Lommelaars LAWNTENNIS ZWEMMEN ZEILEN HENCELEN SCHAKEN COLF Geweldige Duifsche uchtvloot in aanbouw? LUIDSPREKERS Personeel gevraagd Personeel aanbiedingen Huizen aangeboden FR. MILATZ Nu is het tijd Kamers gevraagd Kamers aangeboden Kost en Inwoning Huisraad aangeboden Muziek instrumenten Rijwielen Auto's Diversen De Pinksterwedstrijden aan de Spanjaardslaan. De Pinksterwedstrijden van de H. L. T. C. zijn dit jaar niet begunstigd door mooi weer; de hevige wind van den tweeden Pinksterdag maakte het spel noch voor spelers noch voor toeschouwers aangenaam. De publieke belang stelling was echter op beide Pinksterdagen niet onbelangrijk. In de A-af deeling won Hughan, de D. D. V. speler en international van Kauffmann, de coming man van Haarlem. De Amsterdammer had achtereenvolgens Hoeke (62, 61), zijn clubgenoot v. Swol (64, 57, 62) en H. A. C. van Riemsdijk (6—2, 61) geslagen. Laatst genoemde is nog niet op zijn oude sterkte te rug gekomen; wellicht hindert hem het voet balknietje. Kauffmann had het aanvankelijk wat ge makkelijker gehad. Maar na Stryaards (62, 62) en v. d. Togt (60. 61 dank zij wed- strijdroutine!) kwam Nielsen hem in den kwart eindstrijd moeilijkheden bezorgen, maar met 3 sets (6—2, 3—6, 6—1) bleef Kauff mann de baas. De halve eindstrijd tegen Wet- zelaar viel voor beide spelers tegen. Wetzel aar leek zeer ongeoefend (ook in het heerendub belspel later) en Kauffmann had dan ook wei nig last (63, 61). De eindstrijd tegen Hughan was echter voor Kauffmann te machtig. .Hughan is een fan tast", hoorden wij zeggen en inderdaad, het typeert den overwinnaar volkomen. Het lijkt zoo nu en dan of zijn lenige arm maar raak slaat. doch. het is een scorende slag. Het spel van Kauffmann, op meer solide basis opge bouwd en nog eenvoudig tegenover Hughan was dan ook geen bezwaar voor een 62, 63 zege van Hughan. Dat mevr. van Gulick het damesenkelspel zou winnen, was reeds vooruit te schatten. In den halven eindstrijd verloor zij één set aan -mej. de Jong (1—6, 6—4, 7—5), haar eenige verlies, want de finale won zij met 63, 63 van frl. L. van Riemsdijk. Jammer dat op dit nummer de inschrijvingen zoo schaarsch waren. Het heerendubbelspel was voor Hughan en v. d. Steur (de oud-Haarlemspeler). Laatst genoemde bleek het nog geenszins verleerd te zijn Voor Van Riemsdijk was het jammer dat zijn partner in deze finale er niet „in" v/as. Met 64, 62 wonnen Hughan en Van der Steur. Voor het damesenkelspel was de deelneming ook niet groot. Mevr. Elhorst en mevr. Strumpfler wisten in drie sets het- nummer te winnen van frl. L. van Riemsdijk en mej. Brandt, een tweetal jongere sneelsters, met een vlot, levenslustig spel vol élan. Het gemengd dubbelspel leverde een D. D. V. zege van mevr. van Gulick en Modlich op mevr. Elhorst en Elhorst. Het laatstgenoemd paar had zich tijdig weten te herstellen tegen mevr. N. N. en Mac Neill (36, 60) en een narrow escape tegen de jeugd-combinatic mej. Adams en v. d. Togt (64, 36, 64). De leiding dezer wedstrijden was in de han den van de heeren Kauffmann en Elhorst uitstekend verzorgd, zoodat het einde nu eens niet over het daarvoor vastgestelde uur viel. Na afloop werden de prijzen, bestaande uit gebruiiks- en kunstvoorwerpen uitgereikt. De gedetailleerde uitslagen van de wedstrij den van Zaterdag en Zondag luiden als volgt: Heerenenkelspel A: Hughan slaat Hoeke 62, 61; v. Swol slaat A. W. G. van Riemsdijk 64. 60; H. A. C. van Riemsdijk slaat Rhodius 60, 46, 61; Mac Neill slaat van Löben Seis 62, 63; Mac Neill slaat Kermer 63, 46, 64 v. d. Togt slaat B. W. F. van Riemsdijk 26, 64, 6—2; Kauffmann slaat v. d. Togt 60, 61; Peters slaat v. d. Steur 61, 26, 61'; Nielsen slaat Peters 63 46, 62; Oudes slaat Klautz 2—6. 6—3. 6—3; Wetselaar slaat Olree 6—0, 63; Hughan slaat v. Swol 64. 5—7, 6—2; H. A. C. van Riemsdijk slaat Mac Neill 62, 62; Wetselaar slaat Oudes 63, 61. Heerenenkelspel B; v. d. Vliet slaat Dunselman 64, 46, 108; Erdman slaat Eysvogel 64, 60; Olree slaat v. Stederen 6—4, 86; de Graaf slaat Roel vink 60, 62; Schoute slaat Roer 61, 75; Strijaards slaat v. d. Vliet 60, 46, 6—3; Erdman slaat Olree 57, 86, 61; Strij aards slaat Munster van Heuven 60, 64; Knoop slaat Baanders 46, 86, 62. Damesdubbelspel A: Mevr. R-o-uwenhorst slaat mej. Brandt 64, 6—3; Mevx*. v. Gülick slaat mej. de Jong 1—6, 6—4, 7—5. Damesenkelspel B: Mevr. Dunselman slaat mej. Oudes 6—3, 6—3. Heerendubbelspel A: Wetselaar en H. A. C. van Riemsdijk slaan Nielsen en ePters 6—1, 7—5; v. d. Pollen Rho dius slaan Eijsvogel en Strauch 61, 63; Modlich en v. Swol slaan Kermer en Oudes 64, 63; Hughan en v. d. Steur slaan Mac Neill en Overzeynder 62, 62. Heerendubbelspel B: v. d. Togt en de Graaf slaan Naessens en Ruys 6—3. 6—0; Knoop en Bitter slaan Rho dius en Munster van Heuven 75, 1210; Eijs vogel en Strauch- slaan Strumpfler en Elhorst 1—6, 6—4, 12—10. Damesdubbelspel Mevr. Rouwenhorst en mevr. Schoute slaan mej. Tamelmg en mej. van Beeck Vollenhoven 6o, 1210; mevr. Elhorst en mevr. Strumpf ler slaan mevr. Kamerbeek en mevr. Kuhn 6—3, 6—3. 1 Gemengddubbelspel Mevr. Strumpfler en Strumpfler slaan mevr. Schoute en Klautz 8—6, 6—1; mevr. Kamer beek en N. N. slaan mej. v. Beeck Vollenhoven en Rhodius 8—6, 11—9; mej. Brandt en A.W. C. van Riemsdijk slaan mej. Oudes en Kermer 62, 63; mevr. Herrndorf en Roelvink slaan mevr. Seckler en Wolhoff 62, 75; mej. Adams en v. d. Togt slaan mevr. Rouwenhorst en Schoute 64, 57, 97; mevr. N.N. en Mac Neill slaan mevr. Melse en v. Stederen 61, 57, 6—4; mevr. v. Gulick en Modlich slaan mevr. Strumpfler en Strumpfler 63, 61; mej. Adams en v. d. Togt slaan mevr. Herrn dorf en. Roelvink 6—2, 6—1; mevr. Elhorst en Elhorst slaan mevr. N. N. en Mac Neill 86, 60; mej. Brandt en A. W. G. van Riems dijk slaan mevr. Kamerbeek en N. N. 36, 6_2, 6—0. Heerenenkelspel A: Kauffmann slaat Nielsen 62, 36, 61; Hughan slaat H. A. C. van Riemsdijk 6—2, 61; Kauffmann slaat Wetselaar 6—3, 61. Finale: Hughan slaat Kauffmann 62, 63. Damesenkelspel A: Frl. L. van Riemsdijk slaat mevr. Rouwen horst 86, 64. Finale: Mevr. van Gulick slaat frl. L. van Riemsdijk 6—3, 6—3. Heerendubbelspel A: Wetselaar en H. A. C. van Riemsdijk slaan v. d. Poll en Rhodius 63, 64; Hughan en v. d. Steur slaan Modlich en v. Swol 63, 62. 1 Finale: Hughan en v. d. Steur slaan Wetselaar en H. A. C. van Riemsdijk 64, 62. Damesdubbelspel Frl. L. van Riemsdijk en mej. Brandt slaan mevr. Rouwenhorst en mevr. Schoute w. o. Finale: Mevr. Elhorst en mevr. Strumpfler slaan frl. L. van Riemsdijk en mej. B'randt 7- 4—6, 6—2. Gemengddubbelspel Mevr. van Gulick en Modlich slaan mej. Brandt en A. W. G. van Riemsdijk 61, 62 mevr. Elhorst en Elhorst slaan mej. Adams en v. d. Togt 64, 36, 64. Finale*. Mevr. van Gulick en Modlich slaan mevr. Elhorst en Elhorst 62, 63. Heerenenkelspel B: De Graaf slaat Schoute 64, 46, 62 Erdman slaat de Graaf 75, 31, retired; Knoop slaat Stryaards 63, 97. Finale: Erdman slaat Knoop 62, 64. Damesenkelspel B: Mej. Uitenhage de Mist slaat mevr. Dunzel man 6—2, 6—2; mevr. Herrndorf slaat mej. Brandt 3—6, 10—8, 6—4. Finale: Mej .Uitenhage de Mist slaat mevr. Herrn dorf 62, 63. Heerendubbelspel B; Roelvink en. v. d. Vliet slaan Stalling en v. Löben Seis 6—3, 6—3; Van der Togt en de Graaf slaan Knoop en Bitter 60, 62; Roel vink en v. d. Vliet slaan Eijsvogel en Strauch 6—4, 6—3. Finale: Van der Togt en De Graaf slaan Roelvink en v. d. Vliet 60, 62. OM DEN DAVIS-CUP. Frankrijk wint van Oostenrijk. Uit Parijs: De Davis cup-wedstrijd Frank rijkOostenrijk is reeds in het voordeel van Frankrijk beslist, doordat het dubbelspel door Borotra—Brugnon tegen Artens—Metaxa werd gewonnen met 46, 63, 63, 64. Frankrijk komt in de tweede ronde tegen Duitschland, welke wedstrijd van 8 tot 10 Juni gespeeld zal worden. De Zwemweek te Alkmaar. Zaterdagmiddag werd door den burgemees ter van Alkmaar, Jhr. Mr. F. H. van Kin schot, de „Zwemweek" officieel geopend. Hij gaf een kort historisch overzicht over het zwemmen, sprak zijn beste wenschen uit voor het te openen „Victoriabad" en verklaar de de zwemweek geopend. Hierna werd het woord gevoerd door mevr. Triebels-Koens namens den Kon. Ned. Zwem- bond en door den heer Bierlee, voorzitter van den Ned. Bond tot het Redden van Dren kelingen. Na het vertoon en van eenige mooie zwem- films, werd de tentoonstelling in de Han delsschool bezocht. Eén zaal heeft betrek king op het zwemmen, de ander op zwem mend redden. In de laatste zaal zagen we o.a. een keurigen stand van de Haarlemsche Red dingsbrigade, die een goed overzicht geeft van het werk. Zeer de aandacht trok een in zending van den heer D. Braaksma, Assen- delverstraat 115, Haarlem; deze werklooze heeft in zijn vrijen tijd een vinding gedaan op zwemgebied, die een belofte voor de toe komst inhoudt. Door hem zijn zwemgordels en een drijf zwempak samengesteld, die na een proefneming in het Sportfondsen bad te Amsterdam door deskundigen ten zeerste worden geroemd. De heer Braaksma heeft patent genomen op zijn vinding. Lezing Waterpolo-spelregels. In verband met de ingrijpende wijzigingen in de waterpolospelregels, die in het komende seizoen reeds van toepassing zijn, organiseert H. P. C. Woensdagavond 23 Mei in het „Hof van Heemstede" aan de Valkenburgerlaan een spelregelavond, waar de heer A. J. Braam lid der waterpolocommissie van den K.N.Z.B., een lezing zal houden. Zwemclub „Haarlem". Met ingang van 31 Mei heeft „Haarlem" voor oefenuur de beschikking gekregen over de inrichting aan de Kleverlaan, op Don derdagavond van 89 uur, op welk uur ook de competitiewedstrijden voor den K.N.Z.B. gespeeld zullen worden. Int. zeilwedstrijden te Loosdrecht. Zaterdag werden de internationale zeil wedstrijden op de Loosdrechtsche plassen voortgezet. Begonnen werd met het nummer Int. groepswedstrijd twaalfvoets jollenklasse om de Zilveren Jol, die door Bob Maas ge wonnen werd; No. 2 was Jan Maas; No. 3 de Duitscher E. Kröger uit Hamburg; diens land genoot F. Völker werd na een protest van Jan Maas uitgesloten. In het nummer twaalfvoets jollenklasse werd „Bern" (stuurman Bob Maas) no. 2 ach ter „Ideaal n" (stuurman J. N. Karreman). Den laatsten dag heeft men in Loosdrecht te veel gekregen van den wind, waarnaar de eerste dagen zoo verlangend werd uitgezien. Deze dag der finales was overigens nog al belangrijk en het is daarom te betreuren, dat de wind oorzaak was dat vele zeilers niet startten of om de een of andere reden het einddoel niet bereikten. Zoo verschenen er o.a. maai' drie dames in de 12 jollen klasse, waarvan er slechts één den eindstreep be reikte. Het wedstrijdcomité kortte voor alle klas sen de baan in door den sterken wind. De wedstrijd om den zilveren jol werd een on bedreigd succes voor de gebroeders Maas, die als eerste en tweede over de eindstreep gin gen en thans voor de derde maal het zilveren kleinood winnen, daardoor 't in definitief be zit overgaat. Bond van Hengelsportliefhebbers. De Bond van Hengelsportliefhebber" voor Haarlem en Omstreken hield de negentiende jaarvergadering in het Wijklokaal aan de Ged. Oude Gracht. Voorzitter was de heer B. Larsson. Het jaar verslag en het verslag van. den penning meester werden goedgekeurd. De heer B. Larsson werd als voorzitter her kozen. De Bond zal op 10 Juni a.s. een wisselbeker wedstrijd houden voor de aangesloten collages op witvisch te Bennebroek en Hillegom, De match AljechmBogoljubow. Uit Bad Kissingen: Voor de vijfde maal in dit tournooi nam Aljechin bij de 17e partij in den strijd om het wereldkampioenschap een aangeboden dame-gambiet aan. Reeds vrij spoedig maakte Bogoljubow een groot: fout, waarvan Aljechin ten volle profiteerde. Na 41 zetten moest Bogoljubow den strijd opgeven. De 17e partij werd alzoo een over winning voor Aljechin. De 18e partij remise. Maandag werd de strij-d voortgezet met de 18e partij. Deze partij had een verrassend resultaat. Hoewel Bogoljubow in iets gunsti- gerger positie stond, kon hij zijn voordeel niet in een overwinning omzetten. Tenslotte bood dl*. Aljechin remise aan. De stand is nu 111/2—61/2 in het voor deel van dr. Aljechin bij 11 remises. De volgende partij heeft te Nuernberg plaats. Om den Beelsbeker. Op Eersten Pinksterdag is op de banen der Kennemer Golfclub te Zandvoort de „Beels beker" verpeeld, welke gewonnen werd door mevr. Garschrargen met een netto score van en handicap 18. Tweede werd jhr. P. N. Quarles van Ufford met 70 en 14 handicap. Van de 22 deelnemers (sters) behaalden ver der nog goede scores mevr. Lemberger, handi cap 22 en mej. Lemberger, handicap 12 met 72. IJMUIDEN PASTOOR KEIZER OVERGEPLAATST. Naar wij vernemen is pastoor G. R. C. Kei zer overgeplaatst naar Oude Tonge. Als zijn opvolger is aangewezen kapelaan J. C. de Moei van de Sint Agneskerk te Amsterdam. 11 APRIL IS EEN BELANGRIJKE DATUM 11 April is voor vele ingezetenen, vooral voor degenen die wonen in de omgeving van de Rembirandtlaan IJmuiden -Oost, een belang rijke datum. Immers allen, die dien dag in- koopen deden bij de firma Jongejans, manu facturen, Rembrandtlaan 9, hebben dien dag goedkoop gekocht, immers wordt hun het be stede bedrag terugbetaald. Zaterdagavond heeft on-ze redacteur op ver- zoek van den heen* Jongejans de enveloppe geopend. Ongetwijfeld heeft de heer Jongejans met deze pakkende reclame veel succes gehad. VELSEN TE LANGE KAMPEERSTOKKEN Doordat op een rijwiel de kampeer stokken v-eel te ver over het voorwiel uitstaken, reed Zatedagmiddag op den Koningsweg, een kam peerder, een kampeerster aan, doflndat de stokken in het achterwiel terecht kwamen. De berijdster kwam te vallen en bleek een gekneusde enkel te hebben bekomen. Het kampeeren bleef achterwege; per taxi werd het meisje naar haar woning te Haar lem vervoerd. Ondergrondsche luchthavens zouden reeds zijn aangelegd. Opzienbarend artikel van Engelsch journalist. LONDEN, 21 Mei. (V. D.) Daily Express pu bliceert een belangrijk artikel van zijn Ber- lijnschen correspondent Pembroke Stephens, die verleden week is gearresteerd tijdens een reis door Duitschland. Het artikel werd te Londen per luchtpost ontvangen tegelijk met het bericht, dat Stephens als verdacht van spionnage was gearresteerd. De publicatie van het artikel werd door de hoofdredactie uitge steld in het belang van den correspondent. Aanteekeningen, welke Stephens had ge maakt voor dit artikel zijn door de Duitsche politie in beslag genomen. Ze werden thans bestudeerd. De heer Stephens heeft intusschen zijn- reis door Duitschland voortgezet. Hij besluit zijn artikel met de woorden: „Het is mijn plicht te vermelden, wat ik zie". Stephens zal op deze wijze voortgaan. Na ht Pinkster-reces zullen in het Lagerhuis in verband met deze kwestie vragen worden gesteld. Het artikel heeft o.m. den volgenden in houd: Ondergrondsche militaire aerodrooms, ge vrijwaard tegen luchtaanvallen, worden in verschillende deelen van Duitschland aange legd. Een dezer ondergrondsche luchthavens wordt bij het plaatsje Celle in de provincie Hannover aangelegd. Het is de grootste lucht haven, wlkë de correspondent ooit heeft ge zien: grooter dan Croy-don, Le Bourget, Am sterdam, Weenen en Berlijn en toch was zij uiterst moeilijk te vinden, geheel te midden van bosschen geelgen, van den weg en uit den trein geheel onzichtbaar is deze lucht haven achter hoogopgaande boomen aange legd. Zelfs S.A. mannen worden er niet toe gelaten. De militaire aard van deze haven wordt verraden door grijs groene benzinetanks, welke een inhoud hebben van ongeveer 5000 Liter. De correspondent vervolgt verder o.m.: Duitschland heeft thans geen luchtvloot. De luchtvloot is ten minste niet te zien. Zij ligt over het geheele land verdeeld: in de eene fabriek motoren, in een andere vleugels, ergens anders de rompen, zuks in afwachting van de toestemming der mogendheden of de misukking der Ontwapeningsconferentie om er vliegtuigen van te construeeren. Generaal Goering kan niet wachten totdat Junkers de motoren voor de luchtvloot zal klaar hebben. Groote aantallen Amerikaansche vliegtuig mot-oren worden ingevoerd, doch ook Brit- sche. De correspondent verklaart te weten, dat „dag en nacht aan de vervaardiging der rompen wordt gewerkt bij de wereldbekende scheepsbouwers Blohm en Voss te Hamburg, waar in -drie ploegen wordt gewerkt", terwij1 te Kiel een belangrijke radiofabriek hulzen maakt voor bommen en granaten, te Gluck- stadt werken 700 arbeiders in een papierfa briek aan ontplofbare stoffen voor bommen. deze werklieden moeten schriftelijk ver klaren niets van hun werkzaamheden mede te zullen deelen. Op overtreding staat in som mige gevallen de doodstraf. uit Kennemerland 13 Regels 25 cent Elke regel meer 10 d. Gevraagd een FL .MEISJE, v. dag., n. ben. 18 jaar. Zondags vrij Mej. C. Halff, Hoofdstr. 149, Sant poort. Gevr. met 15 Juni in deftig gezin te Beverwijk een KEUKEN WERK3IEISJE, R.K., beslist zelf- st. koken en werken, v. g. Hulp v. werkster. Loon 25. Br. onder no B 356 bur. van dit blad NET KOSTHUIS gez. door Vader met 13-j. zoontje (vaste betr.) Liefst omg. Papierfabr. Br. no. IJ 723 bur. IJm. Courant. Voor huishouding Het Diaconessenhuis, Hazepaters- 1. 24, vraagt een DAGMEISJE en een inwonend WERKMEISJE met 1 Juni. Aanm. van 67.3 Gevraagd NET MEISJE van S.3 tot 5 uur. Zondags vrij. Loon Landzichtlaan 20, Heemstede. Gevr. een NET DAGMEISJE voor huishoudwerk en boodschappen. Aanm. voor 6 uur Wagenweg 44, Haarlem Gevraagd NET MEISJE voor dag en nacht per 1 Juni, netjes k-unn. werken en van goede getuigen- voorzien. Aanmelden na S uur mevrouw Dhont, Iepenlaan 24, Bloemendaal. FLINK DAG-MEI S JE gevr., in gezin. Aanmelden Stoopplein 12, Overveen. Gevraagd in klein gezin flinke HULP IX DE HUISH. v. d. in sigarenzaak behulpz. zijn. Huiselijk verkeer. Goede beh. verz. Boven IS jaar. Br. 4S94 bur. van dit blad Voor direct gevr. DAGMEISJE, niet ben. 18 jaar, van 85 uur. Bosch en Vaarts-traait 27, Haarlem Gevr. NET MEISJE van 9 tot 3 uur. Zondags vrij. Loon 5. Adres te vern. bur. van dit blad Gevr. v. direct of tegen 1 Juni FL. DIENSTBODE, zelfst. kann. k. en w., boven 25 j., v. g. g Zich aanm. 's av. na 7 uur Mevr. Gruno Meyer, Kenaustraat Haarlem Gevraagd in inrichting eeh NET MEISJE v. d. en n. Westerhout- park 34, Haarlem DAGMEISJE gevraagd 9 per week. Plein 12, Haarlem. Mevr. v. d. Horst, Camphuysen- laan 9, Heemstede, zoekt voor di rect of 1 Juni MEISJE, P.G., dag of d. en n. V. g. g. v. Gezin met kinderen. Gevraagd te Heemstede FLINK MEISJE voor d. en nacht. Dro ;isterij Binnenweg 6, H'stëde Gevr. v. dir. indiensttr. een FL. DIENSTB. v. d. en n. Verspronclc- 110, Haarlem Gevraagd NETTE WERKSTER, Vrijdags van 92. Saenredamstr. Haarlem Gevraagd FLINKE HULP in tie HUISH., die desnoods tijdelijk die huish. alleen op zich neemt, minstens 25 jaar, ,-voor d. of d. en n. Heemstede. Br. G 4-941 b-ur. van dit blad Terstond gevraagd NETTE SLA GERSJONGEN. Hoogewoerdstr. 43, Haarlem Voor bedrijf NOODHULP-KAPSTER gevr., goed k-unn. oncLuleeren, v. 3 wek. in Juni. H. J. v. Roode, Binnen- eg 181, Heemstede JONGEN GEVR. voor fabrieks werk. Loon 5 p. w. Wijnants, Spaarnwouderstraat 5. Gevraagd 2 FLINKE JONGENS voor rijwielstalling, bekend met reparatiën. Smedestraat 35, Haarlem PICCOLO GEVRAAGD boven 16 jaar. Plein 12, Haarlem Garage Westenhout, Wagenweg vraagt een GAR AGERE - DIENDE, ook kunn. rijden. Br. G 4944 bur. van dit blad H.H. KAPPERS. Gevraagd be diende, g. k. kn. en sch. Pretoria- plein 99, Haarlem Voor huishouding NETTE WERKSTER, M., W. en vrij zijnde, zag die gaarne be zet. Br. G 4S97 bur. van dit blad Biedt zich aan NETTE WERK STER. Br. G 4948 bui*, van dit blad NET DUITSCH MEISJE, 21 jaar, biedt zich aan, direct of later, v. d. en n. Br, G 4946 bur. van dit blad Het schenken van een "geurige bowl is het beeld va gastvrije, gulle gezelligheid. aa Met volle lepels deelt men den lekkeren drank en h vriendschap rond. e Vorm en kleur van het bowl-glas geven een voorsmaak- van den heerlijken inhoud. 5 Bowl-stellen met sierlijke harmoniëerende giazei, offreert in verscheidenheid van voorname vormen en' fraaie tinten; tegen prijzen die waarschijnlijk lager zim dan U elders zoudt moeten betalen yn Grootste magazijn van huishoudelijke, en luxe artikelen hier ter stedè, KONINGSTRAAT 19—21, Telef. 10847, HAARLEM^ WEEXSCHE COUPEUSE, zeer bekw., vraagt eenige naaihuizen. Goede coupe en werk, ook rao- derniseeren. Br. G 4947 bur. van dit blad Voor bedrijf COSTUUM- EN MANTELXAAI- STER biedt zich aan a 3 per dag van 95 uur. Br. G 4898 bur. van dit blad RECLAME-LOOPER biedt zich aan. Billijke cond. Br. G 4879 bu reau van dit blad MODERN GERJEFL. HUIS te Overv. te koop. Bevat: ben.': ka mers en suite, fl. keuken, vest.- gang; boven: 4 slaapk., balcon. Voor en achtertuin met schuur en poort. Hyp. beschikb. Bevr.: Lambr. v. Da-lelaan 16, Overveen Te huur VRIJ NET BOVEN HUIS, electra., gas, waterleiding enz. Stille omg. Direct te aanv. Te bevr. Breestraat 34 bij de Gier straat, Haarlem Voor de vele bewijzen van dee'. neming, ondervonden tijdens ziek te en overlijden van onze iis^ JOIIANNA betuigen dank. wij onzen oprechten Uit aller naam: B. v. d. NULFT M. L. v. d. NULFT— VERDORST Broers en Zusters IJmuiden (Oost) Trompstraat 105 Tandarts PRAKTIJK HERVAT R. KUULMAN Muziekleeraar Piano-theorie Methode Conservatorium heeft nog eenige uren disponibel, Jae. Cat-slaan 17, Driehuis voor Uw Behang- en Schilderwerk Concurreerende prijzen LIESHOUT EN BURGER Kalvers traat 168, IJmuiden Oost Te huur FLINK HUIS met tuin a 3.75 per week, water vrij. Te bevr. bij C. Clay. Zwanenburger- dijk 21, Vijfhuizen. Te huur aangeb. pl.m. 15.per maand BOVENGEDEELTE VAN VRIJ HUIS bij mens-chen zonder kin-deren. Br. no. 4949 b-ur. van dit blad Gevr. FL. KAMER o-ngemeub., m. stoolcgeilegenheid. Br. G 4S99 b-ur. van dit blad Gevraagd door onderwijzeres ONGEM .KAMERS met gebruik van keuken. Br. no. 49 50 bur. van dit blad Te huur op netten st. GE3IEUB. 2IT-SLAAPK., vaste waschtafel en balcon af 3.50 p. w. of gr. ongemeub. zit-slaapkamer a 10 v. Br. G 49 01 bur. van dit blad GR. ZONN. ZIT-SLP. KAMER voor 1 of 2 meisjes te huur. Tet terodestraat 23, Haarlem PRACHT SUITE (parterre) aan geb. op lsten st., omg. den Hout. Gem. of gestof., met deg. pension. Prijs 120" per maand, voor 2 p. Br. G 4S80 bur. van dit blad KOST EN INWONING aangeb. a. net persoon 8 per week, met bewassching, gezellig sl.kamer a. str. Gen. Cronjéstr. 160 rood, Haarlem Aangeb. NET KOSTHUIS, vrije kamer, berging voor fiets. Prijs 7. Br. G 4SS2 bur. van dit blad Werkman vr. NET KOSTHUIS, liefst in Zan-dvoort. Zondags af wezig. Geen wasch. Colensostraat 17 rood, Haarl. Nrd. KOST EN INWONING aangeb. met vrije slaapk. en huis. verk. en wasch 7.50 p. w. St. Antho- niesteeg 20, Haarlem Aan net persoon met vaste posi tie KOST EN INWONING aange boden in klein gezin. Br. onder G 4923 bur. van dit blad Vanille Wafels, pd. 18 ci. Fruitdrops, 2 ons 15 cl Cocosmacarons 2 voot 5 cl. Champagne Pils, Fruit Soda 14 cent per llesch, bij in. levering van ledige flescb Te koop 2 CRAPAUDS, 4 stoelen rood trijp, in pr. staat, kachel m. toeber. 's Avonds C8 uur. Adres te vern. bur. van dit blad. 2 z. g. a. n. AOCU's en gelijkrich- ter te koop, tegen elk aann. bod, Wipperplein 19, Heemstede. Te koop 1ste klas RADIO 4 I, m. gar., (Duitsch merk) Aansl. v. gram., speelt z. ant., pkapp. gel.r., 2 acc., <fl.spr.. ko-ptel. Rïd- derstr. 28 rd., Haarlem VOOR f 20.bouwen wij Uw PHILIPS. TELEFUNKEN, ER. RES of N.S.F. radio-toestel om tot een hypermodernen ontvanger. Ongekende selectiviteit en geluids sterkte. Vr. inlichtingen Techn. Radio-Dienst, Oost-Indiëstr. 31, tel. 167S9, Haarlem NEW RAPID 500 c.c .0. H. V. geheel electr. 480. Hoofdagent J. A. v. d Hout, Heemstede, TeL CYLINDER SLIJPEN v. d. Hout Raadhuisplein, Heemstede, Tel, Aangeb. LIEF ZIXD. POESJE. Küetverparkweg 114, Haarlem. Te koop JONGE GRO EN END A- LER-S, echt ras, keus uit nest. J« Moll, Bantamstraat 110, Haarl. H.H. HUISEIGENAREN. Een in g. st. verk. voordeur te k. 2.17 x 0.S3 M. Groen gesch. Reitzstr. 44, H. Nrd GRATIS KIPPENHOK voor het afbreken Bilderd-ijlcstraat 13 zw. Haarlem Te koop 2 KAMP.TENTEN z. g. a. 1 gr. en kleinere. Spotprij3. Bilderdijkstraat 13 zw., Haarl. SOLIDE TUINBANK a 7. Tuin- ameublement 21. Adres: Korte Houtstraat 9, Haarlem Te koop 1 PERS. EIKEN LEDI KANT met Auping matras van 34 voor 15. Adres te vern. bur. van dit blad Te koop een HOUTEN 2 PERS. LEDIKANT met spiraal matras. Scherm erstraat 31 zw., Haarlem Te koop 2 PERS. OPKLAPBED verticaal, m. ombouw en prima matras v. slechts 15. Houtplein 17, Haiarlem MODERNE BEKL. WIEG nieuw 5.50. Emaille badkuip met af voerpijp 4.50. Rijksstraatweg .71, Haarlem Nrd, Te koop aangeboden 9 M. RIET MAT (2 M. hoog) tegen elk aan nemelijk bod, ook tuingereedscb. v. Kinsbergenstraat 3, Haarlem. GOED TEHUIS GEVR. v. mooie zindelijke katjes, 2 1/2 maand oud. Af te halen Gen. Botha- straat 94 Haarlem PRACHT JONGE KONIJNEN te koop 25 en 35 cent per stuk. Adres Klaverstraat 2, Haarled. Te koop gevr. HEEREN- EN DA31ESKLEEDING. pathéfoon platen en boeken. Jansstraat 2,Si Haarlem

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 4