarde f 111.140 (f 133675); door Poolsche motorlog- gers 4706290 K.G. (709555 K.G.) waarde f 442797 (f 94906)door Engelsche drifters 3.066341 K.G. (2510055 K.G.) waarde f 175.536 (f 197734) en door Duitsche motorloggers 41325 K.G. (v.j. nihil), waarde f 2448. De totale opbrengst der drijfnetvisscherij bedroeg derhalve 65769663 K.G. (55099000) ter waarde van f 5.956.767 (f 6.580.313). Trawlvisscherij De totale opbrengst der trawlvisscherij be droeg 25297712 K.G. (37.769.140 K.G.) ter waar de van f 4.870.589 (f 7.895.350). Hiervan werd o.a. aangevoerd door Nederlandsche stoom trawlers 13040741 K.G. (20308555 K.G.) ter waarde van f 2.207.332 (f 4527265), door Neder landsche motortrawlers 500157 K.G. (456180 K.G.) waarde f 86643 (f 115302)door motor- loggers 5160854 K.G. (4118402 K.G.), waarde f 1.504675 (f 1380953; door Nederlandsche haringtrawlers 952855 K.G. (625805 K.G.) waar de f 82515 (f 48229); door Duitsche haring- trawlers 771690 K.G. (2723825 K.G.) waarde f 66060 (f 2(11475). Beugvisscherij. De 'totale opbrengst dezer visscherij bedroeg 1.332.393 K.G. (1209900 K.G.) waarde f 306890 (f 405087). Visscherij met de zeevischzegen: Opbrengst 2156453 K.G. (1654560 K.G.) waar de f 368.378 f 291.850), waarvan door Deen- sche motorkotters 1172150 K.G. (1551915 K.G.) waarde f 201379 (f 268097). Totale opbrengst der Nederlandsche vis scherij De totale opbrengst der Nederlandsche zee- visscherij bedroeg 94556221 K.G. (95732600 K.G.) ter waarde van f 11502624 (f 15.172600). De totale opbrengst der kustvisscherij be droeg 100225920 K.G. (111132593 K.G.) ter waarde van f 4886791 (f 5722655), die der bin- nenvisscherij 2302914 K.G. (103343 K.G. waarde f 38991 (f 42446), zoodat de totale op brengst der Nederlandsche havens en op Ne derlandsche markten verkochte visch bedroeg 195012355 K.G. (206968536 K.G.) ter waarde van f 16428406 (f 20937701). (Tusschen haakjes zijn geplaatst de cijfers van 1932). OVERTREDING DER CRISIS-ZUIVELWET. Naar wij vernemen is het bedrijf van de fa. Gebr. S. alhier door de controle der Crisis- Zuivelwet stopgezet in verband met een door deze firma gepleegde overtreding. Een hoe veelheid melk is in beslag genomen. De af nemers worden thans tijdelijk door een an dere melkinrichting bediend. HET PLANTSOEN OP HET KENNEMER- PLEIN. Het plantsoen op het Kennemerplein, of schoon nog heel jong, heeft al heel veel stof doen opwaaien. Het liet van zich spreken, door de prikkeldraadversperring, door de wij ze waarop door sommigen de vijver werd ver ontreinigd, die daardoor menigmaal meer ge leek op een verzamelplaats van allerlei niet meer bruikbaar huisraad enz. dan op een ho me voor goudvisschen en vooral ook doordat, zoodra de zomertijd met de lange avonden in 'tland was gekomen jongelui die men pleegt te qualificeeren met den naam „opgeschoten jongens" eiken avond de banken bevolkten en op zulk een luidruchtige wijze de politiek van den dag en andere zaken bespraken, dat de traditioneele avondstilte op den loop was. Het prikkeldraad is, voorloopig althans weg of zoo goed als weg, de vijver is niet meer zulk een vergaarbak van huisafval als vroe ger, al drijft er nog wel eens een stuk van een stoel of iets dergelijks in en sedert eenige dagen is ook aan de avondbijeenkomsten van de opgeschoten jongens een einde geko men. Kennemerpleinbewoners hebben over het nachtelijk rumoer geklaagd en thans komt er eiken avond een politieagent, die op bevel van hooger hand de jongens uit het plantsoen en de banken vrij houdt, niet al leen van jongens maar ook van een aantal stamgasten van rijperen leeftijd, die elkaar er eveneens eiken avond ontmoetten, er even eens de politiek van den dag bespraken, zij het op een minder luidruchtige wijze. Deze laatsten zijn er lang niet over gesticht, dat zij hun rustig zitje moeten missen en zij vra gen zich af, met welk recht de politie hen heeft verjaagd. Zij zijn de goeden die het voor de kwaden hebben moeten ontgelden. Het is wel jammer, maar zooals het tot nu toe was kon het niet langer. Als zij er op gesteld zijn, weer in het bezit van hun bankje te komen, zullen zij eens met den commissaris van politie moeten gaan praten, Het zomersche weer verleidde menigeen tot een frisch bad. HM B DE OPENING VAN DE ZWEMINRICHTING DER V. Z. V. Inze:t Een drietal, dat een zonnbead boven een waterbad verkoos. Zaterdagmiddag heeft de zweminrichting van de VeLser Zwemvereeniging in het toe komstige spuikanaal haar poorten, die gedu rende zoovele maanden gesloten waren ge weest, weer geopend. Het was een zomersche dag en dus heersehte er voordat de ceremo niën der opening en inwijding werden ver richt een opgewekte stemming op het ge zellige strandje van de inrichting. Tal van leden enabonnés gaven op ondubbelzinnige wijze uiting aan hun blijde gevoelens, die waren opgewekt door het prettige vooruit zicht, na zooveel maanden van zwemmen in een overdekte inricliting of bij de meesten, zoovele maanden zonder zwemmen weer eens heerlijk te kunnen spartelen in het natuur bad. Om half vier verzocht de heer Borst een oogenblik stilte. Te midden van een talrijke schare hield de voorzitter van V.Z.V. een korte toespraak, waarin hij de aanwezigen, in het bijzonder den heer P. Bosman, wet houder voor Sociale Aangelegenheden wel kom heette. De heer Borst richtte allereerst een woord van dank tot de pers, wier mede werking hij ten zeerste roemde en welke hij ook voor dit seizoen weer inriep. Verder her innerde de voorzitter aan het succesvolle jaar 1933 en wees hij op de vele verbeteringen, die thans waren aangebracht. En tenslotte maakte hij de bezoekers opmerkzaam op de aanwezigheid van een busje, waarin men een gift kan deponeeren voor de Vereeniging tot bestrijding der tuberculose. Hij hoopte dat zij, die zoo volop kunnen genieten van de vreugden des levens, ook eens zullen denken aan hen, die door de gevreesde ziekte aan hun ziekbed zijn gekluisterd. Toen ging de vlag omhoog en even daarna dook de 7-jarige Piet Rademaker als eerste van 'de springplank. Deze kleine Piet werd spoedig gevolgd door een heeleboel groote Pieten, die zich door de frischheid van het water niet lieten afschrikken. En het duurde niet lang of het bad krioelde van de zwem mers en zwemsters, baders en badnymfen. En allen in het water genoten, al trokken som migen daarbij een raar gezicht vanwege de frischheid. Maar onverdeeld was het genoe gen van degenen, die op het strand waren achtergebleven en die op hun beurt genoten van het vroolijke gedoe van de jongelui in het water. De verbeteringen, waarover de heer Borst in zijn openingsspeech sprak zijn zeer aan zienlijk, In de eerste plaats Is er een tegelpad langs de -cabines aangelegd. Bij -de consump tietent is een flink plankier gebouwd om te voorkomen, dat er broodresten of koek in het zand bedolven raken. Voor den bad meester is er thans langs de geheele lengte van het ondiepe bassin een plankier, waar door er meer ruimte beschikbaar is geko men voor het les geven. Voorts is er nabij het talud een startsteiger gebouwd. Op 50 M. afstand hiervan zal een tweede steiger ko men, zoodat er een 50 M. baan beschikbaar komt, want, zoo zeide ons de secretaris, de heer Rutgers, de zweminrichting der V.Z.V. is door den kring Haarlem van den Neder- landschen Zwembond aangewezen voor het houden van vier kampioenswedstrijden, nl. 100 M. rug heeren, 100 M. rug dames, 200 M. schoolslag heeren en 150-0 M. vrije slag. Achter de zwembaan komt, eveneens 'dicht bij het talud het poloveld. Voorts wordt er op het talud- nabij de finish van de zwembaan en het poloveld een tribune voor 200 personen gebouwd. En dan mag niet onvermeld blijven de aanwezigheid van een 3 M. springtoren, die nog slechts wacht op de springplank. De heer Rutgers vertelde ons nog, dat er zich buiten de leden reeds 800 abonnés had den aangemeld. Ongetwijfeld gaat de zweminrichting der V.Z.V. een goeden zomer tegemoet. Als het weer tenminste weer zoo medewerkt als ver leden jaar. TRAGISCH ONGEVAL IN DE BUITENHAVEN. MEISJE UIT CHARLOIS VAN EEN STEIGER GEVALLEN EN AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Zaterdagavond vond in de buitenhaven na bij de Zuidersluis een doodelijk ongeval plaats dat door de omstandigheden, waronder 't ge schiedde, wel zeer tragisch genoemd mag worden. De 21-jarige Corrie Bakker, wonende te Oharlois gemeente Rotterdam, had dien avond opgeruimd van haar ouders afscheid genomen in het vooruitzicht van eenige prettige Pink sterdagen, die zij zou doorbrengen bij haar oom en tante, de familie Bij er alhier. Helaas slgchts eenige uren later kregen de ouders telegrafisch bericht uit IJmuiden, dat hun meldde, dat hun dochter het slachtoffer was geworden van een droevig ongeval. Spoedig nadat het meisje Zaterdagavond in IJmuiden was aangekomen, wilde zij haar oom bezoeken, die vaart op den loodsafhaler Junior. Deze lag, als steeds langszij van de loodsboot en wel aan den buitenkant. De heer B. die zijn nichtje zag aankomen, was op de loods boot gegaan om het meisje bij het overstappen te helpen. Het meisje heeft vermoedelijk even te vroeg den stap gedaan en had daarbij het ongeluk, mis te stappen, waardoor zij omlaag stortte, tusschen de loodsboot en den steiger. Zij bleef, half te water, met haar bovenlichaam op een dwarsbalk van den steiger liggen. De heer B. ging haar onmiddellijk te hulp en bij gestaan door eenige personen die op 't hulp geroep waren toegesneld, slaagde men er spoe dig in het meisje, dat buiten kennis was, op den steiger te krijgen. Onmiddellijk werd de hulp van een dokter geroepen en spoedig was dr. Rutten en even later ook dr. van Haselen ter plaatse. Door toepassing van kunstmatige ademha ling werden pogingen in het werk gesteld om de levensgeesten op te wekken» Het mocht- echter niet baten. Het bleek dat het meisje was overleden. Het lijk werd met een brancard van de politie naar de woning van de familie B. over gebracht. HANDELSAVONDSCHOOL. Aan de Gemeentelijke Handelsavondschool te IJmuiden werden bevorderd: Van de le naar de 2e klasse: A. de Bie, N. Dekker, T. Filarski, A. de Jong, E. Koster, Th. Kuipers, E. v. d. Linden, B. Martineau, E. Meyer, J. Rooze, J. Snel, N. Timmer, R. Velt- man, S. Voet, J. Zijlstra, A. Honing en J. Geyte- man. Van de 2e naar de 3e klasse: W. Geluk, A. van Honk, TI. Koningstein, D. de Nobel, N. Wijminga, W. van Zwiet-en en H. Hamburger voorwaardelijk 2. Van de 3e naar de 4e klasse: G. van den Boogaerde, W. Groeneveld, C. den Hollander, H. Kerkmeer, J. Koeman. P. Langbroek, A. van der Leek, W. Maarse, J. Metzelaar, F. Nieman K. Prins, K. Snakenbroek, J. Vink, N. Voogd. R. de Wijs. Na gehouden Eindexamen werd het diploma uitgereikt aan de dames A. Markerink, L. van Kempen en M. Kist de Ruijter en de heeren M. Brandwijk, IJ. Kramer en A. Wapenaar. LEDENVERGADERING VOLKSONDERWIJS. Op de laatst in Hotel de Prins gehouden ledenvergadering van Volksonderwijs zette de voorzitter de heer H. Mol het doel en streven van Volksonderwijs nog eens duidelijk uiteen. Hij wees er op, dat Volksonderwijs zich voor namelijk ten doel heeft gesteld het zoo in de verdrukking gekomen openbaar onderwijs te helpen. Naar aanleiding van de inleiding van den voorzitter ontspon zich een geanimeerde discussie. Het bestuur werd als volgt samengesteld: Jac. Groot voorzitter, mej. A. v. d. Meer, secre taresse, J. Hommes penningmeester, B. Druy- ven en W. Davidson. In de propagande-com- missie namen zitting de heeren H. Mol, D. Zalm en H. J. Allan; laatstgenoemde nam het secretariaat op zich. Den heer W. F. Oostveen werd dank gezegd voor hetgeen hij voor de op richting der afdeelipg heeft gedaan, (De Nederlander Schilperoort heeft van een ton een bootje gemaakt waarmee hij zal trachten, naar Engeland over te steken). Men maakt meer schepen van een ton, I Maar dat is dan een ton van goud, In dat geval doet ervoor dienst, Een werkelijke ton van hout. En niemand, voorzoover ik weet, Voer ooit tevoor het zeegat uit, Als deze man het onderneemt, Met letterlijk zoo'n ééntonsschuit. Ik hoop van harte dat zijn tocht, Ver van den vasten veil'gen wal. Straks niet in duigen en daarmee Gelijk in 't water vallen zal. Ik blijf maar stuurman aan den wal, Zoo'n waagstuk is niet in mijn lijn, Al heeft hij 't mooiste weer, het zal Een drommels harde „dobber" zijn. Ik heb respect voor zooveel moed, Wat toch een mensch al niet verzint, Maar ik begrijp niet al te goed, Waarom een mensch zooiets begint. Is het voor roem en hooge eer, Of is 't dat hij zich tonnengeld, Een tweede ton, misschien nog meer, Ditmaal van goud, voor oogen stelt? 't Lijkt dubieus of 't lukken zal, Maar 'k gun hem gaarne een succes, Hoe dwaas ik 't vind in elk geval Vaar wel o Zeè-Diogene-s! P. GASUS. VELSEN DE PINKSTERDRUKTE IN ONZE GEMEENTE. IIET WEER STELDE TELEUR EN WAS EEN TEGENSLAG VOOR DE STRAND- EXPLOITANTEN. De weerprofeten hebben er min of meer naast getast. De optimistische verwachtingen die men Zaterdag in alle weervoorspellingen voor de beide dagen heeft kunnen lezen, heb ben duizenden er toe verleid, grootsche plan nen voor uitstapjes te beramen. Voor al die duizenden is het op een teleur stelling uitgeloopen. Zij, die hunne schreden, of auto's richtten naar bosch en hei, konden nog tevreden zijn, maar degenen die het strand als doel van hun uitstapjes hadden verkozen en zich door den stijven Zuidwester wind en de den grauwen hemel niet lieten af schrikken, zij hebben het wel heel slecht ge troffen. Op het strand te IJmuiden Is het geen van beide dagen druk geweest en de diverse ex ploitanten van strandtenten, de ijsco- en andere venters, die zich door de optimistisch getinte weervoorspellingen er toe hebben laten verleiden, flinke voorraden in te slaan, zullen ongetwijfeld een flink nadeelig saldo hebben geconstateerd, doordat ze met groote hoeveelheden levensmiddelen zijn blij ven zitten. Doordat het verblijf op het strand verre van aanlokkelijk was, zochten velen hun troost op de Zuiderpier, waar ze genoten van het wilde spel der golven. Vooral op den Tweeden Pinksterdag was het er zeer druk. Het spreekt van zelf, dat de Alkmaar Packet eveneens teleurstellende resultaten te boeken kreeg. Wat de drukte bij de pont betreft, dient allereerst te worden vermeld, dat steeds meer en meer de invloed van den afsluitdijk merk baar wordt. Het aantal autobussen, afkom stig uit de Friesche dreven, dat het Noord zeekanaal passeert wordt hoe langer hoe grooter. Vooral Zaterdagmorgen kwamen vele Friesche autobussen door onze gemeente. Op Pinksterzondag was het niet bijzonder druk en het verkeer over het kanaal heeft geen moeilijkheden opgeleverd. Op Pinkster maandag was het veel drukker, eensdeels door de motorraces te Alkmaar, anderdeels door de feesten te Heemskerk. Het aantal auto's en motorrijwielen, dat met de ponten- werd vervoerd, was enorm. Op het drukste gedeelte van den dag bracht één enkele pont soms een 30-tal motorrijwielen naar den overkant. Velserbeek en de andere parken in onze ge meente hebben met hunne natuurlijke wind- keeringen tal van wandelaars geriefd. Het was trouwens nergens beter, dan in onze parken, daar de wegen, groote en kleine, door de hin derlijke stofnlaag haast onbegaanbaar waren. En zoo zijn de Pinksterdagen 1934 weer voorbij. Over het algemeen zijn zij die thuis bleven lang niet te beklagen geweest. IJzerverscheping Het Duitsche stoomschip Lumme is van Rotterdam bij de Hoogovens aangekomen om ijzer bij te laden voor een Oostzeehaven. RADIODISTRIBUTIE. Het Comité verzoekt ons te melden, dat in schrijving voor het verkrijgen van een steun- boii voor de maand Juni voor aange^'-'^m bij een der radio-eentrales in de gemeente Velsen zal geschieden a.s. Donderdag 24 Mei en uitreiking der bonnen 31 Mei op de bekende tijden en plaatsen zooals voorheen. Er wordt aan herinnerd, dat alleen op ver toon van dagstempelkaarten, bondsstempel- kaarten en andere deugdelijke bewijzen wordt fe&esehreyen* - -4

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1