HET NIEUWE AVONDBLAD De Steen. [19e JAARGANG No. 169 DONDERDAG 24 MEI 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2*/3 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN1—5 regels f 0.75. Elte regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers ssijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000bij algeheele invaliditeit; 600.bij overlijden; 400bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij break van boven- en/of onderbeen; 50.— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw belden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis Is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank t* Schiedam. De Slachting in de Chaco. De Volkenbondsraad heeft over het Chaco- rapport gesproken en de beslissing tot 30 Mei uitgesteld. Komt er een embargo op wapen en munitie-leveranties naar Bolivia en Para guay? Misschien. Onze Geneefsche correspon dent lees zijn artikel in ons vorig nummer is er optimistisch over. Ik hoop dat hij niet te optimistisch is, maar het lijkt nog een erg twijfelachtige zaak. Want Eden (Enge land) en Barthou (Frankrijk') hebben zich wel enthousiast vóór het embargo verklaard, en de andere Raadsleden ook, maar ieder wil het alleen maar voor zijn eigen land toepas sen als alle andere he.t ook doen Ziehier wat gezellig practiseh idealisme. Dat. zij geen van allen bereid zijn hun land te ontwapenen, of gedeeltelijk te ontwapenen, als de rest het niet doet, is een overweging waarvoor zeer ernstige argumenten aange voerd kunnen worden. Maar dat zij van een ongelukkige wapenleverantie niet willen af zien als er maar één land is dat doorgaat met leverenda's een andere zaak. En wat voor zaak! Ik wou dat ik het optimisme van onzen correspondent deelen kon. Tot dusver lijkt het voor de wapenindustrie nog een heel een voudig zaakje. Zij behoeft er maar voor te zorgen dat één land doorgaat met leveringen toe te staan, dan kunnen de overige ze ook blijven voortzetten. Of het alleen de particu liere wapenindustrie is die leveranties doet, en of de staatsbedrijven er dus wel buiten blijven, is overigens nog een open vraag. Het lijkt gevaarlijk er een bevestigend antwoord op te veronderstellen. De liefelijkheid van het geval wordt door de zakelijke beschouwingen van onzen cor respondent gruwelijk-helder belicht. Hij deelt mede dat Bolivia en Paraguay in het geheel geen wapenfabrieken hebben, waaruit dus blijkt dat alle wapenen en de munitie voor deze nu reeds twee jaar durende moord partij in dat ellendige Chaco-moeras door andere Volkenbondsleden geleverd moeten zijn. Een jaar geleden heeft Engeland al voor gesteld om er mee uit te scheiden, maar dat voorstel heeft men „vergeten". Engeland heeft het nu opnieuw voorgesteld en Anthony Eden zal wel zorgen dat het ditmaal niet ver geten wordt. Een dapper man. Een andere charmante kant van de zaak werd in het licht gesteld door den gedele geerde van Bolivia. Die zei, dat het voorstel in het voordeel van Paraguay was, want dat heeft volgens hem meer.wapens en munitie in voorraad dan Bolivia. Onze correspondent, nogmaals optimistisch, meent dat de Volkenbond daar zeker mee rekening zal houden. Hoe? De Volkenbond heeft niet de macht om Paraguay's surplus- aan-wapenen en -munitie in beslag te nemen. Zou de Bond dan misschien een nieuwe com missie moeten sturen, die al de geweren en revolvers en kanonnen en tanks en brand- en gasbommen en granaten en pantserauto's enz. enz. van beide partijen moet tellen, en dan toestaan dat het verschil aan Bolivia wordt geleverd en ze met hun gelijke voorra den doorvechten tot de laatste granaat en de laatste patroon? Ik hoop van niet, maar zie het duister in. De heele Gran Chaco-historie kenmerkt zich door haar diepe duisternis. Ligt het aan mij? Ben ik overgevoelig als ik het schandelijk vind, dat daar in die moerassen duizenden stakkers worden uitgemoord (die natuurlijk niet de flauwste notie hebben waarvoor ze eigenlijk vechten) met de wapens die de brave Volkenbondsleden leveren? Heb ik teveel scrupules als ik meen, dat deze practijk een bespotting, een hoon is van het Christendom? Ik kan het mij niet voorstellen. Maar natuur lijkhet is wel erg ver weg. Doorgaande volgens dit systeem, zal Europa het overigens in de toekomst wel erg dichtbij krijgen ook. R. P. IJMUIDEN VELSER ZWEMVEREENIGING. GROOT AANTAL NIEUWE LEDEN! Nu de gehouden campagne tot het plaatsen van abonnementen en het aanwerven van nieuwe leden achter den rug is, ontvangen wij van het bestuur van de V.Z.V. een opgave van het bereikte resultaat. Uitgegeven werden tot en met 19 Mei: 530 abonnementen voor volwassenen en 402 abonnementen voor adspiranten, totaal 932 abonnementen. Bovendien hebben zich niet minder dan 58 personen als lid der Zwemvereendging aan gemeld. Voorwaar een schitterend resultaat, dat maar al te zeer bewijst, dat in onze ge meente een levendige belangstelling voor de zwemsport bestaat. R.K. DAMVEREENIGING „GEZELLIG SAMENZIJN." In de onderlinge competitie werd P. Heilig ongeslagen kampioen 1ste klas met de vol gende mooie cijfers: Gesp. 6, Gew. 4, Rem. 2, Pnt. 10. In de 2e klas B. behaalde Th. Smakman, eveneens ongeslagen, het kampioenschap. Gesp. 7, Gew. 6, Rem. 1, Pnt 13.. Aan beiden onze hulde. De topscoreprijzen behaalden: le klas P. Smit, Gew. 4, Rem. 3. Verl. 1. Pnt 11; 2e klas W. Gomes, Gew. 7, Rem. 1, Verl. 1 Pnt. 15. Tevens behaalde het 2e tiental door een 146 overwinning op St. Joseph het kam pioenschap 2e klas van den Haarl. R.K. Dam- bond. Een keurige prestatie, die een, harte lijke gelukwensch waard is. TURNVEREENIGING IJMUIDEN. BESTUURSMEDEDEELINGEN. De beoefening van de athletiek begint dit seizoen op Maandag 28 Mei en verder lederen Maandagavond voor adspiranten van half ze ven af en voor dames en heeren van half acht af Natuurlijk kan men ook vroeger komen om vooraf gedurende een half uurtje de spie ren wat los te werken. Geoefend wordt op het terrein van de speeltuinvereeniging „In Veilige Haven", hoofdingang Velserduinweg: het is echter de uitdrukkelijke wensch van den eigenaar, dat de ingang bij de Ahorn straat gebruikt wordt Komt u allen, dames en heeren, want de eerste ontmoeting van den K.T.K. is reeds op 19 Juni. Verder wordt medegedeeld, dat Zondag 27 Mei de eerste van de vier K.N.G.V.-afstands- marschen wordt gehouden. (15 K.M. binnen 3 1/4 uur). Vertrek van het Kennemerplein 8 uur. Laat ieder zijn krachten op dezen kor ten afstand eens probeeren! Tenslotte volgen hier nog enkele mededee- lingen over den officieelen K.N.G.V.-afstands marsch, te organiseeren door „Concordia" Haarlem op 10 Juni a.s. Afstand: 30 K.M. af te leggen binnen 6 1/2 uur, rusttijden inbegreoen. Start: Gebouw Haarlemsche Kegelbond, Tempeliersstraat, Haarlem om 10 u.; aan den start worden vóór het vertrek de startkaarten uitgereikt, die na afloop weer moeten worden ingeleverd. Het inleggeld bedraagt 60 cents, waarvan K.N.G.V. leden 10 cents terug ontvangen. Zij, die hier aan willen deelnemen, kunnen zich a.s. Vrij dag opgeven en het inleggeld storten bij T. Peek. Dames en heeren, tot Zondag aan den start voor de 15 K.M. WITTE KRUISJESDAG. WIE HELPT MEDE? Men schrijft ons: Woensdag 30 Mei a.s. zal in de gemeente Velsen de jaarlijksche Witte Kruisjesdag wor den gehouden. Bijna een ieder is thans bekend met de veel omvattende werkzaamheden, die „Het Witte Kruis" verricht. Wij wijzen hier nog eens speciaal op het werk van de wijk zusters en kraamverzorgsters. Zeer velen im mers gedenken met groote dankbaarheid de hulp die zij van een der zusters mogen of mochten ondervinden. Het verpleegmateriaal dat de vereeniging verstrekt is voor de zieke telkens weer van groot belang, het drukke ge bruik dat hiervan gemaakt wordt is wel het beste bewijs. De Zuigelingenzorg die door „Het Witte Kruis" krachtig ter hand wordt genomen is voor de jonge moeders onmisbaar geworden. Er zijn weken dat in de gemeente 100 baby's door den kinderarts worden gecon troleerd en de moeders gratis advies ontvan gen betreffende de voeding der kleinen. Wie zal niet willen medewerken om dit zoo prach tige sociale werk in stand te houden? Het bestuur van „Het Witte Kruis" hoopt hartelijk, dat velen zich. voor den verkoop van speldjes zullen opgeven, zoodat een mooi financieel resultaat zal worden bereikt. Welke dames stellen zich beschikbaar? Kom, wacht nu eens niet zoo lang met U aan te melden, maar geeft U zoo spoedig mogelijk op aan een der onderstaande adressen! Uw medewerking, hier kunt U zeker van zijn, wordt oip zeer hoo- gen prijs gesteld. Bovendien zal aan allen, die zich op 30 Mei met den verkoop van Witte Kruisjes willen belasten, een aardige verras sing worden aangeboden. Helpt den mooien arbeid van „Het Witte Kruis" in stand houden, door of als verkoopster zich op te geven, of U op genoemden datum te tooien met het zoo bekende Witte Kruisje dat U voor den mi nimum prijs van 10 cent zal worden aange boden. Voor IJmuiden bij Zr. E. de Wilde, en den administrateur der vereeniging de heer J. Woltman, Kennemerlaan 125. Voor IJmuiden Oost bij mej, D, Blokker. (De eerste steen van het Volken- bondspaleis is zoekgeraakt). De eerste steen is zoekgeraakt, En nu wordt het probleem bepaald: Wie droeg het eerste steentje bij, Wie heeft het daarna weggehaald? Het is een punt voor onderzoek, Dat tal van mooglijkheden biedt, De steen des aanstoots is er nog, Die is het vast en zeker niet. Hij is misschien wel weggegooid, Maar wie wierp dan den eersten steen, Wie achtte zich van zonden vrij, En waar wierp hij dien steen dan heen? Ach, is 't wel zoo'n belangrijk ding? 't Paleis zal ook wel blijven staan, Ook al mankeeren hier en daar Er duizend nuchtre steenen aan. De wereld heeft een overvloed Van harden steen als materiaal, Maar wie legt voor den Volkenbond, Den sluitsteen van het ideaal? De eerste steen is zoekgeraakt Van het Paleis der Volkenbond, Als dat de Steen der Wijzen was, Dan hoopte ik, dat men hem vond. P. GASUS. P. Potterstraat 25 en mej. TT. Verbeek, Ger Doustraat 34. Voor Santpoort bij mejuffrouw Kleijn, Duinweg 31 en Zr. A. W. Tulp, B. Enschedé-' laan 27. Voor Velsen bij mevrouw Melgerd, Meer- vlietstraat 1 en Zr. M. E. van der Hoek, P. C. Hooftlaan 13, Driehuis. Voor Velsen Noord bij mevrouw A. Koene, Kanaalkade 58 en mejuffrouw A. Zandstra, Wijkerstraatweg 25. DAMMEN. OM HET DAMKAMPIOENSCHAP GROOT IJMUIDEN Hieronder volgen de uitslagen van deze week. Eerste klas v. d. VeldeSouverein 1—1 SouvereinSchaap 2—0 Leytev. d. Velde 2—0 KraaiLeyte r— KraaiSchaap 1—1 LigthartBasstra 2—0 Die-d-eriksOtt 2—0 De JongSuyk 1—1 SmitKoetsier 1—1 De volgende spelers komen in de finale: B. Dukel, A. Ligthart, P. Leyte, Kraai en De Jong. Tweede klas F. DukelSieheling 1—1 Siebeli n gKo elemij 1—1 LarosSch ou ten 2—0 SchagerEngelhart 1—1 v. d. Heiide—F. Postma 2—0 HeiierSmit 0—2 F. DukelOubenaar 2—0 Voor de tweede klas zijn de volgende fina listen bekend: Vrijhoef, v. d. Heiide. Laros en F. Dukel. Derde klas RasH, Biuis 0—2 H. BuisKlinge 2—0 Klingev. d. Heijde Sr. 2—0 VisserRas 2—0 Bavehv. d. Heijde 2—0 VisserOu ten aar 0—2 Buisv. Straten 2—0 BinkhorstOutenaar 1—1 EEN NIEUW KRINGHUIS VOOR DE N.S.B.? Naar wij vernemen is het Kringbestuur van de N.S.B. alhier in onderhandeling met de Heinekens Bierbrouwerij, eigenares van Ti- voli aan den IJmuiderstraatweg inzake het huren van dit gebouw. Het is de bedoeling van het Kringbestuur, dit gebouw in te rich ten als Kringhuis, dat thans gevestigd, is in een perceel aan de Bik- en Arnoldkade. VERKEERSONGEVAL. Gisteren kwamen twee Engelsche wielrij ders op den Velserduinweg in botsing met de in ons land geldende bepalingen inzake de wet op het uitwijken. Toen de heer K. met zijn auto een zijweg wilde indraaien en daar voor de noodige signalen gaf, weken de beide Engelsche toeristen verkeerd uit met het ge volg, dat een van hen onder den auto ge raakte. Gelukkig bleef de vreemdeling onge deerd. Zijn rijwiel werd echter geheel ver nield. R.-K. FABRIEKSARBEIDERSBOND. De afdeeling Velsen-Noord van den R.-K. Fabrieksarbeidersbond Sint Willibrofdus houdt a.s. Vrijdagavond halfaeht een leden vergadering in het R.-K. Vereenigingsgebouw. Daar er gedurende den zomer om de twee maanden vergadering wordt gehouden, ver wacht het bestuur een drukke opkomst. WAAR DE BRAND IN CHICAGO ONTSTOND. De slachterijenwijk in Chicago, de vuurhaard van den ontzaglijken brand, die zulke enorme verwoestingen in de stad, .aangericht heeft. VELSEN BOUWPLANNEN IN VELSEN. NOORD. WONINGNOOD IN CRISISTIJD. In ons blad van 23 en 29 Juni van het vorige jaar heben wij het een en ander ge schreven over bouwplannen in Velsen-Noord Er was in die dagen sprake van dat de Coöperatieve Woningbouwvereeniging een aantal woningen zou bouwen op een aan deze vereeniging behoorend terrein langs de Water vlietstraat. Aan de hand van eenige cijfers uit het proefschrift van mej. L. M. van den Bergn van Eyzinga (thans mevr. dr. Mispelblom Beyer) hebben wij in het tweede artikel aan getoond, dat er in zekeren zin van woning nood in dat deel onzer gemeente, dat ligt ten Noorden van het Noordzeekanaal, sprake is, Dit mag in een crisistijd vreemd ldinken, als mede door het feit, dat van de in Velsen- Noord staande gemeentewoningen tal vai perceelen leeg staan, het valt niet te ontken nen dat wanneer alle arbeiders, werkzaam bij de papierfabriek en in de fabrieken van het C.E.M.IJ.) eens behoefte mochten krijgen in de nabijheid te wonen van de fabriek, waarin zij hun dagelijksch brood verdienen, zij hier aan eerst dan gevolg zouden kunnen geven, wanneer de woningvoorraad een aanzienlij ice uitbreiding heeft ondergaan. Laat ons dit nog even met enkele cijfers aantoonen. Alhoewel de gegevens al weer on geveer twee jaar oud zijn, kunnen deze ook thans nog wel gebruikt worden, daar de om standigheden zich niet noemenswaard ge wijzigd hebben. Volgens het proefschrift, dat tot titel heeft „Bijdrage tot de Sociaal-Geo- graphische kennis der gemeente Velsen" wonen van de ongeveer 1000 arbeiders der pa pierfabriek slechts 427 in Velsen-Noord, 230 wonen in IJmuiden-Oost, 40 in Velsen en 30 a 40 in IJmuiden en Santpoort; verder buiten de gemeente (Beverwijk, Wijk aan Zee en Duin en Heemskerk) ongeveer 275. Van de 1127 arbeiders van hoogovenbedrijf stikstoffabriek en cementfabriek, woont slechts 21.8 pet. of 245 in Velsen-Noord, ver der 320 in IJmuiden-Oost, 85 in IJmuiden en andere deelen onzer gemeente. Ongeveer 40 pet. van de arbeiders in genoemde bedrijven werkzaam woont buiten de gemeente (190 in Beverwijk, 180 in, Wijk aan Zee en Duin, 75 in Heemskerk, Haarlem en elders). Uit bovenstaande cijfers blijkt dus, dat ruim 700 arbeiders die in de verschillende fabrieken ten Noorden van het Noordzee kanaal werken, buiten de gemeene wonen en voorts nog eenige honderden, die weliswaar binnen de gemeente, doch desondanks op grooten afstand van hun werk huisvesting hebben. Wij spraken als onze meening uit, dat van het aantal niet in Velsen-Noord wo nende arbeiders wellicht 400 in aanmerking zouden komen als toekomstige ingezetenen. Wat nu de bouwplannen betreft kan worden vermeld, dat in aanbouw zijn ongeveer 40 wo ningen op het terrein, oorspronkelijk toebe- hoorende aan de coöperatieve Woningbouw vereeniging „Wijkeroog". Het plan, dat deze vereeniging zelf zou bouwen is niet tot uit voering gekomen. De grond wordt thans ge ëxploiteerd door een particulieren bouwonder nemer. Verder bestaan er plannen, om in de onmiddellijke nabijheid van deze woningen nog een 50-tal woningen te bouwen, terwijl er tevens nog een exploitatieplan voor Schul pen in bewerking is. Is er reden om over deze bouwplannen, deze opleving in de bouwindustrie te juichen? Dat hangt er maar van af van welken kant men de dingen bekijkt. Voor de bouwvakarbeiders, die door dezen woningbouw voor korter of langer tijd zijn vrijgesteld van den dagelij kschen gang naar het stempellokaal en hun haast vergeten ge reedschappen van den zolder konden halen, is er alleszins ^.'eden tot juichen. Ook zij, die door de verruiming van den woningnood in staat worden gesteld, een lang gekoesterde wensch, dichter bij hun werk te kunnen wonen in -vervulling zien gaan, zullen den bouwondernemers dankbaar zijn. Maar voor de gemeente is er minder reden tot juichen. In de eerste plaats omdat de bewoningskansen voor de ca. 100 gemeente woningen nabij ''en Koningsweg dalen naar mate het aantal nieuwe perceelen steigt. Want het is een bekend feit, dat deze ge meentewoningen niet erg in trek zijn, omdat zij den bewoners minder gerief bieden dan de nieuw gebouwde perceelen. Maar er zijn nog' andere redenen die oorzaak zijn, dat de ge meente over dezen crisis-woningbouw geen reden tot juichen heeft; deze woningbouw brengt voor de gemeente consequenties mede, die er toe kunnen leiden, dat de crisislasten eerder grooter dan kleiner worden. INVENTARISATIE LAND- EN TUINBOUW 1934. ■Burgemeester en Wethouders van Velsen. maken heb volgen-de bekend. Tusschen 14 Mei en 1 Juni wordt vanwege de Gewestelijke Landbouw-Crisisorganisatie een algemeene inventarisatie gehouden van land- en tuinbouw. Onder deze telling vallen allen, zoowel natuurlijke personen (manne lijke en vrouwelijke) als rechtspersonen (o.m. publiekrechtelijke lichamen, vereenigingen en stichtingen), die als georganiseerde zijn of moeten worden aangesloten bij een crisis-or ganisatie of die kippen voor den verkoop van eieren of méér dan een schaap houden. Te vens zal gelegenheid worden gegeven tot het indienen van een aanvrage tot toelating als georganiseerde bij een gewestelijke Land- bouw-Crisisorganisatie. Hij, die volgens bovenstaande regelen on der de telling valt en niet vóór of op 1 Juni door een der tellers vanwege een geweste lijke organisatie is bezocht, dient zich zoo spoedig mogelijk bij de Landbouw-Crisis organisatie in de provincie, waarin zijn be drijfsgebouwen gelegen zijn, aan te melden. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente gehouden op Dinsdag 29 Mei 1934, des namiddags 7 uur, ten gemeente huize. Agenda: 1. Belastingzaken. 2. Ingekomen stukken. 3. Wijziging van het tarief voor water levering. 4. Wijziging en opnieuw vaststelling van de Verordening, regelende de rangen, het aantal, de samenstelling, de eischen van benoembaar heid en de -bezoldiging van de ambtenaren der gemeente-politie. 5. Verkoop van grond. 6. Verkoop van een gedeelte van de Corvers- laan te Velsen. 7. Aankoop van grond ten behoeve van ver betering der Hoofdstraat te Santpoort. 8. Vaststelling van een straatnaam. 9. Instelling van de functie van opzichter 2e klasse bij den reinigings- en ontsmetbings- dienst. 10. Verlaging van den huurprijs vap de wo ning Wijkerstraatweg no. 54 te Velsen. 11. Verleemen van vergunning tot het verleg gen van een duiker in de beek langs de west zijde en tot het dempen van een gedeelte beek langs de oostzijde van den Hagelinger- weg te Santpoort. 12. Verzoek van de Vereeniging voor Chris telijk Nationaal Schoolonderwijs te Sant poort om de benoodi-gde gelden uit de ge meentekas beschikbaar te stellen voor de aan schaffing van leermiddelen en schoolmeutoe- len ten behoeve harer school aldaar. 13. Wijziging der verordening op de heffing van retributiegeld voor de toelating van leer lingen uit de gemeente Velsen op inrichtingen van middelbaar en hooger onderwijs. 14. Wijziging der Instructie voor het onder wijzend personeel der openbare scholen voor lager onderwijs in de gemeente Velsen. FAILLISSEMENTEN. De Arrondissements-Rechtbank te Haar lem heeft de volgende faillissementen op 22 Mei uitgesproken: 1. F. Vingerhoed, radiohandelaar, wo nende te IJmuiden-Oost, Meidoornstraat 16. Curator: Mr. Dr. A. van der Flier te Umuiden-Oost. 2. J. Schoemaker, kapper, wonende te Drie huis, Driehuizerkerkweg 104. Curator: Mr. Dr. A. van der Flier te IJmuiden-Oost. 3. J. Hartog, magnetiseur, wonende be Wijk aan Zee en Duin. Curator: Mr. D. de Jong, alhier. 4. P. Gort, slager, wonende te Heemstede, Binnenweg 88 a. Curatrice: Mr. Mej. Deknatel, alhier. 5. M, Geutskens, zonder beroep te Hoofd dorp, Hoofdweg 67. Curator: Mr. Jhr. L. U. Rengers Hora Sic- cama, alhier. 6. D. A. van Beek, smid en wagenmaker, wo nende te Haarlem, Prinsen Bolwerk 18. Curator: Mr. J. A. P. C. ten Bokkel, alhier. Rechter-Commissaris: Mr. Th. F. Raedt, alhier. Opgeheven zijn de navolgende faillissemen ten: 1. S. v. d. Oord, fouragehandelaar, wonen de te Haarlemmermeer, Akerdijk 113. Curator Mr. A. Beets, alhier. 2. R. A. Serné, koopman in automobielen te Heemstede, Binnenweg 79. Curator Mr. M. van Toulon van der Koog, alhier. 3. H. Sier Hzn., eendenhouder, wonende te V-olendam. Curator: Mr. H. E. PrinsenGeerligs, alhier. 4. J. Vollenga, schilder te Heemstede. Cura trice: Mr. Mej. Deknatel, alhier. Vernietigd is op grond van verzet het fail lissement van: Claartje Kraayenoord, gescheiden echtge- noote van J. Koelemeijer, sigarenwinkelier ster. Curator Mr. F. van der Goot, alhier»

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1