De Historische feesten te Heemskerk. HEEMSKERK. Een reeks bonte schouwspelen. „Marquette" als wandelpark opengesteld. Jan van Brabant en Jacoba van Beieren te midden van eenige edellieden. lllllllllllllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllilllllllillllllil Dreigende luchten, zwaar geladen van re gen en een kouden wind deden voor de Heemskerksche feesten een minder gunstig verloop verwachten. Maar al bleef het tra- ditioneele feestzonnetje dan ook den gehee- len dag verborgen het bleef gelukkig droog en daarvoor zorgde dan de stijve bries, hoe hin derlijk deze dan ook was en hoe lastig de stofwolken, welke hij met zich voerde, dan ook waren. Ongetwijfeld zou een Pinkster- Maandag mits hij begunstigd ware geweest door mooi, zonnig weer, een voor Heemskerk ongekende invasie van vreemdelingen tot gevolg hebben gehad. Daarvoor waren de weersomstandigheden nu te onzeker. Noch tans heerschte in het dorp reeds vroeg in den morgen een prettige drukte, welke zich voor al in de omgeving van het raadhuis concen treerde. Te kwart voor elf trokken de eerste deelnemers van den optocht naar het Huld- tooneel gelegen aan den Rijksstraatweg waar men alles voor de huldiging van den graaf van Holland tot Heer van Kennemerland in gereedheid had gebracht. De historische stoet was inderdaad een unicum en zeker een van de merkwaardigste historische optochten, welke ooit de lage landen van het gewest Kennemerland doortrok. De stoet was onder verdeeld in twee groepen. De eerste groep werd gevormd door de Vroedschap van Heems kerk. heraute, tamboers, de Schout en de Schepenen, vervolgens ridders van St. Jan, pages, koorknapen, de Abt van Egmond. Broe ders en Benedictijner monniken, edellieden, jonkvrouwen, pages en boogschutters. De tweede groep was op zichzelf een schitterende stoet gevormd door den graaf van Holland, Jan van Brabant en zijn gemalin Jacoba van Beieren met een uitgebreid gevolg van hof dames, pages, boogschutters, lanciers, tam boers enz. Zelfs de hofnar was meegetrokken om het doorluchtig gezelschap op zijn tocht naar het Huldtooneel te vermaken. Op het Huldtooneel. Bij aankomst van den stoet op het Hulp- tooneel had het publiek zich reeds in dichte rijen rond het grasveld en den pittoresken heuvel geschaard. Onder bazuingeschal deed de graaf van Holland hier zijn blijde incom- ste, nadat de regisseur van heel dit bonte schouwspel, de slotvoogd en tevens minne- streel van „Assumburg" Geert Dils zijn dis cipelen de laatste instructies had gegeven. En toen was het Huldtooneel na vele eeuwen weer eens getuige van het unieke schouw spel, waaraan het ziin naam ontleent. De kleurrijke en fleurige stoet van ridders en edelvrouwen schaarde zich rond het mo nument. de graaf van Holland, de hoofdper soon van deze plechtigheid trad naar voren en nam plaats op een schild, dat vier edelen tot schouderhoogte ophieven. De heraut ver hief zijn stem en riep luide en plechtig: „Al dus kiezen wij Hertog Jan van Brabant tot onzen Heer en Heer van Kennemerland". De graaf sprak vervolgens ernstig en krach tig: „Vrede 'aan de Kerk en de christelijke kudde. Verbod van roof en onrecht. Recht en genade in oordeel, gelijk God. rechtvaardig en barmhartig, mij genade bewijzen moge. Dat zij zoo" Tromgeroffel en daverende toe juichingen bevestigden de huldiging van Jan van Brabant tot Heer van Kennemerland. Met den ouden groet van het volk der Ka- ninefaten „Kennemerland, harop:" werd deze imposante plechtigheid besloten. De stoet be gaf zich daarna op weg naar ..Marquette", welk buiten op plechtige en officieels wijze als wandelpark zou worden opengesteld. Intusschen geschiedde deze huldiging op het „meest bedreigde" punt, ten opzichte van het snelverkeer, van de geheele gemeente, vooral omdat in Alkmaar motorraces werden gehouden. Toch wist de een-hoofdige gemeen tepolitie, bijgestaan door Rijksveldwacht en marechaussee het verkeer keurig gaande te houden. Het was bovendien goed gezien van de leiding om de wederopstelling van den stoet te doen geschieden op de breede Mar quette laan „Marquette" opengesteld. Het was een ongekend schouwspel toen kleurrijke stoet van edelen, geharnaste, rid- ders en jonkvrouwen, gezeten op vurige strijd rossen en vergezeld door het voetvolk onder het eeuwen-oude geboomte van de oprijlaan „Marquette" binnentrok. Op de brug over de slotgracht bevonden zich reeds het gemeen tebestuur van Heemskerk, de bestuursleden van de V.V.V., Jhr. D. Gevers, namens de be zitters van „Marquette", Dr. Gunning voorzit ter van de Nederlandsche Jeugd Herberg- Centrale en vele genoodigden, benevens een batterij persfotografen en het „zware ge schut" van de Profeltl-film, dat voor de brug in stelling was gebracht. De ridders en jonk vrouwen stegen af en verzamelden zich op de brug, waarna ridder Gerrit van Heems kerk den burgemeester een oorkonde over handigde, waarbij „Marquette" als wandel park werd opengesteld. De tekst van dit fraai gecalligrafeerde en zwaar gezegeld stuk luid de aldus: „Gerrit, Heere van Heemskerk, ridder, doen kont allen leeden. dat voir ons gekome is onse teghenwoordighe Schout, W. M. J. A. Vreughde, dese in sijnder qualiteit als eere- voirzitter van de Vereen, voir vreemdelin gehen verkeer te Heemskerk; ende heeft ons mit sijnder rechte moetwille opgedraghe tote behout ende profijte van alle leeden. eene heirlijcke .wandelplaetse van vele morgen groot, geheten Marquette, geleghen in de ambachte van Heemskerk. Alsoe dat wi be- houdelic ons- en een jeghelic sijns regte voert weder verlijt hebben en verlijen mit dese. onse briefe den Schout Vreughde voornoemt, die voirseghde kostelicke wandelplaetse te houden van ons. hij en sijn vereen., daer sii beijde even de sijn, te verheergewaden als ut versterft mit een flessche wijn. Hier waren bij en over de hoghedele Vrouwe Jacoba, Gravinne van Holland en deselfs Heere ge- ma el, geestelicke en vele edelen ende vreij- lieden. soe mans als vrouwspersonen ende een menighte van volek. In oorkonde deze briefe besegeit mit onse segele. Gegeven den 21sten Mey in 't jaer van ons Heere 1934. De burgemeester van Heemskerk aanvaard de deze oorkonde onder dankbetuiging aan de familie Gevers voor de opensstelling van het wandelpark en deed vervolgens een be roep op het publiek, om het park in goeden staat te bewaren. De heer P. G. Henneman sprak een enkel woord namens de V.V.V. aan het adres van de familie Gevers. Vervolgens werd een uur gepauzeerd. JTa- dat mensch en dier zich in de gastvrije „be- huijsinghe" Marquette verkwikt hadden wer den allen bij monde van ridder Bartout, Heer van Assendelft, uitgenoodigd een bezoek te brengen aan kasteel „Assumburg", teneinde dit in het bezit te stellen van de jeugd. „Assumburg" aan de jeugd. De optocht trok nu door het dorp naar het kasteel Assumburg van welks torentrans fier de Nederlandsche driekleur wapperde. Toen de stoet op het voorplein arriveerde was daar intusschen veel publiek opgesteld, waaronder wij bij het bestuur van de N.J.H. C. ook den heer Gerhard, lid van Ged. Staten opmerkten. Assumburg werd in het bezit gesteld van de jeugd en dat geschiedde op symbolische wijze door het aanbieden van een sleutel aan Dr. Gunning, voorzitter van de N.J.H.C., die hem op zijn beurt aan burgemeester Vreugde als voorzitter van de commissie van toezicht overhandigde. Barthout, de Heer van Assendelft stelde daarmede zijn bezitting onder de hoede van de Nederlandsche jeugd, die op haar beurt, aldus wilde het de oorkonde, in Geert Dils en zijn gade „een liefe vader en moeder heb- be, on me daer over hun te waeken". Dr. Gunning aanvaardde namens de N. J. H. C. de verleende gunsten, na bij zonderen dank te hebben gebracht aan Dr. Kalff van het Rijksbureau voor Monumentenzorg on der wiens toezicht de Zuid-Oostelijke vleugel van het kasteel in een voortreffelijk inge richte jeugdherberg was herschapen. Spr. installeerde voorts de populaire Geert Dils als slotvoogd en zijn a.s. gemalin als slotvoogdes van Assumburg. Op het voorplein werd door de trekkers de Meiboom opgericht en weldra ging het er vroolijk toe. Vele reidansen werden uitge voerd en luid schalden de vroolijke liederen op tegen de massieve muren van het oude kasteel dat vol jong leven is gekomen en waarin de minnestreel met zijn markante fi guur toch iets van den ouden romantischen geest weet te bewaren. De feestelijkheden waren hier ten einde, dw.z. het officieele gedeelte, want in het dorp duurde de feestvreugde bij spel en dans nog tot ver in den nacht voort. Het gemeente huis. dat met zijn verlichte lijnen een fraai schouwspel opleverde, trok enorme belang stelling. Op het feestterrein werd een door duizenden bijgewoond vuurwerk afgestoken. De jonge V.V.V., die dit alles organiseerde, mag wel met groote voldoening op diezen feestdag terug zien. Een woord van lof mag tenslotte niet wor den onthouden aan het Uitgeester fanfare corps. dat den gansehen langen dag muzikaal opluisterde en zeker ook een groot aandeel had in het welslagen der feestelijkheden. RUSTVERSTOORDERS ONDER DE KAMPEERDERS In <3en nacht van Zaterdag op Zondag hebben eenige kampeerders door hevigen wist de rust in 't tentenkamp van de gem. Heemskerk ver stoord. De twist liep zoo hoog, dat een der rustverstoorders na eerst in 't sanatorium He- liomare verbonden te zijn. naar'tRoode Kruis- ziekenhuis te Beverwijk vervoerd moest worden. BEVERWIJK DE WERKLOOSHEID. Het aantal van 526 werkloozen, dat j.l. Za terdag bij den gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemidde ling stond ingeschreven, was verdeeld over de navolgende vakgroepen: B e v e r w ij k: Drukkers 3, behangers 1, be ton vlechters 1, betonwerkers 6, marmerbe werkers 2, marmerpolijsters 1, grondwerkers 34, metselaars 5, opperlieden 8, schilders 1, spoorleggers 1, timmerlieden 9, houtbewer kers 2, kuipers 1, kappers 1, schoenmakers 2, bankwerkers 5, carrosseriemakers 1, electri- ciens 3, handlangers 3, koper- en blikslagers 4, lasschers 2, loodgieters 1, machinisten 3, machinedrijvers 2, metaalbewerkers 2, mon teurs 3, plaatwerkers 1, smeden 3, soldeerders 1, stokers 5, voorslaanders 1, bakkers 3, siga renmakers 15, sorteerders 4, slagers 1, land arbeiders 21, teekenaars 1, chauffeurs 4, expe diteurs 1, winkelbedienden 2, schippers 2, voerlieden 2, incasseerders 1, kantoorbedien den 6, losse arbeiders 85, dienstboden 3, werksters 3, voegers 1, koks 1, pakhuisknechts i, totaal 275 (321). Wijk aan Duin: Betonvledhters 1, grondwerkers 28, metselaars 1, opperlieden 25, stucadoors 1, timmerlieden 9, houtbewer kers 2, kappers 1, schoenmakers 1, bankwer kers 9, carrosseriemakers 1, electriciens 1, handlangers 4, klinkers 2, koper- en bliksla gers 2, lasschers 1, loodgieters 2, machinisten 6, machinedrijvers 2, metaalbewerkers 3, monteurs 3, stokers 4, bakkers 1, sigarenma kers 6, landarbeiders 19, reizigers 1, chauf feurs 7, kellners 1, lijnwerkers 1, winkelbe dienden 3, schippers 1, incasseerders 1. kan toorbedienden 4, losse arbeiders 59, werksters 3, boekbinders 1, uitvoerders 1, totaal 198 (200). Heemskerk: Betonwerkers 2, grond werkers 8, metselaars 1, opperlieden 3, tim merlieden 1, landarbeiders 14, chauffeurs 1, losse arbeiders 23, totaal 53 (54). Illlllllllllllllllllllllllllllllllillllll^ Vroolijke poorteressen bij de feesten in Heemskerk. HET MIDDENSTANDS -BANKWEZEN. y De afdeeling Beverwijk en Omstreken van den Nederlandschen Middenstandsbond houdt op Woensdag 23 Mei a.s. in het K.S.A. ge bouw een belangrijke vergadering. De heer P. G. A. Suurenbroek van de Ned. Middenstands- bank zal in deze bijeenkomst een lezing hou den over „Het Middenstandsbankwezen". Er zal gelegenheid worden gegeven voor het 'stellen van vragen ook betreffende het door de regeering verleende Middenstandscrediet. Vervolgens zal een bespreking worden ge houden over de electriciteitstarieven. Het be stuur heeft zijn te Beverwijk woonachtige leden aangeraden geen nieuw contract met de Gemeente Lichtbedrijven af te sluiten, al vorens bij het bestuur inlichtingen te hebben ingewonnen GEEN PINKSTERDRUKTE De beide Pinksterdagen zijn ook voor Bever wijk en omgeving zeer kalm verloopen. Op den eersten Pinksterdag was het opvallend stil en zelfs de hoofdverkeersweg, de Breesbraat bood een minder levendig beeld, dan op werkda gen. Den tweeden dag brachten de motorraces te Alkmaar nog wat leven in de brouwerij. Des morgens en des middags daverden de motoren door de Breestraat, maar de echte Pinkster- drukte bleef achterwege. Het zou in geheel midden-Kemiemerland stil gebleven zijn, wanneer ook niet de feesten te Heemskerk nogal wat belangstelling hadden getrokken. Degenen, die per rijwiel waren uitgetrokken voerden een zwaren strijd tegen den feilen wind, die tot het vallen van den avond het- verblijf op de open wegen al zeer onaange naam maakte. Om niet te spreken van de stofwolken, welke hij voor zich uit joeg. En wat Wijk aan Zee betreft, dat trof het al heel slecht bij de opening van het badsei zoen. „Een goede Pinksteren is het halve sei zoen," zegt men in de badplaats. Dan zal de tweede helft wel heel goed moeten zijn, om de schade van dit sof-Pinksterfeest nog wat goed te maken. ONTSPANNING EN ONTWIKKELING VAN WERKLOOZEN Naar wij vernemen is bij het gemeentebe stuur van den Minister van Sociale Zaken be richt ontvangen, dat over 1934 kan worden gerekend op een Rijksbijdrage in de kosten van het ontspannings- en ontwikkelings werk voor werkloozen, welk werk door de ge meenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin gezamenlijk is ter hand genomen. De totale uitgaven zullen echter een bedrag van f 4000 niet te bovven mogen gaan. „VOX HUMANA" GELAUWERD. De Gemengde Zangvereeniging „Vox Hu mana" nam op den Tweeden Pinksterdag deel aan den zangwedstrijd te Scheveningen. Het Beverwijksche koor maakte daar onder leiding van zijn dirigent, den heer P. Potgieser, een uitstekende beurt. Van alle koren, welke dien middag optraden, was „Vox Humana" het eenige dat een eersten prijs wist te behalen. De jury kende deze hoogste- bekroning aan „Vox Humana" toe in de tweede afdeeling met 341 punten. WIJK AAN ZEE EN DUIN STRANDPOLITIE. Als tweede strandpolitie-agent is voor dit seizoen aangesteld de heer Den Hollander» VELSEN DE SCHEEPVAART. De vorige week zijn voor de havens in onze gemeente aangekomen 12 schepen, waarvan 4 voor de Hoogovens, n.l. 1 met erts en 3 om te laden en 8 voor IJmuiden, waarvan 1 met ijs en 1 om te bunkeren. Van de Hoogovens vertrokken 4 schepen met een lading ijzer, n.l. 1 voor Noord- Amerika, 1 voor Zweden en 2 vor Finland. SANTPOORT llllllllilllllllllllllllllillllim EEN TIEN-MINUTEN DIENST. Naar we vernemen, zijn de kaartjes, abon nementen enz. van de N.V. Autobusonderne ming Van Geelen en v. d. Berkhof; N.V. Autobus Mooy en N.V. Autobus-exploitatie „Stormvogels" op eikaars lijnen geldig, zoo dat we nu practisch van hier naar Haarlem een tien-minuten-dienst hebben gekregen. WEINIG PINKSTERDRUKTE. Het minder gunstige Pinksterweer is oor zaak geweest dat van de echte Pinkster- drukte niet veel te bespeuren viel. Alleen langs de nieuwen Rijksweg was het nog vrij druk, doch daaraan heeft onze plaats uit een financieel oogpunt bekeken niet veel. Het verkeer en de drukte in de omgeving van de Ruïne van Brederode en het Rijkenspark bleef echter beneden de verwachtingen. POSITIE BILLITON MIJ. VERBETERD. IN 1933 RUIM 1 MILLIOEN WINST. In het jaarverslag van de N.V. Billiton Maat schappij te 's-Gravenhage wordt o.m. het vol gende opgemerkt: De Billiton Maatschappij bleef belast met de directie der N.V. Gemeentschappelijke Mijn- bouwmaatschappij Billiton. Op de winstreke ning over 1933 zijn als opbrengst der 6000 aan- deelen B in bovengenoemde vennootschap ver antwoord het ontvangen interim-dividend en het slot-dividend over 1933 ad te zamen 13%. Het aandeelenbezit in de N.V. Mijnbouw Maatschappij Stannum onderging een kleine uitbreiding. Deze dochtermaatschappij was dit jaar in staat een bedrag van f 197.900 terug te betalen op het renteloos voorschot haar door onze maatschappij verstrekt. Aangezien dit voorschot ten laste van vorige jaren geheel is afgeschreven, wordt dit bedrag thans als winst opgenomen. Zooals reeds in het vorig jaarverslag voor de N.V. Ned.-Indische Tin Exploitatie Mij. (Ni- tem) werd vermeld, is in Jan. 1932 het verken- ningsonderzoek van den Riouw- en Lingga Ar chipel beëindigd. Ook in het afgeloopen jaar kon van het openen van ontginningen op de op Karimoen en Koendoer aangetoonde afzet tingen geen sprake zijn. Ned.-Indische Bauxiet Mij. Aangaande de N.V. Ned.-Indische Bauxiet Mij. (Nibem) kwam dit jaar een project gereed voor een eenvoudige wijze van ontginning der bauxietafzettingen van Bintan (Riouw-archi- pel) gelegen aan de Oostkust van dit eiland bij straat Kidjang. In verband met de voorgenomen bouw van een nieuwe smelterij had een algeheele reor ganisatie van de Hollandsche Metallurgische bedrijven (Hmb.) plaats. De zetel van de vennootschap werd ver plaatst van Amsterdam naar Den Haag. Het maatschappelijk kapitaal werd van 4 op 5 millioen gulden gebracht, verdeeld in 5000 aan- deelen elk groot f 1000. De preferente aandee- len kwamen hiermede te vervallen in ruil waarvoor aan houders daarvan gewone aan- deelen tot eenzelfde bedrag werden toegekend. Het bedrijf heeft gedurende het geheele jaar op volle capaciteit gewerkt. Verwerkt wer den totaal 8.692 ton materiaal, waarvan 2.694 ton Billiton-erts, 5.078 ton Bolivia-erts en 920 ton residu's. De wereldvoorraden slonken van 55.900 ton ultimo December 1932 tot 29.100 ton per 311 December 1933. De marktpositie is toenemend verbeterd. Het feit, dat de Vereenigde Staten op 20 April 1933 den gouden standaard losgelaten hebben, heeft opnieuw een element van on zekerheid in de prijsvorming van tin gebracht. Over het algemeen kan men concludeeren, dat de in 1932 ingezette verbetering van de internationale tinsituatie zich in 1933 krachtig ontwikkeld heeft, zoodat weer een terugkeer tot meer normale wereldvoorraden mag wor den verwacht. De reserve „voordeelig koersverschil op be leggingen" moest een vermindering van f 252.074 ondergaan. De algemeene onkosten ad f 120.149 waren iets hooger dan verleden jaar. Van het saldo der winstrekening, be dragende f 1.014.770 (v. j. verlies f 3276, even als dividend gedekt uit reserve) stelt het be stuur voor f 153.739 toe te voegen aan de re serve, f 2031 als onverdeeld dividendsaldo naar het volgend boekjaar over te brengen en van het ter verdeeling beschikbaar overblijvende f 735.000 te bestemmen voor 7% (3%) dividend aan alle aandeelhouders en f 124.000 (onv.) voor de aandeelhouders der Eerste Rubriek. AUTO DE RIVIER INGEREDEN. Twee mannen verdronken ROEKELOOSHEID MET DEN DOOD BEKOCHT. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een auto van de pont te Beusichem in de rivier gereden. Twee der vier inzittenden wisten zich te redden, de beide anderen verdronken. De passagiers, die onder invloed van ster ken drank verkeerden, waren op weg naar Tiel. Toen zij bij het veer kwamen, bleek de pont aan den wal te liggen. De mannen gaven den chauffeur opdracht het hek van het veer te openen; zij zouden zelf wel over varen. De chauffeur zette z'n wagen op den vlakken weg stil en ging de pont op om het hek aan de rivierzijde af te sluiten. Tot zijn ontsteltenis zag hij plotseling de wagen de pont oprijden en hij sprong nog wel op de treeplank om den wagen te doen stilstaan of tegen den kant te doen rijden, doch dit mocht hem niet moer gelukken; de auto reed regelrecht de rivier in. Twee passagiers konden worden gered, de twee anderen verdronken. Eén der inzitten den moet de wagen, toen de chauffeur deze had verlaten, in beweging hebben gebracht. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 19 Mei. Ondertrouwd 18 Mei: J. Wijnands en B. S. Duijtshoff Bevallen 16 Mei: T. G. Korzelius—Verhorst, z.; H. Damiaansde Hond, d. E. Leijenaar Heiten. d.; 17 M. C. M. MannaertHeggeri d.; 18 Mei: I. C. WetselaarAnient, z.; W. P. C. Dulkes—Truschel, d.; B. Klinkenberg—Jan sen, d. Overleden 17 Mei: D. Smit, 70 j., Bromo- straat; J. Diekmann—Flink, 83 j., Dr. Leijis- straat. HOLLAND—AMERIKA LIJN Narente, Vancouver n Rott. 17 v. Seattle Volendam 19 van Rotterdam naar New-York Statendam 18 van New-York naar Rotterdam Bïlderdijk, Philad. n. Rott. p. 19 Lizard. HALCYON LIJN Stad Dordrecht, Melilla n. Rott. p. 18 Gibr. HOLLAND—AFRIKA LIJN Maaskerk (uitreis) 18 Mei te Takoradi Amstelkerk (thuisreis) vertr. 19 v. Havre, 21 Mei te Rotterdam verwacht. Nieuwkerk (thuisreis) 19 Mei van Dover Nijkerk 19 van Hamburg naar Amsterdam JAVA—CHINA—JAPAN LIJN Tjipondok 18 Mei van Macassar naar Moji Tjisaroea 18 Mei te Manilla Tjinegara 17 Mei van Shanghai te Manilla KON. HOLLANDSCHE LLOYD Waterland 17 van Rotterdam te Bremen Zaanland (thuisreis) 18 Mei van Rio Janeiro Flandria (uitreis) pass. 18 Mei Ouessant. ROTTERDAMSCHE LLOYD Kota Radja (thuisreis) pass. 18 Mei Perim Kota Pinang (uitreis) pass. 19 Mei Dover Garoet (uitreis) 18 Mei van Singapore STOOMVAART-MIJ OCEAAN Benvannoch, Japan n. Rott. 18 te Londen Menestheus, Japan n. Rott. 18 te Shanghai Hector, Japan n. Rotterdam 19 van Penang City of Bagdad Japan n. Ldn. en Rottm., 19 van Havre STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND Tawali (thuisreis) 18 Mei van Port Said Poelau Roebiah (thuisreis) 18 van Genua Tabian (thuisreis) 18 Mei van Genua Simaloer 18 Mei van Havre naar Amsterdam SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN Silverwillow 18 v. Pt. Arthur te Kaapstad Silverguava 18 v. Singapore naar Manilla Tarakan 16 Mei van Cebu naar Seattle Bengalen 18 Mei van Vancouver te Rangoon. AANGEKOMEN 19 Mei: Simaloer s.s. Havre Stargard s.s. Bristol Lysaker ni s.s. Hernösand Lumme s.s. Rotterdam Prinses Juliana m.s. Noordzee 20 Mei: British Pluck m.s. Swansea Tiberius s.s. Napels Barneveld s.s. Antwerpen Oranje Nassau s..s. West Indië Stelvio m.s. Port Arthur Boskoop s.s. Chili Leeuwarden s.s. Londen Vliestroom s.s. Huil Neptunus m.s. Huil M. J. Graig s.s. Rochester Krestyanin s.s. Leningrad Poolster m.s. Londen Palm a m.s. Londen Theano s.s. Fowey Ariadne s.s. Hamburg Cariba m.s. West Indië Trio m.s. Londen Fluto s.s. Gothenburg Haig Rose s.s. Swansea Nijkerk s.s. Hamburg Orpheus s.s. Kopenhagen Steelville s.s. Bizerta Heinrich Block m.s. Memel Rhein s.s. Hamburg Sakko s.s. Archangel Henning B. s-s. Leningrad Maasstroom s.s. Bristol Rijnstroom s.s. Leith Wisborg s.s. Norrköpig Cowrie m.s. Houston Glynwen s.s. Llanelly Dalalfven s,s. Danzig Ek s.s. Oslo Runmarö s.s. Oxelösund Chr. Russ s.s. Wyborg Erik B. s.s. Leningrad Texelstroom s.s. Liverpool Venus s.s. Rotterdam VERTROKKEN 19 Mei: Iwar s.s. Methil Flandria s.s. Gothenburg Bowling s.s. Leith Orlanda s.s. Abö Gateshead s.s. New Castle Astarte s.s. Bremen Hercules s.s. Hamburg Niobe s.s. Bremen Swift s.s. Londen Hodder s.s. Goole May s.s. Poole 20 Mei: Stargard s.s. Bremen Vienna s.s. Harwich Therese Horn m.s. Helsingfors Igotz Mendi s.s. Dunston Venezuela s.s. Hamburg Vechtstroom s.s. Huil 21 Mei: Caribia m.s. Hamburg Oilreliance m.s. Rotterdam Melampus m.s. Londen British Pluck m.s. Grangemouth Clydefield m.s. Aruba Schecpvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen hier binnen 54 stoomschepen. 12 motorschepen en 3 zee sleepbooten, tezamen 69 schepen tegen 75 sehe pen in de week tevoren. Naar zee vertrokken 56 stoomschepen, 19 motorschepen. 3 zee- sleepbooten, 1 baggermolen en 2 onderlossers, tezamen 81 schepen tegen 64 schepen in de voorafgaande week. Uit en naar zee passeerden in de laatste week 150 schepen of 11 schepen meer dan in de voorlaatste week. Groote diepgangen. Het Engelsche motortankschip Glydefield passeerde van Curasao en het Italiaansche motortankschip Stelvio van Port Arthur naar Amsterdam met een diepgang van 8.8 Meter, terwijl het Engelsche motortankschip Cowrie van Houston naar Amsterdam passeerde met een diepgang van 8,8 Meter. Weer in de vaart. Het tijdelijk te Amsterdam opgelegde mo torschip Oise is weer in de vaart gebracht en vertrok Vrijdagavond naar Parijs. Toeristenboot. Het Engelsche stoomschip Vienna, dat in den vorigen zomer meermalen met toeristen naar Amsterdam kwam, is Zaterdag opnieuw met zijn reizen begonnen. Het bezoek duurde evenals de vorige keeren slechts één dag en zal gedurende dit seizoen minstens vijf Zater dagen herhaald worden. Ertsaanvoer. Het Engelsche stoomschip Steelville is van Bizerta en het Zweedsche stoomschip Run marö van Oxelösund aangekomen met een la ding erts voor de Hoogovens.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6